Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o.

FX Nowy wpis

Jak sprawdzana od kandydatów jest kultura jazdy? Czytam ogłoszenie dla doradcy ds. sprzedaży flotowej i to jest właśnie wymagane. Firma zapewnia wysoki system prowizyjny oraz podstawę pensji, ale ile wynosi sama podstawa wypłaty, więcej niż najniższa krajowa?

Oo Nowy wpis

Zastanawia mnie ciągła rotacja pracowników w salonie w Zielonej Górze i Lubinie. Non stop nowe twarze. Ciągle ogłoszenie o pracę. Dlaczego?

WB Nowy wpis

To co pisano w ubiegłym roku o najniższej krajowej jest nadal aktualne? A może w styczniu jednak były jakieś głosy, że ma być wzrost pensji? Oczywiście ponad wyrównania do nowej stawki minimalnej. Co w przypadku, gdy złożyłabym taki wniosek o podwyżkę, z jakim odzewem by się to spotkało? Fajnie jakby była choćby opcja negocjacji po czasie.

lukass Nowy wpis
@Oo

nigdy więcej jako pracownik i klient !!! brak słów ! a kierownik salonu w zg dramat !!

Czy firma Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

OY

To jak to wygląda w praktyce? W ogóle nie zatrudniają kobiet czy może inaczej traktują te obie płcie? Jeśli pracują tu kobiety to proszę dajcie znać jakie różnice są w zatrudnieniu, porównując mężczyzn. Bo pierwsze co mi się nasuwa na myśl to inna pensja, mam rację?

Wujek

Pracowałem rok, też nie polecam. Atmosfera w pracy i relacje z przełożonymi słabe. Gdy złożyłem wypowiedzenie nie otrzymałem wypracowanej premii za ostatni miesiąc, mimo iż plan miałem zrealizowany z nawiązką. Trzeba było nic nie robić i wyszedłbym na to samo. Podszedłem uczciwie do pracy i obowiązków, pracodawca niestety nie. Nie zostałem wcześniej poinformowany o takim procederze, nie tylko ja (rozmawiałem z ludźmi, którzy też złożyli wypowiedzenia i nie otrzymali należnych pieniędzy). Jedyny dokument, który otrzymacie od firmy to umowa o pracę, zazwyczaj najniższa krajowa. Nie ma zakresu obowiązków, czy aneksu odnośnie wypłacanej premii, prowizji. Wszystko "na gębę". Potem próbują wmówić, że "inna była rozmowa przy przyjęciu". Mamią wysokimi zarobkami. Teraz pracuję u innego dealera, nie w marce premium i mam wyższe wynagrodzenie, wszystko na piśmie i rozliczane zgodnie z umową. Można.

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o. na stanowisko Doradca serwisowy? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
Konfucjusz

Ludzie idą do pracy po pieniądze — często wyłącznie, a jeśli nie wyłącznie, to w pierwszej kolejności. Nie ma benefitu, który zastąpi niekonkurencyjną wypłatę, który nie pozwoli się utrzymać. Benefity są miłym dodatkiem, ale dodatkiem — a nie kompensacją niskiego wynagrodzenia. Do tego szeroko rozumiany (usunięte przez administratora) w miejscu pracy i wszelkie problemy "zamiatane pod dywan".

UU
@Konfucjusz

To ile płacą, że nie jesteś za bardzo zadowolony? Fajnie, że są jakieś benefity, ale możesz wymienić co konkretnie oferują i jakie to kwoty? Czemu uważasz, że problemy są zamiatane pod dywan? Nie ma tu osoby, która zajmuje się problemowymi sytuacjami i ich rozwiązywaniem?

Oszukują przy wypłacaniu premii. Co innego jest przedstawiane na rozmowie rekrutacyjnej, co innego przy rozliczeniu. Co miesiąc się " mylą", trzeba skrupulatnie zapisywać i pilnować każdego rozliczenia. Dziwne, bo zawsze na niekorzyść pracownika. Potem infantylne tłumaczenia... Żenujące. Kiedy wreszcie właściciele zaczną kontrolować swoich dyrektorów, kierowników i managerów. Według kadry zarządzającej to z pracownikami najniższego szczebla jest wiecznie problem. Przy tak dużej rotacji pracowników widać, że właściciele "łykają ich ściemy, jak gąsior kluski". Byle tabelki były przedstawiane "na zielono" i szefostwo jest zadowolone i nie wnika. Pora na zmiany "od góry", a może kadra zarządzająca ma przyzwolenie, że mogą oszukiwać swoich podwładnych z "korzyścią" dla firmy lub dla siebie... Szkoda czasu na pracę w tej firmie. Marka premium, a zarządzanie na bardzo niskim poziomie.

KY

Bardzo różnią się te kwoty? Jak się zwróci uwagę na pomyłkę to wtedy dają wyrównanie ? Twierdzisz, że rotacja jest duża, a jak często się ludzie zmieniają i na jakich najczęściej stanowiskach? Premia jest wypłacana w tym samym dniu co podstawa pensji?

Domi

Rotacja dotyczy wszystkich działów? Ile wynoszą takie pomyłki w wypłacie wynagrodzenia o których pisałeś? Myślałem nad pracą ale mam kredyty więc interesuje mnie przede wszystkim stabilne zatrudnienie. Zatrudnienie u was jest zawsze na umowę o pracę na najniższa krajową? Reszta wypłacana jest oddzielnie? Jak to jest?

Oksana

Nie mogę niestety polecić. Dziwne rozliczanie miesięczne, przeciętna atmosfera pracy, bardzo duża rotacja praktycznie na wszystkich szczeblach poza kierownictwem i brudno w obiekcie. Jak na markę premium to słabo niestety.

BF
@Oksana

O co chodzić z tym rozliczaniem? Co w nim jest takiego dziwnego? Możesz to rozjaśnić? Jeśli chodzi o tę rotację, to pracownicy odchodzą sami, czy to firma zwalnia? Myślę o złożeniu aplikacji w to miejsce, dlatego potrzebuję informacji...

Abc
@BF

Zależy gdzie chcesz składać. Ogólnie podstawa najniższa krajowa na umowę o pracę, a premie z innej firmy umowa zlecenie. Więc jak L4 czy urlop, albo macierzyńskie to z najniższej krajowej idzie nawet jak masz niezłą premię.

@BF

Firma sama zwalnia zatrudniając cały czas nowych, co się wejdzie na salon to nowy handlowiec

VJ
@Abc

A czy poza podstawą są w pakiecie jakieś bonusy? Ktoś wcześniej pisał o szkoleniach i możliwości rozwoju w firmie. Mam rozumieć, że teraz to niekoniecznie aktualne, sądząc nowych wpisach o dużej rotacji? Czy mimo wszystko szkolenia nadal funkcjonują?

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na Pracuj.pl 6 lutego

Radek

To niewiele więcej, niż najniższa krajowa, to ile wynosi i jakiego dotyczy stanowiska? I jak to było z tą premią tłumaczone na rozmowie o pracę? Mówili za co w jakiej kwocie i w jakiej formie ją wypłacają?

Matis86

Witam. Miałem samochód na serwisie i nie pojadę tam więcej. Olewające podejście do klienta. Pytają się o zgodę na umycie samochodu..... a samochód nie jest umyty tylko wypaprany, jak bym to dał mojemu 5 letniemu synowi to bym się nie dziwił. Tą samą ścierką jaka myli chyba felgi umyli środek bo tak to wyglądało. Samochodu musiałem sobie poszukać na parkingu, ( tam po schodach na lewo i gdzieś tam pod ścianą stoi, Pan se znajdzie) to usłyszałem przy odbiorze samochodu. Nie pojadę tam więcej.

@Matis86

Szanowny Panie, Jesteśmy niezmiernie zaskoczeni zaistniałą sytuację, która oczywiście przy naszych wygórowanych standardach nie powinna mieć miejsca. Żeby odpowiednio zareagować oraz zweryfikować tą kwestię prosimy o wskazanie oddziału, w którym serwisował Pan samochód. Za niedogodności najmocniej przepraszamy.

Natala

Nie rozumiem, to jakie umowy mają pracownicy skoro nie wiedzą jak się rozliczyć z US? Z tym łamaniem zasad to w sferze pracowników też się cos dzieje?

Karolka

Na profilu pracodawcy trwa nabór na aplikację dotyczące stanowiska doradcy ds blacharski lakierniczych. Firma w ogłoszeniu pisze na temat rozwoju, przeprowadzane są szkolenia dla pracowników? Co wchodzi w skład niezbędnych narzędzi do pracy? Komórka, laptop, samochód służbowy?

Watchmaker

Witam serdecznie. Chciałem się z państwem podzielić opinią o rozmowie rekrutacyjnej która miała miejsce około miesiąc temu. Moja przygoda z marką BMW zaczęła się właśnie w Mikołowie ????. Na pierwszą rozmowę kwalifikacyjną zostałem zaproszony przez pana Tomasza - aplikowałem na stanowisko: Doradcy serwisowego. Moje wrażenie podczas rozmowy było jak najbardziej pozytywne, konkretne osoby na wysokim poziomie, szczegółowo wytłumaczą na czym twoja praca będzie polegała, jakie są twoje cele i obowiązki . Tu ludzi szanują bo wiedzą, że o dobrego pracownika w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno. Rozmowa trwała około 45 minut. Po jakimś czasie zadzwonił do mnie pan Tomasz i poinformował mnie że zostałem zakwalifikowany do drugiego etapu. Rozmowa również przebiegała na wysokim poziomie, pytania i odpowiedzi były już konkretne pod aplikowane stanowisko. Osoby rekrutujące oznajmiły mi że o decyzji odnośnie zatrudnienia zostanę poinformowany telefonicznie. Na drugi dzień zadzwonił do mnie pan Tomasz z informacją zwrotną ,że niestety nie zostałem wybrany, pozytywnie mnie zaskoczył i zaproponował mi pracę na innym stanowisku. Dziś jestem już pracownikiem BMW Sikora i mogę z się podzielić z wami swoimi wrażeniami. Atmosfera w pracy jest bardzo dobra, osoby które tutaj pracują są miłe, pomocne, reprezentują wysoki poziom kultury osobistej tak jak przystało na klasę premium.

Jurek

Dobry wieczór. Co to jest za cykl szkoleń specjalistycznych, z którego może skorzystać osoba, która przejdzie rekrutację na mechanika samochodowego stacji dealerskiej? I czy wymagane umiejętności pracy pod presją czasu, dokładności i odporności na stres są w jakikolwiek sposób weryfikowane w trakcie rozmowy o pracę, czy to już później po zatrudnienie na umowę o pracę? Która nota bene, na jaki czas jest zawierana?

Maro

Przestrzegam przed serwisem blacharsko lakierniczym BMW Sikora Mikołów. Oddałem do tego "serwisu" do naprawy samochód po gradobiciu metodą SMART czyli bez lakierowania. Samochód trzymali w naprawie prawie dwa tygodnie gdzie w innych serwisach naprawa trwa max 2 dni. Samochód oddali nie dość że nie naprawiony to jeszcze dodatkowo uszkodzony. Ukryli fakt braku naprawy i uszkodzeń które zrobili. Jeżeli się nie udało naprawić bo Państwa serwis tego nie potrafi to należało mnie o tym poinformować i zaoferować inną metodę naprawy ale tego "serwis" BMW Mikołów nie uczynił. Z premedytacją ukryli fuszerkę jaką wykonali. Niektóre wgniecenia w ogóle nie wyprostowane a przy kilku została pofałdowana blacha przez nieumiejętną naprawę. Nie dość tego to jeszcze pogięli profile wzmacniające pokrywę silnika i zrysowali w wielu miejscach lakier. Przy odbiorze zapewniali mnie że wszystko jest w porządku. Zgłosiłem reklamację na usługę ale serwis przyjął auto i trzymał kolejne dwa tygodnie nawet nie zapewniając auta zastępczego i usterek ponownie nie usunął. Ale wystawił szybko fakturę i u ubezpieczyciela potwierdził, że naprawa została wykonana co było nie prawdą. Po tym nie chcieli uznać reklamacji zwalając winę na ubezpieczyciela, którego stanowisko było takie, iż jeżeli serwis BMW SIKORA potwierdził naprawę i wystawił za to fakturę to on odpowiada za odstawienie fuszerki i reklamację są po jego stronie. Niestety serwis wziął pieniądze za usługę, której nie wykonał, a jeszcze wyrządził szkody.Samochód nie naprawiony i dodatkowo zrobiono w nim uszkodzenia, których nie było przed jego oddaniem do BMW Sikora. Na moją prośbę o chęć spotkania się z właścicielem BMW Sikora byłem zwodzony przez Pana Dyrektora działu blacharsko-lakierniczego. Nie chciał mnie umówić z właścicielem w tej sprawie zasłaniając się asystentką, która nigdy w tej sprawie do mnie nie zadzwoniła. Na szczęście samochód mam w leasingu i do sprawy poprosiłem o pomoc leasingodawcę. Udało się w końcu przy pomocy firmy leasingowej wymóc na serwisie Sikora w Mikołowie wymianę elementu, który uszkodzili podczas nieudolnej naprawy. Niestety musiał zostać wymieniony cały element bo oryginalny tak zdewastowali że nie nadawał się już do naprawy SMART. Trwało to wiele tygodni straciłem tylko czas i sporo nerwów. Czas takiej naprawy w innych serwisach to 1-2 dni, a w BMW Sikora samochód przestał 5 tygodni. Dlatego nie polecam tego serwisu i więcej nie oddam tam samochodu do naprawy. Znalazłem wiele opinii negatywnych o tym serwisie ale niestety już po czasie dlatego przed oddaniem do naprawy czytajcie opinie o serwisach uchroni was to od takich problemów jak mnie spotkał. Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę udostępnić zdjęcia i korespondencję. Więc jeżeli chcecie zaoszczędzić czas, nerwy i mieć samochód naprawiony profesjonalnie to omijajcie serwis BMW Sikora w Mikołowie z daleka.

Lidia
@Maro

Jaka długa historia, ile czasu zeszło na sytuacje z serwisem... dobrze ze chociaż udało się to rozwiązać, nie zaproponowali jakiejś dodatkowej rekompensaty?

Klijet
@Maro

Potwierdza, ze serwis nie wzbudza zaufania.

Maro
@Lidia

Nie zaproponowali żadnej rekompensaty. W sumie sprawa trwała około 2 miesięcy.

@Maro

Takie same doświadczenie. Trud i walka serwisem i jego obsługą.

MateckiMatecki
@Maro

Witaj proszę o więcej informacji ponieważ mam ogromny problem z moim autem które już 3 tygodnie jest w serwisie.

Jaka jest kultura pracy w Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o.?

Firma Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Asystent/-ka. Czy warto aplikować? Jakie macie doświadczenia?

Wg mnie warto, bardzo rozwojowa praca, dająca możliwość poznania biznesu w całej jego rozciągłości.

Irena
@Ewa

Super! Fajnie, że można się rozwijać. A na jakie zarobki można tu liczyć?

@Irena

To wszystko zależy od stanowiska, zakresu obowiązków, ale przede wszystkim od Twoich kompetencji, doświadczenia i zaangażowania w pracę :)

Maja
@Ewa

Czyli na rozmowie rekrutacyjnej jest szansa na negocjacje? A czy oprócz podstawy pensji macie jakieś bonusy / premie?

Justyna
@Ewa

no a co byś powiedziała o sytuacji niedoświadczonego doradcy? przyjmują takie osoby na to stanowisko?

@Justyna

hmm.. to zależy co masz na myśli? czy brak doświadczenia w ogóle na stanowisku handlowym czy w branży?

Justyna
@Ewa

opcja jeden ze stanowiskiem. w przypadku branży raczej staże tu jakieś by oferowali w razie czego, co nie? raz do roku są czy częściej?

AHIM
@Irena

3000 ZL

Małgorzata
@AHIM

A czy poza tą podstawą można liczyć na jakieś premie? Jeżeli tak to co trzeba zrobić, żeby je otrzymać? Taka stawka jest na początek czy raczej dla pracownika z większym już stażem?

Hubert

Opowiem jak to wyglądało w moim przypadku. Aplikowałem na stanowisko Kierownika działu sprzedaży samochodów w salonie w Lubinie, po kilku dniach otrzymałem telefon od miłej Pani Izy z recepcji, która zaproponowała zaaranżowanie spotkania następnego dnia. Otrzymałem 2-3 propozycje godziny spotkania. Ustaliliśmy godzinę, Pani Iza poinformowała że po naszej rozmowie otrzymam SMSa z adresem i godziną i datą spotkania. Tutaj wszystko naprawdę przebiegło na bardzo dobrym poziomie. Na wstępie powiem, że mam kilkuletnie doświadczenie w branży, sporą wiedzę o rynku motoryzacyjnym i po tych kilku latach wiem że jestem w tym po prostu dobry. Aplikowanie na to stanowisko traktowałem jako kolejny krok w karierze. Niestety już na początku rozmowy dowiedziałem się, że rekrutacja na stanowisko na które aplikowałem już się zakończyła a osoba z którą rozmawiam otrzymała właśnie tę pracę. Pierwsza myśl (czego teraz żałuję) to powiedzieć, że nie mamy w takim razie o czym rozmawiać i że tylko straciłem niepotrzebnie czas. Zostałem, porozmawialiśmy około 15-20 minut. Podczas rozmowy dałem do zrozumienia, że w mojej obecnej sytuacji byłby to po prostu krok w tył. O systemie wynagrodzenia, czy podstawie wynagrodzenia się nie dowiedziałem bo ta informacja jest przekazywana na II etapie. Jak dla mnie jest to podejście nieprofesjonalne i pokazuje brak szacunku. To co najbardziej cenię w ludziach to szczerość i umiejętność mówienia rzeczy wprost. Wystarczyłby telefon i telefonicznie moglibyśmy odbyć taką rozmowę, ale zapewne od razu bym podziękował. Zakres obowiązków, wynagrodzenie, możliwość otrzymania auta służbowego i to co dla mnie było istotne czyli po prostu rozwój na stanowisku Doradcy ds. sprzedaży raczej nie jest możliwy. Dalej czekam, aż osoba prowadząca ze mną rozmowę czyli Kierownik Działu Sprzedaży który otrzymał stanowisko na które aplikowałem, zadzwoni (jak zapewniał na koniec rozmowy), pokaże jaja i poinformuje o wyniku rekrutacji. Ps. Dziś otrzymałem smsa, że pomimo moich wysokich kwalifikacji nie zakwalifikowałem się do kolejnego etapu rekrutacji :)

BMW

26.11.2022. W tym dniu bylem w salonie SIKORA - BMW Mikolow swietnie wprowadzil mnie doradca ds. sprzedazy P.Robert Kara w te modele o ktore spytalem .Krotko odpowiedni czlowiek w tym miejscu w ktorym kompetencje to odpowiednie slowo.Zdefiniowany psycholog BMW-Klient. Dziekuje FAN - BMW Aleks.

Dzień dobry, czy są świadczenia dodatkowe dla pracowników jak np. Karta MultiSport?

Zosia
@Ewa

Oferują prywatną opiekę medyczna w Medicover i dofinansowanie do pakietu Medicover Sport

Helena
@Zosia

I to od pierwszych dni pracy czy może trzeba mieć jakiś staż pracy dłuższy? Jest możliwość zapisania członków swojej rodziny do tej opieki medycznej i pakietu sportowego?

Zosia
@Helena

Po okresie próbnym zostaje się objętym pakietem medycznym. Jest możliwość zapisania członków rodziny.

Zostaw merytoryczną opinię o Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o. - Mikołów

• Jak się pracuje w Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o.?

Dealer BMW Sikora AC Sp. z o.o.