Opinie o LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o. w Biskupice podgórne ( wrocławia)

LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o.
2 68 554 5 1
magda Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

siedzisz cały dzień na rozmowie z co troche z inno osobo miedzy czasie zapominajo ze wogule tam jestes i ludzie niewiedzo co dalej robic bo nikt nic niewie pierwszy raz z czyms takim sie spotkałam szukajo niby duzo ludzi do pracy a zachowujo sie jakby mieli gdzies ciebie i twuj czas

Słownik Nowy wpis
@magda

Ty tak naprawdę piszesz? Czy to tylko ironia?

Tak1Nie

Płaca w LG Pracownik z Ukrainy przechodząc do LG z podfirmy po upływie 6 miesięcy dostaje 4400 Pracownik z Polski pracując w LG ponad 6 miesięcy w dalszym ciągu ma 3400 (nie ma L4, nie ma spóźnień, nie ma NN) Tak są traktowani pracownicy z Polski Pytanie do HRM - dlaczego za tą samą wykonywaną pracę przez operatorów są takie duże rozbieżności Może wreszcie przyczytali by kodeks pracy, co komu i za co się należy.

Hdfh
@Pracownik

Zgadzam się z Panem . Tylko kodeks pracy nie reguluje kwoty podwyżki dla pracownika jest tylko zapis o kwocie minimalnej , dodatku nocnym , dodatku za nadgodziny , i ilości godzin jakie można przepracować. To ile podwyżki dają i komu to ich wewnętrzna sprawa . Ale oczywiście wykazują się brakiem wiedzy bo wystarczy spędzić dzień na hali żeby widzieć ile robi przeciętny Polak a ile Ukrainiec który z reguły musi robić z drugim bo sam nie chce . Dla Polaków jest wadliwy materiał , materiał do testów , i poprawianie po Ukrainie . Ale skoro twierdzi się że robią więcej to gratulacje , pomijając że jakoś nie kwapią się do uczenia Polaków i wszystko trzeba podpatrzeć żeby później sobie radzić no chyba że Ukrainiec był trenerem ( których nie ma już) wtedy coś pokazał ale w zamian nic nie robił . Chcą niech dają ich sprawa ale ja mam powoli dość . Praca ok , zarobki Ok , atmosfera też , ale zarządzenie i prowadzenie firmy żałosne oni nawet policzyć nie potrafią ile czapek potrzeba dla liderów

@Hdfh

Art. 183c. Prawo do jednakowego wynagrodzenia za pracę Dz.U.2019.0.1040 t.j. - Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy § 1. Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. § 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia, bez względu na ich nazwę i charakter, a także inne świadczenia związane z pracą, przyznawane pracownikom w formie pieniężnej lub w innej formie niż pieniężna. § 3. Pracami o jednakowej wartości są prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku.

@Hdfh

Art. 78. § 1. Wynagrodzenie za pracę powinno być tak ustalone, aby odpowiadało w szczególności rodzajowi wykonywanej pracy i kwalifikacjom wymaganym przy jej wykonywaniu, a także uwzględniało ilość i jakość świadczonej pracy. § 2. W celu określenia wynagrodzenia za pracę ustala się, w trybie przewidzianym w art. 77 1 -77 3 , wysokość oraz zasady przyznawania pracownikom stawek wynagrodzenia za pracę określonego rodzaju lub na określonym stanowisku, a także innych (dodatkowych) składników wynagrodzenia, jeżeli zostały one przewidziane z tytułu wykonywania określonej pracy. Ma Pan rację dotyczącą pracowników z Ukrainy, oni nie potrafią pracować indywidualnie. Pracując w duecie praca tych operatorów polega na '' gadaniu'', nie zwracają uwagi nad tym co mają wykanać, duże larum robią w tedy jak są jakieś problemy, a to że materiał jest nie dobry, parametry źle ustawione przez techników i tak można wyliczać bez końca. Pozdrawiam

Były Gość Nowy wpis
@Pracownik

Skoro dział odpowiedni za wyższe stawki dla ukraińskich operatorów to sami niech szkolą sobie ludzi bo my polscy operatorzy szkolić ich nie zamierzamy a wręcz przeciwnie mamy zamiar za te ich wyższe stawki co im dajecie źle im przekazywać wiedzę niech szybko popełniają błędy i robią straty to się odechce wszystkim dawać więcej niż swoim

Pracownica
Nazwa działu: Produkcja

Poszukuję ludzi, którzy nie otrzymali wyrównania wynagrodzenia w bieżącym miesiącu.Firma obiecywała wykonać przelewy z wyrównaniem pensji do 12.11 ,następnie do 15.11 ,a pieniędzy jak nie było tak nie ma. Tak być nie może...

Tak3Nie1
@Pracownica

Pracownika nie obchodzi przyczyna braku wynagrodzenia. Pracownik ma prawo do wypłaty wynagrodzenia w określonej wysokości i w określonym czasie. Pracownika nie interesują przyczyny, które powodują, że pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia. Nie ma też znaczenia, że pracodawca nie ponosi winy za swoją złą sytuację finansową i z tego powodu nie płaci pracownikom pensji. Prawem pracownika, który nie otrzymuje wynagrodzenia jest prawo złożenia do sądu pracy pozwu o wypłatę wynagrodzenia za pracę wraz z odsetkami z tytułu opóźnienia. Odsetki przysługują pracownikowi nawet, kiedy nie poniósł żadnej szkody z powodu opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia. Odsetki przysługują także, kiedy opóźnienie było spowodowane okolicznościami, na które pracodawca nie miał wpływu. To tak dla przypomnienia - ja też nie dostałem wyrównania, a pracowników którzy nie dostali wyrównania jest więcej

K.T
@Pracownica

Szkoda naprawdę pracuje się dobrze , ciężko. Ale atmosfera wynagradza wysiłek . Ale z płatnościami ,to spory problem najpierw nadgodziny , potem premia , a teraz kolejne nadgodziny i wyrównania brak ,i to od trzech miesięcy ,uzbiera się to trzeba będzie niestety założyć sprawę, bo na te pieniądze trzeba naprawdę się napracować a pracodawca sobie je przywłaszcza udając że nic się nie stało . Stracicie znowu sporo pracowników przez zwykłą zachłanność .

Przecież przelewy przelali...:)

@Shift leader

Shift nie bądź tym co ziemia ryje należy się trochę szacunku dla pracowników którzy dostali wypłatę w ratach i do końca nie bylii pewni czy w ogóle dostaną. Dostałeś swoje w terminie to się ciesz a nie wypisuj bzdur.

magda Nowy wpis
@Shift leader

@shift leader człowieku na jakim ty świecie zyjesz pszelew to chyba tylko ty dostałeś zamiast wziosc sie za to zaco ci płaco to piszesz bzdury chyba ze za to ci płaco ???

Anonim

Wszystko było by pięknie ładnie gdyby nie to że co miesiąc musisz prosić się o swoje pieniądze , bo zakład nie wszystkim raczy wypłacać wypłaty jak należy !!!

Nowa
@Anonim

Hej mam takie pytanie czy istnieje jakiś numer do kadr albo osoby odpowiedzialnej za wypłaty bo wszyscy dostali a ja z mężem ani za szkolenie ani za 1 dzien listopada, dziwne jest też to ze nie ma ogólnego numeru który by łączył z kadrami

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Pytanie o premię

Mam pytanie odnośnie premii. W przypadku działów gdzie obowiązuje 3400 brutto podstawy plus 600 zł brutto premii.Proszę mi powiedzieć szczerze i bez ściemy-czy ta premia jest raczej regułą czy raczej wyjątkiem i od czego zależy?.Jeżeli będę grzecznie pracował przez miesiąc,bez L4,spóżnień i innych wpadek to otrzymam te 600 zł czy jest to zależne od humoru pracodawcy? Zapytam tak-czy w ostatnich 3 miesiącach otrzymywaliście pełną premię? jeżeli nie to dlaczego? Wybaczcie ale już wiele razy w poprzednich pracach obiecywano tyle i tyle premii a jak przyszło co do czego to była to połowa obiecanej kasy.Albo nawet mniej.

ppp
@Pytanie o premię

Na terenie LG chem obowiązuje Regulamin premiowania- posiadają go shift leadera oraz HR można się dowiedzieć również bezpośrednio od przedstawiciela pracowników. Nic mi nie wiadomo aby regulamin nie obowiązywał. W nim znajdziesz warunki uzyskania premii, nie mówię tu o premii uznaniowej, która może być lub nie.

Ghuh
@Pytanie o premię

Tak premia jest i ja otrzymuje ją co miesięc co prawda na innym dziale i 400 nie 600 ale zapewne i ja twoim będzie tak samo oczywiście jak trafisz na jakiegoś padalca to pewnie będziesz musiał się użerać ale mi się udaje i szczerze nie słyszałem o kimś kto by za nic tą premię stracił trzeba sobie zasłużyć żeby ją zabrali a aby dostać wystarczy sumienna praca . Oczywiście to premia minus podatek więc pełne 600 to tylko na papierku .

@ppp

Czy pracownicy brali udział w uzgadnianiu regulaminów??? Ktoś pytał pracowników w temacie, których dotyczy ich wszystkich? Mieliście wpływ na to co jest zapisywane w tych regulaminach? Przedstawiciel pracowników, bez żadnych uprawnień, wsparcia eksperckiego i prawnego to nie omnibus, więc pewnie nie do końca ma wiedzę, co w takim regulaminie winno być zapisane, chcecie wiedzieć jak powinno to wyglądać w normalny cywilizowany sposób, zapraszamy, skontaktujcie się z Nami: (usunięte przez administratora)

Jol
@Pytanie o premię

Ta premia jest na dziale gdzie jest taka chemia że wylecą tobie włosy taka prawda

Error
@Jol

Wiem że są 3 działy z premiami 200/400/600 który dział ma tą chemię a który jest względnie bezpieczny ?

Kamila
Nazwa działu: Finanse

Od sierpnia nie mam ani jednej fiszki A kontakt z zakładem nie możliwy Dziś dostałam. Wypłatę brakuje mi ok 600zl co teraz mam zrobić

Nowa
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 dni.

Witam, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat stanowisk specjalistów do działów logistyka, celnego czy gospodarki materiałowej, właśnie widziałam ogłoszenia na te stanowiska. Ktoś cos.?

Gabi28
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Witam. Czy oriętuje sie ktos czy sa juz dojazdy z Jaworzyny Sl ? Miesiąc temu jak wysylalam cv jeszcze nie było.

????????????
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Witam pochwalcie się opinią na temat pracy LG jak wygląda ta cała praca operatora bo tylko takie są propozycję pracy praca wymaga jakiś większych kwalifikacji umiejętności zmysłowych czy taki przeciętny człowiek też sobie poradzi w takiej pracy A wogule może jest inna praca oprócz operatora z góry dziękuję i pozdrawiam

Zainteresowany
Nazwa działu: Produkcja

Witam, jak wygląda praca w LG chem na stanowisku technik jakości? Na czym polega kontrola jakości w tej firmie?

yyyyyy
@Zainteresowany

Nie ma się czym interesować! Brzmi interesująco- "technik jakości", ale to zwykłe stanowisko operatora. Pensja szeregowego pracownika. Po krótkim przeszkoleniu zaczynasz pracować. Nie potrzeba żadnej wiedzy. Jeśli interesuje cię rozwój zawodowy, to na tym stanowisku zyskasz tyle samo, co na rozkładaniu towarów w Lidlu.

Yyyyooo
@yyyyyy

Opanuj się człowieku zanim napiszesz kolejna bzdure na temat jakości w tej firmie! Zapraszam do laboratorium i chciałbym zobaczyć jak szybko opanujesz wszystkie inspekcje, specyfikacje i dasz radę na tym stanowisku, ludzie z Twoim myśleniem mogą pracować w Lidlu ????

Ff
@yyyyyy

Widze ze kolega juz opanowal programowanie cmm, gom czy obsluge tomografu komputerowego. Jest kolega specjalista w makrografii obsłudze maszyny tnacej cnc, tworzenia programow do zrywania czy analizy defwktow celi. Potrafi kolega powiedziec co to prad i gdzie palcow nie wkladac. Jesli tak zapraszam po pensje odpowiednia do wiedzy. Jesli nie dlaczego sie dziwisz ze zarabiasz mniej? Co zrobiles by doszkolic sie?

netto
@yyyyyy

a co ci (usunięte przez administratora) nie pasuje w ludziach z lidla ,pało (usunięte przez administratora) .

yyyyyy
@netto

Rozkładałam towary w Lidlu więc sama wiem lepiej co w tej pracy jest nie tak. Lidl ma tylko tę zaletę, że pozwala skończyć studia. Zanim ktoś zainteresuje się atrakcyjnie brzmiącą posadą, lepiej niech zainteresuje się chemią, którą codziennie będzie oddychał.

Nicki
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Czy ciężko jest dostać się do Kontroli Jakości LQC ?

Ona ..

Pomimo że już kiedyś tam pracowałam na śmieciowe parę miesięcy to odradzam.prace ...Nie szanują zwykłych pracowników... albo ja trafiłam na fatalnych ludzi...bardzo lubialam tam prace i to co robiłam chciałam więcej się nauczyć nikt mi nic nie pokazywał hmm strasznie sie rozczarowała. ... Bo pewnym czasie uważam że nie chcieliście mnie jako osoby w dziale bo wam nie pracowałam osobowością do grupy przykre A wymówka w stylu nie dostaniesz umowy normalnej bo mąż tam pracuje jest podłe....

Tak1Nie1
Nazwa działu: Produkcja

Pracowalen od 1 pazdziernika, od 17 do 31 przebywalem na l4. Na konto wpłynęło ok 900 zlotych. W pracy po zwolnieniu sie nie pojawilem, bo nie liczylem na wyrozumialosc zakladu ale ze zostane okradziony nie spodziewałem się nigdy... wypowiedzenia nie otrzymałem do dnia dzisiejszego co daje 13 dni nieobecności. Nie polecam.

Kolon
@Modr

Mordeczko... nie było cię w pierwszym miesiącu połowę czasu i nikogo nie poinformowałeś... i liczyłeś na "wyrozumiałość zakładu" :D

@Modr

Zwolnienie lekarskie jest płatne po przepracowaniu pierwszego miesiąca.

Gi
@Xyz

Nie jest to prawdą. A poinformowani zostali przez system elektroniczny, który do tego służy

@Xyz

Drugie z l4 było na dziecko więc firma ma obowiązek zapłacić. A zwolnić wcześniej mnie nie mogli ponieważ byłem na l4 na siebie...

@Modr

Nie mieli podstaw żeby Cię zwolnić nawet po L4,bo każdemu może się zdarzyć nawet w pierwszym miesiącu pracy, ale teraz za nieobecności w pracy mozesz dostać dyscyplinarke. Mogłeś sam złożyć wypowiedzenie

@Xyz

Chciałbym tylko odzyskać należne mi pieniądze i dostać świadectwo pracy, żeby mieć pewność, że nie będę miał jakiś problemów przez to, że nadal jestem tam "zatrudniony"

@Modr

Dzieki za opinie. Wiem przynajmniej ze nie ma co tam się pchać.A już chciałem się przeprowadzić do Wrocławia a tu kryminalna firma pod nazwa LG CHEM!! Kiedy Kaczyński wkroczy tam i zamknie ich w wiezieniach.

@Modr

Poszukaj sobie normalnego pracodawcy a nie faszysty z LG.! i będzie dobrze. ja zrezygnowałem z rekrutacji ziej nienawidzącej polski firmy. dziwie ze e ze tam ludzkie jeszcze jeżdżą.

@Gi

O widzię ze jesteś z mafi LG Skąd wiesz ze ni zostali poinformowani?

@Modr

L4 na dziecko płatne jest po wypełnieniu druku Z15A, jeżeli nie wypełnisz kasy nie dostaniesz????

Paul
@alex

Kaczyński dał na to pieniądze. Więc chyba tak szybko nie zamknie. Firma ma przyzwolenie na takie zagrywki.

@Operator

Wiesz co, operatorze? (usunięte przez administratora) Jest 17 listopada A ja nadal nie mam świadectwa pracy. To już nie jest brak profesjonalizmu.(usunięte przez administratora) Mam rozumieć, że nadal jestem tam zatrudniony?

@Modr

A zlozyles wypowiedzenie ze chcesz swiadectwo pracy? Ty ja porzuciles... Bardzo dorosle i odpowiedzialne zachowanie

Koniu
@alex

Do Alex. To jedna z największych firm w rejonie i wciąż rośnie.(usunięte przez administratora)

@Xyz

No firma mnie potraktowała tak poważnie jak ja ją... I polecam każdemu to samo. Może jak zginie na produkcji jeszcze kilku to ktoś tam w końcu zrobi porządek

Pracownica

Poszukuję ludzi ,którzy zostali (usunięte przez administratora) przez firmę i nie otrzymali przelewu z wynagrodzeniem w miesiącu listopad.Czy są tu tacy ?Firma naobiecywała najpierw wyrównanie do 12.11 ,później do 15.11 ,a przelewów nadal nie ma!Odzywajcie się, nie można tego tak zostawić.Zapraszam do kontaktu.

Tak6Nie
KtosTam
@Pracownica

Czy nie wypłacone nadgodziny też się do tego wlicza? Jak się z Tobą skontaktować?

@Pracownica

Ja też nie dostałem. Podaj adres email, skontaktuje się z Tobą

tyracz
@KtosTam

Ja to sie juz pogubilem w tym wszystkim mam wrazenie ze oni robia to z premedytacja zeby ludzie wlasnie juz nie ogarniali ile sie nalezy... a pracy w LG Chem juz nawet nie nie polecam tylko poprostu odradzam.

@Pracownica

Zakład wprowadził system elektronicznej kontroli czasu pracy i połączył go z system od płac. Część błędów w płacach wynika z faktu że ludzie nie używali kart do czasu pracy. Może warto o tym powiedzieć a nie pisać że kogoś oszukano ? U mnie mam 2 takie osoby.

@Shift leader

I znów przmądrzały shift .A co zrobileś aby temu zapobiec ? Jako najmądrzejszy shift powinieneś to przewidzieć że taka sytuacją może mieć miejscem a nie mądrzyć się, do wszystkich pretensje rylko nie do samego siebie. Ciau

Solidarność Dolny Śląsk

Witajcie, czytam mnóstwo opinii, wyrażonego niezadowolenia z niezałatwionej sprawy, brak wynagrodzenia na czas, jakiś mobbing, jeżeli chcielibyście porozmawiać o tym, dowiedzieć się jak to można rozwiązać w cywilizowany i skuteczny sposób, chcielibyście współtworzyć wasze warunki pracy, napiszcie do nas: drz.wroc@solidarnosc.org,pl lub znajdźcie na na fb solidarnosc dolny śląsk, zapraszamy do rozmowy

Gościówa
@Solidarność Dolny Śląsk

a widzieliście kiedyś zadowolonego Polaka ? Trudno komuś całkiem dogodzić. Ewidencję prowadzili papierowo na masową skale i zmienili system. Częśc naszych ludzi nie używało kart od czytników i zrobiły im się błędy, którą wszyscy shifci poprawiają.

TakNie3
@Gościówa

Wyobrażam sobie, że pracownik ma prawo do wpływania na poprawę swoich warunków pracy i do otrzymywania wynagrodzenia w terminie, czy też do rozwiązywania problemów, aby praca, którą wykonuje była dobrze zrobiona. Dlatego zapraszamy do rozmowy, co i jak chcielibyśmy poprawić, jak to zrobić?

@Gościówa

Pracownika nie obchodzi czy to jest forma papierowa czy elektroniczna, za wykonaną pracę ma otrzymać wynagrodzenie w wyznaczonym terminie w tym wypadku chodzi o termin do 5 dnia następnego miesiaca koniec kropka. Tłumaczenie jakie to formy to jest jawne itd......... Proszę nie wypisywać bzdur. A forma napisania przez "Gościówa" przypomina kogoś za biurka.

T.Nowacky

LG Chem często przedstawia swoją firmę w superlatywach. Informacje z jednego z miast w którym było organizowane spotkanie. Pani z ich firmy podaje następujące kwoty: 2800 podstawa + 300 zł premia frekwencyjna + 300 zł premia absencyjna + 50 zł premia bhp. Razem super wypłata 3450 zł. Powiem krótko gdyby takie oferowali stawki to by nie robili żadnych giełd pracy, spotkań itd i by nie jeździli po całym województwie. ---------- Po drugie czy premia absencyjna i frekwencyjna nie jest to samo - biorąc na logikę jest to samo ? Pracownik aby dostać premię musi być zdrów jak byk. Inaczej mówiąc wystarczy dzień chorobowego i prawdopodobnie nie dostajemy ani 300 za jedną premię i drugą. ---- Jeszcze zapomniałem dodać że jak jakiś kierownik zauważy że upadnie nam na podłogę (strzelam - wiertarka) to zostaniemy pozbawieni kolejnej premii tj. BHP - kierownik zapewne stwierdzi że nie przestrzegamy zasad BHP. A czasami kierownicy hal itd. są tak złośliwi że będą cały czas coś węszyć aby nie przyznać premii.

Tak9Nie7
??
@T.Nowacky

I właśnie to jest ciekawe co się z tymi ludźmi dzieje. To prawda, co piszesz takie dobre zarobki.W tej chwili jest 3400 + 200 a na innych zakładach nawet 600 zł premii a ludzie i tak rezygnują. Sam nie wiem o co chodzi. Ile ich zadowoli. Ja przyjeżdżam z walbrzycha, bo u mnie w regionie 2250 to najwyższa stawka, więcej nigdzie nie dostaniesz.

Tak13Nie3
Xyzz
@??

3400 to podstawa w zależności od stanowiska premia jest od 200-600 zł jest to premia oraz 50zlBHP (miesiąc bez wypadku działu a nie uszkodzeń sprzętu typu upadek wiertarki)

Micky
@T.Nowacky

ty chyba tu nie pracujesz bo bzdury piszesz. Taki system był tu w zeszłym roku. Teraz na produkcji jest zasadnicza 3400 i premia w zależności od zakładu od 200 do 600 zł.

Marcin z Wrocka
@Xyzz

brutto czy na ręke?

Gosciu
@??

Chłopie co Ty za brednie wypisujesz. 2250 w Wałbrzychu to max? Ogarnij się i nie pisz głupot

Kowal
@Marcin z Wrocka

Brutto, i wszystkie premii też brutto

Operator??
@T.Nowacky

Lecz sie i nie wypisuj glupot, nie pasuje zwolnij się!

A
@T.Nowacky

Zwolnij się gościu jak Ci nie pasuje. Wszędzie dobrze....

Tak1Nie3
Łucja
@A

Widzę, że zdania na temat pracy, jak i zarobków, w firmie LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o. są bardzo różne. Jak to w końcu wygląda? Czy te zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy? Polecacie aplikować do pracy w LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o.?

Iga
@Łucja

Oczywiście, ze polecamy. Praca nie jest ciężka. Na fabryce nie jest głośno, w całym budynku jest klima. Warunki serio są super. Narzekają tylko idioci

Tak4Nie9
@T.Nowacky

Buahaha gdyby oferowali 3400 + 600 premii to by nie ogłaszali sie po całym województwie. Do jednego miasta przyjeżdzaja co miesiac i to jest 100 km od wrocławia wiec nie pierdzielcie glupot że to fajna praca

@Iga

Po drugie dlaczego nikt nie pisze o warunkach szkodliwych - nie mówicie że ich tam nie ma. Specjalne kombinezony, nakrycia głowy, obuwie, dodatkowo przeszkolenie z prądem bodajże do 1 kv. Produkcja ogniw musi mieć skutki uboczne. Cóż takie są własnie te giełdy pracy organizowane w wielu miastach przez LG Chem albo ogłoszenia na portalu olx - opowiadają / opisują tylko wszystko w superlatywach, premie, bonusy, a coś negatywnego pracownik dopiero na miejscu doświadcza. Dlatego dobrze że są goworki i swoboda w pisaniu. Pozdro.

Tak10Nie1
Gość niedzielny
@T.Nowacky

Przecież wszędzie nie nosi się kombinezonów. W miejscach gdzie jest zagrożenie stosuje się ochrony takie jak piszesz, ale nie wszędzie. Widzę ze mało zorientowany jesteś

TakNie2
Nowy
@T.Nowacky

Hej Piszesz o warunkach szkodliwych , że są. Możesz napisać coś więcej o tym ?

Zenon
@T.Nowacky

Na rozmowie powiedziano mi że trzeba stosować specjalne kombinezony i maski z tego powodu żeby utrzymać warunki , tj przede wszystkim wilgotność w pomieszczeniu. Słuchaleś ?

żaden
@??

Wiesz dlaczego uciekają....?bo jest tam grafit .....rakotwórczy .Po za tym niech dadzą ludziom więcej zarobić to będą mieli pracowników.

@??

Nie łudź się.Nie dostaniesz więcej niż 1000zł za miesiąc pracy. Wielu już tam poległo i to z Wrocławia.

@T.Nowacky

Panie Nowacky ! Głupoty Pan piszesz bo taki system to był ale w 2018 roku ! Może Pan przejeżdżał koło tej fabryki ale na pewno w niej Pan nie pracował. Nie pozdrawiam.

MARPAS

Dzień dobry, proszę Państwa szukam pilnie kontaktu z osobą, która wynajmuje koreanczykom mieszkania. Może znacie jakiś numer telefonu. Podobno jest jakiś specjalny dział. W sieci są tylko ofert pracy, żadanych telefonów, wszystko tak jakoś owiane tajemnicą. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Kinia
@MARPAS

Próbuj się skontaktować z działem administracji. Oni za to odpowiadają.

Farmers
Nazwa działu: Produkcja

Witam dziś mam rozmowę na 15 jako operator czy warto tam jechać czy dać se spokój z tom firmom

Gość
@Farmers

próbuj ! Firma się bardzo mocno rozrasta i jest trochę kłopotów i to na pewno minus. Mi się wydaje że te baterie co tutaj robią dadzą pracę każdemu na długo. Ja jestem już prawie 1,5 roku.

Bartek
 Rekomendacja

Ja nie otrzymałam jak się skontaktować z Toba

Pytanie technik produkcji
Nazwa działu: Produkcja

Witam serdecznie, czytając opinie na temat pracy w LG chem jestem w szoku. Pytanie do kogoś kto pracuje jako technik produkcji/pracownik produkcji, czy warto pójść na rozmowę i poświęcić się tej pracy czy faktycznie jest aż tak źle? Czekam na rzetelne odpowiedzi, pozdrawiam!

NG
@Pytanie technik produkcji

Cześć, Zależy - jeśli(usunięte przez administratora) potrafisz znosić upokorzenia, zaniżone sztucznie wypłaty to tak. Wówczas jest to fajny przystanek aby iść dalej do normalnej firmy. Jeśli miałeś doczynienia z branżą nie warto bo standard jest jak w kraju 3-ciego świata. Brud, wszy/pluskwy to chleb powszedni. Jak nie w autobusie to w pracy ktoś to przyniesie. Atmosfera da się przeżyć, ale większość to niestety śmiech przez łzy. Sam czekam na koniec umowy. Żałuję że nikt wcześniej mi nie powiedział: Uciekaj i nie obracaj się za siebie. Odnośnie wypłat - Żałośni są Ci ludzie i tyle. Mają czelność jeszcze się z tego śmiać, jak z śmierci operatora z Ukrainy...Ciekawe co przeleje czarę goryczy, zamiast naprawić swoje błędy. Podsumowując: Nie warto!!!

Tak4Nie

INFORMACJA DLA SHIFT LIDERA CELL 1 ZMIANA A L&S /PACK I NIE TYLKO Mobbing w miejscu pracy w pracy to problem wielu dorosłych, który prowadzi nie tylko do obniżenia poczucia pewności siebie i świadomości swoich kompetencji, lecz także zaburzeń snu, lęków i narwicy, a nawet do depresji. Praca dla ludzi nękanych staje się prawdziwym koszmarem, wiąże się z wyśmiewaniem, krytykowaniem, zastraszaniem. Konfrontacja z osobą naruszającą zasady w miejscu pracy nie jest łatwa, szczególnie jeśli jest nią sam szef, który w dodatku straszy zwolnieniem. Przejawy mobbingu , to: wyzywanie i słowne znieważanie, przyglądanie się komuś z groźną miną, krzyczenie na kogoś, naciskanie na kogoś, aby złamał przepisy panujące w miejscu pracy. TAKIE ZACHOWANIE DOTYCZY ZARÓWNO PRACOWNIKÓW Z POLSKI JAK I Z UKRAINY

Tak3Nie

Niewypłacenie wynagrodzenia w ustalonym terminie lub zaniżanie jego wysokości stanowi ciężkie naruszenie obowiązków pracodawcy. Jednak poszkodowany pracownik może skutecznie walczyć o swoje prawa i między innymi domagać się wypłaty zaległych pieniędzy wraz z odsetkami. Zgodnie z Kodeksem pracy, pracodawca ma obowiązek wypłacać podwładnemu wynagrodzenie co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie. Z zasady robi się to z dołu, czyli za pracę wykonaną, niezwłocznie po ustaleniu jej pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego. Pensję można przelewać także z góry, o ile takie ustalenia zostaną przyjęte w zakładzie. Jeżeli dzień wypłaty jest wolny od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym. Przepisy dotyczące daty wypłaty wynagrodzenia mają charakter bezwzględnie obowiązujący, tak więc dla pracownika nie ma znaczenia, jakie powody podaje pracodawca, aby usprawiedliwić zwłokę w przekazaniu pensji - może być to także opóźnienie spowodowane okolicznościami, na które firma nie miała wpływu.

Tak3Nie

Art. 85. [Termin wypłaty wynagrodzenia] § 1. Wypłaty wynagrodzenia za pracę dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie. § 2. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego. § 3. Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym. § 4. Składniki wynagrodzenia za pracę, przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż jeden miesiąc, wypłaca się z dołu w terminach określonych w przepisach prawa pracy. § 5. Pracodawca, na żądanie pracownika, jest obowiązany udostępnić do wglądu dokumenty, na których podstawie zostało obliczone jego wynagrodzenie.

Operator

Co z awansami w grudniu???? Pytałem wczoraj ale oczywiście mój wpis został usunięty, dziękuję Panie administratorze:) Temat awansow tematem tabu

ślinotok
@Operator

Skoro tego typu zapytania kierujesz na forum nie wróżę Tobie żadnego awansu nawet jeżeli takowe będą w grudniu ....

alex

Wi8dze ze pracownicy nie chcą się wypowiadać na temat tej firmy.

nieznany sprawca
Nazwa działu: Produkcja

Pracuję na hali Elektroda. Dostaję 3400 brutto + 600 premii za frekwencję. Polecam bardzo uważać na tą firmę. Już w trakcie dni wstępnych zapaliła mi się czerwona lampka. Dostajemy plik dokumentów, wśród których znajdziemy deklarację o znajomości ryzyka i zagrożeń. Uśmiechnięta pani zachęcała nas do jej podpisania, mimo, że nie wspominano o tym temacie wcześniej (nie podpisałem). Z karty medycyny pracy dowiadujemy się o narażeniu na wdychanie rozpuszczalnika NMP. Szkoleniowcy niechętnie poruszają ten temat. Po kilku dniach szkoleń teoretycznych lądujemy na hali. Zakładamy kombinezony, które dość mocno ograniczają naszą ruchliwość. Dodatkowo nosimy na twarzy maseczki, jednak nie są dopasowane i w żaden sposób nie chronią nas przed wdychaniem szkodliwych substancji. Większość stanowisk pracy wygląda na czyste i dobrze utrzymane. Spory nacisk kładzie się na system 5S. Na hali nie można siedzieć, jak i korzystać z telefonów - monitoring. Do produkcji używana jest substancja, w której zawarte jest wcześniej wspomniane NMP. Jego mdły zapach unosi się w pobliżu mojego stanowiska. Rutynowe czynności bardzo często wymagają kontaktu z tą substancją. Zwykle chronią nas gumowe rękawiczki, lecz ciężko jest uniknąć pobrudzenia skóry - koreańscy pracownicy radzą jak najszybciej umyć ręce. Do usuwania rozlań i śladów substancji używa się acetonu. Wielu pracowników nie zna jego właściwości i leje go "jak wodę". Przy niektórych przestojach linii wymaga się od nas wchodzenia do pomieszczeń z temperaturami sięgającymi 70 stopni. Często pracujemy w pobliżu elementów, które mogą zmiażdżyć i połamać kończyny. Na codzień mamy styczność z koreańskimi pracownikami. Wielu z nich traktuje nas jak powietrze, nie znają ani słowa po angielsku, lecz zdarzają się też kontaktowe i wyrozumiałe osoby. Przez większość czasu używam prostego angielskiego do komunikacji. Duża presja na ciągłość produkcji. Bardzo śmiało podejmują ryzykowne zadania, by pomóc jak najszybciej wznowić produkcję, podczas gdy my wolimy ostrożniejsze i bezpieczniejsze rozwiązania. Zmiany grafików są na porządku dziennym. Dni wolne (day offy) są ruchome i nigdy nie mam pewności, czy muszę iść do pracy. Firma usiłuje ograniczyć ilość operatorów przy maszynach. W efekcie wiele problemów, bez trudu rozwiązywanych przez 2 osoby, staje się karkołomnym wyzwaniem dla jednej. Nie przywiązuję się do mojego zespołu, gdyż w każdym momencie mogę zostać przydzielony do innego bez wcześniejszego uprzedzenia. W szatniach dochodzi do włamań. Na korytarzach czasami unosi się zapach stęchlizny (zagrzybiona wentylacja?). W łazienkach często zdarza się brak wody. Wychodzę brudny i spocony, wracam do domu autobusem, kładę się spać i znów wstaję do pracy. Czuję, że nie mogę w żaden sposób wpłynąć na polepszenie się warunków.

Tak43Nie2
Miś Puchatek
@nieznany sprawca

Hej Masz jakieś pomysły , coś co Byś zrobił , żeby uniknąć niedogadań i poprawić relacje z pracodawcą ? Warunki szkodliwe mniejsze czy większe w każdej firmie produkcyjnej są. Wszystkie reguluje prawo pracy , czy jest coś co w firmie nie odpowiada normom ?

Je
@nieznany sprawca

MMo to substancja toksyczna i rakotwórcza także uciekaj stamtad

Mariusz
@nieznany sprawca

To czemu tam jeszcze pracujesz?Ja pracowałem krótko i doszedłem właśnie że względu na chemię i nie tylko...powodem było też że na electrodzie nie dostaje się ubrań roboczych tylko smoki i śmieszne czapeczki.Nawet nie ma kabin aby się umyć.ODRADZAM WSZYSTKIM PRACY W TYM ZAKLADZIE!!!!!...

nieznany sprawca
@Miś Puchatek

Komunikacja! Gdyby wszyscy inzynierowie i liderzy brali pod uwage sugestie szarych pracownikow, byc moze nie musialbym umieszczac swojego krotkiego wpisu. Interesujace, ze kilka dni po jego wrzuceniu moje stanowisko zostalo osloniete prowizorycznie folia od reszty maszyny, a na biurku lidera pojawila sie karta szkodliwosci substancji. "Popatrz, a jednak dalo sie!" Najwyrazniej wystarczy odpowiednio zachecic pewne osoby do dzialania. Ale to juz nie moje zmartwienie. Mam nieaktualne informacje. Od 2 miesiecy pracuje w malutkiej firmie, gdzie nie musze martwic sie o plynnosc finansowa (biada wam duszyczki powyzej), ani o to, czy na przerwach zdaze zjesc swoj posilek. Tym wpisem stawiam kropke w swojej historii o LG. Rozwaz swoje wybory, przypadkowy czytelniku.

Nazwa działu: Produkcja

Czy w grudniu będą awanse na senior operatora?? Ktoś coś wie??

Pseudotechnik pack

Jak patrze na tą gębe, to mi się nie dobrze robi. Jakim cudem ten człowiek dalej pracuje w jakimkolwiek zakładzie? Niby wszyscy wiedzą i nic nikt z tym nie robi. Nie ma miejsca wśród ludzi dla gnoja, który ma rodzinę i posiadanie dzieci za nic. Drwi z wartości i śmieje się w rzywe oczy. Ciężko pracujący ludzie są według niego gorsi. Ma gdzieś zakładanie rodziny, bo on wielki chrabia sobie jezdzi na ryby kiedy chce. Jak się przyjęłam do pracy w pgw, to mi opowiadali, ale nie wierzyłam. Ponarabiał jakiś okienek na ekranie i się wozi jaki to on nie jest specjalista. Przyspieszył linie na jakości, chociaż wszyscy prosili, aby tego nie robił, ale on ma to gdzies. Żadnego szacunku dla starszych, ani skromności. W końcu pozostali się skrzykneli i tak spierniczał że mało nóg nie połamał jak się dowiedział co mu szykują. Nie odpuszczać. Używać terminów "skorwesyn" i ""nic nie potrafi". Niech sie męczy. Niech w końcu trafi tam gdzie jego miejsce w placówce dla takich jak on.

Ff
@Pseudotechnik pack

O kim Ty piszesz?

Furianin
@Pseudotechnik pack

Co kogo (usunięte przez administratora) obchodzi czy ktoś chce mieć rodzine czy nie, co to za absurd że każdy ma mieć rodzine i być prorodzinnym, wiele wielkich osób nie miał rodzin czy też potomków. Zresztą w taką sferę nie można się (usunięte przez administratora) bo to nawet nie twoja sprawa, druga sprawa na szacunek sobie trzeba zasłużyć, może ten starszy pan zgwałcił 15 lat temu jakaś kobiete i teraz jest czysty i co zasługuje na szacunek? Trzecia sprawa groźby są karalne, czyny również. Ostatnia sprawa sama byś nawet jednego takiego okienka nie odjebała, pff pewnie nawet nie wiesz co te okienka znaczą. WIelkie elo dla kumatych.

Wózkowy

Witam, Macie może informacje jak wyglądają stanowiska odnośnie operatora wózka widłowego i czy wgl takie istnieje? Dzięki z góry za info, a za jakieś dziwnie cwaniackie komentarze dziękuję. Pozdro ludziska ????

Mróz
@Wózkowy

Takie stanowiska istnieją, ale wózkowi zatrudniani są przez pod firmę (Pantos). Z tego co wiem, to stawki bardzo niskie. Dwójka znajomych z tej pod firmy uzyskała poniżej 3K podstawy brutto. Jeśli utrzymujesz się sam, lub pracujesz jeszcze na kogoś, to nie zamkniesz budżetu. Niewiele większe stawki uzyskują pracownicy produkcyjni zatrudnieni przez JG Chem bezpośrednio ~~ 3300 brutto. Perspektywicznie starszy operator (poddańczość wymagana) może przekroczyć 4k brutto. W mojej opini, lepiej trzymaj się tego wózka i obadaj rynek w poszukiwaniu najlepszych ofert.- zawsze to jakaś specjalizacja. Pracę polegającą na machaniu łapami na czas zostawmy Ukraińcom... ktoś musi.

Trider
Nazwa działu: Produkcja

Hej Na Elektroda 2 przyszedł nowy Master Shift Leader, mówi konkretnie co chciałby osiągnąć i co poprawić , wygląda na to że gość ma pojęcie, mówił też o tym że niedopuszczalne jest nie wypłacanie pracownikom pensji na czas . I że POPRAWI to . Znacie go ? Ktoś coś wie czy mu można ufać?

...
@Trider

Pewnie długo nie popracuje bo jak te buraki Koreańczycy się dowiedzą że nowy lider jest za pracownikami to go bogonią!!!

Tak5Nie1
Repyc
@Trider

...menadżer elektrody któregoś dnia powiedział że jak hmm nie będziemy zapierniczac to pokaże nam bramę.Tomek Ty nas nie strasz bo no mobing.Zdrugiej strony ludzie sami odchodzą....

Tak5Nie1
opertor na szescie były
@Repyc

Henryk Pajak - nowy manager elektrody tak mowi. straszy zwolnieniami i kaze zapierniczac bo inacze zwolni a do tego bardzo niemiły. NIE polacam elektrodny dopoki on jest - mobinguje ludzie w biały dzien. Jesli HR to czyta to zwolnijcie Henryka Pajaaka - on straszy pracownikow.

Spider
@opertor na szescie były

Pająk to były dyrektor z Pack 1, zdegradowali i schowali go na elektrodach po śmiertelnym wypadku. Pracował w Australii, ma wiedzę ale do zarządzania ludźmi się nie nadaje. Szachniewicz go wygryzł z pozycji dyrektora.

Tak2Nie

Zostaw opinię o LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o. - Biskupice podgórne ( wrocławia)

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o.