Opinie o Hewlett-Packard Polska w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Hewlett-Packard Polska. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Hewlett-Packard Polska o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hewlett-Packard Polska w Wrocław

lol hahahah

Pracuje w HP polska i nigdy z benefitu nie miałem -są kanapki rano dla pracowników; -owoce; -automaty z batonikami etc za dostępną cenę; -są zniżki na HP badge do różnych sklepów etc -istnieje możliwość pracy z domu ( a nawet firma zwraca kasę za internet i telefon przy stanowiskach z telepracą, tylko że wtedy ciągle pracuje się z domu); -są (tak są, zależy tylko od menadzera) zewnętrzne szkolenia), firma czasami dopłaca do edukacji pracowników (tu zależy od budżetu managera) -są szkolenia wew (pomijając e-learningi) z excela, vba, aplikacji finansowych oraz soft skills (sztuka prezentacji etc) -są (zależy od budżetu) wyjścia integracyjne Więc może mi to wyjaśnisz ?

taka jedna ona

KED - 2012-01-21 03:13:16 Marnowanie czasu - marnowanie życia. Praca do granic bólu ogłupiająca. Możliwość rozwoju i zdobycia przydatnego doświadczenia żadna, chyba że opanowanie funkcji copy - paste na czas . Kontakt z językami obcymi hmmm jeśli kontaktem można nazwać standardowe maile no to jest. Szkolenia - e-learningi + słabiutkie szkolenia MS Office. Teksty typu nie myśl wpisuj mówią same za siebie. Taśma produkcyjna i nic więcej. Uciekłam ze względu na objawy szybkiego zaniku zdolności myślenia.Biedna,zal mi ciebie.cale szczescie ze ucieklas!

Pazdzioch

Zgadzam sie praca w HP to nie konstruowanie bomb dla CIA ale zarobki przyzwoite i naprawde nie mozna narzekac.

KED

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
gosc

co to jest za stanowisko scanning clerk? czy warto zaczynac od tego? chyba jedynie na to stanowisko wystarczy sam język angielski, czy wystarczy w HPku język angielski na poziomie FCE? B2? a drugi język B1 ? czy aplikowac na konkretne stanowisko, czy jak wysle samo CV to dopasuja tam gdzie mają braki ;) z gory dziekuje za odpowiedz.

taka jedna ja

Aha, mnie nie pytali z excela,myślę że zależy na jakie stanowisko. Chyba zapytali ogólnie czy znam excela i co.Na pierwszej rozmowie tylko pytania po polsku i trochę po angielsku (ja miałam ze 2). Niemiecki był w innym dniu.

taka jedna ja

Na rozmowie telefonicznej zadają standardowe pytania jak wszędzie (doświadczenie w poprzednich miejscach pracy np.,i inne typu wady i zalety;)). Dla mnie to jest super praca, moja wymarzona :-) Jednak myślę, że trzeba się sparzyć w innych firmach aby docenić taką firmę jak HP. Ludzie świeżo po studiach mogą nie doceniać tej pracy. Ja ją uwielbiam!

podpowiedzcie jakie pytania zadają na rozmowie kwalifikacyjnej, telfonicznej. Czy o excela pytaja rowniez w jezyku obcym? (o tabele przestawne i makra)?

Raczej tak- jakbys chociaż znał angielski komunikatywnie to mozesz startować z samym niemieckim moze byc ciezko

może przyszły pracownik...

witajcie aplikowałem na stanowisko z językiem niemieckim i jestem już umówiony na rozmowę tel. Jak ogólnie wygląda taka rozmowa, chodzi mi jakie pytania są zadawane. Czy znajomość jednego języka w moim przypadku niemieckiego wystarczy? Nie znam angielskiego, czy to mnie już eliminuje ? Proszę o info dzięki

Zadowolony:)

A mnie się podoba:) Co prawda nie trafiłem do Outsourcingu tak jak większość tutaj, tylko do Financial Services czyli w skrócie leasing. Niewiele osób o tym wie, ale HP ma własny bank i zajmuje się właśnie taką działalnością. Co do samej pracy to na moim stanowisku 3500brutto na rękę + co 3 miesiące premie ok 1000zł jak się target wyrobi. Godziny pracy elastyczne. Można sobie bez problemu zrobić wolne (-8h) i potem odrobić, czyli nie ma konieczności brać urlopu jak coś się chce załatwić, czy mieć dłuższy weekend;) Sam zarządzam swoim czasem, rozkładem pracy i odpowiadam za swoje podwórko. Benefity takie jak: kawa, herbata, kanapki, multisport, opieka medyczna, zniżki na "badga". Owszem końcówki miesiąca są stresujące i robi się po 12h dziennie, ale każda godzina jest rozliczana (ciekawe w jakiej małej firmie by to przeszło). Inna sprawa, że może ludzie narzekają na to, że pracować trzeba. Fakt faktem przez 3 miesiące może ze 3 razy Onet na moment otworzyłem żeby sobie wyniki ligi hiszpańskiej sprawdzić;) ZA to doświadczenie pracy z ludźmi z całego świata i nabranie szerszej perspektywy na biznes...bezcenne.

zgadzam się. pracuję od kilkunastu dni. wczesniej przez kilka lat męczyłam się w firmie polskiej, tu może nikt nie prowadzi za rękę, trzeba się wykazać inteligencją, umiejętnościami,, znajomością co najmniej dwóch języków obcych na odpowiednim poziomie...jest sporo szkoleń, spotkań, itp. o tzw. benefits już nie wspomnę :) pracuję na syanowisku payroll specialist i nie narzekam.

Justa

Oni zawsze mówią o 2 tygodniach.Ale jak będą zainteresowani to pewnie szybko się odezwą.

Odbyłem dwie rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko Customer Service Representative albo Personnel Administration Specialist. Pierwsza rozmowa w języku angielskim, z jakąś kobietą z zagranicy, podejrzewam że Bułgarka i drugą z pracownikiem z Wrocławia, po niemiecku. Moje referencje oraz wyniki testów językowych zostały przesłane 2 dni temu dalej, nie orientujecie się ile trwa cały proces rekrutacji? Jak długo muszę czekać? Dziękuję za odpowiedź. Dodam, że sami zgłosili się do mnie, sam nie wiem w jaki sposób.

gagaga

A praca w kadrach, bo zakladam, ze Personnel Administration Specialist to kadry... :) ?? Bo wszyscy pisza o 'ksiegowych'...

małe sprostowanie :) "-możliwość wydrukowania czasem jakiś materiałów;" - to jest niezgodne z polityką HP "-raz na 2 lata ludzie z wadą wzroku maja zwrot za okulary do 300zl" - to jest gwarantowane przez polskie prawo

zgadzam sięz Tobą 100% racji!!!!

anonim13

A mi się w HP podoba i to bardzo. We Wrocławiu jest wiele działów i pozycji w których można się rozwijać. Ludzie myślą ze jak skończą uczelnie i znają jakiś język to już im ktoś będzie płacić 5 k na rękę ;) Trzeba coś jeszcze umieć, czymś się wyróżnić (naprawdę znajomość Excela na dobrym poziomie [nie umiejętność pokolorowania tabelki i dodania dwóch komórek], Access'a, Powerpointa, SAP'a, umiejętność programowania w VBA - i wtedy można znaleźć naprawdę fajną pozycję za dobrą kasę. Zdziwiony jestem ze mało ludzi wspomina tutaj o benefitach: -są kanapki rano dla pracowników; -owoce; -kawa, herbata, mleko w kuchni za free (nie w każdej firmie jest coś takiego) -automaty z batonikami etc za dostępną cenę; -możliwość wydrukowania czasem jakiś materiałów; -są zniżki na sprzęt HP -są zniżki na HP badge do różnych sklepów etc -istnieje możliwość pracy z domu ( a nawet firma zwraca kasę za internet i telefon przy stanowiskach z telepracą, tylko że wtedy ciągle pracuje się z domu); -są (tak są, zależy tylko od menadzera) zewnętrzne szkolenia), firma czasami dopłaca do edukacji pracowników (tu zależy od budżetu managera) -są szkolenia wew (pomijając e-learningi) z excela, vba, aplikacji finansowych oraz soft skills (sztuka prezentacji etc) -są (zależy od budżetu) wyjścia integracyjne -jest co roku HP Piknik (cala firma sie spotyka, można przyjść z mężem/żona/dziećmi). -raz na 2 lata ludzie z wadą wzroku maja zwrot za okulary do 300zl Dużo jest ludzi co narzekają (w szczególności ludzie których HP jest 1 pracą,), ale to zależy gdzie się trafi, do jakiego manager'a i działu. Czasami warto jest się nawet przemęczyć rok (zdobyć doświadczenie) i zmienić dział... Firma daje też na zdobycie doświadczenia za granicą (jest możliwość wyjazdów służbowych), lub przy pracy na bardziej doświadczonych stanowiskach - relokacji do innego kraju. Wiem, że są działy gdzie się pracuje długo, ale to zależy też od pensji którą się dostaje, nadgodziny albo są wypłacane (zależy do działu) albo można je odebrać - czyli wyjść sobie wcześniej. Za pracę w święto lub niedziele są 2 dni wolnego. Podczas pracy w święto jest możliwość zamówienia lunchu na koszt firmy. Ja jestem zadowolony - nie narzekam :)

Brałam już udział w rekrutacji-2 rozmowy telefoniczne i trzecia w siedzibie HP.Jednak niestety-nie udało się:(Nadal jednak mi zależy na pracy w tej firmie-czy jest sens składać na to samo stanowisko czy lepiej na inne,gdzie ktoś inny będzie rekrutował? Czy jest szansa, że jeszcze odezwą się po tamtej rekrutacji?(Manager mówił, że nawet jak mnie nie wybiorą to mogą się za jakiś czas odezwać). Czy jeśli znów bym się dostała na rekrutację czy wszystko leci od początku-czyli znów 2 rozmowy telefoniczne i jedna w HP,czy za kolejnym razem już będzie tylko w HP? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

Awanse poziome odbywają się bez problemów, szczególnie w finansach, dużo osób się przeniosło z CS do HP ze względu na niezdrową atmosferę pracy w CS, w HP dużą zaletą jest to, że możesz dostać bardzo ambitne projekty do robienia we współpracy z kolegami z całego świata, w CS tego nie ma bo tam jest głównie back office dla Szwajcarów. Merytorycznie więc w HP praca jest ciekawsza, a jest to jednak bardzo duży motywator, pieniądze motywują do pracy góra 3 miesiące... Powodzenia w rekrutacjach! Aha, Excel się przydaje, ale są szkolenia wewnętrzne, więc tak bardzo bym się tym nie przejmowała.

Zostaw merytoryczną opinię o Hewlett-Packard Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w Hewlett-Packard Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Hewlett-Packard Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hewlett-Packard Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hewlett-Packard Polska?

Kandydaci do pracy w Hewlett-Packard Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hewlett-Packard Polska