Opinie o Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o. w Toruń

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o. w Toruń

biogaz123

Pracowałem w PGB na ul. Gotarda w Warszawie i mogę powiedzieć, że to firma bez jakichkolwiek zasad. Firmą jeszcze przed przejęciem przez Total Energies w 2022 rządzili panowie z Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE). W PGB było sporo spółeczek, w których to (nie)rządach zasiadali jedynie panowie z PSE (sprowadzali stamtąd co jakiś czas swojego ziomka). Generalnie ich opyszałość i wyższość widać na każdym kroku, pracownicy są dla nich mało znaczący. Kierują się zasadą, aby płacić ludziom jak najmniej albo w ogóle nie płacić. Udają, że są najmądrzejsi i wiedzą wszystko o produkcji energii z biogazu, przy czym to jedna wielka pomyłka. W dodatku wszystkim odgórnie rządził były Prezes PSE wraz ze swoimi 2 kolegami, a reszta prezesików oczywiście tańczyła jak tamci im zagrają. Rekomenduję omijać jak najdalej.

@Henia

Odejścia tuż przed przejęciem odejścia były jednostkowe raczej patrzyliśmy z nadzieją i wiarą w przyszłość. Dzisiaj chyba nikt nie chce uciekać. Obecnie nowy zarząd i Total Energis realizują swoje obietnice i idzie to naprawdę w dobrym kierunku. Firma ciągle poszukuje nowych inwestycji, zatrudnia. Dobrze się pracuje. Jest transparentnie i e na dobrym poziomie stworzone warunki pracy. Oczywiście nie odpowiadam za każdą jednostkę W zależności kto czego szuka...jak robisz swoją robotę to będziesz doceniony

Jaka jest umowa w firmie Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o.? Wiecie, czy jako Technolog produkcji zatrudniają na umowę zlecenie?

@Aldona

1/2 etatu zależałby od stanowiska i potrzeb biznesowych. Trzeba aplikować / kontaktować się w sprawie konkretnego stanowiska. Łączyć pracę na dwóch różnych stanowiskach? Teoretycznie możliwe...praktycznie musiałbym poznać szczegóły pomysłu na taki model pracy/zatrudnienia.

W ogłoszeniu dla Koordynatora ds. pozyskiwania inwestycji było napisane, aby być gotowym do podróży służbowych. Tak w praktyce jak bardzo są one częste, dokąd się jeździ i czy takie delegacje są odpłatne?

MARCIN HR

Szacunkowo to proporcja pracy biuro / delegacje jest na poziomie 70/30 czasami może być intensywniej 50/50. Natomiast zależy w jakiej części Polski mieszkasz i gdzie pozyskujesz inwestycje. Zapraszamy Koordynatorów / Koordynatorki ds. inwestycji z całego kraju. Delegacje zgodnie z prawem pracy

@szukacz Nowy wpis
@MARCIN HR

Marcin, jaką macie flotę?

Chyba będę aplikowała na specjalistę ds. ochrony środowiska, chciałam was podpytać czy dobrze rozumiem, że jedyny benefit, jaki oferuje firma to ubezpieczenie. Trochę słabo te dodatki wyglądają, o premii też żadnej wzmianki nie ma, ale może wynagrodzenie podstawowe jest konkurencyjne?

Marcin HR

Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Atrakcyjne stałe wynagrodzenie oraz premie. Pakiet prywatnej opieki medycznej. Szkolenia językowe; j. angielski i j. francuski. Zajęcia ruchowe; joga. Owocowe poniedziałki i środy. Możliwość poznania innowacyjnych i efektywnych technologii wytwarzania biogazu

Ona Nowy wpis

I co złożyła Pani aplikacje ?

Iza Nowy wpis

Witam. widziałam w ogłoszeniu ze strony dla asystenta projektanta, że 2 lata doświadczenia to konieczność. Jak przy tym założeniu dodatkowo sam kandydat będzie sprawdzany na rozmowie? czy są jakieś zadania?

Pytający

Jak wygląda teraz praca w firmie? Pensje są na czas ? Czy zakład jest w stanie zmian np likwidacji etc? Jaka atmosfera jest w administracji/ specjaliści ? Czy nowy właściciel jest wypłacalny i wiarygodny ?

MARCIN HR Nowy wpis
@Pytający

Nowy Właściciel - Total Energies. Wypłaca na czas wynagrodzenia i realizuje deklarowane zobowiązania. Zatrudniamy bardzo intensywnie. Wiele otwartych pozycji na pracuj.pl. W ciągu najbliższych lat wzrost zatrudnienia pow. 100% obecnego stanu. Dobrze również funkcjonuje program poleceń pracowniczych gdzie płacimy pracownikom za polecenie kandydatów do pracy, którzy zostaną zatrudnieni w firmie. Zapraszam do przeczytania komentarzy i odpowiedzi na tymże forum

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Kierownik projektów w firmie Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Dzik

Ludzie są zatrudniani raczej na umowę o pracę lub B2B, ale jeśli zależy Tobie na umowie zlecenie to idź na rozmowę i pogadaj.

Marcin HR

Dzień dobry, Preferujemy zatrudnienie na umowę o pracę. Natomiast zawsze pozostają do rozważenia czynniki bardzo indywidualne o których jesteśmy gotowi rozmawiać

@Dzik

Sugerujesz przy tym, że można się spotkać tutaj z jakimś elastycznym podejściem? A co w przypadku tej preferowanej umowy o prace lecz na część etatu? czy pracował ktoś już tak?

Marcin HR

Zapraszam do kontaktu. rekrutacja@pgbiogaz.pl Przedstaw się i napisz czym konkretnie jesteś zainteresowany ?

Dzik

Elastyczność zdecydowanie jest. Umowa o pracę lub B2B jeśli ktoś woli i z tym nikt nie robi problemu. Wiem, na pewno, że nie wszyscy są zatrudnieni na cały etat, są także połówki i 3/3 więc tu też problemów nie ma.

Aldona
@Dzik

Czy różne stanowiska mogą być co do siebie podobnie wynagradzane? Piszesz, że można 1 / 2 sobie wziąć i teraz zastanawiam się czy by przeszło to, by na jednym stanowisku być na połówce i na drugim podobnie?

@Aldona

Kr

Wynagrodzenia przyzwoite i bezwzględnie na czas. W zależności od obszaru dzialan jest roznie z atmosferą i szacunkiem. W pionie operacyjnym panuje niestety fatalna atmosfera.

@Kr

Zapraszam do HR. Podziel się swoją opinią. Obiecuję zagwarantować anonimowość, wysłuchać i pomóc.

Mk
@Kr

Czy atmosfera o której piszesz, jest efektem, że firma szuka osoby do optymalizacji w transporciec ? Czy możesz coś napisać o tym stanowisku itd...

biogaz123

@biogaz123

Wow biogaz123, nie znam aż tak dobrze przeszłych czasów. Czasy dzikiego zachodu skończyły się wraz z przejęciem firmy przez francuski Total Energis w IQ 2023, a Panowie z PSE już nie rządzą po swojemu u nas. Obecnie pensje i premie do 10 każdego miesiąca to świętość.

Henia
@MOTYL

Cos jeszcze się zmieniło po tamtym okresie? z jakich ostatecznych przyczyn doszło do tego całego przejęcia i co z pracownikami wtedy? Czy część odeszła? Przyszli nowi?

@Henia

LuckyLeo

Pracuje w PGB od września i z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę! Po miesiącu awansowałam do innego działu, więc zdecydowanie jest możliwość rozwoju. Ludzie są bardzo pomocni, mili oraz empatyczni. Zdecydowanie można odczuć, że jest się kimś ważnym na każdym stanowisku. Polecam!

pracownik ...

Pracuje od pewnego czasu. tak, wiele było złego, choć nie wszędzie. Częściowo mogę zgodzić się z niektórymi komentarzami ale to PRZESZŁOŚĆ, wiele się zmieniło od kiedy TotalEnergies przejęło PGB. to co jest pewne: - wypłata zawsze na czas ! - premie zgodne z KPI, ale bez nadzwyczajnych restrykcji, trzeba zrobić swoje - BHP - pracujemy nad tym, ale zmiany aktualne są ogromne - BHP ponad wszystko i nie ma tu dyskusji - obowiązki / atmosfera. Pracować trzeba, wymagania na wysokim poziomie, ale atmosfera zdrowa i pomocna Każdy musi ocenić indywidualnie na spotkaniu z HR i dedykowanymi działami, ale dotychczasowe komentarze pozostawiłbym jako nieistniejąca przeszłość !!

Emilia

Czy dalej są problemy z wypłatą wynagrodzenia? Szukam informacji na temat Polskiej Grupy Biogazowej w Warszawie, ale niestety nic nie mogę znaleźć.. Jak wygląda kwestia szkoleń, premii oraz podwyżek? Czy ma ktoś doświadczenie nie stanowisko Technologia Produkcji?

@Emilia

Problemy z wynagrodzeniem to historia. Aplikuj, dzwoń i pytaj.

Cześć, czy jakiś pracownik może się zlitować i napisać jak jest wreszcie z kwestią wynagrodzenia? Firma jest wypłacalna? Widać, że ludzi to nurtuje, bo firma aktywnie rekrutuje pracowników. JA sam chce złożyć cv na stanowisko Koordynatora ds. instalacji ciepłowniczych, ale jeśli mają wyjść potem jakieś nieprzyjemności co do wypłaty to nie chciałbym się w to pchać. Pisza o atrakcyjnych zarobkach, ile wynoszą widełki? Ta premia kwartalna to pewnik, czy są jakieś wymagania duże?

MOTYL

Cześć, Pewnikiem jest umowa o pracę , pensja na czas, wypłacalność firmy i zapewnione środki na nowe inwestycje. Jak sumiennie pracujesz i jesteś zaangażowany to premia kwartalna również jest pewna. Wysyłaj CV i życzę aby Tobie się udało... bo mnie się udało i nie żałuję. Przy takim tempie wzrostu zatrudnienia i przy dobrych kwalifikacjach firma może zaproponować coś jak nie teraz to w ciągu najbliższych tygodni czy miesięcy. Sam choć nie dostałem się na pierwsze stanowisko na które aplikowałem to w ciągu 1 miesiąca dostałem inna propozycję, która przyjąłem.

Ktoś właśnie zarekomendował by omijać jak najdalej…? Ja właśnie tez kiedyś patrzyłem na tamto ogłoszenie dla technologa produkcji o które już ktoś spytał. W sumie od prawie miesiąca nie jest już aktualne. to jednak ktoś się tam teraz dostał? Jest szansa na opis samego wdrożenia? Tez mnie kwestia kasy interesuje jeśli serio jakieś problemy mogły z nią być. Negocjacje na rozmowie są w ogóle możliwe?

MOTYL

Jeśli kiedykolwiek chcesz dołączyć do naszej ekipy, po prostu daj znać. Firma obecnie intensywnie się rozrasta i tworzy wiele nowych stanowisk pracy oraz inwestuje w pracowników. W obowiązki i zadania wprowadzają kierownicy zespołów co czasem zajmuje i kilka tygodni bo zależy od stanowiska. Jeśli chodzi o opis wdrożenia to sposób zależy od konkretnego stanowiska. Możesz spróbować skontaktować się bezpośrednio z HR-em. Co do kwestii finansowych, pytanie o kwestie wynagrodzenia i ewentualne negocjacje można zazwyczaj podjąć na etapie rozmowy kwalifikacyjnej.

Hej, nadal jest tu problem z wynagrodzeniami? Czy jakieś pozytywne zmiany zaszły i płaca na czas? Czytam co piszecie, ponoć firma jest nastawiona jedynie na maksymalizację zysków.. a gdzie w tym wszystkim pracownik? Co z premiami, podwyżkami itp? Jeśli ktoś nie spełnia kryteriów to mogą go wyrzucić od ręki, czy aż tak nastawieni na te zyski nie są? ;)

On

Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, kontakt z HRami, później stanowisko pracy, pierwszy kontakt ze współpracownikami, wszystko na najwyższym poziomie. Niestety już pierwszego dnia pracy osoba doświadczona zacznie dostrzegać czynniki negatywne. Ogólnie jest w tej firmie potencjał oraz spory kapitał. Można tutaj dobrze zarobić ale przy tym się też trochę napracować i zszargać nerwy. Mimo wszystko przyznam, że w bardziej toksycznym środowisku nie zdarzyło mi się pracować. Zdarzają się problemy z rozliczaniem pensji oraz ogólnie z wypłatami, stosunek do BHP czy do kodeksu pracy jest wręcz fatalny. Niby firma nowoczesna a na każdym kroku panuje biurokracja. Od strony IT pozostawia też wiele do życzenia, helpdesk praktycznie nie istnieje. Sam fakt olbrzymiej rotacji na szczeblu od dyrektora w górę ukazuje fatalny stan spółki. Wszystko to związane jest z polityką właścicieli - maksymalizacja zysków.

Katarzyna

Chaos i dezorganizacja. Zarobki na stanowisku asystenckim to nieco ponad 1500zł. Postawy Połowę wynagrodzenia stanowi ‚premia stała’ która jest rozliczana na okresie próbnym jak i w trakcie zwolnień lekarskich. Mozliwosci rozwoju uzależnione od własnych ambicji, szkolenia na poziomie: tu jest Twoje stanowisko, siadaj i rob. Firma oferuje benefity natomiast na wo. Stanowisku zostają tylko korzyści z owocowych poniedziałków. Cała reszta głównie ze środków własnych lub dla innej kadry

kris
@Katarzyna

Czy nadal pracujesz w tej firmie ? Czego dotyczy dokładnie ten chaos i dezorganizacja ? Czy kwota 1,5k to jest poziom wynagrodzenia na miesiąc przecież to mniej niż minimalna stawka ?

Czy pracownicy w Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

bob

Nie płaca na czas

Olga
@bob

Odpowiadasz na inne pytanie. Dotyczyło ono tego czy pracownicy dogadują się między sobą a co za tym idzie na jaką atmosferę można liczyć w firmie? Czy mógłbyś odpowiedzieć właśnie na to? Rozumiem, że możesz mieć jakieś inne zastrzeżenia do firmy ale autor pytania chciał uzyskać konkretne informacje.

kris
@bob

Czy coś więcej możesz powiedzieć dlaczego nie płacą na czas ? Jakie są realne wynagrodzenia np. na stanowisku asystent projektanta lub projektant ? Zakres pracy realny czy nierealny do wykonania ? Czy warto u nich pracować ?

Arek

Czy zmieniło się coś w kwestii wynagrodzeń, warto aplikować?

Słabo piszecie o firmie. Miałem zamiar aplikować ale teraz zastanawiam się.

Pedro

Czy firma normalnie funkcjonuje?

Xawery
@Pedro

Tego akurat powiedzieć o nich nie można. W życiu i w całej karierze nie spotkałem się z taką dezorganizacją i haosem jak w PGB

admin

Znasz pracodawcę, produkty firmy Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o.? Czekamy na Twoją ocenę! Każdy komentarz jest cenny dla osób poszukujących pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o. - Toruń

• Jak się pracuje w Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o.?

Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 6 ocen.
  • Gotarda 9
    02-683 Toruń

Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o.