Opinie o STEICO Sp. z o.o. w Czarna Woda Mickiewicza 10

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy STEICO Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie STEICO Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STEICO Sp. z o.o. w Czarna Woda Mickiewicza 10

Chudy

Już robią porządki, kingspan nie chce mistrzów, młodszych mistrzów, brygadzistów. Bardzo dobre rozwiązanie będzie oszczędność nie będą musieli płacić dodatków za pełnienie tej funkcji. Teraz jeszcze z kierownikami porządek zrobić, jest ich zdecydowanie za dużo na dziale LVL. Już sobie przepisują stanowiska heh koniec z zastępcami zastępców i zastępcami kierowników. Mistrzów od konserwacji i innych niepotrzebnych ludzi zwolnić lub dać im stanowisko operatora maszyn. Skończy się eldorado i rozdawnictwo pieniędzy i załatwianie pracy swoim znajomym kolegom i osobom z rodziny.

Pracownik2022

Jeśli nie zależy wam na wolnych weekendach, chcecie rypac nocki (2-3) bądź na obrobce tydzień rano tydzień popo tydzień nocek za 2900-3100 to wbijać śmiało. Za tą kasę to możecie robić od 7-15 i mieć wolne weekendy, święta . Firma kiedyś była świetna , szło zarobić. Dziś nam zabierają wszystko co idzie. Ciekawe jak będzie od stycznia 2024 jak weźmie nas nowy właściciel. Pewnie gorzej. Tyle młodych ludzi już uciekło z zakładu a jeszcze tego nie widzą Ci z górnych stanowisk.

ciekawe...

ciekawe bo czytam sobie profile firmy i dokładnie taki sam komentarz z tego samego konta i o takiej samej treści na innym profilu też znalazłem... widzę że ktoś tutaj lubi nieco pospamowac sobie hejtem, gratuluje dobrych wyborów w życiu

(usunięte przez administratora).(usunięte przez administratora) Chcesz robić w święta wielkanocne i Bożego Narodzenia? Chcesz być bohaterem i cykać po 12h? Zastanów się czy chcesz robić w takim miejscu gdzie jednego miesiąca widzisz plakat o pomocy dla szpitala podczas covid 100tyś a kolejnego miesiąca przed wypłata dowiadujesz się o tym że premii nie będzie lub będzie jej mniej...ostatecznie dali połowę(usunięte przez administratora). Chcesz pracować w miejscy gdzie jest problem z uzyskaniem w okresie wiosenno-letnim urlopu?(usunięte przez administratora). Tutaj nawet problem jest normalnie z jednym dniem aby wziąć np w piątek czy sobotę...przyjdziesz za wcześnie dajmy tydzień przed tym to masz przyjść później a potem po trzech dniach powie ci ze juz ktoś wziął a ty jak chcesz to szukaj z innej zmiany aby został 4h dłużej i 4h inny wcześniej przyszedł do pracy. Doszło do takiego kuriozum, że będąc u lekarza z dzieckiem dostaje telefon od majstra zdwnerowany gdzie jestem , a mlodszy mistrz wystawiał urlop bo jego wtedy nie było.Trzeba uważać z kim się tam przystaje bo (usunięte przez administratora) strzelających z ucha jest. Bules na wiecej jak jednym stanowisku to potem jesteś przerzucany jak (usunięte przez administratora) między hale linie a nawet pójdziesz na obróbkę, jest tak że nie wiesz do kogo pójdziesz i co będziesz robić danego dnia. Zastanów się kilka razy czy chcesz tam pracować

Sowa

Jestem aż pod wrażeniem jakie bzdury tu pracownicy wypisują. Część chyba zapomniała jakie realia pracy i kulturę kierowników można uświadczyć w okolicznych lokalnych firmach, niepoważne jest myślenie że zwolnienie kilku mistrzów rozwiąże problemy firmy i pojawią się zamówienia. Zamówień i roboty nie było już od stycznia i w każdej innej firmie rozpoczęły by się zwolnienia a nie produkcja na magazyn. Przy każdej linii jest porządek, wszystko przygotowane i podstawione pod nos, zarząd palarni za robotę niech się weźmie a nie za proroctwa.

problem

szczera prawda, powiem więcej, "kierownicy" mają założone działalności i wykonuję swoje obowiązki jako firma, za co oczywiście wystawiają faktury na (usunięte przez administratora) kasy (tak się skubie właściciela), a wszystko za przyzwoleniem odpowiednich osób. Dziwne że prywatna firma pozawala na coś takiego.

Sowa

Ja nie wiem co wy do tych mistrzów macie, większość z nich pokończyła szkoły i jest lepiej wykształcona niż 3/4 kierowników na LVL

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w STEICO Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Szaraczek

Dla mnie to co się dzieje teraz we firmie to jest jakaś chora sytuacja... oszczędności Wielce szukają zwalniają zwykłych pracowników, gdzie wiadomo, że ktoś musi ich zastąpić i w ten sposób ludzie z innych zmian przychodzą 4h wcześniej do pracy, lub zostają 4h dłużej i gdzie tu oszczędności, bo ja tego nie rozumiem... Niech zaczną od tego, że w firmie jest pełno firm zewnętrznych i to oni biorą grube pieniądze i moze to tym firmom należałoby podziękować za współpracę, albo polikwidowac samochody służbowe, jest dużo innych możliwości zaoszczędzenia pieniędzy niż zwolnienie zwykłego pracownika, może należałoby zwolnić kilka osób na wyższych stanowiskach, które biorą pieniądze za nic praktycznie, bo jak chce się coś z nimi załatwić to twierdza ze są niekompetentni, szkoda że do brania pieniędzy są kompetentni...

@Szaraczek

W steico jest tak że firmy zewnętrzne dają kasę w kopercie pod stołem kierownikom żeby im załatwili robotę na konserwację i nie tylko. Dwie znane firmy które są na lvl i jedna która przyjeżdża na stary zakład. Kto pracuje ten wie.

Mosiek

Jakie godziny pracy czy jest 4 brygadówka?

Pol

4 brygady, start 7-15-23-7

@Mosiek

Hej, może dziwne pytanie ale jeszcze nigdy nie robiłem w 4 brygadówce... na czym to polega?

Ulek
@Mosiek

Jest za to jakiś dodatek pieniężny?

@nowy

8 godzin w pracy 24 wolne cykliczne.

@Nowy

Ok, dzięki. A jak wrażenia takiej pracy? Ciężko się przystosować? Bo w sumie nie brzmi tak źle

@Ulek

no właśnie, można jakoś dodatkowo w takim trybie dorobić? bo wygląda to tak jakby nadgodziny były tuytaj niemożliwe

@Mosiek

7-15 , 15-23 , 23-7. Czterobrygadowy system pracy soboty niedziele święta w pracy, ogólnie lipa. Znajomi odpoczywają a ty zasuwasz w weekend na 3 nocki hah

Prezes
@nowy

Jest to tak że więcej jesteś w pracy niż w domu i poświęcasz swoje życie i zdrowie w tej firmie gdzie wdychasz formaldehyd, a w tym okresie czerwiec lipiec sierpień 40 stopni na hali . Jednym słowem masakra

Zap
@Steico

zakładasz ze mamy znajomych xd a zdarza sie w takim razie ze masz wolne w weekendy czy zawsze jest robota? bo jedna brygada powinna odpoczywac wiec kiedys wolny wypada nie?

Zap
@nowy

podbijam pytanie, jest w ogole szansa na jakieś premie czy cos?

tele
@Zap

oprocz pienieznych premi to bym chcial wiedziec czy sa inne

tele
@Zap

interesuje mnie wszystko, od ubezpieczen do innych rzeczy o ktorych bym nawet nie pomyslal ze potrzebuje hehe

Poklaskaczak
@tele

w sensie chodzi ci typowo o benefity, tak?

Poklaskaczak
@tele

z tego co pamiętam to od groma tego jest, jakieś wczasy pod gruszą, kolonie dla dzieci, ubezpieczenie na życie też jest. Bilety do kina też się znajdą :D

@Poklaskaczak

ok a jakieś multisporty albo karnety? i jak wyglada sprawa dojazdow, jest jakis transport albo zwracaja za paliwo?

@Tetryk

ogolnie na pewno byly darmowe dojazdy ale na jakies poszczegolne trasy

@Tetryk

na pewno byly w kierunku lubasza i wielenia

@Tetryk

a czy jakies inne to nie gwarantuje bo ja nie korzystalem, ja i tak jezdzilem na wlasna reke bo nie z tych okolic wogole bylem

@Tetryk

dobra jednak wcale mnie nie sluchaj bo teraz zauwazylem ze to czarna woda a nie czarnkow :D to czekaj dalej na odpowiedz, sory sory hehe a sie rozpisalem :D

Krewniak
@vesik

ale na czarną wodę z tego co kojarzę to też były kiedyś dojazdy ale nie pamiętam skąd akurat bo nie korzystałem

Krewniak
@Tetryk

a co do karnetów to pamiętam że coś było ale to raczej poczekaj aż jakiś aktualny pracownik ci powie co jest teraz

Pracownik produkcja
@nowy

4 brygadówka tzw. 2-2-3 w tygodniu ranna, popołudniowa lub nocka ma 3 dni do pracy na daną zmianę a pozostałe zmiany ma się po 2 dni, a wolne wypada, np. poniedziałek-wtorek; środa-czwartek; piątek- niedziela

@Pracownik produkcja

A po co mi w tygodniu wolne, bez sensu. Jednak to nie dla mnie żeby jeden weekend mieć w miesiącu wolny. Ta praca jest dla starych ludzi którzy nie mają co robić z czasem wolnym lub dla osób które już mają rodzinę.

bros
@Pracownik produkcja

a co ile taki grafik sie wtedy ustala? bo pewnie rzadziej

Krys

Kiedy steico zacznie zwalniać kierowników i innych na wyższych stanowiskach, optymalizacja i redukcja stanowisk by się przydała w Pentagonie na lvl i w budynku gdzie kiedyś była szkoła. To oni biorą dużą kasę, przypisują sobie wysokie premie po 2tys euro zarobki po 10 tyś zł i więcej, jednym słowem machloje i w dodatku karty przypisane na posiłek regeneracyjny, to chyba jakiś żart, sobie od koryta odebrać, a nie zwalniać zwykłych pracowników co pracują po 4 , 5 lat i dłużej. W dodatku auta służbowe i tankowania paliwa z nie swoich pieniędzy i wykorzystywanie tego na prywatne cele. Oj dzieje się tam, grzejecie się przy tym piecu póki ciepło daje, ale to się skończy niebawem.

Pracownik Steico ale z Czarnko
@Krys

U nas podobnie, doświadczonych operatorów pozbywają się, ci którzy są na wypowiedzeniu często nagle chorują i kierownictwo ma pretensje, że zmniejsza się ilość wyprodukowanych ton. A co do kierownictwa to u nas podobnie nie wiadomo po uj tyłu, rozumiem kierownika oraz zastępcę, ale nie główny kierownik (nikt nie wie z zwykłych pracowników czy pracuje) jest jego zastępca (widać, że stara się) i zastępca zastępcy (robi, bo robi), a na innych działach z tego co znajomi mówili to jak są kierownicy i ktoś ma jakąś sprawę do załatwienia to odsyłają jeden do drugiego, bo on nie wie lub nie jest decyzyjny.

Nie polecam steico

Jak się w środku kryzysu buduje nowy zakład na południu i wydaje grube miliony, gdzie linie które już są nie mają obłożenia to się potem szuka oszczędności.

Pracownik Steico ale z Czarnko
@Nie polecam steico

W Czarnkowie też się się dziwimy, że budują zakład za pełno milionów, na terenie gdzie pracownicy za te stawki co my dostajemy z premiami, dodatkami i dniami setkowymi to oni mają co najmniej tyle podstawy i tak ludzi nie mają, bo wolą pracować za granicą, którą mają dość blisko

pracuje w Czarnej Wodzie od 10 at. Płacą wszytko co idzie socjal 13tki wczasy pod gruszą kolonie dla dzieci. U malego prywaciarza trzeba robic po 10h codziennie zeby zarobic to co w steico i za duzo dodatkow nie ma wiec dla zastanawiajacych sie praca w Steico to polecam. Sama praca nie jest aż tak ciężka. Także uważam, że jak ktoś chce pracować i szuka stałej pracy z przyzwoitymi zarobkami to warto się zatrudnić w tej firmie.

pkb

Zgadzam się, jednak taka większa firma ma też dużo swoich plusów nad którymi warto się zastanowić przy szukaniu pracy

Grimm

no faktycznie z tego co czytałem to dodatków nie szczędzą i jest cały pakiet różnych udogodnień. o którym stanowisku mówisz, że praca nie jest aż taka ciężka?

@Grimm

Na żadnym stanowisku nie jest aż taka cięzka zeby byla ponad sily czy nie do zrobienia...

@Grimm

Jeśli masz łeb na karku i chce ci się pracować to sobie poradzisz ze wszystkimi obowiązkami a faktycznie warunki proponują niezłe

@Bros

Już wiem ;)

@Bros

Zdążyłem się przyjąć, zanim uzyskałem odpowiedź ;)

A faktycznie trochę minęło

Do daty*

Sław

Czy 2700 z dodatkami to przyzwoity zarobek bo ja sądzę że to jakieś kpiny

Lucas

Witam. Można wiedzieć jakie są obecnie zarobki operatora maszyn? Jak to wygląda na początek?

Steico

Jeśli ktoś szuka pracy w soboty niedziele święta i nie ma co robić z czasem wolnym to polecam tą firmę xd

jurek

No tak, jak pracodawca płaci za pracę to już coś ;P Tylko dla czego nie piszę się o tym że na umowie dostaje się niższą stawkę niż najniższa krajowa a resztę wyrównują premią aby fizycznie spełnić prawo pracy. Oczywiście tracą na tym pracownicy starsi którzy mają trochę więcej bo jak premii nie ma to im nikt nie wyrówna.

Jarek

Te czasy się kończą panie majster. I nie liż bo to widać i czuć. Firma podupada brak zbytu, oszczędność szukają w pracownikach których zwalniają, firmy sprzątające i remontowe już mają zakaz pracy na terenie steico, kolejne szukanie oszczędności. Firma powinna zacząć zwalniać kierowniczków którzy nic nie robią i wciągają swoich ziomków do pracy i dokładają krzesła za grubą kasę. Oszczędności niech szukają też w autach służbowych i tankowania paliwa. Obniżenie pensji dla kierowników którzy zarabiają po 10 tyś i więcej do tego trzynastki po 2 tyś euro. Dużo by wymieniać.

Szaman

Steico upada słaby zbyt, dobrze nie jest, a z końcem tego roku może być tylko gorzej i przez cały okres zimowy. Żadnych nowych przyjęć do pracy nie będzie tylko zwolnienia. We wrześniu szykują się kolejne zwolnienia, redukcja.

ufo

szukają jakiś osób aktualnie do pracy w Steico?

F
@ufo

Sporo specjalistów, księgowego i analityka

gość
@F

jakich specjalistów konkretnie teraz potrzebują?

gat

a z fizycznych stanowisk ktoś coś??

pomocnik
@gat

ja nie wiem, ale serio tak trudno wejsc np. (usunięte przez administratora) i sobie spradzić co i jak?? macie wypisane i podane na tacy..

Duszek
@pomocnik

ja na przykład teraz nie widzę nigdzie ogłoszeń akurat w tej lokalizacji, może jakaś dobra dusza mnie pokieruje gdzie mogę je sprawdzić?

@Duszek

obawiam sie że nigdzie nie ma tez wszystko przeszukałem od ich strony po jakies oliksy i pustki, trzeba bedzie poczekac albo co innego poszukac trudno się mówi

@pomocnik

nie pomyslales że już posprawdzalismy tylko nie ma więc ludzie pytają bo może ktoś zna jakies miejsce gdzie są jeszcze aktualne ogłoszenia a ktore przeoczył? jakieś grupy na (usunięte przez administratora) czy cos? troche empatii...

Pracownik produkcja
@Duszek

nie ma ogłoszeń, bo są teraz w zakładach zwolnienia pracowników i nie przyjmują nowych

Nik

Czas zwolnień w firmie steico, dobrze nie będzie.

S.Kłos

Jest ogłoszenie do Czernej Wody na technologa ale w ofercie jest "rozpoczęcie pracy 6.03" domyślam się że już nie aktualne, moje pytanie brzmi gdzie są i czy są aktualne oferty?

Grape
@S.Kłos

są tylko schowane., jak wejdziesz w zakładke kariera na ich stronie to masz "zobacz oferty pracy" to w to trzeba kliknąć, żeby się rozwinęła lista z ofertami

pomocnik
@S.Kłos

popatrz tez sobie na (usunięte przez administratora) tam też są ofert, nie ma za co :)

Ulek

Steico ma jakieś dwie lokalizacje?

Miłosz
@Ulek

W Polsce są na pewno dwie, Czarnków i Czarna Woda.

Ciekawa

Czy w steico na produkcji pracują kobiety ? Jeżeli tak co należy do ich zadań , dzięki za info .

baks

Hej! Napisze ktoś godziny pracy jako specjalista ds. kalkulacji i wdrożeń, to jakoś 8-16 czy inaczej?

baks
@baks

A i zapomniałem jeszcze, jak u was sprawdzają znajomość języka na rekrutacji??

specc
@baks

ogólnie specjaliści to w jakich godzinach pracują??

ufo

są inne oferty?

Pakoraban
@ufo

żadnych ofert. Chyba że się mylę to prosze o poporawe

orkisz
@ufo

są, na (usunięte przez administratora) masz, ale patrz na lokalizacje, bo są do różnych miejscowości

orkisz
@Pakoraban

z tego co patrze to do Czarnej Wody to spec. technologa szukają aktualnie tylko..

sandros
@orkisz

jak chodzi o doświadczenie, to ile trzeba mieć, żeby wysłać cv i żeby wzieli mnie pod uwagę?

Dzielnicowy

Dlaczego firma Steico wprowadza ludzi w błąd? O jakim wy piszecie systemie premiowym ,, atrakcyjny system premiowy,, ?! Premii w tej firmie nie ma już od pół roku! Firma całkiem dobrze zarabia tylko z ludzi robi głupich. Pomimo rosnących wyzwań związanych z wysoką inflacją, podwyższonymi stopami procentowymi i zaostrzoną konkurencją, kierownictwo firmy pozytywnie ocenia rok 2023. Oczekuje ponownego jednocyfrowego wzrostu przychodów w średnim zakresie oraz marży EBIT na poziomie od 12% do 15% (pod względem całkowitych przychodów operacyjnych). Kierownictwo firmy jest nadal przekonane, że popyt na ekologiczne materiały budowlane będzie nadal dynamicznie wzrastał i dąży do wzrostu przychodów do około 750 mln euro do 2026 roku. Niniejsze wiadomości korporacyjne można pobrać ze strony www.steico.com/de/ir. STEICO - Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, liderem w produkcji ekologicznych materiałów izolacyjnych i konstrukcyjnych Obecnie do naszego zakładu w Czarnej Wodzie poszukujemy: Operatorów maszyn Oferujemy: ⚫stabilność zatrudnienia - umowa o pracę bezpośrednio w STEICO, ⚫bogaty pakiet socjalny (13 pensja, wczasy pod gruszą, bony świąteczne, dofinansowanie do wypoczynku dzieci, wycieczki pracownicze itp.) ⚫atrakcyjny system premiowy. Z tą premia to jakaś porażka nie wypłacają jej od pół roku i nie wiadomo kiedy będzie.

także tak
@Dzielnicowy

pól roku bez podwyżki... Aplikuje do was, bo ja w tej firmie w jakiej jestem jeszcze niestety, podwyżke ostatniom to chyba pare lat temu w '54 widziałem

arek
@Dzielnicowy

Bardzo dobrze że ktoś o tym napisał. Robią pracowników w balona a cały myk polega na tym aby pokazać mu jak ma dobrze i dużo premii, gdzie tak naprawdę w innych miejscach zarobisz więcej bez premii niż z premią Steico. W czasach covida wywindowali ceny towarów o 70% w górę a związki zawodowe prowadziły zabawy negocjacyjne o kilka śmiesznych %. Podsumowując, nie po to Niemiec zakład w PL budował żebyś Ty zarabiał.

Faron

jakie benefity oferuje firma?

Grapefruit

jaki system pracy? ile zmian i ile dni w tygodniu?

pomarańcza
@Grapefruit

czterobrygadówka

Dzielnicowy

A premii brak. Ważne!!!! NAJWIĘKSZE FIRMY BRANŻY BENEFICJENTAMI WSPARCIA NFOŚIGW. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił listę beneficjentów, którzy zostaną objęci pomocą publiczną w ramach programu „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022r.” Wśród beneficjentów znalazły się firmy z branży przetwórstwa drewna. NFOŚiGW podał, że wsparcie otrzyma 208 przedsiębiorstw, w tym 14 mikro i małych przedsiębiorstw oraz 55 średnich i 139 dużych przedsiębiorstw. Kwota udzielonej pomocy wynosi ponad 2,59 mld zł. Wśród beneficjentów z branży drzewnej znalazły się przede wszystkim spółki największych przetwórców drewna - producentów płyt drewnopochodnych i firm celulozowo-papierniczych. Grupa kapitałowa Kronospan: Malta-decor sp.z o.o. Kwota wsparcia: 32 176 432,53 zł Kronospan Polska sp. z o.o. Kwota wsparcia: 16 485 922,32 zł Kronospan Mielec sp. z o.o. Kwota wsparcia: 13 046 337,77 zł Kronospan KO sp. z o.o. Kwota wsparcia: 424 270,57 zł Egger Biskupiec sp. z o.o. Kwota wsparcia: 24 231 466,46 zł Steico sp. z o.o. Kwota wsparcia: 18 734 400,00 zł

Zostaw merytoryczną opinię o STEICO Sp. z o.o. - Czarna Woda

• Jak się pracuje w STEICO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy STEICO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 146.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STEICO Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 57, z czego 21 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

STEICO Sp. z o.o.
4.8/5 Na podstawie 775 ocen.

STEICO Sp. z o.o.