BRIDGESTONE

kołchoźnik 2017-05-05 21:45
Nie!
Mlody pracownik 2017-05-08 00:19
Pracuje tam juz 9 miesiác wiec podam kilka powodòw za i przeciw:
- 7 dniowy tydzien pracy i jeden weekend wolny bardzo uciazliwy system pracy ktòry bardzo oslabia organizm i wybija z rytmu cz)owiek czuje sie.wiecznie.zmeczony i senny oraz rozdrazniony
-bardzo niesprawiedliwe wynagrodzenie oraz mozolne proszenie sie o podwyszke ktora dawno sie nalezy za zdobyte punkty za opanowane maszyny
-bardzo toksyczna atmosfera wsrod.pracownikow na.przerwach oczywiscie sa wyjatki
- mistrzowie nieprofesjknalni daja ci do zrozumienia ze masz.spadac.i nie zawracac im [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> -comiesieczne szkolenie.2 godzinne.na ktorym podaja wyniki fabryki oraz propagande zakladowâ. Powtarzaja to co miesiac jaka.to wspaniala.fabryka. i jakie to mamy szczescie tu pracowac
-zapomnij.ze.na.30 min. Przerwie porozmawiasz zpracownikami nikt sie nie.odzywa bo przy stoluwce sa biura i drzwi sa zawsze.otwarte i mistrz slucha a na scianie.telewizor 42 cale ale nie.obejrzysz na nim nic bo ciagle.wyswietlana jest propaganda fabryki cele i zalozenia
-placa ja zarabiam okolo 3000 czy to duzo za 192 h w miesiacu
- zaklad daje mozliwosc wykupienia multisport i medicower ale na jakies sporty niestety nie bedziesz mial juz sily
- latem bardzo wysokie temperatury przy maszynach smrud brud i pot na jajach :)
-w calej fabryce sa uklady nie ma przejrzystosci nie wiesz za co ci zabieraja premie za co nie dostales dodatku za wklad dlaczego ty zawsze masz isc na najgorsza maszyne
-ja juz mam dosc czuje sie pobity i w pulapce jutro ide na 6 rano i musze wstac o 4 zeby dojechac na czas wiem wiem stary zuc ta prace i uciekaj z tej firmy. Zrobie to jak znajde inna prace a puki co rachunki trzeba placic.
Menager alkoholik 2017-05-08 23:39
Ja kilka lat siedziałem w tym syfie,dziś pracuje od poniedziałku do piątku za mniejsze pieniądze ale stwierdzam że nigdy nie zgodzę się na taki system który zniszczył mi przyjaciół i rodzinę -pieniądze nie były złe ale nie wartę tego.A ludzie w biurze zastanawiają się dlaczego pracownicy produkcji uciekają. sami idźcie na 7 dni A nie W piątek o 16 nie ma już nikogo bo każdy patrzy gdzie się nahlac
sas 2017-05-10 07:56
ale się napracowałeś(aż 9 mc-rewelacja)
lol 2017-05-10 19:20
@sas i co w związku z tym? Z tekstu i tak wynika że nadal tam pracuje
sas 2017-05-11 12:27
Z tego wynika,że jego marna wypowiedź jest mało prawdziwa.Nie wiem na jakim dziale pracuje,ale tam gdzie ja jestem przerwa trwa 30 min i można swobodnie pogadać,przychodzę do roboty i robię swoje(nie jestem żadnym liderem)i nikt się mnie nie czepia.
lol 2017-05-11 22:15
no to widać że to ty mało wiesz bo jest znaczna różnica na jakim dziale pracujemy
sas 2017-05-12 15:45
Jak przychodzisz do pracy pracować, to nie ma różnicy-rób swoje
lol 2017-05-13 11:35
no i taka odpowiedź ma sens a nie wytykanie że chłopak nie ma racji bo pracuje na innym dziale lub brygadzie
Gustaw 2017-05-16 12:39
Lepiej na pewno nie będzie. Było bardzo dobrze przed 4ro brygadówką , przy wejściu 4ech brygad też źle nie było ale to... 2-3 lata temu. Od ponad roku dzieje się źle. Japońska firma z Polską mentalnością czyli jak najwięcej uciąć operatorom by przełożeni mogli pokazać że się wykazują i mogli otrzymać pokaźne premie. Nie wspomnę już o luksusowych samochodach na wyłączność z brakiem limitu paliwa. Auta za około 100tyś a w tym roku firma zakupiła już 6 takich. HR i menagerowie powinni zdać sobie sprawę z tego że po zmianie premiowania zabrali ostatnią rzecz trzymającą pracowników w tej firmie. Czyli?? Dobre zarobki. Co z tych podwyżek jak operator ze stażem 5ciu lat z najwyższą stawką godzinową teraz potrafi zarobić mniej niż w okresie szkolenia na najniższej stawce. Zarobki potrafią być o około 600 zł niższe niż kiedyś. Przełożeni i menagerowie się tym nie przejmują ponieważ są na stałych pensjach i ich to nie dotyczy a im więcej zaoszczędzą tym większe premie i prezenty sami dostają. Trzeba zdać sobie sprawę że my nie pracujemy tak jak oni 5 dni w tygodniu tylko 7 + nadgodziny i wekendy półtora dniowe. Kolejną sprawą o których się słyszy ostatnio to wypadki przy pracy których nie ma. Uszkodzenia kręgosłupa , skaleczenia a nawet złamania które nie są przez osoby nie kompetentne do podejmowania takich decyzji nie kwalifikowane jako wypadek przy pracy. Na samym dziale cięcie w ostatnim czasie ponad miesiąca doszło do 5ciu wypadków przy pracy po których nie ma śladu. A dlaczego? Bo po takich zgłoszeniach utną premię. Są to poważne uchybienia które prędzej czy później obiją się głośnym echem o PIP. Jeszcze 2 lata temu operatorzy byli zadowoleni z pracy w tej firmie. Teraz w wielu przypadkach sytuacja się zmienia i wielu operatorów szuka innej alternatywy i nie zależy mu tak na tej pracy jak kiedyś. Brak motywacji , a przy braku motywacji odbija się to wielu przypadkach na produkcji w konsekwencji na jakości opon i szczerze to nikt nie wiem jakie teraz tak na prawdę opony - jakiej jakości wychodzą z tej fabryki - bo po zmianie premiowania każda opona odrzucona to radykalna zmiana w pensji. Ale nad tym się nikt nie zastanawia bo liczą się tylko słupki i wyniki które często są nie do zrealizowania , zwłaszcza na maszynach które ciągle ulegają awariom ponieważ naprawy są często dokonywane na sztukę. Gdy byli japończycy było całkiem inaczej. Trzymali się swoich zasad i na pierwszym miejscu było bezpieczeństwo i jakość. A teraz? Teoretycznie powinniśmy pracować wg standardów i z zachowanie zasad BHP. Piszę teoretycznie bo przy tych założeniach produkcyjnych jest to nie możliwe i wszyscy o tym wiedzą ale przełożeni udają że nie wiedzą a gdy coś się stanie to jest i tak wina operatora a góra ma czyste ręce. Dobrze wiedzą że gdyby pracować ze standardami to połowę tego co teraz może udałoby się wyprodukować. Jak tak dalej będzie to za 4-5 lat nie opony a prezerwatywy co najwyżej będzie można tu produkować. Reasumując zastanów się dobrze czy chcesz tu pracować. Ja po 5ciu latach pracy nie posiadam już żadnej motywacji. Robię co do mnie należy przez cały miesiąc i coraz mniej zarabiam a coraz więcej się ode mnie wymaga i obawiam się o swoje zdrowie bo jak coś mi się stanie to każdy ręce umyje i albo powie że to moja wina albo wyniosą mnie za bramę i powiedzą że wypadek nie był w pracy. Jak na razie brak nadziei na polepszenie już nie mówię o powrocie do warunków sprzed 2-3 lat. To już nie jest Japońska firma tylko polska bo to co nam wpajano jeśli chodzi o zasady pracy i warunki odeszło w niepamięć i panują polskie zasady. 130% normy dziś , jutro 140% itd. A po 5ciu latach zarobki na poziomie 3000 zł to żadna rewelacja w tym systemie pracy w którym miesiące mijają jak dni i brak jakiegoś normalnego życia. Rozpisywano się kiedyś o związkach zawodowych. Gdyby teraz to się odbywało to większość pracowników byłaby chętna. Bruksela i Japonia nie wie co tu się wyrabia bo gdyby tak było to dawno by się zainteresowali tym bo przy obecnych rządach przyszłość bridgestone stargard może spotkać los stoczni szczecińskiej ze strajkami włącznie. Miłej pracy rodacy , dla dobra narodu.
Adam 2017-05-16 22:18
Czy jako elektryk od razu po szkole jest szansa na zatrudnienie? I czy w ciągu powiedzmy tych kilku miesięcy szkolenia są ludzie tj. elektrycy którzy pomogą mi się wdrożyć na początku czy raczej każdy z nich jest tak zabiegany że będzie ciężko coś podłapać i się usamodzielnić?
Kibol 2017-05-18 21:20
nie ma szansy, po szkole nic nie umiesz !
Basia 2017-05-19 07:38
Czy kobiety na produkcję u was przyjmują? Jakie warunki pracy, dla kobiety się nadają?
lol 2017-05-20 19:03
na produkcji nie ma kobiet, nie wyobrażam sobie nawet by dźwigały te opony lub pchały wózki z nimi :) jedynie są w laboratorium ale nie wiem jakie tam są wymagania i rekrutacji chyba nie ma
Basia 2017-05-24 20:04
ale mają być Kobiety, mają przyjmować Kobiety na produkcję
lol 2017-05-25 21:06
a to nic mi na ten temat nie wiadomo
Mateusz 2017-05-28 16:52
A czy zakład wypłaca jakieś wczasy pod gruszą?
co raz lepiej 2017-05-28 20:44
Tak namaluj Sobie gruszkę i zrywaj z niej owoce
mrako 2017-05-29 10:09
Ile pieniedzy mozna zarobic w bridgestone jako magazynier, operator? Podobno 4400? Czy nadgodziny mozna robic i ile placa?
bbb 2017-05-29 13:11
Nie ma opcji na żadne 4400 chyba ze brutto.na początek ok 3000 na rękę.po ok 8 latach bo tyle pracuje ok 3500 na reke
mariann 2017-05-29 22:45
Witam wszystkich:)

Mam takie pytanko i proszę o odpowiedz czy Agencja pracy Work Servis rekrutuje do Brigestona?
Maff 2017-05-30 14:02
Ide na rozmowe do bridgestone w Poznaniu i test skladania jakiegos rupiecia. Jestem ciekawy zarazem co to tam bedzie.
lol 2017-05-30 15:24
na operatorów w fabryce zatrudniają bezpośrednio przez bridgestone, nie wiem jak z magazynem
mariann 2017-05-30 17:03
A powiedz mi bo zostałem zaproszony na rozmowę do worka na stanowisko pracownik produkcji opon praca polega na pracy pomocniczych przy produkcji opon,ręczne prace transportowe,dbanie o porząde w miejscu pracy :)czy przypadkiem to nie Brigestone?Bo jak tak to wolę bezpośrednio przez Brigestone.
Z góry dziekuje za info
lol 2017-05-30 21:22
tak to jest bridgestone ale na pomocnika, tzw. zieloni pracownicy (zielone koszulki) i pomocnicy są zatrudniani przez work service
Gall Anonim 2017-05-31 13:20
Witam!
Proszę mi napisać jak się pracuje w tej firmie i jakie są zarobki jak zaczyna się pracę? Niektóre agencje oferują na początek 2500 netto. Czy to prawda?
lol 2017-06-01 08:56
czemu się nie cofniesz kilka stron wcześniej żeby się coś dowiedzieć skoro ci zależy tylko w kółko te same pytania?
dol 2017-06-05 22:01
Mam pytanie do ludzi którzy pracowali w bridgestone i się zwolnili. Przy zatrudnianiu mamy szkolenie na wózki widłowe ale do ręki dostajemy tylko papiery zakładowe i mówią, że oficjalne dostaniemy jak będziemy się zwalniać. Chciałem się dowiedzieć czy faktycznie dają oficjalne uprawnienia na widlaki?
Pinoczet 2017-06-07 16:02
Powiedzcie mi jak tam wygląda system pracy bo nie bardzo rozumiem. Pracujesz 7 dni w tygodniu jeden weekend wolny tak ludzie piszą no bez przesady. Niech ktoś dokładnie napisze jak tam się robi bo przyznaje że stawka na początek robi wrażenie ale jak to ma być stawka za po prostu więcej godzin roboczych to dziękuje.
lol 2017-06-07 21:10
etat jest etat nie martw się, na wcześniejszych stronach tryb pracy był rozpisany
Obserwator 2017-06-13 14:37
Do Michała z c już nie jesteś anonimowy dosyć intryg,szykam wobec firmy i osób z którymi pracujesz to jest finisz w bridgestone...
Bartas 2017-06-14 01:12
A jak wyglada praca dał młodych np na wakacje? 3 zmiany i jaka jest robota ?
qqq 2017-06-14 12:39
młodzi wykonują pracę pomocnicze, rąk sobie nie powyrywają ale to 3 zmianówka 4 brygady, 3 weekendy pracujące
johny23 2017-06-21 16:58
Ni Hey

Z kim mam sie kontakowac w sprawie pracy

Jakiś numer

Adres email

Czy trzeba jechac osobiście z cv

Praca jest bezpośrednio czy przez biuro pośrednictwa

Może ktos odpowiedzieć
lll 2017-06-21 19:49
produkcja@bridgestone.eu
Praktykant 2017-06-24 19:53
Witam,
Jak wygladaja praktyki studenckie? Głównie interesuje mnie czy praktykanci pracują 7 dni w tygodniu czy tylko od pon do pt?
Ola 2017-06-25 23:30
Czy powiecie mi coś na temat pracy jako konsultant klientów detalicznych? Czy praca w firmie pozwoli dalej sie rozwijać? Na jakie dodatki poza pensja mogę liczyć? Jak się ogólnie pracuje w firmie?Z góry dziękuję.
Ass1 2017-06-27 22:53
Będą przyjmować kobiety na konfekcję 2 na maszyny gdzie nie trzeba odkładać opon ręcznie na wózki, ale nadal trzeba pchać te wózki, oraz te z materiałami, które trzeba włożyć do maszyny, więc zastanów się czy dasz radę szczególnie w tym systemie który jest faktycznie bardzo męczący, jednak jak chce się robić to mogą Ci dać jakieś 3tys. na rękę, (oczywiście ok 1tys. to premie) a po pół roku jak robisz wyniki to koło 4, więc jak masz trochę siły i chcesz spróbować złóż papiery.
Ass1 2017-06-27 22:54
lll 2017-06-28 11:22
te 4 koła to chyba na święta i lato :D no chyba że mówimy o nadgodzinach
bbb 2017-06-28 19:28
Dokladnie po pól roku 4tysie pracuje 8 lat i pierwsze słyszę...
Pies na baby 2017-06-30 00:36
kobiety? serio? :D
elektronic 2017-07-04 09:41
Raczej masz dużo materiału do opanowania jeszcze poza tą firmą. Jeżeli chcesz zostać w tej firmie elektrykiem to musisz opanować sterowniki plc, panele hmi, automatykę bezpieczeństwa, sterowanie serwami, falowniki do 1.5 MW, nauczyć się pracować z napięciami do 6 kV (a czasem do 300kV) i prądami do 4kA, czytanie schematów w notacji japońskiej, praca z próżnią, sterowanie pneumatyką i hydrauliką w paluszku bo cię mechaniki zajadą, pomiary elektryczne i wielkości nieelektryczne w paluszku, podstawy elektroniki na pewno ułatwią ci życie, obsługa komputerów to nie wspominam bo jest tego tyle że jeśli miałeś w szkole problem z officem jakimś cadem to jest to początek góry ....wspominałem o rtg, Do tego praca bywa w warunkach ekstremalnych temperatura, zapylenie, warunki wybuchowe, praca na wysokości.
hotarti 2017-07-05 08:33
Jaki jest nowy link do Myhr'u?
Hapacz 2017-07-05 11:11
Się trafiło ze Lipne Lato co?
Będę wspominać te gorące lata po 35 stopni spędzone w firmie do końca życia. Ah jakie to były piękne słowa: "Panowie wiem że jest gorąco, mi też jest, ale swoje trzeba zrobić" - słowa mistrza zmianowego :)
No i te nieocenione witaminy żebyś miał moc :)
"Nadgodziny są. Dzisiaj 3 potrzebnych? To jak nikt nie chce? No to losujemy!" :)
Produkcja albo życie!
Pracownik 2017-07-07 20:05
11 lat i potwierdzam .smród brud i ubóstwo. Ale rachunki trzeba płacić..aby jakoś utrzymać rodzinę..
olo 2017-07-07 20:34
prawda, co rok prorok to samo, nędzny śmieszny dodatek pseudo-wakacyjny, a smutna premia kolosalnie w dół !! nawet nie wychodzimy na zero. jeszcze tak 2, 3 lata i firma padnie
Jan 2017-07-18 08:32
Jak się pracuje w nowym biurowcu na Królowej Jadwigi? Chodzi o eksport.
Edyta 2017-07-19 14:07
@Pracownik Widzę, że negatywnie oceniłeś pracę w firmie BRIDGESTONE - jakie są powody Twoich negatywnych odczuć? Czy możesz napisać coś więcej na temat panujących tam warunków?
Jon 2017-07-21 17:19
Kaziu widzisz koniec ,chyba tak
Zostaw swoją opinię o BRIDGESTONE - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BRIDGESTONE