Opinie o Hemmersbach w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Hemmersbach. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hemmersbach o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hemmersbach w Wrocław

Red Face Master

Imo praca ma swoje wady i zalety. Siedziałem półtora roku w dziale IT i nie było wcale tak źle. Bardzo fajna atmosfera pracy i zgrany team i jakoś to szło :) Ogólnie podsumować mogę tak Wady: - raczej niskie wypłaty (ale można wywalczyć podwyżki, jak się odpowiednio pracuje i o nie marudzi) - bezsensowne, narzucone przez Pana Niemca procedury - takie sobie benfity (tylko dopłaty) Zalety: - fajna, luźna, wręcz domowa atmosfera - pracodawca funduje certyfikaty Microsoftu lub CCNA - można szybko awansować

Brązowo Brody

Pracuje w firmie od sierpnia 2017 i nie moge powiedzieć złego slowa. Jest to może związane z tym, że moi poprzedni pracodawcy byli poniżej wszelkiej krytyki, ale nie zmienia to faktu, że atmosfera jest ciekawa, ludzie mili i (za wyjatkiem nagłych i wymagających sytuacji) nie ma stresu. Po pracy przedstawiciela, praca w Hemmersbachu to frajda, osiem godzin i do domu. Premia za zasługi, i całkiem spoko wyplata. W ogóle, świtna praca na start. Żeby nie bylo, że tylko chwalę, to wspomnę o wadach: stary express do kawy (wolałbym ciśnieniowy), praca w święta (jeżeli jest taka konieczność) płata tylko 200% i doplata do obiadów nie pokrywjąca kwoty dania w 100%. W sumie to takie wady, że nie wady. Na koniec wspomnę o tym, że firma oferuje szereg kursów (sam chodze na niemiecki i przeszedłem kurs z excele dla zaawansowanych) więc jest możliwośc rozwoju. Z racji krótkiego stażu pracy w firmie na tym kończę, ale jak bede mial wiecej do powiedzenia, napewno wrócę.

Były Adminowiec
@Brązowo Brody

Drogi kolego pracowałem tam w latach 2008-11, zwalniając się z tego kołchozu odczułem mega ulgę. Odczuwam jeszcze większą frajdę pracując w nowej firmie ponad 6 lat. Zaznaczam... może być jeszcze lepiej.... Pozdrawiam

Życzliwy
@Były Adminowiec

Chyba jednak brakuje Ci tego "Kołchozu", skoro wracasz tu ciągle po tylu latach :) Druga sprawa, że w tak długim czasie bardzo dużo mogło się zmienić.

ToMku
@Brązowo Brody

Z Twojego komentarza firma wydaje się być spoko :) Spoko że są dopłaty do obiadów :D Miałem aplikować ale trochę przeraża mnie dojazd na Bielany... Czy wiecie jakimi autobusami można się tam dostać?

Zyczliwy
@ToMku

Z okolic dworca wyjeżdża autobus pracowniczy, dziennie realizuje po 3 kursy w obie strony. Dojechać można też linią 612, ale warto tuż po zatrudnieniu porozmawiać ze współpracownikami i załatwić sobie dojazd.

ToMku
@Zyczliwy

dzieki za odpowiedz, maja autobus pracowniczy no to ułatwia sprawe! moze do tego czasu kupie sobie auto wiec nie bedzie problemu, no nic sprobuje swojego szczescia i wysle cv a noz zadzwonia :D

hhsd
@ToMku

612 na Bielany boczna i potem jakieś 20min z buta

P
@Brązowo Brody

atmosfera jest ciekawa - racja, razem z teamem koń by się uśmiał z żartów o pracodawcy. ludzie mili i (za wyjatkiem nagłych i wymagających sytuacji) nie ma stresu - jestes nowy, wiec nie ma za duzo pracy. Daj znac po paru miesiacach, kiedy cie dorwa i bedziesz musial pracowac na pelnych obrotach dla niemieckiego pana. Po pracy przedstawiciela, praca w Hemmersbachu to frajda, osiem godzin i do domu - poczatki.. Po paru miesiacach 9-10 godzin się trafi. Nadgodzin się nie wyplaca, bedziesz musial odebrac je w inny dzien. obiady - smakuja jak gumno firma oferuje szereg kursów (sam chodze na niemiecki i przeszedłem kurs z excele dla zaawansowanych) więc jest możliwośc rozwoju - excel dla awansowanych, kurs trwajacy 2 godziny - serio, myslisz, ze po takim kursie cos potrafisz? Przygotowanym przez kolezke, nikogo profesjonalnego z zewnatrz?

Dział IT to wielka porażka. Dla własnego zdrowia psychicznego i fizycznego lepiej tam nie pracować! Manager w Niemczech chyba bardzo nienawidzi Polaków. Że też wyższe kierownictwo każe mu z nimi pracować... Nie chcesz być sługusem Niemca to licz się że i tak Cię szybko naprostują. Tu nie ma współpracy. Tu nie ma partnerstwa. Tu jest służebność. Co do zdrowia psychicznego: ciągłe napięcie, obwinianie, brak zaufania, tajemnice, wywyższanie się; a fizycznego: noszenie ciężarów, fatalne krzesła, biurka... Nie polecam, nawet wrogowi. Brak benefitów, wypłata w miarę rynkowa.

Xyz

pracuje w Hemmersbach i sa benefity

Zyx
@Xyz

Idz pan w ch.. z takimi benefitami

Xyz
@Xyz

chyba z opieki spolecznej

Badzmy fair
@Zyx

Multisport, prywatna opieka zdrowotna, ubezpieczenie i dofinansowanie do posilkow (pomijajac jakosc, ale sa, znajdz na miescie obiad za 7zl) - to sa takie slabe? Czego brakuje, darmowych jablek? ;)

jjj

Przepływ informacji między Niemcami i Polską żałosny - najlepiej nie przekazywano by żadnych danych do PL. A do tego to wywyższanie się Niemców! Robią z siebie panów nad Polakami, którzy w ich oczach g... są warci. Smutna prawda o tym miejscu.

marsell_9010

Niestety w Hemmersbach spotkacie liderów i menadżerów, którzy mocno faworyzują jednostki. Nie oczekuj też od nich pochwał ani docenienia pracy. Typowe korpo udajace nie-korpo przy czym warunki prace gorsze niż w przeciętnym korpo. Zarobki poniżej rynkowych.

Magazynier

Ok

Cześć. Czy dużo pracuje w Hemm Ukraińców?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
xx

zwracam sie z u przejmą prozbą do pań z kadr zeby umowy czy aneksy do odebrania byly zglaszane przez przelozonego a nie inna osobe nie zycze sobie tego zeby druga osoba mi zagladała ile zarabiam itd a jest taka osoba w koncu jest ochrona danych osobowych I ktos moze dostac za to po tyłku

@xx

a takich rzeczy nie załatwia się osobiście ? po co piszesz o takich rzeczach na forum które dotyczy warunków pracy a nie wewnętrznych problemów pracowników. Ludzie są dziwni :D

xx
@pawełek

po to zeby kazdy wiedzial jak jest

@xx

czyli sami zainteresowani musza wejsc na forum żeby sie dowiedziec?

Hemmowicz

Nie proź już

Jason

Swietna firma na poczatek pracy w IT, szczegolnie dla osob bez doswiadczenia. Do roku czasu z reguly wiekszosc osob idzie dalej, bo widelki finansowe sa znacznie zanizone na tle obecnych standardow. W innych korporacjach na podobnym stanowisku smialo mozna miec 800-1000 zl wiecej + szersze perspektywy rozwoju. Co do mobingu o ktorym duzo osob wspomina - Nigdy takowego nie doswiadczylem.

Hemmowicz
@Jason

Ja przechodząc można powiedzieć na entry lecel so innej firmy dostałem około 60% więcej.

serwisant

kiedys dostaniecie sraczki od tej pizzy

N

Jak sie pracuje w dzialach biurowych? Na przyklad w kadrach, HR? Jakie zarobki mniej wiecej i jaka atmosfera? Jest prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na zycie albo multisport?

porada

Przecież nikt nie trzyma na siłę w firmie? Może to nie jest praca dla niektórych osób?

qwerty
@porada

"qwerty 06.02.2019 12:04 @sabrina 06.02.2019 11:53 poniewaz to jest forum o opiniach. nie o tym zeby szukac pracy. to co wg Ciebie mialoby sie tutaj znalezc?"

były serwisant

odradzam jakiej kolwiek pracy w tym zakładzie I firmie jak ma byc jakas delegacja to wszyscy stoja na bacznosc jak w wojsku to nie ten wiek bo niemiec ma przyjechac to czeba stac na glowie lekka przesada

@były serwisant

to zatrudnij sie w polskiej firmie :P

byly ser
@pawełek

moze.ty.sprobujesz

sabrina
@byly ser

raczej to wy sie zwolnijcie jak wam tak zle. Przeciez nikt nikogo w tej firmie nie trzyma na siłę. Jak widzicie wiecej minusow niz plusów to możecie znaleźć sobie pracę w której bedzie wam lepiej. Po co wylewac swoje zale i hejt w na jakichś forach.

qwerty
@sabrina

xxx

nie wiem kto wybrał ta pania z bhp wiecznie jej cos nie pasuje jest nie mila nie ma to jak tamta,starsza pani

Ehemaliger ADMINmitarbeiter

Pozwoliłem sobie wejść na forum po latach nieobecności. Pracowałem w tym kolchozie od 2008-2011, ale czytając opinie widzę iż nic się tu nie zmieniło. Jest raczej regres niż postęp. Gratuluję wytrwałym dinozaurom, którzy czynią swoją powinność. Naprawdę uciekając stąd podjąłem słuszna decyzję. Jednak gdzie indziej może być lepiej, wierzcie mi. Pracuję już ponad 8 lat dla innego Niemca ale jestem szanowany i doceniany. Pieniądze nieporównywalne. Hemmersbach to istna murzynownia, jeszcza za czasów Pana Gabora i Andrzeja było (w miarę normalnie). Odkąd przyszedł nowy dyrektor, zakład zamierzał ku równo pochylej. Plus pracy w hemmersbach to wspaniałe przyjaźnie, które pozostały. Znając perfekt niemiecki miałem okazję mocno podszlifowac techniczny język de w dziale tłumaczeń i korespondujac z Panią Marion. Pozdrawiam ja także. Na szczęście moi drodzy koledzy już także tu nie pracują. Również mają mile wspomnienia a przede wszystkim jak pakowalismy busy i niezapomniane jazdy wózkiem widlowym. Pozdrawiam w szczególności Pana Andrzeja Dąbrowskiego, naprawdę wspaniały i wyrozumiały facet. Pozdrawiam również Urbana Szohnera i gratuluję awansu.

Ehemaliger ADMINmitarbeiter
@Ehemaliger ADMINmitarbeiter

Pozdrawiam także niezapomniana Panią Jole tzw. Królową Mopa i poranne mycie podłóg z zakazem wychodzenia na poranna toaletę o godzinie 8 do 8:30. Pamiętam to jak mantre oraz jej codzienne przechodze obok stanowisk pracy z krzykiem: Kubełki!!! Ehhh... I kultowe wydawanie obiadów przez w/w Panią. Na szczęście żyłem z nią w zgodzie i miała zawsze odlozone dla mnie 2 surówki, bo właśnie o surówki toczyły się zazarte boje. To były moi drodzy emocje!!!! Pozdrawiam nowych jak i starych dinozaurów tego kolchozu.

serwisant

z kąd sie wzieła ta nowa ochrona ten pan z wąsami z ochrony co metr 15 w kapeluszu ma sie bog wie za kogo a skargi beda wieksze bo nikt se nie po zwoli na takie traktowanie ludzi przez tego pana

ITONE

Witam, Pracowałem w dziale IT na bielanach i nie polecam. Wszystkie decyzje moga byc akceptowane tylko przez mangera z Niemiec. Czesto niestety manager nie ma pojecia o proponowanych zmianach/funkcjach i od razu odpowiada nie, przez co systemy w firmie maja tragiczna konfiguracje. Manager woli nie wprowadzac zabezpieczen gdyz moze sie to kiedys zepsuć. Wszystkie sprawy decyzje trwaja bardzo długo a czasem nie ma odpowiedzi. W tej firmie po raz kolejny cały dział IT się zwalnia. W roku 2018 był naprawdę spoko zespół który znał sie na robocie ale wszyscy się zwolnili (nie którzy nawet roku nie przepracowali) - głownym powodem byl manager. Firma jest idealna jeżeli zaczynasz swoja przygode w It i chcesz dobrze zarobic ale potem najlepiej szukać czegosc lepszego. Słabe benefity za wszystko trzeba placic, brak szkoleń zewnętrznych. Surowe wyliczanie czasu pracy, brak home office.

serwisant

mam nadzieje ze sylwester bedzie wolny ale z ta wigilja to letka przesada ze jest pracujaca

Wieloletni pracownik

Minusy: - Wyplata słaba jak barszcz - Słabe kierownictwo, zatańczy jak Niemiec zagra - Tną koszty na czym się da, nawet na dietach przy wyjazdach zagranicznych (załatwiają bony na jedzenie warte dużo mniej) - Brak jakichkolwiek dofinansowań wakacyjnych czy świątecznych - rozdają płyty o nosorożcach - Brak szkoleń z prawdziwego zdarzenia - kolega może pokazać Ci, gdzie klikać myszką krok po kroku i tyle. Często sprowadza się to to pracy odtwórczej, zęby odciążyć zasoby Niemców. Od myślenia to są oni - A sorry, prawdopodobnie zrobią szkolenie wewnętrzne z zarzadzania czasem pracy, abyś pracował/a sprawniej. Wycisną jak cytrynę, będziesz zostawać nadgodziny kiedy trzeba, a kiedy natłok pracy opadnie, potrafią ładnie podziękować i zwolnić - Polityka firmy: standaryzacja i automatyzacja jak największej ilości procesów -> redukcja etatów/ ew. działanie zgodnie z efektem skali, czyli przyjmowanie kolejnych projektów. Tak czy siak, wyżej się nie podskoczy, polskie oddziały jako wyrobnicy, tania siła robocza - Zazwyczaj, jeśli wspomnisz, że coś jest nie w porządku, utemperują cię krótko - Generalnie chytra firma. Pozwalają odchodzić dobrym pracownikom w myśl zasady, że każdy jest do zastąpienia (dzięki standaryzacji i automatyzacji - btw którą rozwijają/ rozwijali ci najlepsi) Plusy: - Koledzy wspierający w niedoli, w podobnej sytuacji finansowej - Jeśli to pierwsza praca, można podszlifować angielski i excela i po pół roku ruszać dalej - Można stać się lepszym człowiekiem (przyglądać się kierownictwu, brać przykład i postępować odwrotnie)

:>

Jesli sie pracuje a nie dmucha w trabke to jest swietnie :) Jak ktos jest po prostu marny, albo nie chce mu sie pracowac to pisze tutaj negatywne opinie. Poza tym skoro Ci wszyscy porkrzywdzeni pracownicy nagle maja lepsze prace i zarobki to po co tutaj wracaja ? Chyba jednak czegos brakuje ;)

:>
@:>

może dlatego, że maja swoją opinie? nie jest to idealna firma i ma swoje braki. jeżeli mają lepsze prace i lepsze zarobki gdzieś indziej to znaczy tylko że ich talent jest wiecej wart niż w Hemmersbachu ? a jeżeli czegoś im brakuje to by chcieli wrócić czyż nie? trochę beznadziejna konkluzja

A nie powiem.

jej jak dobrze ze juz tam nie pracuje. jedna z gorszych firm dla jakich pracowałem a siedziałem tam parę lat. z wpisow innych widzę że nic się nie zmieniło. masz 18 lat o nic w głowie? A idź tam pracuj za grosze i jeszcze pamiętaj o pocalowaniu przełożonego w stopkę że daje Ci szanse "pracowania w międzynarodowej firmie". szyderczo pozdrawiam.

powiedz
@A nie powiem.

skoro tak tam źle to dla czego PARĘ LAT tam pracowałeś?

@powiedz

bo byłem młody i głupi

@A nie powiem.

w dodatku wierzyłem co mówili A obiecywali garnek złota. nie ma progresu w tej firmie nawet jak ktoś robi 140% albo sam się szkoli żeby dać z siebie jeszcze więcej. na szczęście po zmianie pracy momentalnie można się wybić nie wchodząc nikomu w tyłek i przy okazji mieć więcej kasy

Aga
@A nie powiem.

A jednak ciągle tu wracasz, czegoś Ci brakuje. Łatwo krytykować anonimowo, tym bardziej, że nie ma Cię na miejscu od dawna i nie masz pojęcia o czym piszesz.

nope
@Aga

ciagle ? no jezeli jednorazowy wpis mozna uznac za "ciagly". nudze sie wiec sobie patrze tu i tam ale raczej z tego nie bede sie tlumaczyl. pewnie ze moge krytykowac, bo z tych wszystkich opinii wynika, ze nic sie nie zmienilo wiec tylko przypninam swoja opinie. a co mam wstawic swoje zdjecie czy cos? po co komu informacja kim ja jestem? witam w internecie. Moja ocena tej fimy jest marna i tyle. /pisze bez Pl znakow bo siedze na sluzbowym lapku. pisze to bo zaraz sie ktos i do tego doczepi ze jakis niepismienny jestem.

;)

jeśli chodzi o BIURO, na wyścigowej, postaram się podsumować je w kilku zdaniach : JEST EKSTRA. może zarobki nie są mega najwyższe(choć z premiami zwykły sd agent dobije do grubo ponad 4), ale to nie miejsce dla krętaczy i kogoś kto olewa swoją pracę, pracuje sie w drużynie i każdy musi robić swoją pracę najlepiej jak może, wtedy naprawdę jest super. kierownictwo jest stanowcze i wymagające ale w tą dobrą stronę, można dogadać się z nimi w każdej sprawie. nikt nie czuje sie tu jak trybik w korpo, tu tak nie działa. polecam ,jestem zadowolona jak z żadnej dotąd pracy!

:O
@;)

Ale bullshit

Finder
@;)

Proszę o info jak ze znajomością angielskiego.

wojtek
@Finder

w biurach trzeba znać angielski na poziomie B2, na hali nie trzeba znać angielskiego

Ciekawa

Czy ktos z osob tu obecnych pracuje moze w firmie Hemmersbach w Katowiach? Chodzi konkretnie o stanowisko Dispatch Agent - na czym polega ta praca i jakie sa warunki w firmie. Pozdrawiam

A.
@Ciekawa

W Katowicach jest bardzo przyjemna atmosfera, fajni ludzie, dobry dojazd. Nie jestem dispatcherem, ale znam wielu, z różnych zakątków świata. Firma jest rozwojowa, zarobki OK, benefity słabe na tle konkurencji, ale za to nie ma aż takiej korporacyjności, a przełożeni naprawdę w porządku.

xoxo
@Ciekawa

z tego co mi wiadomo praca polega na rozdzielaniu ticketów, kontakcie z serwisantami i klientem

Venom
@Ciekawa

w katowicach sa 2 pietra jedno jeszcze nie aktywne ale ludzi przybywa kazdy jest mega sympatyczny nie ma zadnych spin ani nic pracy jest dla kazdego

Zostaw merytoryczną opinię o Hemmersbach - Wrocław

• Jak się pracuje w Hemmersbach?

Zobacz opinie na temat firmy Hemmersbach tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 147.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hemmersbach?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 127, z czego 33 to opinie pozytywne, 61 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hemmersbach?

Kandydaci do pracy w Hemmersbach napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hemmersbach