Ewa Szpot
counter
1 25 77 5 1
m.t.u Nowy wpis

My z salonu na ulicy Poznanskiej 49 w Swarzedzu, rzucamy wyzwanie tej firmie jesli chodzi o sprzedaz aut marki Opel, Hyundai,Suzuki,Citroen!!!

Masowe L4!!!!! Nowy wpis

(usunięte przez administratora)czy te wypłaty to jakiś żart? Może pani prezes spróbuje przeżyć miesiąc za tą nędzę? Niedługo organizujemy masowe L4, kontrolę itp. zobaczymy dzięki komu firma zarabia. PS. Jeb cię się z tą swoją kasą.

Nazwa działu: Sprzedaż

Firma jest pośmiewiskiem w branży. Można zapomnieć o jakichkolwiek przejawach szacunku do pracownika czy sensownym traktowaniu mimo zaangażowania, chęci i wyników. Oczywiście tak samo firma podchodzi do kwestii wynagrodzeń, zarząd robi wszystko aby wypłacić mniej niż było ustalone, kłamanie w oczy w tej kwestii było codziennością w wydaniu dobrze ożenionego(usunięte przez administratora). Zdecydowanie odradzam, nie uwierzyłbym w żadne zapewnienie od jakiegokolwiek członka zarządu tej "firmy".

Tak11Nie
elevator
@Były pracownik

zgadzam się w pełni z tą opinią, rotacja w tej firmie jest na poziomie chyba z 40%. Nie tylko pracownik jest traktowany jak wróg, ale także klient, bo ośmiela się np. przyjechać na czas. Panuje polityka zamkniętych drzwi u kadry zarządzającej, bo są wiecznie zajęci, a potem jest darcie się na pracownika i szukanie winnego. Nie wyciągają wniosków z pracy - są w pętli czasowej sprzed 30 lat, ręka rękę myje. Na blacharni wieczna impreza i odsypanie na godziny w kantorku. Rok temu stracili KIA, za jakość a właściwie jej brak a dlaczego - bo Kia chce się rozwijać, a szpot chce stać w miejscu. Do pilnowania w dniu biegów "zachęcani" są pracownicy, w ramach wolontariatu za 100-200 zł za dzień, zabierają kasę od klientów a bieg wcześniej przygotowują za darmo pracownicy różnych działów w ramach czasu pracy, a potem i tak musisz zrobić swoją robote. szefowa drze się na pracowników. śmiech na sali

Tak6Nie
Ziecia Nowy wpis
@Były pracownik

A zięć co powie na to?

TakNie

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Ewa Szpot?

Wazelina Nowy wpis
@Pytanie

Wazelina ... A nawet czas to i to nie pomaga. W tej firmie system motywacyjny nie istnieje. Tylko jest na papierze.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Pracowałem w tej firmie i nie polecam. Zatrudniają w firmie "córka" umawiają się na kwoty netto a później mówią że t o brutto. Warunki socjalne jak by 20 lat temu przestali inwestować. Jedno wielkie kolesiostwo. Kierownictwo pijaki nie znające się na tym co robią. Nie polecam tam pracować ponieważ wykorzystać pracownika na max a zapłacić minimum.

Tak15Nie
Teresa
@pracownik

Nie masz pozytywnej opinii o Ewa Szpot jako pracodawcy. Jak konkretnie mógłbyś opisać warunki socjalne, o których wspominasz w swoim wpisie? Chcę Cię przestrzec również przez opiniami obraźliwymi, które naruszają dobre imię osób pracujących w tej firmie. Powinny być zgodne z regulaminem, który każdy z użytkowników zobowiązuje się przestrzegać decydując się na aktywność w tym wątku.

TakNie1
NickFury
@pracownik

Generalnie słabo, w każdej szanującej się firmie handlowej pracownicy otrzymują premie od sprzedaży taka by jak najlepiej zmotywować. Natomiast kiedy przy wynikach brak odpowiedniej pensji, czas myśleć nad zmiana. Do Poznania niedaleko, a poznańskie salony tylko czekają na wyszkolonych handlowców, oczywiście z odpowiednia pensja. Warto zmienić firmę z 1/5 gowork na przynajmniej 4/5 :))

Teresa
@NickFury

Oczywiście - zazwyczaj, jeśli chodzi o branżę handlową, pracownicy otrzymują dodatkowo premię od sprzedaży. Szkoda, iż - według Ciebie - w Ewa Szpot sytuacja wyglądała trochę inaczej. Ale jestem przekonana, że pracodawca ten ma inne atuty, dla których warto byłoby dla niego pracować. Może oferowano Ci tam jakieś atrakcyjne dodatki pozapłacowe, które w jakiś sposób rekompensowałyby brak premii?

TakNie2
NickFury
@Teresa

W poznanskiej branży moto po prostu śmieją się z tej firmy, na szczęście rynek weryfikuje, co raz więcej klientów flotowych spogląda na gowork w celu weryfikacji jak tam traktuje się pracowników, bo to również świadczy o podobnym traktowaniu klientów. 1/5 to brzmi jak żart, a jednak jest realny.

Potwierdzam
@Teresa

Nie ma dodatków. Sprzedaż auta za 90 tyś. Bez rabatu dla klienta = 80 zlprowizji

Xxx

Piszecie o usłudze a ja napiszę o czyms innym. Totalne kumoterstwo. Szacunku Do pracownika brak. Od 30 lat nie mieli szacunku i mieć nie będą. Przykład idzie z góry więc...odpowiedzcie sobie na pytanie czy warto wieszać psy na pracownikach, czy na zarządzających np. Dyrektorze prezesie czy właścicielu? To oni odpowiadają za taki stan rzeczy. To oni nie inwestują w pracowników i ich nie szanują. 30 lat pracują w tym samym miejscu i nawyków nie zmienią . Żal mi tych pracowników bo widać że niejeden chciał być lojalny. Ale jak się nie szanują to lojalni odchodzą. Wyników nie będzie bo słowo pracownika który ma rację lub ma doświadczenie i wie co mówi jest wciskane w margines dając mu do zrozumienia że jest nikim. Racja i wypowiedzi są jak zawsze wazniejsze od szeregowego. Wie lepiej zarzadzajacy i ma w .... innych zdanie. Jego racja musi być na wierzchu i wszystko chce sie miec za darmo. Ludzie .... opamietajcie się bo niedługo będzie za późno. Biedni pracownicy robia co moga by utrzymać pracę. Ale zarządzania w tym żadnego nie ma. Ludzi trzeba zmienić na wysokich stołkach.

Tak10Nie
Bartoszek
@Xxx

Widzę , ze jest dużo ogłoszeń na handlowca, ale po takim opisie szkoda marnować czasu na wysłanie CV. Pytanie jak z kadra kierownicza bo słyszałem, ze to najgorszy punkt w tych salonach. Konkurencja idzie mega do przodu i do niej wyślę Cv. Dziękuje za przestrogę.

Janusz
@Bartoszek

Najgorszym i najsłabszym ogniwem w tej firmie to Pan Janusz. Dyrektor który bardzo blokuje rozwój ludzi, narzuca swoją politykę i nakazy, lubi gdy ktoś do niego donosi słucha ludzi ale robi wielkie wywody gdy ktoś ma inne zdanie. Nie daje zarobić. Stawki za sprzedaż mega niskie nie da się z tego kupić nawet miesięcznego biletu. (usunięte przez administratora) na prowizjach.

Potwierdzam
@Janusz

(usunięte przez administratora)blokuje wszystko nawet nie wypłaca prowizji za sprzedaż wynikająca z umowy.

Bartosz

Jak wyglada kwestia z urlopami? Dużo ogłoszeń o prace, ale z komentarzy wynika, ze PP jest nierespektowane.

Gabriela
@Bartosz

Ja z ciekawości spytam. Co to jest PP? Bo z niczym w firmie Ewy Szpot mi się ten skrót nie kojarzy.

Tak1Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 178 dni.

Czy jest możliwość w Ewa Szpot pracy na część etatu?

Chundaj pan daj.
Nazwa działu: Serwis

Nie martwcie się drodzy pracownicy wszędzie te podwyżki wszystkiego........ale u nas podwyżek na szczęście nie będzie!!!

Gabriela

Na jakie samochody można liczyć na stanowisku Handlowca?Jak wygląda plan sprzedażowy?

Xfuckto
@Gabriela

Jak na jakie? Te co są w salonie sprzedajesz. Chyba nie mówisz o służbówce? Tutaj nikt takiego nie posiada nawet dyrektor. Buahahahah jest to ewenement ???? na skalę całej Polski. Plan sprzedażowy jest taki - sprzedajesz jak najwięcej a ty nic z tego nie dostajesz.

Tak2Nie

Czy pracownicy Ewa Szpot chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Nie ma
@Pytanie

Nie ma żadnej integracji. Właścicielka i ojczulek oraz całą zgraja dyrektorów jest tak skapa że nic nie organizuje. Pracownicy boją się nawet kawę zrobić z automatu w dzień swoich imienin. Drze papkę bez powodu i patrzą na Ciebie z pogardą.

tez nie ma
@Pytanie

Integracja? Jaka integracja. Przecież pracownik to Twój wróg. Trzeba mu płacić więc straty, utrzymywać miejsce pracy a to kolejna strata i na niego patrzeć.. a najgorzej gdy pracownik ma rację i racja jest inna niż ta idąca z jaśnie oświeconego zarządu. Oj to już zło wcielone i trzeba go gnębić i zajechać. Warunki pracy kiepskie choć dużo obiecują przy zatrudnieniu.

Ta kobieta
@Pytanie

Ta kobieta to dziewczynka. Co ona by osiągnęła bez tatusia.? Jej motto to wyzysk pracowników i pogarda i nie placenie umawianych wynagrodzen. Ale w sumie nie ma sie co dziwic. Obok w firmie tez tak jest . A niech tylko ktoś szukać będzie butami po płytkach w salonie...oj to zaraz rysy będą...i zięba.

Antoni

Hej, ile da radę wyciągnąć tutaj jako mechanik/lakiernik? oferują umowę o pracę? Dajcie znać.

Dajsespokoj
@Antoni

3 z przodu to max co da się wyciągnąć i szefostwo myśli, że ty zarabiasz bardzo dużo!!! ... Czyli na dzisiejsze czasy -, kredyt 1300-1500, jedzenie +/- 800zl, opłaty -/+ 500zł , paliwo do 300zl - o k.... co dalej ??? Tu jest tak ubogo, że nawet bieda nie piszczy. Umowa najniższa krajowa + premia zależna od tego jaki był miesiąc ???? czyli zawsze kiepski.

Paweł O
 Rekomendacja

Źle potraktowany. Ekspertyza powłoki lakierniczej za pomocą okularów do czytania ... brak właściwej diagnozy i rozmowy o okolicznościach powstania usterki na aucie. Szanowny pan Mirosław H. chyba miał za zadanie, odprawić mnie z kwitkiem ... nawet nie przyjął zgłoszenia. Dopiero po mojej stanowczej interwencji, była odpowiednia reakcja. Ciekawe ile osób do tej pory i ilu jeszcze w/w osoba tak potraktuje. Hyundai Santa Fe 2018 R. Serwis w ramach Gwarancji. Osoba - Ekspert w okularach - kierownik serwisu - Mirosław H. Proszę nie kierować się opinią w/w "eksperta", tylko prosić w serwisie o zgłoszenie usterki, w ramach gwarancji, do Warszawy.

Ex
@Paweł O

To chyba standard, dopiero list do centrali załatwił temat, a Pan nawet nie przeprosil

Gość

Wszystkich klientów przejął konkurencyjny salon Alphabetu na Poznańskiej49 w Swarzędzu, długo nie pociągną.

8R
@Gość

Szczególnie kierownik konkurencyjnego salonu w Swarzędzu Marcin polubił klientów Szpota.

TakNie1
BABUSZKA

Nie mie oceniac jak sie pracuje u pani EWY, ale dzis kupilismy nowy samochod HUNDAJA KONE i musze stwierdzic ze takiej milej i profesjonalnej obslugi dawno nie doswiadczylismy, jestesmy z mezem o duzym PESELU mamy wymogi wieksze jak mlodzi, wiec bylismy nastawieni ze nas potraktuja rutynowo ,ALE mile zaskoczenie pan ktory nas obslugiwal wylozyl nam wszystko lopatologia bo tak duzo nowosci ze troche sie pogubilismy.Na konie paniEWA tez podeszla i zainteresowala sie czy wszystko zostalo nam dokladnie przekazane JESTESMY BARDZO BARDZO ZADOWOLENI Z OBSLUGI W SALONIE U PANI EWY.DZIEKUJE WILHELMINA I JAN

TakNie2
Renata
@BABUSZKA

Ja z kolei muszę stwierdzić, że bardzo miło czyta się właśnie takie opinie od zadowolonych Klientów Ewy Szpot. Od Twojej ostatniej aktywności na forum minął już pewien czas. Czy nowy samochód działa jak należy? Chciałabym Was poinformować, iż firma Szpot właśnie prowadzi rekrutację. Stanowiska, o które możecie się ubiegać to: Lakiernik samochodowy, Pomocnik lakiernika, Mechanik, Pracownik Gospodarczy oraz Asystent Księgowości. Tu macie szczegóły: https://szpot.pl/category/kariera/ Po przejrzeniu koniecznie dajcie mi znać, co sądzicie!

NataliaT

Widziałem ogłoszenie do działu marketingu, ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy atmosfera, zarobki nadal są takie same jak w opiniach 2016-2018? Chciałam wysłać cv, ale po przeanalizowaniu opinii jestem przerażona..

Tak2Nie1
Witold
@NataliaT

Opinie należy czytać, ale wnioski trzeba wyciągać samemu. Myślę, że powinnaś zdecydować się na rozmowę choćby po to, żeby zweryfikować wypowiedzi na forum i bezpośrednio od rekruterów dowiedzieć się o warunkach zatrudnienia i atmosferze w firmie. Napisz na jakie stanowisko chcesz kandydować i jaką decyzję podjęłaś?

Lolek

Na tym forum powinny znaleźć się tylko opinie pracowników. Klienci swoje uwagi powinni napisać na właściwy adres.

. basiula
Nazwa działu: Serwis

Przegląd po dwóch latach. Nie polecam robić przeglądu gwarancyjnego. Kierownik serwo y na podstawie zdjęcia zrobionego przez pracownice ocenił że samochód jest uszkodzony a nie koroduje. Nie pofatygowal się wysłać reklamacji do producenta. Tłumaczył się że pracownica już nie pracuje. Skandal co to obchodzi klienta. W tym serwisem nie róbcie przeglądów gwarancyjnych bo to są wyrzucone pieniądze. Arogancja bezczelność to jest argument tego pana. Czekałam pół roku za odpowiedź i taka otrzymałam od tego arogant kierownika serwisu.

mod_rem
Nazwa działu: Sprzedaż

Witam pierwsze wrażenie pozytywne lecz na tym koniec! Gdy zamówiłem auto i po długim oczekiwaniu przyszło okazało się że auto jest nie zgodne z zamówieniem przez co nie spełni swojego przeznaczenia. A umowa na pracę pod dane auto podpisana. Co dalej salon po cichu przeprosił i oznajmił że nie mogą takiego auta dostarczyć gdyż mają błąd w programie przez co auta w takiej konfiguracji nie dostarczą. A gdyby oznajmili to od razu mogłem zamówić auto u konkurencji gdzie takie auta mają czyli w Peugeocie gdzie owe auta jeżdżą tylko pod innym znaczkiem. Czyli sumując klient został na lodzie bez auta i w kieszeni z umową więc teraz szybko musiałem nająć auto bo nie stać mnie by płacić kary. Zanim złożycie zamówienie zastanówcie się czy warto!!!!! A jeżeli przyjdzie auto sprawdzajcie czy jest zgodne z zamówieniem!!! Pozdrawiam mam nadzieję że wpis was uchroni przed kłopotami????????????

pepe
Nazwa działu: Blacharnia

podczas serwisu, również napraw, więcej popsuli, niż naprawili. oni tam mają takie pomysły, że najbardziej rozwydrzony dzieciak by na to nie wpadł, jak może sponiewierać i zdewastować Twój samochód. dzięki temu serwisowi zrezygnowałem z marki, aktualnie idąc wprost do Renault, mimo że chciałem mieć nową Insignię - ale nie, dziękuję. nie chcę mieć nic do czynienia z autoryzowanymi serwisami Opla w Poznaniu.

Zostaw merytoryczną opinię o Ewa Szpot - Swarzędz

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ewa Szpot