Opinie o Brembo Poland w Częstochowa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Brembo Poland. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Brembo Poland o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Brembo Poland w Częstochowa

martin2015

Witam. Pracuje tam ktoś z Zawiercie bądź Myszkowa? Jeśli tak to jak z dojazdem? Byłbym wdzięczny za odpowiedź

sedzia_anna_maria

Ktos popil i mu nie wyszlo- z tad sa te wszystkie negatywne opinie. Same klamstwa.

sierzant zapała

Witam. Myślę że jako jedyny wystawie temu zakładowi pozytywną opinie... Pracyje od niedawna i podoba mi się. Swoje trzeba zrobić, ale nie jest tak żle. Normy są wysokie , ale jak ktoś pracuje i chce pracować to je raczej zrobi. Zamówień jest duzo- więć robota stabilna. Nie jest to moja pierwsza praca- pracował w wielu zakładach w tym mieście i mam porównanie. Wszystkie "Polskie przedsiębiorstwa" w okolicy to obozy pracy w pełni tego słowa znaczeniu. W tym Włoskim zakładzie jest jakiś powiew normalności. Masz 3 przerwy, premie TRP, dodatek za 4 brygady. Nadgodziny są, i to płatne legalnie na konto , nie w jakiś pokętny sposób. Myślę że jak ktoś jest młody i nie ma pleców to w okolicy ciężko o nawet zbliżone warunki. Cudów jednak nie ma - to jest polska i oczywiście że za Odrą stawka na podobnym stanowisku jest 4 krotnie wyższa, ale rodzima konkurencja oferuje ok 300 zł mniej.

nowy

naiwność co nie których na tym forum mnie przeraża,na jakim wy świecie żyjecie.Po prostu (usunięte przez administratora) ci którzy pracują tu długo mają kredyty i nie mają wyjścia ,a żyć trzeba

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Częstochowa
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Monter Konstrukcji Stalowych
COMMERCECON

@brembówka

Wcale nie jest tak źle, teraz dołożyli premie trp(premia za procent wykonanej normy) dla ludzi z agencji, więc już na starcie ok 2000 na rękę jest. Trzeba się nadźwigac, fakt, są linie cięższe i lżejsze, fakt, ludzie naprawdę rożni, ale jak ktoś chce robic, to robić bedzie. można się przyzwyczaić i do nocek i do weekendów. Tak jak @brembowiec pisał - po kilku latach trójka z przodu jest. Atmosfera tez OK, ludzie w większości na prawdę sa w porządku.

to, ze się szuka non stop pracowników i non toper zamieszcza ogłoszenia w necie, to jest wg ciebie dobrze? Widać, że mało wiesz o rynku pracy....

Brembowiec

Trudno wypowiedzieć sie tak trafnie na temat tej firmy.Ja pracuje tam już 6 lat na montażu.Stawka początkowa dla nowych pracowników 10.70 zł/godz.Dochodzi jeszcze premia za 4-brygadówkę oraz tak zwane TRP czyli premia produkcyjna.Ogólnie wychodzi się od 1800-2000 zł miesięcznie.Tyle jeśli chodzi o stronę finansową, jak na częstochowę może być......sami wiecie jak z praca w naszym mieście jest....czyli jest jej jak na lekarstwo.jesli chodzi o pracę.....to myśle że jest jak wszędzie.....wysokie normy i trzeba poprostu szybkosię ruszać zeby nadążyć,jest ciężko ale gdzie nie jest :)wszystko zależy na jaką linie czy maszynę się trafi i na jakich ludzi.Ja trafiłem takich wporządku ale bywa różnie.Mysle jednak że jak ktoś chce pracować to wszędzie sie dogada.Praca jest pod dachem,wypłata co miesiąć na końcie...ale faktycznie niewolno chorować bo wtedy mogą Cie zwolnić.......do nadgogdzin faktycznie zmuszają.Według mnie najgorszy jednak jest system 4 -brygadowy,niedziela,sobota a Ty w pracy.Ja np. mam przyjaciół którzy wychodzą w weekendy.....no i jest z tym problem.Plus jeszcze te nocne zmiany....jak dla mnie makabra ale jakoś sie przyzwyczaiłem. Nikt niemówi prawdy o stawkach ludzi na produkcji......trudno jednoznacznie powiedzieć ile kto ma ale ja pracując na montazu po 6 latach pracy dostaje 3.300 bez nadgodzin.Na obróbce słyszałem maja troszke więcej.....tacy prowadzący linii po 10/15 latach pracy biora po 3500-4000 widziałem paski z wypłaty :) i tylko to mnie tam trzyma:P nie sa to jakieś niewiadomo jakie kokosy ale jak widze ze znajomi maja 1300-1600 to mnie krew zalewa i tam tkwie.

A kto jest współwłaścicielem tej firmy? ilu ich jest i kto to?

tom

Wiem ze w Czestochowie nie ma pracy ale Brembo to już ostateczność.Nie liczą się z niczym ani z tobą jako człowiekiem ani z tobą jako pracownikiem Nikt nie dąży do tego aby gruntownie wyszkolic nowych najważniejsze jest wyrobienie normy i to zeby reszta dostała premie.Kontakty kolezenskie tez dziwne musisz wiedziec z kim trzymasz Oczywiście sa i bardzo fajni ludzie ale oni trzymaja sie z boku.Najgorsze dno to młoda kadra kierownicza mentalnie nie dojrzeli do tego aby kierować ludzmi..;dno moralne.P....Ogolnie praca cięzka tymbardziej dla kobiet bo musza robic to samo co faceci [mimo iz sa pewne ograniczenia]Tam musisz miec konskie zdrowie i szerokie plecy rodzinne najlepiej Ja tam pracowalem ale nie mialem wyjscia a teraz wiem ze zyje Szukajcie innej pracy może i wam sie uda .

szymek

ludzie dajcie sobie spokój z brembo , to największy niewolniczy zakład pracy w częstochowie ludzie tam traktowani są jak śmieci zmuszani do pracy w nadgodzinach zostawanie po nocncej zmianie do 10 rano, przychodzenie do pracy na 2 w nocy, i non stop coś nie tak za malo źle wiecej szybciej i mobing jakiego swiat nie widzial ciagle sie slyszy ze na twoje miejsce jest wielu innych chetnych. w dodatku zmuszanie do pracy w świeta np Trzech Króli, Wszystkich Swietych , 1 listopada itd. Wykorzystują fakt ze może jest cięzko o prace w czestochowie ale to nie upowaznia ich do takiego traktowania ludzi. Ludzie są zastraszeni i nikt nie chce sie odezwac bo pracuja malzenstwa rodziny ale moze ktos w koncu sie odwazy i zrobi ten pierwszy krok i bedzie glosno tak jak swojego czasu z siecią handlowa biedronka.

jagna
@szymek

zgadzam sie z poprzednikiem pracuje tam juz 4 lata na obróbce w te upaly pracujemy w temperaturze ponad 40 stopni i myslicie ze kogos to obchodzi?? nie podoba ci sie droga wolna ciagle sie slyszy. przyjmuja ludzi ktorzy po pierwszej wyplacie zaraz uciekaja byli tacy co po kilku dniach juz nie przychodzili, kilka dni temu jeden z pracownikow zaslab za kolkiem samochodu wracajac z nocnej zmiany,i wpadl do rowu. dlaczego? z przemeczenia. norma nadgodzin w prawie pracy to chyba 40 w miesiacu a tutaj ludzie maja ponad 60 a na montazu to juz nie wspomne, gdzie jest inspekcja pracy???? mam uprawnienia na wozek widlowy i chetnie bym sie przeniosl na magazyn ale wiem ze tam chlopaki maja gechenne z kierowniczką ktora uwaza sie za boginie i osobe nie tykalną. Jezeli ktos mysli o tym zeby tu pracowac niech sie dobrze zastanowi.

W czewie daja 150 zeta premi jak polecisz pracownika który wytrzyma 3 miesiące. Dostałem takie info od agencji manpowr smsem w zeszłym tygodniu.

"Jak leci" biorą nie tylko na staże - rozejrzyj się po montażu - kobitki po 50-tce, przyjmą 10 osób a 5 się zwalnia najpóźniej po pierwszej wypłacie. Teraz dorzucają premie produkcyjną tymczasowym, więc już na prawdę jest źle z chętnymi do "pracy" w boskim Brembo

ile

10,70 / h brutto + dodatki , za 160 godzin wychodzi na rękę ok 1600-1700zł. Podwyżki są i to jakie! jak masz szczęście to 50gr do godziny dorzucą, ale średnio po 20 wychodzi :)I 3 bite lata przez worka bez części dodatków.

ile
@ile

A atmosfera bardzo "rodzinna" ;) Same znajomki i pociotki. Czasem sie ktos z ulicy wcisnie, ale pewności nie ma na 100%

ktoś

Zarobki na obróbce od 1200 do 2000netto. Średnio 1700 za 168h. Dla osób z częstochowy to myśle że w miare ok. Problemem jest to ze nie można chorować bo tracimy 300 z tytułu 4-ro brygadówki. Są maszyny na których człowiek zmęczy sie totalnie i właśnie na takie dostaje się osoba nowa. Nie nauczysz sie obsługi maszyny masz na początku zapier... Jednak sa tez wyjątki. Atmosfera ok, ale tylko miedzy ludzmi z danej brygady. Omijać wyższych kierowników, potrafią (usunięte przez administratora)sie do wszystkiego. Po 3 latach przez agencje możesz nie zostac przyjęty do brembo i przez 3 lata otrzymujesz to samo wynagrodzenie, aktualnie 10,60brutto. Ogólnie brak rozwoju, robi sie dziennie jedno i to samo. Na dłużej nie polecam bo człowiek sie wykończy.

@ktoś

aktualna stawka 10,70 brutto :) poszaleli z tymi podwyżkami!!!! :D

Zyzik

Zgadzam się również. Ludzi traktuje się jak śmieci.

szarak

niestety sprawa wynagrodzeń w tej firmie jest ściśle tajna łamane przez poufne. Ja pracuję w biurze ale nie wiem ile zarabia koleżanka z biurka obok.może ludzie na produkcji rozmawiają o swoim wynagrodzeniu ale biurowi (a w moim dziale na pewno) nie. Tak więc nie powiem ile ona wynosi.

szrak

Praktycznie o 60%.To nie jest tak,że od razu ale ja już jestem pracownikiem BREMBO od 3 lat.

szarak

W Brembo pracuje dużo kobiet i nawet na stałe.Jednak na produkcji niekoniecznie ale na montażu i owszem nawet sporo. Ja sama pracuje już 6 lat ale przez pierwsze dwa i pół roku pracowałam przez agencję pracy tymczasowej.

nika
@szarak

do jakie agencji trzeba można składać papiery aby dostać się do pracy w brembo Częstochowa

@nika

Z tego co się orientuję to Trenkwalder

aa
@nika

Manpower. przez Trenkwaldera juz nie przyjmują.

derek

Ooo jakie zmiany o.O pewnie jakis inteligent wpadl na nowy pomysl i dostal niesamowity, niewyobrazalny dluuugopis firmy brembo... Ja pierdziele co to sie w tym kraju dzieje...

derek

Ogolnie chyba brembo zwiekszylo zamowienia... Ale dla KOBIET TO NIE JEST PRACA (usunięte przez administratora) ciezka, ludzie nie wszyscy, ale wiekszosc zjebana nie majaca pojecia czym jest plaszczyzna... No kierownicy...

jakios

A jak się pracuje w częstochowie w dziale księgowym? Właśnie tam aplikuję i nie się zastanawiam jaka jest atmosfera, warunki pracy ?

lolo

byly - 2012-03-08 15:47:05 Widzę że coś mało wpisów na temat częstochowy. Niektórzy narzekają na produkcję ale wypowiedzcie się jak się wspołpracuję z pseudo jakością - pseudo kierownikiem (trzynastym znakiem zodiaku - bizonem) i jego jaśnie przełożonym.A jakie klimaty , trakowanie i zarobki są w biurze w Częstochowie a jakie w Dąbrowie?

byly

Zostaw merytoryczną opinię o Brembo Poland - Częstochowa

• Jak się pracuje w Brembo Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Brembo Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Brembo Poland?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Brembo Poland?

Kandydaci do pracy w Brembo Poland napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Brembo Poland