Opinie o BRIDGESTONE w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy BRIDGESTONE. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w BRIDGESTONE o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BRIDGESTONE w Poznań

Kubik

Cześć. Jak wygląda u was system 4-brygadowy? Chodzi o częstotliwości popołudniowej nocek wolnego . System4 brygadowy ma różne formy. W niektórych zawsze 2 weekendy są wolne w innych tylko jeden weekend. Kolejne pytanie to od jakich kwot się zaczyna wynagrodzenie. Ile wynosi podstawa a e można mieć premii i jakie dodatki są za system 4 brygadowy ( dodatki pie iezne, dodatkowy urlop) Pozdrawiam

JaponiecPO
@Kubik

Kalendarz masz taki 1122333ww1122233ww1112233www... jeden week w miesiącu wolny pt.sob.nd (również jeden week nocek, jeden popo i jeden rano) Dodatek do każdej h: nocny +8,5zł/h, sobotni +7,5zł/h, niedz-św +15zł/h Premia jeżeli nie chorujesz od 12-26% od wynagrodzenia. A stała pensja na początek nie licząc dodatków to coś ok 3300brutto

@JaponiecPO

sobota 8zł/h*

Zszokowany
@JaponiecPO

3300 brutto??? To jest jakieś 2300 2400 netto. Szału nie ma

@Zszokowany

Przeczytaj post jeszcze raz zanim będziesz wypisywał bzdury 3300 bez dodatków na rękę z dodatkami dostaniesz ok 3700. To jest wypłata NETTO . A poza tym wystarczy chwilę poczytać kilka postów i będziesz wiedział ile się zarabia w bridgestone. Nikt przy zdrowych zmysłach nie pracował by za takie pieniądze w takim systemie.

Benek
@Bono

Kolega wyżej podał że brutto. Ja także tak to przeczytałem. Kwota na rękę to jest netto.

@Benek

NIE LICZĄC DODATKÓW tak jest napisane.

@Bono

Niestety ale w tej firmie pensja jest tak zrobiona że na rękę z wszystkimi dodatkami dostajesz więcej niż podstawa wypłaty brutto. Tak jak kolega wyżej pisał do tej stawki 3300 dodaj od 16 do max 33% te 33%tylko konfekcja reszta do31%. Premia może być pomnożona jeszcze X 1,3 tak jak za ten miesiąc lub pomniejszona jak w okresie letnim do tego średnio 3 niedziele 360zł nocki średnio 476zł soboty 192zł dojazdy od 100 do 350 w zależności skąd dojeżdżasz. Ewentualnie jak lubisz możesz jeszcze nadgodziny wyrwać. Teraz już to chyba w prosty sposób wytłumaczyłem. Kalkulator w ruch.

Zszokowany
@Bono

Czyli wychodź tak jak napisałem. 2300-2400 netto podstawy plus dodatki. Jeśli masz wszystkie dodatki to masz 3700 netto. Racja ? Jak wygląda z dodatkami. Pewne co miesiąc jakieś premie zalaza od kaprysów kierownictwa?

@Zszokowany

Nie jest to uzależnione w większości od ciebie i od wyniku całej fabryki chorobowe czy jakieś inne incydenty. Tak jak pisałem w okresie zimnym twoja wypłata będzie ok 4000 a letnim może być 3500. Mnożnik całej fabryki jest najważniejszy. Tyle dostaniesz na rękę i oczywiście na początku. Później jest to zależne od ciebie jak będziesz wyrabiał normy. I jak będziesz żył ze swoim przełożonym.

Mi
@Bono

2300-2400 netto za system 4-brygadowy to naprawdę kiepska oferta. A dodatki mogą być a nie muszą. Każdy rozsądny patrzy na to co ma pewne co miesiąc.

@Mi

dodatki zależą od ciebie - przyjdziesz na nockę masz dodatek, przyjdziesz w sobotę masz dodatek itd. Do tego premia miesięczna to te 17-18% masz jak w banku, a zazwyczaj więcej. Po okresie próbnym na pewno zarobisz co najmniej 3600 netto

Mi
@lol

Skoro te 17-18% mam jak w banku to dlaczego nie ma tego w podstawie. Mam już parę ładnych lat pracy za sobą i wiem, że dodatki typu nagrody, premie itp. mogą być a nie muszą dlatego najważniejsza jest podstawa.

@Mi

Skoro wiecie więcej to po co zadajecie takie pytania? Dodatki za dojazdy soboty niedziele i święta nikt ci nie zabierze bo nie ma takiego prawa . Jedyna premia którą może ci korygować firma to ta tz 20%. I to tylko kilka %.Wszystko jest w regulaminie pracy. Skoro masz doświadczenie i wiesz więcej to po prostu się nie pytaj i nie wałkuj na okrągło to samo. Ile zarabiacie jaki system itp. Kilka postów w duł i jest wszystko opisane. Chciałeś potwierdzenia aktualnie jak jest to ci napisaliśmy a ty o doświadczeniu.

@Mi

Za politykę firmy my nie odpowiadamy pytania dlaczego nie jest premia w podstawie to do działu hr. Chłopaki mogą ci jedynie napisać jaka jest płaca.

@Mi

masz jak w banku o ile pracujesz bo jak pójdziesz na chorobowe to spada, o to chodzi w premii

poszukującylogiki
@Mi

No chyba właśnie o to chodzi w premii uznaniowej, żebyś się czuł doceniony to dostajesz ja dodatkowo do wypłaty, a nie masz ją zagwarantowaną w podstawie. To ma motywować do pracy a nie czy się stoi czy się leży 2tyś się należy. Ludzie zlitujcie się.

N8cki

Cześć, co to jest ten sławny test śrubek?

@N8cki

układanie kolorowych nakrętek na śruby według instrukcji

Grzegorz

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Czy możecie powiedzieć coś więcej o pracy w transporcie materiałów?

@Grzegorz

Dostaniesz na poczatek rowerek i hej przygodo za wozkiem z maszyny na maszyne

@Grzegorz

A jak tam z dojazdami.Na pierwszą zmianę np.w Niedziele z okolic Pobiedzisk,nie masz szans. Pierwszy pociąg 5,40,o 6.00 na Wschodnim, i co dalej?? Czy ktoś,dojeżdża z tych okolic,

@Rik

Na każdej brygadzie 100 tki. osób z różnych kierunków Gniezno , Kiszkowo ,Janowiec , Mogilno itp.

@Bono

Ok.Dzięki.Ale czym dojeżdżają??,np w Sobotę lub w Niedzielę na 6.00. W grę wchodzi tylko swoje auto.

@Bono

Pytam.Bo nie mam auta,a przymierzam się tam do pracy.

qqq

z Gniezna jeździ autobus może zatrzymuje się w Pobiedziskach

@Rik

Przede wszystkim to najpierw trzeba się dostać bo z tym nie jest tak łatwo. Chęci to nie wszystko mają swoje wizje na temat kandydatów. A jak się dostaniesz to dojazdy sobie ogarniesz w pierwszym tygodniu. Z tym to raczej problemów nie będziesz miał. Pozdrawiam

@Bono

Zatrudnialem sie jakos rok temu, dostac sie jest latwo, smieszne testy i tyle, pytania typu winda ma udzwig iles tam kilo ile osob zabierze na danym pietrze, czasu wystarczajaco, jakies podkladki ogol(usunięte przez administratora)y, dojazd ogarniesz autobusami, jesli nie dostaniesz opcja 2 idziesz przez work service, gorsza kasa, mniejsza odpowiedzialnosc, pytanie tylko czy ty chcesz na pewno brac udzial w wyscigu szczurow i karierowiczow po zawodowce ktorzy otrzymawszy 3900 mysla ze nagle awansowali do klasy sredniej? Osobiscie jeszcze troche i wysiadam z tego kolchozu, atmosfera w pracy jest tragiczna, podzial nowi-starzy,

Grzegorz
@Sequ

A tak serio?

Roman
@Bono

Robi tam ktos z poznania czy tylko wioski I gniezno I wszystkie dziury wkolo

@Roman

Z 20% jest z Poznania reszta w okręgu do 100 km . Pare lat temu słyszałem o gościu z Rawicza heeee

Typ
@Bono

U mnie na brygadzie robi chłopak że Znina...Tak między nami mówiąc pisząc to ci z Worka za zero odpowiedzialności dostają czasem 500zl mniej od operatora na maszynie gdzie cały czas jest się gnojonym albo za naprawę opon albo za brak linii albo za brak szpul...

Yooop

Ciekawe jak obecnie patrzą na pracę w Bridgestone osoby z Gniezna czy okolic. Z tego co słyszałem to Toshiba będzie budować fabrykę w Gnieźnie i prace tam znajdzie około 500 osób. Ciekawe. Wiadomo dużo osób do Poznania dojeżdża ale robota w swoim mieście to jednak plus. Jestem ciekaw Waszej opinii koledzy i koleżanki z Gniezna i okolic jak na to patrzycie.

Maras

Nie umiesz pisać po polsku. Ciekawe jak przeszedłeś test srobek....Pewnie robota na TS że znajomościami...

Słaby Operator
@Maras

Rozgryzłes mnie chyba na mistrza aspiracje a nie już chyba na 'cell'

Roman
@Yooop

Toshiba nie zatrudni 500 a gora 50 ,kupili hale po magazynie stojaca przy euroveluxie jest mniejsza niz panasonic I bez mozliwosci rozbudowy bo nie ma dzialek woknych obok ..placic beda raczej 2400/2500 na reke albo mniej I pewnie.przez urzad pracy jak kirchoff I inne.takze szalu nie bedzie w gnieznie jest zmowa zarobkowa I wyzysk

Operator Maszyn

Są 3 etapy Pierwszy etap: czytanie ze zrozumieniem i trochę matematyki Drugi etap: test manualny 3 etap: rozmowa z przełożonym po zaliczeniu wcześniejszych etapów

Pytań nie było za wiele

Czy zatrudniają studentów ? Czy trzeba mieć duże doświadczenie?

Operejtor
@Monika

Dostalas minusy A samo pytanie :D to cale bs, starzy robole boja sie mlodych, a studenci tak sa zatrudniani, ale wez pod uwage iż, 1/3 wyplaty to dodatki ktorych student nie dostaje raczej, brak premi, brak dodatkow weekendowych, moze dodatek nocny jedynie,gdyby zaklad wprowadzil system pracy pon-pt wowczas pensja wynosila by moze 3000tys

@Operejtor

Bez dodatków weekendowych to ok 400 zł netto mniej. Nie wiem skąd ludziska te kwoty biorą.

@Bono

To prawda, za 3 soboty jest 192 zł brutto, za 3 niedziele jest 360 zł brutto czyli dokładnie 552 zł brutto. Co innego nocki bo przeciętnie 7 nocek czyli 476 zł brutto dodatkowo

@lol

Nocki przy innym systemie np. 3 zmianowym by zostały tylko weekendowe by odeszły. No ale to tylko może być marzenie w tej firmie. Zbyt drogie przestoje. Ja osobiście bez problemu oddał bym te 400 zł.

Operator od 10 lat

W tym roku mamy tylko 15 wolnych weekendów w całym roku dodatkowo zabronili planować urlopy w weekend majowy między świętami a sylwestrem i pare dni przed i po postoju fabryki w sierpniu. Oczywiście 3króli, 15 sierpnia, wielka sobota, wigilia, 1 i 11 listopada to dni pracujące w Bridgestone Poznań. Oczywiście tylko produkcja i magazyn tak ma. Dyrektor i kierownictwo w te dni mają wolne, pewnie dlatego, że mają kochające rodziny i są lepszymi ludźmi. SMUTNE!!!! BIZNES JEST WAŻNIEJSZY OD LUDZI!!!

@Operator od 10 lat

A w jakim terminie wypada przestój w sierpniu? Mam podpisać umowe w przyszłym tygodniu i słabo to wyglada

@Nowy

4-16.08

Zły światopogląd.

Z kontekstu wątku zakładam, że pisząc „trzeba było się uczyć” uważa Pan, że osoby niewykształcone mogą być gorzej traktowane. Pan zapewne jest bardzo dobrze wykształcony i wychowany? Jeśli tak to gratuluję. A gdyby wszyscy posłuchali Pana rady „…trzeba było się uczyć”, i wykształcili się bardzo dobrze to wtedy trzeba byłoby według Pana światopoglądu, przyjąć inne kryteria gorszego traktowania? Może waga? Może kolor włosów? Może kolor skóry? Może nacja? Moim zdaniem jest to zły światopogląd. Wszystkich ludzi należy traktować tak samo. Pozdrawiam i zachęcam do zmiany myślenia????

operator bszp
@Zły światopogląd.

Jestem słabo wykształcony i dlatego od 5 lat pracuję jako operator w Bridgestone i dlatego nie mogę zrozumieć jak można się zatrudnić do pracy w systemie czterobrygadowym i mieć pretensje o pracę w weekendy. Pretensje mogę mieć tylko do siebiem Gdyby wszyscy byli dobrze wykształceni to oczywiście byłby problem z tymi prostymi pracami bo nikt by nie chcial ich wykonywać jednak "na szczęście" słabe wykształcenie to droga na skróty, a tacy zawsze się znajdą.

Zły światopogląd
@operator bszp

Ludzie kształcą się aby mieć kwalifikacje zawodowe na wyższym poziomie, a nie po to aby nie pracować w weekendy lub święta. Np. lekarz jest wykształcony i pracuje w weekendy. Firma Bridgestone mogłaby mieć postój w weekendy ale liczy się zysk, a nie człowiek. Czterobrygadowy system pracy nie wziął się z kosmosu, stworzyli go ludzie. I właśnie dla tych ludzi, którzy go wymyślili i tych, którzy go wdrażają, ten człowiek ze słabszym wykształceniem jest nikim. Ten człowiek ma przynieść zysk. Nie mniej jednak wykształcenie nie powinno mieć żadnego znaczenia jeżeli chodzi o podejście do człowieka. A samo wdrożenie takiego systemu jest dla mnie nie ludzkie gdyż kalkulacja jest wyłącznie czysto biznesowa. Panu proponuję zmienić pracę gdyż system czterobrygadowy jest bardzo niezdrowy dla organizmu ludzkiego.

operator bspz
@Zły światopogląd

Już pal licho to wykształcenie ale jak wyobrażasz sobie przestoje weekendowe w tej fabryce? Co poniedziałek grzanie pras wulkanizacyjnych? Dosyć dobrze pamiętam rozmowę rekrutacyjną przez telefon, pani jako jedne z pierwszych zdań powiedziała "praca jest w systemie 3 zmianowym 4 brygadowym co wiąże się z pracą w nocy oraz w weekendy" następnie padło pytanie "czy jest pan dalej zainteresowany pracą?". Więc jak mógłbym mieć o to pretensje? Są dwie opcje aby fabryka stawała w weekendy - albo będziemy robić za "2500", albo fabryka pójdzie do tańszego kraju. Swoją drogą pamiętam jak kiedyś Solidarność zbierała podpisy na podaniu o 5 brygadówkę, panie z biura też kiedyś chodziły i pytały jak był temat kalendarzy. I co? Większość była przeciwna z prostego powodu, wiązałoby się to z mniejszymi zarobkami.

Zaciekawiony

Cześć wszystkim. Tak czytam te komentarze i widzę że firma nie ma najlepszej opinii...Niemniej jednak powiedźcie mi, jaki sens mają te testy manualne na rozmowie kwalifikacyjnej, jakieś etapy, rozmowy z kierownikiem działu czy kimś tam z fabryki jak to jest zwykła robolska praca na produkcji? Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że CV wysyłałem o 23:00 w pewną niedzielę jakiś czas temu, a już w poniedziałek był telefon z zaproszeniem na rozmowę, Pani mówiła tak szybko jakby była pod jakąś presją, w jej głosie słychać było nerwowość. Umówiłem się na rozmowę ale po przeczytaniu komentarzy na temat tej firmy jednak na tą rozmowę nie pojechałem. I to była chyba dobra decyzja zwłaszcza że to 4500 brutto na początek to nie jest podstawa jako całość. Jako człowiek z wykształceniem chemicznym mogę jedynie przestrzec przed warunkami szkodliwym kancerogennymi, jakie niesie za sobą przetwórstwo gumy. Dało się zauważyć że oni już biorą byle kogo nie zważając na żadne kwalifikacje. Przynajmniej tak mi się wydawało podczas rozmowy telefonicznej.

@Zaciekawiony

Podczas rozmowy telefonicznej biorą byle kogo, to prawda. I właśnie po to są te testy manualne, żeby odsiać kompletne sieroty co by rękę w maszynę włożyły. Przede wszystkim chodzi o czytanie ze zrozumieniem instrukcji.

@lol

Czy są jakieś perspektywy awansu?

@Zaciekawiony

bardzo małe

Ola34

A młodzi to chcą za nic kasę? No sory to nie te czasy czy się stoi czy sie leży 2000 się należy. Do roboty.

@Ola34

Kobieto....Młodzi nie chcą niczego za darmo. Młodzi chcą być traktowani jak ludzie a nie jak beduini co tylko tyrają na słupki lidera a w zamian nie dostają nic. A przepraszam , dostają całkiem sporo jak na ten (usunięte przez administratora) ale w zamian za totalny brak życia. Rozejrzyj się ile co kosztuje, i czy jesteś w stanie odłożyć a dopiero potem przytaczaj slogany w stylu że młodzi myślą że im się nalezy.

Obiektywny

Nie wiem jak można pracowałem w tej firmie... Pracują tam chyba sami desperaci z kredytami po uszy, bez ambicji i ludzie nie nadający się do niczego... Świątki, weekendy, w tym smrodzie, zamiast spędzać czas z rodziną i na odpoczynku...wlasnie jest weekend i idę sobie zrobić pyszną kawę...

Pracowałem w zakładzie niecały rok. Jedyny plus to wypłata ale jakim kosztem? Jeżeli ktoś ceni sobie życie towarzyskie i rodzinne to nie ma tutaj czego szukać. Po siedmiu dniach tyrania w smrodzie i upale budzisz się po nocce popołudniu, a pojutrze na 6 rano do pracy. Starzy pracownicy widać, że mają dosyć tej pracy ale trzymają ich wypłaty. Mam nadzieję, że nie odbije się to na ich zdrowiu na starość, bo mi czasami chciało się wymiotować od tego smrodu a do tego pojawił się uraz nogi.

Młody

Cześć, znalazłem ogłoszenie na: TECHNIK LABORANT DO LABORATORIUM CHEMICZNO-FIZYCZNEGO. Chciałbym drodzy komentatorzy uzyskać informacje odnośnie zarobków na tym stanowisku oraz systemu równoważnego 12/12. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.

@Młody

Labo pracuje systemem 12h 3 dni po 12 na rono 3 dni wolne i 3 dni na nockę po 12h . Na jakich są stawkach to nie wiem .

Mhf

Witam, jak wygląda praca na magazynie? Jest to magazyn wysokiego składu? Praca tylko w 4 bryg? I ile na rękę na początek? Dzięki z góry za odpowiedzi

Karl S

Witam, od lutego zacznę swoją przygodę z tym zakładem. Orientuje się ktoś o których godzinach odjeżdżają autobusy z Jarocina na poszczególne zmiany?

Cesarz Japonii

No i jak tam panowie z 20to letnim stażem "????razem budowaliśmy tą firmę ????" z drzewko Bonsai....to Was firma za wkład doceniła????????????????????????

@Cesarz Japonii

Ile nasi szanowni koledzy dostali w ramach jubileuszu? Cale nic czy moze dwie dodatkowe rki bezplatne w miesiacu?

Super20lat
@Cesarz Japonii

Tak brawo dla dyrekcji szczególnie że na kolację gdzie jest 10 osób z tym stażem jest 20 osób z kierownictwa musisz wziąść urlop Pod warunkiem że są miejsca

Klopsik

Cześć. Wiecie może jaki rodzaj umowy podpisują zatrudnieni przez work service? Umowa zlecenie, umowa o pracę? Na jaki okres? Ile można zarobić w ten sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Stary Wyga
@Klopsik

Umowy zlecenie odnawiane co miesiąc. Jak nie weźmiesz w miesiącu żadnego dnia wolnego, to może z 2500 wyciągniesz...

Operejtor
@Stary Wyga

G.... Prawda, miesieczne umowy o prace, bierzesz tyle co nowi na szkoleniu tyle ze bez premii, ok 3k, z nadgodzinami wiecej, szczerze lepiej byc zielonka na nadgodzinach niz dumnym operatorem bez premii za l4

@Stary Wyga

zlecenie? Jak ja byłem na worku to była umowa o pracę tymczasową

Typ
@lol

Przez Work 3000 netto bez problemu. U nas kulacze szpul mają po 3400. Ja operator na maszynie po 5 latach 4200... A odpowiedzialność w stosunku do zielonego ogromna. Czasem się zastanawiam czy nie iść na zielonego....

Mam pytanie. Czy pracując w Bridgestone mogę podjąć inną pracę zarobkową np na umowie zlecenie ? Pracuje na produkcji.

@Tomek

A czemu miałbyś nie móc?

TOMEK
@lol

Mam stalkera na głowie. Miałem L4 w trakcie którego to zwolnienia nie pracowałem ani w Bridge ani w innej firmie. Owy stalker grozi mi że jeśli mu nie przeleje 10000zl to pójdzie do HR w Bridge i powie że pracowałem gdy miałem L4. Zagroził ZUSEM i Urzędem Skarbowym oraz policja. Raz byłem przyznam. Ale to wtedy gdy miałem wolne w pracy i nie miałem na ten okres L4Niewiem co robić. Grozi mi że pozbędę się pracy z dyscyplinarka w ręku. Robota jest jaka jest ale jest a moja była po prostu się na mnie mści.

@TOMEK

no to jak nie miałeś wtedy L4 to nic ci nie grozi

Kiki
@TOMEK

Pomimo wszelkich konsekwencji zgłoś sprawę na policję. A jeżeli chodzi o pracę na l4, jeżeli nikt cię wtety nie skontrolowal nie ma podstaw do zwolnienia dyscyplinarnego ani w żaden inny sposób. Idź na policję sralkung jest karalny,

Nowy_zainteresowany

Witam, Chciałbym zapytać czy nie mijają się z prawdą w Bridgestone z ich ofertą mówiącą "średnia miesięczna płaca na okresie próbnym to okolo 4 900 PLN brutto, po 3 miesiącach 5400 PLN brutto". Jak to wygląda w rzeczywistości? Można tyle zarobić czy tylko 10% pracowników tyle dostaje, w sumie z premią?

@Nowy_zainteresowany

Ok 3700 na rękę po 3 miesiącach ok 4000 Pensja może się różnić od przepracowanych nocek i dni świątecznych w miesiącu no i oczywiście od twoich wyników. Taka pensja co podałem to przy 3 niedzielach i 7 nockach.

vivaro

czerwony klupos jest ciągle większy i większy ,az sięga do kierownicy ocierając sie o kierę puchnie dostaje koloru purpurowego oj ała ,ała musi boleć ,ale takie kluposy mają ludzie ,którzy mieszkają na alternatywy 4 i są cieciami ,podglądaczami sąsiadów...

Xyz

Przyjmują również kobiety? ;) dużo ich jest na zmianach? I czy to prawda, że jest odpowiedzialność finansowa za źle wyprodukowana oponę?

@Xyz

jak skopiesz oponę do Porsche to pół wypłaty dostaniesz

lol

ciesz się że na koło szczać nie musisz

Bbb

Jest trochę osób ale z wagrowca musiałbyś dojechać do WRC o ile się nie mylę to chłopaki mają miejsce w busie

Zostaw merytoryczną opinię o BRIDGESTONE - Poznań

• Jak się pracuje w BRIDGESTONE?

Zobacz opinie na temat firmy BRIDGESTONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 222.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BRIDGESTONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 124, z czego 8 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 67 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BRIDGESTONE?

Kandydaci do pracy w BRIDGESTONE napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BRIDGESTONE