Opinie o Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. w Kraków

Kawa na ławę

Zna ktoś kogoś co fizycznie dostał zwolnienie? Bo ja nie, kazdy mówi a nikt nie widział

Wielicka

Na Wielickiej mówią że jakiegoś kierownika z bieżanowa dyscyplinarnie zwolnili

Bieżanów tkn
@Wielicka

Z tego co ludzie plotkuja to zwolnili dyscyplinarnie nie kierownika z Bieżanowa ale kogoś o tym samym nazwisku w Myslenicach bo Sławko chodzi po hali i robi zdjęcia tablicom

Mucha
@Bieżanów tkn

od czerwca zwolnienia operatorów na 2 rzuty tak aby zakończyć do końca roku czyli pierwsze 30 osób Czerwiec A potem reszta kto się obawia uciekać na L 4

O kurka wodna
@Mucha

Jednemu zmienili umowe to poszedł na L4 znowu bo mu rzepka w kolanie strzeliła. Wielki operator

Mietczyński

ja pierdziele, jak ja kocham zycie! wlasnie pije sobie kawkę na ENP08, norma zrobiona, najedzony drożdżówka z buczka z myslenic. Nic mi wiecej nie potrzeba ogladam sobie rzeczy o silowni na (usunięte przez administratora) pomocnik sprząta maszyne. Przypominam norma zrobiona wiec zero potrzeb zero testosteronu majster zadowolony nie musze z nikim walczyc bo nie mam o co. Mam hajsy mam jedzenie i bezpieczenstwo i norma zrobiona. Pozdrawiam

Mietczyński

Nie po to mam range starszego operatora, 11lat doświadczenia i ponoszę odpowiedzialność za wykonaną robotę żeby jeszcze pomocnika wyręczać.

Obserwator
@Mietczyński

Kolego po tylko 11 doświadczenia to jeszcze masz smar na kombinerkach Więcej szacunku dla innych Pozdrawiam

Fajnie jest

Ja kończę nocke, norma jest ,pani w kj bardzo miła. Teraz dwa dni wolneg!!!

Viola

W Myślenicach podobno 40osób do zwolnienia!(usunięte przez administratora)

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
spokojnie nic sie nie dzieje

w dziale handlu w Myślenicach w kwietniu zwolnili 3 osoby a w maju 3 kolejne osoby same wypowiedziały umowe o prace...i to raczej nie koniec...ale nadal udajemy ze wszystko jest pod kontrola

kramer

Z firmą związany jestem od 1990 roku czyli jeszcze za czasów TFK .Przez 10 lat pracowałem jako operator maszyn kablowych na sręcalni na Wielickiej.Następnie przeniesiono mnie do Bieżanowa do uruchomienia i obsługi skręcarki POURTIER .Przez różnicę zdań między mną a ówczesnym kierownikiem zostałem "zdegradowany" (odsunięty od obsługi prestiżowej maszyny jaką był POURTIER) Obsługiwałem więc inne maszyny: skręcarki dławiące , grubociągi ,cienkociągi , średniociągi , pocynownie, wytłaczarki profili AL , piec do wyżarzania i jeździłem na wózku.Na wszystkich tych stanowiskach byłem samodzielnym operatorem.Dzięki temu zdobyłem duże doświadczenie .13 lat temu "awansowałem" do biura . Zajmowałem się spedycją , zastępowałem mistrzów.Od momentu wprowadzenia systemu SAP w pełni zaangażowałem się w zgłębianiu jego tajników . Nadal zajmowałem się spedycją zastępowaniem mistrzów na zmianie ale również rozliczaniem produkcji w systemie . Uczyłem operatorów i mistrzów z obsługi SAP-a .Gdy wdrożono SAP-APO zostałem Kontrolerem Danych SAP.Pamiętam jak razem z kolegą zarejestrowaliśmy na Bieżanowie pierwszą partię na produkcji która się automatycznie rozliczyła zgodnie z założeniami nowego systemu . Następnie brałem udział w szkoleniu kolegów z Myślenic którzy po dwóch latach też wdrażali nowy system , byłem w Bydgoszczy w ramach wsparcia przy uruchomieniu SAP-APO.Przez pewien czas pracowałem jako planista. Teraz jestem nadal Poweruzerem. Pracując przez tyle lat cieszyłem się szacunkiem ze strony przełożonych (oprócz wspomnianego kierownika ) byłem doceniany za swój profesjonalizm ,zdyscyplinowanie i zaangażowanie w pracę.Nigdy nie zostałem ukarany za zawalenie jakiejś sprawy , nigdy nie miałem bumelki do pracy przychodzę punktualnie , przez 30 lat pracy byłem na chorym może w sumie 8 miesięcy z czego pół roku po ciężkim wypadku jaki miałem w pracy w 1999 roku na skręcarce dwukoszowej ( linka Cu 240 zmiażdżyła mi na kole odciągowym nadgarstek , lewa dłoń trzymała się tylko na skrawku skóry ) Dzięki Bogu lekarzom udało się posklejać kości pozszywać żyły ,ścięgna i nerwy .Ręka jest sprawna w 70 %. Niedawno skończyłem 50 lat , 17 lipca minie dokładnie 30 lat pracy w jednej firmie.Myślałem że się tu zestarzeję , dociągnę do emerytury , a tu ostatni dzień kwietnia i kierownik wręcza mi wypowiedzenie . Przyczyna - sprawy ekonomiczne -redukcja etatu . Jeżeli kryterium wyboru osób do zwolnienia jest wpis na angażu "Kontroler Danych SAP" to gdzie tu profesjonalizm rządzących firmą , gdzie są związki zawodowe. Na koniec można zadać tylko jedno pytanie : QUO VADIS TELEFONIKA

Znawca
@kramer

Po co wylewasz swoje żale na forum publicznym, innych zwolniono i jakoś nie robili z tego szopki. Ciężko ci uwierzyć że życie nie kończy się na telefonice. Miej jaja i szukaj roboty.

G
@kramer

Jako powód co jest napisane na wypowiedzeniu? Rzecz jasna nie zwalniają cię z twojej przyczyny, gdyby tak było to od razu składaj pozew do sądu.Sprawa związków jeśli do nich nie należysz, to nie oczekuj od nich nie wiadomo co, natomiast jeśli tak, to za co im płacisz?

Kramer
@Znawca

Znawca.Wiesz co to znaczy czytać tekst że zrozumieniem ? (przerabia się to w podstawówce) Jest to miejsce gdzie wyraża się opinie o firmie. Gdybym napisał że Telefonika to miejsce nie godne polecenia gdzie ludzi ma się za nic i wylał bym wiadro pomyj to byłoby to banalne .A przedstawienie konkretnego przykładu daje ludziom inteligentnym wiele do myślenia i pozwala wyciągnąć odpowiednie wnioski .Odnośnie tych co piszą że ci w zielonych kamizelkach to typy zadufane w sobie traktujący ludzi z góry i tyrani to nie jest tak do końca.Ja wyznaję zasaďę : "Żyj tak aby nikt nigdy przez Ciebie nie płakał"- I dobrze mi z tym. No a ci co starszą Lidlem muszą wiedzieć że nie wszyscy zrobili karierę w Telefonice dzięki szwagrowi ale sami zapracowali na swój sukces i potrafią sobie znaleźć bardziej ambitne zajęcie.

Seba
@kramer

Cześć. Ja mam 45 lat. Może kiedyś się spotkaliśmy. Też zacząłem pracę w kablu na wielickiej. Dobrze wspominam tamte czasy. Fajnie było. Dopiero po nastaniu telefoniki złe się zrobiło. A to wszystko przez tekst właściciela. Człowiek pracujący w stresie pracuje wydajniej. Nie pracuje tam od 2008 roku. Doceniam każda noc przespana w nocy. Miałem kiedyś miła okazję poznać rodziców właściciela. Bardzo sympatyczni ludzie. Ładny dom spokojnie mieszkający. Uważam że sytuację zaistniałe w zakładzie nie są wynikiem wychowania... Pozdrawiam cie...

@Seba

Ja uważam że Pan Cupiał nie wie co się w firmie dzieje. Oszołomy które rządzą jego firmą żerują na Nim.Ukrywają nietrafione inwestycje , kryjąc jeden drugiego.Gdyby Prezes wiedział ile kasy przez nich stracił to by ich wszystkich zwolnił i jeszcze pociągnął do odpowiedzialności. Nie trzeba być ekonomistą żeby stwierdzić że ich działania są bezsensowne.Jest taka zasada że największym dobrem firmy jest potencjał ludzki. Co robią ? Zwalniają ludzi jak leci.Normalnie myślący biznesmen zostawia sobie najlepszą kadrę,z doświadczeniem a nie młodych którym nie zależy na pracy.Po co były zabiegi dyrektora zasobów ludzkich aby przyciągnąć ludzi do firmy.?Jest kryzys trzeba ograniczyć koszty ,ale jak rynek ruszy to najlepiej wystartować z doświadczoną kadrą.No chyba że odpowiadając na moje wcześniejsze pytanie (Dokąd zmierzasz Telefoniko ) - Do upadłości.

@kramer

Dobrze prawisz, czy ty osobiście gdybyś dostał angaż na stanowisko dyrektora, pofatygował byś się żeby podczas rozpoczynającego się weekendu np. z piątku na sobotę o godzinie trzeciej w nocy przyjeżdżać na zakład sprawdzając co pracownicy w tym czasie robią.Pewnie dyrektor myślał, że imieniny odprawiają? Zatrudniając takiego człowieka na tak odpowiedzialne stanowisko właściciele kompromitują się całkowicie.

h2o
@GG

bardzo dobrze ze był o tej godzinie jeszcze w pracy, brawo dla niego za poświęcenie i zaangażowanie.

kramer

Czyli pracujesz na Bieżanowie.(usunięte przez administratora) No i ...... Zauważ że to już nie są żale tylko stwierdzenie faktów.Apropo wpisu ten kto to napisał to jest naprawdę odważny chciałbym aby powiedział mi to prosto w oczy.

Kropek
@Znawca

Wylewa żale żeby ludzi ostrzec i żeby nikt się nie dał nabrać na żałosne obiecanki przyjmujących którzy wam naopowiadaja babeczek jaką to super praca jest praca w telefonice , to wszystko bajki ,(usunięte przez administratora) obcinanie premii nie polecam zwłaszcza wydziału TDL

Czołgista

Proste !!!

Zorro

Ujawnili prawdę o TPG teraz kierownictwo mści się na OMK

Bolo
@Zorro

Marek na mistrza na albo na wózek

karol

Czy były jakieś ostatnio zwolnienia na wielickiej ?

@karol

Tak były. W sobotę.

Ł.Z.

Witam.Nie orientujecie się czy planuja jakis przestój na wielickiej w czerwcu bądź w lipcu?

Chwila prawdy

LUDZIE LEPIEJ SZUKAJCIE INNEJ PRACY, Bieżanów koniec na 100%, z wielickiej za 5 lat musi zniknąć zakład bo takie prawo jest, tak ,ze do zobaczenia!!!

Jest teraz problem

Podobno Bieżanów zostaje, tylko nie wszystkie.maszyny!!!!! Bo wraca dyrektor T.

lotar

wczoraj przewineli kabel i okazał się z drugiej strony jeszcze gorszy,to kierownik tpg powiedził (tarnawski) przecież bedzie owinięty folją i zabity deskami to nikt tego syfu nie zobaczy i kazał go puścic że jest wszystko ok.Cupiałowa powinna jego i jego nastepcę (bąkiewicza ) oskarżyć o działania na szkode firmy i dyscyplinarnie zwolnić

Niestety tak
@lotar

U nas majster zrywa czerwone kartki i mówi wozkowemu aby dal na zakanczanie bo juz dobry

@lotar

Co się dziwisz.Wczoraj był ostatni więc plan musiał się zgadzać, bo jak nie to wymienieni panowie pozostali by pozbawieni premii.Ich premia to nie takie ochłapy jak twoje.

Tog
@lotar

Nic nowego, zawsze pod koniec miesiąca wysyłali wszystko nawet to co kontrol zatrzymała, plan musiał być wykonany, nieważne że kabel do niczego się nie nadawał, ciekawe ile kontraktów przez to stracili

Szczecha

Podobno dyrektor p.S ma się przebrać za OMK i będą kręcić Polski odpowiednik Amerykańskiego programu ,,Kryptonim Szef,,

SOLIDARNOSC

Gdzie są zwiazki, SPRZEDALI SIĘ ZA.KONSERWE KRAKUSA, I GRZEBIEŃ DO WĄSA????

Wera

13 lat aleś się napracował a ja mam 30 i co z tego

Skręcarka

Pewnie wszystkich NAS wywala, izolarki na wielicka, rozental też. 13 lat i takie nerwy

Wera

Ciekawy jestem gdzie jest kasa na święta co mieli dać a jestem ciekaw czy jak zwolnią to co wtedy a składki ściągali cały rok ale takie mamy związki opłacane przez telefonike wstyd sami powinni się roz,,,,,, lic nie kompromitować się bo mówią że na święta w grodniu ale myślę że to się rozp,,,, li do świąt

Dziwne?????

Warsztat też zwalniają, to już chyba naprawdę koniec.

Awaria
@Dziwne?????

Bieżanów czy Wielicka?

Tragedia
@Awaria

Na Bieżanowie nie ma już; Ludzi w Kj Wózkowych Mechaników Elektryków Automatykow Tokarzy

Szkoda gadać

To w nastepnym miesiącu ,zostali do nominacji tylko operatorzy maszyn??????

Mucha

zwolnili cały Warsztat A dziś produkcja

Zostaw merytoryczną opinię o Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 358.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 294, z czego 93 to opinie pozytywne, 101 to opinie negatywne, a 100 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.?

Kandydaci do pracy w Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tele-Fonika Kable Sp. z o.o. S.K.A.