Opinie o SAS Institute w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy SAS Institute, oraz Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w SAS Institute o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SAS Institute w Warszawa

jjk

Atmosfera zrobiła się nie do wytrzymania. Sprzedaż dołuje od dwóch lat. Zwalniają lub uciekają najlepsi.

Ji

To już nie ta firma co dawniej. Brak nowoczesnego produktu od lat. Na czele 77 letni właściciel, który kiedyś był wizjonerem, teraz otoczony menedżerami z przypadku. Zarządzanie biurem w Polsce z pustyni przynosi efekty. Nowych klientów brak, kto by chciał płacić coroczne licencje gdy na rynku wiele firm oferuje to samo w wersji open. Konsulting podtrzymywał wyniki, w dużej mierze dzięki stosowaniu innych narzędzi niż SAS. Firma dobra dla studentów, zdobyć roczne doświadczenie, wpisać referencje do CV i w nogi.

Wk....ny

Minął pażdziernik i mamy informację, że SAS nadal nie wypłaci premi za rok 2019. NIGDY dotychczas się to nie zdarzyło. Zwykle premia była wypłacana do końca kwietnia.

Doświadczony Nowy wpis
Klient

... A pracuje tam jeszcze Megaherc (usunięte przez administratora) ŁB że swoim Gierkiem sebą? ????????????

Ogarnięty Nowy wpis
Klient
@Doświadczony

Administrator usunął słowo przy _du _pas

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w SAS Institute? Chętnie zatrudniają?

@Pytanie

Na studentach głównie jadą. Przejdziesz akademię młodych talentów czy jak to się nazywa i masz robotę.

Małgorzata Nowy wpis
@MegaBoss

A jak w SAS Institute wyglądają warunki zatrudnienia dla studentów i czym dokładnie oni się tu zajmują? Czy po skończeniu studiów, jak dalej będzie chciało się pracować w firmie to coś się zmienia? Wynagrodzenie, rodzaj umowy? Jak to wygląda przy dłuższej współpracy?

MiguelMiguelowski
@jjk

A jak z podwyżkami? W końcu jakieś normalne podwyżki czy znowu brak / symboliczne bo tym razem zabraniają Amerykanie / Arabowie / Kosmici ? I czy nadal operacyjne sprawy wiszą na paru osobach co pochwytały za dużo srok za ogon byle awansować a potem zwykły konsultant siedzi i czeka pół roku na podpis albo 5 minut rozmowy (bo wiadomo że jest niżej w drabinie wiec można go zignorować ) - udało się w końcu rozwiązać ten „nierozwiazywalny” problem ? (dla SAS Polska bo w innych miejscach jest normalnie)

Joanna
@jjk

Czy tak było od początku? A może znajdzie się jakiś inny pracownik SAS który powie coś również o atmosferze? Wspomniałeś, iż coraz gorzej tam ze sprzedażą - czy to "odbija" się w jakiś sposób na zarobkach?

@Joanna

Tak na premiach, które stanowiły znaczną część zarobków. Teraz jesli są to symboliczne.

Maciej Nowy wpis
@jjk

Symboliczne czyli jakie? Możesz podać konkretne kwoty? Ciekawi mnie też jaka panuje atmosfera w SAS Institute, powiesz mi coś na ten temat?

Marek

Zastanawiam się ile osób aktualnie w ekipie pracuje?

@Marek

Ale co to za pytanie :D przecież nikt ci na nie nie odpowie :) możesz zadzwonić do HR i podpytać albo sprawdzić dane statystyczne.

Markoni
@Marek

Jako, że jakiś czas temu SAS Institute zdobywał laury w kategorii firmy średnie, do 500 pracowników, w Great Place to Work to wniosek jest jeden.

Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikowałeś do SAS Institute na stanowisko Executive & Internal Communication Assistant? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

JoannaB

Pracowałam w SAS bezpośrednio z Regionem (z Turcją i z Dubajem oraz całym EMEA) i dość niedawno wybrałam inną ścieżkę kariery. Może nie bylo latwo, ale nie można dramatyzować. W każdej międzynarodowej firmie zawsze będziemy współpracować z zagranicą. Często będą to inne kultury. W SAS bezpośrednio z Regionem pracują jednak nieliczni. Wiele zespołów to zespoły duże, które raportują tu lokalnie. Oceniam swoje doświadczenie z SAS na plus. Bardzo dużo się nauczyłam i poznałam ludzi oraz świetny zespół zgranych oraz ekstremalnie odpowiedzialnych i doświadczonych osób. Jesli są jakieś pytania, jako do osoby, która niedawno odeszła z firmy - chętnie odpiszę na forum lub w odpowiedzi prywatnej.

Katarzyna

Ten wpis jest rasistowski, czy tylko mi się wydaje?

TakiJeden
@Katarzyna

Katarzyna wydaje ci się :)

@JoannaB

Czy pracując tam mogłaś liczyć na wynagrodzenie na dobrym poziomie i ewentualne dodatki takie jak premie lub roczne nagrody za dobre wyniki?

JoannaB
@Mieczysław

Było ok. Fajna sprawa to ubezpieczenie Medicover, Centrum Medyczne Damiana, EnelMed dla pracownika i jego rodziny. Niezaleznie od szczebla w hierarchii :) oraz służbowa karta platnicza nie tylko dla managerów.

Nik

'To kultura zarządzania dyrektywnego - poprzez strach, manipulację i politykę.' - zawsze tak było. Byłem pracownikiem SAS Polska jakiś czas temu - pani AW zarządzała - i naprawdę zawsze tak było. Może i pogorszyło się teraz, ale pamiętam siedzenie po nocach - niepotrzebne zupełnie, akcje wspólnych prac, chaos, (usunięte przez administratora), dawanie kilku osobom - w tajemnicy przed pozostałymi - jednego tematu i czekanie kto przybiegnie pierwszy i jak wytnie konkurencje. Byli ludzie, którzy regularnie chodzili do AW opowiada i nadawać na innych - taka 'kultura' - a z tego co wiem, ci ludzie nadal pracują w SAS. Niestety zarządzanie poprzez chaos i brak chęci do współpracy z innymi centralami SAS, konsekwentnie lansowane przez byłych zarządzających zaowocował podpięciem pod Dubaj. Może gdyby SAS Polska chciał współpracowac z innymi regionami wcześniej to byłoby inaczej, ale skoro nie było chęci to gdzie trzeba było ten oddział polski wetknąć.

ExSAS
@Nik

Faktycznie tak było, że Managementowi w pewnym momencie umknęło, że świat się zmienił i mocno zintegrował. "Szefostwo" za punkt honoru obrało sobie okopanie się na podwórku zwanym polskim biurem i jakiekolwiek próby współpracy\angażowania się w regionalne tematy (mimo że można było na nich solidnie zarobić jako SAS PL) kwitowało kpinami albo bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. Więc w końcu ktoś to zauważył i podziękował, szkoda że tak późno bo przez to odeszło sporo wartościowych ludzi. Niestety "szefostwo" cały czas myślało że nad Zatoką Perską dalej pasą kozy, tymczasem 95% managementu w tych krajach to ludzie z tzw. Zachodu, często posiadający bardzo dobre wykształcenie.

RowniezExSAS
@ExSAS

ExSAS, część osób pożegnała się też z powodu tego właśnie managementu. To fakt: są b.dobrze wykształceni, ale też nie zawsze są fair, że tak to delikatnie ujmę. Całkiem możliwe, że różnice kulturowe polaryzują podejscie do tego, co jest ok, fair w stosunku do Teamu i etyczne biznesowo. A może mielismy do czynienia z jednostkami, które po prostu lubią manipulować. Wtajemniczone osoby będą wiedziały o co chodzi. Dużo zdrowia!

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie SAS Institute?

@Pytanie

Zależy gdzie trafisz. W SAS pewnie umowa o pracę ale raczej zatrudni cię spółka z którą współpracują SCS a tam raczej B2B. Ostatnio ciężko o normalny etat w SAS

Wk....ny

@Wk....ny

Bo jest pandemia, głupcze. Kryzys jest i wszędzie tną wydatki. Albo i nie :) Na wiosnę mówili o kryzysie pandemicznym, w lato okazało się, że w tej pracy można pracować zdalnie, więc wyniki są. A premie są i tak za wykonany już 2019, więc gdzieś ktoś jest właśnie manipulowany.

TeamLeader
 Problem
@Wk....ny

Nie wiem dlaczego piszesz nieprawdę - premie w tym roku były w marcu. I to całkiem dobre. Jeśli miałeś Bonus Plan to nie ma opcji żebyś nie dostał bonusa. Nie było jedynie corocznego cyklu podwyżek.

Problem
@Wk....ny

O widzę, że SAS czuwa, moja poprzednia opinia została skasowana. Zamiast tutaj wysiadywać może byście z pracownikami pogadali i podwyżki dali? W skrócie: bonusy były, nie ma podwyżek (a wydajność nadal wysoka - ciekawe jak długo). Kto może z szefostwa ucieka - albo się zwalnia albo ucieka w europejskie struktury System rozliczenia czasu pracy karze każdą kreatywność i robienie czegoś ekstra lub pomoc kolegom. Nowy szef udaje że nie ma problemu i opowiada bajki o mchu i paproci o pracy na wspólne dobro. Z powodu wielu umów z klientami trudno znaleźć po pracy w SAS prace gdzie indziej (zakaz konkurencji). Nie polecam. Aaa i z powodu innych rekrutacji wiem jakie są stawki, SAS obecnie płaci jakieś 1/2-2/3 mniej niż rynek.

Wk...ny
@TeamLeader

Przy targetach sprzedaży zrobionych na poziomie -50%, premie na poziomie 15-30% to nie premie. Konsulting dostał więcej.

Rekomendacja
@Wk...ny

Nie wiem kto z konsultingu dostał więcej (pewnie szef - jesteśmy super ;) ja dostałem 20%

Wk.....ny
@MegaBoss

Pewnie tak i właśnie, mimo siwizny, dostał kopa w ...górę.

@Wk.....ny

Dokładnie :) fajna ta firma, taki Januszex się zrobił. Nikomu nie polecam. Wspominałem już, że rynek daje lekko 1/3-1/2 więcej? Chcesz podwyżki - to nie w SASie. Oni są mistrzami chowania głowy w piasek a szefostwo tylko patrzy jak uciekać w europejskie struktury.

olo
@MegaBoss

Zawsze był Januszek, zawsze przeczekiwano problemy - a nuż same się rozwiążą. Rynek też zawsze dawał więcej niż SAS. I oczywiście, ze jest ucieczka w struktury europejskie, bo to lepsza kasa, można pojezdzic było, jak nie naopowiadał bajek w jednym miejscu to można było je później omijać, itd. Pandemia trwać będzie jeszcze i w następnym 2021 r, więc raczej lepiej nie nie zrobi

@olo

Cześć. Może troszkę nie na temat ale uważam, że moje pytanie jest dosyć ważne. Wiesz może ile dokładnie można teraz zarobić za pracę w tej firmie? Obowiązuje jakaś stała stawka wynagrodzenia, czy totalnie uzależniona od tego ile pracujemy i w jaki sposób?

@Mieczysław

Obowiązuje stała stawka, nie ma płatnych nadgodzin, stawki są średnie moim zdaniem. Kokosów w SAS nie zbijesz a narobisz się to pewne w 100%.

Edu

Po co organizować w tym roku Akademie Młodych Talentów, gdy nie ma zgody centrali na zatrudnienie kogokolwiek z absolwentów?

Absolwent
@Edu

To może bez zgody centrali, ale po dwóch Akademiach przyjęto w tym roku ponad 20 osób :)

Edu
@Absolwent

To tylko repleacement za zwalniających się.

@Edu

No, project managerowie muszą mieć kim rządzić. Przecież ktoś musi ciągnąć ten wózek.

Pawel
Kandydat
@extra

byliście na takim stażu? polecacie za kolejnym razem spróbować ?

@Pawel

Nie ma sensu iść na staż. Można swobodnie dostać się będąc studentem czy po prostu na UoP. Chyba, że chcesz poznać za wszelką cenę stare oprogramowanie z lat 80-tych, ale z fajną grafikę. Oczywiście analitycznie SAS jest świetny, wyliczy Ci średnią i posortuje, że przy tym zajmie jakieś 90% RAM, och, ale jest znany i ceniony na świecie :)

Pawel
Kandydat
@extra

Raczej chodzi o ten staz po akademii. Ze dostajecie sie na jakis projekt

AdamEwa
@Ji

Dodam jeszcze jako osoba która miała styczność z konsultingiem niedawno - fatalny system rozliczania wyników i pracy. Nierzadko praca wykonana, klient zapłacił, firma zarobiła ale ktoś z back office nie doklika w danym miesiącu i byłeś raportowany jako niedochodowy len mimo faktycznej pracy. I zapomnij o podwyżce i bonusach. Niestety to jest reguła nie wyjątek. Jak się cieszę, że już to zostawiłem za sobą. Są firmy które nie tworzą takich sztucznych problemów mogę potwierdzić :)

@AdamEwa

Ostatnio plany okrojenia konsultingu zrealizowały się same i to od góry. Kilku Top menedzerów postanowiło się ewakuować, ludzie kończący projekty rezygnują z nowych i odchodzą. Ludzie nie wytrzymją chaosu. Wielbiciele kebeba zarządzają przez krzyk, wspólnie ze Slowaczką. To taka nowatorska metoda. Nakrzyczeć na każdego, podjąć emocjonalną decyzję, a potem jakoś to będzie. Zwolnić Country Leadera i od centrali nie otrzymać etatu dla jego następcy. Nie zatrudniać nowych w miejsce zwalniających się, a projekty trzeba skończyć. Każdy ma szefa gdzieś w regionie, nikt nie ogarnia całości. A odchodzą najlepsi. Ciekawe ile to jeszcze pociągnie?

@Ji

Nieprawda, jak możesz wątpić w produkt VIYA!!!! W wersji 3.4 działa tylko 2 razy wolniej niż SAS9.4, i zajmuje więcej ramu, no, ale Ty się po prostu nie znasz, Dyrektor Banku wie lepiej :) Szczerze, podpisuję się pod każdym słowem :)

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie SAS Institute? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

TakiJeden
@Pytanie

Różnie z tym bywa, przeważnie jest ale chyba były też dni gdy był to normalny dzień roboczy. Większość ludzi i tak weźmie wtedy zaległy urlop :)

Rolo

Oto sposób SAS na oszczędzenie kilku pensji emeryta. Na 3 miesiące przed emeryturą "zaproponować" mu urlop płatny bez konieczności świadczenia pracy. W dniu osiągnięcia wieku emerytalnego jest wolny. Według kodeksu pracy, po osiągnięciu wieku emerytalnego pracownik może ale nie musi iść na emeryturę. Pracodawca może wtedy wypowiedzieć umowę z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia plus odprawa emerytalna. Właśnie tyle zaoszczędzili. Nie życzę Wam pracowania w tej firmie do emerytury. Raczej nie macie szansy. Opisany przypadek to dopiero trzeci emeryt w tej firmie. Zapanowały bliskowschodnie standardy.

XYZ
@Rolo

Czyli jeśli dobrze zrozumiałam dzięki temu zabiegowi SAS nie wypłacił ani 3 pensji ani odprawy emerytalnej? Podła zagrywka :( No cóż, w firmie już totalnie rządzą księgowi i widać gołym okiem, że się zwija. Ja wiem, oferty pracy to jedno, ładne hasła w mailach itd. ale naprawdę to płace zamrożone, awanse, wszelkie wydatki i „ekstra” koszty (mimo naprawdę dobrych wyników). To już przewijało parę razy tutaj ale naprawdę to nie ta sama firma co lata temu która miała jakiś poziom, wizje i standardy. Na rynku od paru lat możesz już mieć lepsze warunki rozwoju, kasę i bardziej normalny sposób pracy z narzędziami SAS niż w SAS Polska. A to już zakrawa na absurd.

Zdziwiony
@Rolo

Zagrywka oszczedna, ale w przypadku tej firmy to standard. Trzeba znac swoje prawa I ich pilnowac. Zwlaszcza jesli pracowalo sie w Sas dlugo. Dziwne, ze dales sie tak nabrac

Paweł

@student a od bywałeś może u nich staż?

@Paweł

SAS szuka teraz na staże (techniczne i analityczne) w sierpniu i we wrześniu.

Wiecie czy w SAS Institute szukają chętnych na staż?

student
@Pytanie

tak szukają, albo szukali, a teraz będzie umawiana rekrutacja

kuki

brak odpowiedzi i kompletna zlewka po rozmowie rekrutacyjnej z polowy listopada - mimo obiecanek że na 100pro będzie niezależnie od wyniku. nie polecam

Do Kuki
@kuki

Do jakiego działu?

kuki
@Do Kuki

it. sd/admin

Witam, pracuję w SAS już ponad 2 lata i uważam że nie ma co narzekać. Fajna firma, świetna atmosfera, bardzo pomocni ludzie, ciekawe projekty, mnóstwo technologii na których można pracować i poznać. Na stanowisku konsultanta czy specjalisty nie odczuwa się w jakim regionie jest firma, widać te zmiany ale nie mają one wpływu na naszą pracę. Co dla mnie ważne to fakt, że jest mnóstwo szkoleń. Nie jest to moja pierwsza firma ale pierwsza, która tak inwestuje w pracownika, są plany developmentowe. Minusem jest bufet w biurze - niestety słabej jakości jedzenie. Jeśli, ktoś się zastanawia czy warto przyjść do pracy - to myślę że warto. Świadczy o tym choćby fakt że ludzi pracują tutaj po kilkanaście lat i wcale nie odchodzą.

AnnaMariaKarenina
@Pracownik

Aleś dowalił tymi szkoleniami :) tak, wideo szkolenia z technologii SAS może i tak :)

Ex

Pracowałem w SAS krótko ale intensywnie. Tak - są zmiany organizacyjne - tak jak w każdej firmie, która się rozwija i walczy o kawałek rynku. Tak - czasami lekko nie jest ale: ludzie są super, jest współpraca, kolezenstwo, dobre benefity, można liczyć na wiedzę i pomoc przełożonych (ja na takiego trafilem).

@Ex

To fajnie, że atmosfera jest dobra i można liczyć na współpracę w zespole. Mógłbyś napisać coś na temat możliwości rozwoju zawodowego w tym miejscu pracy? Chciałbym zweryfikować, czy pracodawca przygotował odpowiednią ścieżkę kariery zawodowej dla zatrudnionych osób.

Czy w obrębie jednego działu w SAS Institute są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

SAS

A jakiego konkretnie?

Taki Drugi

Tak można awansować

Zack

Po wielu latach pracy w konsultingu SAS, mogę podsumować to tak: + atmosfera pracy: niepowtarzalna, koleżeńska, pomocna + warunki wynagrodzenia: moim zdaniem znacząco się poprawiły w ostatnich latach. Ważne że można o tym rozmawiać z szefem przy rozmowie rocznej. Podwyżka jest co rok. + elastycznosc formy zatrudnienia (b2b poprzez SCS) + duża wyrozumiałość szefów w przypadku konieczności nagłych urlopów czy wyjść + ciekawe projekty, duzi klienci + różne technologie, nie tylko SAS + menadżerowie dają dużo swobody w działaniu, nie ma pilnowania z linijką w ręku + poczucie stabilności pracy, mimo zawirowań i zmian organizacyjnych + renoma rynkowa - niektóre osoby mają manierę narzekania i demotywowania innych. Na szczęscie nie jest to preferowana postawa i szybko odchodzą ;-) - biura: mogłyby być nowocześniejsze (zarówno to SASowe, jak i u klientów dla których jest projekt) - komunikacja: za dużo jest maili od różnych osób z róznych poziomów organizacji, ciężko wyłapać coś ważnego - niektórzy klienci są trudni i potrafią napsuć krwi.

@Zack

Jakiego konkretnie stanowiska dotyczy opisana przez Ciebie praca? Z Twojej wypowiedzi widzę, że plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów. Wydaje się, że to całkiem dobre miejsce do pracy. Co o tym myślisz?

@Maciej

Pewnie Dyrektor/ Manager Konsultingu ;-)

SAS owiec2
@SAS owiec

wypowiada sie o szefach - wiec raczej nie dyrektor/Manager dlaczego sugerujesz ze to manager? ja podpisuję się pod większością o czym pisze, też mam fajnego szefa :-) choć zgadzam się ze nie wszyscy są idealni.. Co Tobie nie pasuje?

Karolina
@SAS owiec2

To fajnie, że masz dobrego przełożonego w SAS Institute. To duży plus w pracy. A jak motywują pracowników?

SAS owiec

Moje największe rozczarowanie zawodowe- SAS ... nie polecam!

@SAS owiec

Co takiego w zatrudnieniu Cię rozczarowało? Jeżeli nie przedstawiasz szczegółów nie wiadomo co spowodowało, że masz takie zdanie. Jak długo już pracujesz w SAS i czy uważasz, że w firmie można by coś poprawić lub zmienić, żebyś był bardziej zmotywowany i zadowolony z pracy? Chętnie z Tobą podyskutuję.

@Maciej

Dzień dobry, to wszystko co poniżej + to nie jest Great place to work!

@SAS owiec

Niektóre opinie były pozytywne, może jednak są jakieś plusy pracy w SAS Institute i nie jest aż tak źle? Może akurat trafiłeś na mniej ciekawy okres w firmie, a po jakimś czasie wszystko wróciłoby do normy? Próbowałeś rozmawiać na temat Twoich zmartwień dotyczących pracy z szefostwem? Jeśli tak, to jak oni na to zareagowali?

SASAnka
@SAS owiec

Trudno skomentować Twoja opinie, bo nic konkretnego nie napisałeś. Rozczarowania zdążają się każdemu w wielu aspektach życia, ważne by stawiać im czoła i mieć pomysł jak mieć wpływ na to co się dzieje dookoła. Nie odpowiedziałeś tez czy komukolwiek zgłosiłeś swoje pomysły, pewnie nie... Ja pracuje w SAS bo jest to miejsce gdzie można zawsze liczyć na wsparcie kolegów i koleżanek. Wymagania w stosunku do jakości i efektywności pracy są wysokie, to fakt - ale dlatego klienci nas chwalą i chcą z nami pracować. Takie życie.. na piękne oczy niewiele można ugrać - to fakt

Młody

Zanim trafiłem do SAS miałem już doświadczenie w innych firmach i to co wyróżnia SAS w porównaniu z innymi to bardzo wysoki poziom kompetencji ludzi oraz otwartość i współpraca. Wiem że o każdym pracodawcy można napisać jakieś negatywy, ale zdecydowanie więcej widzę plusów: ciekawe projekty u największych klientów, również zagraniczne, atmosfera w zespole, zaangażowanie ludzi które mnie mega motywuje oraz poczucie że robi się coś ważnego, ciekawego i robi się to wspólnie. Najciekawsze jest to że sporo osób które odeszło z SAS, wraca po paru latach. Jakby było źle to by nie wracali. Ja generalnie mniej się stresuję niż w poprzednich firmach. I jeszcze jeden pozytyw - lokalizacja firmy z daleka od Centrum i Mordoru.

Zostaw merytoryczną opinię o SAS Institute - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

SAS Institute
2.4/5 Na podstawie 77 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Gdańska 27/31