Opinie o IBM w Kraków Krakowiaków 32

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie IBM. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie IBM o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM w Kraków Krakowiaków 32

Newhire

Kiedy powinienem dostać umowę / skierowanie na badania medycyny pracy lub zacząć być wdrażany? Zostają 3 tygodnie do rozpoczęcia pracy, dostałem jakiś czas temu propozycję, która zaakceptowałem, w obecnej pracy złożyłem wypowiedzenie i cisza. nie ukrywam że trochę mnie to stresuje.

Kyc
@Newhire

Ja zrezygnowałam i odeszłam do Passcon'a i nie żałuję. IBM czyli centrum krakowskiego outsourcingu to porażka. Firma żart.

passcon przyszly pracownik
@Kyc

A długo pracujesz? Opinie średnie na go worku? Warto aplikować, widać że rekrutują też .

Potraktowany jak zero

Witajcie drodzy forumowicze. Niedawno miałem okazję aplikować na stanowisko stażowe na testera do firmy IBM. Oddzwoniono do mnie z firmy i zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjną, która miała się odbyć danego dnia, był to poniedziałek. Tylko tyle, żadnej godziny, żadnych konkretów. Powiedziano mi też, że zostanie wtedy wysłane zaproszenie do spotkania na platformie. W poniedziałek miałem tylko zajęcia na uczelni, więc czekałem spokojnie na zaproszenie. I nic. Nie przyszło. Jak bardzo trzeba nie mieć szacunku do drugiego człowieka by zaprosić go na rozmowę kwalifikacyjną i go potem olać. Zmarnowaliście mi pół dnia, które mogłem spędzić lepiej, niż czekając na to aż łaskawie zadzwonicie, czego oczywiście nie zrobiliście. Za parę dni zadzwoniłem żeby się spytać dlaczego tak się stało. Oczywiście nic nie wiadomo, pomyłka i że zadzwonią żeby wyjaśnić sprawę. Nie zadzwonili. Przestrzegam każdego kto chciałby kandydować na jakieś stanowisko do tej firmy o tym do czego są oni zdolni i za kogo cię mają - za psa. I zachęcam do refleksji - jeśli w ten sposób traktują kandydatów, to jak będą później traktować pracownika - odpowiedzcie sobie sami. Stanowczo odradzam.

ewiiojffio

Powiem coś od siebie odnośnie księgowości.... Moi drodzy niezadowoleni forumowicze, wszystko zależy od ludzi, którzy Wami kierują. To od nich zależy czy dostaniecie awans, bonus oraz możliwość właściwego rozwoju. Zawsze można trafić na ch*ja - zresztą jak wszędzie, jednak są też Ci rozsądni przełożeni. Większość osób mówi o tym jak to źle w IBM, ale tak naprawdę d*py im się nie chce ruszyć. Z mojej dwuletniej obserwacji wynika, że większość osób jest upośledzona intelektualnie, leniwa do potęgi n-tej i tak naprawdę nie wnoszą niczego od siebie (przyjdę - naklepię - przesiedzę pół dnia w kuchni - wyjdę). Równie dobrze można by było ich zastąpić szympansami - IBM by nie upadł. To jednak stwarza świetną okazję dla osób, które pokażą coś więcej niż tylko klepanie faktur i naciskanie przysłowiowego "księguj" w poleceniu księgowym. Masz normalnego przełożonego - doceni Twoją dodatkową pracę, innowacyjny pomysł. Oczywiście wspomniane braki kadrowe są widoczne - zazwyczaj osoby "uciekają" do konkurencji do kompletnie tych samych zajęć tylko za trochę wyższą stawkę - absurd. Stwarza to rynek pracowników, którzy niczego nie potrafią i tylko zmieniają pracę o kwotę przysłowiowej inflacji. Reasumując - IBM jest w porządku, oczywiści bez fajerwerków. Jednak uważam, że potrafią docenić i oczywiście odpowiednio wynagrodzić finansowo pracownika. Social mnie nie interesuje - kawa jest, herbata też - tyle mi wystarczy. Jeszcze jedna mała uwaga, jeżeli uważacie, że zarobki w kwocie około 3K (netto) na start bez kompletnie żadnego doświadczenia i za robotę klepacza to mało - przepraszam, ale jesteście niepoważni.

Maciek
@ewiiojffio

Zgadzam się z powyższą opinią. Ponadto uważam, że jeśli ktoś ma wiedzę, jest ambitny, pracowity, wie jak pokierować karierą i życiem to się odnajdzie wszędzie. Tak jak wspomniane wyżej - IBM, może bez fajerwerków ale da się coś z tego dla siebie wziąć. Oczywiście, jeśli się tylko chce i umie. Pozdrawiam serdecznie, Ktoś kto dostał awans po mniej niż 12 miesiącach pracy w IBMie :)

@Maciek

Fajnie, że znalazła się osoba, która jest zadowolona ze swojej pracy w firmie IBM. Mógłbyś do swojej wypowiedzi dodać, jak wygląda sprawa ewentualnych szkoleń zawodowych w tej firmie? Osoby, które chcą się rozwijać, mają możliwość, aby brać udział w kursach i szkoleniach, które organizuje pracodawca? Chciałabym wiedzieć, jak to wygląda w rzeczywistości.

@Maciek

A czy oprócz awansu udało Ci się wspoczyć na wyższą stawkę niż entry level czyli 2050 zł netto? Czy był to awans jedynie dla zatrzymania uciekiniera ale bez podwyżki?

@ewiiojffio

Innowacyjny pomysł, błahuahuaaaaaaa :DDDDDDDD Nie w tej branży.

@Julita

Słynne awanse bez podwyżki, wieść się niesie :)

...
@pamelan

Dokładnie moja sytuacja :) 2 lata pracy, brak awansu, brak perspektyw

sytuacja_taka

Abcdef

Czy mogłby się ktos podzielić info jak wygladaja place w dziale IT? Narazie aplikuje tam na interna - czy potem jest normalna mozliwość awansu na juniora z podwyzka, czy firma trzyma na wiecznym stazu zeby przypadkiem nie dac wiecej?

@Abcdef

Rozgryzłeś ich.

Pierwszym etapem była bardzo krótka rozmowa telefoniczna w celu umówienia na wideokonferencję. Kojarzę w sumie tylko pytanie o dostępność. Wideokonferencja odbyła się z jedną Panią z HR, która przedstawiła i zaproponowała kilka dostępnych zespołów, tak, żeby dopasować stanowisko do umiejętności i preferencji kandydata. Większość rozmowy była po polsku, tylko mały fragment po angielsku w celu sprawdzenia umiejętności językowych. Mimo, że Pani była miła, dało się wyczuć nieco protekcjonalny ton rozmowy, bardzo drążyła np. powód mojego odejścia z poprzedniej pracy. Sama rozmowa trwała ok. 45 minut, na koniec Pani powiedziała, że jeśli moja kandydatura przejdzie dalej, to czeka mnie ewentualnie jeszcze jedna rozmowa uzupełniająca do konkretnego zespołu. Jednak po kilku dniach bez odpowiedzi zdecydowałem się zapytać o status mojej rekrutacji i dostałem odpowiedź, że Pani menadżer z HR zdecydowała się wybrać innego kandydata. Oczywiście sami nie mogli poinformować, podać przyczyn odrzucenia, jakichś wskazówek udzielić, tylko sam się musiałem dopytywać. Co ciekawe, na rozmowie Pani wydawała się być zainteresowana moimi umiejętnościami i znajomością tematu, ale jak widać, chyba tylko udawała. Bardzo nieprofesjonalne podejście do kandydata.

Znajomość MSOffice, głównie Excel (tylko powiedzieć co się umie, żadnych testów online), jakie znam inne programy, pytania o doświadczenie zawodowe i edukację, o zainteresowania.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Patryk

Ekipa dogaduje się między sobą ?

@Patryk

Nie.

Sonia

Witam, Zamierzam aplikować na stanowisko "Recruiter - Screening Specialist with French ". Chciałbym się dowiedzieć czy zarobki 5500-6000 zł NETTO są realne? Mam 6letnie doświadczenie w międzynarodowej korporacji IT + znam dobrze angielski i francuski. Z góry dziękuję za informację.

@Sonia

Nie.

Jak długo czekaliście na odpowiedź po rozmowie rekrutacyjnej? Mówili, że do dwóch tygodni ale z doświadczenia wiem, że jak ktoś się spodoba to większość firm dzwoni po paru dniach. Czy ktoś tak miał po rozmowie w Ibm?

@Kandydat

Jak są zainteresowani to tu jak i w każdej innej firmie dzwonią niemal od razu, góra do 2 dni. Warto to wiedzieć i w razie "niepowodzenia" (rejection is divine protection in this case!) szukać gdzie indziej :)

....
@Kandydat

Rozmowę miałam w czwartek a odpowiedź pozytywną otrzymałam w poniedziałek :)

Kamila

Czy IBM ma biuletyn dla pracowników, gdzie można zamiescic ogłoszenia?

ola

Witam, chciałam zapytać o zarobki na stanowiskach junior accountant - czy nadal jedne z niższych stawek w Krakowskich korpo?

Agnieszka
@ola

Muszę przyznać, że mnie też bardzo interesuje ta kwestia. Pozostaje nam zatem jedynie czekać, aż jakiś pracownik IBM udzieli nam szybkiej i konkretnej odpowiedzi. Na ogłoszeniu dotyczącym tego stanowiska widnieje informacja, iż od kandydatów oczekują bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego (poziom C1/B2) oraz angielskiego (poziom C1/B2). Czy posiadasz tak wysokie kompetencje językowe?

@Agnieszka

korpo wymagają angielskiego, niemieckiego, chińskiego, do tego języka zulu, uprawnień do sterowania promem kosmicznym i doktoratu z prawa z epoki wiktoriańskiej. A to wszystko po to aby udowodnić kandydatowi że powinien się cieszyć że w ogóle dostał pracę. Trzeba być zrytym aby pchać się do korporacji znając biegle dwa języki. W dobie internetu i smartfonów można handlować z całym światem z poziomu hamaka pod palmami, popijając whisky z colą. Ale i tak większość wybiera ułudę stabilności zwaną etatem. :)

Agnieszka
@ttt

Chyba jednak trochę przesadzasz. To naprawdę nic dziwnego, że firma IBM szuka kandydata, który najlepiej wpasuje się w ich profil i dlatego stawia wysokie wymagania. Firma ta ma zasięg międzynarodowy, więc nic dziwnego, że wymaga się tam znajomości języków obcych. Wnioskuję, iż ostatecznie nie udało Ci się dostać tam pracy. Zdradzisz nam, o jakie stanowisko się właściwie ubiegałeś?

@Agnieszka

Mylisz się. Nawet do głowy mi nie przyszło aby wysyłać tam ani gdziekolwiek indziej CV. Odrzucam wszystkie propozycje pracy bo wszystkie są tak samo beznadziejne. Tyle w temacie :]

ciekawy
@ttt

a śledzisz opinie o korporacjach i bez sensu komentujesz właśnie spod wspomnianych palm, ot tak dla rozrywki...

@ciekawy

a Ty ciężko pracuj na plantacji podśpiewując gospel song ;) i nie bądź zbyt ciekawy...

Tak :(

satiani
@ola

Proudly paying the least on the market :D :D :D Hajs zostaje w amerykańskiej kieszeni, a Polaczki się cieszą.

tankama

Julita

Czy ktoś z Was mógłby wypowiedzieć się na temat możliwości rozwoju oraz poznania nowych technologii pracując w firmie IBM? Czy aplikując na stanowisko oferowane przez pracodawcę, przyszły pracownik może liczyć, że w tej firmie pozna wiele ciekawych zagadnień, które pomogą mu w rozwoju w tej branży? Jak wygląda kwestia szkoleń w firmie IBM? Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie.

Zuzanka

Bida z nędzą

@Julita

Jakich nowych technologii. Masz nagranie bardzo ogólne, że gdzieś tam IBM pracuje nad Watsonem, ale to nie w Polsce bynajmniej. Można się przyglądać z oddali, przez szybkę i na wysokim poziomie ogólności

ccc

Skąd tyle ogłoszeń na stronie?? Praxownicy macie taką rotację?? 2 rzecz dlaczego wszystkie oferty są w jez. angielskim a pensja jest polska??dlaczego tam super hiper korpo traktuje Polskę jak kolonię??

Ewelina
@ccc

Marna pensja i brak perspektyw. Ludzie wieją gdzie się da. Stąd tyle ogłoszeń, szukanie frajerów za 2100.

@ccc

Jest rotacja bo pracownicy nie potrafia docenic prestizu miedzynarodowego zespolu. Odchodza - i dobrze! Więcej miejsca dla tych ktorzy sa ambitni i nie zrazaja sie niskimi zarobkami i nie zrezygnuja z miedzynarodowego srodowiska i rozwoju. Zapraszam do dyskusji

z powodu oszczędności

Wieczny Junior Accountant

Dobra praca na start, lub dla studentów (możliwość elastycznych godzin pracy). Kiepskie możliwości awansu lub podwyżki, monotonna praca - typowe klepanie cyferek przedstawione pięknymi słowami w ofercie pracy. W firmie oczywiście jesteś zwykłym szaraczkiem, którego nikt nie zauważa. Część osób licząc na awans lub podwyżkę zostaje nadgodziny, lub wymyśla unowocześnienia i faktycznie po 5 latach pracy można dostać wymarzony awans za śmieszne pieniądze. Ludzie po 3/4 latach bez żadnego docenienia zaczynają odchodzić. Miła atmosfera pracy jako plus. Benefity typu multisport czy pakiet medyczny. Komiczne premie lub dodatki wakacyjne pokroju 200zł.

@Wieczny Junior Accountant

albo słynny już awans bez podwyżki :D

ktoś taki jak nikt

Cześć, wiecie jak wygląda sytuacja z zatrudnieniami w księgowości, jestem zainteresowany pracą w IBM a czytam tu na forum, że cały czas brakuje tu księgowych. Ewentualnie proszę o namiary.

@ktoś taki jak nikt

Tam zawsze, z uwagi na masowy exodus, brakuje. Płaca to 2050 zł na miesiąc. Powodzenia.

Ciekawy
@Julita

Niby brakuje, ale ja wysłałem już wiele cv do IBM na księgowego i zero odzewu. Nie jest więc prawdą, że przyjmują każdego. Chciałbym rozwijać się w księgowości, jestem po kursach. Ale już nie mam nadziei, że ktokolwiek z IBM się odezwie. Jeśli jednak ktoś może mnie polecić, to proszę o kontakt na priv.

@Julita

Jest to stawka wynagrodzenia, którą oferuje firma IBM nowo zatrudnionym pracownikom? Możesz napisać, czy z upływem czasu możliwe jest zwiększenie wynagrodzenia dla pracownika, który wykazuje się zaangażowaniem oraz poprawnie wykonuje powierzone obowiązki? Napisz proszę, jak to wygląda.

@Julita

Czy można dostać się do IBM-u z angielskim na poziomie b1-b2? Proszę o szczerą odpowiedź

@ktoś taki jak nikt

Na jakie stanowisko chciałbyś dostać się do pracy w firmie IBM? Zastanawia mnie, dlaczego akurat to miejsce pracy wydaje Ci się interesujące? Słyszałeś coś o tym pracodawcy, czy może siedziba firmy znajduje się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji? Zachęcam do odpowiedzi.

@Julita

Chciałbym rozwijać się w kierunku księgowości i pracować z językiem angielskim. Słyszałem, że cały czas szukają tam pracowników.

@Julita

Nie, jakakolwiek podwyżka nie jest możliwa. Z upływem czasu następuje jedynie exodus sfrustrowanych pracowników do innych firm. Dopiero w kolejnej firmie następuje podwyżka, nawet o 100%.

@ktoś taki jak nikt

Daj sobie spokój, to niedorozwój raczej. Polecam rozglądnąć się gdzie indziej. My od 4 lat żadnej premii nie widzieliśmy.

@Ciekawy

Polecałam kilka razy w kilku formach, ale nigdy nikogo nie zatrudnili, bo polecenie oznacza zapłatę kasy polecającemu :D

Potential

Witam, moze ktos wiecej powiedziec o dziale IT ? W szczegolnosci SAP Support ? Jak wyglada praca ? Jak przelozeni ? Mozna pracowac zdalnie ? Jakie projekty ? Jakie kraje sie wspiera ? Czy pracuje sie zmianowo ?Czy sa podroze sluzbowe ?

@Potential

SAP Support to nie IT. SAPowcy są zwykle przypisani do określonych projektów księgowych do pomocy i pracują w zespołach z Hindusami.

łaknący wiedzy

Hej, czy istnieje szansa na zatrudnienie w oparciu o B2B (chodzi mi o stanowiska administracyjne, rekrutacyjne)?

@łaknący wiedzy

JanuszProgramista

Może ktoś od środka podać jakie są widełki na stanowisko programisty juniora 2+ lata ? Coś mi się nie chcę wierzyć że 2100 na rękę, przecież nikt oprócz studentów by tam nie pracował...

Ewelina
@JanuszProgramista

Jak jesteś dobrym negocjatorem a firma ma nóż na gardle to 2500 może po dwóch latach wyciągniesz. Inaczej żadnych absolutnie podwyżek nie ma. Swoją drogą jak myślisz, skąd tyle ogłoszeń o rekrutacji jest? Wszyscy stąd wieją gdzie się da. Wszystkie podobne firmy płacą co najmniej dwa razy lepiej. (usunięte przez administratora) się robi.

@Ewelina

Ewelina nie znasz się. Ibm jest jedyna firma ktora daje mozliwosci. Ciagly dynamiczny rozwoj, fantastyczna atmosfera, mierzynarodowy zespol. Moze placa jest duzo nizsza niz w innych firmach, moze nie ma awansow, ale prestiz tej firmy jest najwazniejszym atutem. Zapraszam do dalszej dyskusji, ale tych co sie na prawde znaja.

JanuszProgramista
@Julita

@Julita Widzę że w IBM jest nie złe pranie mózgu... Proponuję żebyś się zastanowiła nad tymi głupotami co wypisujesz... Może zmiana tej prestiżowej (sic) pracy ci dobrze zrobi.

@JanuszProgramista

Przykre, że prymitywna potrzeba zarobienia większych pieniędzy jest silniejsza od szerokiego portfolia możliwości oferowanych przez firmę. Rozwój zawodowy, praca w międzynarodowym środowisku i prestiż największej(!) firmy na świecie powinien stanowić wartości większe niż dobra materialne. Chciałabym przytoczyć tutaj pewien cytat, który powinien jednak rozwiać wszelkie wątpliwości: ,,Kiedy weźmiesz sobie pod lupę choćby jednego człowieka, który odniósł sukces zobaczysz, że im mniej miał wymówek, tym większe sukcesy.” Skończ z wymówkami, że słabo zarabiasz i zacznij doceniać to, że jesteś częścią niebieskiej drużyny.

Ancymonek Grześ
@Julita

Julita po co ta gadka, to brzmi nieszczerze . Mow o faktycznych atutach. Duzo szkolen, mozliwosc poznania systemow, stabilna praca, mozliwosc nauczenia sie obslugi roznych programow,kontakt z jezykiem,bezpieczna przystan dla kazdego kto zna jezyki obce i nie ma pomyslu co dalej zrobic ze swoim zyciem. To sa mega atuty, prawdziwe. Brzmia skromnie, kto ma z tego drwic ten bedzie drwil, to niech idzie sobie dalej. Szczerosc - prawdziwe wartosci a nie pozerstwo. Mam wrazenie ze to nie osoba z IBM sie podpisuje Julita . Robisz czarny PR firmie, ktora ma swoje male skromne atuty. To co wydaje sie byc w niej slabe, jest jej moca i robi z niej nisze. Ale to korpo propagandowe peplanie o prestizach i innych basniach jest niefajnd, budzi podejrzliwosc bo nawet Ty w to nie wierzysz. Jesli w ogole faktycznie wiesz cos o IBM. Bo mi sie wydaje ze trollujesz zeby oczernic te firme.

Aska36
@Julita

Skoncz z wymowkami ze malo zarabiasz - idz zarabiac wiencej. Stan sie tak dobry, by przyjela cie firma ktora dobrze płaci a nie siedz i placz ze ci zle

Programista
@JanuszProgramista

Około 4000-6000, zależny od twojego poziomu ogarnięcia, po paru latach 10k Dziewczyny z outsourcingu księgowości raczej Ci nie podadzą stawek w działach IT, wiec ich szacunki są dalekie od tego co w rzeczywistości.

Zgadza się :D

Czy w IBM są szkolenia zewnętrzne?

Nie ma

magda

Witam, jaką stawkę można wynegocjować z jez. ang b2/c1 na stanowisku junior p2p accountant with english? Ma niewielkie doświadczenie w State Street oraz w innym banku gdzie prowadziłam telefoniczne rozmowy po angielsku. Ile można wynegocjować na początek?

@magda

2200 PLN do ręki

Jak teraz wyglada rekrutacja do ibm?

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Kraków

• Jak się pracuje w IBM?

Zobacz opinie na temat firmy IBM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IBM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM?

Kandydaci do pracy w IBM napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM
1.6/5 Na podstawie 445 ocen.

IBM