Opinie o Kalmet Gliwice w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kalmet Gliwice. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kalmet Gliwice na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kalmet Gliwice w Gliwice

Rozek

Co za brednie, sam jesteś upadłość, daj dowody a nie szerzysz plotki...

Operator

Czy w kalmecie nadal pracują wypalarki cnc?

Szkoda czasu

Na starcie byłem zdyskryminowany za to z jestem z innego miasta niż Gliwice i próbowali wmówić że źle robię nie polecam firmy

Obserwator
@Szkoda czasu

Przez kogo? Przełożonego czy załogę?

Naszego czasu
@Szkoda czasu

Litości, przyszedł człowiek do weryfikacji na konkretne stanowisko, w trakcie rozmowy stwierdził, że składał też aplikacje na inne i chciałby spróbować swoich sił na rozmowie na to drugie. W trakcie drugiej rozmowy wypadł poniżej wszelkiej krytyki. Pierwszą rozmowę prowadził pracownik z Gliwic ale drugą decydującą o odrzuceniu kandydata prowadził pracownik z Katowic. Spora część załogi dojeżdża do pracy z innych miast i pytanie o dojazd i czy to nie problem pada zawsze. Co do przebiegu rozmowy to wstrzymam się narazie z przedstawieniem pytań, z którymi Pan sobie nie poradził. Nie zależy mi na tym żeby go ośmieszyć ( było naprawdę tak słabo). Życzę powodzenia w znalezieniu wymarzonej pracy.

Amper

Czy wypłata w pełnej kwocie dotarła do wszystkich?

@Amper

Zartujesz chyba

Spawacz już nie pracujący
@Amper

Co Wy tam jeszcze robicie jak kasy nie macie????jak stary nie placu ludzią to niech sam sobie robi

Wiem
@Spawacz już nie pracujący

Jak to co? Takich stawek jak w Kalmecie nie dostaną nigdzie indziej. I takiej ilości nadgodzin. Więc robią. Co prawda przyjdzie im poczekać na wypłatę ale w innych firmach dostaliby o połowę mniej

Ojej
@Wiem

Ale bzdury... Ktoś jeszcze łyka taki bełkot???

Wiem
@Ojej

A co może nie? Nie mówię o Przygotowce czy siatkach. Ale spawacze maja po 23 zł netto (nie wszyscy, ale są też tacy co mają więcej). To samo lakiernia. Nikt inny tyle nie płaci co Kalmet

Karol
@Wiem

to wystaw nos poza kalmet to się przekonasz. 23zł w normalnych firmach to mają na początek, a i są zakłady , które dają więcej. Więc nie opowiadaj bajeki sobie sprawdź

Spawacz co kiedy robił w kalme
@Wiem

23 zł na godzinę i godzin ile się da uważasz ze to super i jeszcze musisz czekać na kasę to żabach sobie w Orzeszu firma daje 30 zł netto na umowę o prace spawanie podwozie kolejowe i kasa na czas tylko w kalmecie ludzia jest wmawianie ze wszędzie indziej jest zle tylko w kalmecie najlepiej i ludzie się boja odejść zaryzykować

Monter Konstrukcji Stalowych

Głupia i jałowa rozmowa z wielką Panią Dyrektor

Kompletnie bzdurne i bezsensowne. Miała moje CV przed oczami więc 90% pytań nie powinna mieć miejsca. Pytanie o stawkę też, skoro po usłyszeniu odpowiedzi wzbrania się tabelkami i widełkami na dane stanowisko

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
Prac

To byla kiedyś swietna firma zwłaszcza kadzie i ruthman dobre bardzo dobrezarobki dobrze zorganizowana fraca nawet atmosfera do przyjęcia wszystko trzymali 4 goście ale stary wymyslil sobie ze ich zwolni po kolei A synek przejmie wladze i efekty widzimy jakie są fakty są nie podwazalne stary zniszczył tą firmę A danie wladzy dziecia skaczylo sie bankructwem

StaryPrac
@Prac

Wiesz synku, miałem w tej pracy większy staż niż ty i powiem początek tej bajki... To była kiedyś świetna firma, która wyrosła na produkcji dla górnictwa, ale pazerność, brak perspektywicznego myślenia i nietrafione inwestycje doprowadziły ją do tego miejsca, w którym jest. Dzieci nie są temu winne, ktoś je wychował i wykształcił tak, a nie inaczej.

Obiektywny
@Prac

Kurcze siegam pamięcią wstecz i nie wiem o kim mowa

Amnezja
@Obiektywny

Ja też nie pamiętam. Jak już był Ruthmann i kadzie, to już się wszystko ustawicznie sypało, a zarobki Panowie spawacze i monterzy mieli nieadekwatnie wysokie do umiejętności, a poukładanie pracy polegało na zapewnieniu im wszystkiego nie patrząc na koszty. Pamiętacie te pocięte przez Niemców ramy i inne elementy z Ruthmanna, które leżały za Halą nr 5 pomiędzy złomowanymi rackami? Czy to nie Niemcy je pocięli, żeby Polacy nie próbowali naprawić? Poukładana praca? Tig i szpachlówka na Ruthmanie. A nie pamiętacie jak nie pozwalali malować na gotowo, bo szpachla wyrównywała spawy, a podkład obnażał jakoś pracy? A wtajemniczeni z kadzi i biura technologicznego pewnie pamiętają hasło Shell Brunei? Cokolwiek to znaczy (...) bo ja nic nie wiem.  A pamiętacie ile mieści się śrutu za ekranami kadzi do Drezna? A czy w 2017 roku było więcej dni roboczych, czy reklamacji? Zna ktoś odpowiedź na pytanie? Pewnie tylko dział handlowy i Krysia z ISO. Ja pamiętam trzy i pół znamienite ekipy: 1) ZKS, co sprowadził Ruthmanna, 2) Vlassenroot, 3) Mirek "brzezina z Chrzanowa" z ekipą (ten złoty Passat od córki szefa, to pamiątka po nich) 4) a na koniec Chudy z Toy Story, co uciekł do przodu jak zawsze do kolejnej firmy,  z profesorem od restrukturyzacji górnictwa... (to te pół ekipy), co zrezygnował po pożarze... Więcej grzechów nie pamiętam. dopiero potem zaczęły się rządy dzieci, szwagrów i konkubin w radach nadzorczych. A jak jest teraz, to dowiecie się w lipcu, jak trzeba będzie jako spółka akcyjna opublikować wyniki za 2019 rok. Te za 2018, 2017 i 2016. Nie ma kuzyna zająca, więc może być jeszcze gorzej. A widzieliście kiedyś KRS tej firmy? Widział ktoś, kto jest w zarządzie i radzie nadzorczej? (Dane publiczne ze strony ekrs.mf.gov.pl) Znacie te osoby? Czy taka rada nadzorcza może obiektywnie rozliczać zarząd?

Pzu

Uwaga Kalmetowcy Sprawdźcie swoje potrącane składki na dodatkowe pzu są potrącane z wypłaty a nie opłacane do pzu wrazie * W *nie ma wypłaty szpitalnego. Na urodzenie dziecka ani pośmiertnego. A potrącane jest.

Niech zarząd nie zapomni, że jutro wypłata ma być na moim koncie.

współpracownik Pani Krysi

Szef nie lubi (...), Szef popiera lojalnych pracowników. Pani Krystyna jest idealnym pracownikiem. Każdemu nowemu dyrektorowi lata, siada i opowiada co to nie robi i jaka to nie jest ważna, a za plecami go obgaduje. Świetne się wpisuje w klimat "rodziny". W ISO produkcyjne na Kalmecie wciągał ją taki gostek co już nie robi, a siedziała z nim w pokoju. On na audytach latał, kontrolerów oprowadzał, a ona paliła papierosy na dole, potem na koniec podkładała mu świnie i upomnienia pisała. Taka wdzięczność.

Solaris

Naprawdę. Zróbcie sobie video rozmowy i pogadajcie przy piwku skoro macie tak ekscytujące tematy i tylko napieprz... na wszystkich. Obrażanie i dowalanie. Poziom tego "forum" jest przerażający. Wiadomo polaczkowo. Niech każdy stanie przed lustrem i rozliczy się z sobą samym zamiast zacznie kogoś oceniać.

Zenek
@Solaris

pobudka!!! to co ludzie piszą na forum jest konsekwencją rodzinnego nieudolnego zarządzania firmą.Lepiej mi zapłaćcie do końca wypłate z przed kilku miesięcy.

o_O

Nie polecam pracy w KAŁMECIE. Zero szacunku wobec innych, zero perspektyw, brak atmosfery, brak rozwoju, Z benefitów to możliwość przychodzenia do pracy.

Były spawacz

Większość dobrych fachowców mam namyśli spawaczy i monterów odeszła z powodu nie mądrych albo dziwnych decyzji młodego i teraz jest jak jest to co stracił stary przez syna już nigdy nie odzyska tego

Stefan

Takiego to ino do pługa, chociaż pewnie i na to by narzekał i zepsuł...

Spawacz łysego

Podobno po majowce wraca łysy Seba z ekipa 6 spawaczy i 4 monterów na trzecia zmianę wszyscy na działalności podobno dobra kasę dostali

Ten
@Spawacz łysego

Czy to ten Łysy co na koniec był na siatkach? Ten co się tak odgrazał że jak mu nie wypłaca kasy to ich zamknie i zlicytuje? Może przewinał się przez kilka firm i okazało się że tak dobrze jak tu to nie będzie miał nigdzie. Może i dostał fajna kasę, na papierze, zobaczymy jak im nie wypłaca za robotę, ciekawe czy ZUS, przyjemnie ich tłumaczenia że czekają aż mi Kalmet zapłaci. Mimo wszystko powodzenia. P. S. Ciekawe kiedy wróci w takim razie kierownik Rafał?

Spawacz

Co piszesz jak Seba był majster tobył porządek

Rekin

Bornek mial problemy z liczeniem ...ale jako kierownik dlugo sie trzymal .Ganial ludzi I traktowal jak niepowiem co .doigral sie ' karma wrucila

Leszek

Przyjęli już kierownika produkcji i kierownika planowania???

@Leszek

Oni ich przyjmują już od ponad pół roku A po każdej rozmowie nowe ogłoszenie. Nikt nie chce pracować dla idei i śmiesznej premii, która jest tylko marchewką aby przyjąć kogoś naiwnego za mniejszą podstawę. Ludzie nie dajcie się nabrać śmiesznemu Dyrektorowi który zrobi wszystko żebyś pracował za grosze.

@Paweł

Popieram. Racja w 100%.

@Leszek

Witam. Jestem umówiony na rozmowę (kierownik produkcji). Czy macie dla mnie jakieś rady? Podpowiedzi? Proszę napiszcie coś więcej... dlaczego tak bardzo odradzacie skoro nadal tam pracujecie?

@Adam

A kto powiedział, że pracujemy? Pójdź na rozmowę i sam się przekonasz. Zaoferują ci niska podstawę i zachęca premią. I zapytają jak wygląda sprawa o nadgodziny i weekendy a gdy zapytasz czy są płatne to odpowiedzą, że masz czas nienormowany Hahahaha. Szukają osła co będzie pracować za podstawę. Jak już będziesz po rozmowie to zdaj relacje.

@Paweł

A co masz na myśli... "niska podstawa" ?

@Leszek

Czy rekrutacje odbywają się przez skypa (koranowirus), czy osobiście?

Informatyk
@Adam

Do rozmowy przez Skype trzeba mieć internet, a żeby go mieć trzeba za niego najpierw zapłacić :)

Normalny
@Leszek

Firma aktualnie rekrutuje na stanowisko kierownika planowania. Od tygodnia prowadzone są rozmowy na terenie Kalmetu. W ostatnim roku nie prowadzono rekrutacji na to stanowisko, a potrzeba zatrudnienia związana jest z planowanym rozwojem zakładu. Proces rekrutacji na stanowisko kierownicze w dziale produkcji dobiega końca. Zakład pracuje w systemie dwuzmianowym. W niedalekiej przyszłości planowane jest uruchomienie trzeciej zmiany. Właśnie w związku z uruchomieniem tej trzeciej zmiany proces rekrutacji na stanowisko kierownika zmianowego zostanie wznowiony. Zarobki na tych stanowiskach zależą od doświadczenia i kwalfikacji kandydata, który zostanie zatrudniony.

@Normalny

No co za bzdury . Jaki rozwój firmy . Wy wyplaty zapłacie, zusy ,ubezpeieczenia bo ludzie kasy z PZU za smierc najblizszych nie dostaja . Rozwoj firmy no trzymajcie mnie . A trzeciej zmiany nie macie bo wam sie ludzie zwolnili monterzy ,spawacze itd . Kto to pisal te bzdury .

@Informatyk

Dokladnie co chwila tel. Służbowe wylaczaj bo nie placa .

Zdziwiony
@Normalny

A może wybory kierownika odbędą się korespondencyjnie? Każdy pracownik otrzyma kopertę z listą kandydatów, które rozniesie oczywiście poczta, a potem wrzuca do urny? Chyba mi się wątek pomylił, ale jak czytam te bzdury, to jakbym telewizję oglądał. Przepraszam

Dzień dobry. Proszę o info jak wygląda w firmie planowanie produkcji. Jakie są zarobki na stanowisku planisty? Czy firma jest "przyjazna" dla pracownika? Z góry dziękuję za opinię.

Albert

Codziennie planuja czy zaplaca wypłaty, czy nie . Chyba po opinich widac jaka firma jest przyjazna .

Albert

Ja osobiscie zglaszam do PIP 3 razy w miesiacu . Inspektor z PIP , ma juz biurko w kalmecie hahahah. Maja do tego sprawy w sadzie pracy. W maju maja sprawe z byla kadrowa . Masz kogos w PIP to zasiegnij jezyka...

Były pracownik.
@Albert

Witam, a z którą Panią kadrowa się sądzić będą? Panią Joanna, czy Panią Lidią? Chętnie przyłączył bym się sprawy. Obydwie Panie mają szeroka wiedzę na temat praktyk i sposobu zwalniania z Kalmetu. Jakieś szczegóły? Gdzie, kiedy?

Rafał

Radze omijać szerokim łukiem. Tragiczne zarządzanie zakładem i stąd takie efekty. Brak w kadrze zarządzającej prawdziwych, doświadczonych specjalistów w swojej działce. A nowy Pan "dyrektor" to aż się dziwie, że jeszcze pracuje, że nie podziękowano mu.

@Rafał

Pamietam jak Go do nas przyjeli , to nam robil zebrania i opowiadał jaki On to nie jest super ,jak firmy o niego walczyly ile On to nie zarabiał, jakie mu auta sluzbowe kupowali , no jednym slowem czlowiek mega mozg hahaha . W kalmecie mialo byc po pół roku super ,a po roku powiedzial ze sam sie zwolni bo nie bedzie mial juz co robic ,bo On pracuje nie dla kasy ,a dla wyzwan . No z tym ze nie dla kasy to wszyscy w Kalmecie pracuja bo z wyplatami krucho hahahaha. Jak to pana zona mowila Panie dyrektorze na Kalmet ze to garaż. DLA PANA WIADOMOSCI PANIE DYREKTORZE PROSZE SIE JUŻ ZWOLNIC , BO TAK ZLE JAK JEST ZA PANA KADENCJI JESZCZE NIE BYLO .... Nie naprawil Pan tego garazu ...

Robol
@Albert

Myślę że to nie kwestia dyrektora. Byli przed nim mądrzejsi i głupsi. Żaden nie dał rady. Skoro tam pracujecie to wiecie kto tam naprawdę decyduje, dlatego wystarczyło że decyzja podjęta przez zarząd a wykonana przez dyrektora była błędna to wina i tak została zrzucona z zarządu na kozła ofiarnego. A jeśli nie daj boże dyrektor miał odwagę się sprzeciwić to na drugi dzień już go nie było. Więc... Skoro na produkcji i tak decydujący głos ma zarząd a w firmie jest źle to po co marnować kasę na zatrudnianie dyrektorów? A no ok to żeby było na kogo później zrzucić winę i odpowiedzialność

@Robol

Pewnie masz rację tylko po co się tak napinac i gadać takie bzdury jak ten. Kim to się nie jest.

Witam, Aplikowałem na stanowisko Kierownika zmianowego. Ktoś może mi napisać coś więcej o pracy i zarobkach? Bo w komentarzach stek plotek i zero konktetnych informacji...

@Marek

Byłem na rozmowie myślą, że znajdą naiwnego, który będzie pracował za 4 netto a soboty i niedziele jak będzie taka potrzeba to dla ojczyzny. Max co proponowali to 5 tys ale z premia Hahaha. Dziwne warunki premii raczej brak premii. Po rozmowie cieszyłem się, że już wyszedłem z tego dziwnego zakładu. Aha jeszcze jedno to tylko nazwa Kierownik zmianowy bo lepiej brzmi a tak naprawdę to będziesz mistrzem zmianowym. Życzę powodzenia jeśli lubisz pracować dla idei i psie pieniądze.

Były kierownik
@Piotr

Byłem tam i pracowałem jako kierownik. Praca ciekawa, sporo kontaktu z pozytywnie zakręconymi ludźmi. Ale jeśli idzie o zarobki.... Tragedia. Wypłata nigdy nie była w terminie, dodatkowo placona w kilku ratach, a premia jest jam Yeti.... Najważniejszy warunek to sprzedaż, ale jak się dostaje materiał 15 dnia miesiąca, cykl produkcyjny wynosi 3 tygodnie to raczej ciężko sprzedać kadz. Właściciel nie chce słyszeć o problemach, twierdzi że po to jest kadra żeby je rozwiązywać, więc zdarzało się że przynosilismy swoje tarcze i rękawice z domu. A na koniec i tak wszyscy słyszeli że rozkradli ten zakład i doprowadzili go do ruiny.

Heniek
@Marek

Ostrzegam przed tą firmą! chcesz konkretnie? Pomnóż negatywne opinie razy trzy, bo i tak ludzie tutaj mało opisali. Wypłaty w drugim miesiącu nie oczekuj. Zasada właściciela "umysłowi mogą poczekać na wypłatę". Nie płaci po kilka miesięcy. Teraz ich widzę na pracuj. pl Tam jeszcze ich nie znają, ale to ostatnie ogłoszenia przed zamknięciem zakładu

Majster
@Heniek

Dziękuję bardzo za opinie.

Ale Ale

Czegoś nie rozumiem. Już rok temu na Wielkanoc nie było wypłat. Minął rok a Ty dalej biadolisz że nie masz kasy na święta. Skończ obwinia za to szefa, rok, to sporo czasu żeby coś zmienić w swoim życiu, łącznie z pracą. No chyba że tak Ci dobrze w Kalmecie. Papatrz w przeciągu tego roku ile osób się zwolniło, myślisz że mają gorzej?

@Marek

Skoro to co tu piszemy dla Ciebie to stek plotek i zero konkretów to aplikuj ,pracuj i sie dowiesz .

@Piotr

Pracowanie dla ideai i za psie pieniądze to jedno , ale jeszcze trzeba te psie pieniądze dostac , a z tym jest problem , i skad Oni tego dyrektora wzieli co za bajkopisarz .

Wiola
@Albert

Z Tenneco przyszedł. Pamiętam jak opowiadał że naprawi ten zakład. Ze ile to części mniej zostało by wyprodukowanych gdyby tam n liini ludzie marnowali czas tak jak mu w pracy. A co z marnowanie czasu w oczekiwaniu na materiał, drut spawalniczy itp?

@Albert

Dyrektor jest tak żałosny, że nawet nie potrafi zadzwonić i powiedzieć na jakim jest się etapie rekrutacji a jeśli nie on to dział kadr powinien przekazać informacje typu Chcemy podjąć współpracę bądź tez przykro nam bardzo ale wybraliśmy innego kandydat a tu cisza śmiech na sali. Widząc te powielane ogłoszenia kogo szukają To powinno dać im do myślenia, że na takim stanowisku to się powinno zarobić a oni oferują stawki jak monterowi Hahahaha. Dyrektor i pozostali z zarządu są bez wartości brak szacunku.

Zibi

No to teraz już jest dowiem się??

@Zibi

Nie

Zibi

Chłopie nie pytam czy będą mi płacić ino jakie zarobki są... Nie zapłacą to moja ekipa tam wjedzie i pieniądze się znajdą w moment.

Zibi

Jakie zarobki ma spawacz na działaności ??

@Zibi

Oni swoim wyplat nie placa ,a Tobie beda placic na dzialalnosci . Hahahaha

Spawacz tig

Witam, Zastanawiam się nad aplikowaniem do KALMET. Ktoś przybliży realia pracy na produkcji jako spawacz? Głównie interesuje mnie metoda TIG. Co jest do roboty, jak godziny, stawki ? Dziękuję i pozdrawiam topidrutów !

@Spawacz tig

Realia sa takie:brak wszystkiego tarcz ,drutu,rekawic, ubioru roboczego. Sa dni gdzie siedzimy bo nie ma czym spawac . Wyplaty sa placone na raty , a co poniektórzy nie maja ich wcale . Wiec aplikuj jak chcesz POWODZENIA.

Zostaw merytoryczną opinię o Kalmet Gliwice - Gliwice

• Jak się pracuje w Kalmet Gliwice?

Zobacz opinie na temat firmy Kalmet Gliwice tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kalmet Gliwice?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kalmet Gliwice?

Kandydaci do pracy w Kalmet Gliwice napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kalmet Gliwice
2.5/5 Na podstawie 692 ocen.

Kalmet Gliwice