PKP Polskie Linie Kolejowe

Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe

frytka 2016-02-17 19:36
Kurde, jestem w trakcie rekrutacji do jednego z działów. i zastanawiam się czy całkowicie sobie nie odpuścić. W mojej poprzedniej pracy było to samo (dno i bąbelki) i nie chciałabym przechodzić przez to samo w nowej pracy
zawiedziony 2016-02-24 13:02
Przeszedłem cały proces rekrutacji łącznie z badaniami które były bardzo rygorystyczne nie którzy ich nie przeszli , Cały ten proces rekrutacji trwał prawie 3 miesiące włącznie z badaniami, badania przeszedłem pozytywnie słuch,wzrok,neurolog,krew i reszta badań pozytywnie tylko jeden test u psychologa który po prostu słabo mi poszedł mnie zdyskwalifikował prawdopodobnie bo z dopiskiem że za rok powtórzyć ale dostałem od lekarza ogólnego że jestem zdolny myślałem że będzie ok. Tylko że po 2 tygodniach kiedy myślałem że wszystko jest na dobrej drodze dostałem e mail że z powodu negatywnej oceny wstępnych badań nie dostałem się no trudno trzeba żyć dalej chociaż nie ukrywam bardzo mi zależało na tej pracy.
ciekawy 2016-03-15 12:18
Witam, jak wyglądają zarobki na stanowiskach biurowych w Warszawie?
Lsica 2016-03-29 15:53
Praca jako nastawniczy, to złota praca. Pod warunkiem, że dobrze znasz swój fach i wiesz jak zareagować podczas usterek i sytuacji awaryjnych. Na większości nastawni masz kupę czasu na hobby, prace dodatkową, czy zwyczajnie odpoczynek od obowiązków domowych. Nie licząc kontroli, jest się zazwyczaj w pojedyńczej obsadzie i nikt nie patrzy Ci na ręce. Zarobki, niestety nie powalają. Tryb pracy 12/24/12/48 jest najlepszym trybem pracy na pełen etat. Jak dobrze żyjesz z ludźmi i kadrową to praktycznie nie musisz brać urlopu na krótkie wyjazdy, czy załatwianie spraw. A do tego i tak masz 8 dni urlopu więcej! No i w krótkiej perspektywie, jeśli jesteś dobrym pracownikiem awans na ISDRa.
Dave 2016-03-30 15:59
A możesz powiedzieć jakie są zarobki netto,po 2 latach pracy z wszystkimi dodatkami?
Dave 2016-03-31 08:44
Napisze ktoś ile zarabia Nastawniczy lub Zwrotniczy po 2 latach pracy z wszystkimi dodatkami,mam na myśli pensje netto.Dziękuję a informacje.
Sysia 2016-03-31 12:28
Gind PLK to nie przewoźnik...
kolejarz 2016-04-05 09:37
Tak zniżki można sobie wykupić tylko czy warto, jeśli i tak pociągiem do pracy nie dojadę. Ogólnie fajna praca nie trzeba robić planów na niedziele i święta, odchodzą koszty rezerwacji hoteli, spotkań weekendowych , a święta też najczęściej zaplanowane przez firmę, wigilia jeden do stołu mniej, a i zabawa sylwestrowa rzadko się zdarza ( jaki dodatek do pensji)
. Same oszczędności. Jak liczycie profity i dodatki dla pracujących na kolei to to też doliczcie. No i jaki prestiż odpowiedzialność za ludzi w pociągu , ludzi na torach, ludzi na drodze i innych pracowników. Właściwie taki kolejarz to jeszcze powinien spółce dopłacać że może przebywać w tych wspaniałych kolejowych pomieszczeniach, gdzie urządzenia i meble pamiętają lata 50-te poprzedniego wieku, tylko komputer z naszego wieku i podsłuch w telefonie tez nowoczesny. Same bonusy.Jak chcesz dyskutować o pensji i pracy to popracuj kilka lat i pogadamy. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
abb 2016-04-06 17:57
Witam.
Stacja Jęzor istniej czy zaorana.
abb 2016-04-06 17:58
Witam.
Stacja Jęzor istniej czy zaorana.
Marco722 2016-04-20 15:59
Witam, Chcialbym sie zapytac czy w tej chwili prowadzone sa rekrutacje do PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji w warszawie i jak wyglada sytuacja z wolnymi etatami tam?
krzysztof 2016-04-23 14:22
Wysłałem przesyłkę konduktorską opłaconą z góry. Na miejscu KAZALI ZAPŁACIĆ RAZ JESZCZE. w dodatku wysłali na złą stację. porażka.
marco711 2016-05-23 13:14
Witam,

Chciałbym się podpytać czy w obecnej chwili są prowadzone rekrutacje do Centrum Realizacji Inwestycji w Warszawie?
Arczi 2016-07-29 12:43
wszystkie oferty masz na stronie pkpplk
adam 2016-07-30 21:22
Pracował ktoś w Centrum Realizacji Inwestycji w Krakowie (Plac Matejki)?? Jakie wrażenia? Jak wygląda pensja - podobno bardzo niska podstawa plus do tego dodatek motywacyjny ok 4 zł/godzinę?? Czy ten dodatek jest wypłacany zawsze (jest stały) czy od czegoś zależy.
adam 2016-07-30 21:24
Ewa 2016-08-12 19:47
Prowadzą teraz duży nabór na projekty w najbliższe perspektywie. Główna rada: Jak zmieniacie pracę to nie wypowiadajcie umowy dopóki nie pokażą wam umowy do podpisania w pkp plk. Dogadacie się z kierownikiem, dyrektorem a potem okazuje się, że o wysokości pensji decyduje ktoś zupełnie inny. Zdarzyć się może nawet, że traficie na okres zmiany prezesa i nagle "wszystkie rekrutacje są wstrzymane" mimo, że przed tygodniem wypowiedzieliście umowę. Ogromna ilość biurokracji, której nauka zajmuje dużo czasu a nigdzie indziej na rynku pracy się nie przyda. Na + normalni, przyjacielscy ludzie na zwykłych stanowiskach.
mm 2016-08-17 11:41
Witajcie,
czy może się ktoś wypowiedzieć pracujący w Centrum realizacji Inwestycji w Warszawie na temat premii inwestycyjnej ? czy jest ? jakie to sa kwoty? czy co miesiąc ?
kolejarz 2016-09-27 20:59
Witam, macie ocenę pracodawcy - tak to te gwiazdki (i widać kto tam chce do pracy), jeśli wzrok słaby to do okulisty i jakiś tam poziom inwalidztwa.
Jak ktoś był, to wie że ciepłe posadki to mają zipy, a reszta zapierdziela, zdobywa doświadczenie i OUT, byle prywaciarz da więcej.
A z tą zniżką, to adekwatnie do zarobków - nie będzie cie stać na bilet normalny :D, a jak cokolwiek dostaniesz więcej, to będziesz zniżkę używał raz na rok, podczas upragnionego urlopu bo będziesz zatyrany, ale jest jeden myk - zniżka nie jest za darmo!
PS. Najlepsze są @ pożegnalne "ciężko tyrałem za marne grosze i mnie wywalili lub się zwolniłem" tylko ubrane pięknymi słowami ;)
Max 2016-10-10 10:31
Witam,może ktoś napisać ile zarabia zwrotniczy?,dostałem propozycje pracy i zastanawiam się czy przyjąć?.Dziękuję a odpowiedź.
olecki 2016-10-12 19:12
jasne ,ze idz to jest budżetówka a wiadomo, że w budżetówce jestnajlepiej i praca na stałe, no jeszcze zalezy jakie stanowisko i kasa
mgma 2016-10-25 15:09
Widziałam na jednym z forów kolejowych, że do jednej z firm z Warszawy, która zajmuje się organizacją podróży poszukują osób, które mają doświadczenie w pracy na PKP przy sprzedaży biletów, także jest jakaś alternatywa dla kasjerek - i to praca w biurze. I może też więcej płacą? Jak się wpisze w googlach "kasjer lotniczy look" to pierwszy wynik, na stronie tur-info jest ogłoszenie.
Muflonik 2016-11-07 15:48
Jak wygląda w praktyce rozmowa kwalifikacyjna na stanowiska biurowe? Pomoże ktoś?
little tiny 2016-11-07 18:56
Rozmowa w bardzo przyjaznej atmosferze. Ja głównie opowiadałam o swoim doświadczeniu, żadnych głupot w stylu wady zalety sucesy porazki;)
Muflonik 2016-11-07 22:37
Dzięki. Z różnymi cyrkami miałam już doświadczenie. Wolę być przygotowana
Mietek 2016-11-19 15:44
Ile zarabia monter nawierzchni kolejowej?
Jj 2016-11-21 14:26
Hej , czy ktoś może odpowiedzieć jak przebiega rozmowa na stanowisko konduktora w PKP icc ? Jakie pytania i czy bardzo ważne jest znać język?
Mietek 2016-11-22 12:45
Już wszystko wiem. Przed chwilą wróciłem z rozmowy kwalifikacyjnej. Było nas około 20 osób i przed wejściem każdy musiał wypełnić formularz i potem po kolei wchodził do bióra i tam w komisji siedziały 4 osoby. Pytały o wykształcenie i byli zachwyceni tym,że mam technika i różne certyfikaty. Nie zmieniło to faktu,że zaproponowali mi 1700 zł na rękę. Mam 23 lata i oprócz mnie byli sami ludzie po 40 stce. Takimi zarobkami nie zachęcą młodych do pracy tym bardziej,że mieszkam na granicy i mogę iść pracować w Niemczech. Obecnie zarabiam minimum 2.800 zł. z nadgodzinami więcej i to w polsce więc 1.700 zł. było mało poważną propozycją.
A 2016-11-25 07:42
Pensje zdecydowanie poniżej średniej rynkowej - jako specjalista przy realizacji kontraktu oferują ok 3500 brutto plus premie, które nie do końca wiadomo jak będą wyglądać. Sama praca ciekawa, ale na podstawowe narzędzia (typu komputer z branżowym oprogramowaniem) też nie ma co liczyć. Generalnie pensja odstrasza
Marek 2016-11-27 09:34
A na jakie stanowisko byłeś na tej rozmowie?
Kasia 2016-11-30 09:30
Przebieg rozmowy kwalifikacyjnej wspominam miło. Jednak warunki pracy zaproponowane w czasie rozmowy kwalifikacyjnej nie przekładają się na fakty. Cieszę się, że pomimo iż zostałam wybrana w rekrutacji, nie wypowiedziałam od razu swojej dotychczasowej umowy o pracę. Faktyczna oferta pkp plk okazała się totalnie niekorzystna i niespójna z wcześniejszymi ustaleniami. Dlatego przestrzegam wszystkich zanim wypowiecie dotychczasową umowę o pracę , poproście o warunki zatrudnienia na maila lub na piśmie! Bo niestety następuje niemiłe rozczarowanie!
Oni 2016-12-02 18:57
Niestety potwierdzam powyższe. Nigdy nie zwalniajcie się z pracy przed podpisaniem kolejnej umowy, szczególnie w pkp plk. Na rozmowie obiecują złote góry a potem nie dotrzymują słowa. Premie przyznawane są według humoru dyrektora. Nigdy nie wiesz ile dostaniesz.
Legionista 2016-12-10 13:35
witam

ja startowałem w rekrutacji do pkp plk - centrum realizacji inwestycji w Warszawie i powiem wam, że chociaż wygrałem konkurs to warunki które mi zaproponowali to jakiś żart i nieporozumienie...oczywiście nie przyjąłem ich oferty! Sama rekrutacja trwała 3 miesiące choć zapewniano mnie że odpowiedź będzie w przeciągu maks 1 miesiąca. Bardzo niska podstawa - 2700 zł brutto plus jakaś tam premia 800 zł brutto. No i pani z PLK zachęcała mnie że po 3 miesiącach bede miec bilet na pkp za free...rzeczywiście tym biletem wyżywie rodzine, i w mojej obecnej sytuacji jest mi on niezwykle niezbędny. Litości! Ogólnie odradzam startowanie tam bo zarobki tak nędzne, że w ogóle brak słów, stąd jest tak dużo rekrutacji, Dużo etatów za bardzo małe pieniądze
anonim 2016-12-13 14:41
ile obecnie zarabia monter nasypów kolejowych?
Freedie 2016-12-13 16:15
1800-2000zł po 2 latach pracy zdodatkami
Legionista 2016-12-14 08:59
a czy ktoś się orientuje jakie są zarobki głównego specjalisty i eksperta w komórkach merytorycznych na Targowej albo w Centrum Realizacji Inwestycji na Minerskiej ? Proszę o realne zarobki bo to co jest w ZUZP to ma się nijak do tego co proponują.
Byly pracownik 2016-12-25 18:00
Bylem elektromonterem, mialem byc automatykiem, gdy dostalem umowe na czas nie okreslony w kwocie 2130 brutto ... dałem sobie spokoj z plk. Praca fizyczna w torach cały tydzien , do tego po pracy jeszcze uczyc sie aby zdac egzamin panstwowy na automatyka . I za co , za te nędzną wypłatę . To kasjerki w marketach maja wiecej a takiej odpowiedzialnosci nie maja za ludzkie zycie. Omijajcie z daleka te państowe bagno
Dave 2017-01-04 03:05
Tak masz rację, nie zwalniajcie się z innej pracy,na PKP, obiecują podwyżki po egzaminach,a niestety stawka zostaje taka sama,brak słów,zostałem oszukany,co do wynagrodzenia,szukam innej pracy,za takie grosze pracy jest dużo...,nie spodziewałem się tego po tym państwowym bagnie...
Ewela 2017-01-11 20:43
Co mozecie powiedziec o pracy kelnera w pkp icc ?? I ile mozna zarbic??
little_tiny 2017-01-25 13:26
Jeśli chodzi o centrale spółki to zarządca narodowej sieci linii kolejowych najwyraźniej nie orientuje się jak kształtują się rynkowe stawki wynagrodzeń. Pensje zdecydowanie zaniżone, dlatego proponuje unikać kuszących ogłoszeń ludziom z doświadczeniem. Przekonują o dużym socjalu a nawet wody do picia nie zapewniają pracownikom. Ogólnie bałagan i słaba organizacja pracy, ale to akurat mnie nie dziwi: Jaka płaca taka praca.
pracownik 2017-01-31 14:34
Aby dostać eksperta nie wiem co trzeba zrobić i jakie mieć kwalifikacje. Ja jestem parownikiem z 9 letnim stażem i w ocenie biura pracowniczego nie należny mi się. Realne zarobki na stanowisku gł. specjalista to ok 3-3,5 netto. Dodać należy że podstawa jest ok 2,5-3 brutto i to jest już całkiem dużo, pozostałe składniki to premie, wysługa lat, deputat węglowy. W chwili obecnej spółka przeszła z systemu premiowania miesięcznego na kwartalny... wiadomo jaki jest tego cel. Ogólnie firma została mocno w tyle względem zarobów rynkowych. Atmosfera niestety coraz gorsza a wymagania coraz większe. Radzę się mocno zastanowić aplikując. Wkradają się korporacyjne zachowania i standardy , ale płace pozostają PRL-owskie.
Szczeps 2017-02-01 23:04
Rekrutacja to jest jedna wielka kpina. Zaproszono mnie z Poznania do Warszawy na rozmowę o pracę na stanowisku Inżyniera Budowy a po drugim etapie okazało się, że to stanowisko jakiegoś ciecia który jeździ nocnym pociągiem i robi zdjęcia ekip jak remontują. Na dodatek w Centrum Realizacji Inwestycji Pani naczelnik ma gdzieś umówione godziny spotkania i każe na siebie czekać 1,5h. Musiałem sobie to wszystko przeliczyć i umówiliśmy się z Panią, że podam jej moją propozycje wynagrodzenia przez telefon następnego dnia(mieszkam w Poznaniu), ale Pani uznała, że jest za wysoko i chce negocjować, zgodziłem się i kolejny raz pojechałem do Warszawy . Pani mnie przywitała i ponownie kazała na siebie czekać, po godzinie czekania wyszedłem i odjechałem, nawet kobita nie zadzwoniła czy na papierosa wyszedłem, czy do toalety poszedłem. Jak dla mnie celowo mnie wystawiła i fatygowała, żeby pokazać kto tu rządzi. Nie polecam i odradzam branie udział w rekrutacjach tej firmy.
Dave 2017-02-02 12:52
Masz rację to państwowe [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] mieszne pieniądze oferują,żałuję, że zwolniłem się z poprzedniej pracy, i trafiłem tutaj..
buli 2017-02-05 12:44
masz rację po 21 latach odpowiedzialnej pracy na stanowisku nastawniczego ( manewry,przejazd,jazdy pociągów itp. ) za każdy błąd prokurator daleko mi do najniższej krajowej z podstawy tak że jak nie pracujesz w niedziele ,święta ,nocki , nie masz stażowego to wiesz jakie są zarobki niższe niż w sklepie tylko że tam za każdy błąd nie grozi prokurator . Odpowiedzialność to bardzo nie lubiane słowo przez naszych przełożonych i chętnie unikane . Pewien kontroler po zadaniu pytania czemu tak mało zarabiamy na tak odpowiedzialnych stanowiskach odpowiedział i tak zarabiacie lepiej niż w TESCO na kasie komentarza chyba nie potrzeba.
buli 2017-02-05 12:45
może automatyk 2017-02-09 16:40
Cały proces rekrutacji jest śmieszny, łącznie z badaniami które są podobne jak na prawo jazdy kat.B,C.
Rozmowa z dyrektorem-śmieszna przypomina mi się film MIŚ. Firma Przez dużę F na papierze. Pakiety socjalne mizerne, nawet w Biedronce mają większe. Pracuję jako automatyk-porażka totalna nic nie ma w tej firmie nawet części zamiennych, narzędzi jedynie co kupili to samochody w leasing( wieje komuną straszną, Nikt nikogo nie szkoli bo nie ma komu, kursy w restauracji-pokaz slajdów widać od razu że mają pracownika w d.... Pieniądze śmieszne a wymagania kosmiczne.
Bartek 2017-02-09 19:07
Duży nepotyzm, każdy boi się każdego bo nikt nie wie jakie kto ma plecy, pieniądze śmieszne 2,5k net dla inżyniera i to pod warunkiem że wpadną wszystkie premie. Niedługo będą tam tylko pracować związkowcy i kobiety w ciąży. Nie polecam.
Bydgoszcz PKP PLK 2017-02-09 21:34
W tej firmie nawet zużyte buty robocze trzeba oddać żeby dostać nowe. Kpina pod względem bhp. Nastawienie brudne śmierdzące nawet wody do splukania klocka nie ma. Sanepid i pip powinni nałożyć milionowe kary. Ale kadra naczelników zadowolona jak kradna. Nie polecam praca w tej firmie to powrót do przeszłości lat 80. Wielki syf.
Kopernik 2017-02-09 21:41
Opinia wyżej szczera prawda. Dodam że nauczyć się można tylko dziadostwa. Jeden z drugim spodnie ceruje. Z elektryka z prawdziwego zdarzenia ta firma nic nie ma do czynienia tylko rzeźba. Nawet gniazdko z domu przyniosą. Najlepiej żeby wszystkie rzeczy przynieść z domu.
Legionista 2017-02-13 14:35
Dziękuję za odpowiedź. Wiedziałem że tam nie jest różowo, ale czytając te komentarze to aż włosy dęba stają ! Jakaś masakra normalnie. Zarobki proponują tak dziadowskie, że aż ciężko to komentować. Choć na rozmowie wszystko wygląda cacy. Ale później jak przychodzi z telefon z kadr to aż człowieka zatyka z wrażenia. U mnie było tak, że myślałem że to pomyłka. Serio. Kazałem kobiecie z kadr podać mój pesel, bo chyba coś pomyliła, takie klimaty...Ale jak wszystko się zgadzało to szybko podałem swoje oczekiwania, ona na to z lekkim uśmiechem, że nie ma szans, no i że po 3 miesiącach będę mieć bilet na IC. A po wuj mi ten bilet ??? Ja się pytam. W ogóle żenada, i tak jak czytam te komentarze to wszystko układa się w logiczną całość, aby unikać tej firmy jak najdalej. Niestety. Szkoda bo praca wydaje się całkiem ciekawa tym bardziej że na kolei sporo jest jeszcze do zrobienia. Ale na pewno nie z moją osobą!
Zostaw swoją opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe