Fibar Group S.A.

Poznań

Opinie o Fibar Group S.A.

Rysiek 2015-12-10 13:26:42
na co lepiej aplikować, operator procesu THT czy FAS? Która praca ciekawsza i gdzie lepiej płacą. A w ogóle ile na rękę na tych stanowiskach w okresie próbnym i na stałe? Czy coś dają na święta, jakieś paczki czy dodatkowe wynagrodzenie?
6
Lilek 2015-12-10 22:23:13
Ten elastyczny czas pracy to nie tak jak myślicie że niby się dogadacie i będziecie chodzić na którą chcecie. Owszem w pewnych usprawiedliwionych przypadkach jak wyjścia do lekarza lub inne sprawy które trzeba np. w urzędach załatwić nikt nie robi problemu i można wyjść ale to na tyle jeśli chodzi o zwrot "elastyczny czas pracy". Dodatkowe wynagrodzenie na święta xd dobre. W zeszłym roku były paczki - kosze z jedzeniem jakimś i tyle. Tht czy fas wszystko jedno, to praca na produkcji. Polega na wielokrotnym powtarzaniu czynności i tyle. A zarobki porównywalne. Nie jest to najniższa krajowa ale kokosów nie ma, troszke powyżej i tyle
6
ciele 2015-12-13 03:16:38
@jon elastyczne godziny pracy to rzeczywiście super opcja dla kogoś, kto chociażby musi pracować w nocy. Z resztą to nie ich jedyna oferta bo szukają również inżynierów.
edmund 2016-01-22 20:25:39
siema, nie wiem czy zauważyliście ale Fibar znów poszukuje, regularnie co kilka dni pojawiają się nowe oferty np na iOS dewelopera, podobno mają sporo benefitów i ciekawe zadania w pracy
Dominik 2016-02-09 20:23:50
Edmund, to prawda. Fibar Group bez przerwy wypuszcza nowe oferty, ale na wiele stanowisk. Web designer, designer, można tylko przebierać, jeśli się znasz na rzeczy.
heniek 2016-02-18 14:45:37
te wydaje mi się, że tutaj potrzeba przede wszystkim doświadczenia, bo w ofercie nawet jako Administrator Serwerów jest to wymagane a wykształcenie już nie..
radzio 2016-02-20 22:48:29
heniek, fakt na wielu stanowiskach nie wymagaja doświadczenia np. administrator forum. Tu wymagana jest zaawansowana znajomość jęz. angielskiego i elokwencja i wysoka kultura osobista. Fajne rzeczy oferują jest pakiet medyczny, ubezpieczenie, a nawet prezent w przypadku ślubu lub narodzin potomstwa.
1
Eryk 2016-03-15 20:58:47
Cześć :) Szukam informacji, najlepiej od aktualnych pracowników, jak wygląda zatrudnienie jako webdesigner. Znam realia w tym zawodzie, ale co firma, to inna płaca
przypadkowy gość 2016-03-29 15:41:02
Jak tam sobie czytam niektóre wpisy to się zastanawiam czemu to ma służyć?
Jak ktoś szuka pracy to wysyła dokumenty i umawia się na rozmowę kwalifikacyjną a nie zadaje takich pytań w sieci. Skąd pewność kto odpisuje na pytania i czy to co pisze pokrywa się z prawdą? Przecież odpowiedzi może udzielać osoba, na miejsce której firma szuka nowego pracownika albo hejter, którego firma zwolniła dawno temu. Co innego zapytać o ogólną atmosferę, terminowość w przelewaniu uposażenia ale pytanie na jakim stanowisku zarabia się więcej?


an 2016-04-01 10:38:38
@przypadkowy gość ja tam uważam, że kto pyta, nie błądzi. Jeśli ktoś się decyduje na rekrutacje, to oczywistym jest, że w końcu sam się wszystkiego dowie od pracodawcy, ale wcześniej już może przygotować się na takie spotkanie ;)
hj 2016-05-08 14:43:54
@an nie wiesz jak to jest? - ludzie się denerwuja szuka po necie, żeby dowiedziec sie choc troche czegos wiecej i uspokoić :) ale faktycznie najlepiej aplikowac i samemu sie przekonac jak jest naprawde
Krol 2016-05-30 17:02:05
No,no usuwanie opinii, że nie polecam firmy-BRZYDKO. Jednak nie polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5
=D 2016-06-06 13:57:08
Zgadzam się z tym co do słowa!
1
erf 2016-06-16 20:43:52
hej hej noo widze ze pojawilo sie kilka ofert pracy od ich firmy..na przyklad na stanowsiko rzecznika patentowego w Poznaniu oferuja miedzy innymi atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie, elastyczny czas pracy, pakiet medyczny, ubezpieczenie
Gaw 2016-06-18 13:25:30
Nigdy nie ufałem takim stron jak ta, nie opierlem się na tutejszych opiniach, gdyż uważałem ze piszą tu tylko frustraci, którym pracować się po prostu nie chce. Jednak po kontakcie z pracodawcą jakim jest fibaro po prstu muszę ostrzec gdzieś innych ludzi przed tym miejscem. firma niepoważna, przyjmuje pracowników hurtowo na sieciowki, po czym wybiórczo zwalnia tych którym źle z oczu patrzy, po prostu, od tak bez powodu^^, starych też zwalniają, gdy tylko firma ma kiepski miesiąc, od tak najprostsze debilne rozwiązanie na dopięcie miesięcznego budżetu na spory zysk. Po raz pierwszy się z czymś takim spotkałem, a troszkę w świecie bywałem. Kadra kierownicza to jakieś niepoważne dzieciaki, które widać niewiele miały do czynienia z zarządzaniem, a swoje problemy osobiste, niedouczenie i brak fachowości odreagowują na zwyczajnych pracownikach, dodam tutaj iż pole do popisu mają całkiem spore, bo wszystkie nowe mrowki są na smieciowkach, tak samo zresztą jak większość starych i kodeks pracy nie obowiązuję. Radze trzymać się z daleka od tego miejsca. (usunięte przez administratora)
220
anna 2016-06-18 13:34:42
Interesujące to co piszesz @Gaw zgadzam się z Tobą, że może i umowa zlecenie nie podlega pod kodeks pracy ale podlega za to pod kodeks cywilny i to nie jest tak, że pracodawca może robić co się mu podoba..masz takie samo prawo zgłosić się do sądu jak osoba z umową o pracę, więc może warto coś zadziałać i ukrócić bezkarność niektórych
1
Kodal 2016-06-18 23:42:05
Gadasz grzecznie mówiąc głupoty ponieważ nikt w Fibaro nie jest na umowe zlecenie bo podejrzewam ze nie mówisz o ludziach z agencji pracy na produkcji. Nie wiem w jakim dziale pracowałeś ale jeżeli posiadasz umiejętności to kierownictwo prędzej czy pózniej to zauważy. Fibar jest młoda firma która rozwinęła sie bardzo szybko wiec nie oczekuj niewiadomo czego. Jeżeli Ci sie nie podoba to odejdź.. Nikt Cie nie trzyma i płacz gdzie indziej.
lol 2016-06-19 09:19:36
No skoro zapewniony jest pakiet medyczne @erf, to już dobrze o nich świadczy, bo przecież o urozmaicone zatrudnienie jest dość trudno. Wiecie czy jest szansa na jakieś zatrudnienie teraz? Dzięki za odpowiedź.
Gaw 2016-06-19 22:48:44
@Kodal, Nie wiem, może rzeczywiście daleko mi do ''orłów'' z Fibaro:). Na pewno za to, umiem pisać po polsku, stosując zasady interpunkcji.
sdfghj 2016-06-19 22:57:53
ich najnowsza oferta jest chyba na stanowisko specjalsity do spraw wsparcia technicznego w Poznaniu oferuja atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie, elastyczny czas pracy, pakiet medyczny, ubezpieczenie
puszek okruszek 2016-06-23 10:23:49
@Gaw, o czym Ty piszesz? Zakładam, że mówisz o produkcji. Zatrudniają czasem kilka osób naraz z nadzieją, że wśród nich znajdą się osoby na tyle pojętne żeby zostać na dłużej. Nie jest to praca ani ciężka ani specjalnie wymagająca. Ale jak się okazuje mało jest osób umiejących podołać prostym pracom manualnym. A czemu mieliby trzymać osoby, które tylko zaburzają proces? Jeżeli ktoś nie sprawdza się w tego typu pracy to niech szuka takiej do jakiej się nadaje :) A co do zwalniania starych pracowników....serio? Kiedy? Wyciągasz sytuację sprzed roku? Bo poza tamtą sytuacją nie przypominam sobie, żeby zwolnili starego dobrego pracownika zupełnie BEZ PRZYCZYNY.
W kwestii śmieciówek- znowu jesteś w błędzie. Umowę zlecenie mają tylko pracownicy z agencji. Po 1000 przepracowanych godzin przejmuje ich firma na umowę o pracę. Można rozpocząć pracę bezpośrednio przez firmę na umowę na okres próbny. Ogłoszenia na FAS, PAK i THT jak i na stanowiska specjalistyczne cały czas są na stronie :)
I jeszcze ostatnia poruszona przez Ciebie kwestia-kierownicy. Po "mrówkach na śmieciówkach" utrzymuję, że mówisz o produkcji. Kierowników jest tu dwóch i ani o kierowniku S., ani o kierowniku K. nie można powiedzieć, że są dzieciakami. I to jeszcze niepoważnymi..... Więc może mówisz o brygadzistach? Tu już prędzej :) Ale weź pod uwagę fakt, że nie są to brygadziści którzy przyszli z zewnątrz. A osoby, które zaczynały jako zwykli pracownicy, którzy sprawdzili się na tyle, aby awansować. I taka też jest polityka firmy. Wiele z tych "mrówek" awansowało i poprzechodziło do innych działów(patrz: jeden z kierowników). Ale może rzeczywiście trzeba było zatrudnić brygadzistę z zewnątrz, który zwracałby się tylko po nazwisku albo " [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot;-bo i z takimi było mi dane pracować.
Podsumowując-jeżeli sam uważasz się za zwykłą mrówkę to możesz być pewien, że wiele w tej firmie nie osiągniesz.
1
Frania 2016-06-23 11:07:38
Puszek nie wprowadzaj w błąd innych lub przyszłych pracownikow. W tej chwili są zatrudnienia z dwóch agencji pracy i firma z każda z nich ma inne możliwości przejęcia pracownika do siebie. Nie ma juz wspomnianego 1000 godzin.. Jeżeli chodzi o zarządzanie i podejście do pracownika: Raj na ziemi ! Mowię tu kadrze zarządzającej i możliwościach ktore daje firma. Tak jak juz ktoś wspomniał, Fibaro jest jeszcze młoda firma i wszystkie benefity i premie z rożnych tytułów na pewno stopniowo będą sie pojawiały ! Pracowałam juz na kilku rożnych produkcjach gdzie trzeba po prostu pracować w pocie czoła i gdzie liderzy tylko patrzą kogo by tu poniżyć i zgnoic do totalnego zera... Tutaj jest zupełnie inaczej i na pewno z tego nie zrezygnuje.
ala 2016-06-23 18:06:30
Frania' a kobiety jakoś się odnajdują i nie mają zbyt cięzko? mile są widziane czy bardziej to męska załoga i bardziej mężczyzni są brani pod uwagę, teraz maha ogloszenia na specjalistow wsparcia technicznego
puszek okruszek 2016-06-23 23:39:52
@Frania, skoro te 1000 godzin nie obowiązuje to mój błąd. Ale dodam, że pracuję w Fibaro już dość długo i nigdy nie mieli na celu zatrudnienia kogoś przez agencję tylko po to, żeby go zaraz zwolnić. Nie opłaca się kogoś przyuczać żeby popracował miesiąc czy dwa... No chyba że osoba się totalnie nie sprawdzi...to wiadomo.

@ala -kobiety się odnajdują jak najbardziej. Jest zdecydowanie więcej dziewczyn niż panów. Praca nie jest ciężka, ale wiadomo, że trzeba pracować a nie siedzieć z założonymi rękami przez pół dnia ;) Kiedy mnie zatrudniali to właśnie chcieli głównie kobiet ze względu na cierpliwość i precyzję- praca bywa monotonna ale na pewno nie jest ciężka. Wymaga natomiast skupienia bo łatwo o pomyłkę. Jeśli chodzi o wsparcie techniczne to są tam tylko mężczyźni. Nie jest to jakaś dyskryminacja. Po prostu mają wykształcenie techniczne i "smykałkę"....no i kwestia taka,że wykonują "męskie" prace typu wieszanie kabli, wymiana gniazdek itp. Myślę jednak, że gdyby znalazła się dziewczyna z takimi zdolnościami i predyspozycjami to bardzo chętnie by ją przyjęli :)
1
tartak 2016-06-24 09:11:25
no ja się mam nadzieję że u was w pracy sprawdzę jako Specjalista ds. Wsparcia Technicznego - a poza tym szanuje firmę za ich inteligentny, bezprzewodowy system automatyki budynkowej
Frania 2016-06-24 11:51:40
O czym Ty mówisz ? Jakie wieszanie kabli... Sprawdź może najpierw ogłoszenie. Poszukują osoby do działu wsparcia technicznego w obsłudze klientów biznesowych i zdalnej pomocy w rozwiązywaniu problemów z działaniem urządzeń. Ten dział nie mieści sie w ogóle na Wiepofamie.
an 2016-06-24 12:58:41
Hej, jak wygląda rekrutacja na stanowisko rzecznika patentowego?
puszek okruszek 2016-06-24 23:39:22
No chyba że tak....ale jeszcze niedawno było ogłoszenie na wsparcie produkcji ;) W tej sytuacji to już w ogóle kwestia płci nie gra roli :)
pan henio 2016-06-25 11:59:46
@an @an przede wszystkim musisz świetnie znać język angielski na taki stanowisku bo w twoich obowiązakch zawiera się na takim stanowisku m. in. kontakt z właściwymi urzędami i instytucjami w UE i USA,poczytaj tez sobie o Internet Of Things, wysoka poprzeczka
XfaraonX 2016-06-28 12:52:20
Zwracam się z prosba o konkretna odpowiedz. Moze byc na maila przystojniak79@gmail.com jakie sa zarobki w tej firmie na stanowisku magazyniera czy praca na produkcji
Beniu 2016-06-28 15:43:16
W najbliższych dniach ta firma pokarze swoje oblicze ,dużej grupie produkcyjnej kończą się umowy o pracę to będzie odpowiedz na słowa o poszanowaniu i tym całym ah i oh
36
Mlecz 2016-06-30 20:25:44
Specjaliści zawsze tutaj znajdą robotę, swietna sprawa.
sdfg 2016-07-03 15:33:30
@Mlecz no wlasnie tak sie sklada ze teraz poszukuja specjalsity do spraw wsparcia technicznego w Poznaniu oferujaudział w rewolucji Internet Of Things, atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie
gami 2016-07-04 10:19:25
na tego w Poznaniu to jednak moim zdaniem się będzie trudno dostać bo trzeba mieć świetnie opanowany angielski
Mateo 2016-07-07 16:56:50
Jaka opinia na temat stanowisk Account Manager i Export Manager?
Widze wiele sprzecznych opini ale prawie nic o pracy w sprzedazy.
W chwili obecnej poszukuja ludzi na oba stanowiska.

Jakich zarobkow mozna oczekiwac?
an 2016-07-07 16:57:19
@gami świetnie to znaczy na jakim poziomie? Z certyfikatami?
Walki 2016-07-23 19:06:58
Widze, że tutaj trwa nabór cały czas, jest dobrze?
Predatttor 2016-07-28 20:08:50
Nie.
1
ilo 2016-07-29 14:15:06
A wiadomo czy mają teraz jakieś oferty pracy? Dzięki
Pracujący 2016-08-19 07:51:12
Bez przesady!
Jak czytam te wszystkie opinie to chce mi się śmiać, bo piszą je albo niezadowoleni pracownicy albo byli pracownicy firmy...
Otóż wcale nie jest tak źle jak wszyscy uważają.
Produkcja: praca w stałych godzinach 6-14 i 14-22 - to może być akurat minus, ale jak ktoś lubi długo spać??
Brygadziści: młodzi, uczą się, ale uważam, że oboje dają radę i wszystko można z nimi załatwić.
Kierownictwo: nie ma Pana S. więc jest lepiej:) inni kierownicy z tego co widzę, mijając ludzi na korytarzu nie udają, że nie widzą człowieka... Szacunek do innych - podstawa!
Pracownicy biurowi: różnie bywa, nie zawsze trzeba wszystkich lubić, ale współpraca i szacunek jak pisałem wcześniej to podstawa!
"Góra" - Czarnkowska: każdy odpowiada za swoje zadania najlepiej jak potrafi, a jeśli coś się nie udaje, no to mówi się trudno i żyje się dalej...

Zarobki jak dla pracowników produkcji wcale nie są najgorsze i na pewno wyższe niż najniższa krajowa. Umowa przez agencję, ale jak się sprawdzasz, to dostajesz przez firmę.
Biura na pewno dostają więcej, ale to wiedzą tylko oni.

POLECAM!
4
heniek 2016-08-19 12:58:30
jeśli chodzi o oferte to jest jedna jako Inżynier Przemysłowy - Proces SMT/THT i tutaj do Poznania jest konkretnie praca z tego co widze, wiec dobra lokalizacja, to na pewno na plus no i tez można dobrze zarobić z tego co widze.
Taz 2016-09-01 15:57:24
Czy ktoś ma opinię na temat działu projektowego? UI Designer, Grafik? Ciągle szukają nowych ludzi. Jest tam aż tak źle że jest taka rotacja? Obserwuję oferty od lutego i Fibaro dosłownie co miesiąc umieszcza nowe ogłoszenia na te stanowiska. Czy ktoś ma jakieś informacje o co chodzi?
sdfg 2016-09-01 16:32:15
No w sumie masz rację dobra lokalizacja to połowa sukcesu jest chociaż to wszytko wiadomo zależy od tego gdzie kto mieszka i jak ktoś dojeżdża do pracy i czym nie można też z drugiej strony tylko na to patrzeć
23er 2016-09-06 22:56:50
jeśli o lokalizacje chodzi to widze ze oferty w Poznaniu sa
Velon 2016-09-06 23:58:00
Taz - Nigdy nie uwierze ze w fibaro u grafikow jest jakas rotacja!
Zalapalem sie do tej firmy na staz i moglem troche zaobserowac. Z tego co wiem to przy rekrutacji na grafika jest taki odsiew ze maja czasami po 6-10 kandydatow dziennie.
Pracowalem przez 3 miesiace i nie zatrudnili nikogo bo nikt nie spelnial ich oczekiwan.
W sumie nie ma sie co dziwic jak firma za design dostaje kilkadzieisat nagrod rocznie z calego swiata.
Pomagalem przy obsludze stron www dla ich klientow i mialem chrapke na prace u grafikow. Po tym co tam zobaczylem odpuscilem odrazu. To jest mega wysoki poziom, jak nie masz doswiadczenia przynajmniej kilku lat i nie pracowales nad dobrymi projektami (czytaj takimi co zdobyly jakies nagody) to nawet nie skladaj papierow.
1
Mlecz 2016-09-07 11:18:20
Ja tam uważam, że jeśli chodzi o Poznań, to jest naprawdę, ale to naprawdę wszystko na swoim miejscu, w porządku
heniek 2016-09-15 12:13:13
Hej, wiecie jak przygotować się na rozmowę rekrutacyjną na regionalnego kierownika ds. sprzedaży? Zapewniony jest program wdrożeniowy (teoretyczny i praktyczny), profesjonalne narzędzia pracy (samochód służbowy, laptop, telefon), a jakie są zarobki? Dzięki
ilo 2016-09-20 16:54:05
No na pewno trzeba dobrze znać firmę no i też produkt ztego co widze, a poza tym mozna aplikowac jako Inżynier Wsparcia Sprzedaży również i tutaj wiaodmo, ze dział sprzedaży est najbardziej dochodowy no i są tu największe premie tez z tego co wiem...
Kollo 2016-09-25 21:50:17
A jak warunki i zarobki na stanowisku Kontrolera Finansowego?
hejnał 2016-09-25 22:07:35
@ ilo sdkoro działk sprzedży jest dochodowy to warto chyba tam aplikować. A szukaja też kontrolera.
Zostaw swoją opinię o Fibar Group S.A. - Poznań
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fibar Group S.A.