Opinie o Fibar Group S.A. w Wysogotowo

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Fibar Group S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Fibar Group S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fibar Group S.A. w Wysogotowo

Zed

Ostatnio rozmawiałem z kolegą nt. opinii różnych firm na naszym lokalnym rynku i jak padło Fibar to powiedział, że średnia jest opinia. Zapytałem więc dlaczego? a on powiedział, że nie wie, tak gadają po prostu. I wiecie co, uzmysłowiłem sobie, że to przecież jest jakaś bujda na resorach. Kiedyś, gdzieś, ktoś, coś powiedział i to tak łazi po rynku, nikt nigdy nie zweryfikował prawdy i tak się dalej gada. Dokładnie to samo można odnieść do ludzi i opinii o nich, łatwo jest kogoś skrzywdzić. Jest takie powiedzenia "kłamstwo świat obiegnie zanim prawda zdąży buty włożyć".

dez
@Zed

Nie baw sie w ministra propagandy, jeśli ktoś napisał tu coś z czym sie nie zgadzasz, to użyj kontrargumentów. Nie zaklinaj rzeczywistości. A jeżeli "kolega" ma takie zdanie to daj mu czas do namysłu, moze sobie przypomni dlaczego tak mówi.

ezd
@Zed

"i to tak łazi po rynku, nikt nigdy nie zweryfikował prawdy i tak się dalej gada. " - Fibaro co jakiś czas "umacnia" swój wizerunek robiąc odpowiednią rotację pracowników. Wystarczy zacząć traktować odpowiednio pracowników a zła opinia sama zniknie. Jeżeli w ciągu roku zwalnianych jest tyle osób to one pracując w nowych miejscach opowiadają o swoich doświadczeniach... Na dobrą opinię trzeba sobie zapracować, a nie liczyć że ludzie zapomną.

Zde
@ezd

Pokaż mi proszę firmę w której nie ma rotacji ?!?

Zde
@Zde

Rotacja pracowników to zjawisko w którym ludzie szukają innego zajęcia, a w Fibaro najpierw wywalili 15 osób a potem w podobny sposób zrotowali FIT. Tak , to to samo.

@Zde

Nie byłem pewien kim jesteś, bo z tego co widzę piszesz po kilkoma nickami i cały czas tylko wieszasz psy na Fibaro. Zastanawiałem się tylko czy jesteś rozżalonym koderem czy kimś z konkurencji. Teraz już wiem, jesteś kretynem.

Rastaman
@Złośliwy

Chłopie, ale jesteś bystry jak woda w klozecie. Przecież tu ciągle ci sami ludzie piszą jakieś smuty, tylko się pseudonimy czasem zmieniają.

@Rastaman

Ludzie piszą tu co myślą, podają przykłady i argumenty, tylko wy swoich racji niczym konkretnym nie podparliscie. Opisano tu (a potem ktoś skasowal) to co się dzieje we firmie, więc wysil mozgownice i zamiast marudzić użyj kontrargumentow, bo jak na razie stać was tylko na inwektywy.

@Zlosliwszy

Panie Koleżko piszący pod kilkoma nickami. Nie chodzi o to co w firmie jest złe, w KAŻDEJ firmie jest coś nie tak, chyba że ty napiszesz, że w firmie dla której prawdopodobnie pracujesz pisząc te negatywne komentarze wszystko jest ok?.

Wojtek

Pozdrawiam wszystkich Fibarowiczów znad polskiego morza. Kodujcie tam dzielnie. Pozdro

Pati

ludzie, nie róbcie znowu syfu tutaj.

Namh0090

Widziałem, że sa nowe przyjęcia na stanowiska programistyczne. Jak lepiej aplikować, mailowo czy bezpośrednio?

@Namh0090

najlepiej listownie. Kiedyś się tak robiło, CV do koperty i na pocztę. A na serio kolego to chyba bez różnicy :)

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card

Złośliwy

Dzięki za komentarz kolego, załap trochę powietrza bo się zapieniłeś :)

@Złośliwy

Cieta riposta i jakie argumenty przytoczyles, no no no.

@Zlosliwszy

szczęcie, że można wpisać dowolny nick na goworku prawda? Jedna i ta sama osoba może pisać dziesiątki komentarzy. Przemyślcie to ;)

@Zlosliwszy

I znowu się zaczyna, po co siejecie tu ferment. Zamiast toczyć głupawe utarczki słowne używajcie konstruktywnych argumentów!

@Pati

A co się mnie czepiasz? Wytknalem komuś że żadnych argumentów nie użył a tylko marudzi w odpowiedzi na post, w ktorym ktoś ładnie ujął sytuacje we firmie. O argumenty czepiaj się tamtego.

Krzychu

Cóż. Ciekawa firma. Spora retencja pracowników. Szkoda tylko, że wyłączyli możliwość wysyłki maili na pracownicy@. Lubiłem te chwile pożegnań zwalnianych i zwalniających się, nawet jak wpadło kilka maili dziennie :)

@Krzychu

Retencja jest faktycznie przyzwoita, z rotacją różnie bywa ale chyba nie większa niż gdzie indziej :)

Polococta

jakiego wynagrodzenie można sie spodziewać w fibar przy stanowisku QA?

smecta92

Na tyle osób zawsze znajdzie się ktoś kto narzeka. Ja nie narzekam, zarobki nie są super wypasione, ale w tym roku drgnęło. Podwyżka była, kariera zaczęła się budować, więc chyba idzie w dobrym kierunku.

PerseuszWWZ
@smecta92

Też bym jakąś podwyżkę polizał. Trza się ruszć do kierownika, dogadany chłop może się da namówić ;)

Yhy
@smecta92

Zdradź proszę z którego jesteś działu.

smecta92
@Yhy

jasne, jak tylko powiesz mi jak się nazywasz żebym wiedział komu mam się publicznie spowiadać? :)

Yhy
@smecta92

Już się zacząłeś publicznie spowiadać :)

Montanegro

Fibar fajna firma i dobrze wygląda w CV.

Pantenol

Niechże mi ktoś coś napisze o benefitach w firmie. Dają coś fajnego?

xyz
@Pantenol

A dają. Dobry standard. Opieka medyczna, multisport, obiady, języki obce, dodatkowe ubezpieczenie, prezent za ślub i urodziny dziecka, sprzęt do testów. Wybierasz co chcesz. Nie ma pakietu to samo dla wszystkich. Nawet jak w korpo pracowałem to tak nie było.

Pimpek

Avx, ty to jednak jesteś prze-mózg. Skoro piszesz na gowork jakieś smęty to zakładam, że cie z Fibar wyprosili. WIęc chciałem zaapelować do firmy, że popełniła straszny błąd, że pozbyła się tak przenikliwego umysłu :)

@Pimpek

O O, zaraz się znowu zacznie hejt. Kurde chłopaki, weźcie się umówicie żeby sobie dać po pysku a nie się tu obrzucać jak gimbaza.

RastaMan

Hej chłopie, a właściwie skąd taka piana w tobie. Co twoja firma? Skoro się pożegnałeś to właściwie co ci zależy? NIech sobie zarząd robi co che, to ich firma a ty idz w pokoju.

Biene
@RastaMan

Genialne rozumowanie. Biją kobietę na ulicy ale skoro to nie moja mama to niech ja biją dalej?Prawo do opinii ma każdy, a tu ktoś po prostu wyjaśnił jak to wygląda z jego punktu widzenia.

@Biene

Genialne rozumowanie. Czyli jesli obgadują, szalują, obrażają i śmieją się z Twojej matki to mogą to robić bo w końcu "Prawo do opinii ma każdy, a tu ktoś po prostu wyjaśnił jak to wygląda z jego punktu widzenia."

xyz
@RastaMan

Napisz proszę gdzie tu ktoś minął sie z prawdą :).

RastaMan

Gości, ja się po prostu próbowałem wczuć w twoje hejterskie myślenie. Gdzie tu samozaoranie?. Może to o kroczek za daleko dla twojej logiki.

Biene
@RastaMan

Hejterskie myślenie? Gościu, napisałem prawdę, jak się z czymś nie zgadzasz to mnie popraw. Daj szczegóły. Samozaoranie to stan w którym nie jesteś w stanie już wybrnąć z głupot które napisałeś. Podales kiepski kontrargument Ze szkalowaniem mamy i już z tego nie wyjdziesz :).

Pimpek
@RastaMan

Ha ha ha, mamy cie i Twoją hipotetyczną mamę też :)

xxx^2

Ta wypowiedź trafia w sedno sprawy. Pracowałem tam ponad 2 lata w dziale wytwarzania oprogramowania i podejście dokładnie to samo. R&D powinni przenieść do Indii.

Złośliwy

Nie wiadomo, jest duże prawdopodobieństwo, że serwis gowork wysłał swojego człowieka i aby uniknąć problemu kolejnego komentarza który łamie regulamin wyeliminował użytkownika. :D

RastaMan

A ja się ciesze z pracy w fibarze. Jak czytam wypowiedzi to traki smuteczek mnie ogarnia bo jedni chwalą a drudzy ganią i po co to komu. Już wystarczy że w sejmie ludzi się dzieli. Pace ludziska, trochę dystansu.

siniak

To ja tez cos dodam apropo tej sytuacji z wywaleniem tych swietnych inzynierow. Fakt faktem, ludzie ci mieli wiedze na bardzo wysokom poziomie. Nie nalezy zapominac jednak ze wlasnie tak jak napisal poprzednik oni ich wzieli w calosci ale trzeba dodac ze z podupadajacej korpaoracji. W ADB (tez tam pracowalem) lecialo wszystko na łeb na szyje od kilkudziesieciu miesiecy. Problemem tej firmy byla wlasnie stagnacja, ktora mocno wplynela na cala kadre. Przejety zestaw personelu nauczony pracy w takim srodowisku nie bedzie w stanie zaadoptowac sie do pracy w duzej dynamice ktora reprezentuje fibaro. Niestety tak to dzisiaj wyglada, jak sie czlowiek nie dostosuje do nowego to poprostu wypada. Pracowalem w fibaro (3,5roku) i odszedlem ze wzgledu na przeprowadzke do zony (mieszka w warszawie). Teraz pracuje w kilkaset razy wiekszej miedzynarodowej firmie softwarowej i mamy taki kociol ze szok. PMi sa tak zakreceni ze robianzebrania i nakrecajaja sie ze im wieksza jazda i zmiany w projekcie tym wieksze szanse ze wyjdzie z tego cos dobrego:) jeszcze sie do konca nie przestawilem na takie pojechane klimaty i czasami patrze na nich jak na ufo:) Ale wiem ze dzisiaj to juz sa normanle standardy pracy. Dobrze zarzadzane korpo nie pozwoli sobie na prowadzenie projektow w nieskonczonosc, bo wie ze to juz nie jest to co kiedys, i beda nas cisnac i żyłować, wiec trzeba se zdac sprawe ze time to market to podstawa i oddawac robote najlepiej przed deadlinem:) Szczerze powiedziawszy placz i lament kolegow ktorzy chca zrobic wszystko "na wysokim standardzie" jest wg mnie grubo przesadzony. Nie chce byc zlosliwy ale projekt "z soczewka" mial wlasnie "lekkie" opoznienie ze wzgledu na wysoka jakosc produktu... chlopaki, ja widzialem ta mechanike, te "jakosciowe" kąty ujemne, godzinami moglibysmy o tym rozmawiac jak wpuscilismcie na mine ekipe od form. Ale nie robmy tak, badzmy sprawiedliwi, kazdy ma prawo cos (usunięte przez administratora) br /> Nie mozna tylko wylewac lamentu na innych a samego siebie stawiac na piedestale. Dodam na koniec od siebie: Wg mnie dzisiaj elastycznosc i dzialanie dynamiczne jest kluczowe w organizacjach. Wlasnie to cenilem w fibaro. Wkurzalo mnie to ze z czasem zaczelo sie z niego robic korpo i przeorowadzka do wawy byla mi przez to na reke.

Defoe
@siniak

WIecej ci powiem. Bo zgadzam się z tobą w całej rozciągłosci tej tematyki. Duże korpo wydają się być stabilnymi tworami ale to tylko dlatego że człowieka tarktują jak trtyb w maszynie i wąsko spacjalizują ludzi. Jak się dziej coś złego, wachania na rynku, utrata dużego klienta to ludzie leca jak lioście z drzew jesienią. W firmie takiej jak F. jest, że dużo większa elastyczność, dwa że nie zawęża się tak specjalizacji. Kutwa, generalnie jest o niebo lepiej, przy jednoczesnym podkresleniu, że firma też ma swoje mankamenty. Niech każdy wybiera czy che być zasobem ludzkim czy pracownikiem.

K
@siniak

Drodzy Panstwo, prowadzenie takich dyskusji jest nie namiejscu. Oczekuje od Was wzajemnego poszanowania i zakonczenia natychmiast tego watku.

zwolniony truteń
@K

Krzysztof: a co tu jest nie na miejscu? Właśnie po to powstał ten portal - żeby potencjalni pracownicy mogli wyrobić sobie zdanie o firmie. Może warto żebyś od siebie dodał jak to było z tymi zwolnieniami na przełomie roku?

Katmandu

Bardzo wartościowa firma. Pracowałem przeszło 4 lata, przy wszystkich problemach które ma ta spółka, bo nie powiem, żeby były to łatwe lata. Jak zacząłem szukać pracy to każdy kto widział w CV- Fibar mówił, że naprawdę dobrzy developerzy stamtąd wychodzą. Polecam

Aby uściślić to mówicie o tych wywalonych developerach (Poznań), co przyszli pracować do Fiabro z dużej Koreańskiej firmy, która zwinęła żagle z Poznania? To są te trutnie czy innych opisujecie? Bo mnie zastanawiają Ci poznańscy, dlaczego i jak do tego doszło.

Kaszkaj
@090

Nie no, chodzi przediez o ta ekipe z zielonej. W poznaniu takich numerow nie ma:)

Majen
@Kaszkaj

Ta ekipa z Zielonej byla i jest swietna, chyba ciezko znalesc lepszych inzynierów, a ty przestan wylewac zale bo jak kojarze to w poznaniu wiecej ludzi skasowali trutniu!

mb

Przyjmują tam w ogóle na stanowiska fizyczne? Wysyłałem kilka razy CV, również na inne stanowisko, niestety zero odzewu...

Ja mam pytanie z troche innej beczki. Czy pracownicy firmy mają jakiś rabat na zakupy produktów firmy. Czy firma daje takie możliwości

Aneta

@Pasternak88 rozumiem, że jesteś zadowolony z pracy w firmie. Jakie według Ciebie są największe plusy pracy w Fibar Group S.A.?

@Aneta

To o czym tu już wielokrotnie pisano. Jak masz inicjatywę i chcesz sie nauczyć programować to Fibar jest idealnym miejscem na drodze zawodowej żeby rozpocząć.

@Pasternak88

Właśnie sprzedali narzedziownie i wtryskownie na którą wydali kilka ładnych milionów. Oficjalnie po to było łatwiej skupić się na swojej branży. Ja rozumiem programistów, że nadal mają co robić, ale zatrudnienie jest coraz mniejsze, może outsourcing i tu się trafi.

Klik
@Etan

Zapomniałeś dodać ile osób straciło pracę !

@Klik

Nie znam dokładniej liczby

Paleo
@Klik

Chłopie, to jest Poznań a nie Kuzia Wólka. Chyba trzeba było by być jakimś średnio sprytnym żeby nie znaleźć pracy.

@Paleo

Póki cię nie wywalą, to się nie dowiesz :). Z takim podejściem do tematu, to nawet trochę Ci tego życzę.

Zegarmistrz
@Etan

Przeciez oni ta narzedziownie sprzedali do noexu! Firmy z ktora od lat wspolpracowali, wg mnie bardzo dobry zabieg bo wprowadzili swoje procedury, odpalili proces i oddali do obslugi firmie z doswiadczeniem ktora by pewnie nigdy takich maszyn nie kupila by obslugiwac fibaro. Jestem pewien ze na tym jeszcze zarobili! Pracuje w tej narzedziowni i wiem jak to przebiega - dzieki temu noex bedzie trzymal poziom jaki narzuca fibaro a nie bedzie takiego (usunięte przez administratora) organizacyjnego jaki wprowadzal pewien brodacz. A i z tego co wiem to wiekszosc pracownikow przechodzi automatycznie do noexu. Wiec nie robcie paniki ludzie!

Paleo
@Etan

Dzięki, nie spodziewał bym się niczego więcej po osobie która wylewa swoje frustracje na goworku

Pasternak88

Kurde Panowie i Panie, nie róbcie syfu. Zawsze będą opinie za i będa opinie przeciw. Myslę że mądrym stwierdzenie było by żeby każdy sprawdził na co stać Fibar i jakie możliwości daje i sam decyduje. Przekonajcie się sami

etam
@Pasternak88

No i to są opinie za i przeciw :). Zatrudnić się aby przekonać się co może dać fibar? Mając już rodzinę i czasem kredyt to spore ryzyko.

@etam

Jak jesteś dobrym programistą to umówmy się, nie ma się czego obawiać :). A tak na serio racjonalizuje wam opinie swoją ale ja bym brał w ciemno. Pracuję tam i się osobiście nie sparzyłem

Mac

Pół roku temu firma pożegnała się z kilkoma osobami i najprawdopodobniej w wyniku tego zwolniły się kolejne osoby - to jest prawda i trzeba to głośno powiedzieć. Nie zmienia to jednak faktu, że firma obecnie prowadzi dużo projektów w obrębie fajnych technologii, co moim zdaniem jest zachętą dla nowych pracowników. Czy w firmie nie będzie już więcej zawirowań? Ciężko powiedzieć, moim zdaniem w żadnej firmie IT nie można się spodziewać pracy do końca życia

Zostaw merytoryczną opinię o Fibar Group S.A. - Wysogotowo

• Jak się pracuje w Fibar Group S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fibar Group S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fibar Group S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fibar Group S.A.?

Kandydaci do pracy w Fibar Group S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fibar Group S.A.