Opinie o Brembo Poland w Częstochowa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Brembo Poland. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Brembo Poland o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Brembo Poland w Częstochowa

Janek

Pięknie się dzieje w tym brembo ???? kilka dni temu jedna z pracownic młoda dziewczyna dostała ataku po zażyciu narkotyków. Sprawę uciszyli aby się nie wydostało na zewnątrz

Swiadek naoczny.
@Janek

Witam kolego. Byles moze przy calym zdarzeniu widziales a moze masz wynik analizy krwi ?

Maciek Maćku
@Janek

Witam Jak mniema takie rzeczy sie powinno odrazu ujawniac tak ? Skoro jedna pracownik zakladu cos zrobil to odrazu sie podpisuje wyrok na cala firme ? Jak sie domyslalm jestes jedna z tak zwanych "ofiar" czyli osob ,ktore za malo zarabialy a duzo musialy robic ? Jezeli czegos tu nie rozumiem to prosze o wyjasnienie . Pozdrawiam Cieplutko

Janek
@Swiadek naoczny.

Byłem przy całym zdarzeniu, na linii obok, najlepsze w tym wszystkim jest to że operator wiodący wiedział o tym od początku zmiany ale nie reagował Pozdrawiam serdecznie

Paula
@Maciek Maćku

Przepraszam że się wtrącam, ale co masz na myśli pod pojęciem "ofiara"? Jeżeli osobę którą zmusza się do pracowania po 12h dziennie to tak, wszyscy pracownicy montażu są ofiarami. Zaraz pewnie zapytasz czy ktoś stoi z "batem" nad pracownikiem i go zmusza? Tak , podchodzi kierownik zmiany z kartką papieru i wpisuje nazwiska pracowników pytając tylko czy dany pracownik przyjdzie wcześniej do pracy czy zostanie dłużej, nie pytając się czy dana osoba ma czym i jak do jechać do tej pracy np na 2 w nocy, lub wrócić o 2 w nocy z pracy. Wielokrotnie byłam w takiej sytuacji jak i moje koleżanki i koledzy. Oczywiście można odmówić, ale niestety odmowa wiąże się z tym że w przypadku poproszenia o dzień urlopu ten urlop jest odmawiany do tego podczas oceny rocznej na rozmowie kierownik zmiany zarzuca że dany pracownik jest nie dyspozycyjny i bezczelnie obniża ocenę jak i podwyżkę która wynosi 10-20gr. Więc czy takie zachowanie w stosunku do pracowników nie czyni ich ofiarami?

Lidia

@ktoś - nadgodziny to dodatkowe zmiany, które nie mogą być narzucane pracownikom. Czy sytuacje, o których wspominasz, wyjaśnione były w umowie zawieranej z pracodawcą?

Lidia

Dostępnych jest kilka ofert pracy w Częstochowie, ale również jest możliwość skorzystania z płatnego stażu. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Aktualnie poszukują w dziale HR. Jak wyglądają warunki zatrudnienia podczas stażu w Brembo Poland? Informacje na ten temat będą pomocne dla osób zainteresowanych ofertą, którzy rozważają plusy i minusy.

Jodel

Pracuje tam już jakiś czas ale tego co się teraz tam wyprawia w życiu bym nie przypuszczał....mobing i zastraszanie pracowników na każdym kroku. Do tego stopnia że podczas ostatniej wizytacji oficjeli z Włoch zabroniono pracownikom pojścia na przerwę, zjedzenia posiłku oraz pójścia do toalety! Gdy na dworze temperatura przekraczała 27 stopni. Orają nami jak mogą non stop żeby zostawać i pracować po 12h w te upały , w dni wolne jak i w święta nawet gdy jest czerwona kartka w kalendarzu zmuszają do przyjścia do pracy (trzech króli, święta Wielkanocne, Boże Ciało). Rynek pracy w Częstochowie się zmienił pracy jest na obkoło mnóstwo ale nie ma chętnych i oni doskonale o tym wiedzą dlatego wykorzystują kodeks pracy maksymalnie jak mogą bo przecież wielokrotnie juz slyszeliśmy że pracodawca może zostawić pracownika w pracy 4 godziny dłużej. Jeszcze jakiś czas temu ulubionym hasłem kierowników było na Twoje miejsce jest 10 chętnych , ale czasy sie zmieniły teraz na 10 miejsc nie ma ani jednego chętnego.

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Częstochowa
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Monter Konstrukcji Stalowych
COMMERCECON
Basia

pracowalam juz w roznych firmach ale takiego mobingu jak w brembo to nigdzie nie widzialam, praca po 12h!!!! nie po 8h tylko po 12, kierownicy zmian są bezczelni nikogo nie obchodzi czy masz rodzine dzieci i swoje obowiazki podpisujac z nimi umowe stajesz sie ich wlasnoscia. Do tego stopnia ze podchodzą kierownicy zmian do pracownikow i pytaja wrecz "przychodzisz wczesniej do pracy czy zostajesz dluzej" oczywiscie mozna odowic ale wtedy gdy chce ktos jakis dzien wolnego wziac urlop to w odwecie nie podpisuja karty urlopowej. Liczą sie tylko wyprodukowane sztuki, normlnie stoją na ludzmi i mowia "szybciej wiecej" jezeli ktos chce sie tam przyjac nie wierzcie w ani jedno slowo na rozmowie kwalifikacyjnej!!!!

Aa

Ja pracy nie polecam tylko ze względu na ludzi... mnie się trafili tacy co głębią na każdym kroku bo chcą by się zwolnić. Denerwuje ich ze jest ktoś nowy i będzie mniej nadgodzin dla nich... oczywiście nie wszyscy są tacy ale ja takimi grupami pracuje atmosfera jest przez nich okropna

Kupa

Praca jest ciezka, ludzie bardzo różni, ale jesli widza ze sie starasz beda traktowac Cie dobrze i z u smiechem. Wiadomo znajda sie tez zakladowe świry, ale nie ma co sie przejmowac byc twardym. Pracuje już w Brembo jakiś czas przez agencję, pierwsza wypłata około 1800 na rękę (bez nadgodzin i premii TRP). Wyplaty juz z premia kolo 1900-2200zl, pracownicy ktorzy pracuja juz wiele lat maja kolo 4 tys. Od 1 czerwca tego roku czas przechodzenia na brembo został zmniejszony z 3 lat do 18 miesięcy (na montażu) i po tym okresie jeśli brembo nie będzie chciało zatrudnić pracownika bezpośrednio, to nie będzie można już kontynuować pracy przez dana agencję

Gocha

Mam pytanie. Czy ciężko jest dostać pracę na produkcji w firmie Brembo? Czy zatrudniają przez agencję pracy tymczasowej a jeśli tak to przez jakie? Proszę o jakiś namiar. Dzięki pozdr.

nikt
@Gocha

Nie jest ciężko dostać pracę, wystarczą chęci i ew doświadczenie na produkcji będzie dużym plusem. Zatrudnienie przez agencję ManPower, na montażu obecnie po 3 latach pracy można przejść na zatrudnienie bezpośrednie przez brembo, na produkcji na stanowisku operatora maszyn CNC odbywa się to w około półtora roku

Krzychu

Umowa na firme srednio po 8/12 mc reszta co nie dostali to znaczy ze pacany sie nie nadawaly a firma ich trzymala bo ciagle malo ludzi takze i tak sie powinni cieszyc ze mogli tam pracowac zarobki jak na czestochowe dobre socjal dobry nadgodziny sa ale jak nie chcesz na nie czesto chodzic to nikt Cie nie zmusza to twoja decyzja co do ciezkich maszyn owszem sa niektore ale do wszystkiego sie idzie przyzwyczaic luzem placzecie jak jakies pi....deczki :) co do mobingu i takich tam to prosze gorszego scierwa nie slyszalem masz problem idziesz do hru i sprawa zalatwiana jest pocichu chodz raczej to sa mega sporadyczne sytuacje ktore podejzewam zdarzaja sie wszedzie . Firma konkretna ceniaca sobie sprawnych pracowitych ludzi goraco polecam kazdemu :)

życzliwy

Hurtownia Papierosów online! Najniższe ceny w Polsce! Marlboro Gold 11,4 zł Lm light 10,6 zł Viceroy red 9,8 zł i wiele innych. Towar legalny, wystawiamy rachunek lub fakturę na życzenie. Pełną ofertę oraz zamówienia dokonasz w naszym sklepie: www.hurt-papierosy.pl

S

Umowa na firmę jest po minimum 2-3 latach (obróbka) nie wiem jak na innych działach. A jak wygląda praca? Zarobki niezłe, na rękę 2000-2300(nadgodziny) Można się tam jakichś podstaw pracy na maszynie i z rysunkiem nauczyć. Praca na 4 brygady, nieraz biorą na nadgodziny. Atmosfera- do dupy, naciskają pracowników żeby nie chodzili na przerwę tylko robili na maszynach ile fabryka dała, każą olewać część procedur pomiarowych, aby tylko wyrobić produkcję. Ale wymiary mają być ok, za co ty jako operator odpowiadasz. Masz stać przy maszynie i zapi***ć, a że 1 detal waży 3 kg i masz ich przerzucić 500, 600, 700 w ciągu 8 godzin (zależy od maszyny) i trzeba się schylać do pojemnika i brać/wkładać po dwa-bo nie wyrobisz-to ich to już nie obchodzi. Mało kto wytrzymuje tam dłuższy czas. Jeśli musisz gdzieś pracować bo nie masz wyboru to na tymczasową pracę ok. Później uciekaj. Żeby gdzieś zacząć na CNC i się poduczyć ok. Załapiesz doświadczenia trochę, potem uciekaj. Jeśli możesz iść do innej pracy i nie zależy ci na CNC- omijaj jak ognia.

jam

no właśnie, przemęczyć się ale konkretnie i jaka jest nadzieja że otrzymam umowę przez firmę jednak? mnie dodam tylko że konkretnie interesuje u was aktualny staż w dziale infrastruktury który macie.

były stażysta sm

Wynagrodzenie na stażu wynosi około 10-15% więcej niż wynosi aktualne najniższe wynagrodzenie. Po pół roku można liczyć na następne 10-15% podwyżki. Przynajmniej tak było w moim przypadku. W moim dziale dodatkowo dochodziła premia miesięczna około 180 zł netto. Zarobki jak na Częstochowę wcale nie są złe. Co do ludzi pracujących na produkcji rzeczywiście trzeba się przemęczyć przez pośrednika, ale to pretensje trzeba mieć raczej do rządzących niż do firmy, z drugiej strony wcale się im nie dziwię ze zatrudniają przez pośredników, skoro dożo ludzi nawet tygodnia czasu nie popracuje, a przez pośrednika można odejść nawet po pierwszym dniu.

stażystka

Firma dno. Pracowałam tam na stażu i nikomu nie polecam. Na rozmowie obiecywali że po stażu jest możliwość zatrudnienia. Nikomu ze stażystów się to nie udało mimo że strasznie się starali. Ja miałam na głowie bardzo dużo, oceny pracownika miałam najlepsze z możliwych i zwolnili mnie w najgorszym dniu mojego życia! Zero serca, tylko znajomości i pociotki. Kpina! Teraz wiem że żyję, mam świetną pracę i jestem naprawdę doceniana.

wdz
@stażystka

Ja akurat po stażu zostałem przyjęty..., kiedy odchodziłem już jako specjalista, na moje miejsce została zatrudniona właśnie stażystka, wszystko zależy od działu i od szczęścia

xyz

a wiec tak pracuje w ej firmie i moge odpowiedziec na wasze pytania: @all jezyk angielski komus od BHP jest potrzebny do komunikacji z szanownym Dyrektorem zakladu bo jest to Wloch.Duzy nacisk kładzie na bezpieczenestwo i higiene pracy ( BHP-owiec ma z tym Panem urwanie głowy) @sticz jako kobieta pracujaca na montazu robisz to samo co mezczyzna , nie ma jakichs specjalnych udogodnien dla Pan. Trafiajac na linie nie jest to jakas ciezka praca gdyz pracuje sie w 4 lub 5 osob @kuba z tego co wiem staż oczywiscie jest płatny ale z tego co widze nie ma raczej opcji przejscia do firmy po uplywie terminu stazu, Ty odchodzisz , przychodzi nastepny

eeeeeeeeeeeee
@xyz

>>>>@sticz jako kobieta pracujaca na montazu robisz to samo co mezczyzna , nie ma jakichs specjalnych udogodnien dla Pan. Trafiajac na linie nie jest to jakas ciezka praca gdyz pracuje sie w 4 lub 5 osob

sticz

Chciałabym się coś dowiedzieć na temat pracy w firmie brembo . Na czym polega praca kobiety tam? Co muszę robić ?

blakszip

Czy ktoś z Was wie może coś na temat stażu w dziale księgowości (Cz-wa) ?

Wdz

Ale to chyba z w Dąbrowie....

Wdz

Na planistę nie ma ofert w necie...

martin2015

hej, ja jestem zainteresowany pracą na montażu. Czy ktoś pracuje tam z Zawiercia lub Myszkowa?Jeśli tak to mógłbym jeżdzić z taką osobą.

Zostaw merytoryczną opinię o Brembo Poland - Częstochowa

• Jak się pracuje w Brembo Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Brembo Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Brembo Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Brembo Poland?

Kandydaci do pracy w Brembo Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Brembo Poland