Opinie o Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. w Łódź

Przedsiębiorca

Dzień dobry, czy przyjmują Państwo klientów na Książce Przychodów i Rozchodów ?

Czy w Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. panuje luźna atmosfera?

@PIK

40 osób ma inne zdanie :) a Tobie ponownie życzymy szczęścia na nowej drodze zawodowej, naprawdę Twoja opinia już jest wszystkim znana i nie musisz ponownie pisać jej z nowego nicku. Pozdrawiamy ;)

@PIK

O profesjonalizmie firmy świadczą jej pracownicy, jak mniemam skoro mówi Pani o niezadowolonych klientach to są pewnie Ci których Pani obsługiwała i musieli przekazać Pani osobiście tę informację. A dlaczego Pani już tu nie pracuje, to pewnie wynika z pierwszego zdania. A i jeszcze zapomniałbym - pewnie wszystkie biura rachunkowe w Łodzi dzwonią do Pani i informują że dostali CV od kogoś pracującego w PIKu. Jak będzie pisała Pani następny komentarz pod innym nickiem, starając się wylać swoją frustrację i życiowe niezadowolenie, to sugerujemy go bardziej przemyśleć tak żeby był spójny. Bo obecny negatywnie świadczy o Pani osobie a nie o nas:) (proszę przeczytać go 3 razy to może zrozumie Pani o co chodzi)

obecny pracownik

Nie wiem czym się kierujesz i skąd tyle frustracji. Pracuje w tej firmie i nie życzę sobie aby "ktoś" a w zasadzie "nikt ktoś " wypowiadał się na temat mojej osoby i mojego profesjonalizmu, czy też tego czy wysyłam czy nie CV ( to moja sprawa) .Po prostu przestań się wypowiadać w imieniu pracowników. Tego ja osobiście sobie nie życzę. Na profesjonalizm , każdy pracuje sam i to jest jego własna i powtarzam własna i tylko własna praca. Także przestań pisać głupoty , bo obrażasz tylko i wyłącznie osoby które tu pracują. Nie wstyd Ci. Cała ta wypowiedź jest żenująca. Każde zdanie przeczy w ogóle logice. Nawet nie wiesz ile osób pracuje i czym się zajmuje. Nie ma u nas 40 osób które zajmują się księgowością. Zajmij się w końcu po prostu sobą i swoim profesjonalizmem, którego po wypowiedzi widać że brak. Gdybyś był _ była prawdziwą/m Księgową/m teraz zajmowało by Cię zupełnie co innego. Po prostu praca ....

Seba

Zdecydowanie nie polecam współpracy z tą firmą brak konkretnych informacji, nie fachowe doradztwo, ciągła zmiana księgowych,brak kontaktu telefonicznego a jeśli się pojawi to człowiek jest spychany na dalszy plan,i najważniejsze narażenie firmy na STRATY finansowe,wysoka cena ,inni robią to taniej i lepiej ZDECYDOWANIE NIE POLECAM Tłumaczenie typu że księgowa ma tak zrobić żeby nie płacić podatków jest mało profesjonalne,z tego co wiem to księgowa ma tak współpracować z przedsiębiorstwem,aby nie nabijać kasy państwa,tylko dbać o interes firmy,tym bardziej NIE POLECAM Dlatego zastanówcie się komu powierzanie swój interes

Seba

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Zapytanie

Czy zatrudniają Państwo na stanowisku asystenta tylko na umowę zlecenie? Czy jest szansa na umowę o pracę?

Paulina
@Zapytanie

Również mnie to interesuje. Czy jest możliwość, aby być zatrudnionym na stanowisku asystenta księgowości na podstawie umowy o pracę i nie mając już statusu studenta?

@Paulina

jeżeli chodzi o zatrudnienie asystentów/ek księgowych to głównie zatrudniamy studentów w oparciu o umowę zlecenie, zapewniając im odpowiednią ścieżkę kariery i wraz z przejściem na stanowisko księgowej otrzymują umowę o pracę.

@PIK

Pani M - dziękujemy za dodanie opinii, w woli wyjaśnienia. Jako firma popełniliśmy sporo błędów rekrutacyjnych do czego się przyznajemy. Na stanowisko samodzielnej księgowej zdażyło się że została zatrudniona osoba której kompetencje nie pozwalały wykonywać tej pracy samodzielnie. I właśnie tu powstawał problem gdzie niby samodzielna księgowa każdego dnia ma masę pytań do przełożonego o banalne rzeczy z którymi powinna sobie poradzić asystentka a przełożony jest zirytowany tą sytuacją gdyż na rozmowie rekrutacyjnej kandydat/ka zapewniała o swoim poziomie kompetencji. Dlatego też zmieniliśmy podejście do rekrutacji i w chwili obecnej na stanowisko samodzielnej księgowej zatrudniamy tylko osoby które w 100% spełniają stawiane wymagania i faktycznie są wstanie wykonywać swoją pracę samodzielnie. Co do atmosfery to akurat ona jest u nas chwalona :) a tzw plotkowania to raczej nie da się w żadnej firmie zakazać, nie chcemy i nie będziemy wprowadzać reżimu w firmie wyznaczać ściśle monitorowanych przerw czy tematów do rozmów pracownikom.

Iguana
@@PIK

Wiadomo, że plotek nie da się wykluczyć, ale w przypadku tej firmy na ploty chodzi kierownictwo... Także nie ma szans na poprawę atmosfery w pracy.

@PIK

I taka mała prośba - proszę nie pisać ciągle pod różnymi pseudonimami, bo już Pani wpisów było z 15 w których skarżyła się Pani na to że ktoś Panią obgadywał. Z tego co widzę to mamy dużo więcej opinii niż liczba pracowników którzy pracowali w PIK. Chcielibyśmy po prostu, z pełną życzliwością życzyć Pani udanej kariery zawodowej w nowej pracy, i tego żeby nikt Pani już nie obgadywał. Bardzo proszę również skupić się na obecnej pracy oraz kształtowaniu pozytywnych relacji z ludźmi (może wtedy będzie mniej tego obgadywania ze strony koleżanek i kolegów) niż na wylewaniu złych emocji pod różnymi nickami w nasza stronę.

Księgowa
@Iguana

Nie zgadzam się z tą opinią. Bo to pracownicy sami chodzą na ploty szczególnie "tabunami" na papieroska. Poza tym wielokrotnie słychać szmery w kuchni - bo tam śmietanka plotkująca lubi się spotykać a to na śniadanku , a to przy automacie do kawy.

@PIK

Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Jedynym rozwiązaniem będzie chyba wprowadzenie zakazu palenia i zakazu rozmów :)

Xxx

Czy mając niewielkie doświadczenie w księgowości będąc na pierwszym roku studiów jest szansa zatrudnienia na stanowisku asystentki księgowej?

@Xxx

Tak, zapraszamy do wysłania cv na biuro@pik-ksiegowosc.pl

pytanie

Czy na stanowisku asystentki można oczekiwać trochę więcej niż minimalna krajowa?

@pytanie

Można, wszystko zależy od zaangażowania i doświadczenia :)

Asystentka

Miałam okazję pracować w biurze przez okres pół roku. Jak każda duża firma, ma ona plusy i minusy: Z plusów: - możliwość zdobycia ogromnej ilości wiedzy, praktycznej i teoretycznej - praca w relatywnie sporej firmie - możliwość obcowania z firmami z naprawdę różnorodnych branż - dobrze działający system informatyczno-księgowy - miła atmosfera, jeśli znajdzie się fajną koleżankę/kolegę dla siebie Z minusów: -spora ilość pracy, przez co nie zawsze jest możliwość spokojnego zastanowienia się nad jakimś problemem, -stres (ale to jak w każdej pracy) - jest kumoterstwo, ale to też jest typowe w większych czy nawet mniejszych firmach, bo każdy ma swojego ulubionego/ najmniej ulubionego pracownika. Podsumowując, uważam że jest to fajne miejsce na początek swojej kariery w księgowości, pod warunkiem że znajdzie się dobrze obytego przełożonego (księgowego). Ale na dłuższą metę praca mogę być bardzo męcząca z racji posiadania sporej ilości firm pod swoją opieką. Gdybym ja sama mogła decydować, co można by zmienić w firmie, to zmniejszyć ilość firm przypisanych do księgowego, na pewno zmniejszyło by to stres, ale z powodów ekonomicznych, byłoby to dla firmy mało opłacalne. I spróbować inaczej rozsadzić pracowników, gdyż jeśli ktoś w pracy naprawdę się lubi to powinien siedzieć blisko siebie, gdyż to zacieśnia więzi między pracownikami i może zakończyłoby to lekkie obgadywanie. Po prostu każda z grup żyłaby jakby "osobno". A tak to ciekawe doświadczenie

@Asystentka

Dziękujemy za rzeczową opinię. Staramy się co jakiś czas (w ostatnim czasie z wiadomych przyczyn wiadomo czemu nie) organizować imprezy/spotkania firmowe na których pracownicy mogą się zintegrować i bliżej poznać na gruncie prywatnym.

Tonny Gibbs

Niestety opinie na temat pracodawcy nie zachęcają do próbowania własnych sił w księgowości. Szczególną uwagę zwróciłem na post, w którym grozi się pozwem. Przyznaje, że to interesujące. Nie widziałem wcześniej żadnych wulgarnych, czy szkalujących kogokolwiek wypowiedzi. Jeśli komuś się nie podoba krytyka, to może lepiej zamknąć firmę, bo pracownicy, czy niezadowoleni klienci będą komentować. Skoro straszy się komentujących sądem, to co się dzieje w firmie? Strach się bać...

@Tonny Gibbs

Szkoda że nie zwróciłeś uwagi na wypowiedzi usunięte przez administratora portalu . Aby mieć całokształt wypowiedzi i opinii to nie sugeruj się tym co ktoś sobie po prostu napisał. Były niecenzuralne wypowiedzi... i to widać . Ale GOWORK usunął jako administrator . A jedna wypowiedź nawet w ogóle została usunięta i ewidentnie widać iż ktoś nie szczędził sobie energii i czasu aby po obrażać kogoś w ewidentnie wulgarny sposób. Ale tak już jest że w Polsce wszyscy wszystko traktują wybiórczo. I to widać wszędzie i na każdym kroku. Spróbuj spojrzeć na ten temat w ten sposób. Bo też aż strach się bać... jak ktoś tego nie zauważył.

@Tonny Gibbs

Panie Tonny jest tyle biur rachunkowych na rynku że na pewno znajdzie Pan takie które Panu będzie w 100% odpowiadać, a jak nie to może Pan też założyć własne. Zatrudniamy ponad 40 pracowników i obsługujemy ok 500 klientów, niestety ale ciężko walczyć z anonimowym HEJTEM, jednej czy dwóch osób ukrywających się pod różnymi nickami. Dlatego jesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję, ale niestety z "trolem internetowym" podszywającym się pod różne osoby nie da sie dyskutować. A jeżeli faktycznie chce Pan dowiedzieć się więcej na temat naszej firmy to zapraszamy na kawę i rozmowę.

Aneta M.

Pracowałam w PIK i polecam tego pracodawcę ludziom młodym i chcącym się rozwijać w obszarze księgowości. Fajna atmosfera pracy i świetna koordynator. Pozdrawiam księgowe i administrację :)

Piorun

Witam! Dlaczego na forum, które służy do wymiany opinii na temat pracodawcy Firma grozi sądem, tym którzy krytykują? Czy nie na tym to polega? Możecie Państwo wynająć sobie trolli, którzy będą za kasę tworzyć tylko pozytywne opinie. Prawdą w oczy kole?

Niewygodne opinie, to do sądu

Myślę, że po to są takie strony, aby wyrażać swoją opinię, a pisanie że jakieś skargi i zażalenia skończą się w sądzie, to kpina z Państwa strony. Opinie będą i będą się tworzyć, jeśli będziecie ludzi straszyć, to będzie jeszcze gorzej.

PIK

Nie jesteśmy właścicielem portalu żeby go cenzurować. Proszę poczytać wszystkie opinie a nie wybrane, to zauważy Pan te pozytywne. Krytyka jest jak najbardziej pozytywna, ale wypowiadanie się jednej osoby pod różnymi NICKami jest dość słabe. Chętnie możemy skonfrontować każdą negatywną opinię z prawdziwą/realną osobą. Dodatkowo jeżeli ktoś "twierdzi że jest samodzielną księgową" a w praktyce wychodzi że niestety poziom wiedzy odpowiada stanowisku asystentki to niestety ale później pojawiają się tzw pretensje do całego świata, z wyjątkiem siebie.

Zdumiony
@PIK

Cenzurować nie zawsze oznacza usuwać. Rozumiem, że każdy opiniodawca za niezbyt przychylny Państwu komentarz stoi przed możliwością trafienia przed oblicze sądu? Jesteście śmieszni z tymi swoimi atakami na krytykujących. Krytykę należy przyjąć z pokorą, a nie straszyć ludzi pozwami. Nie widziałem w komentarzach obrażania nikogo personalnie ani wulgaryzmów. Rozumiem, że należy używać argumentów, ale straszenie pozwami jest chore. Skoro na forum dochodzi do takich ataków, to co się dzieje z pracownikami, którzy nie są z Państwa marzeń?

@Zdumiony

Bardzo chętnie przyjmiemy krytykę, ale konstruktywną i chętnie z taką osoba podejmiemy dialog. Ale hejt i dodawania różnych wypowiedzi tej samej osoby pod różnymi nickami nie ma nic wspólnego z krytyką. W chwili obecnej zatrudniamy ponad 40 pracowników rok do roku mocno się rozwijając. Od początku w naszej firmie w dziale księgowym pracowało dwóch mężczyzn którzy odeszli. 1. pierwszy zostawił po sobie dużo nieskończonej pracy - twierdząc że ze wszystkiego się wywiązał (audyt wykazał co innego), oraz za naszymi plecami obsługiwał dodatkowo swoich klientów. 2. drugi narobił w obsługiwanych firmach "bałaganu" który potem inna księgowa musiała prostować, i chyba zdał sobie z tego sprawę i "uciekł" Tak więc jeżeli ma Pan odwagę i chce toczyć merytoryczną dyskusję na temat naszej firmy, proszę się przedstawić i możemy porozmawaić.

PIK

"Szanowni Państwo, uporczywe i ciągłe zamieszczanie nieprawdziwych, wulgarnych i mijających się z prawdą komentarzy pod profilem znajdującym się na tej stronie może stanowić naruszenie dóbr osobistych i doprowadzić do żądania zadośćuczynienia od autorów tego typu komentarzy. Zgodnie z art. 43 k.c. ustawodawca wprost przesądził, że przepisy o ochronie dóbr osobistych osób fizycznych stosuje się odpowiednio do osób prawnych. Zamieszczając nieprawdziwe komentarze autorzy mogą naruszyć dobra osobiste w postaci dobrego imienia, renomy, marki. Na zasadach przewidzianych w kodeksie, ten czyjego dobro osobiste zostało naruszone może również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny."

Doszły pracownik

Szczerze to pracownicy odchodzą bo poprostu nienadaja się do tego. Sklamali na rozmowie. Jak znasz się na tym i to lubisz to żaden problem dla Ciebie... Firma fajna i szefostwo też. Dba o pracowników... Naprawdę nie w każdym Biurze Rachunkowym tak jest jak tu...

Zaangazowana

Ja tam jestem zadowolą i polecam pracę. Nie muszę się w tej chwili martwić dzieckiem. Mogę spokojnie pracować z domu. Pełen szacun co do techniki działania. Niektóre Biura Rachunkowe nie pracują i tracą klientów a za chwilę Księgowe będą szukać pracy. Więc tak może dla wszystkich choć chwilą refleksji. A nie tylko oczernianie wszystkich tych którzy robią wszystko żeby firma przetrwała na poziomie takim jak sprzed pandemii.

Zażenowana

Z(usunięte przez administratora) pracownicy są zbyt przeciążeni obowiązkami, a kierownictwo wymaga nadludzkich zdolności i umiejętności radzenia sobie(usunięte przez administratora) Faworyzowanie niektórych pracowników jest normą(usunięte przez administratora) Osoby rekrutujące pracowników wmawiają im, że mają olbrzymie szanse rozwoju i szybkiej podwyżki. (usunięte przez administratora)

@Zażenowana

Czym ma na celu pisanie przez Panią swojego zdania od kilku miesięcy pod różnymi Nickami ? Czyżby była Pani tą osobą która zrobiła "bałagan" w obsługiwanych firmach i otrzymała wypowiedzenia ? Swoją drogą na Pani miejscu cieszyłbym się że za ten narobiony "bałagan" nie została pociągnięta Pani oficjalnie do odpowiedzialności, bo firma długo zastanawiała się nad skierowaniem sprawy do sądu, (w dalszym ciągu ma taką możliwość bo wszelka dokumentacja błędy zostały spisane i zebrane przez informatyka) A tak poza tym proszę zaktualizować swoją wiedzę, bo od miesiąca pracujemy ZDALNIE więc raczej te obgadywanie kogokolwiek na "papierosku" jest niemożliwe. Dobra rada, jeśli ma Pani nową pracę, a wierzę że udało się Pani takową znaleźć, może nie koniecznie w roli samodzielnej księgowej, ale związaną z księgowością, to zamiast wylewania swoich żali w formie pisania co miesiąc negatywnych opinii z różnych NICKów radziłbym skupić się na rzetelny wykonywaniu swoich obowiązków w nowej firmie.

Główna Księgowa
@Zażenowana

Odpowiedź dla ZAŻENOWANEJ Nigdy nikogo nie faworyzowałam, ani nie roznosiłam żadnych plotek. Masz mylne pojęcie o tej sprawie. Skoro tak uważasz to mniej odwagę przyznać się do tego osobiście i powiedzieć to "face to face" a nie za plecami, bo to tylko świadczy jakim jesteś człowiekiem. Nie interesują mnie plotki , ale Ciebie jak widać bardzo to interesuje , skoro masz czas zajmować się tak żenującymi i obłudnymi kwestiami. A co do zdolności i umiejętności , to w każdym Biurze Rachunkowym ich się wymaga. Praca ta wymaga zaangażowania i wiedzy (przede wszystkim) oraz własnego samodoskonalenia w tym zakresie.

Zakręcona

Nie zauważyłam żeby , ktoś miał tutaj swoich pupilków. Ani tym bardziej aby naśmiewał się z czyjś błędów. Zawsze dostaję odpowiedź od głównej księgowej , że rzeczą ludzką jest się pomylić , tylko trzeba mieć odwagę się do tego przyznać i znaleźć właściwe rozwiązanie tego problemu i zawsze można to zrobić wspólnie. Także Ania , używanie takich słów że w tyłek szanownej pani świadczy tylko o braku szacunku do ludzi i chyba też trochę do samej siebie jeśli Cię to aż tak boli.

Zaangażowana
@Zażenowana

Zanim coś napiszesz najpierw się zastanów. Pracuje w tej firmie i nie stwierdzam takiego faktu czyli jak widać nie dajesz rady bo się do tego widocznie nie nadajesz. A zazdrość że inni mogą powoduje że oczerniasz wszystkich wkoło. I to za plecami mniej do siebie chociażby do siebie szacunek.

Zaangazowana

Chyba nadal nikt kto wpisuje takie brednie nie czuje się dobrze. Może to koronawirus... Główna księgowa nie widziałam żeby kogoś nadmiernie wyróżniała. A kierownictwo chyba powinno wspólnie działać... Chyba nie wiesz kto jaka rolę na w tej firmie. Ciekawe jak idzie się w związku z tym księgowanie. Skoro interesują cua plotki, (usunięte przez administratora) Karma wraca a jak widać toksyczne z Ciebie osoba

Jestem ostatnia do pisania jakichkolwiek komentarzy, ale jak natrafiłam na te wpisy to trochę śmieszne i dziecinne - ktoś chyba ma poważny problem. Pracuje w PIK i naprawdę na nic nie narzekam, organizacja, sprzęt atmosfera w porównaniu z poprzednim miejscem pracy to kolosalny przeskok. A jak przyszedł ten nieszczęsny koronawirus to zorganizowali pracę zdalną. Wynagrodzenie ok, ale wiadomo nikt nie odmówiłby podwyżki :) Na pewno nie jest to praca dla osób które oczekują przez pół dnia plotkowania i picia kawy.

PIK

Odnosząc się do Pani wypowiedzi, w ostatnim czasie rozwiązaliśmy dwie umowy z pracownikami którzy mimo stanowiska samodzielnej księgowej nie potrafiły samodzielnie prowadzić księgowości klienta, oraz popełniały proste błędy. Możliwe że cała ta sytuacja spowodowana jest błędem jaki popełnili pracownicy PIK podczas procesu rekrutacji, w którym źle ocenili umiejętności i predyspozycje kandydata do pełnienia stanowiska samodzielnej księgowej. Możliwe że lepiej odnalazłaby się Pani na stanowisku młodszej księgowej, bądź asystentki, i wtedy miałaby Pani inne odczucia ze współpracy z naszą firmą. W roku 2019 zostało zorganizowanych 6 szkoleń, z kompetencji twardych jak i miękkich pracowników. W roku 2020 na 12 marca zaplanowane jest szkolenie z prof. Wojciechem Zajączkowskim - Wieloletni pracownik Izby Skarbowej w Łodzi i trener Ministra Finansów z zakresu podatku VAT oraz integracji europejskiej. Tak więc argument o braku szkoleń jest mocno nie trafiony z Pani strony. Co do ankiety to została specjalnie przygotowana za pośrednictwem programu do tworzenia anonimowych ankiet, tak żeby zebrać jak najbardziej szczere opinie od pracowników, oraz pracownicy których tyczyła się ocena nie zostali o tym poinformowani. Gdyby chociaż sprawdziła Pani informację o tym programie przed napisaniem tego posta to sama rozwiałaby Pani swoją wątpliwość. Jednak przecież lepiej najpierw napisać a potem pomyśleć i cokolwiek sprawdzić. Rozumiemy Pani frustrację, ale może po prostu nie posiadała Pani odpowiednich kompetencji do pracy na tym stanowisku a pracownicy PIK popełnili błąd podczas rekrutacji. I to stwierdzenie chyba wszystko by wyjaśniało.

Milka

Wypowiedź wskazuje, że jesteś sfrustrowaną osobą. Pamiętaj 'hejt' nie rozwiąże Twoich problemów emocjonalnych. Ile dajesz od siebie tyle też otrzymujesz, czy w pracy, czy też życiu prywatnym... Zastanawia mnie tylko, jak kompetentna osoba na stanowisku samodzielnej ksiegowej (podejrzewam, ze pracowałaś lub pracujesz tu) może pozwalać na 'cofanie się w rozwoju' swojej osoby????? Zresztą, ja tam te 'królowe' podziwiam za cierpliwość.. szczerze, to kierownictwa w innych firmach z tak ludzkim podejsciem do czlowieka nie spotkalam

Zostaw merytoryczną opinię o Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.?

Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.
4.1/5 Na podstawie 35 ocen.

Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.