Opinie o Smartney Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Smartney Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Smartney Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Smartney Sp. z o.o. w Warszawa

Madzia

Widzę ze cv można wysłać poprzez formularz kontaktowy na stronie, a zastanawiałam się nad praca Tlyko czy to jest jak takie call Center ? Można pracować z domu czy jednak w biurze ? I z tego co rozumiem można pomagać telefonicznie klientom w sprawie pożyczki?

@Maciej

Cześć! To pytanie, na które zawsze trudno odpowiedzieć - bo też nie wiem ile kto na jakim stanowisku zarabia. Pozwól zatem, że ujmę to tak: nigdy nie słyszałem, żeby ktoś narzekał - chociaż oczywiście zarobki jak wszędzie zależą od doświadczenia. Warto pogadać na rozmowie rekrutacyjnej z HR'ami. Co do podwyżek, to również kwestia mocno indywidualna - są elementem większego procesu - planowania szkoleń na kolejny rok, oceny pracy, planowania rozwoju kariery. To co ważne: na pewno są osiągalne i to nie tak, że trzeba tygodniami chodzić za przełożonym. Należymy do Grupy Bankowej, więc to u nas bardzo ustrukturyzowany proces ;) Pozdrawiam, Maciek PS. Maciek to chyba najpopularniejsze męskie imię w firmie. Tym bardziej zapraszamy do aplikowania ;)))

Jak długo trwa proces awansu w Smartney Sp. z o.o.?

@Zbigniew

Cześć! Przepraszam, za późną odpowiedź, ale trafiłeś akurat na mój urlop ;) Stawka jest płacona normalnie. Znaczy: po prostu podpisujesz umowę i dostajesz normalną pensję. Zależy nam, żeby każdego naszego pracownika porządnie przeszkolić lub wdrożyć w nowe obowiązki.

Czy w Smartney Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Firma poszukuje pracownika na stanowisko eksperta ds. Compliance. Praca odbywa się tutaj w systemie hybrydowym. Jesteście w stanie napisać, jak wygląda obłożenie pracy? Ile dni pracuje się z domu, a ile z biura? Pracownicy mają możliwości rozwoju zawodowego poprzez udział w ciekawych projektach. Czy to pomaga im w dążeniu do objęcia wyższego stanowiska? :-) Myślę nad złożeniem CV w to miejsce.

Maciek Nowy wpis

Cześć! Pewnie, że jesteśmy ;) Nie do końca wiem, co masz na myśli pytając o obłożenie pracą. Praca jest i generalnie wystarcza jej na cały etat ;) Ale jeśli chodzi o to, jak wygląda u nas praca z biura / z domu, to z biura pracujemy co najmniej raz w tygodniu. Można oczywiście częściej - ale nie wymagamy tego. Oferujemy zarówno ciekawe projekty jak i równie ciekawe szkolenia (oraz dofinansowanie do kursów i warsztatów, które wybierają nasi pracownicy) więc potencjał do rozwoju jest :) Pozdrawiam, Maciek

Madzia

@Madzia

Cześć Magda, Nie wiem o którym konkretnie stanowisku mówisz. Jeśli jednak widzisz ofertę pracy w naszym Service Center, to oczywiście, że możesz pracować z domu - przynajmniej przez większość czasu. Wszyscy pracujemy hybrydowo, więc wystarczy, że w biurze będziesz raz w tygodniu. Oczywiście, to minimum - bo mamy sporo amatorów wygodnych foteli i niezłej kawy, którzy meldują się na miejscu częściej ;) Samo Service Center nie kontaktuje się również z Klientami telefonicznie - odpowiada na ich wnioski, pomaga z procesami i wspiera ich na rozmaite sposoby - robi to jednak mailownie. Na pewno nie jest to zatem call center. Na spotkaniu rekrutacyjnym będzie też obecna szefowa zespołu, w którym mogłabyś pracować - na pewno więc opowie Ci więcej o tym, jak wyglądałaby praca u nas :) Pozdrawiam serdecznie, Maciek

Tati
@Maciek

Jakieś konkretne studia trzeba mieć ukończone, żeby pracować w service center? Coś z komunikacji albo zarządzania? Czy inne kierunki też wchodzą w grę?

@Tati

Cześć, Pewnie, że inne kierunki wchodzą w grę - ale to jeden z tematów, które pewnie spokojnie omówisz z HRami podczas rozmowy rekrutacyjnej. Pozdrawiam, Maciek

@Maciek

Kierunki kierunkami, a czy liczy się kwestia doświadczenia? Jestem ciekawa czy świeżakow zatrudniacie bo szukam pierwszej pracy tak prawdę mówiąc :) są w ogóle jakieś szkolenia wdrażające?

Maciek

Kilku świeżaków zatrudniliśmy - więc zawsze warto spróbować(usunięte przez administratora) Dużo zależy od tego, jaki flow złapiesz ze swoim przyszłym przełożonym - nie zawsze doświadczenie jest jedynym decydującym czynnikiem. Szkolenia oczywiście mamy - więc wdrożenia są szybkie i bezproblemowe. PS. Niezależnie, czy zdecydujesz się aplikować do nas, czy gdzie indziej, to... Powodzenia! Pierwsza praca to duży krok (usunięte przez administratora) Pozdrawiam, Maciek

Misia
@Maciek

Ooo, musicie mieć tutaj chyba fajną atmosferę między pracownikami, bo twoja odpowiedź jest bardzo miła. Zdarzają się jakieś zgrzyty? Czy jednak bardziej wszyscy są przyjaźnie nastawieni? Co do samego wdrożenia - ile ono trwa?

@Misia

Uwaga, leci klisza: to zależy! Uważam, że atmosferę mamy świetną. W moim zespole pracuje się super, współpraca z innymi zespołami też jest świetna. Ale zgrzyty oczywiście, że się zdarzają. I te mniejsze i te większe - to, co jest fajne, to to, że staramy się je od razu i na bieżąco wyjaśniać. Nikt się na nikogo nie obraża i ten wspólny język zawsze znajdujemy. O ile ta wypowiedź jest nieco zawiła, to przynajmniej na drugą część Twojego pytania mogę odpowiedzieć ze 100% pewnością. Wszyscy są przyjaźnie nastawieni! Co do wdrożenia, wszystko zależy od stanowiska. Same szkolenia "obowiązkowe" to ok tygodnia - o procesach, produktach, firmie, bezpieczeństwie... Jest ich sporo. Część na żywo, część w formie e-learningu. A później oczywiście samo wdrożenie do pracy. Trwa kilka dni, ale realnie to dopóki, dopóty nie będziesz po prostu gotowa. Ramy nie są jakoś bardzo sztywne. Pozdrawiam serdecznie, Maciek PS. Dzięki! :))))

Maciej
@Maciek

A jak z zarobkami? Na początek kasa jest w miarę dobra czy zaczyna się od najniższej krajowej? Dają w ciągu roku podwyżki dla wszystkich czy raczej w takich sprawach trzeba iść indywidualnie i się starać?

Maciek Nowy wpis
@Maciej

W internecie widnieje oferta pracy na stanowisko chief financial officer . Firma oferuje stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub B2B . Które z nich jest bardziej korzystne , jeśli chodzi o kwestię finansową ? Czytam , że pracuje się tutaj systemem hybrydowym . Ile dni zdalnie , a ile w biurze ? :) Napiszcie , jak to wygląda , bo myślę nad aplikacją .

Firma Smartney Sp. z o.o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Ekspert ds. Compliance. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
logo firmy Serwisant rowerowy

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Smartney Sp. z o.o.?

Maciek

Cześć! To zależy od stanowiska - ale oczywiście wszystkie te, które będą potrzebne w pracy - więc telefon, komputer, czy dodatkowe potrzebne peryferia. Pozdrawiam, Maciek

zainteresowany

Czy w Smartney można pracować na B2B, czy w grę wchodzi tylko umowa o pracę?

@zainteresowany

Cześć! Co do zasady, wszystkich zatrudniamy na umowie o pracę. Ale, jeśli pracownik wyraźnie sobie tego życzy, to możemy również podjąć współpracę w oparciu o umowę b2b. Pozdrawiam, Maciek

Kazik
@Maciek

Fajnie że umowa o prace bo akurat mnie by na takiej zależało. Powiesz czy jest terminowa np. na rok albo dwa czy możne dostać na czas nieokreślony? Jak tak to po jakim czasie?

@Kazik

Cześć! Pewnie, że powiem ;) Umowa na okres próbny na 3 miesiące i umowa na czas nieokreślony po tym czasie.

Wiki

Przeszedł ktoś rekrutację na analityka? Na ich stronie znalazłam takie coś, w sumie bym aplikowała, tylko ciekawi mnie czy wysyłają np. zadanie do wykonania. I czy ono jest ewentualnie przez rozmową czy w trakcie? Przyznam, że stresuje mnie jak patrzy mi ktoś na ręce, więc to dla mnie istotne ;) Jaka panuje ogólnie atmosfera w dziale? Ludzie są nastawieni na pomoc, wsparcie w razie co? Hybryda znaczy 1 dzień z biura w tyg., tak jak tu pisano o dziale windykacji?

@Wiki

Cześć Wiki Po kolei ;) Tak, w zespole IT mamy już analityków - więc kilka osób rekrutację przeszło. Nic strasznego! Zwłaszcza, że szef bardzo sympatyczny. Zadania rekrutacyjne są, ale rozwiązywane w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Nie są to jakieś wielkie zadania na kilka godzin (bo przecież i sama rozmowa nie trwa długo), ale o ile nie ma w nich złych odpowiedzi, to pozwalają nam sprawdzić, w jaki sposób kandydaci podchodzą do rozwiazywania problemów. A to trudno osiągnąć zdalnie. Ale nie ma się czym stresować, rozmowy z nami naprawdę są luźne :) Jeśli chodzi o atmosferę, to świetna. Zespół jest świetnie zintegrowany, często wspólnie gdzieś wychodzi po pracy, angażuje się w akcje CSR (ostatnio w pomoc dla schroniska dla niepełnosprawnych zwierząt). Nie tylko oni są nastawieni na pomoc i wsparcie, ale w całej firmie nie spotkałem w ciągu ostatnich 2,5 roku odkąd pracuję kogoś, kto by nie był. Ja wiem, że to brzmi jak jakieś peany - ale naprawdę pracuje się u nas fajnie. Co do trybu pracy - dokładnie tak, jak piszesz. Jeden dzień w tygodniu pracujemy w biurze (który to dzień ustalamy w swoich zespołach - bo też chodzi o szansę popracowania ze sobą na żywo) a pozostałe można pracować zdalnie. Ciekawostka: chyba nikt nie wybrał piątku jako dzień w biurze, bo po swojej stronie siedzę dzisiaj sam na Open Space ;) Pozdrawiam serdecznie, Maciek

Jak długo trwa proces awansu w Smartney Sp. z o.o.?

Maciek

Cześć! Musisz powiedzieć coś więcej ;) Awansu na jakim stanowisku? Na każdym wygląda to trochę inaczej - a zależy od wielu czynników. Niestety nie ma jednej wspólnej odpowiedzi. Ale jeśli odszukasz na LinkedInie kogoś z naszych HR i dopytasz bezpośrednio o szczegóły, to myślę, że dostaniesz najpełniejsze możliwe info :) Pozdrawiam, Maciek

Iza
@Maciek

Ja na przykład ja bym chciała wiedzieć czy jest możliwość awansu w dziale windykacji, bo planuję aplikować na stanowisko specjalisty ds. windykacji :) no i czy jest możliwa praca zdalna poza tymi elastycznymi godzinami w biurze, które oferują? :) Jak często macie spotkania i imprezy integracyjne?

@Iza

Cześć Iza, Wracam do Ciebie z informacją ???? Jasne! W Dziale Windykacji można awansować – niemal wszystkie rekrutacje prowadzimy najpierw wewnętrznie, zarówno na stanowiska eksperckie jak i kierownicze. Możemy opowiedzieć sporo historii o zaczynających u nas pracę specjalistach, którzy teraz zarządzają swoimi zespołami. W Windykacji również mamy takie przykłady. Jednak jesteśmy wciąż stosunkowo małą firmą, więc nie wdrożyliśmy jeszcze sztywnych ścieżek awansów. Okazji do rozwoju jednak nie brakuje ;) Zakładamy, że wiesz co robisz i pomagamy Ci to robić jeszcze lepiej! Zaczynając u nas pracę jako Specjalista ds. windykacji możesz spodziewać się fajnych szkoleń i ciągłego pogłębiania swoich kompetencji. Nie będziesz zajmować się tylko małym wycinkiem windykacyjnych procesów – bo akurat nasza windykacja bardzo stawia na interdyscyplinarność i dbanie o to, żeby każdy miał okazję wykazać się w każdym obszarze jej działania. Wiedzy i możliwości jej praktykowania Ci nie zabraknie. Po okresie próbnym (3 miesiące) Zespół Windykacji pracuje hybrydowo, średnio raz w tygodniu z biura. Wdrożenie odbywa się w biurze po to, żeby zawsze był pod ręką ktoś, kto odpowie na Twoje pytania. Nie ukrywamy, że sprzyja to również integracji ???? Jeśli chodzi o spotkania i imprezy integracyjne… To oczywiście zależy. Wspólne firmowe wyjścia mamy 2-3 razy do roku, ale dużo częściej w biurze celebrujemy małe sukcesy czy wspólnie cieszymy się wynikami. W mniejszych gronach spotykamy się częściej – dość regularnie urządzamy wspólne planszówki, czy wspólnie gramy w siatkówkę albo umawiamy się na wspólne wyjścia. Każdy zespół ma też swój własny budżet integracyjny – więc tych spotkań trochę się robi, a akurat nasza windykacja uchodzi (słusznie!) za świetnie zintegrowaną i pełną fajnych pomysłów :) Mam nadzieję, że pomogłem! Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania, dawaj znać :)

Maciek

Cześć! Nie ma sprawy ;)) Pewnie. W firmie działa fundusz socjalny, więc mamy dofinansowanie do urlopów. Wszyscy możemy korzystać z prywatnej opieki medycznej, oraz ze zniżkami dokupić wyższe pakiety w LuxMedzie. Do tego mamy dofinansowanie do multisportów. Nie narażę się na drwiny i nie będę wspominał o owocach w biurze... ;) Więcej o benefitach na pewno opowiedzą Ci też dziewczyny z HR podczas rozmowy telefonicznej czy po prostu spotkania rekrutacyjnego.

@Maciek

Jeszcze dopytam. Jeśli chodzoi o szkolenia to nowi pracownicy są wdrażani i w miedzy czasie też pracują? Czy najpierw jest kilkudniowe szkolenie a dopiero potem właściwa praca? Jak to jest jak ktoś nie ma doświadczenia w branży, a chce zacząć u was pracować?

@Zbigniew

Cześć! To zależy od departamentu. Na pewno nikt nie zaczyna pracy nieprzygotowany ;) Sam prowadzę jedno ze szkoleń wstępnych dla nowych pracowników, więc wiem, że jest ich sporo. To nie tak, że w ogóle nie będziesz pracował przez kilka pierwszych dni - ale to, co będzie do zrobienia dostosowujemy do tego, czego już zdążysz się nauczyć. Wtedy takie szkolenia i nauka są najefektywniejsze. Pozdrawiam, Maciek

@Maciek

Dzięki za informacje. Mimo wdrażania i szkolenia od pierwszych dni jest normalnie płacona stawka jaka była ustalona na rekrutacji? Czy podczas szkolenia jest niższa?

@Zbigniew

Czy szukają kogoś aktualnie w firmie Smartney Sp. z o.o.?

Maciek

Cześć, Tak. Oferty znajdziesz tutaj: https://www.smartney.pl/kariera W tej chwili szukamy specjalistów ds. kontroli wewnętrznej i windykacji. Pozdrawiam, Maciek

Mikolaj

Nie polecam, brak informacji zwrotnej po rozmowie rekrutacyjnej od 1,5 miesiąca. Poprosiłem o informavje dwa tygodnie od daty rozmowy jednak moja wiadomość została zignorowana.

QW
@Mikolaj

Czy pamiętasz jak nazywała się osoba, która była odpowiedzialna za Twoją rekrutację/brak feedbacku?

@Mikolaj

Cześć Mikołaj, Mogę Cię tylko przeprosić za tę sytuację. Co do zasady, rzeczywiście dbamy o udzielanie informacji zwrotnej i nasz rekruter Cię o tym zapewnił. Wiem, że to dla Ciebie żadne usprawiedliwienie, ale na koniec roku zbiegło nam się kilka dużych HRowych projektów i po prostu nie daliśmy rady Ci odpowiedzieć. Przykro mi, że wyniosłeś negatywne wrażenie z kontaktu z nami. Możemy tylko zadbać, żeby w przypadku przyszłych kandydatów taka sytuacja się nie powtórzyła. Pozdrawiam, Maciek

@Mikolaj

Zgadza się zero odpowiedzi po rozmowie

Magdalena
@Maciek

Na stronie napisane jest, że akutalnie poszukiwany jest ktoś od HR :) W ogłoszeniu wspomniana jest kwestia szkoleń, mogę dowiedzieć się więcej szczegołów na ten temat?

@Magdalena

Cześć! Program szkoleń to nasz nowy benefit - dogrywamy ostatnie szczegóły właśnie, więc ruszy lada moment. Co roku prowadzimy tzw. Development Dialogue - nazwa po angielsku, bo jednocześnie korzystamy z tego rozwiązania w całej Grupie. W jego trakcie zarówno pracownik jak i jego manager identyfikują obszary, gdzie jest dla pracownika pole do rozwoju - w kontekście jego długofalowych planów zawodowych - i to właśnie te obszary w ramach szkoleń będziemy rozwijać. Część z nich będzie organizowana wewnętrznie a część zewnętrznie - bo mamy na pokładzie świetnych ekspertów. Jeśli jesteś zainteresowana to warto wziąć udział w rekrutacji i już na rozmowie opowiedzieć o swoich planach rozwojowych. Może już wtedy uda się coś ustalić :) A biorąc pod uwagę, że Grupa do której należymy działa w kilkunastu krajach, to memiczne HRowe pytanie "gdzie widzisz się za 5 lat" wcale nie będzie takie dziwne ;)

Weronika
@Kandydat

no i co takiego? ludzie co wy jesteście tacy roszczeniowi? wiele rozmów przeżyłam i nigdy nie miałam o to pretensji :D

@Weronika

Dzięki za opinię! Ale my również zgadzamy się, że do takich sytuacji nie powinno było dojść. I już nie dochodzi :) Mamy w tej chwili kilka otwartych rekrutacji, więc można to łatwo sprawdzić :)

@Maciek

Dzień dobry, czy rekrutacje są wciąż otwarte? Gdzie w razie czego dodajecie ogłoszenia?

@Halina

Cześć Halina! Pisałem tydzień temu newsletter w firmie i wtedy otwarte były następujące: Data Scientist, HR Business Partner, Ekspert ds. Produktu, Data Engineer, Specjalista ds. windykacji, Compliance manager. Z tego co widzę, można je znaleźć na naszej stronie www (ścieżka nie jest oczywista - najpierw zakładka o nas a dopiero w niej na dole jest link do zakładki kariera) i na LinkedInie. Jeśli masz jakieś pytania - jestem do dyspozycji. Tyle, że nie od razu dostaję powiadomienia o nowych postach, więc czasem mogę odpowiedzieć z opóźnieniem. Pozdrawiam serdecznie, Maciek

@Maciek

Witam. Zainteresowało mnie ogłoszenie o poszukiwaniu osoby na stanowisko Campliance manager. Na stanowiskach kierowniczych w branży finansowej pracuje od ponad 12 lat i rozglądam się za nowymi wyzwaniami. Ogłoszenie jest dość lakoniczne. Proszę o bardziej szczegółowe informacje na temat oferowanych warunków zatrudnienia. Umowy, wynagrodzenia, czy wdrożenia w nowe środowisko pracy?

@Adam

Cześć Adam, Najwięcej dowiesz się pisząc bezpośrednio do Agnieszki K. (wymieniam ją w kilku naszych aktualizacjach na LinkedIn - zwłaszcza w tych, w których piszemy o ofertach pracy). Najchętniej podałbym Ci po prostu jej numer, ale nie ma tutaj prywatnych wiadomości - a gdybym go po prostu wkleił to zamiast pracować, Aga próbowałaby się pół dnia opędzić od sprzedawców fotowoltaiki ;)

Andzia
@Maciek

@ Maciek Witam, wysyłałam do Państwa swoje CV na stanowisko "specjalista d/s windykacji" przez formularz. Niestety nie widzę nawet informacji czy moja oferta do Państwa dotarła. Czy gdzieś to można sprawdzić ? Czy mogę uzyskać taką informację?

@Andzia

Cześć! Napisałem do HRów, żeby spojrzały, Alternatywnie możesz odszukać na LinkedInie Wioletę S. (znajdziesz ją na profilu naszej firmy) i skontaktować się bezpośrednio - odpowie na wszystkie pytania. Ja sobie kontrolnie sam wysłałem swoje zgłoszenie - i przeszło, więc na 99% wszystko jest ok. Przepraszam, że nie mogę odpowiedzieć bardziej zdecydowanie - ale akurat dzisiaj wszyscy są już w szale wigilijnych przygotowań, a nie chcę trzymać Cię bez odpowiedzi do "po świętach" ;) Pozdrawiam, Maciek

@Andzia

Wow, ale tu trudno znaleźć jakiś post. GoWork ma przed sobą sporo pracy ;) W każdym razie, sprawdziłem z HRami. Dostaliśmy CV od Anny i Adrianny na to stanowisko - jeśli jesteś jedną z nich, to ok. Jeśli nie, to wyślij ponownie ;) Pozdrawiam Maciek

Andzia

Dziękuję za informację .

Firma Smartney Sp. z o.o. dodała ofertę pracy na stanowisko Prawnik. Warto składać swoje CV?

Maciek

Cześć @administrator Ofertę dodaliśmy jakieś dwa miesiące temu - zniknęła już z internetu, bo znaleźliśmy nowego pracownika ;)

W mojej ocenie w dziale windykacji panuje sztucznie pozytywna atmosfera, która jest (usunięte przez administratora). Jeżeli chodzi o team leaderki - mam nadzieję że przyjdzie ktoś lepszy. Są też jakieś pozytywy, ale niewiele.

Halina

To te pozytywy chociaż przedstaw mimo że nie wiele to fajnie się zorientować. A do tych liderek to co tak właściwie masz?

Maciek

Cześć, Tak jak napisała Halina - fajnie by było, gdybyś podał, lub podała konkrety - bo strasznie łatwo kogoś mieszać z błotem niejasnymi aluzjami. Ja ze swojej strony mogę na pewno powiedzieć, że nie było żadnych skarg na nikogo. Windykacja ostatnio miała fajny dzień integracyjny (fotka na LinkedInie) i z tego co wiem, świetnie się bawiła. W piątek urządzili w firmie Halloween i właściwie wszystkich przekonali do udziału. To jeden z bardziej zgranych zespołów w Smartney. Tam po prostu panuje pozytywna atmosfera i pracują pozytywni ludzie ;) Pozdrawiam, Maciek

Agata
@Maciek

Brzmi super. na pewno wpływa to na atmosferę w firmie. często macie takie akcje w pracy?

@Agata

Cześć! Przepraszam, za późną odpowiedź - ale trafiłaś akurat w moje L4 ;) Bardzo różnie. Mamy 2-3 większe integracje w ciągu roku, a poza tym integrują się same zespoły. Tradycyjnie pod koniec roku takich spotkań jest więcej - teraz przed nami wieczorne spotkania świąteczne (w zeszłym roku całą firmą, w tym zespołami - żeby lepiej się poznać) i wspólny wypad do kina całą firmą (tu już z osobami towarzyszącymi również spoza Smartney ;) ) Pozdrawiam, Maciek

Elżbieta
@Maciek

Cześć, dla mnie "timing" odpowiedzi w sam raz. A czy teraz można się dostać do Waszego zespołu? Daj znać, czy macie jakieś oferty dla świeżo upieczonej studentki.

@Elżbieta

Cześć ponownie! Tym razem szybciej ;) Zrobiłem szybki research w naszych HRach. W tej chwili szukamy Testera Manualnego, Projekt Managera i Specjalisty ds. Rozwoju Talentów - ale tu wszystko niestety oferty dla osób, które już mają pewne doświadczenie :( Fajnie by było, gdybyś napisała bezpośrednio do mnie (usunięte przez administratora) K.) lub Wioli (Wiolety S.) na LinkedInie - jak już będziemy mieli do Ciebie bezpośredni kontakt, łatwiej nam będzie dać znać, jak się coś nowego pojawi. A że rośniemy szybko, to dość często szukamy nowych pracowników:) PS. Co studiowałaś?

Jak jest z pakietem medycznym w Smartney Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Maciek

Cześć, Pewnie, że tak - korzystamy z Luxmedu. PS. W przypadku multisporta też można wykupić dla partnera / partnerki. Pozdrawiam, Maciek

@Maciek

A mam pytanie ogólnie, na jakie benefity można tu liczyć? Jest pakiet medyczny, karta multisport, coś jeszcze?

@Grażyna

Cześć Grażyna, Z benefitów, to na pewno wymieniony już Luxmed i Multisport. Do tego ubezpieczenie zbiorowe i darmowe autobusy pracownicze z Placu Zawiszy i WKD Raków (chociaż to akurat benefit dla wszystkich pracowników The Park). Zajęcia sportowe (mamy regularnie trenującą grupę siatkarzy i świetną instruktorkę Nordic Walking na pokładzie), celebracja sukcesów (mniejszych i większych), wyjścia i imprezy integracyjne. Jeśli masz jakiś fajny pomysł na to, co moglibyśmy jeszcze wprowadzić - to HRy na pewno chętnie o nim usłyszą :) O fajnej atmosferze nie piszę - bo to oczywista oczywistość. No i narażając się na kpiny... Mamy też w firmie owoce. Nie tylko we wtorki! Pozdrawiam, Maciek

Czy firma Smartney Sp. z o.o. w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Maciek

Cześć! W skrócie... To zależy. Mamy w firmie projekt Smartney Academy (pisałem o nim ostatnio na LinkedIn - tam znajdziesz cały artykuł z dokładnym opisem - aktualizacja z piątku) - w jego ramach organizujemy dla pracowników sporo szkoleń, wszystkie są finansowane przez nas a na ich dobór mają wpływ pracownicy. Ale jeśli szukasz szkolenia innego niż proponujemy, to nie jesteśmy zamknięci - to po prostu kwestia indywidualnej decyzji.

@Maciek

Dzięki za informację, bo też czegoś dla siebie szukam. Fajnie, że można coś indywidualnie dobrać. A z jakiego typu szkoleń najczęściej firmy u Was korzystają? Pytam z ciekawości.

@Grażyna

Chyba z różnych umiejętności miękkich - jako młoda firma dość długo "ściągaliśmy" różne umiejętności i kompetencje do firmy, więc większość tych "twardych" umiejętności mieliśmy. No i niezmiennie popularnością cieszą się warsztaty z excela - dla mnie też były odświeżające - nigdy to nie były moje główne narzędzie pracy ;) Więcej na pewno opowiedzą Ci HRy przez telefon czy mailownie - bo w każdym dziale to może wyglądać inaczej. No i mamy teraz dwie bardzo ciekawe ścieżki - metaverse i biuro przyszłości - w ramach warsztatów poznajemy design thinking, prototypujemy i wprowadzamy trochę metodologii lean startup. Też wszyscy z którymi rozmawiałem sobie chwalą (łącznie do obu Grup mniej więcej połowa firmy się zgłosiła).

@Maciek

Za atrakcyjniejsze, a co za tym idzie kosztowniejsze szkolenie nie trzeba podpisywać lojalki? Bo spotkałem się z tym w innych firmach.

@Zbigniew

Cześć! Póki co w Smartney nie prowadziliśmy podobnych kursów lub szkoleń – więc najprostsza odpowiedź: nie ma u nas lojalek. No, ale wiem, że nie o to pytasz. Umowy lojalnościowe zazwyczaj podpisuje się w przypadku studiów podyplomowych lub bardzo specjalistycznych szkoleń, a ściągaliśmy przede wszystkim specjalistów, którzy już taką wiedzę mieli. W nieodległej przyszłości tego typu kursy czy studia mogą się u nas pojawić. O ile dopiero wtedy będziemy mogli zaprezentować dokładne zasady, to jednak bierzemy pod uwagę wprowadzenie podobnych umów – jeśli koszt takiego szkolenia kilkukrotnie będzie przekraczał średni budżet szkoleniowy na pracownika.

sydney

Nie.

@Maciek

A na czym polegają warsztaty z Excela? To jest coś jak typowe wdrożenie wraz z teorią? Co uczestniczący zyskuje po takim szkoleniu?

@Grażyna

Cześć Grażyna, Ja byłem na szkoleniu podstawowym - tabele przestawne, makra, odświeżające się dokumenty, wzory, wykresy i przydatne triki - co prawda nie korzystam z excela często, ale na pewno wykorzystuję to, czego się nauczyłem. Co uczestniczący zyskuje? Na pewno fajną wiedzę, którą wykorzysta nie tylko w pracy - chociaż samą pracę na pewno mu to ułatwi. Mi ułatwiło. No i w moim przypadku to nie miało nic wspólnego z wdrożeniem - to raczej takie szkolenie "extra" - uczące czegoś nowego. Wdrożenia przeprowadzamy swoją drogą - a jesteśmy właśnie w trakcie tworzenia jeszcze fajniejszego procesu onboardingowego :) Pozdrawiam, Maciek

Maria
@Maciek

Ooo, a co to za proces onboardingowy będzie? :-)

@Maria

Cześć Maria! Nie wiem, czy u nas pracujesz, czy nie - więc komentarz jest trochę ogólny (bo nie wiem, czy pytasz o zmiany czy o sam proces ;) ) Usprawniamy nasz onboarding - tak, żeby nowy pracownik właściwie od momentu kiedy potwierdzimy, że będzie u nas pracował czuł się "zaopiekowany". Zresztą, to akurat już zaczęliśmy robić - dzięki temu wcześniej można poznać zespół, czy po prostu dowiedzieć się, jak u nas jest. Prawdziwe zmiany nastąpią jednak od pierwszego dnia pracy - tak, żeby każdy miał podobne (i równie dobre!) doświadczenie - począwszy od wspólnego spotkania z zespołem, poprzez szkolenia dotyczące nie tylko nowego stanowiska, ale też takiego podstawowego firmowego know-how (razem ze ściągami na przyszłość!) i upewnienie się, że nasza nowa koleżanka lub nowy kolega zawsze wiedzą, do kogo mogą przychodzić z pytaniami. Sam nieraz się zastanawiałem, kto czym się w firmie zajmuje jak zmieniałem pracę - więc ze swojego doświadczenia wiem, że taka wiedza się przyda! :) Pozdrawiam, Maciek (ciekawostka: to chyba najpopularniejsze imię męskie w Smartney - jest nas chyba już sześciu!)

@Nowa a co jest nie tak z lokalizacją? może głupie pytanie, ale nie jestem z Wwa a zastanawiam się nad pracą tutaj

@ja

Cześć! Dojazd do oczywiście zawsze kwestia względna. Pracujemy przy Krakowiaków 46. Od jednej strony to jakieś 10-15 minut od WKD (kolejki przecinającej Warszawę - trasę zaczyna w Centrum), od drugiej (Od Al. Krakowskiej) jakieś 10 minut od tramwaju. 5 minut od biura jest też przystanek autobusowy - z którego można dojechać szybko do tramwaju / wkd / stacji PKP. Ne jest to Centrum, ale mi dojeżdża się dobrze. Biurowce w których się mieścimy udostępniają również darmową komunikację autobusową do Centrum i do stacji WKD - rano i popołudniami. Pozdrawiam

Mona
@Maciek

Czy udostępniacie również parking ?

@Mona

Cześć Mona, Co do zasady, nie - ale pośredniczymy w kontaktach z administracją przy rezerwowaniu zewnętrznych miejsc parkingowych - parking naziemny jest jakieś 100 m od budynku i dla najemców ceny są niższe od komercyjnych. Opcja bezpłatna to kilkadziesiąt miejsc parkingowych na Orzechowej i Krakowiaków w bezpośredniej okolicy biura, lub bezpłatny parking przed Centrum Handlowym jakieś 5 minut spacerem od nas.

@Mona

LOL

Sama rekrutacja trochę śmieszna, od razu przechodzenie na "ty". Hitem było "zadanie" do zrobienia o ułożeniu procesu. Otrzymałem bodajże godzinę na zadanie, nie znając struktur, produktu i istniejących procesów itd. No ciekawe ale za takie konsultacje to się szanowni państwo płaci a nie próbuje wyciągać pomysły pod pretekstem rekrutacji. Oczywiście wbrew zapewnieniom żadnej informacji zwrotnej. Może jestem stary ale ja jednak lubię konwenanse a jeżeli ktoś coś mówi to oczekuję, że potraktuje mnie poważnie dając mi odpowiedź bo to po prostu kwestia dobrego wychowania...

Dominika
@LOL

Nie było odzewu do tej pory? A same proponowane warunki pracy były zadowalające? Czy nie doszło nawet do tego bo rekrutacja kilkuetapowa?

Ccc
@LOL

Też nie dostałam informacji zwrotnej...żenada i nieprofesjonalne. Skoro się zapewnia o informacji zwrotnej to chyba do czegoś zobowiązuje...

@Ccc

Ej to faktycznie słabo, zwłaszcza, że jak widać zdarza im się to częściej. :( A nie wolałaś się upomnieć czy coś? Tak żeby już na przyszłość wiedzieli?

Ccc
@Halina

Stwierdziłam że nie warto...tymbardziej że myślę że wiedzą bo ktoś już pisał na ten temat...

@Ccc

Cześć! Zaniepokoił nas Twój komentarz, dlatego dopiero teraz wracam z odpowiedzią - musiałem wszystko wewnętrznie sprawdzić. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że pół roku temu rzeczywiście zdarzały nam się problemy z feedbackiem. Informację zwrotną otrzymali wszyscy kandydaci. W jednym przypadku została wysłana z opóźnieniem, bo sam proces wyboru kandydata przedłużył się po naszej stronie (mógł to zatem być Twój przypadek - za co bardzo przepraszamy). Absolutnie się zgadzam, że nie należy obiecywać czegoś, czego nie zamierza się dotrzymać - jednak niestety opóźnienia zawsze mogą się zdarzyć. Zrobimy jednak wszystko, żeby unikać ich w przyszłości - dobrze więc, że zwróciłaś nam na to uwagę. Informacja zwrotna jest dla nas ważna. Nie tylko ta udzielana kandydatom, ale również samym sobie - wewnątrz firmy. Tym bardziej przykro nam, że miałaś poczucie, że o Tobie zapomnieliśmy.

@Ccc

Widziałaś to sprostowanie? ;) Czyli może fatycznie dostałaś to info zwrotne z tym opóźnieniem i gdzieś Ci zaginęło po prostu? Bo to chyba na maila, co nie?

@Halina

Ja się tylko wetnę. To nie było sprostowanie, tylko wyjaśnienie i przeprosiny. Info rzeczywiście wyszło za późno i posypujemy głowę popiołem - absolutnie nie chciałbym, żeby ktoś odniósł wrażenie, że zarzucałem @Ccc pisanie nieprawdy. Niemniej, czekam na potwierdzenie - bo teraz jestem pewny, że info do niej poszło ;)

@Maciek

A nie, ja też takiej intencji nie miałam, wybaczcie jeśli pytanie zostało w ten sposób odebrane. :( Ciekawe czy już odpowiedziała i wszystko jest ok? ;)

Jaka jest umowa w firmie Smartney Sp. z o.o.? Wiecie, czy jako Manager zatrudniają na umowę zlecenie?

Maciek

Cześć, Standardowo wszyscy dostają umowę o pracę. Oczywiście, pewnie mógłbyś / mogłabyś ponegocjować z HRami - ale w tej chwili chyba żaden manager nie jest zatrudniony na umowę zlecenie. Pozdrawiam serdecznie, Maciek

Magdalena
@Maciek

a jest najpierw jakaś umowa na okres próbny czy może na czas nieokreślony się dostaje umowę od razu?

@Magdalena

Cześć! Standardowo najpierw jest umowa na okres próbny na 3 miesiące, potem na czas nieokreślony. Pozdrawiam! PS. Jak znajdziesz mnie albo Agnieszkę z HR na LinkedIn - wyszukując Smartney - to też zawsze możesz napisać / zadzwonić do nas. Chętnie wszystko opiszę. Chociaż tutaj też oczywiście odpisuję ;)

DaSia

Słaba atmosfera, brak poszanowania pracownika. Zwykły pracownik jest jak mrówka

Butuś

Prowadzona jest aktualnie rekrutacja?

@Butuś

Cześć. Nawet kilka! Zerknij na naszą stronę na Pracuj.pl i na LinkedInie :) Pozdrawiam, Maciek

żarliwy

ja to w sumie lubię tu pracować. Jest tu sporo fajnych ludzi, otwartych na rozmowy. Smartney zaczyna się zmieniać zapowiadają programy rozwojowe. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie...

Zostaw merytoryczną opinię o Smartney Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Smartney Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Smartney Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Smartney Sp. z o.o.?

Smartney Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Ogrodowa 58
    00-876 Warszawa