Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Polskie Linie Kolejowe. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Mlody

Jak szybko się kontaktują po rozmowie jak chcą zatrudnić?

@Mlody

A miałeś już rozmowę w ZLK?

@Monika

miałem i niby mam czekać na kontakt

@Mlody

Dziwne, bo u mnie odrazu dawali skierowanie na badania po rozmowie, widocznie chyba ciebie zbyli, że nie dostałeś skierowania, a co pytali na rozmowie?, bo u mnie tylko dlaczego praca w PLK, co się robi na danym stanowisku i ile bym chciała zarobić, no i czy przyjmuje oferte pracy..

@Monika

Dokładnie o to samo pytali i czy jestem zainteresowany. Muszą przedstawić kandydaturę dla dyrektora i odezwie się dział płac czy coś takiego..

@Mlody

Bardzo dziwne, bo u mnie w ZLK, wręcz błagali żeby przyjąć tą ofertę pracy, brali każdego kto przeszedł badania i wymogi co do wykształcenia, może się odezwą do ciebie, jak ktoś zrezygnuje, u mnie w sekcji byli też tacy co po 2 dniach zrezygnowali, ze względu na brak dojazdu i okazało się że nie jest tak kolorowo jak obiecali na rozmowie, powodzenia życzę, chociaż to nie jest praca marzeń dla młodych ludzi..

Rob

Dojazd na nastawnie na swój koszt po 30-40 km minus tej firmy mimo, że są nastawnie bliżej. Rzucanie kadrą bez minimalnego zastanowienia

@Rob

Jak byś miał znajomości w PLK, to pracował byś blisko domu, tak to już jest, ludzi z zewnątrz wysyłają tam gdzie nikt nie chce pracować, u mnie też tak jest, ja też pracuje 30km od domu, a plecaki rzut beretem mają na nastawnie.. Dlatego kto chce przyjść tutaj do pracy niech się dobrze zastanowi, bo oprócz niskiego wynagrodzenia jest też problem z miejscem pracy i nikogo to nie obchodzi czym dojedzie na posterunek..

Rob

A sprawa dojazdów do roboty ? Ja np muszę (usunięte przez administratora) po 30-40 km na nastawnie na własny koszt. O tym nikt nie wspomina...

Kilok

Witam, jaka jest podstawa nastawniczego obecnie???

@Kilok

2800zł brutto+15% premii, tak jest w moim ZLK

@Marta

Potwierdzam

@Marta

Eee, wińcej dadzom, 3500 plus benefita

Monter

Jeśli mają zamiar przyjąć dzwonili w miarę szybko. Przebieg jak przebieg... rozmowa wstępna, komisja, badania, szkolenie BHP, a na koniec umowa z rozczarowaniem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że Pani Ewa nie ma pozwolenia lub nie chce mówić o zarobkach. Jeśli bym wiedział, że zarobki są poniżające, to w ogóle bym sobie tą firmą głowy nie zawracał. Tutaj na gowork nikt właśnie o tym nie pisał. Na rekruracji pomimo wielokrotnych zapytań, to wymijająco odpowiedzą tylko..., a gdzie wezmą też nie wiadomo "to zależy jak dyrektor zdecyduje..." etc., ale zazwyczaj najbliżej zamieszkania, jednak nie jest to regułą. Na komisji pytają jakby miało się zarabiać jako specjalista i w ogóle..., a za takie pieniądze, to mogą sobie brać pijaczków z ulicy. No i zostały badania... Pani Ewa twierdzi, że zrobi się w jeden dzień :D, to jak może Pani kiedyś sobie przeczyta niech sobie uświadomi, że nie ma tam takiej możliwości! i nie wprowadza ludzi w błąd, że Pani w okienku na badaniach wszystko tam powie... oni sami nic nie wiedzą i jest jeden wielki miszmasz! Z badaniami też jaja... wymagania wysokie prawie jak na pilota... wszyscy znają sprawa cukru na pierwszym planie. Inną sprawą też jest, że niekiedy badań się nie przechodzi lub 2 razy trzeba robić lub dadzą na rok, ale jak tego PLK nie weryfikuje, to firemka ich naciąga, bo mają od badania. Po badaniach końcówka BHP itp. na koniec umowa z marną pensją. NIE DZIWNE, ŻE LUDZIE UCIEKAJĄ Przyjąłem tą pracę, bo mnie wyh...li nie mówiąc o wynagrodzeniu!

to zależy od stanowiska, ale jak jest w nastawni? co się tam robi? - a czy ja mam na CV, że pracowałem na nastawni? najśmieszniejsze pytanie - ile chciałbyś zarabiać HAHAHA - przecież macie tabelę z wynagrodzeniami! czy ja powiem 3tys czy 4tys to i tak dacie najniższą krajową!

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Możeiprzyszlypracownik

Witam,jaka jest podstawa brutto na dzień dzisiejszy na start monter nawierzchni kolejowej?

@Możeiprzyszlypracownik

Minimalna krajowa plus chyba premia

@Zbych

Premia i dodatki. Przypominam, że mamy 6 różnych dotatkow do podstawy. Ogólnie polecam Spółkę.

@Były Kolejarz

Jakie dodatki ma monter?,jak pracuje tylko na rano od pn do pt..

@Zbych

Niebezpieczne Chyba że na awaryjnej to nocki i święta

@Zbych

A premi nie dostajesz uznaniowej? A stażowego nie dostajesz, które rośnie aż do 33% podstawy, a deputatu węglowego 3 tony nie dostajesz? A warunków szkodliwych nie dostajesz? A dodatku do mieszkania 500zl nie dostajesz? A premii kwartlanej nie dostajesz? A różnych socjali typu nagroda za kolejarza, dodatku do swiat 1000, wczasow pod gruszą 1000, nagrody prezesa 400, dodatkow do przedszkola, dofinansowania do koloni dzieci po 500, dofinansowania do kultury 500 nie dostajesz? A regularnych jubileuszowych nie dostajesz? Ludzie jacy wy głupi jesteście, nie wiecie nawet ile różnych bonusów macie co miesiąc

@Waldek

Ile jest tej premii 100 zł, dodatku szkodliwego 50zł,jaki dodatek mieszkaniowy?, stażowe to są grosze z początku, praca za montera ciężka człowiek zdrowie niszczy za marne pieniądze,w różnych warunkach atmosferycznych.. Monter najniższe stanowisko w PLK

@Zbych

Nawet nie wiesz, że są dodatki do mieszkania. Smieszna jest ta wasza niewiedza głupole, nic dziwnego ze na najniższych stanowiskach zdrowie tracicie. Na mieszkanie przysługuje 500 zl dodatku, pod warunkiem, że nie masz swojego mieszkania, tylko coś wynajmujesz

@Waldek

Gość przyjmuje się jako nowy węgiel odpada wysługa odpada jak zarobi 2500 to wszystko

Możeiprzyszlypracownik
@Góral

A jaka jest szansa na stawkę większą od najniższej krajowej?

@Możeiprzyszlypracownik

Nie ma innej stawki, tylko taka

@Możeiprzyszlypracownik

Żadna Po roku dostajesz węgiel po roku kolejarz a staż to jest 1.5 procent więc 33 procent masz po 22 latach pracy ???? grusze dostaniesz ponad tysiąc premie masz stała i uznaniowa

@Waldek

Głupol to ty jesteś z tym dodatkiem do mieszkania to wygłupiłeś się..

@Zbych

U nas w Warszawie bardzo dużo osób bierze dodatek na mieszkanie, to jest czyste 500 zl netto, czyli jakis 800 brutto. A ty głupolu nie wiedziałeś, że takie coś w ogóle jest :):):):):) gamoń

@Zbych

Też biorę zasiłek na mieszkanie, pokrywa mi dokładnie 33% czynszu. Super sprawa, wiec nie wiem, czemu z tego nie korzystasz i jeszcze innych co to biorą od lat wyzywasz od głupoli???

Iwona
@Ewa

Potwiedzam, jest taki zasiłek, tez korzystam. Znajomi się dziwią, że mamy taki dodatek, bo na rynku to prawdziwa rzadkość. Ogólnie u nas te socjalne dodatki to super sprawa. U mnie z dodatkiem stażowym 15% wychodzi właściwe druga pensja. Z podstawy 4200 brutto mam 7600 pensji z dodatkami. Znajomi zazdroszczą takich warunków, bo u prywaciarza mają najczęściej gołe 3500 - 3800 brutto, ale juz 2 koleżankom pomogłam się dostać do PLki i mnie teraz na rękach noszą:)

@Iwona

Nie każdy pracuje w centrali w Warszawie (usunięte przez administratora)

Zbych

Ja już nie pracuje w PLK, bo zarobki śmieszne i wszechobecny nepotyzm, sitwa i kolesiostwo.. Znalazłem pracę gdzie dostałem 1000zł więcej na start niż w PLK, po 3 latach pracy, powodzenia w szukaniu frajerów za grosze..

@Zbych

Zbych, miałeś nie pisać pod nazwą zbych, tylko pod Były kolejarz. Nie pamiętasz co nam ostatnio mowil nasz psychiatra. A i musimy pamiętać, żeby leki dzisiaj wziąć, bo zbychowi się pogarsza, a jak choruje zbych, to i cierpi Były Kolejarz. No to panowie nasze zdrowie. Aaaaaa, jesteśmy szalenie Ratunku, chcemy znowu pracować w PKP

@Były Kolejarz

Wiem Były Kolejarzu, wszystko mi się ostatnio miesza, plącze, wydaje mi się, że jest wiosna, latam w samych gaciach po ulicy. Leki biorę, ale działają pomału. Co robić.. Ąaaaaaaaaaaa jestem krejzolem

@Zbych

Ten komentarz jest żałosny, ile ty masz lat?, zachowujesz się jak dzieciak z przedszkola.. To forum dla pracowników i każdy ma prawo napisać opinie o pracy w PLK, a nie pisać głupoty.. Dorośnij...

@Marcin

Wiem, jestem żałosny, nawet dzieci mi to mówią. Lecze się psychiatrycznie. Wieczorem leki trochę lepiej działają. Przepraszam kolejarzy serdecznie. Jestem głupolem

Byly kolejarz
@Zbych

Ja tez jestem żałoby, dzieci zbycha tez mi mowią, że jestem żałosny. Bo ja to Zbych, a Zbych to były Kolejarz. Ąaaaaaaaaa jesteśmy szaleni

@Byly kolejarz

Ej, Były Kolejarz, wstałeś z wyra? Może się jakieś wódy napijmy od rana?

Halina

Głupi jest to fakt, nawet podwójnie, ale przynajmniej zmobilizował naszą szanowną rodzinę kolejową i teraz nasz profil ma juz 3 gwiazdki i rośnie, zamiast 1 gwiazdki po tym jak oszołom Były Kolejarz oceniał ciągle na 1. Jak to mówią, głupi 2 razy traci

@Halina

Gwiazdki tutaj nic nie zmienią, kto pracował lub pracuje w PLK to wie jak jest i z tym wynagrodzeniem że jest niskie za odpowiedzialną pracę to jest prawda, sama myślę o zmianie pracy jak od nowego roku nie będzie jakichś sensownym podwyżek. Pozdrawiam wszystkich.

Janusz
@Monika

Niskie wynagrodzenke to jest pojęcie względne. Mam wrażenie, że co niektórym się w (usunięte przez administratora) poprzewracało. Przypomnę może niektórym, ze ponad 80% Polaków nie zarabia średniego wynagrodzenia, czyli około 5000 brutto. Osobiście nie znam nikogo, kto miałby u nas ze wszystkimi dodatkami mniej niż 5 000 brutto, co oznacza, że zarabiają oni lepiej od 80% Polaków, a uwierzcie mi, ze znam dużo osób z PLKi

@Janusz

Tak ma te 5000 brutto ale po ilu latach pracy?, nie każdy w PLK pracuje w turnusie, są też stanowiska gdzie pracuje się na jedną zmianę od pn do pt i jakie są wtedy dodatki?, ja zaczynałam od zwrotniczej i praca tylko była na rano, bez weekendów, świątecznych nocek i wynagrodzenie było niskie...

@Janusz

W takim systemie jak pracuje się w PLK, czyli turnus to w każdej pracy by się tyle zarobiło..,gdyby nie świąteczne, nocki, nadgodziny to ile byś miał wypłaty z samej podstawy? I my w PLK na stanowiskach ruchowych mamy prokuratora na karku to też o czymś świadczy.. I chodzi o ludzkie życie..

Janusz
@Monika

Ciagle tylko o tym prokuratorze słyszę, nie podoba się, to wio z firmy na kasę do biedronki. Czemu ciągle tu pracujesz? Pozwol, ze ci odpowiem, bo bardzo dobrze zarabiasz i pracujesz w ciepłych kapciach przy ciastku i kawce. Taka jest prawda. I skoncz biadolić, nie podoba się, to na kasę...

@Janusz

Że ty tak pracujesz, to nie znaczy że wszyscy tak pracują, i nie obrażaj ludzi ze sklepów którzy pracują na kasie, że ty nie widzisz innej pracy po za PLK, to znaczy że do niczego innego się nie nadajesz, bo rączki sobie pobrudzisz, ja wyraziłam swoją opinię i jak nie będzie godnym podwyżek to żegnam się z PLK, bo mam wykształcenie i doświadczenie i nie mam zamiaru tkwić w firmie która nie daje możliwości rozwoju i wynagrodzenie odpowiednie jest po 20 czy 30 latach pracy. Żegnam i nie pozdrawiam..

Żałosna jesteś, przez takich ludzi jak ty i ten (usunięte przez administratora) Janusz, nigdy nie będzie dobrze w PLK (usunięte przez administratora) byście zgodzili się pracować w PLK żeby tylko się utrzymać, kolej potrzebuje młodych ludzi, ambitnych którzy chcą godnie zarabiać, a nie starych ramoli z poprzedniego systemu..

@Waldek

No z takimi zarobkami jak na PLK, to na pewno coś wynajmiesz, a będziesz jadł tynk ze ścian, policz jeszcze do tego opłaty, wyżywienie, dojazd do pracy itp..

Zbych

Piłem cały dzień i jeździłem kartonowym tirem

Byly kolejarz

Mi też dzisiaj dali podwójną dawkę leków w szpitalu, czułem się błogo w swoim TIRze w delegacji do Tworek

@Byly kolejarz

Jutro wsiadam z tobą do TIRa i będę Ci robil brum brum brum Gdzie pojedziemy?

@Zbych

Chętnie zbyszku zawiozę cie jutro prosto do Tworek

Waldi

Żegnam, tylko nie wiem kogo... czy mareczka, czy zbycha, czy też kolejarza, buahahaha, Trójca (usunięte przez administratora)chodragach

m93
@Waldek

dodatek do mieszkania jest dla ludzi mieszkających ponad 80km od miejsca pracy..

@m93

A te ciemniaki piszą bzdury ze dla wszystkich, pracują w PLK, a nawet nie wiedzą że to nie jest dla każdego ten dodatek, no i co Waldek oszołomie wyszedłeś na idiotę na forum, tak jak reszta tej bandy, co uważa że w PLK jest super socjal, w każdej innej firmie mają sto razy lepszy socjal, żenada..

Waldek

No zbych jak regularnie leki bierzesz, to nawet z ciebie równy chłop

Robert Wattles

Dzień dobry, Szukasz pożyczki biznesowej, osobistej, mieszkaniowej, samochodowej, studenckiej, konsolidacyjnej, niezabezpieczonej, venture capital, itp... A może odmówiono Ci pożyczki przez bank lub konstelację finansową lub więcej powodów. Kontaktowy adres e-mail: robertwattles11@gmail.com (usunięte przez administratora) +48732104284

Witam jakie zarobki na stanowisku Pracownik ds. certyfikacji inwestycji kolejowych w centrali spółki

Były Kolejarz

Tu bracie dobrze zarobisz, jako główny specjalista, to i ponad 10 000 z odpowiednim stażem zarobisz w Centrali w Warszawie.

Waldemar

Podwyzki w 2022. Ktoś coś wie, czy walczymy juz o godne płace w 2022. Nowy rok za pase, wiec najwyzsza pora wziąć się do porządnej, związkowej roboty. Mam nadzieję, że tym razem uda się wywalczyć nieuwłaczające kolejarzą podwyżki, w kwocie co najmniej 500 - 700 złotych. Walczmy siostry i bracia wspólnie w imie jedynie słusznej sprawy.

Wyga
@Waldemar

Powinniśmy wysłać wszyscy pisma do związków, niech coś w końcu zrobią a nie.... Pitolenie leberka i ściemnianie

Alojzy
@Wyga

Bagnety na broń i do dzieła Kochani. Moc jest w nas, a jest nas kilkadziesiąt tysięcy. Zarząd musi ulec takiej ogromnej sile sprawczej. Do broni kochani

@Waldemar

Jak dobrze pójdzie to wyrównają podstawy do tej nowej najniższej i tyle. Na nic więcej na razie bym nie liczył.

???
@Johnny

A jakas podwyzka inflacyjna dla derektorów ? Oni więcej zarabiają, dlatego też więcej tracą z powodu inflacji. Im coś trzeba koniecznie podnieść.

@Johnny

zostaje pisać na takich stronach o prawdzie o zarobkach zwykłych pracowników o kominach płacowych żeby młodzi zastanowili się zanim podpiszą cyrograf z tą firmą bo jedynym lekiem na to badziewie jest prywatyzacja a tej nie będzie

Młody Kot
@stary kot

Tak sobie czytam te twoje posty i widzę, że chyba się wywalili ze spółki na koci pysk, bo tak na nią ujadasz. A wyobraz sobie, że ja jestem młody, po studiach, 2 rok w spółce i bardzo sobie chwale. Duzo się uczę i w ogóle. Kasa co roku tez coraz lepsza. Z dodatkami wychodzi mi kolo 6 000 brutto. Wśród kolegów że studiów jestem jednym z lepiej zarabiających, wiec proponuje, żebyś opuścił to forum, bo szkoda czytać tego twojego wiecznego narzekania.

Stary Tygrys
@Młody Kot

Tyż prawda. Mądrze prawisz Młody Kocie.

Zgadzam się z tobą...

KINOMANIAK

Ostatnio jadę ci pociągiem a tu pracownicy sprzątali tory z papierów a pada deszcz ze śniegiem i są ślizgie podkłady i się przewróciła ciekawe co za baran kazał iść na tory przy takiej pogodzie i śię dowiedziałem baran co kazał to jeżdzł na audytor z Warszawy i nie tylko bo jest z Koszalina z Gdańska jedna to kazał zamiatać śnieg szczotką a podał śnieg 20 lat pracuje na kolei ale jeszcze takich (usunięte przez administratora) nie widziałem jeden mądrzejszy od 2 jeśli ma kolej tyle kasy by dawać by za darmo jeżdził audytor powinni dać rydzykowi bo twierdz że mało ma kasy.

@KINOMANIAK

Weź to napisz jeszcze raz, bo się czytać tego nie da. Wstaw kropki i przecinki. Mówiłem, że w drogówce to same lenie i pijaki pracują

@Były Kolejarz

Od drogówki się odczep, na nastawniach same lenie i nieroby pracują

Vitek

Mam ofertę pracy z Regionu Centralnego na Chodakowskiej jako asystent kierownika kontraktu. jestem po studiach , pracowałem poza PKP i mam doświadczenie inwestycyjne. Ile mogę zarobić jako asystent? Pytam b o to co oni mi mówią jest tak niejasne, ze nie wiem jaki jest tam realny poziom zarobków. Mam wrażenie , że chcą obciąć podstawę ile się da. Pomoże ktoś? Jaka jest realna podstawa i realne dodatki?

@Vitek

Kolego, ja mailem 3000 podstawy i piłem w robocie, to mnie wyrzucili, ale myślę, że jak jesteś po studiach i w Warszawie, to lekko 4500 podstawy plus dodatki. Kolo 7000 wyjdziesz.

@Były Kolejarz

Co podszywasz się pod mój nick (usunięte przez administratora), ja się zwolniłem z powodu marnych zarobków i miejsca pracy 40km w jedną stronę, na pipidówie, i nikt nie pije alkoholu na posterunkach, bo śmieszni kontrolerzy chodzą i czepiają się o kropkę nad i, żeby tylko zabrać śmieszną premię..

@Były kolejarz

Piłem, pije i będę pił w robocie. Kiedys waliłem wóde na posterunku, a teraz pije w zaciusz kabinie TIR. Jest Git. Nikt mnie tu nie sprawdza, a w PKP chodziła non stop kontrola i sprawdzała, czy są kropki ma i. Poza tym posterunek na jakiejś wiosce i musiałem samochodem dojeżdżać, a po pijanemu ciężko mi było wracać. Teraz jest super, jeżdżę tirem, mam 5000 podstawy, kilometrówkę i delgacje i tyle wódy ile zdołam w trasie wypić.

@Były Kolejarz

dzięki za info. Proponują znacznie mniej niż mówisz

Baśka
@Vitek

Były kolejarz to pijak i straszna (usunięte przez administratora) nie warto go słuchać, bo ma zwoje mózgowe przeżarte i skorodowane.

@Vitek

Dużo wymagają a słabo płacą. Roboty bardzo dużo, dobre stanowisko, żeby złapać doświadczenie i uciekać dalej. Mało rozwijające jak na inżyniera. Ja po 3 latach rzuciłem papierami i zatrudniłem się w Bud...i na start 4 koła więcej wpadło. Zresztą dużo masz na tym forum opinii ludków, którzy mocno średnio piszą o pracy w tym charakterze.

@Ex Asystent

Dzięki za info. Możesz podać konkretnie ile miałeś i kiedy to było. Pozdrawiam serdecznie

@Vitek

Pracowałem w latach 2015-18 Na starcie ponad 4 później po podwyżkach i kolejnych dodatkach ponad 5 Według mnie przeciętne zarobki a harówka jest.

Babi
@Ex Asystent

Zaczynam odliczanie, jak za chwile pojawi się ten oszołom Były Kolejarz z rozdwojeniem jaźni i zacznie ci zarzucać, że to nie możliwe, bo w 2015 ludzie po 2200 brutto zarabiali:) Czas start!

@Ex Asystent

To jest niemożliwe. Nikt tyle w PKP nie zarabia, tym bardziej w 2015 roku. Maks 3000 ze wszystkimi dodatki, więcej na pewno nie miałeś. Jedyny plus, ze można pić w pracy, co czynniłem nagminnie.

@Ex Asystent

Dzięki. masz na myśli tutaj podstawę czy też łączne kwoty brutto? Pozdro

@Babi

Ja cały czas piszę o stanowiskach związanych z ruchem pociągów, czyli Dyżurny, nastawniczy i Zwrotniczy, no jakie macie podstawy na umowie?, bo ja w 2017 roku miałem 1900zł brutto + śmieszna premia i to jest według ciebie super podstawa dla dyżurnego, nastawniczego? I nie piszcie bzdur i ten kretyn niech nie podszywa się pod mój nick, że on chleje w robocie to jego sprawa, dzisiaj jest rynek pracowninika i nikt nie będzie pracował za śmieszne pieniądze, a państwowa praca nie gwarantuje zatrudnienia do emerytury.. Tak więc otwórzcie oczy i zobaczcie w końcu że jest mnóstwo dobrej pracy po za PLK.., tylko kolejowy beton chyba jest ślepy, bo zasiedzieli się w PLK od czasów (usunięte przez administratora)

@Vitek

Zsumowane wszystko: podstawa + benefity. Dostałem lepsza propozycje więc skorzystałem z nadarzającej się okazji i zmieniłem pracę. Poza tym panował rynek pracownika, to nie był wysiłek zmienić pracę na lepiej płatną. Na plus dobry wpis w CV z pracy w peelce.

@Były kolejarz

Mówiłem Ci, że za dużo w robocie pijemy i przez to straszne głupoty na tym forum wygadujemy. A lekarz nam tyle razy powtarzał, że od tej vódy dostaniemy schizofremii

dzieki za Twoją pomoc, powodzenia Kolego

@Vitek

Nie ma sprawy, powodzenia!

Qazwsx

Ile zarobi na rękę elektromonter bez doświadczenia?

Zygfryd
@Qazwsx

Coś powyżej minimalnej krajowej, omijać szerokim łukiem, (usunięte przez administratora) i tyle o wszystko się trzeba prosić, najlepiej jak by swoje narzędzia jeszcze przynieść..

Monia

(usunięte przez administratora) pseudo - szkolenia pensje głodowe strata czasu omijać szerokim łukiem powinno się ten twór sprywatyzować biurokracja rozwinieta do granic absurdu

@Monia

Tylko nie prywatyzacja. Bo prywaciarz wszystko by zabrał. Nawet na święta by nic nie było. Ja prywaciarza mijałbym szerokim łukiem

@Maciek

A ile masz na święta?,ja się zwolniłem z PLK 4lata temu i poszedłem do innej pracy i na święta mam bony na 1400zł,a w PLK ,jak się przyjąłem to nic nie dostałem,żenada...wPLK,rządzi jeszcze głęboki (usunięte przez administratora)

@Zbyniu

Zbyniu prosty człowieku, po pierwsze nie sam się zwolniłeś, tylko cie zwolniliśmy konusie jeden, boś pił w pracy, a po drugie musi ci bardzo naszej super firmy brakować, bo po 4 latach ciągle siedzisz na naszym forum matole

Głupi zbych
@Zbyniu

Ten cały przygłupi zbyniu pewnie cieciuje w jakiejś budce na parkingu za 10 zl za godzinę i mu się po nocy bony na 140 zl śnią i złote czasy jak w PLCe głąb jeden pracowal. A że denaturat w robocie pił, to teraz jej zwykłym cieciem nocnym, buahahahah

Na święta 900 zł i co? Mało? Wg Ciebie zbyniu pewnie mało

@Walczak

Głupio tobie że nic nie potrafisz i pracujesz w PLK, gdzie wręcz błagają ludzi żeby przyszli pracować za jałmużnę, nie te czasy, teraz pracy jest dużo, ja pracuje jako operator CNC, praca czysta, spokojna od pn do pt po 8h,weekendy wolne, święta też i mam 4000zł netto wypłaty po 2 latach pracy, a ty w PLK tyle będziesz miał po 30 latach pracy, na kolej do pionu ruchu tylko przyjmują się te osoby które nic nie potrafią zrobić, bo boją się że rączki sobie po brudzą, widziałem jak pracują młode dziewczyny jako Zwrotniczy, nie wyjdzie w tory bo pada, nie będzie smarować rozjazdów bo się pobrudzi itp.. To jest żałosne, ale trzymają takie sierotki, bo ludzi ciągle brakuje, bo kto się przyjmie i ma rozum to zaraz ucieka z tego (usunięte przez administratora) Jest 21 wiek a na niektórych posterunkach nawet bieżącej wody nie ma, trzeba nosić w butelkach, żenada.. Drożyzna w sklepach a PLK oferuje pracę za minimalną krajową lub 50zł więcej, praca w tym molochu dla ludzi bez jaj, którzy się boją upomnieć o godne zarobki...

@Zbyniu

Kolo maszyny CNC to ty nawet nie stałeś (usunięte przez administratora) Zdradź mi jeszcze matole, co ty tu regularnie u nas na forum robisz, jak cie naczelnik 4 lata temu z roboty wywalił? A i dla twojej wiadomości zarabiam w plce 12 000 ... netto półgłówku

@Walczak

12000netto zarabiasz ale chyba w pół roku :), naczelnik mnie nie wywalił z roboty, wręcz błagał żebym został, bo ludzi nie ma, obiecał że będą podwyżki, ale ja nie dałem się nabrać drugi raz, tak jak przy rozmowie o pracę, jeszcze problemy mi robili w ZLK że chce się zwolnić za porozumieniem stron, panie w kadrach w szoku były że jak to można zwolnić się z takiej super pracy :), żenada, nie polecam nikomu pracy w tej spółce bo kumoterstwo, marne zarobki, o wszystko trzeba się prosić, podejście do pracownika to (usunięte przez administratora) tutaj liczą się tylko znajomości, praca dla ludzi bez ambicji, zresztą opinie mówią same za siebie, a pozytywne opinie tylko pisze śitwa która po znajomościach się przyjęła, bo nikt inny nie chciał przyjąć ich do pracy, chociaż teraz PLK bierze wszystkich kto tylko badania przejdzie, może za nie długo i Ukraińców będą przyjmować, bo braknie ludzi do pracy za marne grosze..

@Walczak

A na forum jestem dlatego żeby ostrzec potencjalnych kandydatów żeby odpuścili sobie pracę w tym bagnie.. Tyle w temacie..

@Zbyniu

12 000 netto miesięcznie, plus premia roczna. Kieruje tu sporym działem pacanie i jest super. A tym masz schizofremię.

@Walczak

No bo kierujesz i tyle. Ja u prywaciarza miałem 2513 na rękę i koniec. Brak dodatków za nocki. Brak podwyżek brak czegokolwiek. A recepcjonista w hotelu 3 gwiazdkowym byłem i to w miejscowości turystycznej. Więc nie mów mi że w PLK jest tragicznie. Bo ja jakoś widzę różnicę... I tyle... Ale jak chcesz to przyjmują do hotelu za 2513 zł netto, sproboj, może byś miał inne zdanie.

@Walczak

Z twoją inteligencją to kierujesz chyba przedszkolakami,jak by było super to nie było by takiej rotacji pracowników,kończę z tobą dyskusję,bo twój iloraz inteligencji równa się zeru..

@Maciek

Każdy kto pracuje na umowę o prace ma dodatek za nocki i nie (usunięte przez administratora) głupot,podwyżek nie dawali tobie w hotelu bo widocznie byłeś marnym pracownikiem,a PLK takich właśnie potrzebuje,co będą robić a grosze i nic się nie odzywać,dlaczego w PLK,było kiedyś tak ,że nie można było powiedzieć ile się zarobi,tylko znieśli ten punt na umowie,bo zawsze plecaki i pociotki mieli więcej od ludzi z zewnątrz...

@Zbyniu

Pracowałem na umowę o pracę i nie widziałem tam nigdy dodatku za nockę. Czysta pensja jak na umowie i w (usunięte przez administratora) mieli. Nawet odcinków z wypłat nie dawali tak jak powinno być.

@Maciek

No jak się dawałeś robić w Jelenia to twój problem, przeczytaj sobie kodeks pracy, każdemu należy się dodatek za pracę w nocy i pasek z wypłaty też, a jak ktoś się nie upomina o swoje to widocznie tak mu pasuje, mnie w PLK (usunięte przez administratora) co do wynagrodzenia i miejsca pracy, warunków to się zwolniłem.. I bardzo się cieszę że nie pracuje już w tym (usunięte przez administratora) nawet umyć się nie miałem gdzie po pracy, za te PLK, inspekcja pracy już dawno powinna się wziąć..

@Zbyniu

Nie raz się upominałem i (usunięte przez administratora) z tego dlatego zwolniłem się. Jak to umyć się nie ma gdzie. Na każdym posterunku prysznic. Mało tego. Mikrofale. Kuchenki elektryczne. Lodówki. Ba.. Nawet klimatyzacje są na nastawniach. Skąd u ludzi tyle jadu?

@Maciek

Prysznic na nastawni masz jak sobie wylejesz wodę z bańki 5 litrowej na ten pusty łeb.. Jak byś pracował na nastawni wykonawczej gdzieś na pipidówie to dopiero byś zobaczył jakie warunki tam są..

Zbyniu

Tyraj dalej za grosze w PLK, może po 20 latach pracy tyle zarobisz co ja po 2 latach pracy

@Zbyniu

Nastawnie wykonawcze to już przeszłość. U nas w sekcji ostała się jedna i to do likwidacji i tak.

@Maciek

To u ciebie, w moim regionie jeszcze jest dużo wykonawczych, które praktycznie nadają się do rozbiórki bo strach w nich pracować, ale władze PLK, mają to gdzieś, warunki pracy w takich nastawniach są skandaliczne..

Psycholog

A ciebie PLK zwolni jak popełnisz błąd i coś się wydarzy i jeszcze prokuratora masz na karku za minimalną krajową na umowie, ja nie pracuje u prywaciarza tylko porządnej firmie, w dzisiejszych czasach nikt nie będzie pracował u prywaciarza, bo pracy jest dużo tylko dla fachowców, a nie dla tych co mają lewe ręce i przyjmują się do PLK, i po śmiesznych kursach udają fachowców, a komputery wszystko za nich robią..

Zbyniu

Państwowa praca nie daje gwarancji zatrudnienia w mojej sekcji likwidowali posterunki dróżników przejazdowych i wszystkich którzy pracowali po 2 lata lub 3 lata zwolnili, bo nie mieli znajomości..

@Zbyniu

Dokładnie, też znam ludzi, którym nie przedłużono umowy a przepracowali 2 a nawet 3 lata. Nie mieli jeszcze umowy na czas nieokreślony i byli pierwsi do odstrzału.

@Michal

Jak nie mieli umowy na czas nieokreślony, jak PLK, daje umowy na czas nieokreślony po roku pracy..

@Zbyniu

W biurach Centrali nie tak szybko. Koleżanka zaczęła od umowy na zastępstwo na 9 miesięcy a później dwie umowy na czas określony i nie doczekała się umowy na stałe bo jej podziękowano. Niestety laska nie miała znajomości i dostała się z ulicy, z zewnątrz.

Alojzy
@Michal

Pracuje w centrali. Jak ktoś jest dobry, to się nikomu nie dziękuję, bo roboty dużo. Musiała być kiepska penerka i tyle.

@Michal

No tak, tak samo jest w ZLK, mnóstwo nie potrzebnych stanowisk, w jednym pokoju 4 biurka i sztuczne stanowiska obsadzone całymi rodzinami, biurokracja ogromna, jak się przyjmowałem i zwalniałem to na obiegówce chyba z 20 biur do obskoczenia po pieczątkę i podpis, masakra jakaś, w żadnej firmie tak nie ma, to jest relikt z (usunięte przez administratora)

Iza
@Alojzy

No tak najprościej skomentować nie znając sytuacji. Dużo leniwych i niekompetentnych osób pracuje tylko dlatego, że ma długi staż pracy, trochę szczęścia i mocne plecy za sobą. A inni odwalają robotę za taką osobą, różne sytuacje widziałam i z różnymi ludźmi miałam do czynienia w CRI

@Alojzy

Co tam możesz wiedzieć. Panna miała wysokie premie uznaniowe i inne dodatki to chyba była dobra w tym co robi. Po prostu musiało się zwolnić miejsce dla jakiegoś plecaka. Norma w panstwowkach, kto nie ma znajomości to ma sto razy trudniej niż ten z układami.

@Alojzy

A poza tym, chyba powinni wcześniej podziękować pracownikowi, jeśli nie są zadowoleni a nie przedłużać umowy w nieskończoność aż blisko 3 lata byle nie podpisać na czas nieokreślony.

Mądrala
@Iza

Izka, w CRI to się akurat bardzo ciężko pracuje. Pracy mamy na projektach od groma.

Psycholog

Pracuję w PLCe jako przycholog. Studia z wyróżnieniem skończone. Masz jakiś problem podła dziewucho?

Ola
@Psycholog

Psycholog, który obraża innych. Właśnie dlatego pracujesz w plk bo jako terapeuta kompletnie byś się nie sprawdził.

@Walczak

Że ty pijesz w pracy, to nie znaczy że wszyscy tak robią i skończ ten pijacki bełkot..

Kuba

Zarobki tragedia omijać szerokim łukiem

Dyrektor
@Kuba

Chyba piszesz ze swojego doświadczenia. Ja zarabiam 26 000 i nie narzekam:)

Wiola
@Dyrektor

Słyszałam, że dyrektorzy u nas w firmie potrafią i 30 000 miesięcznie zrobić. Do tego mają duże premie roczne od 60 000 do nawet 100 000 złotych.

Wanda
@Wiola

Matko jedyna, miesięcznie tyle pieniąrzków zarabiają??. Matko, gdzież to ludzka sprawiedliwosc

Walde z logistyki
@Wanda

To jakbys się dowiedziała Wanda ile prezes Irek zarabia, to byś chyba krzyżem na ziemię padła i zaczęła Boga wzywać. To teraz usiądź Wanda. Podaję kwotę... 60 000 polskich złotych miesięcznie, a do tego premia roczna do 200 000 złotych polskich. Ogarniasz Wanda taką kwotę??

Wanda
@Walde z logistyki

Matko boska, Chrystusie Panie kochanieńki, toz to prawie milion złotych rocznie. Całą wieś moznaby za to wykarmić i odziać godziwie. A preses nam po 250 zl podwyżki w tym roku prawie poskompił. Oj mam nadzije, że mu się nasze związki w przyszłym roku do 4 liter dobiorą i chociaż po 1000 zl podwyżki antyinflacyjnej wywalczą.

@Wanda

A skąd znacie zarobki Merchla ?

Maria
@Piotrek

Broń Cię Panie Boże, to nazwisko jest nieodmienialne. W Centrali by cie za to z roboty wyrzucili.

Misiek
@Walde z logistyki

Tylko szkoda, że trzeba mieć znajomości, aby dostać pracę. Wcale nie jest tak łatwo otrzymać etat.

@Misiek

Ale gdzie do PKP? Znajomości? Chłopie to już nie te czasy. Nawet we Wrocławiu na dworcu głównym przez megafon ogłaszają ze przyjmują na nastawniczych. Przyjmują wszystkich jak leci. Na kursach jest po 20 osob a kursy średnio co 2 miesiące.

Misiek
@Maciek

Miałem na myśli pracę w biurze, umysłową, w administracji. Tam, żeby się dostać to trzeba mieć rodzinę lub znajomych, którzy polecą do pracy.

@Dyrektor

No tak wyższa kadra kierownicza to aż za dobrze opłacana. No, ale cóż to norma we wszystkich spółkach skarbu państwa. W niektórych nawet jeszcze dużo więcej się zarabia niż w plk np. Orlen czy KGHM

Olek

Dzień dobry, czy na pierwszą autoryzacje na dyżurnego ruchu dają na lcs-a ?

@Olek

Z tego co słyszałem to nie. Najpierw jakieś pipidówy, z mniejszym obciążeniem ruchu. Ale niech się wypowiedzą ci którzy tą ścieżkę mają za sobą.

@Johnny

To zależy, jak ktoś ma znajomości w PLK to dostanie posterunek z dwoma pociągami na krzyż i blisko domu, a ludzie bez znajomości na pipidówach tak było w mojej sekcji jak jeszcze pracowałem

Olek
@Były kolejarz

A mnie wywalili na jeszcze większą pipidówe niz byłem ... I nie mam znajomości.

@Olek

Bo jak byś miał znajomości, to byś miał super posterunek z dwoma pociągami na krzyż, blisko domu na takim posterunku to żyć nie umierać, w nocy można się wyspać a w dzień jest czas na hobby lub Facebook i wiele innych rzeczy, no i jeszcze narzekają na takich posterunkach jak to ciężko pracują za grosze, żenada, na każdym posterunku kamery powinny być to wtedy nie było by spania, bo do pracy nie przychodzi się pospać. Pozdrawiam

Isdr

Nie powinni

Wyga

Droga Grupo, czy coś wiadomo o nowych podwyżkach inflacyjnych? Znowu minimalna w górę tak jak inflacja więc pytanie czy coś w tej kwestii znowu ruszy... Pozdrawiam

Jurek
@Wyga

Mam nadzije, że nasze centrale związkowe się spiszą i wywalczą dla nas choc te skromne 600 - 700 zl podwyżki antyinflacyjnej. Co myślicie?

@Wyga

Ja myślę, że szansa jest 50/50. Dadzą albo nie.

Zielona

Czy może ktoś wie, jakie zarobki netto są w dziale audytu wewnętrznego?

kandydat

proszę o informację jak wyglądają zarobki w dziale zamówień?

Zamówienia
@kandydat

Zarobki wyglądają bardzo dobrze.

Naczeeelnik CRI

Chwalę sobie bardzo prace. Praca od 8 do 16. Nie ma przymusowych nadgodzin. Dużo benfitów tj. Karta medyczna, karta sportowa, wczasy pod gruszą, dodatki do wyjsc kulturowych, dodatki do mieszkania (500 zł netto), dodatki do przedszkola i żłobka. Ponad to bardzo dobra atmosfera w pracy. Czuje się, że budujemy Polskę od nowa. Pensja bardzo przyzwoita, nawet jak na warunki Warszawskie, podstawa 12800 zl, a do tego premia inwestycyjna 2400, która jest prawie zawsze. Zyc nie umierać:)

Mia
@Naczeeelnik CRI

Po co się tak chwalić, jakoś trudno w to uwierzyć. Mało wiarygodne.

@Mia

Podeślij swojego maila to ci pasek z sapa wyślę niedowiarku :) A Ty myślisz, że kadra kierownicza to ile u nas zarabia?

@Naczeeelnik CRI

i dlatego robole na torach mają takie padło na wypłate

Wacław
@Naczeeelnik CRI

Wiem tylko, ze derektorzy projektów zarabiają obłędne kokosy, a nam prostym lódziom na torach jakieś grosze placom

Kadrowa
@Wacław

Było się Wacuś uczyć, a ty nawet dobrze pisać po polsku nie umiesz, a kasy byś chciał w Spółce jak menadżer jakiś pod wyborowych szkołach zarabiać.

Kadrowa pod wyborowych szkołach ?? No ty to fakultety posiadasz

Kadrowa
@Góral

A wyobraz sobie, że posiadam. A ty pewnie drużnik z gór z minimalną pensją, mam racje Góralu

droznik
@Kadrowa

Dróżnik Pani kształcona pewnie przez inne "U"

@Kadrowa

Nie jestem ani z gór ani nie jestem dróżnikiem Mosci wielmożna kadrowo

Marco
@Kadrowa

Chyba posiadać dobre układy i znajomości bo bez tego ani rusz w tej Spółce. A wykształcenie, doświadczenie i kompetencje są na drugim miejscu.

Miras
@Naczeeelnik CRI

Dostajesz więcej premii, niż ja pensji. Gdzie tu sprawiedliwości na tym padole

Mati
@Naczeeelnik CRI

Zasłużył sobie Naczelnik, to ma dobro pensje... i czego tu zadroscicie zawistnicy. Do nauki się weźcie, szkoły dobre pokonczcie to i Was kadry wynagrodzą dobra posadą np. Głównego Specjalisty

Główny Specjalista
@Naczeeelnik CRI

Jako Główny Specjalista w biurze mam niewiele mniej, bo 11 800 plus dodatki i premie. Doskonale warunki są u nas w firmie. Chwale Spółkę gdzie tylko mogę.

Też Główny specjalista
@Główny Specjalista

Jako główny specjalista też w biurze, trochę mnie zaskoczyła taka informacja. Chyba trochę przesadziłeś...... Chyba że pochodzisz z Olsztyna :) albo z Zielonej Góry :). Raczej takie zarobki na poziomie gł. specjalisty to dziwny ewenement. Pozdrawiam

Mareczek
@Też Główny specjalista

To pochwal się kolego, ile masz na pasku. To już przecież nie jest żadna tajemnica, odkąd zarobki są jawne:

Monia
@Też Główny specjalista

Jako specjalista w Biurze Centrali w Wawie miałam 4500 netto. To był powód zmiany pracy po przepracowanych 3 latach w peelce na korporacje z kapitałem zagranicznym, gdzie na start dostałam 3 tysie więcej.

@Naczeeelnik CRI

Nie wszyscy naczelnicy aż tyle zarabiają. Moja szefowa podobno ma 9 koła brutto. Zatem nie ma co generalizować. A co do atmosfery to się wcale nie zgodzę, wszędzie donosy i lizusostwo.

Mirona
@Ewa

Wszyscy może nie, ciamajdy, której nie potrafią powalczyć o swoj godny byt mają właśnie kolo 10 000 podstawy. Cała reszta, bardziej obrotnych, ma coś koło 15 000 z premią. No tylko wiadomo, łeb trzeba mieć jak sklep, żeby być naczelnikiem i zarządzać bandą niedojdów.

@Mirona

Dobrze prawisz Mirona. Kierować tym bałaganem i ludzimi po zawodowce, to trzeba mieć końskie zdrowie i IQ 158 minimum. Kasa się należy za taką orkę na ugorze.

@Halina

Tylko ci ludzie po zawodówce pracują na wasze wypłaty, a Twoje IQ jest pewnie równe zeru...

@Były kolejarz

Ty Stary Capie jak smiesz tak do mnie się odzywać. Kto ci dal do tego prawo. Prscuje tu 30 lat i swoje wiem, z takimi głąbami po zasadniczej to tylko same problemy są!!!!

Halina

Kolejny Stary Cap zflustrowany i pewnie z podstawowym wykształceniem skomlący, ze w firmie zarabia 2200 na kocią łapę. Do szkoły półmuzgi nieuku.

@Halina

mam średnie techniczne drogi i mosty i mam jeszcze większą ochote kopnąć cię w cztery litery kochanie

@stary kot

Srednie techniczne i taki (usunięte przez administratora) Wstyd Stary capoeira. Ciekawe w której Wólce skoczyłeś te średniej wypociny? Pewnie dyplom kupiony, bo od razu widać, że cwierć móżdżek

@Halina

po pisowni to jesteś z soku z buraka i koniec wypocin

Frank
@stary kot

Ale jestes prostakiem. Jak możesz tak kobiecie napisać?

@Frank

to nie żadna kobieta.......litości

nawzajem tylko po kobiecemu

stary kot

znam swojego naczelnika od szkoły kolejowej czyli od 15 roku życia i jest porządnym człowiekiem a ty obrażasz ludzi codziennie pracujących na nastawniach i w torach oraz urządzeniach srk bo mają zawodowe a nawet podstawowe, to jest podłe i niestety wielu przypadkach jest w tej firmie normą ale akurat w mojej sekcji jest inaczej

stary kot

no drodzy kandydaci do tej firmy macie przykład jak ciężko mają włodarze plk kierując tym motłochem po zawodówkach , powodzenia przy zatrudnianiu się w tej sielance

stary kot

też tak myśle dlatego napisałem że to nie żadna kobieta

Halina

Kolejny Stary Cap po zawodowce. I jeszcze ta penerska nazwa , Johnny, chyba krotki Johnny????

@stary kot

No cóż...nie matura ,lecz chęć szczera ...a tak na poważnie ,przecież zawsze odpowiednie układy polityczne w takich firmach jak PKP decydują o karierze ! Wykształcenie czy doświadczenie nie ma znaczenia ! Trzeba być aktywnym w strukturach politycznych które ...aktualnie rządzą ,potem tylko czyjeś poparcie ....Kariera jak w bajce za bajeczne wynagrodzenie !!! A dla roboli ? Pewnie znowu w przyszłym roku będą 8 miesięcy negocjować czy dać po 300 złotych podwyżki !!!

@Piotrek

A 300 to według ciebie mało?? Powiedzmy sobie szczerze, że takiego opieprzania jak u nas w spółce to nie ma nigdzie. Pracuje się po 2 h maks dziennie. W wielu firmach nie dostali żadnych podwyżek, a u nas 30 central związkowych ciągle tylko mało i mało, a średnia pensja w spółce to już ponad 7000. Kto tak zarabia? Ogarniajcie się w końcu, zacznijcie normalnie pracować, a nie tylko ciągle skomlenie, ze mało i mało!!!! W której normalnej firmie dostaje się kasę za warunki szkodliwe przy pracy przed komputerem, premię uznaniową, premie godzinową, premie inwestycyjną, deputat weglowg (Sic!!!), stazowe 1.5% co roku do 33% procent, jubileuszowe - maks 700% pensji po 30 latach, ale plagne juz od 15 roku do tego pakiet medyczny, pakiet sportowy, wczasy pod gruszą, dofinansowanie do mieszkania, dofinansowanie do swiat, kasa z okazji Kolejarza. No ludzie, zawodowki macie pokończone, albo wręcz podstawowe, a kasę byście chcieli zarabiać jak Prese Irek !!!

Irek
@Glos rozsądku

No ktoś to w końcu głośno powiedział. Brawo!!! do roboty się weźcie niedojdy!

@Glos rozsądku

Świetny argument . Brawo ! Tylko że zapominasz o jednym ! Pracownik ruchu ,szczególnie dyżurny ruchu na każdą zmianę idzie z.,.prokuratorem pod ręką ! Pomyśl o koleżankach i kolegach którzy ..zostali skazani prawomocnymi wyrokami za błędy !!! W markecie zarabiają podobnie tylko że ..za błąd w nie policzeniu paczki salami więzienie nie grozi....

@Piotrek

Idz pracować do marketu. (usunięte przez administratora) się skończyła, jest wolny rynek. Mam wrażenie, że większość w PLce o tym zapomina. Nic tylko ciepłe bambosze wciągnąć, zaparzyć herbatakę i myk na służbię się zdrzemnąć, czy gazety poczytać, a stazowe, szkodliwe i deputat płynie szerokim strumieniem. Sam się zaorałeś tą argumentacją.

@Glos rozsądku

A co ty taki wyrywny ? Tak ci dobrze ? Uważasz że pracownicy PKP dobrze zarabiają ? Może obniżyć pensje szeregowym pracownikom w Polsce a politycy którzy sobie przyznali w tym roku 60 procent podwyżki mają malo.co ? Moze jeszcze im dolozyc po 100 procent wzrostu wynagrodzeń ???Chodzisz po sklepach ? Jakie ceny ? Jaka inflacja ?

@Piotrek

I znowu nie na temat, znowu się zaorałeś, nic tylko jeczeć "dajta nam więcej i więcej, bo nam się należy". A może daj coś od siebie, zrob jakiś kurs, skończ jakieś studia, znajdz lepszą pracę, może w markecie na kasie, a nie tylko wymagasz od spółki, nic nie dając w zamian !!! Z ciekawości spytam... kiedy ostatni raz wysłałeś jakieś CV? Masz w ogóle przygotowane CV? Znasz jakiś obcy jezyk?

@Glos rozsądku

Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu ! Jasno dajesz do zrozumienia że jest ci dobrze,wręcz osmieszasz ludzi którzy wykonują odpowiedzialna pracę pod rygorem karnym Czyżby karierka polityczna albo znajomości w tej materii ? Gratuluję każdy może spróbować ! A wracając do tematu to jesszcze raz powtórzę ! Jedli uważasz że zarobki na PKP dla szeregowych pracowników są dobre i adekwatne do odpowiedzialności oraz ryzyka konsekwencji w przypadku błędu to ..gratuluję ! Dyskusje z Tobą uważam za zakończona .

@Piotrek

Najłatwiej tak zakończyć, nie odpowiadając ani na jedno pytanie. Masakra. Ty pewnie w związkach siedzisz i ciągle jątrzysz? Odpowiadając na Twoje pytanie, TAk, jestem zadowolony. Kieruje dużym zespołem ludzi, mam skończone 3 uczelnie techniczne, biegle mowie w 2 językach obcych. Zarabiam nienajgorzej, bo około 20 000 brutto, nie mam natomiast tych wszystkich licznych przywilejów rodem z (usunięte przez administratora) jak deputat, etc. A i przed PLKą zarabiałem znacznie lepiej, powyżej 30 000, jednak obowiązków było o niebo więcej i praca w weekendy. Także życzę sukces i daljeszego maruderstwa. W normalnej firmie wyleciałbyś po 3 miesięcznym okresie próbnym za taki stosunek do pracy.

Maria
@Piotrek

Ech, masakra. Przez takich piotrków i innych kajtķów po zawodówie mamy właśnie taki obraz Społki, jaki mamy. Do momentu aż nie nastapi zmiana pokoleniowa w firmie, to będziemy toczyć się tą drezyną

Piotrek

A więc jednak dotacja z podatków pracowników o niskiej reputacji ...W Polsce przecież nawet uczelnie prywatne ,szkoły prywatne są hojnie dotowane przez Państwo z...podatków w 90 procentach płaconych przez pracowników o niskiej reputacji ... Ja nie podważam Twoich kompetencji ani poziomu wykształcenia ! I przyznaje że studia w języku niemieckim to spory wyczyn ! Oczekuję tylko odrobiny szacunku dla tych maluśkuch ! Nigdy nie zaakceptuje takiej retoryki że ci szerogowi na dole to tak naprawdę zbędne (usunięte przez administratora) ! Znasz niemieckie realia więc więc że tam zwykły pracownik jest szanowany i...godnie opłacany.

Piotrek

I tutaj w pełni się z Tobą zgadzam ! Mechanizm płac rodem z (usunięte przez administratora) już dawno powinien być zmieniony a także....ograniczenie często destrukcyjnych działań skłóconych że sobą związków zawodowych ! Okazuje się więc jednak że tak naprawdę nadajemy na tych samych falach....

@Maria

A ty myślisz że tory naprawiają i modernizują ludzie po studiach i ktoś tak wykształcony przyjdzie to robić , jak jesteś taka mądra to nie wszystkie prace można wykonać np punem jak wiesz o co chodzi , oprócz prac ściśle inwestycyjnych u mnie w sekcji nawet wymiany całych rozjazdów czy szyn długich robię ręcznie i o jakiej wymianie pokoleniowej ty mówisz jak z 7 młodych przyjętych do prac w torach został mi tylko jeden i 5 było po maturach , żaden z tych chłopaków mi nie został , nie wszyscy mogą pracować w biurach cri . nie wiem gdzie wy żyjecie ale tu toreluje się picie bo jak zwolnili by mi tych ludzi to nie miałbym kim robić i nikt nie chce przyjść w tory mimo stałych ogłoszeń

stary kot

ja nie wale żadnej wódy bo jestem z tych niepalących i niepijących a masakra to jest w tej firmie od dawna

@stary kot

drogi panie warto dodać że przyzwolenie jest ciche bo przeciesz żaden naczelnik przy zdrowych zmysłach na takie coś nie pozwoli ale mam nadzieje że doczekam do emerytury bo mi niewiele zostało

Stanisław
@Naczeeelnik CRI

Przy 12800 podstawy i 2400 premii inwestycyjnej dodatek do mieszkania. Ja bym się na tak ubogie zarobki w rejonie warszawskim nie zgodził. Dali Ci ochłapy.

@Stanisław

Dzięki Stasiu. Pochwal się swoim paskiem, a ja tymczasem poproszę w styczniu o 10% podwyżki

Wkur...na
@Stanisław

Czy ty całkiem oczadział człowieku??? Ja na pensje tego naczelnika muszę 5 miesięcy robić. Zdurniał do cna ???

Kuba

Witam ile zarobi mniej więcej magazynier plk PKP proszę o normalna odpowiedz pozdrawiam ☺

@Kuba

Podstawa plus benefity, na rekrutacji będą unikali odpowiedzi jak ognia na temat wypłaty, ale fajna praca za biurkiem, tylko trzeba uważać na ludzi (traktuj ludzi, tam jako znajome twarze, nic więcej) i co się mówi, bo cie sprzedadzą bez mrugnięcia okiem.

Bartek

Witam dostałem ofertę pracy w Trzebini jako monter nawierzchni kolejowej(ZLK Kraków), czy może ktoś napisać jakie jest wynagrodzenie na tym stanowisku, bo przez telefon nie chcieli mi powiedzieć i nie wiem czy jechać do Krakowa na rozmowę bo mam 50km..i czy faktycznie pracuje się w tym mieście co jest podane w ogłoszeniu czy dają tam gdzie braki..

@Bartek

Przeszukaj forum. Temat pracy jako monter był tu już poruszany.

Bartek
@Johnny

No czytałem niektóre opinie, ale może ktoś napisze bardziej szczegółowo czy ta praca jest tam gdzie pisze na ofercie i teraz były podwyżki z grupy to może i podstawa za montera jest wyższa?,może jest tutaj ktoś co dopiero zaczyna pracę jako monter i wypowie się na ten temat..

@Bartek

odpowiem jeszcze raz, nie musisz być zatrudniony w siedzibie zakładu a nawet sekcji , ja dojeżdzam 35 km a moi ludzie po 50 szynobusami , praca ciężka a zarobki starych pracowników z 30 letnim stażem to 3400 na czysto , o młodych nic ci nie napisze bo zatrudnili u mnie 3 i wszyscy poszli w diabły po miesiącu wymiany podrozjezdnic i tyle w temacie.

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Polskie Linie Kolejowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 329.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 193, z czego 32 to opinie pozytywne, 63 to opinie negatywne, a 98 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Polskie Linie Kolejowe?

Kandydaci do pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Polskie Linie Kolejowe
2.1/5 Na podstawie 798 ocen.
  • Targowa 74
    03-734 Warszawa