Opinie o Toyota Katowice Sp. z o.o w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Toyota Katowice Sp. z o.o. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Toyota Katowice Sp. z o.o na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Toyota Katowice Sp. z o.o w Katowice

wik

Nie Mg Centrum a Garda1 tak zwie sie teraz ta firma

zainteresowany

Czy to prawda , ze ida zmiany cięcia etatów wynagrodzeń ?

Irek

zgadzam się, pracowałem tam kilka lat temu i nigdy więcej. nie polecam

Ogłoszenia Parafialne

M.G. Centrum Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Toyota Motor Poland poszukuje kandydatów na stanowisko: DORADCA SERWISU MECHANICZNEGO OFERUJEMY: Zatrudnienie w o parciu o umowę o pracę w firmie o stabilnej pozycji na rynku. Atrakcyjne warunki płacowe (stałe wynagrodzenie plus motywacyjny system premiowy). Profesjonalny system szkoleń umożliwiających podnoszenie kwalifikacji oraz rozwój zawodowy. Przyjazną atmosferę pracy.

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Toyota Katowice Sp. z o.o. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Specjalista ds. sprzedaży samochodów używanych?
swoj

ludzie ludziom zgotowali taki los.Jak nazwać kierownika,który drepcze za dyrektorem i nosi jego teczke-do obejrzenia w częstochowie

były

Powiem wam coś ,kiedyś tą firmę naprawdę tworzyli ludzie z pasją był to ich drugi dom i wszystko było na tip top .Były pieniądze które nie były najważniejsze .Pani [usunięte przez administratora]prowadziła dział sprzedaży samochodów a Pan [usunięte przez administratora] serwis i tak naprawdę dzięki NIM ta firma była WIELKA.Były szkolenia ,wycieczki, all inclusive.Co się stało -nie wiem ,ale wielka szkoda ,czytam to wszystko ,nie pracuję juz tam ale nie wiedziałem że jest aż tak żle..:(

ex

ciekawe kto usuwa niektóre wypowiedzi?chyba były zbyt prawdziwe a tym i bolesne dla władnych w tej firmie

gość

kto im dał to miano pracodawcy roku,nie pojęte

pracownik TOYOTA BYTOM CHORZÓW

Wy się kłócicie a my korzystamy . Choć możemy oddac magazyniera . A reszta ludzi pracuje i nie narzeka każdy Tomek ma swój domek i niech tam będzie

maurycy

Popatrz jak jest rotacja na dziale blacharskim i przestań (usunięte przez administratora) że się nie zwalniają.Przechodzą do konkurencji [usunięte przez administratora].Jak jeszcze tego nie zauważyłeś.To się nazywa pracodawca roku.!!!!!

Horche

Ciekawe to co czytam od Was. Pracuję w tym koncernie przez jakiś czas i muszę przyznać , że sporo widziałem i słyszałem. Wiem naprawdę sporo. Myślę , że prawda jest zawsze gdzieś po środku. MG Centrum - to moloch samochodowy, firma z tradycjami, dość hermetyczna, mająca bardzo kreatywnych zarządzających ( co jest zaletą i wadą jednocześnie ), zmieniająca się w zależności od potrzeb rynku, dla której najważniejsza jest opinia klienta o jej funkcjonowaniu. To na tym zbudowali swoją siłę i potęgę. Inni dealerzy nie zdążyli nad taką strategią popracować i niestety zostali trochę z tyłu - wiem z autopsji. Traktowanie pracownika jest również nieco odmiennie realizowane w tej firmie. Powstał prężnie działający dział HR, który przez wiele lat nie był dobrze zarządzany, ale czy to coś zmieniło w polityce wobec zatrudnionych. Mamy wrażenie - nie piszę tu tylko o sobie - że sygnały jakie wysyłamy podczas półrocznych ocen pracowników, nie są analizowane, nikt się tym specjalnie nie przejmuje w obliczu aktualnego kryzysu w tej branży - bardzo odczuwalnego dla wszystkich . Zatrudnienie w tej branży już nie wzrasta dynamicznie, więc można sobie pozwolić na cięcia, redukcje, zmianę w zarządzaniu - nie koniecznie korzystną dla pracowników. To macie właśnie okazję obserwować w MG Centrum. Niczym nie poparte wzrosty planów do wykonania ( wyraźny spadek dochodów ), ciśnienie na zarządzających by poszukiwali różnych dziwnych oszczędności, sprzedaż firm np. Armada FM by odzyskać środki na inne działania, zmianę w podejściu do pracowników - z aktywnego pozyskiwania na zwalnianie, ale takie by nie było widać, że jest grupowe - powoli i spokojnie. Jednak musicie sobie sami odpowiedzieć - czy to dla Was dziwne, czy lepiej by było po prostu zamknąć firmę i zwolnić wszystkich, a może jednak walczyć o jej utrzymanie i kombinować, eliminując słabsze ogniwa ? Mnie to nie dziwi. Takie są prawa rynku - witam w realnym świecie. Zgadzam się z Wami, że niektórzy z dyrektorów lub prezesów tej firmy to osoby kompletnie nie przygotowane do tej roli, nie odporne na stres, zakompleksione i niezrównoważone. Macie rację tutaj absolutnie. Jednak sami pomyślcie zawsze - jak bym się zachował będąc na jego lub jej miejscu ? Co bym zrobił ? Kogo bym wywalił, a kogo gnębił ? Działa na wyobraźnie , co oo?? Sądzę, że dobrze będzie jak o swoich niedogodnościach będziemy pisać, mówić, trąbić, a może kiedyś zrobimy nawet program w TV by napiętnować niektórych . Pamiętajcie jednak - WY również możecie się doczekać awansu na wysokie stanowisko - jako silne ogniwo firmy, a wtedy to o Was będzie się mówiło i Was będą oceniać. Jak się noga powinie to będzie to samo co tu jest opisane - jak Wam się będzie wtedy podobało, dacie sobie z tym radę ? Łatwo jest oceniać , trudniej coś samodzielnie zrobić by było lepiej i zaryzykować.

Już sam się nie mogę nadziwić tym wszystkim wypowiedziom :) Niby dobrze niby źle ?? To jak jest ... chyba źle Pan [usunięte przez administratora] sprzedał armadę, chyba tylko po to aby opłacić zus za pracowników [usunięte przez administratora] (chyba nie wszyscy wiedzą , ale od stycznia był nie zapłacony ), z drugiej strony też jest chyba dobrze bo pracownicy toyoty nie wyszli jeszcze na ulice, więc dostają kase :) Oleji w magazynie brak :( bo nie zapłacone zaległe fakturki :) Ktoś chyba tą firmą źle rządzi :)

dupablada

Toscie se chlopaki pogadali ...Jeden jeczydupa ,co to jeczy a sie nie zwolni,bo niema pomyslu co dalej a drugi masochista wystawil lebek z czyjejs (usunięte przez administratora) i zadowolony jak skurwysyn. Pewnie ze wszedzie udaja ze placa to ludzie udaja ze robia,wiec niema sie co podniecac. Wczujcie sie buraki na moment w role pracodawcy...A ten kombinuje tak ,obcinam im wszystko co mozna bylo obciac oprucz kutasow,zabralem im wszystkie dodatki jakie dostawali ,ze o obiadach darmowych nie wspomne,cele maja takie zeby za huja nie wyrobili,czasem jakis (usunięte przez administratora) wyrobi ,no to trudno trza mu zaplacic. Upierdalam im za wszystko co sie da z wyplaty... A te durne paly ciagle sie nie zwalniaja ,to po cholere im placic jak robia,a jeszcze jakis zboczeniec jest zadowolony,bo albo zony i dzieci niema na utrzymaniu,albo ze starymi mieszka,i rowerkiem popierdala. Tyle w temacie ...Zadowolonym ,to mozna byc z dobrze wykonanej roboty,z zadowolonego klienta,no z wyplaty to raczej trudno. Tak to niestety firma przypomina stare gacie ktore sie obcina i naciaga na (usunięte przez administratora) ,i zas mozna troche obciac jak nie tu to tam,i naciagnac ,az w koncu poleca na szwie i bedzie dupablada i wstyd,i odtad kazdemu bedzie sie kojarzyc tylko z tym golym zadem.

dupablada

Toscie se chlopaki pogadali ...Jeden jeczydupa ,co to jeczy a sie nie zwolni,bo niema pomyslu co dalej a drugi masochista wystawil lebek z czyjejs (usunięte przez administratora) i zadowolony jak [usunięte przez moderatora] Pewnie ze wszedzie udaja ze placa to ludzie udaja ze robia,wiec niema sie co podniecac. Wczujcie sie buraki na moment w role pracodawcy...A ten kombinuje tak ,obcinam im wszystko co mozna bylo obciac oprucz [usunięte przez moderatora]zabralem im wszystkie dodatki jakie dostawali ,ze o obiadach darmowych nie wspomne,cele maja takie zeby za [usunięte przez moderatora]nie wyrobili,czasem jakis (usunięte przez administratora) wyrobi ,no to trudno trza mu zaplacic. [usunięte przez moderatora]im za wszystko co sie da z wyplaty... A te durne paly ciagle sie nie zwalniaja ,to po cholere im placic jak robia,a jeszcze jakis zboczeniec jest zadowolony,bo albo zony i dzieci niema na utrzymaniu,albo ze starymi mieszka,i rowerkiem [usunięte przez moderatora]. Tyle w temacie ...Zadowolonym ,to mozna byc z dobrze wykonanej roboty,z zadowolonego klienta,no z wyplaty to raczej trudno. Tak to niestety firma przypomina stare gacie ktore sie obcina i naciaga na (usunięte przez administratora) ,i zas mozna troche obciac jak nie tu to tam,i naciagnac ,az w koncu poleca na szwie i bedzie [usunięte przez moderatora] i wstyd,i odtad kazdemu bedzie sie kojarzyc tylko z tym golym zadem.

zadowolony :-)))))))

Człowieku zamiast pisac bzdury weś się za robote skoro na dziale b-l jest tak zle to dlaczego jeszcze nikt sam sie nie zwolnił przeciez jest tam tak zle ,jesli gdzie indziej płaca lepiej to droga wolna , jest kilku nieudaczników ktorzy stoja na fajce po 4godziny wczasie szychty a pozniej jecza ze celu nie idzie wyrobic i jak to im zle i nie idzie zarobic.Dziwne ze tym co sie chce to cel robia i zarabiaja niezłe pieniadze , ktorych twierdze ze w zadnej innej firmie na tym stanowisku (blacharz lakiernik) nie zarobisz .Wiecej roboty a mniej pierdolenia przy dzrzwiach jarania fajek ,kawek ,herbatek w jadalni to i efekty beda i cyfra na wypłacie zacznie pasowac.Pozdro dla tych ktorym sie chce .Lebrom mówie zdecydowane nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Coz pracownicy MG Centrum dziela sie na zadowolone dobrze zarabiajace kierownictwo i pracownikow ktorzy tam pracuja za grosze bo nie maja innego wyjscia.Niektorzy jednak wyjscie znajduja i powoli wychodza,a ostatni zgasi swiatlo ,jezeli wczesniej nie zrobi tego elektrownia. Pracodawca roku to jakis zalosny zart ankieterow.Firma tnie koszty na wszystkim.Podobno na nic nie ma pieniedzy,nawet na podstawowe narzedzia.Sprzataczki juz dawno zostaly zwolnione,teraz sprzataja mechanicy po godzinach ,i podobno sa zadowoleni. Mechanicy musza[usunięte przez moderatora]. po 400-500godzin dorabiac po godzinach po garazach zeby nie pozdychac z glodu tak swietnie zarabiaja ,albo rabowac po ulicach jak niektorzy na z. A jak paru cel wyrobilo to tez premii nie powachali tylko normy im podniesli,Ponadto procedury procedur do procedur proceduralnie wyprocedurowanych,i brygada czlowieka z czerwona geba i tlusta apud szefa recepcji do egzekwowania, reklamentowania ,lamentowania ,reklamacji i dupotrucia obcinania premi i grzebania palcem w eipud i sluchawka telefonu w eizdzip. Szef BLu pseldonim ynabejyw szumowina i kanalia kopal pod wszystkimi doly,ale juz go chyba niedlugo wysla na zielona trawke.Chociaz niewiadomo ,bo im wieksza zakala i kanalia to tym wieksza kariere tu robi.Ale ten juz stary ,moze jakas nowa swieza kanalia sie nadazy. Co ktorego zapytam jak ci leci to mi po japonsku odpowiada ainjuhc. A taka fajna firma byla kiedys podobno...jak opowiadaja ci co juz 10 lat przepracowali to kiedys przyjemnie bylo pracowac za dobre pieniadze.Ja niestety znam tylko z tej strony.Tak wiec ocena celujacy ...i to miedzy oczy.

Ależ[usunięte przez moderatora] nareszcie ktoś z jajami napisał prawdę o Tobie i doprawdy żałuję, że to nie ja. Jeśli chodzi o wychwalanie samego siebie to nikt Ci nie dorówna. Jesteś przecież najlepszym i najmądrzejszym szefem na świecie co potwierdziła nie jedna, a dwie ankiety wśród pracowników, w których wylądowałeś w absolutnej czołówce nieudaczników, w prawie wszystkich kategoriach. Myślę, że to "zaszczyt" dla działu mieć lidera tak ocenianego przez podwładnych...A co do tęsknot...każdy jakieś ma, a żeby je poznać nie wystarczy słuchać, trzeba jeszcze słyszeć co mówią inni...

....

[usunięte przez moderatora] trosze odwagi a nie wystepujesz jako hans ,kazdy wie ze to Ty a w drugim poscie sam siebie wychwalasz oj nie ładnie .Ty i ten twoj pozytywny""kop"" dobre ;-) ,tylko dziwne ze w ankiecie oceniajacej pracownikow spadłes z samej góry na sam dół czyżby załoga sie na tobie poznała ?Wiedz ,ze nikt tu za toba nie teskni ,szybkiego powrotu do zdrowia :-)

...

Zgadzam się z kolegą w 100%. Dodam tylko, że atmosfera w dziale b-l jest bardzo przygnębiająca, żadnej pozytywnej motywacji do pracy, tylko groźby i baty, a jedyna normalna i kompetentna osoba, która podtrzymywała wszystkich na duchu i dawała "kopa" do roboty, czyli kierownik hali [usunięte przez moderatora]., na domiar złego rozchorowała się i z tego co mi wiadomo, nie ma po co wracać, ponieważ "życzliwy" dyrektor zapakował mu do plecaka, pod jego nieobecność całe zło i przypisał wszystkie porażki działu, choć wszystkim wiadomo, że to właśnie kierownik wyciągnął nas z głębokiej zapaści, ratujac tym samym fałszywy tyłek swojego szefa. Wielka szkoda, bo przez ostatnie 2 lata, pomimo tyranii i poniżania, dzięki kierownikowi dawało sie jakoś przeżyć, a teraz wszystko wróciło do smutnej normy i dalej trzeba użerać się z nieludzkim i niekompetentnym palantem.

Zostaw merytoryczną opinię o Toyota Katowice Sp. z o.o - Katowice

• Jak się pracuje w Toyota Katowice Sp. z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Toyota Katowice Sp. z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Toyota Katowice Sp. z o.o?

Toyota Katowice Sp. z o.o
2.7/5 Na podstawie 106 ocen.
  • Kolejowa 54
    40-606 Katowice