Opinie o BRIDGESTONE w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy BRIDGESTONE. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w BRIDGESTONE o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BRIDGESTONE w Poznań

Łyn

Witam Czy będę podwyżki??? Czy jeśli będzie zatrzymanie produkcji związki coś "ogarną" dla Nas więcej niż 60%???

Kto wie
@Łyn

Może będą dla tych którzy po całym ewentualnym cyrku z zamknięciem fabryki i postępując recesja utrzymają pracę.

Zbyszek42
@Łyn

Przeciez Panstwo doplaci te 40% do naszych 60 % powstala przeciez ustawa antykryzysowa

Lol
@Zbyszek42

Serio tak to zrozumiałeś? ????

Ja od nie dawna robie na magazynie ,I moja kariera niebawem się skończy (usunięte przez administratora) któremus burakowi,jeden lepszy od drugiego wsiury zajebanne,100procent racji Dawid pozdro

Wózkowy
@Nowy

Jak widać po interpunkcji, składni i ortografii, polski język, trudny język.

NormalnyOperator

Fajnie jak Nas zamkną na jakiś czas. Ha ha. Wtedy dopiero wszyscy zwolennicy będą płakać że 60 % podstawy dostaną i starczy im na opłaty ????????. PS. Dla dojeżdżających zbiorowym transportem jak boicie się o siebie to autami w swoim zakresie do pracy możecie dojeżdżać.

Brawo
@NormalnyOperator

Bardzo słuszny głos. Jak nie mają czym dojechać zawsze mogą szukać pracy w miejscu swojego zamieszkania. A jak faktycznie zamkną to będzie płacz że grosze na konto wpływają.

Bambaryły z opon
@NormalnyOperator

No i super! Płaczą , że za siedzenie w domu dostaną kasę. Nie ma to jak nadgodzinki nie? Chapać jak najwięcej.

Sem
@NormalnyOperator

Ja płakać nie będę, bo w przeciwieństwie do ciebie , dla mnie kasa najważniejsza nie jest.Widać że jesteś pokroju tego typu ludzi,że nie ważne gdy ktoś mnie w robocie zarazi a potem ja pozarażam rodziców i dziadków, być może będą walczyć o życie, ważne aby kasa się zgadzała.Jprd żal..

Operator

Rumcajs? A kto to jest? Ten pan nic nie może, nigdy nic nie wie, a co powie to głupota. To zwykły notariusz prezesa, który robi dobrą minę do złej gry, tym wiecznie przyklejonym uśmiechem do twarzy

Zbyszek42
@NormalnyOperator

Wszystkie duze firmy i male zamykaja to nie sa wakacje przypominam, wyjatkowa sytuacja nie tylko w Polsce nikt chyba nie chce narazac za kilkaset zloty siebie a przede wszystkim swojej rodziny i starszych osob. Bądźmy odpowiedzialni czasami pieniadze to nie wszystko. Jak wszystko zamkna to i tak nie bedziecie mieli gdzie je wydac. Dodatkowo jezeli firma wykaze straty chociazby 15 procentowe z powodu wirusa to Panstwo doplaci nam te 40% wiec przestancie panikowac a jak zamknie to straty beda wieksze wiec na pewno bedzie sie nalezalo dodatkowe 40% .

Typ

Ja mam pytanie dla kogo Bridgestone robi obecnie opony skoro praktycznie wszystkie koncerny motoryzacyjne w Europie stoją ? Począwszy od zaraz Volkswagena, Nissana, Audi, Seata, Mercedesa. Bo chyba nie robimy opon do rowerów ?

Operator Maszyn

Są 3 etapy Pierwszy etap: czytanie ze zrozumieniem i trochę matematyki Drugi etap: test manualny 3 etap: rozmowa z przełożonym po zaliczeniu wcześniejszych etapów

Pytań nie było za wiele

Zenek

VW staje na 2 tygodnie podczas gdy Solidarność w BS walczy o czyste poręcze i zdezynfekowane telefony żeby wirus się nie rozpowszechniał kurde no żałosne ???????? Pewnie musieli ruszyć niebo i ziemię żeby dostać te środki czystości haha

@Zenek

Może byśmy przełożyli shutdown na teraz, weźmie się 26 dni urlopu a później w wakacje się wygrzejemy.

Kość

Może weźmiemy jeszcze urlop awansem z przyszłego roku jak za koziołka?

@Kość

Dobrze mnie zrozumiałeś

AD

CZYSTA FABRYKA ZWŁASZCZA KONFEKCJA 1 I I TOALETA ZA MASZYNĄ 1-7 POWODZENIA

Flickkk

Od jutra Volkswagen przerywa pracę na 2 tygodnie....

Bartek

Dzisiaj rano BHPowiec spisywał osoby palące na parkingu w miejscu gdzie staje autobus zakładowy. Powiedział że palarnia jest koło biura ochrony. Na nasze pytanie że zmieści się tam 5 osób stwierdził że nie interesuje go to. Najpierw zainwestowali w palarnie wielkosci kibla w większości domów za ogromne pieniądze a teraz pewnie będą nakładać kary za palenie przed tzw palarnia. Chyba za dużo pracowników mają.

Zen
@Bartek

Lepiej jakby dział BHP zajął się monitoringiem nie palaczy tylko odkażaniem , stanem żeli antybakteryjnych itp.....

Megsn
@Zen

Opel w Gliwicach zamyka fabrykę ze względu na koronowirusa. Co robi Bridgestone ? Robota jak gdyby nigdy nic. Bo w tej firmie nie ludzie się liczą lecz metry. Metry wyprodukowanego bieżnika wkladek osnów i drutów.....Volkswagen też napieprza. Jesteśmy murzynami Europy w swoim kraju bo Polaczkom na kierowniczych stanowiskach żyło się lepiej. Karierowicze zasrani. Gdy w zarządzie byli koledzy z Japonii nie było źle nie było dobrze ale dało się pracować.Wszedzie gdzie dojdzie Polak do władzy to się zaczyna. Przymusowe nadgodziny, cięcia na wypłatach, więcej roboty. Jesteście gnidami !!!!! Polak Polakowi wilkiem. Przerabiałem to w dwóch wcześniejszych firmach. Tu jest tak samo. Karierowicze zasrani.

Taka prawda
@Megsn

Ale nikt do pracy nie zmusza. Najwyraźniej sam tam pracujesz żeby było Ci lepiej. Zawsze możesz zmienić pracę na taką z mniejszą płacą ale lepszymi warunkami pracy.

@Nikt
@Taka prawda

Tak Rumcajs masz rację

xD

Śmieszność zero dla pracodawcy już dawno powinien zamknąć fabrykę jeżeli się pojawili chorzy ludzie ten wirus to walka o życie człowieka a nie tylko pieniądze ważne ci ludzie mają rodziny których mogą zarazić, bardzo dużo ludzi tam pracuje i na pewno jest więcej ludzi na zmianie już powinna być kwarantanna a pracodawca powinien ponieść konsekwencje osób już chorych i zamiast dbać o pracowników naraża ich życie a sam siedzi z (usunięte przez administratora) w bezpiecznym miejscu. Pracodawco szanuj Swoich Pracowników małe firmy zamknięte a tu wszystko działa pełna para powinien już ktoś to zgłosić do sanepidu lub dobrego organu żeby sprawdzili i zamknęli tak jak wszyscy wszystko.Zdrowia wytrwałości

prywaciarz
@xD

A jak u was wygląda kwestia odkażania np. poręczy, klamek, paneli operatorskich i dostępności żeli odkażających?

???
@prywaciarz

Odkażanie? Póki co jest tylko na papierze (mam na myśli list dyrektora do pracowników) póki co to strach na stołówce położyć kanapkę tak klei się od brudu.

@???

Jest ład i porządek..!!! Proponuje nie oczerniać naszego drugiego domu.

@xD

nie chcesz, chorujesz, boisz się to nie pracuj, a tym co chcą daj robić swoje i się za nich nie wypowiadaj

Bartek
@xD

Na wytłaczaniu ani jednego papieru żeby ręce wytrzeć. Brak mydła. Tak pracodawca o Nas dba. Jakie łeb porównał tu pracę w Bridgestone do wirusa. Że gorsze warunki że się wdycha cholera wie co a niektórzy boją się tej choroby. Przypomnę Tobie że na tego wirusa tylko wczoraj we Włoszech zmarło prawie 400 osób. Ile zmarło w Bridgestone na płuca czy na inne dolegliwości związane z wdychaniem tego (usunięte przez administratora) przez cały okres trwania tej fabryki ?

Megsn

Co może PiP i Sanepid ? Nałożyć karę 500 zł i to wszystko. 500zl to jakieś 6sekund produkcji...

Operator

Teraz to mnie ale zainponowałeś...

Zdrowy

Ale jesteś kozak Dawid. Zjedz Snickersa. Pewnie jeszcze do naszych super związków nalezysz.

Na L4 masz iść

Sebastian
@Zdrowy

Masz rację, chore osoby powinny być na zwolnieniu. Czy w firmie są płacone premie frekwencyjne za stu procentową obecność lub premie uznaniowe za dobre wyniki? Napisz proszę jakie dodatki mogą podwyższyć wypłatę.

Rozsądek
@Zdrowy

Mogliby się za to zabrać w końcu, żeby zchapani na pinc złoty, nie przychodziłoby z gorączką, grypą do pracy. Tworząc takie coś jak premia za nie chorowanie, pracodawca pokazuje gdzie ma zdrowie pracownika, że tylko wynik się liczy. Powinno być zabronione przez prawo pracy takie coś jak premia za nie chorowanie. A tak to Kury gdaczą że kogut chory i zaraża czy tam czosnek

@Rozsądek

Ja od dziś na zwolnieniu trzeba korzystać jak daja dodatkowe dni

Bme lider

No pewnie, żadne L4... Liczy się wynik. Obecność obowiązkowa... Dobra, to nara... Ja już mam weekend

Bse

A ja msm takie pytanie... Czy jest jakieś porównanie wyników produkcyjnych przed i po wprowadzeniu b-me? Czy faktycznie jest potrzeba tyłu pseudo liderów? Daje to jakieś wymierne rezultaty?

@Bse

4 lipca padł rekord w ilości konfekcjonowanych opon. Czy ma to związek z b-me? Nie mam pojęcia, ale jedno jest pewne - będą nas do tego przekonywać.

4 stycznia* oczywiście miałem na myśli

Hehehehe
@lol

No i dali każdemo po pączku z tej okazji heheheherh

Słaby Operator
@Hehehehe

Ha ha My na zmianach naginamy a oni w weekend w domu ☹️

@Słaby Operator

no niestety, ale każdy wiedział na co się pisze idąc tam do pracy

@Bse

Nie, nie potrzeba, ale jak nazwać człowieka, który zbiera dane i uzupełnia dokumentację dla IATF?

@lol

Z tym ze automotive zaczyna sie sypac, cala branza spadki zamowien, pierwsi poleca samochodziarze kolejni w kolejce jestesmy my

Bridge

Pytań ostatnio o pracę bardzo przybywa. W lipcu będziemy koledzy mieć tu wysyp byłych pracowników z v w

@Bridge

To pewne, że ich zwalniają? Masz tam kogoś czy to informacje z gazety?

Japamoto

Po odbyciu pierwszego etapu rekrutacji Pani poinformowala ze odezwa się w ciągu trzech dni z odp czy zostanę przyjęty czy też nie. Minął już tydzień. Brak odzewu z strony firmy Bridgestone!!

@Japamoto

Zadzwoń i się zapytaj, niestety przemiał jest taki, że nawet osoby polecone z wewnątrz dostają odpowiedzi po miesiącu i trzeba się o nie upominać, brak odpowiedzi wcale nie oznacza, że cię skreślili.

Kuk
@Bandi

Jeszcze się nie dostałeś, a już o podwyżki pytasz??????????

@Kuk

Lepiej wiedzieć też czy aktualna kasa to już po podwyżkach czy przed???

@Bandi

Chłopie najpierw to się dostań do firmy a dopiero się dopytuj o podwyżki bo takich jak ty którzy by chcieli tu pracować jest wielu.

@Jo

Ciekawe tych... "wielu" Może lepiej wiedzieć na co człowiek się pisze? Bo od nowego roku płacą minimalna znacząco podskoczyła, a w firmie stawki jak w tamtym roku????

Taka prawda
@Bandi

Na podwyżki się nie ma co nastawiać. Nie w sytuacji kiedy tyle osób dopytuje o pracę tutaj. Zaraz jeszcze koledzy z innej fabryki zaczną walić drzwiami i oknami. Po co mają dawać więcej skoro wiedzą że za te pieniądze chętni i tak przyjdą?

@Bandi

Pisać to ty kolego się możesz a czy cię przyjmą to już inna sprawa. Od czasu gdy weszła firma Brego przebierają w ludziach jeszcze więcej . Za kilka miesięcy będzie kolejnych kilkaset osób z sąsiedniej fabryki. To że ty chcesz tu pracować to nic nie znaczy dopóki cię nie przyjmą. A potem masz jeszcze trzy miesiące na wykazanie się bo jak będziesz kiepsko pracował to nara. Z takim podejściem to ci dobrze radzę daj sobie spokój .

@Taka prawda

Ogłoszenia są caly zas I braki w ludziach tez widac ponogloszenich itp

@Jo

Jakim ? Poprostu pytam,a kto pyta nie błądzi... Lepiej wiedzieć na jaką wodę człowiek wskakuje zanim się zatrudni

kkk
@Bandi

standardowo co kwiecień są podwyżki tzw inflacyjne

@kkk

Dzięki za odp

vvv
@kkk

Jakie inflacyjne cepie. Związki wynegocjowały pozwyżki i je mamy bo gdyby nie one to za miskę ryżu byś pracował.

kkk
@vvv

haha dobre, napisałem "tak zwane" bo tak na prawdę to pokrywa tyko inflację, wiesz co to znaczy?

@vvv

Jeśli kogoś nazywasz CEPEM to spójrz najpierw na siebie. Związki tak „DOBRE” warunki wynegocjowały że za chwile firma sama od siebie musiała dołożyć za soboty i dojazdy bo pracownicy spieprzali gdzie pieprz rośnie.

@Bandi

Podwyżka jest co roku i jest zależna od podejścia do pracy, zachowania, i wyników.

Roberto Malone

Witam ???? Czy to prawda , że wszystkie działy będą przechodzić na system 3 dni 12 , 3 dni wolne .

Prawda w ciągu najbliższych kilku lat cała fabryka będzie robić na 12h

fssr

Raczej 12/12/W/W/12/12/12/W/W/12/12/W/W/W na przemian dniówki i po Wolnym nocki

Sokrates
@Jo

Nie wiem skąd bierzesz te bajki o tym że cały zakład miałby przejść na system z 12 godzinnymi zmianami. Ale NIE OSZUKUJ LUDZI.

Sokrates

Ponieważ czytałem opinie- Opinia CIOP w sprawie zmiany systemu pracy na 12h w Bridgestone. Zapoznaj się z Nią i potem zastanów się co rozpowszechniasz. To oznacza że nie wszystkie stanowiska są brane nawet pod myśl aby zmienić system pracy, a inne są całkowicie nie dostępne na system 12 godzinny.

@Sokrates

Opinie a działania które wprowadza małymi krokami firma to dwie różna rzeczy. Dlaczego nowa konfekcja tylko 12 kolejne działy które tak ostro walczyły że nie chcą systemu 12h wprowadzają kolejne komórki na 12h. Zobaczymy co się stanie w ciągu 2-3 lat. Działania firmy tylko w tym utwierdzają.

@Roberto Malone

Nie nie prawda, na FI nie ma takiej możliwości, żeby pracować po 12h... niestety

Niedoszły pracownik

Od początku, 1 etap to test psychologiczny, test śrubek a potem rozmowa z rekruterem. Zwróć uwagę na: ilość godzin pracy w wypełnianej przez Ciebie karcie godzinowej (184 godziny w miesiącu), pierwszą stronę testu psychologicznego - kto na nim jest? (usunięte przez administratora)To chyba już mocna sugestia prawda? To jeden z ostatnich dzwonków aby nim nie zostać. Test śrubek jeśli jesteś choć przeciętnie inteligentny ogarniesz, na teście kwalifikacyjnym dwie osoby odpadły, aczkolwiek do teraz zadaję sobie pytanie jak to możliwe? Pytania od rekruterek, dlaczego zakończyła się współpraca z firmami gdzie pracowałeś, czego oczekujesz od Bridgestone itd. Po kilku dniach telefon - "zapraszamy na rozmowę z przełożonym". Ok, poszedłem. Pan oprowadzający bardzo sympatyczny, pozdrawiam jak to czyta. Od pierwszego momentu rzuca się w nos smród tam panujący, temperatura w lutym, całkiem ok. Ważne rzeczy, system pracy: idziesz 2 razy 6-14, 2 razy 14-22 i 3 razy 22-6 po czym odsypiasz nockę, następny dzień wolny a pojutrze do pracy na 6, pracujesz w święta niedziele weekendy, nie ma zmiłuj. Pan wymieniał jakieś tam okazjonalne dni wolne kiedy fabryka nie pracuje ale już nie potrafię sobie ich przypomnieć. Praca ciężka, dźwiganie opon, według słów mego przewodnika dziennie około 20-30 ton przerzucisz przez własny kręgosłup (pamiętaj nie masz części zamiennych, kręgosłup jest jeden), według słów mojego mentora latem jest jak w piekle, nawet maszyny nie wytrzymują takich temperatur przez co się psują i biegasz wokół nich jeszcze więcej. Podsumowując: -Pracujesz 184 godziny (etat ma 168 uśredniając) co powoduje, że z automatu pracujesz 2 dni więcej -Tydzień pracy w Bridgestone ma 7 dni a nie 5, po czym tam naprawdę masz 1 (!!!) dzień wolny, bo drugi, który wskazują odsypiasz po nocce - Szkodzisz swojemu zdrowiu pracując w smrodzie, kto wie co za związki unoszą się w powietrzu? - Jesteś współczesnym niewolnikiem - pracujesz w weekendy, niedziele, święta itd. Dla rodziny będziesz gościem - Przerzucanie ciężkimi oponami w temperaturach około 50 stopni (tyle podawał mój przewodnik latem) Czy warto? Moja opinia: Nie warto. System pracy to katastrofa, choć jeśli stawiasz pracę przed rodziną to jest dla Ciebie idealny. Pracujesz więcej godzin niż przeciętny człowiek, niszczysz swój kręgosłup i płuca. Tak naprawdę te 3500-4000 netto masz dzięki dodatkom i wypracowanym nadgodzinom, przypominam - pracujesz ich 184 według karty pracy, którą wypełniasz na teście kwalifikacyjnym. (usunięte przez administratora) Rozwiązanie sytuacji, które wybrałem - emigracja. Pozdrawiam, Niedoszły pracownik Jeśli uważasz, że opinia jest zgodna z prawdą polajkuj proszę, zmieńmy coś w tym kraju i nie pozwólmy się wykorzystywać

Bono
@Niedoszły pracownik

Doprecyzuje to co napisał kolega. Nie pracujesz 184 h bo w takim miesiącu dostajesz dodatkowe 2 dni wolne tzw. R-ki etat jest liczony tak jakbyś pracował od pon. do piątku czyli 168h . Nie wiem na jakim dziale byłeś na rozmowie ale np. na konfekcji 160 opon do 15 kilogramów daje ok 2500 kilo. O jedno zero za dużo ci wyszło. Poza tym to sporo racji jest napisane. System pracy jest masakra.

@Bono

według opisu był na wulkanizacji

Niedoszły pracownik
@Bono

Oczywiście mówię o stanowisku, które zostało mi przedstawione - Bridgestone jest jednym z większych pracodawców w Poznaniu więc w zależności od działu występują różnice, być może dobrze trafiłeś. W mojej ocenie taki tonaż w ciągu dnia i praca przy maszynie, która wydziela sporą temperaturę podczas pracy, a także opary podczas obróbki ogumienia, nie jest warta tych pieniędzy, choć fakt, że zarobisz trochę więcej niż przeciętnie oferowane wynagrodzenie na rynku dla operatora produkcji. Jeśli ktoś się zastanawia nad pracą to zawsze może spróbować, być może trafi na lepszy dział, na podstawie swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że przełożony dokładnie oprowadzi i opowie jak miejsce pracy będzie wyglądać, co też należy zaliczyć do plusów - w niewielu miejscach pracy tak robią.

Mowijakjest
@Bono

Oni (usunięte przez administratora) na tych R-kach, bo tydzień pracy trwa tak naprawdę 8 dni! W poniedziałek o 6 zaczynasz (a więc pn,wt,śr,czw,pt,sb,nd to już jest 7 i 6h w pn) i kończysz w poniedziałek 6:15. Potem jeden dzień wolnego i znowu to samo, a organizm po nocce nie zaśnie tak łatwo by wstać znowu na 6 bez niewyspania... Szkoda zdrowia, życie ucieka przez palce i jeśli nie masz długów czy kredytów to nie ma sensu spędzać większości życia w głośnej i śmierdzącej fabryce.

Kttos
@Bono

160 opon chyba na 5 godzin najmniej musisz zrobić ok 180 typu runflat,zwykłej ok220

oponka

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca przez firmę BREGO jako pracownik produkcyjny na stanowisku wózkowy przy dostarczaniu i wymianie różnych warstw do opony na wielkich takich nawiniętych kołach.? praca po 12h 3dniówki 3przerwy i 3 nocki. Czy ktoś pracował przez tą firmę?

@oponka

Daj sobie spokój z tą firmą. Za 2500 do 3000 w takim systemie robić to trzeba być desperatą. Za takie pieniądze to bez problemu znajdziesz prace na jedną zmianę.

Poz
@Jo

Ja nie umiem znaleźć takiej pracy w Poznaniu za 2,5-3k netto. Gdyby była to po co do fabryki z wyższym wykształceniem?

Oponiarz
@Poz

Ty jakis inny internet masz ze nie znajdujesz?

Poz
@Oponiarz

Najwyraźniej, pokaż mi, gdzie dostanę pracę bez doświadczenia na rękę 3...

@Poz

Jeszcze może cv za ciebie ma wysłać.

Bandi

witam,Kiedy przewidziane w firmie sa podwyżki i czy trudno sie dostac do pracy oraz na czym polega praca jako operator do produkcji opon na produkcji ???

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie testów. Jak to w ogóle wyglada? Może ktoś w kilku zdaniach napisać..? Z GÓRY BĘDĘ WDZIĘCZNY

Zostaw merytoryczną opinię o BRIDGESTONE - Poznań

• Jak się pracuje w BRIDGESTONE?

Zobacz opinie na temat firmy BRIDGESTONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 222.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BRIDGESTONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 124, z czego 8 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 67 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BRIDGESTONE?

Kandydaci do pracy w BRIDGESTONE napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BRIDGESTONE