Opinie o BRIDGESTONE w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy BRIDGESTONE. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w BRIDGESTONE o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BRIDGESTONE w Poznań

Ziomekkk

Na czym polega ten test z nakrętkami

@Ziomekkk

Dokładniej pisząc chodzi o kolorowe podkładki pod śrubę. Chodzi o układanie ich na śrubie w określonej kolejności według instrukcji. Wystarczy czytać ze zrozumieniem i na spokojnie to zrobić.

@nick

A powiedz mi jaka tam jest robota bo ja będe gdzieś 50 kilometrów tam miał w jedną stronę

@Ziomekk

Krótko pisząc to zależy na pewno na jaki dział trafisz, każdy ma swoje plusy i minusy, ale z wad ogólnych to na pewno jest bardzo gorąco latem w upały, praca jest monotonna jak to na produkcji w kółko to samo no i 4 brygadówka czyli 7 dni pod rząd pracy i potem 1,5 dnia wolnego (teoretycznie 2 ale kończysz o 6 rano po nocce więc trzeba jeszcze wrócić i się zdrzemnąć). Raz w miesiącu weekend wolny.

@Ziomekk

To szału niema a jaka kasa

A jaka kasa jest

jakieś 3500 na łapę na start, po 3 miesiącach podwyżka

Cały

Siemanko ludziska jeździ ktoś od strony Obornik

Aggie

Czy ktos pracuje, albo zna kogos kto pracuje w Bridgestone w Poznaniu w dziale ksiegowym? Mam zaproszenie na rozmowe, nie wiem czego oczekiwac. Pozdr i dzieki za wszelkie info.

Aggie

Pracowalam w ksiegowosci 5 lat ale w UK, takze nie znam polskich przepisow i o tym pisalam jak aplikowalam do nich. Mimo to zaproszono mnie na rozmowe, to oferta ksiegowej z j. agielskim

Hanna
@Aggie

Dziękuję Ci za odpowiedź. Masz już sporo doświadczenie, jeśli chodzi o pracę w księgowości, a zatem nic dziwnego, iż firma BRIDGESTONE zaprosiła Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Od Twojej odpowiedzi minął już tydzień. Czy miałaś już okazję uczestniczyć w tej rozmowie? Jeśli tak, to proszę, opisz nam swoje pierwsze wrażenia związane z tym pracodawcą.

Pikat

Jestem po rozmowie rekrutacyjnej. Przeszedłem test z nakrętkami. Nie wierzę. Ten sam test chyba od 10 lat mają . Ogólnie kiedyś składałem tu papiery ale nie wybrali mnie. Za szybko chciałem poskładać nakrętki i odpadłem. Ale dzisiaj wzorowo. Wszystko się udało. Rozmowa z Paniami Rekruterkami bardzo miła. Każą czekać tydzień. Złożyłem też dokumenty do VW we Wrześni. Ja jestem ze Słupcy. Może są osoby które dojeżdżają z okolic. Chętnie się doczepie jak już mnie przyjmą . Mam też auto sprawne. Można razem dojeżdżać. Dajcie znać czy ogólnie warto tam startować. Pozdrowienia

Jo
@Pikat

Ze Słupcy jak się nie mylę to bus jeździ.

Operator Maszyn

Są 3 etapy Pierwszy etap: czytanie ze zrozumieniem i trochę matematyki Drugi etap: test manualny 3 etap: rozmowa z przełożonym po zaliczeniu wcześniejszych etapów

Pytań nie było za wiele

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Swirek

Jak tam mordeczki w dzisiejszym ukropie na hali? Zatarcie całkowite? ;)

Penetrator
@Swirek

Kartoflanka w gacie i jedziesz a nie wieczne narzekanie

Kajkajko

Witam, dojeżdżam codziennie z Janowca Wlkp na brygade A, szukam chętnych na wspólny dojazd Bridgestone Poznań .

Cały

Jeździ ktoś z Rogoźna albo Obornik i jak zwracają koszty paliwa

UgotowanyTYP

Szkoda że osoby sumienne, robiące swoją robotę (nie mniej niż zwykle) w temperaturach +30’C dostaną mniejsza wypłatę od tych co są na L4 (siedząc sobie w domku lub nad jeziorkiem) :( :( :( rYnce opadajOM :( :( :(

Jo
@UgotowanyTYP

No niestety jeśli nic nie wymyślą do lipca z tym przelicznikiem fabryki dla osób które jak piszesz robią sumiennie a nawet ponad plan to w lipcu dopiero będą mieli porażkę .

@Jo

Przecież było do przewidzenia, że tak będzie. Co Wam powiedzą? Że macie 3000 dodatku. Ktoś kto umie liczyć i wie jak rzeczywistość w tej fabryce wygląda, nie kupuje tych, bzdur które opowiada Zenek i reszta cwaniaczkow. Przypomnij sobie jak się cieszyłem z przelicznika powyżej 1, teraz sobie to odbija z nawiązką i dobrze to wiedzieli proponując i forsujac takie rozwiązanie. Tak wygląda szacunek do ludzi w tej firmie, zwłaszcza, po prostu go niema. Śmieją się z tych co robią w temp 35 st wyniki ponad miarę wiedząc że (usunięte przez administratora) za to dostaną. Brawo Wy

@UgotowanyTYP

Pracujesz w Bridgestone w Poznaniu? Chetnie sie dowiem.jak tam jest i ile placa?

@Jo

Jestes pracownikiem biurowym firmy Bridgestone w Poznaniu?

UgotowanyTYP
@Aggie

Tak na produkcji... latem jest bardzo ciepło, powietrze stoi... aż pot leci po (usunięte przez administratora) od samego stania. uciążliwie robi się gdy na zewnątrz jest 25’C i więcej! Praca nie jest ciężka fizycznie. Na start masz ok 3400 na rękę (z premiami) system 4brygadowy

Gienio
@Takie tam

Sami sobie bata ukręciliśmy. Co roku jest to samo, a wiara zdziwiona jak drogowcy, że zimą śnieg pada :D Była szansa coś zmienić, to żeśmy spali. Teraz wam zostało narzekanie po forach i śmiesznym pejsbuku. Pozdro

Cały

Witam czy ktoś może jeździ z Rogoźna albo Obornik i jakie koszta wracają za paliwo

ZenekIsOurHope

Nie polecam nikomu pracy w tej firmie. Grafik - tragedia, 7 dni z rzędu w pracy, jeden dzień odpoczynku i znowu 7 dni! Pracownik jest traktowany jak śmieć. Obecnie panują na hali temperatury w okolicy 36 °, zero cyrkulacji w efekcie czego przez 8 godzin może zrobić się słabo, do tego pracownik jest cały mokry od potu w mgnieniu oka. Co do zarobków, jeśli poswiecasz wszystkie weekendy dla pracy i nie chcesz mieć znajomych to możesz liczyć na dodatki za te zmiany i zarobisz kilka PLN więcej. Ludzie, którzy tu pracują nie mają wyjścia bo pracują już tu wiele lat i myślą, że praca tam jest czymś wyjątkowym. Uwaga na donosicieli(glównie osoby z poza miasta) by zyskać jakąkolwiek korzyść wymysla coś i odniosą przelozonym, widać takie praktyki stosuje się na prowincji.

Bogdan
@ZenekIsOurHope

Praca w systemie czterobrygadowym jest na pewno uciążliwa, ale jak sam wspominasz masz dzięki temu wiele dodatków. Czy możesz też pracować na akord, żeby więcej zarobić? Fajnie byłoby gdybyś dodał, czy obowiązują szkolenia, które dają nowe uprawnienia, a pracownik może się kształcić i rozwijać. Pojawiło się ogłoszenie rekrutacyjne na stanowisko operator maszyn do produkcji opon i logistic project manager. Szczegóły można poznać na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/bridgestone-poznan-spolka-z-o-o,11303.

@Bogdan

Nie ma pracy na akord. Nie rozwijasz się również jako operator maszyn, no chyba że potrafisz i masz charakter by odnaleźć się w towarzystwie ociekajacym wazeliną i zalatujacą zapachem penisów i odchodów. Wtedy może coś tam się zadzieje, ale jeszcze jest taki warunek żebyś nie miał własnego zdania, a przynajmniej go nie wypowiadał i uzasadniał, o zgrozo merytorycznie oraz ślepo robił co tylko powiedzą. 'Kariera' murowana. Po dłuższym czasie w tym (usunięte przez administratora) mogę powiedzieć tyle, że jeśli ktoś się szanuje i swoje zdrowie, a chce by tak zostało to niech omija szerokim łukiem ten bajzel. Ja popełniłem błąd że zostałem, a im dłużej tam siedzisz tym trudniej zrezygnować. Jeśli posiadasz wartościowe kompetencje, ambicje, zaangażowanie i jesteś uczciwy, to ta firma doprowadzi do degradacji tych wartości. Jeśli chodzi o zdrowie to chyba nikt nie wie co tam wdychamy.

Stif

Czy praca jest w trybie czterobrygadowym?

@Stif

na produkcji tak

Bogdan
@Stif

Interesuje Cię praca na produkcji? Firma szuka operatora maszyn do produkcji opon. Praca prócz czterobrygadówki jest też w systemie trzy zmianowym. Więcej szczegółów znajdziesz na https://pracodawcy.pracuj.pl/bridgestone-poznan-spolka-z-o-o,11303. Pochwal się na forum jeżeli zdecydujesz się na zatrudnienie.

BP

Na jakich umowach zatrudnia Bridgestone? Najpierw przez agencje?

@BP

przez agencje to już chyba tylko ukraińcy, operatorzy dostają bezpośrednio

Roman

Powiedzcie mi jak to jest, że za każdym razem gdy firma coś rzuca pracownikom( w przyszłym miesiącu tzw. wakacyjne) to nagle spada RS ? Według mnie wszystko jest przemyślane na samej górze. Co by się robolom nie poprzewracało w głowach od dobrobytu. Chodzi mi o gigantyczne problemy z mieszankami. Niektóre maszyny stały w ostatnich dniach po kilka godzin. Śmiech na sali jak Nas firma w wała robi.

@Roman

Na okresie próbnym też dają?

Bono

Nie musisz przepracować cały rok licząc od 1 kwietnia. Wszyscy pracownicy którzy są przyjęci po 1 kwietnia w przyszłym roku też nie dostaną.

Tjago

Siema. Jak tam ludziska po podwyżkach ? Hehe... Zabrali premie uznaniową. wyliczyli jakąś średnią i wyszło. Przed podwyżką dostawałem średnio 3-4 stówy brutto za wkład. Teraz otrzymałem podwyżkę 300 zł brutto...Z tym, że premii uznaniowej już nie będzie. Brawo Związki Zawodowe !

300 +20% daje 360 więc masz te swoje 300 /400

Fuckstone

Liczyć się naucz

Moriz
@Bono

Podwyżka jest ale jej nie widać hahaha.

@Moriz

Średnia za wkład nie jest podwyszką tylko jedną ze składowych która weszła w podstawę. Podwyżki jest 5% podstawy. A że jej nie widać hmmm może jeszcze jej nie widziałeś bo nie dostaliśmy wypłaty po podwyżce heeheee.

Ta
@Bono

Podwyszką ,:))))), widać po jakich ludzi już sięgają

ende
@Ta

Pewnie jest jeszcze w ZZ xD

Jarosław
@Tjago

Premia uznaniowa zależy od wypracowanych wyników, więc nie zawsze można się o nią ubiegać. Obecnie z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że podwyżka w wysokości premii jest stała. To chyba lepsze rozwiązanie? Czy inne benefity takie jak pakiet socjalny są w firmie obowiązujące? Na jakie jeszcze inne dodatki do wynagrodzenia można liczyć? Mógłbyś przybliżyć tę kwestię?

Jupik

Właśnie sprawdziłem swój pasek płacowy. Żenada. Po co te kłamstwa w radiu o zarobkach jak co miesiąc mam coraz mniejszą wypłatę.

@Jupik

Ale przecież mówią "zarabiam nawet 5000 brutto po okresie próbnym" czyli należy się spodziewać że to max i nie będzie tak co miesiąc

@Jupik

Jak to teraz wygląda? Premia jest do zrobienia czy tak jak RS wcześniej, zawsze na minusie?

lol

od września, czyli wtedy kiedy weszły w życie miesięczne pensje nie było sytuacji żeby premia była niższa niż 20% ze względu na wynik fabryki, kilka razy było więcej

Farii

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca jako magazynier-operator wózka widłowego. Na jakie warunki płacy można liczyć na okresie próbnym i po. Czy praca jest ciężka czy nie. Wiadomo wszędzie trzeba pracować Jeśli nikt nie chce napisać oficjalnie proszę o odpowiedz na maila przystojniak79@gmail.com

Edyta
@Farii

Zadajesz bardzo konkretne pytania, na które akurat ja nie potrafię dopowiedzieć. Nie jest bowiem zatrudniona w tej firmie. Mogę Cię jednak zapewnić, że w BRIDGESTONE wierzą w ludzi zaangażowanych, traktujących swoją pracę z oddaniem i pragnących być częścią zespołu. Wierzą także w różnorodność, oferując wielokulturowe środowisko pracy, umożliwiające pracownikom osiągnięcie pełnego potencjału. Dużo więcej dowiesz się, wchodząc na ich stronę: https://career5.successfactors.eu/career?company=C0000031808P Czy wobec tego zdecydujesz się na aplikowanie?

Farii

nie

Przemo
@Edyta

Jestem pracownikiem BRIDGESTONE praca jest OK ale system wynagrodzeń jest nieadekwatny do umiejętności i zaangażowania pracownika( ten sam dział osoba mająca więcej stanowisk i większy staż pracy ma mniejszą stawkę niż osoba mająca mniej stanowisk). Czy to jest ok i motywuje ludzi do pracy ?

Konfekcjoner
@Przemo

A próbowałeś jakoś subtelnie o tym porozmawiać z przełożonym, czy tylko narzekasz ?

@@
@Edyta

Witam czy zna ktoś z was P.Haczyka ponoć pracował u was?

@@@

RODO

Bako
@Farii

Magazynier ma tam (usunięte przez administratora)

@Edyta

Edyta nie wypisuj bzdur skoro nie masz pojęcia

mccudden
@Edyta

Heh, droga Edyto, zdecydowałem się na aplikowanie już ponad dwa miesiące temu. Odpowiedzi zero, cały czas firma szuka jednak pracowników. Mam dwie ręce, dwie nogi, głowę na karku i chęć do pracy. Do tego wszystkiego nie mam dzieci, którymi muszę się opiekować i sam system organizacji pracy mi odpowiada. Całe zycie zawodowe spędziłem w korporacjach/dużych firmach i pasuje mi taka kultura pracy. Ale chyba jestem za stary :/.

chakowy
@@@

tak, znamy go, znaleziony na niego hak i wyj-any

Stefcio

Witam. Jestem głupi i silny. Nadam się? Da się zarobić 4000na rękę?

Qwerty

No pewnie, czytając opinie dzbanów którzy hejtują fabryke za byle co, mołochy nie nadają się do roboty, chcieli by siedzieć w domu i ciągnąć zasiłki i 500+... dzbany się nie nadają do niczego nawet do zamiatania ulic, więcej jadu niż krwi e organizmie... ja jestem pokojowo nastawiony do pracy w fabryce, nie spoufalam się, nie kłócę z nikim, co za tym idzie moja atmosfera w pracy jest bardzo przyjemna... wiec nowi, bie zniechecajcie sie, na prawde opinia ludzi ktorzy nie dorobili sie niczego w swoim zyciu procz paru piw na kolacje, jest na prawde przesadzona... nikt kto pozytywnie mysli o pracy e tej fabryce swoich zali tutaj nie wyleje bo na prawde ma to w nosie i zyje swoim zyciem, a fale hejtóe skwituje dwoma słowami... ludzie to dno i wodorosty...

'[
@Qwerty

Kapral ,już wkrótce staniesz do raportu...

ziom
@Qwerty

Podpisałeś już kartę LGBT w fabryce , że czujesz się kimś dowartościowanym teraz?

KamilX

Spokojnie, nie wytrzymasz tu 3 mc i się zwolnisz parówko

Vw
@KamilX

3miechy? Znalazl sie spec od wciskania 5ciu guzikow i obcinania gumy nozem, i tak kilka lat, guziki i noz. Tak wytrzyma 3 miesiace jak wytrzyma i 30 miesiecy, a upalem nie strasz, nawet murzyni do niego sa zwyczajni

ciekawy

jest tutaj moze ktoś z działu produkcyjnego? orientuje sie ktoś jak wyglada proces rekrutacji na prod. opon? na stronie piszą ze max po 2 tyg czy jest zapotrzebowanie czy tez nie a tu miesiąc i zero odzewu.. dziekuję za odp i zycze miłęgo dnia

Brikstonoperator:)
@ciekawy

W ciągu dwóch tygodni powinni do Ciebie zadzwonić i zaprosić na rozmowę (testy) jeżeli tego nie zrobią to odezwą się listownie (z podziękowaniem) Póki co musisz czekać ????

Szermierz

Te negatywy piszą cały czas te same osoby ponieważ gdy pojawi się opinia pozytywna przewija się ten sam argument "to pisze dział HR" . Jeśli komuś podoba się ta praca i odpowiada to musimy tą osobę zarażać swoim negatywnym doświadczeniem?- lub jeśli ktoś nie dał rady w tej pracy odbije sobie tutaj zniechęcaj innych ? Mamy obecnie grupę nowych pracowników, którzy znacznie przewyższają intelektualnie, kwalifikacyjnie i podejściowo do pracy grupę która własnie narzeka i sama odeszła obrażając się na firmę bo...musiałem pracować. Firma zatrudniając pracownika określa odgórnie czego wymaga i co proponuje, jeśli pracownik nie w stanie temu sprostać, dlaczego swoje żale wylewa na pozostałych pracowników ?

Dark Age
@Szermierz

Uderz w stół, a nożyce się odezwą... To forum po to jest, aby wyrazić swoje odczucia, podzielić się doświadczeniami na temat pracy w tej firmie, a nie wymyślać bajki, że jak to będzie pięknie, jak nie będziecie słuchać starych, którzy przecież nie mają o niczym pojęcia i nic nie widzieli. No ale ci młodzi, inteligentni bardzo szybko przekonują się jak jest w rzeczywistości i jeszcze szybciej odchodzą niż starzy. Proponuję "ocieplaczom wizerunku" popracować w 4-brygadówce od czerwca do września i wtedy opisać własne wrażenia

Szermierz
@Dark Age

Więc oceniamy pracę drogi Panie, nie opinie innych ;) A jeśli nasza opinia jest odmienna od opinii innej osoby trzeba to uszanować i nie manifestować na siłę swojego nie zadowolenia z tego powodu :) Znamy już Pana stanowisko i nawet gdyby sobie je Pan ze złości wytatuował na czole nic więcej to nie zmieni.

Olo
@Szermierz

I jak tam ci nowi pracownicy, zostali juz liderami, czy tak nisko nie schodza? Jakos przez 3 msce nie spotkalem zadnego, ale widocznie sa tak inteligentni, ze sie na hali nie ujawniaja.

Kapral zmień lekarza...

Kollegium elemente
@Olo

Są inteligentni bo dali nogę z tej fabryki za nim z nich murzynów zrobili

Zostaw merytoryczną opinię o BRIDGESTONE - Poznań

• Jak się pracuje w BRIDGESTONE?

Zobacz opinie na temat firmy BRIDGESTONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 223.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BRIDGESTONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 125, z czego 8 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 68 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BRIDGESTONE?

Kandydaci do pracy w BRIDGESTONE napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BRIDGESTONE