Opinie o SAS Institute w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie SAS Institute. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w SAS Institute o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SAS Institute w Warszawa

Cary, NC

Pracuję w tej firmie, ponieważ: - traktuję pracownika jak pracownika - pracę należy wykonać, ale i urlop się należy i nie trzeba być na 8:30 jeżeli tak wypadnie - pieniądz jest fajny, dostałem praktycznie na wejście ile chciałem. Podoba mi się w tej firmie, bo: - ludzie są niesamowicie przyjaźni, wyluzowani, nie spinają się, nie przechwalają się swoją bystrością, - zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże, bo miał już taką sprawę, pisał ten kod, co ułatwia konsultowanie. Polecam tę firmę:)

Na stronie internetowej SAS Institute, znalazłam informację, że firma poszukuje osób do pracy w Warszawie. Obecnie trwa rekrutacja na następujące stanowiska: Administrator Systemów i Sieci / Pracownik Service Desk https://global-sas.icims.com/jobs/14854/administrator-systemów-i-sieci---pracownik-service-desk/job?hub=9&mobile=false&width=1180&height=500&bga=true&needsRedirect=false&jan1offset=60&jun1offset=120 Human Resources Coordinator https://global-sas.icims.com/jobs/14751/human-resources-coordinator/job?hub=9 Trwa również w tej chwili nabór skierowany do młodych osób, rozpoczynający dopiero swoją karierę zawodową, czyli Akademia Młodych Talentów: https://global-sas.icims.com/jobs/14218/akademia-młodych-talentów/job?hub=9 Warto spróbować swoich sił? Czy SAS Institute to dobre miejsce dla osób, które wchodzą właśnie na rynek pracy?

@LosoweImie dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie warunków zatrudnienia w SAS Institute. Piszesz, że po 3-4 latach kończą się podwyżki, a jak wygląda kwestia innych dodatków do podstawowego wynagrodzenia? Firma oferuje np. premie, dofinansowanie karty sportowej lub prywatną opiekę medyczną? Jakie informacje są istotne dla wielu osób rozważających gdzie aplikować.

@Marta

Nie wiem jak teraz, ale gdy pracowałem były premie (w wysokości jednej wypłaty przeważnie - zależne od wyników sprzedaży) oraz karta Medicover. Dla chętnych były też karty sportowe ale z tego co pamiętam chyba się dopłacało coś do tej ostatniej. Ale tak, pakiet bonusów był.

chetny

Wiecie cos o firmie SCS EXPERT? czy to firma corka SASa w Polsce, czy co to jest? Niby dziala we wspolpracy, ma siedzibe w tym samym budynku, prezesem SCS jest dyrektor SAS. Pytam, bo chce zmienic prace i nie wiem czy aplikowac wprost do SASa, czy do SCS. No i czy SCS ma powiazania z SASem, czy przedzie oddzielnie i tylko na kotrakcie albo na zlecenie. jak wiecie cos to dajcie znac pls. Aplikowalbym do SASa, ale mam stabilna, choc malo rozwojowa robote, tylko nie chcialbym wdepnac w sytuacje, w ktorej SAS przeniesie mnie na sile do firmy zaleznej. Ciekawe tez, czy SCS powstala po to by ciac koszty w SASie i czy przez to SAS zostanie firma stricte sprzedazowa, a caly IT i konsulting bedzie umiejscowiony w SCS. No i jaka jest szansa zeby robic projekty w SCS, bo jesli to tylko jeden z wielu partnerow SASa, to niekoniecznie bedzie dobrze, bo klient wybierze sobie najtansza firme.

@chetny

SCS EXPERT to spółka córka. Przejdziesz tam to też wpadniesz w stabilną i mało rozwojową robotę, potrzebują ludzi by wyrabiali normę i dowozili instalacje sprzedanego softu.

Aplikowałeś do SAS Institute na stanowisko Sr Technical Consultant? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
LosoweImie

Nie wiem co kryje się pod pojęciem specyficzna. Może napiszę jak to u mnie wyglądało, osoba techniczna. Jako osoba kiedyś tam pracująca mogę napisać, że to dobra firma na start po studiach - nauczysz się technologi SAS. Na dłużej zdecydowanie nie warto, po 3-4 latach kończą się szkolenia i podwyżki. Zresztą szkoleń z jakichkolwiek innych technologii niż SAS nie ma prawie wcale (co jest dość śmieszne zważywszy, że u klientów coraz wymagające tematy i nie wszystko kręci się wokół SASa). Kasa w porównaniu z rynkiem jest średnia. Crunchu jest sporo, projekty muszą być dowożone. Ale uwaga, oficjalnie w tej firmie nie możesz zgłosić nadgodzin a o jakiejkolwiek kasie za pracę po godzinach lub w weekendy zapomnij. Aha, to firma sprzedażowa, ich głównym celem jest sprzedawanie oprogramowania. Więc liczy się sprzedaż i to jest fetowane. Także żadnego pisania programów bardziej zaawansowanego i własnych rozwiązań lub usprawnień. Centrala blokuje, nic nie zrobisz. Masz zainstalować i sprawić, by robiło to co koleś sprzedający obiecał. Aha nie nauczysz się niczego jeśli chodzi o nowe metody zarządzania projektami i czasem. W ogóle jakiegokolwiek zarządzania projektami. Nie ten adres. Aha awanse - nie przeskoczysz. Poziom średni i wyżej jest zablokowany długoletnimi pracownikami i nie przeskoczysz tego. Taki klimat. Także jak chcesz się czegoś nauczyć z SASa i jesteś zielony jak szczypiorek - wbijaj. Pamiętaj, tylko SASa, nie nauczysz się niczego z innych tech). Ale opracowuj plan wyjścia na za parę kolejnych lat. Jeśli masz doświadczenie - daruj sobie, wkurzysz się tylko.

@Robotsas również jestem ciekawa odpowiedzi na pytanie, które zadała @Anita. Co sprawia, że masz taką opinię o SAS Institute? Pracowałeś lub pracujesz tam, czy znasz to przedsiębiorstwo z innej strony? Pod jakim względem jest to specyficzna firma? Jeśli napiszesz nam coś konkretnego, będzie łatwiej wyrobić sobie zdanie o tym pracodawcy.

Anita

Dlaczego piszecie, że specyficzna firma?

Robotsas

Bardzo specyficzna firma ... I ludzie

Janusz

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutację?

@KrT a wiesz może coś więcej o sytuacji w innych działach w firmie SAS Institute? Myślisz, że tam też byłoby warto aplikować? Widzę w internecie ogłoszenia do innych działów, na przykład do działu HR. Taka informacja mogłaby więc być przydatna dla aplikujących.

KrT
@Marta

Jeśli chodzi o dział HR to trzeba wpaść w gust szefowej i się nie wychylać bo próba wykazania się nie jest mile widziana. Jeśli ktoś chce się podszkolić i nabrać doświadczenia to może próbować ale dłużej niż rok pewnie nie wytrzyma. SAS trzeba rozróżnić na biuro i techników praca w biurze jest oparta niestety na powiązaniach i stosunku prywatnym do danej osoby praca techniczna jako konsultant ma tą przyjemność że nie ma potrzeby współpracy z biurem.

KrT

Ogólnie praca w SAS jest fajna o ile trafi się do działu ubezpieczeń, niestety praca nie daje zbyt dużej możliwości rozwoju dlatego po 3-4 latach pracy trzeba szukać nowej o ile ma się ambicje do własnego rozwoju i chęci zarabiania większych pieniędzy, choć biedy w SAS nie ma. Polecam ludziom po studiach i średni doświadczonym kandydatom. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto spróbować.

Jędrzej

Cisza jak makiem zasiał. Tak dobrze się tu pracuje? Czy coś ciekawego miało miejsce w firmie? Może ktoś znajdzie chwilkę żeby napisać kilka zdań?

Szymon

Wiesz co, no to co ofertują to jest naprawdę spoko, ja akurat nie chciałem nigdy być asystentka, hehe, ale uważam, że nie będzie źle, przegladałem to dość mocno i uważam, że jest okej ogłoszeniem, próbuj

luk

Pytanie do obecnie pracujących: Jak wygląda praca w IT ( czy jest rozwojowa :) )? Czy są szanse wyjazdu do zagranicznych oddziałów ?

denciak

Praktyki zwykle sa bezplatne

vera

Rozwoj to nie jest wylacznie kasa :) Rozwoj to sciezka kariery, to zdobywanie nowych kompetencji, nowych obszarow wiedzy. To jest rozwoj. Akasa, owszem, wazna jest, ale musi byc i rozwoj

gosc

Probuj, po kilku latach zobaczysz. CHyba jestes swiezynka na rynku skoro pytasz o takie oczywiste rzeczy. Najpierw popatrz jacy ludzie sa pokazywani na stornie, sprawdz ile lat tam pracuja. Zobaczysz, czy komorki zajete sa od dawna. jesli tak, to znaczy, ze beda jeszcze dlugo zajete. Poza tym zobacz ilu praconiwko zatrudnia firma. Jesli nie ma ich za duzo, to jak mozna awansowac? Musielby zmieniac co chwile stanowiska albo zwlaniac ludzi. Awansowac mozna wtedy, gdy firma rozwija sie, wtedy tworza sie nowe miejsca. Zwykle firmy sprzedazowe nie sa rozwojowe. Zwlaszcza jesli realizuja pozniej projekty poprzez partnerow. jak maja partenrow to nie ma awansu, bo po co.

olek

Jesli daja na portalu informacje, ze sa mozliwe awansy i podwyzki i namawiaja na aplikowanie to oznacza, ze ludzie odeszli sami albo zwolnieni. Rozwiewam marzenia: HR specialist nie ma szansy na podwyzki ani awans w firmie sprzedazowej, bo nie generuje sprzedazy i nie wplyw ana poziom wypracowanego zysku. Taki job: szanse na podwyzki ma ten, kto przynosi pieniadze. Radze wiec sprobowac jako sprzedawca

zainteresowany

Na portalu SAS sa informacje o naborze na PM do finansow. Myslicie, ze warto? Pytam SASowcow, bo zanim sie zaaplikuje warto poznac opinie ludzi, ktorzy pracowlai w firmie zeby nie wdepnac w jakies (usunięte przez administratora) br /> Czy PM musi sprzedawac i czy jest zalezny od sprzedawcow? Bo to torche inne podejscie i zakres niz w standardzie. Pls, dajcie jakies info

sandy

Ida wielkie zmiany! Trzymajcie sie!

Zostaw merytoryczną opinię o SAS Institute - Warszawa

• Jak się pracuje w SAS Institute?

Zobacz opinie na temat firmy SAS Institute tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SAS Institute?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SAS Institute
2.4/5 Na podstawie 78 ocen.
  • Gdańska 27/31
    01-633 Warszawa