Opinie o IBM w Kraków Krakowiaków 32

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie IBM. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie IBM o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM w Kraków Krakowiaków 32

Czy można liczyć w IBM na prywatną opiekę medyczną?

bububu

tak :)

upc

Może ktoś podać jakieś przykladowe stanowiska dla absolwentów bez doświadczenia, na które można ewentualnie aplikować (studia kierunek logistyka)?

Maciek

no dobra, szukam pracy w Krakowie jako dobry specjalista ds. zabezpieczen. Gdzie sie nie obroce (Sabre, IBM, cokolwiek nie przejrze) 90% osob jest niezadowolonych. W zwiazku z tym, jaka firma zwiazana z IT jest lubiana i na dodatek dobrze placi (mam na mysli: daje mozliwosc rozwoju finansowego a nie utrzymania sie z miesiaca na miesiac)? Kurcze, nie moge znalezc. Moze jakies typy? Pozdro

Zbyszek
@Maciek

Jedź do Niemiec. Tu jest jak jest - polskie piekiełko.

nick
@Maciek

sabre w porownaniu do ibm to jest kraina mlekiem i miodem plynaca. Na start jak masz 2+ lata stazu dostajesz 10kpln. Niby to jest 2,5k euro, ale pamietaj ze mieszkasz w polsce. Obydwie firmy to offshoring. wiec sa tu tylko po to by ciac swoje koszty. Jak chcesz to lec na zachod, Zobaczysz jak tam super. a szczegolnie ceny ichniejszych mieszkan:)

Dawid
@nick

Ktoś z Was mógłby napisać, jak wygląda realna stawka wynagrodzenia na początku zatrudnienia w firmie IBM? Mam tu na myśli osoby bez większego doświadczenia zawodowego. Czy takie osoby są w ogóle zatrudniane przez pracodawcę? Liczę, że uzyskam odpowiedź na moje pytania.

własna. Tylko własna :-)

Aaa

Socjal w IBM to dramat! Kawa niedobra, z czystością też różnie bywa, brak paczek na Mikołaja dla dzieci, zero docenienia pracowników nawet w okresie świątecznym! ????

informatik
@Aaa

Przychodzisz do pracy czy na kawę? Czy po paczki? Podstawową funkcją pracy jest przynoszenie dochodu, jeśli szukasz kawy i socjalu to na pewno znajdziesz firmy w których to priorytet. Jasne że obecność takich detali to miły akcent, ale na boga w umowie zawarte są godziny pracy, stanowisko i kasa.

Aaa
@informatik

Ja przychodzę pracować i tak się składa że przynoszę ze sobą swoją kawę :-) Natomiast użytkownik uważam, że taki gest jak "paczka" dla pracownika akurat jest istotna - choćby dlatego aby pokazać że doceniają pracownika! Widzę, że trafiłam na bardzo porządnego pracownika, który absolutnie nie narzeka na socjal i jest szczęśliwy bo robi dochód. Pozdrawiam

Pierwszym etapem była bardzo krótka rozmowa telefoniczna w celu umówienia na wideokonferencję. Kojarzę w sumie tylko pytanie o dostępność. Wideokonferencja odbyła się z jedną Panią z HR, która przedstawiła i zaproponowała kilka dostępnych zespołów, tak, żeby dopasować stanowisko do umiejętności i preferencji kandydata. Większość rozmowy była po polsku, tylko mały fragment po angielsku w celu sprawdzenia umiejętności językowych. Mimo, że Pani była miła, dało się wyczuć nieco protekcjonalny ton rozmowy, bardzo drążyła np. powód mojego odejścia z poprzedniej pracy. Sama rozmowa trwała ok. 45 minut, na koniec Pani powiedziała, że jeśli moja kandydatura przejdzie dalej, to czeka mnie ewentualnie jeszcze jedna rozmowa uzupełniająca do konkretnego zespołu. Jednak po kilku dniach bez odpowiedzi zdecydowałem się zapytać o status mojej rekrutacji i dostałem odpowiedź, że Pani menadżer z HR zdecydowała się wybrać innego kandydata. Oczywiście sami nie mogli poinformować, podać przyczyn odrzucenia, jakichś wskazówek udzielić, tylko sam się musiałem dopytywać. Co ciekawe, na rozmowie Pani wydawała się być zainteresowana moimi umiejętnościami i znajomością tematu, ale jak widać, chyba tylko udawała. Bardzo nieprofesjonalne podejście do kandydata.

Znajomość MSOffice, głównie Excel (tylko powiedzieć co się umie, żadnych testów online), jakie znam inne programy, pytania o doświadczenie zawodowe i edukację, o zainteresowania.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Olo

Czy na stanowisku RTR accountant jest możliwe 8.5k brutto?

Adas
@Olo

Chyba z Chinskim :)

BiDaZnĘdZą
@Olo

idź na studia i znajdź dobrą pracę to będziesz dobrze zarabiał - mówili nauczyciele, specjaliści od wysokich zarobków ;) Studia i etat to idealny przepis na finansową katastrofę. A 8.5 zł brutto zarobisz jako barman w Zgorzelcu. Po drugiej stronie rzeki oczywiście. Nie marnując czasu i pieniędzy na studia.

Espanya

IBM jest mocnym średniakiem .w 2015 roku dostałem tam pracę po studiach od razu . 2300 plnna rękę z hiszpańskim młodszy ksiegowy. Uciekłem po 2 miesiącach bo praca nudna. W Philipie morisie dali mi ,2500pln za dużo bardziej stresująca pracę. Obecnie siedzę w Barcelonie w średnim ale nieproblematycznym.korpo za 1500 eur netto. Także trzeba z tym dosw w Krakowie przebijać się na zagranicę.

Project Manager

Na jakie zarobki można liczyć w IBM na stanowisku Project Manager?

Dexter
@Project Manager

3-6k netto. Zalezy od doswiadczenia i czy masz znajomosci u managera, ktory da Ci wiecej.

KSEnia

Czy w IBM jest możliwość pracy z domu? Jeśli tak, to ile razy w tygodniu?

Dos
@KSEnia

Na niektórych projektach jest możliwość pracy z domu. Zazwyczaj zaczyna się od 2 dni, potem 3-4 dni w tygodniu.

Juita
@KSEnia

Praca z domu nie jest w interesie IBM Polska w kontekście docelowej migracji projektów do Indii i jest obecnie ograniczana. Docelowo przewiduje się likwidację tej formy pracy, już podjęto działania typu wymagane 90% desk utilization.

KSEnia

Hej, czy orientuje się ktoś jakie są widełki dla początkującego Junior Accountant PTP Spanish? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Sławomir
@KSEnia

Jesteś zainteresowana złożeniem CV na to stanowisko? Niestety nie znam wysokości wypłaty, ale chętnie dowiedziałbym się jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna. Jeśli zdecydujesz się na aplikacje, napisz jaki stopień trudności miała rekrutacja.

Katarzyna

Jakie są widełki na stanowisku księgowego albo analityka z 2 letnim doświadczeniem w finansach ?

Kraksa
@Katarzyna

ktoś wie?

Ilona

Wiecie, czy szukają ludzi do biura?

baby drapieżne

narzekacie na pracę straszne zmiany w zespołach a problem lezy gdzie indziej. widze na forach jedna z opinii unikajcie projektów gdzie jest dużo kobiet a to chyba prawda bo polski są najagresywniejszymi kobietami na świecie. Baba babie wilkiem zazdrość babska o wszystko. teraz w czasach kiedy baba może robić karierę kierować zespołem powoduje u nich wyzwolenie najokropniejszych cech. Co się dziwić jak taka dorwie się do stanowiska i zarobi dużo kasy to się trzyma nogami i rekami takiej fuchy. faceci się nadają do prac twórczych kobiety do prac powtarzalnych kobiety potrafią upiększać to co faceci wymyślili. tutaj robi się to samo praca typowo powtarzalna jak się raz nauczysz to co miesiąc w koło macieju stąd kobiet jest tutaj tak dużo a faceci się nudzą w takiej pracy. najgorsze to że kobiety uważają że ta praca nie dla facetów i faceci są niestety wyśmiewani i gnębieni każdy kto tu pracuje to wie to. baba może się mylić dziesiątki razy a facet jak zrobi bład to jest piętnowany. kto pracował z przełożonym facetem to bajka a prawie każdy narzeka na przełożona babę. więc im więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych tym więcej zmian kadrowych bo baba gada gada niewiele z tego wynika i wszyscy mają tego dość stąd tyle roszad personalnych ludzie uciekają. róbcie z facetów przełożonych to będzie o niebo lepiej

@baby drapieżne

Wszystko niby się zgadza, ale te jak piszesz "baby" są tańsze co jest niewątpliwą wartością dodaną dla firmy. Taka "baba" będzie agresywnie targetować i za podstawowa stawke 2100 zł na miesiąc w nadziei (nigdy nie następującego) awansu - wystarczy że jej da się poczucie władzy. To powoduje krótkoterminowy wzrost zyskowności firmy, po co zartudniać mężczyzn za dużo wyższe stawki skoro szeregowe resursy są równie dobrze dyscyplinowane i za owe 2100 zł. Potem taka "baba" jest wymieniana na nową, młodą żądną zmian i władzy.

Nex

Ile mozna zarobic jako software engineer w ibm ?

@Nex

Na tym stanowisku w tej firmie możesz liczyć na większą stawkę niż inni, myślę, że rzędu 2300 na rękę. Mam nadzieję, że pomogłam, zapraszam do dyskusji.

Przerażające

Przerażające absolutnie przerażające rzeczy pisze Julita. przecież to jest outsourcing więc jaki prestiż jaki rozwój? Toż to chyba niedorozwój. W outsourcingu się klepie dane w komputer na podstawie procedur wszystko jest powtarzalny, każdy tydzień więc nie ma żadnego rozwoju. DO tego IBM słynie z tego, że tutaj jest dużo mniejszy zakres obowiązków niż w innych firmach tego typu w Kraku, więc niezrozumiałe jak takie rzeczy można wypisywać. Asystent ds. księgowości w normalnej firmie ma większe obowiązki niż starszy księgowy w outsourcingu. Prestiżu też nie ma bo to outsourcing, a więc śmieciowe zadania, które nikt wykształcony za granicą nie chce wykonywać. To tak jak praca w prestiżowej restauracji jednak nie na stanowisku kucharza, a na zmywaku (pomyje). Można być dumnym z marki firmy, ale już nie ze stanowiska pracy. Sukces? Chyba że ktoś w xls. postawił trzy kropki zamiast trzech i z tego powodu się promuje bo na takiej podstawie można tutaj uzyskać awans. Matko i córko...

@Przerażające

Outsourcing wiążę się z wielkimi korzyściami dla klienta, pozwala on na spłaszczenie struktury organizacyjnej i odciążenie od rozwijania know - how. To, że asystent ds. księgowości w normalnej jak to nazywasz "normalnej" firmie ma większe obowiązki niż starszy księgowy w outsourcingu jest niewątpliwą korzyścią dla klienta pozwalającą na zoptymalizowanie kosztów procesu a w ostateczności przenosi się to na sukces klienta w dziennych taskach. Co do prestiżu to proszę się zastanowić, czy księgowy w tzw. "normalnej" firmie może się w ogóle porównywać z księgowym będącym częścią niebieskiej drużyny, która de facto odnosi sukcesy na każdym kroku, nie tylko w dziedzinie optymalizacji know-how a także w normalizacji kosztów i spłaszczeniu strukturyzacji organizacyjnej.

JasiekAABE
@Przerażające

Julita jest trollem internetowym który probuje zaszkodzic IBM. Ta firma jest spoko, placi skromnie, ale nie wymaga tez wiele. A szkoli i daje rozwoj. Na pewnym etapie zycia daje mozliwosc wskoczenia w nowa branze. Ma wady ale ktora firma nie ma?

Anita

Nie wierze. Mowisz tak jakbys chciala wywolac fale negatywnych odpowiedzi. To nie jest przypadek. Ibm jest spoko, malo placi i nie ma prestizu, ale daje szanse na start. To jest atut

@Przerażające

@Przerażające, pracujesz w firmie IBM? Co możesz doradzić osobom, które właśnie chcą rozpocząć swoją karierę zawodową w tej branży? Możesz podzielić się swoim doświadczeniem od strony pracownika?

Ewelina

Kiepska pensja i nikłe szanse rozwoju. Dobra praca na start.

@Ewelina

Ewelino, w sąsiednim IBM Katowice nie mają nawet darmowej kawy i herbaty. Za wszystko muszą płacić sami. Naprawdę u nas w Krakowie jest nieźle. Pensja nie powinna być dla Ciebie najważniejsza. Czy nie uważasz, że prestiż pracy w korporacji w międzynarodowej atmosferze jest bardziej istotnym argumentem niż płaca ? Jak ta atmosfera wpływa na możliwości rozwoju ? Zapraszam do dyskusji.

Jose

To jest żart ?

@Jose

Czy nie uważasz, że prestiż pracy w korporacji w międzynarodowej atmosferze powinien być dla polskich pracowników bardziej istotnym argumentem niż płaca czy wybujałe preferencje seksualne zagranicznych współpracowników? Jeżeli chodzi natomiast o zatrudnienie jeszcze większej liczby obcokrajowców za kilkukrotnie wyższe stawki to może ten fakt długoplanowo spowodować wzrost innowacyjności w teamie. Z jakimi wyzwaniami poza trudnościami z porozumieniem się ze słabo mówiącymi po angielsku kolegami z Indii musi się team zmierzyć? Czy otwierają się nowe możliwości rozwoju prowadzące do sukcesu w wielopoziomowej strukturze korporacyjnej? Zapraszam do dyskusji.

Mik
@Julita

Gorzej ze słabo mówiącymi po polsku współpracownikami. Albo takimi, którym się wydaje że to chameryka

@Mik

Mik a moze to bodziec, aby lepiej poznac angielski, lub inny jezyk? Jezyki obce sa teraz atutem i czesto nawet nie trzeba znac polskiego, aby odnalezc sie w srodowisku biznesowym.

Julita

@Ewelina, możesz powiedzieć czy firma poszukuje osób, które raczej rozpoczynają swoją karierę zawodową, czy doświadczonych pracowników? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje? Jaka jest atmosfera i relacje z przełożonymi?

Maciej A. Z.
@Julita

Dziadostwo caly czas poszukuja. A jak kto przyjdzie to zaraz ucieka.

Julita

@Historia, bardzo proszę, aby posty umieszczane w wątku opinii o pracy w firmie IBM, odnosiły się bezpośrednio do sytuacji i informacji związanych z tym pracodawcą. Komentarze nie na temat nie są informacjami, których poszukują osoby zainteresowane pracą w firmie IBM. Dlatego proszę o merytoryczne i uzasadnione wpisy w tym wątku.

Andrew

Zastanowimy sie nad tym.

Olek

Czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Zygmunt
@Olek

Permanentnie, a nie aktualnie hahaha tu ciagle jest rotacja, przychodza 3 osoby, odchodzi jednoczesnie 5 i z trudem lataja dziury kadrowe. Planuja prace w oparciu o nadgodziny, chociaz udaja ze to nieprawda, to tylko chwilowy kryzys. No i placa do (usunięte przez administratora)

Julita

Jak uważacie - czy prestiż pracy w korporacji w międzynarodowej atmosferze w Krakowie, gdzie metr kwadratowy mieszkania w sensownej dzielnicy blisko centrum właśnie przekroczył cenę 12000 PLN za metr kwadratowy wciąż może pozostawać bardziej istotnym argumentem niż płaca na poziomie 2100 zł miesięcznie? Gdzie mieszkacie przy takich pensjach i jak długoplanowo to może wpłynąć na perspektywy rozwoju w firmie ? Czy wynajmowanie mieszkania w bloku na peryferiach Nowej Huty w 6 osób jest bardziej motywujące czy deprymujące w kontekście rozwoju w wielopoziomowej strukturze korporacyjnej? Jak wpływa to na dyspozycyjność pracowników? Jak spędzacie odbierane nadgodziny w takim mieszkaniu ?

Krzychu

Plusy : stabilność zatrudnienia, prawie kazdy dostanie umowe na czas nieokreślony, raczej nie zmuszaja do nadgodzin, fajne szkolenia ktore daja rozwoj osobisty,nauka jezykow w zasiegu reki. Minusy :atmosfera, ciagle demotywowanie ludzi przy nieudolnych probach motywowania ich, nikle szanse awansu a nawet podwyzki, sporadycznie mobbing i dokuczanie kolegom ktorzy sie nie umieja bronic - ale to chyba akurat w Polsce norma, minus kazdej firmy, pieniadze w dolnym kwartylu tej branzy. Podsumowujac - oplaca sie tu pracowac dla tych szkolen i pewnosci zatrudnienia. Ale to nie jest uslane różami ani to zadne kokosy nie sa. Prestiz w CV na przyszlosc to faktycznie plus,bo ludzie mylnie kojaza IBM z tym od technologii z USA i mysla od razu ze jestes super specem.

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Kraków

• Jak się pracuje w IBM?

Zobacz opinie na temat firmy IBM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IBM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM?

Kandydaci do pracy w IBM napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM
1.6/5 Na podstawie 445 ocen.

IBM