Opinie o BUDIMEX w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie BUDIMEX. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie BUDIMEX o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i autostrad

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BUDIMEX w Warszawa

Janek

Panowie to śmiech!!!!!!!!!!

Stefan
@Janek

Co dokładnie określasz w taki sposób? Nie podałeś żadnych konkretów w swoim stwierdzeniu, dlatego na chwilę obecną trudno jest przypisać Twoją wypowiedź do czegokolwiek. Mógłbyś sprecyzować swój wpis, abym go dobrze zrozumiał?

Grzesiek

Nie porównujcie wysokości zarobków do tych z zachodu . Jeśli już to i koszty utrzymania policzcie.

OTTO
@Grzesiek

Mieszkając chwilę na zachodzie, stwierdzam że koszty utrzymania są podobne, a w niektórych dziedzinach życia niższe niż w Polsce więc czemu miałbym nie porównywać pensji ? Przykład mieszkanie Drezno 300€ i nic mnie nie interesuje, mieszkanie w Polsce w 1200zł + opłaty, idąc do sklepu kupując razówkę wydaje 100zł na jedzenie na dwa dni, idę w niemczech wydaję 15-25€ za torbę z jedzeniem na 7 dni. Żyje w dwóch krajach po pół roku i stwierdzam że w niemczech jest tanij niż w Polsce (wiadomo trzeba porównywać podobnej wielkości aglomeracje tutaj chodzi mi o Berlin i Warszawa, a nie Berlin i jakieś wygwizdajewo)

dario0266
@OTTO

Ja mieszkam w niemczech 10 lat i wcale nie jest jak piszesz,mieszkanie 525+80 prad+media okolo120 nie porownoj jezeli mieszkasz tu tylko jakis czas mieszkac na stale wyglada inaczej

Bobi
@dario0266

Gdzie mieszkasz ? Mówiłem że należy porównywać podobne aglomeracje

Stefan
@Bobi

Pracujesz w firmie Budimex przy projektach w Niemczech? Jeśli chodzi o mieszkanie, to z tego co piszesz zakwaterowanie opłacasz sobie sam. Dodaj coś więcej o warunkach zatrudnienia i ubezpieczenia. Obecnie pracodawca ma sporo ogłoszeń rekrutacyjnych do pracy w Polsce i Litwie. Na stronie https://kariera.budimex.pl/ chętne osoby mogą przejrzeć ogłoszenia, a studenci znajdą oferty praktyk letnich i staży.

Rat

Nie polecam.

Paulina
@Rat

Na forum najbardziej cenimy sobie te komentarze, w których zawarte są konkrety na temat danego pracodawcy, w tym przypadku na temat firmy BUDIMEX. Niestety, Twój wpis nie mówi nam nic o tym pracodawcy, a szkoda, bowiem przydałyby nam się aktualne informacje o nim. Może na sam początek zechcesz powiedzieć nam, dlaczego nie polecasz nam pracy w tym przedsiębiorstwie: chodzi o zarobki?

John

W ciągu roku odeszło 15 pracowników umysłowych, pozostała większość narzeka na zarobki (oczywiście poza dyrektorstwem - im się wiedzie dobrze), o czymś to świadczy. Nie ma co mówić o premiach, czy kwota paruset złotych to premia za ciężki rok pracy? To jest ŻART! Pracuje się po 170h miesięcznie w biurze, na budowie trzeba doliczyć ok. 20h więcej. Nadgodziny są stałe, 600zł brutto/msc, co też jest kpiną. Nikt z zarządzających nie ponosi żadnej odpowiedzialności za straty, co też jest chore. Oczekują od pracowników zaangażowania pomimo tego, że sami nic nie wnoszą a coraz więcej wymagają. Rynek budowlany jest w trudnej sytuacji, ale od tego ponoć mamy analityków.(usunięte przez administratora) Pozostaje w oddziale coraz mniej doświadczonych specjalistów, słabi się wykruszają a operatywni odchodzą i otwierają swoje biznesy. Czekamy na dobre zmiany, ale chyba obecni nie dadzą rady.

Krystyna
@John

Widzę, że masz sporą wiedzę na temat pracy w BUDIMEX. Czy możesz powiedzieć na jakim stanowisku pracujesz? W swoim komentarzu wspominasz o premiach finansowych, a jak wygląda kwestia benefitów? Czy pracodawca oferuje jakiekolwiek premie pozapłacowe?

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Anonimowo

Cześć, Rozważam pracę w firmie budimex za granica, może ktoś powiedzieć coś na temat tej firmy na czas obecny, jakie zarobki, zakwaterowanie i kierownicy? Tyle tych opini z lat ubieglych jest negatywnych a jak jest obecnie?

Budowa

Jakiś czas temu pracowałem w Budimex. Zacznijmy od plusów: telefon, laptop, samochód, ubrania, obiady, mieszkanie jeśli praca w delegacji, zarobki w zależności jakie sobie wynegocjujemy z dyrektorem kontraktu. Praca zazwyczaj od 7 do 17, jednak często po 12 czy 14 godzin w sezonie. Zdarzało się spędzić kilka nocy w pracy… tak zwane nadgodziny (wszystko oczywiście za kwotę 600 złotych brutto miesięcznie). Duża odpowiedzialność, cały czas trzeba myśleć, kombinować aby na bieżąco udostępniać fronty podwykonawcom, zamawiać materiały, ogarniać papiery, geodezję i milion innych ważnych spraw. Praca teoretycznie 5 dni w tygodniu, ale pod telefonem jest się również w weekendy, często gęsto w Niedzielę trzeba dzwonić i ustawiać roboty na poniedziałek. O życiu towarzyskim można praktycznie zapomnieć , w pracy jest chora rywalizacja i zazdrość, walka o te „Słynne premie ‘’ których nie było… Kierownicy bardzo często nie maja pojęcia o pracy na budowie, technologii wykonywania robót, doboru sprzętu, jego ilości, ludzi. Przez co w konsekwencji wiele maszyn nie jest wykorzystanych i po prostu ściemniają a godziny lecą. Miałem trochę kontakt z BUDIMEX Odział Usług Sprzętowych, tam praca to bajka chwila moment i robota zrobiona. Tylko to wszystko zależy po prostu od organizacji. Budimex za wszelką cenę chce zminimalizować koszty budowy, zwalając mnóstwo obowiązków na jak najmniejszą ilość osób. Jest duża rotacja pracowników umysłowych, jak również fizycznych. Jedni odchodzą z powodów zbyt małych wypłat, drudzy są zwalniani kiedy już nie są potrzebni. Głównym problemem w Budimex jest brak ludzi do pracy. Umowy są zazwyczaj podpisywane na dany kontrakt i nie zawsze ma się pewność ile będzie pracowało w tej firmie. Pracę można stracić nawet zimą i nikogo nic nie obchodzi. Moim zdaniem jest to praca przejściowa, nikt długo w takiej atmosferze nie wytrzyma. Smutne jest to że to inżynierowie, specjaliści, majstrowie, pracownicy fizyczni odwalają kawał roboty kosztem własnego życia i zdrowia za parę groszy. Budimex sam w sobie nie jest zły i sporo osób sobie chwali pracę, ja opisałem swoje doświadczenia z tą firmą. Na pewno pracując w BUDIMEX zdobędziecie sporo cennego doświadczenia zawodowego. Dyrektorzy kontraktu powinni bardziej dbać o swoich pracowników, mówić prawdę i brać odpowiedzialność za swoje decyzje. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o firmie pytajcie odpowiem.

BDG
@Budowa

ile Budimex wtopił w roku 2018?

@Budowa

Witam.Czy polecasz mi starania do pracy z ta firma na stsnowisku kierownika robot instalacyjnych - takowe posiadam.10 letni staz w wykonastwie na mniejszych wiekszych budowach.obecnie jestem inspektorem nadzoru -praca stabilna(pieniadze srednie).prosze o pomoc byc moze waznej dezyzji zyciowej.pzd Tomek

Tygrys

(usunięte przez administratora)ja pracuję i jestem zadowolony

John
@BDG

Dużo! ;)

anonimowo

Tragedia oczekują żebyś odrazu wszystko umiał w pierwszy dzień, nawet niemyśl żeby stanąć na chwile i złapać odech bo odrazu ci wzrócą uwagę przez 12-13 godzin. normalny człowiek niema szans tam wytrzymać tak jak ja.(usunięte przez administratora) nie utrzymują porządku w mieszkaniach piją co dzień a jak przyjdzie weekend to zapomnij o spokoju, ja przeżyłem tam horror dokładnie byłem koło KOLONIi w miejscowości PULHEIM. Wogólę pierwsze słyszę ze jakieś darmowe posiłki są bo ja nie miałem nic przez tyle godzin pracy. stawki ci nie powiedzą jaka masz bo i tak ci tylko wypłacają za 160 godzin w miesiącu, płaca jak chcą. umowę podpisuje się na polskich warunkach wiec już daje do myślenia. (usunięte przez administratora)Nie polecam.

Maniek

Panowie gdzie lepiej na kontrakcie w BUDIMEX czy PEKABEX

Janusz
@Maniek

Podobno PEKABEX lepiej płaci.. zależy jaki poziom stanowiska Cie interesuje

exportowiec
@Maniek

Oczywiście, że Budimex lepiej. Kontrakty w całych Niemczech. Podatek do odzyskania w całości w Niemczech.

Marcello

Powiem tak, bylem w Rzeszowie jako spawacz na rozmowie itp, z nas 9 z biura na próbki na chale dojechało tylko 5, jak usłyszeliśmy stawki to myślałem ze roześmieje się na głos... Jako spawacz dostaniecie 7 ełro na godzine w tym macie mieszkanie, ciuchy i busa w te i we wte haha, wyplata 1700 euro za 220+ godzin, to dużo? W polsce niektórzy maja wiecej haha i robota na miejscu a nie jak bezdomny w Niemczech... Na prefabrykacji wiecej jak 1500 nie dostaniecie, śmiesze stawki, nie wiem po co tam sie kisić za śmieszne pieniądze. Pozdro

@Marcello

Jako kiszacy sie na HALI a nie w ,,chali,, powiem jak to wyglada w realu. W tym roku dostalismy podwyzki i aktualnie stawki wynosza dla spawaczy i monterow od 7e zgoda (nic nie potrafiacy) do 11e netto dla fachowcow. Do tego zwrot podatku 2000 do 3000e za rok. Widocznie pytajac co spawales wyszlo ze malo potrafisz.

Robert
@pracownik

W Twojej ocenie opłaca się pracować w firmie BUDIMEX na zleceniach zagranicznych? Chciałbym dowiedzieć się, czy poza wymienionymi przez Ciebie zarobkami pracodawca zapewnia może dojazd do pracy we wskazane miejsce oraz zakwaterowanie? Ile średnio trwają takie wyjazdy? Zatrudniona osoba może liczyć na ciągłość pracy przez cały rok? Mam nadzieję, że uzyskam od Ciebie odpowiedź na te pytania.

exportowiec
@Robert

Pracodawca zapewnia bezpłatne dojazdy zarówno codziennie z kwatery do zakładu, jak i z Polski na kontrakt i zjazd z kontraktu. Zakwaterowanie jest całkowicie bezpłatne. Maksymalny okres pracy na kontrakcie to dwa lata (może być oczywiście krócej). Ciągłość pracy zapewniona.

Beroniarz

Witam. Mam ofertę pracy w Budimex ale się wacham. Posiadam uprawnienia na wózki, suwnice oraz węzeł betoniarski. Ile mógłbym zarobić ?

ans
@Beroniarz

2460 brutto/mc

Był pracownik
@Beroniarz

2500 brutto. I praca po 12h na dzień.

ans
@Był pracownik

Ehhh to teraz 40 zł/mc brutto więcej?! Żałuję że odszedłem :P

Arek

Witam jakie opinie na temat pracy jako Spawacz w tej firmie? Jakie zarobki? Oczywiście za granicą

olaf123

Witam czy ktoś odpowie mi jakie są realia pracy na prefabrykacji? bo mam możliwość wyjazdu ale po poczytaniu tych opinii mam pewne wahania co do wyjazdu..Proszę o szczere odpowiedzi jakie realne pieniążki i czy za jakieś nadgodziny dodatkowo ,jakie warunki mieszkaniowe i rzeczywisty czas pracy.POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKUJE...

Afra
@olaf123

Najlepiej samu się przekonać. Nie każda opinia tutaj jest prawdą.

olo

Ta firma to czysty wyzysk praca po 13h w lato nie przejrzysty system wynagrodzeń, premie z kapelusza każdy kierownik płaci jak chce .Sami dostają po 150000 zł na koniec kontraktu .Na święta pensja praktycznie głodowa .Jak przyjmują do pracy to kłamią .Nie polecam .....

Jacek

Ktos napisze jak jest obecnie w firmie i czy warto probowac?

ww
@Jacek

Firma idzie drogą, którą przetarła Skanska do spektakularnego pikowania w dół. Coraz więcej słyszy się o stratnych projektach, wraz z rozrostem niekompetentnej i rozpieszczonej kadry.

R
@ww

Turów na zdrowie im nie wyjdzie. W tym roku wynik dobry - bo sprzedali dwie firmy zależne.

eneo

Niskie wynagrodzenie. Praca po 10 -12 h dziennie. Jak wychodzisz o 15.00 ( po 8 godzinach) to na drugi dzień jesteś u Kierownika Kontraktu na rozmowie. Brak rozwoju i możliwości awansu. Nie polecam.

aaa
@eneo

Co za dzbany! Starszym pracownikom przyjęło się, że na budowie 10 - 12h dziennie, że budowa to nie apteka. I są dumni z ciężkiej pracy. My młodzi możemy to zmienić nie godząc się na nadgodziny! Trzeba mieć życie oprócz pracy! Work life balance!

Marcel

Był ktoś na prefabrykacji w Niemczech? Jeśli tak to proszę o jakieś informacje. Tzw lajkonikom i wiecznym pesymista dziękuję za pomóc.

mario

Powinno w Polsce być tak jak np. w Niemczech. młody po studiach nie idzie od razu na stanowisko dyrektora kontraktu(sa przypadki w Polsce) tylko stopniowo zasuwa 1rok czy nawet 2 latach z fizycznymi. Potem awansuje na majstra, w dobrych porywach na kierownika. Jakoś w Niemczech robią po 8 godzin spokojnie, wszystko na czas przyjeżdża, i co najważniejsze działa u nich myślenie. Za biurkiem nie pozna się realiów budowy.

Mam pytanie odnośnie pracy jako cieśla w Katowicach i Tychach. Może ktoś napisać jakie dla tam zarobki na ile można liczyć, mam kilku letnie doświadczenie na budowach w Polsce i za granicą. Dziękuję

mario
@1313

Juz nie ma na umowie ciesla tylko pomocnik, młodszy lub starszy pracownik mostowy lub kubatury. Głównie mobbing w pracy wiem bo pracuję aktualnie mam nawet na to dowody.

JAK

CZY KTOS MNIE POINFORMUJE JAKI JEST PODATEK I ZDROWOTNE PRZY 2 TYS EURO BRUTTO W NIEMCZECH I HOLANDII ile dostane netto?

aa
@JAK

na niemieckiej umowie (wszystkie skladki i ubezpieczenia) netto liczysz mniej wiecej 0,69 x brutto (2000) = okolo 1380€

jack
@aa

dziekuje serdecznie

Jimmi

Moje sugestie dla BUDIMEX: (usunięte przez administratora) Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Nie zapominać że dzięki podwykonawcom jeszcze istnieje na rynku

Armani74

Distalem propizycje wyjazdu do Niemiec z Budimexu Poznan Poleca ktos czy doradza. ? Bo ogólnie w Niemcech to juz robilem

Zostaw merytoryczną opinię o BUDIMEX - Warszawa

• Jak się pracuje w BUDIMEX?

Zobacz opinie na temat firmy BUDIMEX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BUDIMEX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 13 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BUDIMEX?

Kandydaci do pracy w BUDIMEX napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BUDIMEX