Opinie o IBM w Kraków Krakowiaków 32

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie IBM. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie IBM o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM w Kraków Krakowiaków 32

hej ho...

Chciałbym dowiedzieć się, na jaki adres mogę wysłać aplikację. Bo z rejestracją mam problem.

hej ho...

Czy jest na tym forum ktoś z pracowników IBM -u? Chciałbym aplikować, ale nie wiem czy mam szansę ze średnim angielskim. Proszę o odpowiedź zwrotną

seb
@hej ho...

ja pracuje w ibm, napisz do mnie to zobaczymy czy da sie ciebie polecic s-bo@o2.pl

Niko
@seb

ale cwaniak z ciebie... chcesz zarabiać bonus bo ci IBM nie zaplaca wystarczający?

Seb
@Niko

jakby nie bylo jest to win-win sytuacja ;)

Maja
@Seb

Hej,czy nadal pracujesz w ibm???

Ola
@Maja

Ja pracuję. Możesz napisać na olcat@o2.pl ;)

Stefan

Witam. Jak wygląda dokładnie proces rekrutacji na stanowisko junior accountant ? Jest rozmowa telefoniczna plus rozmowa w firmie ? Są testy jezykowe i z excela ? ew wiedzy ksiegowej ? pozdr

wedf

oj bez przesady zawsze przecież trzeba jakieś wymogi spelniac

Pierwszym etapem była bardzo krótka rozmowa telefoniczna w celu umówienia na wideokonferencję. Kojarzę w sumie tylko pytanie o dostępność. Wideokonferencja odbyła się z jedną Panią z HR, która przedstawiła i zaproponowała kilka dostępnych zespołów, tak, żeby dopasować stanowisko do umiejętności i preferencji kandydata. Większość rozmowy była po polsku, tylko mały fragment po angielsku w celu sprawdzenia umiejętności językowych. Mimo, że Pani była miła, dało się wyczuć nieco protekcjonalny ton rozmowy, bardzo drążyła np. powód mojego odejścia z poprzedniej pracy. Sama rozmowa trwała ok. 45 minut, na koniec Pani powiedziała, że jeśli moja kandydatura przejdzie dalej, to czeka mnie ewentualnie jeszcze jedna rozmowa uzupełniająca do konkretnego zespołu. Jednak po kilku dniach bez odpowiedzi zdecydowałem się zapytać o status mojej rekrutacji i dostałem odpowiedź, że Pani menadżer z HR zdecydowała się wybrać innego kandydata. Oczywiście sami nie mogli poinformować, podać przyczyn odrzucenia, jakichś wskazówek udzielić, tylko sam się musiałem dopytywać. Co ciekawe, na rozmowie Pani wydawała się być zainteresowana moimi umiejętnościami i znajomością tematu, ale jak widać, chyba tylko udawała. Bardzo nieprofesjonalne podejście do kandydata.

Znajomość MSOffice, głównie Excel (tylko powiedzieć co się umie, żadnych testów online), jakie znam inne programy, pytania o doświadczenie zawodowe i edukację, o zainteresowania.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
dominikss

3300 brutto na poczatek. nie trzeba miec doswiadczenia w niczym, bo jedyne co tam robisz to klepiesz dzien w dzien to samo w klawiature. praca dla idiotow, ktorzy przyjechali ze wsi i mysla, ze robia wielka kariere. atmosfera beznadziejna.

Julia

Bez doświadczenie 2500 brutto, bo wewnętrzni klienci nie chcą więcej płacic kandydatom absolwentom. De facto to jest shared services center dla niedoświadczonych którzy chcą zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe wykonując rutynową pracę, nie ambitną ale da się z niej wyżyć miesięcznie i jak odłożysz 100 zł to starczy ci na fajne wakacje :)

Joanna
@Julia

Eeeeee, nieeeee. To nie jest tak, że wewnętrzni klienci nie chcą więcej płacić kandydatom i absolwentom niż 2500-3000 brutto. Każdy projekt ma swój budżet. Chodzi o to, że skoro team liderzy i kierownicy projektów zarabiają w przedziale 15 000 - 30 000 brutto i na każdym projekcie jest takich cieciów 5-10 to nie zostaje już kasy dla zwykłych klepaczy faktur. Stąd pewnie zarobki 2500-3000 brutto dla nowo przyjętych osób.

M.

Hej. Jaką stawkę zaproponować na stanowisko Junior Accountant PTP NUN Spain? Mówię biegle po hiszpańsku i bardzo dobrze po angielsku, jestem w trakcie studiów magisterskich (na tę chwilę mam licencjat z filologii hiszp.) Boję się przegiąć mówiąc za dużo, ale też nie chcę pracować za grosze. Jakieś propozycje?

Grzegorz

Czy zaawansowany wiek kandydata tj. 31 lat może być sporym utrudnieniem w procesie rekrutacji? Chodzi o osobę, która studiuje Controlling i rachunkowość w systemie niestacjonarnym i do tej pory pracowała w branży niezwiązanej ani z IT ani księgowością ani żadną pokrewną do ekonomii dziedziną? Czy brak odpowiedniego doświadczenia jest usprawiedliwiony wyłącznie w przypadku osób młodych?

madzia
@Grzegorz

Grzesiek jak studiujesz controlling albo rachunkowość to nie aplikuj do ibm bto. Mają z nazwy stanowiska księgowe ale praca ma niewiele wspólnego z księgowością w tej firmie się tylko wprowadza dane do systemu i jest to praca dla historyków biologów i geografów którzy nie znaleźli pracy. w 2016 powstało tyle firm w Krakowie że bez problemu dostaniesz pracę taką jak chcesz czyli w księgowości.

Jaga117
@Grzegorz

nawet podeszły wieku (mój 45 lat) nie jest przeszkodą w rekrutacji, tak brakuje ludzi :-) niby jest klepanie tego samego codziennie, ale w dziale PtP ma się jakąś decyzyjność w przeciwieństwie do działu HR w innym korpo, gdzie cała praca polegała na przygotowywaniu dokumentów metodą kopiuj-wklej (nie wytrzymałam tego psychicznie), a atmosfera zależy od teamu, ja akurat trafiłam świetnie, a wiem, że na tym samym piętrze są teamy z okropną atmosferą

biórwa
@Jaga117

skoro tak brakuje ludzi i mało kto chce pracować w ibm to niech zatrudniają piekarzy i fryzjerki. Piekorz i fryzjerka muszą się uczyć zawodu 3 lata, a po 2 dniach szkolenia w ibm można bez problemu klepać faktury w system i dobrze pracować. Niestety pracując niedajboże kilka lat w ibm dochodzi się do wniosku, że zmarnowało się te kilka lat i nic się nie potrafi. Wtedy przekwalifikować się na piekarza czy fryzjerkę to już niebywały wyczyn. Ludzie mówią że ta firma to zakład pracy chronionej

pedro

pracowalem tam ponad rok temu. mialem na reke 2300. bylem bez dosw w ksiegowosci, tylko ang + drugi jezyk romanski. potem przenioslem sie do innego korpo, ale niestety przez agencje pracy bez mozliwosci otrzymania kontraktu bezposrednio z firma co najmniej do czerwca 2017. w tym drugim mialem niewiele wiecej bo 2500 na reke bez benefitow. suma sumarum jestem teraz w wawie, lepszy dzial niz AP i mam 4 na reke mimo ze nie mam dosw w tym co obecnie robie. uwazam wiec ze IBM jest w porzadku ale tylko na pare miesiecy, najlepiej uciec po okresie probnym. sa osoby tez ktore uciekaja i wracaja tylko po to by dostac wieksza kase. nie wiem czy to ma sens. w ibm nie ma darmowej kawy/herbaty, jedynie woda. multisport - doplacasz ok 60zl. licza ci czas jaki poswiecasz na dana czynnosc., zero samodzielnosci. praca oglupiajaca dla klepaczy. zero rozwoju. szkolenia daremne

Robert

A na jakim stanowisku? Wiesz może ile mniej więcej zarabia AP accountant p2p brutto?

Ciekawy

Na jakie zarobki można liczyć jakoi AP accountant?

Ciekawy

A ile carabia tam taki AP accountant?

vbvbvbvbvbvbb

w wonach koreanskich.

Xieciu

Chyba komus cos nie wyszło i ma duzy żal.. Ja, mam wrażenie, ze piszesz o zupełnie innej firmie. Pracuje w IBM BTO juz ponad 3 lata i jestem zadowolony. Znam angielski i niemiecki, byłem kilka razy na transition, czuje sie doceniany a atmosferę w pracy mam świetna. Nie bede pisał peanów, bo specyfika pracy w korporacji jest taka, że wszystko zalezy do jakiego projektu/ teamu trafisz. Osoba, która wyraża opinie dot całej firmy po doświadczeniach w jednym teamie jest niesprawiedliwa i mało wiarygodna, albo jak w przypadku ww koleżanki kierowana rozgoryczeniem spodowoanym własnymi porażkami.

MZN

Hej, wie ktoś jak wygląda praca Koordynatora rekrutacji w IBM, oraz jakich pytań można się spodziewać na rozmowie?

magnesowaa

Czy ktoś mógłby (bez złośliwych uwag ani żartów) odpowiedzieć mi na dwa pytania: 1) jak wyglądają testy językowe (pisemne/ustne/łatwe/trudne?) 2) Jak wygląda typowy dzień w tej firmie, jakie są zadania, itp.? Chodzi mi o stanowisko młodszego księgowego z jakimś językiem. Wiem, że dużo zależy od ludzi, na których się trafi, ale chodzi mi o ogólny zarys typowego dnia :)

fgh

Księgowość IBM BTO jest godna niepolecenia. Nikomu. Osoby pracujące tutaj śmieją się same z siebie powtarzając, że jest to praca dla de.... Księga główna polega na tym, że wciska się przycisk i polecenie księgowania księguje się samo. Polecenie księgowania jest przygotowywane przez osoby z zewnątrz. Osoby na stanowiskach od młodszego księgowego do starszego księgowego wprowadzają zatem tylko dane do systemu. Na tym polega ta praca. Pracują tutaj lingwiści którzy nie znaleźli pracy, ekonomiści niemający szans na prace w zawodzie, klepacze faktur których nie chciano w innych centrach finansowych, osoby którym nie udało się ukończyć studiów językowych ale są w stanie się komunikować w językach obcych na zasadzie to zrobiłam to zrobię. Rotacja jest ogromna. Z ludzi którzy odchodzą z tej firmy śmieją się mówiąc, że szybko do nas wrócisz. Widocznie dają do zrozumienia że są tak słabi, że nie będą ich nigdzie chcieć. Zaiste. Bardzo często ludzie rezygnują z pracy w IBM BTO a po 3, kilku miesiącach wracają tutaj z powrotem. Przyjmują ich bardzo chętnie, ponieważ w tej chwili braki kadrowe są niewyobrażalne. Awans w tej firmie jest tylko dla tych, którzy maja układy z przełożonymi. Wiedza merytoryczna nie ma żadnego znaczenia, bo przecież jaka wiedza merytoryczna. Osoba chcąca awansować często wypowiada się w otoczeniu innych „ja wiedziałam wszystko od początku”. Najczęściej dotyczy to słabych osób, które chcą awansować i zarabiać więcej, a tak naprawę byli i są mierni (ale wierni). Powszechnym zjawiskiem jest awans co kilka miesięcy na wyższe stanowiska tylko po to, żeby pracownik nie uciekł do konkrecji. Po dwóch latach taka delikwentka przechodzi ze stanowiska młodszej księgowej do starszej księgowej, albo subject matter expert. Hohoho. Jest się czym pochwalić w CV. Nie rozumiem tylko dlaczego osoby na portalach społecznościowych podają, że pracują w IBM, a nie w IBM IBM BTO Business Consulting Services. Wstyd? Na szczęście coraz więcej osób wie co to jest za firma.

starsza
@fgh

Potwierdzam że firma IBM BTO nie jest godna polecenia. Słabe zarobki i jeszcze marniejszy benefit, nie wspomnę już o szkoleniach których od 2015 roku nie ma w ogóle ze względu że globalni zamrozili budżet na szkolenia. Atmosfera kolesiostwa i podlizywania się managementowi na porządku dziennym, a i donosicielstowo jest chlebem powszednim. Awansują ludzie bez wiedzy za to chamscy, przebiegli i smarujący przełożonym tyłki. Ludzie ambitni, chcący się rozwijać, z prawdziwą wiedzą księgową wyniesioną z innych ( nie korpo ) firm uciekają jak tylko zorientują się w jakie błoto wleźli. Często na projektach pojawiają się nadgodziny, ze wzgl na braki spowodowane przez rotacje, home working też nie jest tak oczywisty jak być może zapewniali na interview. Wszystko zależy później od dobrej woli/ nastroju / relacji jakie sobie stworzyliśmy z managerem. Praca GL accountanta polega głównie na księgowaniu poleceń innych osób bez możliwości sporządzania własnych kalkulacji, pół biedy jeśli ma się możliwość wskazania błędu . bo bywa i tak że na projekcie pojawia się niedouczony pośrednik między IBM i klientem i to on wydaje rozporządzenia o klepaniu wszystkiego co wyśle w mailu, nawet jeśli dostrzeżemy że polecenia zawierają błąd, polecenie "Księguj "padło i choćby mury srały nie ma się prawa ingerencji. Pracowałam tam 3 lata i przeszłam przez 3 projekty - i mogę jedynie powiedzieć że w tej firmie brak mądrych i z wiedzą ludzi na stanowiskach kierowniczych- managerskich. Którzy nie tylko zajmowaliby się poprawnymi relacjami z klientem ale też swoim teamem. Brak osób którzy pokierują i będą wsparciem albo mądrze rozwiążą konflikty miedzy pracownikami - za to są pozerzy, wzajemna kółka adoracji , rządzenie na poziomie wydawania rozkazów bez analizowania przyczyn konfliktu/ problemu, naganiacze, lanserzy i celebryci. Premie są przyznawane na najwyższych szczeblach hierarchii dość często ale podkreślić trzeba że na najwyższych szczeblach managerskich- esencja korporacji - są pieniadze rozdajmy je między siebie, szara masa i tak klepać będzie a jak komuś nie pasuje to won ... Słabo na prawdę słabo . Serdecznie odradzam tą firmę.

UOAH

Dzien dobry. Jak jest ze stanowiskami developerskimi w IBM? Jesteście zadowoleni z zarobków? Wymagają studiów, czy patrzą na umiejętności i doświadczenie?

Alicja

W IBM lamia kodeks pracy dotyczacy godzin pracy. Moze wielkich przegiec nie ma i tez idzie sie czesto dogadac z managerem wiec nikt z tym da sadu nie idzie ale dopytajcie sie managera nie jak jest na papierze ale jak bedzie wygladac w praktyce wasza praca, jej godziny i koniecznosc dyspozycyjnosci i dopiero uznajcie czy oferta jest atrakcyjna..

up

Jakie realne zarobki na stanowisku project management office lead?

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Kraków

• Jak się pracuje w IBM?

Zobacz opinie na temat firmy IBM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IBM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM?

Kandydaci do pracy w IBM napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM
1.6/5 Na podstawie 445 ocen.

IBM