Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Polskie Linie Kolejowe. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

kk

Witam. Pracuje krótko jako monter w służbie drogowej przełożeni chcą mnie wysłać na kurs dróżnika obchodowego jak po takim kursie wyglądają zarobki na co realnie można liczyć?

@kk

Zarobki masz takie same tylko wiecej obowiazków tobie dojdzie...

Góral
@kk

Uścisk dłoni zawiadowcy zarobki te same a nachodzisz się sporo

stary kot
@kk

nic nie zyskasz tylko zamiast wymieniać podkłady będziesz robić 16 km po tłuczniu...

Bury
@kk

Zarobki wcale nie wzrosną. Czeka cię nic nie warty kurs, dodatkowe zaawansowane badania i trudny egzamin. Potem będziesz wymieniał podkłady jak zawsze, a do tego w luźniejsze dni będziesz latał po kilkanaście kilometrów po torach. Odpowiedzialność ogromna, bo jeśli przejdziesz dany odcinek, a potem wydarzy się tam jakiś wypadek związany z usterką toru to bierzesz za to odpowiedzialność. Ogólnie nie radzę Monterowi nawierzchni pakować się w jakiekolwiek kursy, ponieważ to tylko dodatkowa odpowiedzialność i obowiązek, a pieniędzy z tego nie ma. Oni chcieli by najniższym kosztem narobić roboli od wszystkiego. Plk

Olek

Jesteś z rodziny awansujesz zdajesz nawet jak wiadomo poziom wiedzy zerowy szkoda gadać dwór rzekłbym nawet skansen

@Olek

Dokładnie tak jest jak piszesz, ludzie z zewnątrz są traktowani jak zło konieczne, najgorsze posterunki dostają i podstawa wynagrodzenia mniejsza od tych z rodzin i plecaków..

Diaz
@Jarek

Omijać tą firmę szerokim łukiem sam na dniach się zwalniam

Nicolas
@Olek

Amen

Robert
@Jarek

Za to wspaniałe rozbudowany jest system biurokratyczne

@Robert

Zgadza się biurokracja w PLK to jakaś masakra jest, załatwić coś to trzeba zwiedzić z 10 biur :)

Pracownik plk

Pytanie czy również u was na sekcjach zmuszają pracowników do wykorzystywania zaległego urlop do marca?! Sekcja warszawska u nas tak. W kodeksie pracy jest do końca września, ale jak widać w plk mają gdzieś kodeks pracy. Tak samo z planowaniem urlopów jeśli zaplanujesz urlop nie po ich myśli to każą planować raz jeszcze i tak do bólu.

@Pracownik plk

Tak u nas to samo...tak bedzie zapewnie w każdej z sekcji kolego.

Szymon
@Pracownik plk

Do końca roku

Czy wiecie coś o słuchach z Warszawy o "nadmiernej" liczbie pracowników automatyki ? Uslyszalem dziś, że jest nas za dużo.....

@Marek

Ma się rozumieć ! Pracowników nazwijmy to pionu wykonawczego typu robotnicy ,monterzy ,sprzątacze ,itp zawsze jest za dużo i....zawsze otrzymują zbyt wysokie wynagrodzenia....Natomiast w pionie kierowniczym ,dozoru ,/ nadzoru zawsze ludzi jest za mało i....zawsze za niskie wynagrodzenia...Oto Polska ....

@Piotrek

Tyle że nikt nie nie mówi. Śmieszne postępowanie bo w ciągu ostatniego roku pozatrudniali młodych ludzi q teraz będą kombinować nad zwolnieniami ?

Tommy
@Marek

Być może coś w tym jest a być może to tylko plotki. Najlepiej jak zadzwonisz do naczelnika i go zapytasz.

marek
@Tommy

Dzwoniłem do biura i pytałem pana (usunięte przez administratora) ale nie uzyskałem odpowiedzi

Monter

Jeśli mają zamiar przyjąć dzwonili w miarę szybko. Przebieg jak przebieg... rozmowa wstępna, komisja, badania, szkolenie BHP, a na koniec umowa z rozczarowaniem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że Pani Ewa nie ma pozwolenia lub nie chce mówić o zarobkach. Jeśli bym wiedział, że zarobki są poniżające, to w ogóle bym sobie tą firmą głowy nie zawracał. Tutaj na gowork nikt właśnie o tym nie pisał. Na rekruracji pomimo wielokrotnych zapytań, to wymijająco odpowiedzą tylko..., a gdzie wezmą też nie wiadomo "to zależy jak dyrektor zdecyduje..." etc., ale zazwyczaj najbliżej zamieszkania, jednak nie jest to regułą. Na komisji pytają jakby miało się zarabiać jako specjalista i w ogóle..., a za takie pieniądze, to mogą sobie brać pijaczków z ulicy. No i zostały badania... Pani Ewa twierdzi, że zrobi się w jeden dzień :D, to jak może Pani kiedyś sobie przeczyta niech sobie uświadomi, że nie ma tam takiej możliwości! i nie wprowadza ludzi w błąd, że Pani w okienku na badaniach wszystko tam powie... oni sami nic nie wiedzą i jest jeden wielki miszmasz! Z badaniami też jaja... wymagania wysokie prawie jak na pilota... wszyscy znają sprawa cukru na pierwszym planie. Inną sprawą też jest, że niekiedy badań się nie przechodzi lub 2 razy trzeba robić lub dadzą na rok, ale jak tego PLK nie weryfikuje, to firemka ich naciąga, bo mają od badania. Po badaniach końcówka BHP itp. na koniec umowa z marną pensją. NIE DZIWNE, ŻE LUDZIE UCIEKAJĄ Przyjąłem tą pracę, bo mnie wyh...li nie mówiąc o wynagrodzeniu!

to zależy od stanowiska, ale jak jest w nastawni? co się tam robi? - a czy ja mam na CV, że pracowałem na nastawni? najśmieszniejsze pytanie - ile chciałbyś zarabiać HAHAHA - przecież macie tabelę z wynagrodzeniami! czy ja powiem 3tys czy 4tys to i tak dacie najniższą krajową!

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Technik Serwisu
XAPIKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Automatyk

Tych niezadowolonych zapraszam. do prywaciaza na umowę zlecenie za najniższą zobaczycie ze zatęsknicie za PLK

Jaro
@Automatyk

Puknij się w głowie, dzisiaj nikt nie pójdzie do prywaciarza na umowę zlecenie jeszcze za minimalną krajową, jest mnóstwo ofert pracy za lepsze pieniądze na start niż po 10 latach w PLK, tylko trzeba mieć fach w ręku, i dziwię się ludziom z PLK, że narzekają na zarobki jak przychodzą do tej pracy bez jakiejkolwiek wiedzy i doświadczenia to i tak mają dobre pieniądze bo ciut więcej od minimalnej krajowej i jeszcze PLK kursy finansuje..

Dami
@Automatyk

Nie broń plki.... wyplata gdzie połowa jest w "premii" tonzadna atrakcja... idziesz na l4 i dostajesz jałmużnę

jan

Kiedy cena ekwiwalentu węglowego zostanie urealniona do ceny obowiazujacej? Obecna cena jest trzykrotnie wyzsza niz przyjety ekwiwalent 25 lat temu.

@jan

Najniższa krajowa poszła w górę a nasze podstawy (piszę nasze, gdyż wielu z nas ma podstawy w okolicach 2800 brutto) stoją w miejscu... Ale o to jak i o deputat wypadałoby zapytać zarządzających PLK-ą. Mała szansa na to, że otrzymasz odpowiedź na tym forum...

@Tomson

Nie to jest najgorsze ! Ostatnie odczyty inflacji na poziomie 8,6 procent to jest dramat ! A najgorsze że prognozy ekonomistów mówią nawet o 10 procent inflacji ! Więc nawet jeśli w tym roku wzrosną pensje o średnio 300 czy 400 złotych to ...nie będzie to żadna podwyżka tylko wyrównanie inflacyjne które powinno być gwarantowane umowa społeczna !

john

Witam, czy ktos z pracownikow wie czy ciezko dostac mieszkanie służbowe w Warszawie pracujac w centrali PLK???

@john

Służbowe mieszkanie ??? Masa szeregowych pracowników pracuje na uposażeniach które ...są niższe lub równe aktualnej pensji minimalnej która wynosi 3010 złotych brutto !!! Inflacja bazowa 8,6 i ...prognoza wzrostu do 10 procent na lipiec !!! Wszyscy mają taki sam układ pokarmowy i szeregowi pracownicy i ci z centrali ! Jeść każdy chce ...

John
@Piotrek

Chciałam tylko sie zorientowac kto jest odpowiedzialny za przyznanie takiego mieszkania i czy za wynajem sie płaci takie same pieniadze jak na rynku wynajmu,z tego co piszesz to chyba nalezy sie pracownikom wyzszej rangi?Prosze o wiecej informacji jezeli sie orientuje Pan w tej sprawie.Pozdrawiam

@John

Przed wojna w latach 20,30 a także po 45 roku aż do lat 80 mieszkania służbowe wydawano nawet ...szeregowym pracownikom ! Nawet pracownik torowy mógł liczyć na lokum a obecnie ..? Ja po prostu uważam że służbowe lokale należą się wszystkim pracownikom !

John
@Piotrek

Jakie sa plusy jezeli pracownik dostanie mieszkanie służbowe??

@John

No cóż....Przed drugą wojna lata 20- lata 30 lokum dla pracownika to był milowy krok w postrzeganiu pracownika jako podmiotu a nie....przedmiotu !!!! A obecnie ? Młodzi ludzie ,szeregowi pracownicy przy relatywnie niskich dochodach chcąc posiadać własne lokum muszą ....zaciągać kredyty na 30 czy nawet 40 lat ! Polska kolej nigdy nie będzie wielka jeśli...nie wrócimy do przedwojennych wzorców zawodu kolejarza jako symbol prestiżu ,dumy ,odwagi !!!

Góral
@Piotrek

Może jeszcze do parowozów

Iwona

Witam. Podpowie mi ktoś jak to jest z wczasami w Plk. Słyszałam że na wczasy można pojechać raz na dwa lata. Czy firma dofinansowuje i ile ? Jestem nowa i zielona w temacie.

Joanna
@Iwona

Wszystko zależy od Regulaminu ZFŚS w danym Zakładzie. U nas w Zakładzie dla pracownika wypoczynek dofinansowany jest raz w roku, dla dziecka ferie zimowe i wakacje, emeryt raz na dwa lata.

Iwona
@Joanna

Dziękuję za odp

Podwyżki 2022

Słyszałam, że nasze związki rozpoczęły walkę o godne płace na 2022 rok. Ile obstawiacie, że dla nas wywalczą? Ja myślę ,że conajmniej 700 zl.

Ala

Biorąc pod uwagę inflacje, to 1000 powinni minimum dac

@Podwyżki 2022

Muszą coś dać. Juz nie mogę z tą inflacją, w październiku mówili, że było 6%, w listopadzie juz 7.8%, a w grudniu ma być ponad 8%, no przecież to wzrost cen o prawie 22% w ciągu 3 miesięcy.

Johnny

Jak się nie sumuje, jak się sumuje, na koniec roku zawsze podają sumę z 12 miesięcy durniu

Szczery
@Podwyżki 2022

Witam, obstawiam że niestety nasze związki zaś wywalczą skromne 300zł które ma się nijak do cen w trakcie tej inflacji. Ale nadzieję zawsze trzeba mieć, także powodzenia. I pozdrawiam

@Szczery

Tak może być ale może być i lepiej. Wszak nie tylko ceny rosną, najniższa krajowa też idzie w górę a jak wiemy wielu z nas ma w podstawie te 2800. Więc oby się postarali.

Szczery
@Tomson

Dokładnie kolego, dokładnie.

Kolejarz
@Szczery

W intercity o 650 zl do góry od 1 stycznia, wiec się da.

@Podwyżki 2022

Ciesz się jak po Nowym Roku z pensji na opłaty za prąd ,kromkę chleba z marketu i garniec miodu ci starczy ! Te związki nic ci nie wywalczą ! Powodzenia .

Olo
@Kolejarz

W intercity 400 zł do grupy od 1 stycznia

Ulana z pkp
@Olo

Już po wypłacie? I co są podwyżki w plk czy znowu nic?

Alojzy
@Podwyżki 2022

Nie wiem z jakiej jesteś sekcji i jakie związki masz na myśli. Ale u nas w Warszawie solidarność siedzi w kieszeni u dyrektora. Wiem jakie to kuriozalne ale taka jest prawda. W praktyce związkowcy dla pracowników nie robią nic, za to wszystko byłe przypodobać się dyrektorowi

@Alojzy

też mi się wydaje, że związki to wytwór mydlący oczy pracownikom

ART
@Johnny

Inflację w poszczególnych miesiącach podajesz rok do roku. Chyba, ze w analizie jest podane, ze w odniesieniu do cen sprzed miesiąca. Jeśli tego nie ma to w domysle widzisz to rok do roku.

aigner8

czy w Warszawie dostajecie dodatek stołeczny? Pytam bo, w Rozporządzeniu Rady Ministrów, jest coś takiego jak dodatek stołeczny i dodatek Morski

aigner8

Czy ktoś się orientuje jak jest z naliczaniem wynagrodzenia za szkolenie np.na innym-dodatkowym posterunku.W układzie zbiorowym jest ,że wynagrodzenie jest liczone jak urlop(z ostatnich 3 miesięcy) Za info dziękuję

Kolejarz 123

Czy ktoś z was pracowników dostał upominki od prezesa w postaci długopisów, smyczy i breloków z okazji 20lecia plk?!! Ponoć na każdą sekcję poszły takie upominki, które miały być dla każdego pracownika. Akurat u nas wszystko zabrali ci z biura, a zwykli pracownicy nic nie dostali. Warszawa

U nas każdy dostał.

Zbych
@Kolejarz 123

U nas rozdawali te gadżety. Były super fajne, małe kalkulatorki z logo PLKi

Były Kolejarz
@Zbych

Potwierdzam, fajne kalkulatorki Panasonica były rozdawane

Pok
@Kolejarz 123

Jak ci na tym zależy dawaj namiary oddam ci mój przydział

@Pok

A co żal ci (usunięte przez administratora)ściska że ktoś poruszył sprawę? To się należy każdemu pracownikowi jak psu miska. A swój przydział wsadź sobie w swoją zachłanną (usunięte przez administratora)

Zielony

Pracuję od ponad 6 lat już w spółce to mogę coś powiedzieć na ten temat. Zacząłem pracę jako monter nawierzchni kolejowej ( wbrew pozorom nie jest to najniższe stanowisko - Robotnik nim jest :) ) Przez pierwszy rok pracowałem na "działce" od 7 do 15 pn-pt. Wynagrodzenie na rękę jakie dostawałem bez potrąceń ( związek zawodowy, ubezpieczenie, opieka medyczna etc ) to było około 2600zł. Po potrąceniu ubezpieczenia 50zł, pakietu medycznnego 60zł, wpłaty do kasy pożyczkowej 50zł, 30zł na związek, zostawało jakoś 2400zł, plus u nas w zakładzie dawali/dają bony żywieniowe sodexo 7,55zł codziennie ( 21/22 x 7,55 to ponad 150zł wychodziło ekstra na jedzenie miesięcznie ) Po roku jak przeszedłem na umowę na czas nieokreślony przeszedłem na awaryjny z działki, to i wypłata wzrosła za turnus ( niedziele i święta 100% więcej płatne, nocki 25% więcej etc ) jak wypadły dwa świąteczne w miesiącu plus deputat, uciążliwe,szkodliwe i niebezpieczne to do 3000zł na rękę wychodziło po potrąceniach na dodatki. Plus pracodawcy jest taki że zwracają mi 50% czesnego za studia zaoczne które robię i nie robią problemu z wolnymi weekendami, dochodzą wczasy pod gruszą ( 1000zł ) kolejarz ( 500zł ) plus premia "podstawowa" i wysługa lat. Teraz mam zasadnicze ponad 3000zł i wysługi 6% i z dodatkami za turnus mam na rękę ponad 3400zł. Wiadomo praca na torach ( szczególnie wymiana podkładów) wyniszcza na dłuższą metę, dlatego robię studia żeby pójść na toromistrza i za te same pieniądze robić od 7 do 15 na swojej działce. Pracodawca dopłaca do biletów na rozrywkę/sport, dopłaca do żłobka jeśli oboje rodziców pracuje, zawsze jakąś kasę rzuci przed świętami. Warunki są spoko, kwestia tylko z kim się pracuje, najgorzej trafić na "dom starców" gdzie w zespole średnia wieku to 55+, wtedy jak sobie dasz na głowę wejść to będą się tobą wysługiwać z tekstami typu : jak ja byłem w twoim wieku to też tak musiałem na starszych robić. etc. Po kilku latach nauczyłem się nie dawać wykorzystywać, jak Ci się nie chce robić to się zwolnij a nie wysługuj się "młodym"

David
@Zielony

Skąd ci się wzięło 2600zł, 6 lat temu?, ja 5 lat temu zaczynałem jako monter i też pracowałem od pn do pt i moje wynagrodzenie na rękę wynosiło 1800zł ZLK Sosnowiec..

Były Kolejarz
@Zielony

Potwierdzam, w 100% prawda. Zawsze mówiłem, że to świetna firma. Dobrze, że młodzi doceniają firmę, a firma pięknie im się odwdzięcza

Zbych
@Zielony

Świnte słowa, świnte słowa. Bóg nam zapłać za taką wspaniałą matkę firmę, naszą kochaną dobrodziejkę. Bóg zapłać

@Zielony

Pracowników 55 lat nazywasz starcami ! I to ty człowiek w trakcie studiów ! Ten tekst o starcach to jest dyskryminacja i (usunięte przez administratora) ! Pilnuj się bo jak ktoś to zgłosi to będziesz mieć problemy ! Prawo zabrania dyskryminacji ze względu na wiek ,wyznanie ,płeć !

adam
@Piotrek

ale wy 55+ możecie jechać po młodych jak wam się podoba ? to się nazywa (usunięte przez administratora)

Sanna

Polecałabym pracę w PLCe. Zarobki przyzwoite (przynajmniej w Centrali), rosnące z każdym rokiem stażu. Pensja na koncie zawsze w terminie. Dobre dodatki socjalne. Rozwój możliwy, z tym, że dużo zależy od biura i dyrektora. Bywają świetni, ale też są tacy niekoniecznie się nadający. Bardzo duża biurokracja, ale to norma w wielkich spółkach, zwłaszcza skarbu państwa. Bardzo dużo zależy od tego, gdzie się trafi. Pracowałam w bardzo fajnych zespołach, ale zdarzyło mi się też niestety użerać się z ciężkimi ludźmi, intrygantami itp. Życie. Mozna zawsze spróbować się przenieść wewnątrz spółki. Firma ceni bardziej "technicznych", zwłaszcza po studiach kolejowych i ma to sens. Im najłatwiej zrobić karierę. Ilość pracy też zależy od biura. Bywają dni, że nie dopijam od rana jednej herbaty, ale bywa też trochę luźniej. Moim zdaniem warto tu popracować.

@Sanna

Napisz też, że praca tylko dla tych co mają znajomości w PLCe..

Michalina
@Bartek

Niestety, inaczej nie da się dostać. :( Wysyłałam CV przez dłuższy czas i zero kontaktu poza standardowym mailem z podziękowaniem za udział w rekrutacji. Natomiast, kiedy poznałam znajoma, która pracuje w peelce i poprosiłam o pomoc i rekomendacje to wreszcie udało się otrzymać pracę w biurze.

@Michalina

Nepotyzm w tej firmie to chleb powszedni,nawet przy przyjęciu na stanowiska robotnicze,pytaja się czy ktos z rodziny pracuje w PLCe

@Bartek

A ja złożyłam papiery i mimo że nie znam nikogo zostałam przyjęta z marszu. Też sądziłam że są potrzebne znajomości ale spotkało mnie miłe zaskoczenie. Dodam tylko że ukończyłam zarówno technikum jak i studia kolejowe. W międzyczasie odbyłam też roczny staż na koleji.

@Aldona

A na jakie stanowisko ciebie przyjęli?

Na dyżurną ruchu

@Aldona

Brawo dziewczyno ! (ironia śmiech ) To już za rewidentkę lepiej byś miała ...

Dzięki za wsparcie

@Aldona

Na dyżurnych to u mnie w sekcji wysyłali zwrotniczych po 2 latach pracy..

Zatroskany
@Bartek

Bardzo fajna firma taka rodzinna

Arek
@Zatroskany

Niestety, taka prawda :-(

Kwiait

Glomb oddany pasjonat kolejnictwa dla szefa życie oddam Śląsk hej

zapytanie droznika

czesc kolejarzom. nie potrafie sie polapac w ostatnim pasku z wyplaty. Czy nagroda prezesa 400 zl jest u Was wyszczegolniona jako premie dodatkowe(z prawej strony), czy "wciagnieta" w podstawe? .Dziekuje za odpowiedz.

@zapytanie droznika

Jest osobno

Jak długo po rozmowie dają odpowiedź w centrali czy otrzymałem pracę.

Mery

Witam, dostałam zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną (nastawniczy) we Wrocławiu. Czy ktoś się orientuję czy odrazu poinformują o przyjęciu czy wygląda to inaczej? Czytając opinie mam mieszane uczucia...

@Mery

Jeśli będą ciebie chcieli przyjąć, to odrazu dostaniesz, skierowanie na badania w moim przypadku tak było..

@Monika

Zgadzam się. Tak było i ze mną, stawka była podana od razu. Po zatrudnieniu nie było żadnych niespodzianek.

Mlody

Jak szybko się kontaktują po rozmowie jak chcą zatrudnić?

@Mlody

A miałeś już rozmowę w ZLK?

@Monika

miałem i niby mam czekać na kontakt

@Mlody

Dziwne, bo u mnie odrazu dawali skierowanie na badania po rozmowie, widocznie chyba ciebie zbyli, że nie dostałeś skierowania, a co pytali na rozmowie?, bo u mnie tylko dlaczego praca w PLK, co się robi na danym stanowisku i ile bym chciała zarobić, no i czy przyjmuje oferte pracy..

@Monika

Dokładnie o to samo pytali i czy jestem zainteresowany. Muszą przedstawić kandydaturę dla dyrektora i odezwie się dział płac czy coś takiego..

@Mlody

Bardzo dziwne, bo u mnie w ZLK, wręcz błagali żeby przyjąć tą ofertę pracy, brali każdego kto przeszedł badania i wymogi co do wykształcenia, może się odezwą do ciebie, jak ktoś zrezygnuje, u mnie w sekcji byli też tacy co po 2 dniach zrezygnowali, ze względu na brak dojazdu i okazało się że nie jest tak kolorowo jak obiecali na rozmowie, powodzenia życzę, chociaż to nie jest praca marzeń dla młodych ludzi..

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Polskie Linie Kolejowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 328.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 193, z czego 32 to opinie pozytywne, 63 to opinie negatywne, a 98 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Polskie Linie Kolejowe?

Kandydaci do pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Polskie Linie Kolejowe
2.1/5 Na podstawie 798 ocen.
  • Targowa 74
    03-734 Warszawa