Opinie o Toshiba w Biskupice Podgórne

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Toshiba. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Toshiba o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Toshiba w Biskupice Podgórne

hen

No i już wiecie?

DD
@hen

Ta... a skoro mamy czekać to i może coś z tego będzie

@DD

Napewno bedzie musi sie wdrazyc nowa firma a to nie taki latwy proces pidejrzewam ze vestel bedzie chcial cos w procesie zmienienic moze wprowadzic swoje zasady a nie jak compal poszedl na latwizne i na tych samych zasadach no niestety a to trwa takze nic nam nie pozostaje jak czekac i delektowac sie wolnym

aha

Do końca września postojowe. Produkcja ruszy w okolicach stycznia 2017r

?

Hej czy coś wiadomo kiedy wracany do pracy? Bo jakaś cisza narazie...

papi
@?

A skąd ktoś ma wiedzieć jak nikt do pracy nie jeździ? Jutro jak nikt cie nie poinformuje że przedłużają wolne to w poniedz.szykuj się do pracy. Z tego co słyszałam od koleżanki to wysłali ludziom do domów skierowania na badania wiec chyba dalej będzie wolne,bo tak to by im w poniedziałek kazali iść do enelmedu

anonimh
@?

W poniedzialek do pracy a dalej to w poniedzialek sie dowiemy ale ja cos czuje ze to nie ostatni przeztoj

@anonimh

A po co skoro nikt nie pracował to nic niema ?

@?

Nie ma ale w koncu ta produkcja kiedys sie zacznie nie martw sie jeszcze zdazysz sie narobic tutaj jesli jutro telefon nie zadzwoni towponiedzialek do pracy w cudzyslowiu do pracy taka byla mowa a po conie wiem okaze sie w poniedzialek zreszta nie wiem ktos moze jest poinformowanu lepiej ode mnie to moze nwpisze tu cos czy cos wogole dzieje sie w naszym zakladzie idzie cos w kierunku do przodu??

zzx

Nie przeżywajcie już tak ,jeszcze nic nie wiadomo co i jak będzie...

???

Naprawdę nie wiem dlaczego się tak cieszycie ???

@???

Bo byndzie robota :) A kupili ze ludem i całym dobrodziejstwem inwentarza...

@Marqez

Ej skad wiesz ze z ludem???

Marqez

Bo mie wielokrotnie przełożony mój powiedział.

ggg

Wiara czyni cuda !!! ;)

twds
@ggg

Haha,wiare to ja moge miec w cos innego,a nie w zaklad ktory od dobrych kilku lat upada i tajemnica jest jakie przekrety sa robione ze jeszcze to stoi i ktos to kupil i chce dalej produkowac telewizory gdzie jest to niepewny grunt. Znow praca bedzie na chwile a pozniej zaczna sie te same problemy, malejacy plan,wycofujacy sie kontrahenci,reworki,itd.

@twds

Nawet gdbys mial miala popracowac nastepne ponad 3 lata w tym samym zakladzie to chyba duzo co???zawsze to cos he??

@Marqez

Obys mial racje....ja to bym chciala wiedziec ile jeszcze tego wolnego nas czeka to juz zaduzo jak na chwile obecna dosc

Perun

Raczej przed listopadem produkcji bym się nie spodziewał

rano

Jak czytam te komentarze,że masz dość siedzenia na wolnym to przychodzi mi na myśl tylko jedno korzystne dla ciebie rozwiązanie-zwolnij sie i idź do innej pracy, zwłaszcza że teraz prawie wszedzie masz 10-12 godzinny system pracy wiec zbyt wiele w domu nie posiedzisz. I myśle że musisz być niezwykle samotnym człowiekiem że tak śpieszno ci do ludzi z pracy i do samej roboty,wolisz tam siedzieć niż wypoczywać w domu???Jeszcze zatesknisz za postojowym jak nam dowali Vestel brygadówki, przekonasz się sama. Ciesz się ze masz wolne i płacą nam, bo robisz z siebie nie napisze kogo takimi komentarzami

@rano

Ja tez mysle ze vestel nam dowali moze to nie stanie sie od razu bo nim wdraza swoj system i poswojemu wszystko poukladaja to troszke minie ale w zyciu nie bedzie 1 zmiana tak jak do tej pory chyba sie skonczy taka sielanka duzo moze sie zmienic ale w niektorych dzialach to by sie przydalo zmienic wszystko a nie siedza i nic nie robia i uwazaja sie za nietykalnych bedzie tak jak w kazdej firmie nie ma osoby wolno chodzacej po zakladzie tak jak tu ful ludzi szarakow czy zielonych kazdy ma wypelniona kazda minutke pracy zeby nie stac bezczynnie tu tez tak bedzie wiec niech sie boja ci co maja sielanke bo nie mowie o szarakach produkcyjnyszaskonczy sie wam niektorym

O?
@rano

Co się dziwić z pewnością jej praca polega na tym żeby postać 8 godzin z koleżankami i obgadywać innych a resztę poganiać i gnębić więc tęskno jej , a swoją drogą to mogła się podpisać nazwiskiem żeby wiedzieli kogo docenić za taki oddanie

real73

Compal Electronics sprzedał fabrykę telewizorów LCD mieszczącą się w Biskupicach Podgórnych pod Wroc ławiem. Nabywcą jest gigant technologiczny na tureckim rynku elektroniki użytkowej koncern Vestel. str-ELEKTRONIKAB2B

Ja jestem oblatana i mam alternatywe ale nie lubie latac po zakladach czlowiek sie przyzwyczail do miejsca pracy i ludzi nie chce zmian choc wydaje mi sie i tak tez doczytalam vestel to potezna firma stawiajaca na potezna produkcje tu nie bedzie tak pieknie ladnie 1 zmiana wiec i ful ludzi potrzeba wiec kto chce to moze zostanie tez pan kowalczyk wspomnial o tym programie dobrowolnych odejsc z jakiegos powodu nie wiedziec czemu to tez dalo do myslenia....

k

art. 231 § 4 KP .Jest okazja się zastanowić nad swoją przyszłością.

@k

Nie tak szybko kolego... Odmiennie taką sytuację ocenił Sąd Najwyższy. Zgodnie bowiem z uchwałą 7 sędziów Sądu Najwyższego z 18 czerwca 2009 r., sygn. akt III PZP 1/09 rozwiązanie stosunku pracy w trybie art. 231 § 4 kodeksu pracy nie uprawnia do nabycia odprawy pieniężnej, o której mowa w art. 8 ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, chyba że przyczyną rozwiązania stosunku pracy była poważna zmiana warunków pracy na niekorzyść pracownika. Wskazana uchwała SN dotyczy jednak przypadków szczególnych i nie można z niej wyciągać wniosku, że w każdym przypadku rozwiązania umowy o pracę na podstawie art. 231 § 4 Kodeksu pracy pracodawca będzie zmuszony pracownikowi wypłacić odprawę pieniężną. Zdaniem sądu tylko zmiana warunków pracy dokonana po przejęciu, zmiana, która następuje na niekorzyść pracownika i którą możemy określić mianem poważnej będzie uzasadniała roszczenie pracownika o wypłacenie odprawy pieniężnej. W praktyce pracodawcy będą wypłacać odprawę tylko w sytuacjach skrajnych (podobnie jak ma ta miejsce w chwili obecnej przy wypowiadaniu umów o pracę na czas określony), natomiast sprawy, w których będzie istniała wątpliwość czy zmiana miała charakter na tyle doniosły, że uzasadniała prawo pracownika do odprawy znajdą swój ewentualny finał w sądzie.]

k
@Marqez

akurat nie chodziło mi o odprawy bo nie mamy do niej prawa , a chodziło mi o cały art.23[ przejście zakładu pracy] bo nie jest tak że zakład może wszystko wobec nas ,ma też pewne obowiązki... a i my możemy odejść w ciągu 7 dni...

@k

Ale myślisz że ludziska sobie ot tak będą odchodzić ? Nie sądzę, pracy nie ma po tych wsiach z których ich dowożą, nie jest lekko to i będą siedzieć by tylko praca była... Jak ktoś oblatany i ma alternatywę to czemu nie, ale realnie patrząc to każdy się trzyma stołka puki może i go ma.

K
@Marqez

Nie chciałem nikogo do niczego namawiać tylko żeby poczytali jakie mają prawa i jaki ma obowiązki zakład pracy ,bo te osoby które powinne tego dopilnować choćby związki zawodowe nie wiem czy wiedzą o co chodzi ,a tu masz rację wszyscy się cieszą i oby nie było źle...

jak wszyscy to wszyscy- anonimowo
@k

od kiedy sprzedaż fabryki to art. 23 1 KP? sprzedaż to zmiana właściciela, nie przejęcie części jednostki..

nocoty
@jak wszyscy to wszyscy- anonimowo

W kodeksie pracy brak jest definicji sprzedaż zakładu jak też przejęcie jest tylko (...przejście zakładu pracy lub jego części...)

A pamiętacie jak nas przejął Compal też miało być pracy a pracy a tu niespodzianka postój za postojem. Nawet licencja od Toshiby nie pomogła, więc z tym optymizmem to też się wstrzymajmy. Tak na pewno to nie wiele wiemy jedynie, że Vestel ma teraz licencję. Nigdzie nie ma potwierdzonych informacji, że ma też Compal! Pozostaje nam tylko czekać na jakieś konkrety w prasie.

Dzieki :) jakby nie bylo to duze wydarzenie dla firmy i duzy krok do przodu vestel to potezna firma z duzym potencjalem bedzie duzo pracy i trzeba sie cieszyc ze nas kupili troche pozytywnego myslenia wiecej ludzie bedzie dobrze:))

Marqez

Ale to info nic nie znaczy z naszej perspektywy :/ To jest tylko że vestel dostał licencję na używanie marki toshiba. Nijak się to ma do compala i sprzedania go. Cały dzień kopałem w necie jak tylko się dało i nic... Nadal nie wiadomo nic...

Znalezliscie ta rzekomo informacje w mediach na temat naszego zakladu bo ja jakos nie moge jak macie wrzyccie linka prosze

?

Nie ma żadnych informacji o Compalu jedyne co jest to informacja że VESTEL ma licencje Toshiby ,wpisz sobie ,,vestel toshiba ,, i niestety nie ma nic po polsku

karo
@?

Wiecie co,nie zdziwię sie naprawdę jeśli okaże się że wczorajsze zebranie z guru było picem na wode,dla uspokojenia ludzi i wyciszenia plotek.Nie ma żadnych informacji w mediach o naszej firmie i kto nas kupił.Przecież gdy nas Compal przejął normalnie nam powiedzieli jak bedziemy sie teraz nazywać itd.Niby dlaczego już wczoraj nam nie powiedzieli kto nas rzekomo kupił? A od dziś postojowe co by ludzie po zakładzie nie łazili i nie zadawali niezręcznych pytań...coś tu śmierdzi i nie bede zaskoczona gdy wrócimy i okaże sie że nagle ktoś się rozmyślił i nas nie kupił a ostatecznie pociągną to do grudnia i dadzą nam wypowiedzenia.Tym którzy wczoraj taki entuzjazm przezywali radziłabym popatrzeć na to obiektywnie i ochłonąć z emocji bo różnie może byc,konkretów żadnych nadal nie wiadomo przecież

@karo

Podkreslili rowniez ze compal nam placil bedzie jeszcze 3 miesiace wiec....co...jak dla nowego pracodawcy siedziec mozemy dalej nie wiadomo co bedzie tez sie zdenerwowalam mowili ze bedzie info dzis a tu nie za bardzo

~ Vestel ~

A
@:

Jak wrazenia wasze po zebraniu??? No chyba vestel:)zreszta najwazniejsze ze nas kupil ktos bedziemy produkowac tv i praca narazie zapewniona mysle ze nie ma sie co bac. Puki co postoje platne nie ma sie co martwic

Tom
@:

Czyli jednak Turek. Dalej nic się nie zmieni z zarobkami, i chyba będzie gorzej. No kobiety, hidżaby zakładać.

B
@A

Pewne jet tylko że ktoś nas kupił a czy praca jest dla nas zapewniona ? to się wkrótce okaże !

kala
@B

Wrażenia po spotkaniu jeszcze gorsze niz przed,za kogo nas uwazaja zebysmy z prasy dowiadywali sie kto nas kupil,jestesmy przeciez pracownikami,my powinnismy pierwsi wiedzieć,hańba! Po drugie co pan dyrektor konkretnego nam powiedział?Nic. Na każde zadane mu pytanie odpowiadał zdawkowo ze tego jeszcze nie wie.Dla mnie po tym zebraniu jest więcej pytań i niejasności.

B
@kala

I tu się zgadzam w 100% jedyne co wiemy to to że jutro się dowiemy kto nas kupił , a co z pracownikami to jest nadal zagadka?

Od czwartku znowu wolne !

tamta
@:(

To chyba żart, jutro mam nadzieje powiedzą co dalej bo to jest sytuacja nienormalna,tak nie można postępować z pracownikami,poza tym nie wierze ze tak im się opłaca żebyśmy znów na postojowym siedzieli.

@:(

To chyba nie jakies dlugie postojowe co? Ze od czwartku???to jest jakis nonsens brzmi jak zart nie wierze ze dalej bedziemy siedziec w domu i beda nam placic ile tak mozna

@a

Mi sie nie chce wierzyc w to ze jutro przyjdziemy ,pojdziemy na postoj znow sto procent platny nie daj boze dwutygodniowy a oni dalej nam nawet zebrania nie zrobia przeciez jak by mieli zaklad zamknac to niech dadza jutro wypowiedzenia i mamy czarno na bialym co robic bo nie wierze ze znow caly wrzesien bedziemy siedziec na postoju i to jeszcze platnym. I co dalej przeciez to musi sie kiedys wyjasnic to juz zaczyna robic sie absurdalne i smieszne a kazdy dzien naszej niepracy tyle ich kosztuje gdzie tu sens ludzie

Krystian Kikosicki

Witam drodzy compalowiczów. Chciałbym was poinformować że , po pierwsze nic tu nie pisałem bo w (usunięte przez administratora) to mam czy pracujecie czy nie , po drugie ja mam odwagę się podpisać pod swoim komentarzem , po trzecie życzę wam sukcesów w pracy, po czwarte widzę że jednak zapadłem wam w pamięć :) zapewne źle ale i tak mi miło że pamiętacie o mnie :) a teraz otwieram worek hejtu na mnie :) aha tylko miejcie odwagę się podpisać a nie ukrywać pod nickami. Pozdrawiam was wszystkich a przede wszystkim dział jakości:)

@Krystian Kikosicki

Widocznie napisales skoro cie tak poruszyl ten komentarz i az postanowiles odpisac .... Pozatym masz czas jeszcze tu wchodzic co rusz i czytac udzielac sie piwinienes wykazywac sie w nowej juz drugiej po compalu pracy bo i z tej drugiej. Wylecisz. Po drugie. Skoro jak piszesz i tu cytat mam to w (usunięte przez administratora) to po co tu wchodzisz i jeszcze komantujesz na dodatek nie uwazasz ze sam sobie przeczysz czytaj jedno wyklucza drugie to co robisz

A

Czy ktos wogole jest lepiej poinformowany i wie co bedziemy robic we srode w pracy jak przyjdziemy i czy wogole

Popi

Ale wy jesteście nienormalni albo nieroby jakieś, jęczycie że firma pada produkcji nie ma na postojowym siedzicie a pracy nowej lepszej nie szukacie. I nie pierdolic że nie ma pracy, pracy jest od groma tylko pewnie wam się robić nie chce. Żal.pl hahahaha

DDDDDDDD
@Popi

tak jestesmy nieroby - i jest super - sprawdzamy czy wyplata wplyneła a reszta niech zap..... jak lubi - ŻAL hahahaa

zaciekawiona

Macie jakieś informacje czumu nie pracujemy? Wszyscy jakby nabrali wodę w usta....bać się utraty pracy?

Do Zaciekawionej
@zaciekawiona

Nikt nie ma żadnych informacji,z tego co gdzieś podsłyszałam to nikt nie kupił hali,siedzimy bo nie ma planu na sierpień i pewnie jakieś postojowe bedzie ale co nas czeka we wrześniu to nikt ci nie powie,może być produkcja a mogą nam dać wypowiedzenia,wielki znak zapytania

jkl
@Do Zaciekawionej

Mamy nowego pracodawcę...Kiedy w końcu się dowiemy kto nim jest?:-)

@jkl

To czekanie jest juz denerwujace i irytujace....zreszts ciekawe czy ten nowy pracodawca tez i nAs chce

@jkl

To czekanie jest juz denerwujace i irytujace....zresztaciekawe czy ten nowy pracodawca tez i nAs chce

Bab
@a

Wtorek do pracy a później do końca sierpnia postojowe

@Bab

A kiedy zamierzaja zrobic jakies zebranie moze jakies wyjasnienia dla nas by sie nalezaly dlaczego to tak wyglada

zulu gula

Nie zamierzają

kabaret
@zulu gula

Może sami nic nie wiedzą?

booo
@kabaret

Oczywiscie ze wiedzą. Compal się skończył!! Praca do końca roku, a później zwolnienia.

ehhh
@booo

Jaka praca ? Znowu przestój !!!

@ehhh

Mamy dosc wolnego chcemy pracowac czemu nikt nam nie chce powiedziec o co tu chodzi przeciez ponoc nas ktos kupil dlaczego nie przedluzaja umow ?postoj postojem ok ale co nastapi we wrzesniu co bedziemy robic

jestemjakijestem
@booo

W grudniu do widzenia??!! Nie zdziw sie jak juz 31.08 po powrocie z postojowego dostaniemy wszyscy wypowiedzenia.I nie słuchajcie bzdur ze musza nas trzymać do marca czy jeszcze dlużej-oni nic nie muszą

@jestemjakijestem

Poki nie powiedza czarno na bialym o co biega nie ma co panikowac siedziec poki co skoro placa za postoj zobaczymy co bedzie jak przyjdziemy po wolnym zobaczymy co bedzie sie dzialo czy to wogole bedzie sie mialo cos ruszyc przeciez chyba nie bedziemy dalej siedziec na wozkach bo to nonsens to ze w sierpniu planu nie bylo to my wiemy bo nas poinformowali a we wrzesniu albo w te albo we wte sami zobaczymy

Popi

Ja widzę waszą przyszłość w pośredniaku. Wasz wybór czy chcecie siedzieć a później się martwić bo pracy trzeba szukać czy wziąść los w swoje ręce i poszukać normalnej pracy.

ktoś z compala
@Popi

A ty co,jesteś jednym z tych którzy już dostali wypowiedzenia w innej firmie czy jednym z tych którzy ostatnio u nas nie dostali następnej umowy że tak złorzeczysz jakbyś zazdrościł?O nasz los się nie martw bo my prace mieć będziemy,jeszcze nie od września ale produkować będziemy.

S
@Popi

Juz napracowal sie pewnie w compalu i lata po innych firmach bo mu sie robic nie chce i jeszcze mysli ze tutaj nikt nic nie wie ty byly z jakosci z labu ...lepiej ci nigdzie nie bedzie jak tu miales

DDDDDDDD
@jestemjakijestem

DE..IL - nienormalny

abc

Długo tak jeszcze, bo już odciski na tyłkach się robią

studentka

Cześć, na czym polega tam praca monera/ kontroli jakości? czy dziewczyna da radę? (studentka)

Brutus
@studentka

Da radę, ale firma pada bo roboty nima... Na razie nie wiadomo co będzie dalej :/

gosc

A ja słyszałam ze compal nas sprzedał i szykuje sie niezły syf

Mała Miss
@gosc

Że jakiś Turek compala kupił. Bez praciwników i będzie sam magazyn bez produkcji. Tak na prawdę to nic nie wiadomo, a krążą tylko słuchy.

hs
@Mała Miss

Bo zarząd trzyma tą informacje na razie tylko dla siebie,ale postanowienia pewne już są i niedługo wszyscy sie dowiemy co bedzie dalej.Poza tym nie dało wam do myślenia gadanie Marka M że szuka pracy i my też powinniśmy?

Łosiu

Słyszałem że ostatni technik UR się zwolnił

sss

Witam czy ktoś wie przez jakie agencje pracy mogę się tu dostać

Zostaw merytoryczną opinię o Toshiba - Biskupice Podgórne

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Toshiba?

Kandydaci do pracy w Toshiba napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Toshiba