Opinie o Orange Logistics

spedy

Pracuję już 3 miesiąc, po takim czasie mogę już napisać coś od siebie. Praca ciężka (na rozmowie nie mówili, że będzie łatwo). Trzeba się nieźle nagimnastykować aby zrobić cel (jak na razie udaje mi się, wskoczyłem już na drugą podstawę, ale poluję na te 2,5 tyś netto). Kasę ktoś opisał poniżej od 1800 do 3k netto. Ekipa bardzo spoko, do tego luźna atmosfera, kiero spoko. Przez ten czas widzę, że testują ludzi. Nie każdy nadaje się do tej pracy, nie ma co ukrywać, jest stres, są cele ale jak już ktoś się rozkręci to raczej zostaje w firmie. Przeważnie w firmie pracują faceci, a szkoda przydało by się więcej kobiet. Co mogę więcej napisać, firma jak firma i tyle.

Maciek2910

Udzieli mi ktoś informacji jaka kasa jest przez te pierwsze 3 miechy taki konkret żebym wiedział czy w ogóle iść na rozmowę

anonymous
@pozdro 15.03.2018 22:02

na umowie dokładnie jest 2404 z groszem brutto, co daje na m po przeliczeniu 1800 netto, nie wiem skąd kwota 1600?? na zleceniu mamy płacone za przepracowaną ilość godzin, jeżeli ktoś bierze wolne, to nie ma za to płacone...j

ALA

ja nie wiem czy to normalne że mnie zaproszono. byłąm na rozmowie ale wydaje mi sie ze to nei praca dla kobiety w logistyce, zarobki zachecajace. ale chyba sie obawiam ze w tej branzy komunikacji to ja nie zlapie w prowadzeniu transportow zwlaszcza ze powiedziano ze jest sporo stresujacych sytuacji i ze trzeba byc odpornym. Fajnie ze szczerze to powiedzili. dla to spotkanie po ktorym mam watpliwosci. i czy to prawda ze tam w spedycji pracuja kobiety? wie cos ktos na ten temat?

add1cted
@ALA 16.11.2017 10:47

Pracuje troche kobiet w spedycji. W oddziałach niektórych firm nawet przeważają Panie, także można śmiało próbować

Posiadacie jakieś informacje związane z Orange Logistics? Dajcie znać, jak wygląda poziom wynagrodzenia oraz inne warunki zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Wasza opinia może okazać się bardzo pomocna.

czleko

Skąd taka duża rotacja pracowników? Co chwilę widzę te same oferty pracy. Jaki jesr tego powód?

tukins

ja od stycznia pracuje. Koncze szkolenie. Atmosfera jest naprawde dobra, dynamicznie i jakos naturalnie bez sciemniania. Faceci spedytorzy sa bardzo knkretni. zobaczymy jak mi ladunki i prowadzenie transportow pojdzie. atmosfera tylko zacheca zeby stanac na wysokosci zadania.

Karol

Słyszałem, że Orange Logistics to bardzo dobry pracodawca. Podpowiedzcie czy potrzebują pracowników? Jaka jest atmosfera?

Orange Logistics
pracodawca

Od poniedziałku zaczynamy pracę w nowej siedzibie, nowe miejsce oznacza nowe możliwości ! :)

slaw

! a ja dostalem odpowiedz. ale powiedziano mi ze z zatrudnieniem sie chca wstrzymac do drugiego tygodnia stycznia bo maja jakies wewnetrzne zmiany ktore chca poprowadzic dobrze by sie zajac wprowadzeniem nowego pracownika. i dobrze uczciwie. no i dobrze. duzo czytalem i wiem od ludzi ktorzy pracuja w tej branzy. mam nadzieje sie sprawdzic i dobrze ale to bardzo dobrze zarobic jako spsedytor!

feron

mieli dzwonić mnie umówić na rozmowę bo pierwszego terminu nie moglam wziąc i nagle cisza, wiec ktos w ostatnich tygodniach byl u nich ? bo tu sa komentarze ze wszystko sprawnie szybko a do mnie nie oddzwoniono z innym terminem, ktorego nie mogl

Zamats

podstawa podstawą ale kolega pracuje i mówi, że poniżej 4 nie schodzi więc warto się tą branżą zainteresować. Ja przez niego próbuję się dostać na międzynarodówkę, mam mieć w styczniu spotkani, dlatego szukam dodatkowych opinii.

tutus

jest dobrze.trzeci tydzien robię z nimi,przedłużyli staż bo mi wpadają domknięte frachty. jak dalej tak pojdzie to super zarobie.Polecam

Katarzyna
@tomek 01.12.2017 08:26

może po prostu trzeba zadzwonić i dopytać?

robb

a mnie wzięli po 3 ładunkach ale ogólnie to powiedział manager, że są różne okresy....ja myślę że chyba potrafią ocenić czy komuś się to podoba, czy praca z giełdami komuś odpowiada.....czy nie...Działam dalej, o wynikach nic nie powiem bo za szybko. Mi się podoba.

Zbig
@rzachu 21.11.2017 09:18

Przyjmują nawet bez żadnej sprzedaży, tylko musisz wiedzieć kiedy, gdzie i z kim :)

dora

byłam wczoraj o 14, rozmawiałam i zaskoczył mnie pan szczerością. czy bym się sprawdziła - tego nie wiem, ale do szkoleń i kontaktu z managerem - droga otwarta. Poczytałam i pobadałam trochę rynek i wiem, że można się odnaleźć w spedycji. od wyników oczywiście uzależnione finanse. trochę lipa, że pierwszą umowę jaką proponują to um. zlecenie. nie wiem kiedy firmy się tego oduczą !!

Lidia
@dora 28.11.2017 09:12

Nie wierz w cuda na kiju opowiadane na rozmowie, nie ma żadnych szkoleń a manager ma cię w głębokim poważaniu.

Amelija

też byłam w tej firmie i jedno mnie zaskoczyło - poziom weryfikacji języka. Moze nieznajomość branży powoduje , ze mam inne wyobrazenia o poziomie potrzebnym do tej pracy. Nie czuje tego, przeraza mnie to ale z jednego powodu (finanse) zianteresowalam sie orange , i w ogole logistyką. Wiem ze jesli sie sprawdzisz mozesz zarobic i 2x srednie krajowe. Dostalam info , ze beda dzwonic zapraszac na szkolenie jak ustala odpowiadajaca im grupke. Wie ktos w ilu osobowych grupach szkolą?

rozczarowana

W czasie 5 dni próbnych wszyscy pracownicy biegają do Ciebie z kartkami wypelnionymi ladunkami, byles sprzedala byle cie przyjeli. Owszem, ale nie zalezy im zeby cie przyjeli tylko byle na ich konto szla sprzedaz, ktora wykonasz bo przez pierwsze 5 dni nie masz zadnego "zysku" dla siebie. Ok mija 5 dni probnych udalo ci sie sprzedac 5 badz wiecej ladunkow, przyjmuja cie, wszystko pieknie. Problem zaczyna sie kiedy koledzy nie daja juz kartek z masa ladunkow, nie masz jeszcze kierowcy, a ladunkow z kontraktow nikt nie chce brac bo kwoty sa smieszne oraz wszedzie u kontraktowych sa problemy na zaladunkach/rozladunkach. Wiec nie ma sprzedazy. Zostalam zwolniona, przez to ze jeden kierowca mial urlop, dwoch nowych przewoznikow przekladalo starty (pomijajac fakt ze jeden przewoznik zignorowal zlecenie, ktore mial od tygodnia i o nim wiedzial i ostatecznie go nie podjal!), a przez ten tydzien mimo moich najszczerszych checi i prob nie udalo sie nic sprzedac, poniewaz 6 sprzedazy sie "wywalilo" nie z mojego powodu. Patrza tylko na czysty zysk a w ich ustach powiedzenie ze "chca zbudowac team zaangazowanych ludzi chetnych do pracy" to sr*nie w banie. Mozna zarobic owszem, jak na prace bez doswiadczenia, dla osoby ledwo po liceum nawet 1800zl plus marza ( o ile nie wymysla powodu zeby ci jej niewyplacic) to fajna opcja. Praca stresujaca, ale mi akurat przypadla do gustu i umialam ogarnac wszystko w przypadku, kiedy byl jakis problem. Ale firme interesuje tylko zysk z ciebie a nie twoje zaangazowanie i dobra robota.

dorym

a ja im nie wierze ze niby tak duzo mozn zaorbic no niby mowia i szkola a sami co szkola niby przykladem. jak zaprosza to dobra pojde.

anonymous

na wyżyny wznieść bym się musiał talentu aktorskiego by dać opinię tak swobodną jak swobodnie czuć się można w orange logictics. ale że słaby ze mnie aktor to napiszę krótko. Robota dla obytych ludzi, Firma dla chcących zarobić, mega rezultaty finansowe dla obytych, bystrych i takich co to wiedzą jak i z kim rozmawiać. Ja jestem umówiony na kontakt ws szkoleń, bo już na miejscu dostałem info że się kwalifikuje..pracowałem 10 lat w FMCG. Liczę na sporą kasę powyżej średnich przedstawiciela w mocnej korporacji!!

ROBtrans_MD

praca zobowiązująca ale...chyba do czegoś czego wymaga się z każdej firmie. Wiec zdziwiły mnie komentarz kolegi równorzędnie przyjętego na staż. Palcem nikt nie pokaże, myszki nie przesunie, giełdę masz i podstawowe narzędzia - czyli wiedze ze szkolenia - aby na niej próbować się poruszać i wystawiać co tam trzeba. Ja nie narzekam, manager też ma w interesie żeby mi szło, wiec zawsze otwarty żeby coś tam poradzić. Dla eterycznych mimoz to nie jest miejsce, bo aura faktycznie pełna swobody i autentyczności 'polaka w pracy'...ale naturalnie wg mnie. Ja dla mnie praca z potencjałem finansowym, wymagająca sprytu, umiejętności rozmawiania z ludźmi na różnych poziomach, inteligencji....i zmysłu wynikającego z doświadczenia ze sprzedaży. ja zostaje, manager ze mnie zadowolony, ja średnio bo chciałbym więcej łapać ładunków.

akana

jak zwykle i jak w każdej firmie, po obserwacji mam tyle ile można po jednym dniu. (przed rozmową i w jej trakcie). Piszą tutaj ludzie o luzie i ot -radocha! Myślę " w końcu nie trzeba będzie się spinać i nikt nie pęknie z nabzdyczenia'....ale temu luzowi towarzyszyły wybuchy okrzyków, te natomiast poparte dziwacznymi hasłami, śmiechami. To dość dziwaczne, bo nie wiem jak w takich warunkach można pracować - skoro na rozmowie powiedziano, że giełdy wymagają stałej kontroli etc. Pan podczas rozmowy - bardzo rozbiegany, jakby nie do końca mógł skupić się nawiązując relację. Raczej - jakby oparty o schemat. Piszę, że po partnersku rekrutują - hm, nie zaznałam, nie ujrzałam. Raczej pobieżnie i ze znakiem zapytania 'czy się nadaję i czy adm radę'. To niepokojące, bo spedycja to nie lot w kosmos, wiec co w ukryciu akie niepokojące? gdzie tej silnej psychiki ta praca wymaga? nie znalazłam podczas rekrutacji odpowiedzi. TO NIEPOKOJĄCY MINUS. Mówią że na szkoleniu wszystkiego uczą i mówią.......a nie można wprost na rozmowie? In plus zarobki o których się dowiedziałam. Tyle że...one dotyczą tych najlepszych, pytanie - jaki w spedycji jest procent tych najlepszych do reszty? Za mało wiem, ale dużo bym chciała wiedzieć.

Ola

Ide dzis na rozmowe jestem ciekawa co mi zaproponuja

anndona

rozmowa rozmową a jak rzeczywistość wygląda - szukam informacji. Na rozmowie sensownie prezentują możliwości firmy, co ważne sporo mówią o tym jak wygląd szkoleniem Trochę dziwne, że ogłoszenie nie do końca wnosi, że mowa o pracy w spedycji. rozmowę ocenie na plus, to że szybko podejmują decyzję i w bardzo luźnej atmosferze prowadzą rozmowę - też. Ale jeden znak zapytania jaki postawię, to ... co jest nie tak, że tak trudno w tej branży pozyskać pracownika? Czy ktoś coś wie?

Rozczarowany

Witam, praca bardzo fajna, jedyny szkopuł to na dniach próbnych zrobić normę pięciu transportów dogranych do końca, można być już naprawdę przy finalizacji zlecenia, a tu nagle okazuje się że danej trasy nie ma (wypadła, została sprzedana przez kogoś innego itp), wiec Ty i sprzedaży nie masz, i nie jest to przypadek rzadki, a nawet powiedział bym bardzo częsty. Bez dużej dawki szczęścia lub "podrzucaniu ładunków" przez bardziej doświadczone osoby mające kontakty z kierowcami, trudno jest wyrobić tą normę nowej osobie. Szkoda że żeby zostać w firmie nie liczy się zaangażowanie i wytrwałość, a po prostu fart i szczęście tak ja to widzę.

Olek_hm
@elo 14.11.2017 16:19

ja miałem trzy ładunki i mnie zostawili :) i działam dalej :)

Wer_kato.

chaos i zamieszanie, dziwna atmosfera. Jak dla mnie to dziwna praca,nie miałam doświadczenia w ich branży ale upewniono że wszystkiego szkolą w ciągu tygodnia. Aplikowałam z j. angielskim, a na miejscu powiedziano że do spedycji krajowej też aplikują więc nie miałam nawet zwrotki do którego działu i czy w ogóle byliby mną zainteresowani. Dziwne ale byłam około południa i nie zauważyłam by w tym dziale się odbywały jakieś rozmowy. Nie wyjaśniono za dobrze tej więc nie jestem zadowolona. szkoda bo wiem, że na rynku można dobrze zarobić w tej branży a ta rozmowa nie bardzo mi przybliżyła czy chciałabym i umiałabym wykonywać te prace. pan był jakby mało przygotowany do rozmowy i tego co miałam w cv. ale to standard. Chyba bym odpuściła.

olaf_katowice

ja zadowolony w 50% bo odwrotnie jak kolega nie czułem by pan się świetnie czuł na rozmowie. Raczej odwrotnie, ja przejmowałem pałeczkę dopowiadając rzeczy które mogłyby się w mojej pocenie okazać przydatne. Więc jako takiego HRu nie mają do selekcji kandydatów. Ale plus dam za rzetelne doinformowanie ws pracy i warunków. Raczej przyzwyczajony jestem do mydlenia oczu. Tu wiem wszystko. jak zadzwonią to podobno 5 dniowe szkolenie przy giełdach i nie tylko robią. Zagadka to ten stres, ...ktoś coś wie ? bo o realnych sytuacjach tak lakonicznie trochę było a nie wnikałem... szukam opinii już pracujących, o jakich sytuacjach mowa?

Ada_gliw.

wiecie co, byłam u nich na rozmowie i szczerze to ja mam mieszane uczucia. Bo jeśli komentujecie atmosferę - oka -przyznaje że ludzka, luźna, to rozumiem....ale czemu się nie skupiliście na fakcie, ze mają kłopot pozyskać pracownika. Ja się pytałam jak teraz na rynku jest z tymi transportami, czy jest więcej transportów czy tych którzy je realizują i w sumie nie mam jasności po tej rozmowie i nie rozumiem dlaczego mają kłopot znaleźć ludzi. Nie dostałam zaproszenia na drugi etap. Fakt, mają dzwonić do końca tyg...ale czy będą słowni? Ja mam mieszane wrażenia. Jak nie umieją znaleźć odpowiednich ludzi to jakby coś było na rzeczy. Chyba do mnie nie zadzwonią bo nie kryłam podejrzliwości.

KamilazDB

Byłam i widziałam. ‘włoskie klimaty’, luz i swoboda, bez sztywnego fałszywego fasonu jak to w naszym kraju się robi. To zaskoczyło. W sumie doceniam, bo na innych rozmowach wszyscy grali, mało chcieli powiedzieć o firmie. Tu kawa na ławę, wprost ci zakomunikują kto się do tej pracy nadaje. Poobserwowałam kilka osób – ze spedycji chyba, widziałam że mega prowadzili rozmowy. W sumie nie mam rozeznania o co chodzi dokładnie w tej branży, ale pełna koordynacja, pewność siebie, luz, odpowiedzialność. Tak mi się to zobrazowało. W sumie to nie każdy się do tej branży nadaje, z rozmowy wiem, że trochę od sprytu i taktycznych pociągnięć zależą rezultaty prowadzenia tej spedycji ale mówili że szkolą. Na szkolenie na bank pójdę jak mnie wybiorą. Super, że decyzja od rozmowy to 3 max dni – tak zaoferowano. Czekam, albo okażą się w porządku albo jak reszta da ciała !

danielZak.

tez bylem, dam pozytywa, konkretni ludzie, konkretna rozmowa. Znam rynek i wiem co oznacza 'zadzwonimy...moze 2..moze 3 tygodnie" Tu krotka pilka....i uczciwe podejscie bez sciemniania i przedstawiania pracy w krzywym swietle. Tego samego dnia dostalem odp, ze przeszedlem do II etapu, i ze moge przejsc przez szkolenie, ktore da obraz czy sie nadaje ...A wolalbym sie w to wkrecic, bo duzo czytalem, ze dobrzy spedytorzy naprawde ladne pieniadze zarabiaja. Mega PLUS za konkret i ludzkie podejscie.

Darek_fm

witam, 8 lat doświadczenia w fmcg i to w dużych trzech korporacjach, trochę się wypaliłem, i kumpel mnie wkręca w orange. Opowiada o tym jak wygląda u nich praca i jakie mają średnie zarobki, szukam info czy ktoś nie dawno został rekrutowany i dostał od razu umowę o pracę? Szukam info od ludzi pracujących w orange krócej niż rok.

michałB.

Nie najgorsze wrażenie, dzisiaj byłem, jeszcze tak otwarcie i szczerze nie rozmawiałem jak dzisiaj podczas spotkanie rekrutacyjnego. Mają ciekawą propozycję współpracy. Myślę, że każdy powinien sobie odpowiedzieć, czy jasno opisana praca w tej branży mu odpowiada. Na pewno trzeba w niej wykorzystać trochę sprytu i operatywności ale powiedziano mi, że wszystkiego co niezbędne uczą podczas szkolenia...Chyba pierwsze 5 dni traktują jako wdrożeniowy z włączeniem szkolenia. Mi przemycono podczas rozmowy info, że będą mną zainteresowani. Klarownie i jasno mówią czego potrzebują od pracownika, jakich ludzi szukają, naprawdę szczera rozmowa. Mam za sobą wiele tych z 'długopisami, rebusami, trzeba wadami i najtrudniejszymi sytuacjami" i dziękuję bardzo. Nigdy więcej takich sztucznych i nic wnoszących szpagatów z ludźmi, których nie stać nawet na zwrotkę po spotkaniu. Orange zapowiada się całkiem OK.

Zostaw opinię o Orange Logistics - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Orange Logistics