Opinie o Drukarnia Prasowa S.A. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Drukarnia Prasowa S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Drukarnia Prasowa S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Drukowanie i poligrafia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drukarnia Prasowa S.A. w Łódź

Obserwator

Profil na GoWork służy do oceny pracodawcy i daje możliwość, aby przestrzec przed zatrudnieniem się w nieodpowiednim miejscu przez potencjalnych pracowników. Z zasady pracujący boją się piszą opinie i klikają buźki anonimowo. Nawet opinii na temat pracy boją się wygłosić. Ten, kto się uwolnił i odszedł, ma już większą odwagę. Niech każdy sam doświadczy pewnych rzeczy na własnej skórze.

Helena
@Obserwator

Może Ty również powiesz nam coś na temat pracy w firmie. Z tego co mówisz pracownicy boją się wyrazić swoją opinię. Rozumiem, że zamieszczając wpis nie byłeś już zatrudniony w Drukarni. Dlaczego pracownicy boją się wypowiedzieć na forum?

XYZ
@Helena

Odradzam zdecydowanie.Praca niewolnicza po 12 godzin zarobki 12-13 brutto,soboty/niedziele w pracy nikt z świeżych pracowników nie zostaje nawet Ukraińcy odchodzą.Zarzad firmy niedba o park maszynowy co skutkuje dużą ilością reklamacji.

@XYZ

Aż dziw bierze, ile zarabiamy na klientach, jest coraz lepiej i lepiej :-)))), Spin doktorzy drukarni :-))).

@Helena

Helena, a skąd Ty jesteś kobieto ??? Nie potrafię umiejscowić Twojej osoby w drukarni. Jesteś hejterem ?

@Helena

Zamiast snuć teorie, może po prostu trzeba się pogodzić z tym, że ludzie mają różne zdanie o firmie? Egoista pozostanie egoistą. Tchórz nadal będzie tchórzem. Dyletant tymże samym. Wyczuwam subiektywizm twojego wpisu.

Olala
@XYZ

Ukraińcy odchodzą bo muszą , przyjezdzając do Polski dostają wizę na pół roku i muszą opuścić nasz kraj chociaż na jeden dzień a potem wracają. W agencji dostają umowy czasowe na 2 tyg.na m-c to zależy od agencji. Nie znacie tematu od podszewki a snujecie przypuszczenia. Po za tym Ukraińcy to lenie wszędzie jest z nimi problem.

Byly
@Olala

(usunięte przez administratora) prawda odchodzą do innych firm.

Felinii

A ja uważam, że dobrze pracuje się w naszej drukarni. Zarobki co prawda,może nie są rewelacyjne, jednak wpływają regularnie na konto,a zakład odprowadza od nich wszystkie składki. Pracuję na stanowisku operatora zespołów rolowych. Praca przyjemna z dużą ilością czasu na słuchanie muzyki i przeglądanie ciekawostek w internecie. Mistrzowie i Maszyniści jakoś specjalnie się nie czepiają jeśli wszystko na czas jest wykonywane. Przy odpowiednio dużym zaangażowaniu i chęciach możliwość awansu na maszynistę maszyn offsetowych. Jeśli chodzi o wpisy negatywne na temat drukarni to piszą je osoby które nie doceniają tego,że na 8 godzin pracy, 4 godziny to siedzenie,czytanie gazet,gry i zabawy w internecie.

@Felinii

No to już ci neta skasowali

Alex
@Felinii

Jest to prawda ale nie do końca rowiń swą wypowiedź

Byly
@Felinii

Już nie.Milego tyrania po 12 godzin w tygodniu i weekendy. (usunięte przez administratora)

Uff

Według schematu: jeśli firma działa nie najlepiej, a ty nie wiesz co zrobić, zrób reorganizację. Zanim się połapią, że to nic nie da, minie parę lat, podczas których zostaniesz na stanowisku. Taki czas nastał na finiszu. Wytrwałości dla tych wszystkich, którzy jeszcze pracują.

Wow
@Uff

Na czym polega ta reorganizacja?

Były
@Wow

Robią ludzi w balona.Podwyzki???? jakieś marne 50gr brutto na kilka lat, kierownictwo same mściwe (usunięte przez administratora) I jaka prasowa to była dobre 20 lat temu. Teraz to ulotkowa.Maszyny to złom.Porazka.(usunięte przez administratora) nic nie można zaplanować non stop jakieś obudowy w produkcji.Dobrze że już tam nie pracuję.

Mikołaj

Pamiętam :-) Ho, Ho, Ho Merry Christmas? Było i nie ma. Wykasował niedobry.

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Drukarnia Prasowa S.A.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku DRUKARZ FLEKSO?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Obserwator

Nigdy nie było pakietu zdrowotnego i, karty sportowej. Z funduszu socjalnego małe kwoty. Na większość nie załapiesz się.

Olala
@Obserwator

Nie ma pakietu zdrowotnego ani karty sportowej bo nikt z pracowników nie był tym zainteresowany . Jest skrzynka pomysłów,propozycji do której nikt nie wrzuca swoich propozycji więc do kogo te żale.

@Olala

Nie jest prawdą, że pracownicy nie byli zaineresowani dodatkowymi benefitami-pakiet zdrowotny, sportowy. Nigdy nie było na to pieniędzy po pierwsze, a po drugie panie z kadr zawsze były przeciwne temu pomysłowi, o nie chciały dodatkowej pracy wykonywać z prowadzeniem tych zagadnień. Takie lobby przeciw załodze.

Tadeusz

Jesteście pewni, że pozytywnie o firmie nie można napisać? Idealnie pewnie nie jest ale uważam, ze przesadzacie

Przedemerytalny
@Tadeusz

Idealnie nigdy nie było. Napisać, że jest źle- to nie jest adekwatne określenie. Kierunek tragedia zmierzająca do dramatu. Oby sił starczyło na ten krótki czas.

XYZ
@Tadeusz

Skoro jest tak wspaniale to czemu odchodzą długoletni pracownicy, gdzie ta kolejka chętnych jak twierdzi Dyrektor.Kon by się uśmiał ✋

Przedemerytalny
@Tadeusz

zarobki pozostawiają wiele do życzenia, nasilający się mobbing psychiczny stał się codziennością, ludzie przeglądają na oczy i zaczynają odchodzić. Czy Ty Tadeusz, jesteś Tym Tadeuszem ? Jeżeli tak, to wiesz doskonale, że czasy świetności tej firmy, to czasy Prezesa Dorendy. Odkąd Jego zabrakło, to już równia pochyła pod każdym względem.

@XYZ

Nie można mówić w ogóle o czymś takim jak atmosfera w pracy, bo jej najzwyczajniej nie ma. Zero przyjemności z pracy. Do tego oczywiście dwa standardy traktowania pracowników. Jeśli ktoś by się zastanawiał, czy aplikować, od razu podpowiem, jeśli chcecie sami się przekonać aplikujcie, wciąż kogoś szukają. A dlaczego wciąż kogoś szukają i dlaczego jest taka duża rotacja pracowników, właśnie dlatego, że nikt nie chce tu dłużej zostać.

ABC
@XYZ

Firma, jak większość w obecnej sytuacji. Wymagań dużo, zarobki niskie. Atmosfera taka sobie, raczej nerwowo. Kto schlebia przełożonym, przytakuje ma dobrze. Ale takie układy i zależności funkcjonują od zawsze i chyba w większości firm. Można przyjść, popracować, zdobyć jakieś doświadczenie i odejść. Praca dla młodych, bez doświadczenia, na krótko. Perspektyw w dłuższym terminie brak, raczej stagnacja.

Ilona
@ABC

Jakie konkretnie są wymagania wobec pracowników? Okres wdrożeniowy w drukarni jest długi?. Daj znać, jeśli możesz, dzięki.

Jak wygląda temat awansu w Drukarnia Prasowa S.A.? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Konserwator?

Odpowiedź

do @Pytanie: awansów nie ma, zarezerwowane dla znajomych i lojalistów. Jak długo nie mogą obsadzić wakatu, to posiłkują się przesunięciem stanowiskowym, na zasadzie z braku laku.... Stary i wysłużony park maszynowy jest i będzie nie lada wyzwaniem dla konserwatora-naprawiacza, w zwijającej się firmie. Coś tu nie gra z ogłoszeniami "nowoczesne. Mówią fakty.

xyz

W ostatnim czasie coś się w firmie zmieniło(zarząd) wiele ludzi zaczęło odchodzić, pracuje się tutaj coraz gorzej. Z obiecywanych podwyżek, awansów , szkoleń pozostała tylko jedna rzecz: większa ilosc pracy... żadnych szkoleń. Ogólnie rzecz biorąc z taką polityką jak teraz, chociażby to ze nowi pracownicy co nic nie potrafią, dostają na start po 500-600 zł więcej od pracowników którzy pracują parę lat, to kpina tak jak i ten zakład. Nie polecam, nie ma tu po co przychodzić, firma bez przyszłości, nastawiony nie wiadomo na co, bo nie na zysk, nie na wykwalifikowanie personelu i wspólne rozwijanie się. Nie polecam i nie znam osoby pracującej, która by komuś poleciła tę firmę.

Ilona
@xyz

Akurat ostatnio pojawiło się na GoWork ogłoszenie o pracę https://www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/pomocnik-odbieracz-na-maszynach-drukujacych,infopraca.plfdd2e62383fdcc1143a100f0da29be27,lodz. Zainteresowało mnie w nim zapewnienie, że oferują szeroki zakres świadczeń socjalnych dla pracowników i ich rodzin. Mógłbyś się do tego odnieść?

Xyz
@Ilona

@Ilona, szukasz pracy przeglądając typowo męskie stanowiska, no chyba że w myśl sloganu z dawnych czasów "wszystkie kobiety na traktory". Jeżeli jesteś zainteresowana podjęciem pracy, aplikuj i dowiesz się wszystkiego podczas rozmowy rekrutacyjnej. Ty jesteś administratorem lub moderatorem i za pomocą portalu zachęcasz do rekrutacji, a do tego służą inne portale. Twój mało inteligentny wpis na to wskazuje, zadaj sobie trochę więcej wysiłku. Ewentualne zainteresowanie ogłoszeniem, jeżeli wyręczasz męża lub syna i dla niego szukasz pracy. To wynagrodzenie ze stosunku pracy jest podstawą utrzymania i bytu. Wszystkie dodatki pozapłacowe uzależnione od dochodów pracownika i członków rodziny są tylko sporadycznym dodatkiem okolicznościowym. Co się stanie w przypadku, gdy pracodawca odstąpi od tego funduszu? Minimalna stawka godzinowa.

obiekywny

zarobki żenujące, nie dotrzymują obietnic z rekrutacji; od lat wolą przepłacać stawki pośrednikom z agencji aniżeli dać podwyżkę Polakowi lub zatrudnić go wg przyzwoitej stawki; długi staż przez zasiedzenie, to i jubileusz wpadnie; rotacja pracowników non stop; zarząd zmarnował firmę; kolejny pracodawca w mieście do odstrzału.

Ambicja
@obiekywny

Dodam jeszcze od siebie....Jeśli ktoś nie ma ambicji to z pewnością znajdzie tam pracę, głównie na produkcji. Prawdopodobnie po pierwszym miesiącu sam odejdzie jak zobaczy wypłatę ;) 90 % pracowników robi na trzy zmiany , do tego soboty, niedziele, 12 godzin ... i człowiek nie ma czasu żeby żyć. Pensje bardzo niskie więc lepiej omijać tą firmę. Rozwój ? Niestety po osiągnięciu określonych umiejętności nic więcej już nie zaznacie. Możecie się już tylko zestarzeć. Szybko staniecie się rozgoryczeni i tak już zostanie. Nie ma przyszłości. Szkoda czasu i zdrowia.

Krzysztof
@Ambicja

Widzę, że nie jesteś zadowolona ze swojego wynagrodzenia w tej firmie. Może istnieje szansa na podwyżkę zarobków w najbliższym czasie? Czy wynagrodzenia dla wszystkich pracowników są jednakowe?

Obiektywny
@Ambicja

Brak ambicji przekłada się również na niskie kwalifikacje i umiejętności, a czasami lenistwo i wygodnictwo. Zupełny brak systemu wartościowania pracownika, motywowania i nagradzania, złe stosunki interpersonalne. Pojęcie zarządzania obce.

Obiektywny
@Krzysztof

Twoje odpowiedzi są monotematyczne. Brak szerszego spojrzenia jest brakiem Twoich kompetencji ? Oczywistym jest, że zasadniczym kryterium są zarobki, pozwalają na godziwe życie.

Czapa
@Krzysztof

Czytając te wszystkie wpisy jak również ze swojego doświadczenia wiem, że osoby tam pracujące pracują aby żyć a nie żyją aby pracować. Wszyscy, czy to na dużych stołkach jak i na tych małych. Każdy jest kowalem swojego losu. Odchodząc po 10 latach miałem obawy czy dobrze robię, ale opłaciło się. Nie ma co ganić innych za swoje wykształcenie, czy znajomości (wazeliniarstwo), każdy jest jaki jest. Zwykła firma przekształciła się w korporację, gdzie już nie ma zwykłych ludzi na kierowniczych stanowiskach również, tylko zaprogramowane maszyny, które nie będą w stanie się przeprogramować. Zasiedzieli się po prostu i trzymają się wszystkimi odnogami aby nie spaść. Nie mówcie mi tylko, że wy bylibyście inni na ich miejscu. Po prostu nie wszystkim się udaje. Pozdrawiam i szukajcie pracy, która wam będzie odpowiadać.

@Krzysztof

Krzysztof rozumiem że jesteś z administracji goworka i mam do Ciebie prośbę. Zadawaj bardziej inteligentne pytania. Ok?

Swierzak
@Krzysztof

Witam podwyżki w tej firmie są na zasadzie kto zarabia najwięcej i robi najmniej dostaje procentowo najwięcej podwyżki A ten kto dźwiga i pracuje ciężko dostaje grosze

Robert

0,45 brutto to ostatnia podwyżka

...

Zdecydowanie nie polecam. Specjaliści z wiedzą i doświadczeniem odchodzą. Brak stabilizacji robi swoje. Górnolotne obietnice w ogłoszeniach o rozwoju, awansie, nowoczesnym parku maszynowym, ugruntowanej pozycji firmy są fałszem. Totalny brak zachęt do podjęcia pracy. Nieustająca rekrutacja na wiele stanowisk pracy. Np. https://www.gowork.pl/praca/drukarnia-prasowa-s.a.;pr

Oczekujący
@...

Aplikowałem, czekam... Dobrze było by dostrzec może jakieś zalety, jak na przykład dobra atmosfera między pracownikami? Firma zapewnia wszystkim swoim pracownikom fajne warunki pracy ? W ofercie pracy gratyfikacji nie ma za wiele, nie wymieniają szczegółowo np.pakietów medycznych, sportowych, dodatkowych ubezpieczeń? Czy macie takie przywileje? Co dokładnie wchodzi w szeroki zakres świadczeń socjalnych dla pracowników i ich rodzin?

Przemysław
@Oczekujący

Byłeś już na rozmowie kwalifikacyjnej, czy tylko złożyłeś CV? Jeśli już będziesz na spotkaniu rekrutacyjnym napisz, czy było kilkuetapowe i trudne do przejścia. Takie informacje bardzo przydadzą się na forum.

Robert
@Oczekujący

Wielkie G.

Jest żle

Aneta

Przez wakacje pracowałam za posrednictwem agencji. Uprzejmi współpracownicy, mistrzowie i kierownicy również. Częste przynajmniej kilkuminutowe przerwy. Na zarobki nie narzekałam.

Kontroler

Epizod zawodowy w firmie. Wynagrodzenie żenująco niskie. Benefitów pozapłacowych brak. Można traktować jako zatrudnienie przejściowe i szukać pracy.

Pan M

Jakoś niedawno przyszło mi tam pracować za pośrednictwem agencji Praca bardzo dobra Częste zmiany przy maszynach więc kilka kilkuminutowych przerw sie zdarza ( 1 , 2 kilkuminotwe przerwy na godzine ) Choć czasem 2 -3 godziny robiło sie bez przerwy w pracy miła atmosfera ( Współpracownicy jak i mistrz naprawde wporządku)

Swierzak
@Pan M

Chyba nie wiesz co piszesz i tak naprawdę tam nie pracowałeś A jeśli pracowałeś to opisz gdzie i na jakiej maszynie

Panie Boże jak ja się cieszę że poszedłem po rozum do głowy i już nie pracuje w tym zakładzie, jedynie szkoda zmarnowanych ostatnich kilkunastu lat życia, człowiek tyrał za psie grosze, Cieszę się że już tam nie pracuje i znalazłem wreszcie normalną nową godną pracę, nie wyobrażam sobie mieć tej podłych i wrednych przełożonych. Pozostaje mi jedynie współczuć pracownikom tam pracującym, o ile w ogóle pracują tam jeszcze jacyś Polacy. Jak "zamienił stryjek siekierkę na kijek", to tak jest. Zawsze mnie to zastanawiało, że ta kobieta jeszcze nie dostała pozwu o mobbing .

AZ

Fajna praca w drukarni: 4 h siedzenia i nic nie robienia, znaczy produkcji. Muzyka, net, ploteczki, kaweczki. Operatorze-awansu na maszynistę nie doczekasz się. Chyba że przyjście do drukarni traktujesz jako miejsce wypoczynku i relaksu, a po tym czasie idziesz do uczciwej pracy.

Kierownik_zmianowy

Wszechobecny NEPOTYZM, nic więcej.

John.

Żenada firma ,biorą do druku wszystko czego nie chce konkurencja.Park maszynowy to muzeum.Zarzad sami (usunięte przez administratora).Duzo by pisać.... omijać z daleka!!!!

John Doe

Myślałem ze dno zostało juz przez ten zakład osiągnięte dawno temu ale widzę ze z każdym miesiącem drukarnia robi większy "odwiert". Pieniądze porażka. Ludzie nawet 2000 nie mają po 30 latach pracy. Jak odejdą wszyscy starsi pracownicy - drukarnia umrze śmiercią naturalną. Brak szacunku do pracownika. Kierownicze stanowiska pełnią osoby bez wykształcenia, msciwe i czerpiące radość i satysfakcję z karania finansowo ludzi którzy pracują za "miskę ryżu ". Omijać szerokim łukiem i najlepiej w opinii wstawić mapę objazdu

AJ
@John Doe

No cóż... Nie ma co czekać aż "odejdą wszyscy starsi pracownicy". Nie ma też co czekać aż drukarnia padnie. Szkoda czasu na takie rozważania bo Ty nic na tym nie skorzystasz. To tylko zwykły zakład pracy, nie ma tam kokosów. Prawdopodobnie wygląda to tak: jeśli nie jesteś członkiem zarządu , nie jesteś (usunięte przez administratora)(i to też nie dotyczy wszystkich) ,nie jesteś mistrzem lub maszynistą z ponad 20-letnim stażem to zapomnij o satysfakcjonujących pieniądzach (oczywiście pojęcie względne co dla kogo jest satysfakcjonujące). Godząc się na pracę w DPSA (mówimy o produkcji i działach bezpośrednio związanych z produkcją) musisz być przygotowany na pracę trzyzmianową, w weekendy, w święta, przeważnie mamy do czynienia z pracą 12 godz. Te osoby, które zarabiają w miarę przyzwoicie najczęściej pracują na okrągło + nadgodziny - taka jest cena większego wynagrodzenia. Szansa, że zostaniesz kierownikiem czy mistrzem jest minimalna bo te funkcje są obsadzone i czekanie na taką możliwość jest bez sensu. Tam się nic nie zmienia i nie zmieni. Ta sama mentalność od lat. Myśl pozytywnie i szukaj nowej pracy... zanim stuknie Ci 50-tka.

Krzysztof

@obiektywny, negatywnie oceniłeś wynagrodzenie w firmie Drukarnia Prasowa. Czy zostały Ci przedstawione warunki wynagrodzenia zanim przyjąłeś się do pracy? Co rozumiesz pod stwierdzeniem obietnic? Czy Twoje wynagrodzenie miało zostać z biegiem czasu podniesione? Warto to wyjaśnić, ponieważ kwestia wynagrodzenia to dla wielu pracowników decydujący aspekt.

Zostaw merytoryczną opinię o Drukarnia Prasowa S.A. - Łódź

• Jak się pracuje w Drukarnia Prasowa S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Drukarnia Prasowa S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drukarnia Prasowa S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Drukarnia Prasowa S.A.