Opinie o X-Formation w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy X-Formation. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie X-Formation o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o X-Formation w Kraków

MiałemNickAleZapomniałem

Wnioski na podstawie trochę ponad roku pracy w firmie i udziału w jednym z (kilku) projektów: + fajna atmosfera, bez spiny, nawet w przypadku deadlinów + imprezy firmowe + kameralna atmosfera spotkań + przywiązanie do jakości kodu + mocny zespół, można się dużo nauczyć + dodatkowe wyposażenie biura (kuchnia, ping-pong, piłkarzyki itp) + bardzo elastyczne godziny pracy, idealne w przypadku zabieganego życia + szybki proces decyzyjny dotyczący rozwoju projektu - antyczna wiedza biznesowa, często tworzona na kolanie na podstawie starego kodu i code review - raczej słabe perspektywy na przyszłość jeśli chodzi o technologie i wyzwania - słaby pakiet benefitów w porównaniu do pozostałych firm IT Ogólnie polecam, szczególnie dla osób z małym doświadczeniem. Przy dobrych chęciach i zaangażowaniu można się na prawdę dużo nauczyć i bez problemu dostosować się do wysokiej jakości pracy. Nie widzę niestety nic co mogłoby przyciągnąć osób szukających "ciekawych" projektów oraz "więcej niż przeciętnych" zarobków.

@MiałemNickAleZapomniałem

Jak sądzisz, czy osoby bez doświadczenia zawodowego mogą z powodzeniem aplikować do pracy w firmie X-Formation? Zastanawia mnie, czy firma daje możliwości zatrudnienia takim osobom, czy może przed podjęciem pracy w tym miejscu należy wcześniej zdobyć doświadczenie w innej firmie? Napisz, proszę, jak to wygląda z tego, co zdołałeś zaobserwować w tym miejscu pracy.

MiałemNickAleZapomniałem Nowy wpis
@Julita

Z obserwacji - firma daje taką możliwość, jednak trzeba już coś umieć. Osoby z słabymi umiejętnościami mogą mieć problem z utrzymaniem tempa pracy reszty zespołu.

Daria Nowy wpis
@Julita

Moim zdaniem jak najbardziej tak. Firma daje taką możliwość.

Julita Nowy wpis
@MiałemNickAleZapomniałem

Dziękuję za odpowiedź. Czy taki nowo zatrudniony pracownik może liczyć na pomoc i wsparcie pozostałego zespołu pracowników, czy raczej należy być przygotowanym na to, iż należy samemu wykonywać wszystkie powierzone obowiązki i dodatkowo robić to w miarę sprawnie? Ciekawi mnie, jak wygląda ta kwestia.

Z Krakowa Nowy wpis
@MiałemNickAleZapomniałem

"Nie widzę niestety nic co mogłoby przyciągnąć osób szukających "ciekawych" projektów oraz "więcej niż przeciętnych" zarobków." "raczej słabe perspektywy na przyszłość jeśli chodzi o technologie i wyzwania." Czyli co zatem moze przyciagnac kogos do firmy oprocz kameralnych spotkan w malym gronie i dbalosci o jakos starego kodu?

Julita

@User, w dalszym ciągu nie uzasadniliście swoich przypuszczeń, jakoby rzekomo tak mogło być, dlatego ponawiam moje pytanie, dlaczego tak sądzicie? W każdej chwili możecie przedstawić swoją opinię na temat pracy w firmie X-Formation, jeżeli uważacie, że któreś z wypowiedzi nie są prawdziwe.

gets.chomp
@Julita

Dlaczego twierdzisz, ze to sa przypusczenia? Na jakiej podstawie doszlas do takich wnioskow?

@gets.chomp

Ze względu na to, że w poprzedniej wiadomości nie zostało w żaden sposób uzasadnione dlaczego tak sądzisz, więc napisałam, że mogą to być tylko i wyłącznie przypuszczenia z Twojej strony na temat tego, że HR prowadzi sam ze sobą dialog w wątku opinii o pracy w firmie X-Formation. Jeśli jestem w błędzie, wyjaśnij proszę sytuację.

Chomp

HR prowadzi tu dialog sam ze soba

User
@Chomp

... jak dla mnie bardziej z jakimś moderatorem z gowork ;P

Julita

@Chomp, dlaczego tak twierdzisz? Są to Twoje przypuszczenia, czy masz może dowody, które potwierdzałyby, że rzeczywiście tak jest? Jeżeli nie zgadzasz się z którąś z dodanych opinii o pracy w firmie X-Formation to zachęcam, abyś przedstawił swoje zdanie na ten temat.

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie X-Formation padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Systems Engineer.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Julita

@Gość, dziękuję za Twoją kolejną aktywność w wątku opinii o pracy w firmie X-Formation. Jesteś w stanie napisać, która forma współpracy z firmą jest najbardziej korzystna finansowo, dla osób zatrudnionych z Twojego punktu widzenia? Jeżeli miałbyś wybierać to, którą formę zatrudnienia byś wybrał?

Julita

@Gość, czy osoby, które chciałyby mieć dłuższy okres czasu pracy to firma X-Formation umożliwia taki system pracy? Napisałeś, że standardowo jest to 40 godzin, jednak zakładając, że pracownik chciałby np. więcej zarobić to, czy ma możliwość pracować dłużej za zgodą przełożonych? Czy opisany wymiar pracy to wymiar maksymalny nie podlegający negocjacji? Przedstaw, proszę, jak wygląda ten aspekt pracy.

@Julita

Wszystko zależy od formy współpracy. Na umowę o pracę można mieć max 48 godzin tygodniowo, a nadgodziny są odbierane jako dni wolne. Jeśli chodzi o B2B czy umowę zlecenie to już wynagrodzenie jest uzależnione od liczby godzin przepracowanych w miesiącu i indywidualnych ustaleń w umowie.

Julita

@Gość, wspomniałeś o ciekawym beneficie, który oferuje firma X-Formation, albowiem dofinansowanie do kursów i szkoleń, które pracownik ustala sobie na własną rękę. Czy są to kwoty, które w zupełności wystarczają na udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje pracownika? Czy raczej jest to cząstkowe dofinansowanie, gdzie pracownik resztę środków musi pokryć z własnej kieszeni? Jeszcze chciałabym, abyś napisał, ile godzin tygodniowo musi przepracować pracownik? Jest to system 8, czy może 10 godzinny? Zachęcam do dalszej dyskusji.

@Julita

Jest to standardowe 40 godzin tygodniowo. Jeśli chodzi o kwotę dofinansowania to wystarcza ona np na konferencje branżowe lub kursy językowe czy kursy on line, jednak nie jest to, aż tak duża kwota aby sfinansować w całości koszt szkolenia specjalistycznego.

Jak to w małej firmie luźna atmosfera, fajni ludzie, duża elastyczność w wielu obszarach, duży wpływ na to co się tworzy, ale także zmienność, samodzielność, odpowiedzialność za wiele różnorodnych zadań jednocześnie i trochę starego kodu do utrzymania – czy ok? To kwestia indywidualna, zależy co komu pasuje. Benefity podobne jak w wiekszości firm IT na rynku tj. elastyczne godziny pracy (6 – 22), HO raz w tygodniu, dofinansowanie 60% do Multisporta/opieki medycznej, eventy integracyjne typu gokarty, kręgle, piwo itp, raz w tygodniu kosz lub siatkówka na wynajętej sali, owoce i napoje, parking, pokój gier itd. Co do rozwoju to zależy w jaki sposób ktoś chce rozwijać swoje umiejętności. Firma nie oferuje zestawu dodatkowych szkoleń, raczej uczysz sie przez doświadczenie i współpracę, ale także funkcjonuje coś takiego jak fundusz edukacyjny – czyli określona kwota roczna dla każdego, którą można wydać na udział w konferencjach, kursach lub zakup materiałów edukacyjnych.

Julita

@Ela, czy mogłabyś w sposób bardziej szczegółowy wyrazić swoje zdanie na temat pracy w firmie X-Formation? Twoje obecne odpowiedzi na pytania użytkowników są mało merytoryczne i nie mówią zbyt dużo o obecnie panującej sytuacji w tym miejscu pracy. Jeżeli posiadasz doświadczenia związane z pracą w tej firmie to bardzo proszę podziel się nimi tutaj w wątku głównym forum.

Julita

@krakow a jeżeli ktoś jest mocno nastawiony ba rozwój to jego sytuacja w firmie się zmienia, czy nadal ten rozwój jest trudny? Można liczyć na jakieś szkolenia?

Julita

Czy ktoś aktualnie zatrudniony w firmie zechciałby zabrać głos na temat warunków pracy w X-Formation? Na stronie internetowej firmy jest co najmniej kilka ogłoszeń rekrutacyjnych, więc i zainteresowanie firmą na tym forum będzie z każdym dniem rosło. Każdy z kandydatów do pracy w X-Formation będzie nad wyraz wdzięczny za garść rzetelnych informacji na temat tego pracodawcy.

Nie

Czy tak dobrze się wam pracuje i nie piszecie?

@Andrzej

Cezary

Rekruterzy muszą zdobyć informacje o kandydacie!

Czy ktoś chciałby wypowiedzieć się w sposób rzetelny i prawdziwy o przedsiębiorstwie X-Formation? Taka wypowiedź mogłaby pomóc innym osobom w uzyskaniu informacji o firmie.

HTTP

Po co się wypowiadać skoro watek zaczyna osoba pracująca w firmie?

Gośka

Mimo dobrej pracy moglibyście coś napisać. Szukam pracy i miałem nadzieję na jakieś info?

Awesome
@Gośka

Ciekawe, że rekruterzy tak chętnie zadają pytania, ale sami nie lubią na nie odpowiadać.

Maja

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Nikt nie twierdzi, że firma jest idealna, mogą zdarzyć się trudne chwile. Ogólnie to jest dobra firma!!!

Alex
@Maja

No wlasnie ja tez zastanawialem sie jakis czas temu czy tam aplikowac, a teraz juz niestety nie ma otwartych pozycji. Maja, czy mozesz rozwinac temat na tym watku? Jakie trudne chwile? Cos sie stalo? Opowiedz dlaczego to dobra firma, z gory dzieki

Alex
@Maja

Ponawiam pytanie Maja. Ludzie czekają na opinie. Możesz odpowiedzieć?

B0k3r

Moje obserwacje po 3 latach w firmie Plusy: - work-life balance - atmosfera pracy - duża dowolność wykorzystywanych technologii i narzędzi - imprezy integracyjne - dostęp do szerokiej gamy książek Minusy: - brak możliwości udziału w szkoleniach - zarobki - brak otwartości na sugestie rozwiązań architektury oprogramowania - brak zespołu testerów - brak zespołu analityków biznesowych - brak wiedzy biznesowej i jasno zdefiniowanych wymagań Ogólnie pozytywnie, ale jest jeszcze co nieco do zrobienia.

front_end_dev
@B0k3r

Jakiego rodzaju imprezy integracyjne? Wigilie w restauracji? Wspolne wyjscia na drinka? Wypady za miasto? Czy sa bilety do kina i teatru? Aplikowalem na stanowisko front end dewelopera i zalezy mi na otrzymaniu pracy. Dlaczego nie mozna brac udzialu w szkoleniach? Oszczednosci?

front_end_dev
@B0k3r

Ponawiam swoje pytanie. Czy możesz odpowiedzieć?

Yeti
@B0k3r

Na pewno po 3 latach pracy w firmie? ;)

Norbert

Czy może ktoś napisać kilka informacji o pracy - Front-end Developer? Słyszałem sporo dobrego o X-Formation i zależy mi na otrzymaniu pracy. Jaką jest atmosfera wśród załogi? Czy rekrutacja to kilka etapów?

Trezor

Nie dziwię się, że tak długo nikt nie pisze. Wystarczy poczytać opini na forum i wiadomo. Jak jest dobrze to nikomu nie chce się pisać. Sadzę, że takie forum jest potrzebne młodym szukającym pracy??

Julita

Ponawiam swoje pytanie @Kraków, na forum brakuje aktualnych informacji dotyczących warunków pracy w X-Formation. Czy mógłbyś odnieść się do mojego pytania? Proszę ze względu na innych zainteresowanych pracą tutaj, którzy czekają na jakieś konkrety w związku z aktualną ofertą pracy na Front-enda.

@Julita

Powstrzymuję się od ocen, ponieważ każdy od pracodawcy oczekuje czegoś innego. Jeśli chodzi o work-life-balance, to X-Formation jest pracodawcą idealnym. Dużo luzu i swobody w pracy (dla niektórych nawet za dużo). W dłuższym terminie to może przeszkadzać (brak rozwoju). Każdy decyzję musi podjąć sam. Ja wystawiam czwórkę.

Zostaw merytoryczną opinię o X-Formation - Kraków

X-Formation
2.8/5 Na podstawie 79 ocen.

X-Formation