Opinie o Brembo Poland w Częstochowa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Brembo Poland. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Brembo Poland o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Brembo Poland w Częstochowa

Gruby perez

Jakie macie zarobki na montazu, bo jestem zainteresowany

@Gruby perez

Zarobki zależą z pewnością od wielu czynników, takich jak wcześniejsze doświadczenie, zaangażowanie, ale również indywidualnie wynegocjowana stawka. Czy pracowałeś już na podobnym stanowisku? Upłynęło trochę czasu od Twojego komentarza, aplikowałeś do firmy?

toJa

Na start zw 2200 na rękę weźmiesz

Gruby perez
@toJa

A jak z pracownikami można się dogadać?? i czy dużo Ukrainy i was pracuje??

toJa
@Gruby perez

Zależy na kogo trafisz, większość jest spoko. Ukraińców jest ok 1/3. Robota na prawdę nie jest taka zła.

Lidia

@UR, widziałam, że byłeś zainteresowany pracą w Brembo Poland. Jakie stanowisko Cię interesowało? Czy zdecydowałeś się aplikować do pracy w tej firmie? @wujeksamozlo, po Twoim komentarzu wnoszę, że pracujesz w Brembo Poland. Jak oceniasz warunki oferowane przez tego pracodawcę? Co jeszcze możecie napisać o pracy w Brembo Poland?

UR
@Lidia

aplikowałem na stanowisko "Elektromechanika". Po rozmowie kwalifikacyjnej i "oględzinach" jednak nie zdecydowałem się przyjąć propozycji ze względu na ilość nadgodzin (względy prywatne). Może za jakiś czas...

@UR

Jaka zaproponowali stawkę na stanowisku elektromechanika?

wujeksamozlo
@Lidia

jest to dość duży zakład, więc na rodzinną atmosferę nie ma co liczyć (przynajmniej na produkcji) ale jest całkiem w porządku, oczywiście wszędzie znajdą się osoby niechętnie pomagać, bo "to nie jest ich działka" albo "nie za to im płacą" ale generalnie ludzie są pomocni :) ktoś wcześniej pisał, ze liczą sie tylko sztuki, słupki produkcji itd. no jakby to powiedzieć zakład zarobi tyle ile wyprodukuje, a kierownicy pewnie maja od tego premie jak przekroczą założenia produkcyjne, więc też sie spinaja. co warte zauwazenia, pracownicy też dostali ostatnio premie, za wyniki produkcyjne. nie wiem jak jest na dziale montażu, ale na obróbce (na maszynach CNC) pracuje sie nawet przyjemnie. nadgodzin jest sporo, w okresie wakacyjnym wiecej - wiadomo, generalnie nikt do dodatkowych godzin nie zmusza, ale to co pisałem wcześniej - produkcja jest ważna wiec kierownicy zabiegają o to by mieć obsade na maszyny. nadgodziny sa platne ekstra 50% lub 100 %, zależy w jakich godzinach zostajesz, możesz tez przyjsc w dzień wolny. ach zarobki, wiadomo mogly by być lepsze (hehe) ale jak ktoś na wejście, bez doświadczenia, chce 3 tysiące albo lepiej, to hmm no musi brać duzo nadgodzin xD a tak na poważnie dość dobre zarobki zaczynają się po 3 latach pracy pod Brembo, dla szefostwa to dobrze, przez 3 lata z hakiem szkoli sie pracownik, a potem dostaje wyższą stawkę, żeby nie nawial, jak juz sie nauczy :) cóż by tu jeszcze napisać, są wyplacane 13', jest pakiet socjalny, bony, wczasy, paczki bla bla, możliwość wykupienia pakietów multisportowych i pare innych ciekawych rzeczy. podsumowując polecam, szczególnie na pierwszą pracę, zobaczyć jak funkcjonuje taki zakład, praca, premie, kierownictwo, daje to dość dobre wyobrażenie o robocie, ale do pracy z maszynami CNC musisz dobrze znać rysunek techniczny, umieć dodawać i obejmować i posiadac zdolność rozumowania i uczenia się (żeby zrozumieć jak maszyna dziala) chyba wyczerpalem temat :D Polecam i pozdrawiam wujeksamozlo

Drut
@wujeksamozlo

Zgadzam się z Tobą Interesuje mnie jednak jak te babki sobie radzą na tych obrabiarkach cnc Ktoś coś więcej powie w tym temacie?

Anonimus
@Drut

Robią lżejsze detale. W przypadku problemów koledzy pomagają. Tzn wymiana ciężkich narzędzi skrawajacych, ewentualna korekta obróbki. Chodź jak widzę to ostatnio same sobie radzą ze wszystkim bez problemu. Fakt też że te kobiety które u nas pracują to prawdziwe harty do pracy ????

Lidia

@Kasa, opowiesz coś więcej o funkcjonowaniu firmy? Widzę, że zgadzasz się z jednym z negatywnych komentarzy, ale może widzisz też i dobre strony zatrudnienia w Brembo? Napisz, proszę, jak to aktualnie wygląda. Czy masz jakieś rady dla potencjalnych kandydatów?

Lidia

@ola, może warto usiąść i porozmawiać z innymi pracownikami, aby oczyścić nieco atmosferę? Czasem szczera rozmowa pozwala naprawdę zdziałać cuda :) @Igor, a czy Ty starałeś się o pracę w Brembo Poland? Co możesz powiedzieć o pracy w tym miejscu?

@Lidia

Haha, dobre :):) tam najlepszy kumpel ci nóż w plecy wbije dla kilku groszy podwyżki więcej. Rozmowa, hahaha

Kasa
@:)

Taka prawda

Częstochowa
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Częstochowa
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Monter Konstrukcji Stalowych
COMMERCECON
Lidia

@wujeksamozlo, dziękuję za szczegółowy komentarz. Dobrze wiedzieć, że atmosfera jest całkiem przyjazna. Rozumiem, że dział produkcji mógłbyś polecić, a czy w innych działach także podniesiono wynagrodzenia? Jak często mają miejsce podwyżki? @Drut, czy Ty także pracujesz w firmie? Jakie jest Twoje zdanie na temat zatrudnienia w Brembo? Uważasz, że nie jest to praca dla kobiet?

Lidia

@Piotr, czy interesuje Cię praca w Brembo Poland, czy może już jesteś tam zatrudniony? Myślę, że stawki mogą się różnić w zależności od doświadczenia i są ustalane indywidualnie. Czy jeszcze jakieś kwestie Cię interesują? Jeśli pracujesz u tego pracodawcy, podziel się proszę swoimi spostrzeżeniami.

Lidia

@ROBOL, czy każdy z pracowników może pracować dłużej? Czy stawka za nadgodziny różni się od tej podstawowej? @UR, czy podczas rozmowy powiedziano Ci, że nadgodziny są obowiązkowe? Może mógłbyś dogadać się z pracodawcą i ustalić grafik bardziej indywidualnie? Czy pozostałe aspekty Ci odpowiadały?

Lidia

@ja===, rozumiem, że jesteś lub byłeś pracownikiem firmy, jakie są Twoje doświadczenia z nią związane? Od ostatnich wpisów minęło już sporo czasu, może nieco się zmieniło, na przykład podniesiono poziom wynagrodzenia, lub też zmieniła się kadra zarządzająca? Możesz powiedzieć, czy w firmie jest możliwe branie nadgodzin, i czy wtedy stawka jest wyższa?

ROBOL
@Lidia

Nadgodzin jest ile chcesz . Kadra zarządzająca się zmienia haha robi się bardziej "rodzinnie" .pozdro dla szaraków.

Piotr Wójcik

Wpadłem tu przypadkiem (trochę z ciekawości) i dziwią mnie te anonimowe narzekania na bremboo. Co prawda ja pracowałem niewiele w tej firmie. Raptem 2 miesiące (przejściowo szukając innej pracy), ale mam zgoła odmienne zdanie na temat pracy. Wiadomo warunki może super nie są, praca przez agencję tez marzeniem nie jest. Ale wg mnie kwestia twoich zarobków w Bremboo jest zależna od doświadczenia i umiejętności jakie posiadasz. I jeśli nie masz żadnego doświadczenia na maszynach CNC to nie licz że będziesz zbijał kokosy zaraz od samego początku. A jesli robisz w Bremboo 3 lata na umowie śmieciowej to oznacza że nie jest z Ciebie na tyle wartościowy pracownik by kierownictwo Cię zatrudniło. Ja powiem jak to wyglądało u mnie. Oczywiście zgłosiłem się wpierw do Agencji pracy (przyjmowały dwie, Trenkwalder i Go Work). Obiecywali zarobki w zależności od posiadanych umiejętności (10.50-13.50zł/h) Na rozmowie był głowny kierownik produkcji i babka z działu kadr. Ewidentnie kierownika interesowała moja znajomość rysunku technicznego i doświadczenie zawodowe (raptem roczne doświadczenie ale w dość dobrej firmie). Ja szukałem pracy jako programista bo takie miałem doświadczenie. Ale niestety potrzebowali jedynie operatorów, więc z w czasie poszukiwania nowej pracy stwierdziłem że lepiej coś robić niż nie robić nic. Kierownik jedynie stwierdził że nie mam co liczyć na to że będę samodzielnie pracował na maszynie szybciej niż po 2-3 tygodniach. Po rozmowie kwalifikacyjnej dowiedziałem się że moja stawka będzie wynosiła 13.50zł/h. W pierwszym dniu pracy rzeczywiście, tylko sie przygladałem i opanowywałem pulpit maszyny oraz sterowanie maszyny (wprowadzanie korekcji itp). W drugim dniu poprosiłem operatora by pozwolił mi pracować a on bedzie kontrolował to co ja robię. Zgodził się i tak przepracowałem cały dzień. Na trzeci dzień przed zmianą podszedł do mnie kierownik zmiany i oznajmił mi że będę pracował samodzielnie na maszynie a obok będę miał doświadczonych operatorów których będę się pytał w razie problemów. I znów przepracowałem sobie cały dzień beż pytania kolegów, bo maszyna w obsłudze była dość prosta. W czwartym dniu też pracowałem samodzielnie a kierownik zmiany zapytał się mnie czy nie chciał bym zostać na nadgodzinach, więc zostałem. Tym sposobem w moim pierwszym miesiącu pracy zarobiłem coś ok 2600zł. W drugim miesiacu było podobnie. Pod koniec drugiego miesiąca oznajmiłem kierownikowi że będę musiał zmienić pracę gdyż zaoferowano mi pracę jako programista. I ku mojemu zdziwieniu, tego samego dnia pojawił się głowny kierownik i zapytał czy to że zmianiam pracę to jedynie kwestia finansów bo jesli tak to możemy porozmawiać o podwyżce i ewentualnym zatrudnieniu bezpośrednio przez bremboo. Ale to nie była kwestia zarobków więc podziękowałem. Teraz nie żałuje tych zmian bo jestem doświadczonym Programistą-Technologiem i mam dobre zarobki i niezłą perspektywę na przyszłość. A ci wszyscy co tu tak narzekają że trafili do obozu pracy, to ja wam coą powiem. Dla każdego z was należały by sie badania krwi i kału bo trzeba wiedzieć czy pracę ma się we krwi czy w d... . Nie można iść do firmy bez żadnego doświadczenia i liczyć na to że będzie zarabiało się krocie. W bremboo wystarczyła tylko znajomość rysunku technicznego i małe doświadczenie zawodowe by móc dobrze zarabiać. Tak więc przestańcie narzekać i zabierzcie się za robotę i uczcie się!

robol bez mózgu
@Piotr Wójcik

Ale to nie była kwestia zarobków więc podziękowałem. I wszystko jasne!!!!! bo byles w tej firmie tylko robolem niczym wiecej dlatego zrezygnowales. Brembo ma do zaoferowania doslownie NIC dla ludzi myslacych.

ja===
@Piotr Wójcik

"W pierwszym dniu pracy rzeczywiście, tylko sie przygladałem i opanowywałem pulpit maszyny oraz sterowanie maszyny (wprowadzanie korekcji itp). "W drugim dniu poprosiłem operatora by pozwolił mi pracować a on bedzie kontrolował to co ja robię. Zgodził się i tak przepracowałem cały dzień." Chyba to wymyśliłeś i za krótko tam pracowałeś o ile w ogule przepracowałeś choćby jeden dzień Na drugi / trzeci dzień to już sami zapierdal...ją na maszynie i ma być norma i już. Tylko sztuka sztuka i jeszcze raz sztuka się liczy i słupki mają być na maksa I wycisnąć wszystkich jak cytryne

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Brembo Poland?

ola

Atmosfera jest bardzo zla, ludzie sie mszczą na tych grzecznych osobach ktore nie chca miec problemow

ola2
@ola

Ludzie si e mszczą na tych którym się robić nie chce, bo nikt za nikogo ton przerzucać nie będzie!

Igor

Słyszałem o firmie sporo dobrego i jestem zaskoczony niektórymi wpisami. Warto startować do firmy

Hehe

Czytając powyższe opinie zastanawiam się czy mamy na myśli ten sam zakład pracy. Lekko to nie jest nigdzie a zrobić swoje trzeba wszędzie Do nadgodzin nikt nie zmusza chcesz to robisz. Za leżenie wiadomo też nikt nie zapłaci. Atmosfera osobiście uważam jest dobra jak na taki zakład pracy a ja akurat to mam mega dobrą Jak nie chcesz nie będziesz pracować -proste. Zarobki jak na częstochowski rynek raczej jedne z najlepszych.. Ps. Pracownik z cztero letnim stażem

ktoś
@Hehe

Nikt nie zmusza?Ciągle biegają z zapisami na nadgodziny jak odmówisz kilka razy to nie wiadomo czy dostaniesz urlop.Czyli dobrowolny przymus.No i ma to wpływ na ocenę roczną czyli jak nie przychodzisz to mniejsza podwyżka.

Hehe
@ktoś

Pokaż mi zakładwiększy zakład pracy który nie wymaga przychodzenia na nadgodziny w okresie większego zapotrzebowania na pracownika. A przecież ze dwa razy w miesiącu to chyba można zostać korona z głowy Ci nie spadnie jak troche od siebie dasz Chociaż nie pewnie lepiej narzekać w pracy się nie starać a pozniej odwiedzać forum;)

Del
@Hehe

haha takich lizodupów to się tępi w pracach, na bank nie masz ani jednego kolegi w pracy a w szkole zabierali ci kanapki skoro prawo stanowi o 40h/tydzień, a dyskryminuje sie ludzi którzy nie chcą więcej, to jest to.. nieudolne prowadzenie firmy przez zarząd i niewykwalifikowana kadrę zarządzającą.

federal
@Del

A ty za to taki równy chłop jaki w plecach taki w (usunięte przez administratora)

prawda i tylko prawda
@Hehe

ja wam opisze ile po roku pracy na montazu zarobilem (miesiac po miesiacu) a wy ocencie sami. Zaczolem prace w maju 2016r. i zaczne od maja 2017r. Oczywiscie wieksze wyplaty byly z nadgodzinami za 4brygadowke. MAJ 2017- 1943ZL. CZERWIEC- 1869ZL. LIPIEC-1944ZL. SIERPIEN-1768ZL. WRZESIEN-2026ZL PAZDZIERNIK (JUZ POD BREMBO)-2162ZL LISTOPAD- 2238ZL. GRUDZIEN-1962ZL. AZ MI NIEDOBRZE JAK TO PISZE ALE TAKIE SA REALIA W TEJ ZAJEBISTEJ I NA POZIOMIE FIRMY.

nika

Super człowiek któremu na prezent się pracownicy nie chcą zrzucić.Zbiórka to było po prostu żebranie.Badający klimat w pracy powinni tutaj zajrzeć.Przynajmniej nie ma odpowiedzi na tendencyjnie zadawane pytania.

Życzliwy

Obecnie w częstochowie lepiej być Ukraincem niż Polakiem. Polaka wykorzystają a Ukrainca przesuną do lżejszej pracy. Ludzie pracujący kilka lat w Brembo zarabiają tyle samo co świeżo przyjęci ludzie z Ukrainy (czasami nawet więcej), nie wspominając że są oni dowożeni do pracy a ty Polaczku radź sobie sam. Mam tylko nadzieję że praca w Polsce jest dla nich tylko trampoliną żeby odbić się dalej na zachód.

Edek

Magazyn funkcjonuje na zupełnie innych zasadach niż reszta brembo. Kierowniczka jest osobą, która ciagle stosuje mobbing i na każdym kroku utrudnia pracę. Nie ma zielonego pojęcia o swojej pracy, a tymbardziej o funkcjonowaniu magazynu. Nie nadaje sie na stanowisko, które zajmuje. Nie potrafi rozwiązać, żadnych problemów poza leżąca na ziemi folią, ktora jej przeszkadza. Oszukuje na kazdym kroku, a później sie wypiera. Jest fałszywa do szpiku kości! Zarabiasz 2000zl na reke i masz sie z tego cieszyć... nie polecam!

Bedziu

Jeżeli ktokolwiek chce się przyjąć do pracy w brembo to omijajcie magazyn z daleka! Pracowałem tam krótko i to co się tam dzieje jest nie do opisania, kierowniczka magazynu jest osobą zaklamaną i fałszywą, na rozmowie kwalifikacyjnej opowiada i obiecuje rzeczy których się później wypiera. Oszustwem i podstępem wabi pracowników obiecując stawki oraz stanowiska pracy których nie ma. Gdy zapytałem co z warunkami o których rozmawialiśmy na początku wszystkiego się wyparła!!! Jeszcze nigdy nie spotkałem się z taką osobą, nie będę cytować jej słów których użyła ale to osoba która kłamie prosto w oczy śmiejąc się w dodatku przy tym. Wiem i widziałem jak ogromną jest rotacja w tym dziale , ludzie przychodzą i odchodzą z dnia na dzień, nie ma ludzi do pracy dlatego kłamie i oszukuje aby kogokolwiek zatrudniono, ale dlaczego w takim sposób? Współczuję chłopakom którzy tam pracują bo jeżeli chodzi o tych pracowników to jest to grupa naprawdę fajnych i sympatycznych ludzi. Nie spotkałem się z ich strony z żadną nieprzychylnością. Oni sami w sobie tworzą fajny team i to na każdej zmianie. Dziwię się że dyrekcja patrzy na to wszystko i nie reaguje, ale myślę że do czasu. Wiem że pracownicy są w trakcie pisania pisma o mobing i jak najbardziej ich popieram. Pozdrawiam

fuh

Jakie wynagrodzenia aktualnie są na produkcji oraz na magazynie???

hoho

Idą zmiany na lepsze.

A co sądzicie o Donaldzie?

blabla
@ja

Donald jaki jest każdy widzi ;)

Maciek Maćku

Witam Chodziło mi o ludzi ,którzy narzekają na taka właśnie prace w której pracowali i zapytani przez inne osoby odpowiadają ; A daj spokuj narobisz się a go*** zarobisz , stoisz jak krowa na uwięzi . Ja właśnie tak postrzegamy takich ludzi , chodź trochę racji w tym jest bo wiem jak to wygląda . Pozdrawiam , chodź trochę racji w tym jest bo wiem jak to wygląda . Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Brembo Poland - Częstochowa

• Jak się pracuje w Brembo Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Brembo Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Brembo Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Brembo Poland?

Kandydaci do pracy w Brembo Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Brembo Poland