Opinie o Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. w Łódź

Klient

NAJGORSZA FIRMA KSIĘGOWA Z JAKĄ MIAŁEM DO CZYNIENIA! Na etapie ustalania warunków współpracy wszystko wydawało się piękne i wskazywało na bardzo owocną współpracę. Niestety zaraz po podpisaniu umów kontakt z pracownikami PIK stał się bardzo utrudniony. Pracownicy skrajnie nieprofesjonalni. Obsługa mojej firmy była traktowana marginalnie, a na prośby o spotkanie otrzymywałem informację, że nie mają czasu, "bo intensywny okres". Dokumenty składane do US po terminie i wybrakowane. Przy ustalaniu warunków współpracy kilkukrotnie zostałem zapewniony, że usługa obejmuje pełną księgowość oraz obsługę kadrową członków zarządu. Po 3 miesiącach współpracy okazało się, że żadne pisma w ZUS nie zostały złożone i kadrowa niczego nie zrobiła w naszej sprawie. Gdy poprosiłem o wyjaśnienie sytuacji, Pan Piotr Zrobek - Dyrektor handlowy PIK, oznajmił, że FV za usługę nie uwzględniała obsługi kadrowej, mimo że był to ustalony od początku zakres usług. Z uwagi na ilość błędów i niedociągnięć wysłaliśmy pismo z prośbą o rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym.

tak samo
@Masakra

Miałem identyczną sytuację, nigdy więcej tej firmy księgowej. Pani Prezes Justyna nie odbiera telefów, na maile nie odpisuje, 6 miesięcy prostowania w ZUS i US po ich usługach. Dramat.

Klient

Jeśli chodzi o PIK to jedyne co mają dobrze przemyślaną to nazwę firmy, która wprowadza w błąd już od samego początku… POLSKI INSTYTUT KSIĘGOWOŚCI :) -> NAJGORSZA FIRMA Z JAKĄ MIAŁAM KIEDYKOLWIEK DO CZYNIENIA Zapowiadało się bardzo miło i rzeczowo. Trzeba przyznać, że Pan Piotr Z. jest bardzo dobrym sprzedawcą i chętnie udziela obietnic, które niestety później nie mają absolutnie żadnego pokrycia. Nasza przygoda z PIKiem zaczęła się pod koniec stycznia 2023. Podpisanie umowy i wszystkich papierów odbyło się w miarę sprawnie, choć PIK bardzo naciskał, aby podpisać kilka dokumentów in blanco, ponieważ nie było wiadomo kto będzie przypisany do naszych spraw (księgowa inna, kadrowa inna, i jeszcze kilka osób)+ jeszcze kilka dodatkowych kopii, na wypadek jakby sie cos zmienilo w trakcie roku. Bardzo nam zależało na spotkaniu online z PIKiem, aby móc poznać team, który będzie odpowiedzialny za naszą firmę, oraz przedstawić naszą obecną sytuację. W zamian dostaliśmy odpowiedź, że nie mają czasu się z nami spotkać. Ta sytuacja miala miejsce pod koniec lutego, gdy powinniśmy mieć już raport i rozliczenie spółki z poprzedniego miesiąca. Po wielu wymianach mailowych do spotkania w koncu doszlo na którym dowiedzieliśmy się że nasza księgowa się nam tylko przedstawiła po czym powiedziała, że nie może z nami rozmawiać bo ma rekrutacje i się bardzo spieszy. Ale moja negatywna opinia nie opiera się na tym, że Pani Księgowa Katarzyna G. nie miała dla nas czasu…. Pani Księgowa nie dopełniła swoich obowiązków, nie wysłała do US odpowiednich pism. US sam się do mnie odezwał, ponieważ nie mógł doprosić się biura rachunkowego o wysłanie dokumentów firmy. US poprosił również o poprawienie formularzy, gdyż PIK zrobił błędny i wpisał dane w niepoprawne rubryki. Dokumenty również były składane po czasie. Generalnie można by było przytoczyć tu kilometry dokumentów i naszych wymian mailowych z PIKiem, ale myślę, że każdy z nas ceni sobie swój czas… Zatem do brzegu…. Nasza umowa obejmowała również rozliczenia kadrowe - od stycznia do kwietnia ani jeden dokument nie został złożony przez PIK do naszego ZUSu. W PIKu nie było do kogo zadzwonić, bo każdy umywał ręce, w końcu Pani Barbara (usunięte przez administratora) zadzwoniła i powiedziała, że jeszcze ZUS nie przesłał indywidualnego numeru płatnika (który to de facto samemu można sprawdzić) i żeby się w ogóle nie spieszyć z płaceniem. Nadal nie mieliśmy jednak rozliczeń, ani choć jednej jasnej informacji jakie składki i w jakiej wysokości trzeba zapłacić do ZUSu. Nastał kwiecień, a my nie mieliśmy czystej karty w ZUSie. Po licznych próbach komunikacji z PIKiem, Pan Piotr Z. raptem poinformował nas, że FV za usługę nie uwzględniała obsługi kadrowej, mimo że był to ustalony od początku zakres usług. Po wielu mailach jednak Pani Kadrowa zabrała się za nasz case i zaczęła pytać o naszą sytuację i jak temat ugryźć, aby wszystko rozliczyć jak najszybciej. Jeśli chodzi o faktury … o tak, najchętniej to by wysłali ponaglenia zapłaty w dniu wystawienia faktury licząc na dodatek, że klient się nie zorientuje, że naliczyli jeszcze dodatkowe usługi (usługa TaxCloud - firma której współwłaścicielem jest Pan Piotr Z.). Dopiero po naszej interwencji, zmieniona została kwota na fakturze. Czyżby może próba wyłudzenia czy może niefortunny błąd? Czarę goryczy przelała wiadomość od US o kolejnych niedociągnięciach PIKu, wysłaliśmy pismo z prośbą o rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym do Pana Piotra Z. Po wielu przepychankach mailowych, udało się (chyba) wyprostować sprawy kadrowe. Ale mieliśmy jeszcze w kieszeni niezapłaconą ostatnią fakturę właśnie w obawie, że gdybyśmy ją zapłacili szybko, to nic a nic nie moglibyśmy od nich wyegzekwować. Do akcji wkroczył Pan Tomasz z działu Reklamacji. Pan Tomasz próbował swoich sił zakrzywiając rzeczywistość, ale suma sumarum musiał przyznać “Jeżeli chodzi o usługę kadrową to tu faktycznie po części przez winę systemu ZUS nastąpił problem ale w tym temacie bierzmy całość odpowiedzialności na siebie, i nie będziemy wgłębiać się w temat. Sprawy kadrowe zostaną w pełni wyjaśnione przez Panią Darię która jest z Państwem w kontakcie. Za wykonanie usługi kadrowej nie zostanie naliczona żadna opłata. Dodatkowo jeśli w tym temacie wystąpią jakieś kary czy zostaną naliczone odsetki to PIK zobowiązuje się do ich pokrycia.” System ZUS nie działał przez 4 miesiące? hehe no ale szlachetnie biorą winę na siebie! Chwała PIKowi za to! Pan Tomasz na koniec zaznaczył, że zgłosi naszą firmę w odpowiednich organach jako dłużnika, co będzie miało dla naszej firmy dość wiążący i nieprzyjemny skutek. Jeśli natomiast chodzi o przesłanie odpowiedniej dokumentacji, to nadal czekamy - Pan Tomasz niestety nie dotrzymał słowa i nie przesłał wszystkich raportów, bilansów i pozostałych dokumentów związanych z naszą spółką. Biorąc pod uwagę powyższe - NAJGORSZA FIRMA EVER DO WSPÓŁPRACY!!! Mam nadzieję, że przeczytacie opinie zanim podpiszecie z nimi umowę.

Były klient
@Klient

Ja nigdy nie byłam im nic dłużna, uciekłam po roku, jak zrozumiałam z kim mam do czynienia, narazili mnie na ogromne straty i nieprzyjemności, radzę nigdy nie wchodzić z nimi we współpracę, a jeśli już podpisaliście umowę, przez kolejne lata będziecie musieli sami prostować dziesiątki spraw w urzędach.

Witam :) znalazłam ofertę na samodzielną księgowa. Znam program symfonia, oraz jestem zaznajomiona z ustawami. W ofercie pracy nie widzę jednak stawki. Jest informacja o stabilnym zatrudnieniu.. o prężnie rozwijającej się firmie, ale zależy mi na widełkach ile na wstępie bym mogła dostać ?

Małgorzata
@@księgowa

Czyli proces rekrutacyjny pewnie bardzo dobrze ją weryfikuje?:) Ciężko się dostać do firmy? Firma faktycznie jest skłonna dobrze wynagrodzić pracownika z kompetencjami? Tobie zaproponowali od razu adekwatna stawkę? Zadowolona jesteś z zarobków? Jak tam w ogole atmosfera, nastroje u was wyglądają w biurze? Pracujecie tez hybrydowo?

KLIENT OD DAWNA

Prowadzę dużą firmę produkcyjną u nich. Wszystko w jak najlepszym porządku. Mamy coroczne audyty biegłego rewidenta i wszystko bez zarzutów. Jak księgowość to tylko w PIK ! Szczerze rekomenduję usługi Polskiego Instytutu Księgowości. KLIENT HELAX

Kamila

Jestem pracownikiem PIKu od 2019r. i nie wyobrażam sobie innego miejsca pracy! Zdobywam cenne doświadczenie i ciągle się rozwijam. Świetna atmosfera, uczciwy pracodawca oraz bardzo dobre wynagrodzenie sprawiają, że wiem, że jestem we właściwym miejscu. Jak najbardziej rekomenduje pracę w PIK!

@Kamila

Jak wygląda Twój rozwój w tej firmie? Odbywa się on przez różne szkolenia/kursy? Jeśli chodzi o wynagrodzenie, które według Ciebie jest bardzo dobre, to proszę daj znać, w jakiej wysokości ono jest. Jeśli możesz, to podaj widełki zarobków. Będę wdzięczna za każdą informację. ;)

Miglanc Nowy wpis

Przez małżeństwo z Piotrem K

Miglanc Nowy wpis

Przepraszam, pomyliłem się. Małżeństwo z Piotrem Z.

Irena Nowy wpis

Piszą, że Asystentka Księgowej ma atrakcyjne wynagrodzenie; pełne przyuczenie do pracy; możliwość zdobycia nowych kwalifikacji pod okiem doświadczonych księgowych. Już mnie prawie mają, ale jeszcze potrzeba mi wiedzieć, jakie są zarobki? Wiecie, czy komuś udało się awansować na księgową i po jakim okresie?

Damian

Nigdy ale to przenigdy nie zaczynaj współpracy z tą firmą podpisują umowę nie wywiązują się z niczego wpadniesz w same kłopoty z urzędem skarbowymi i innymi instytucjami najgorsza firma księgowa jaką kiedykolwiek można było spotkać

Jan Marek Kolarski Nowy wpis
@Damian

Damian co ty piszesz ?? Mam u nich księgowość kilku spółek. Biegły rewident robi badanie co roku i wszystko jest w należytym porządku. Pozdrawiam PIK i współczuję hejtu od anonimowych zielonych ludzików . Pewnie konkurencja.

Czy jako samodzielna księgowa pracująca dla firmy mogę uzyskać umowę na czas nieokreślony? Jakby nie patrzeć, w ogłoszeniu obiecują stabilną pracę, więc mam nadzieję, że tak. Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje.

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Masakra
@Klient

A dokumenty księgowe Państwo otrzymali? My też rozwiązaliśmy z nimi umowę z uwagi na totalny brak kompetencji i wręcz chamski kontakt z ich strony, i bujamy się już jakiś czas, czekając na całą dokumentację. Przerzucamy się tylko mailami, pan P.Z. "pogania" księgową, która okazuje się być prezesem zarządu Taxcloud. Nie ma do kogo się zwrócić o pomoc, bo w 4 literach ma nas sama "góra". Ale może pismo od prawnika ich otrzeźwi. Nie wiem, jak tak można funkcjonować na rynku i gdzie kupili te wszystkie pozytywne opinie na Google, bo aż trudno uwierzyć, że ktokolwiek jest zadowolony ze współpracy z tą firmą.

@Masakra

@Masakra Oczywiście, że bujaliśmy się z dokumentami tygodniami. Ostatecznie nowe biuro księgowe samo musiało wygenerować brakujące dokumenty.

tak samo

OnaKsięgowa

Na początku chciałabym zaznaczyć że opinia dotyczy pracy w PIK. Jestem tutaj już jakiś czas. Mogę podzielić się swoimi odczuciami co do pracy atmosfery wynagrodzenia oraz jak się tutaj znalazłam. Zacznę od początku. Pracowałam w kilku biurach wcześniej i zmieniałam pracę co kilka miesięcy ze względu na problemy komunikacyjne z przełożonymi oraz np. brakiem otrzymywania na czas wynagrodzenia. Zdarzało się też w innych biurach że byłam traktowana bez szacunku a nawet poniżana. Od kiedy przyszłam do PIK obraz pracy w BR zmienił mi się na plus. Obecnie obsługuję normalną ilość firm a nie jak we wcześniejszych biurach 50 plus. Pensja zawsze na czas. Atmosfera różnie ale raczej jest spokojnie i ok. Taka specyfika pracy. Rotację jak na tak duże biuro nie są ogromne. Dla przykładu w PIK pracuje w całej firmie pewnie gdzieś 100 osób a podczas mojej 3 letniej pracy tutaj odeszło może łącznie z 10 osób w tym 3 lub 4 osoby na urlop macierzyński. Dla porównania w innych biurach gdzie pracowałem po kilka miesięcy i pracowało tam max 20 osób potrafiło się zmienić w tym czasie 5,6 osób. Mam nadzieję że moje pozytywne odczucia pozostaną niezmienne.

Widzę, że firma poszukuje księgowej. W sieci pojawiła się oferta pracy. W ogłoszeniu wspomniano, że pracuje się tutaj w elastycznych godzinach 7-9 do 15-17. Trzeba wcześniej dać znać, o której będzie się w pracy? No i wspomniano, że praca częściowo odbywa się w systemie home office. W takim razie, ile dni pracuje się z domu?

Ustalamy sobie godziny przyjścia z góry np. będę pracować od 8-16 i tak pracujemy i taki mamy w firmie rozkład czasu pracy , jeśli chce się to zmienić nie ma problemu, a gdy np. wypadnie nam coś, cokolwiek to dzień wcześniej lub tego dnia zgłaszamy do przełożonego iż tego dnia będziemy pracować np. od 9 do 17. Także nie ma w firmie na sztywno ustalonych godzin pracy dla wszystkich i wszyscy tak pracują tylko w określonych od górnie godzinach. Co do home office, to tylko Księgowe i Samodzielne Księgowe mają takie prawo , nie ma ustalonego dnia , Ustalane wedle potrzeby pracownika. Ustalane jest to indywidualnie. Firma planuje aby wprowadzić po "sprawozdaniach: :) formę pracy home office dla Księgowych i Samodzielnych Księgowych np. 1 dzień home office w tygodniu . Projekt jest w tym momencie w fazie uzgodnień ale na pewno w przyszłości będzie zrealizowany.

8 lat

To już nie ten sam pik co osiem lat temu, bogactwo ogrania człowieka empati, dialogu, tabeli i cyferki, i to jest najważniejsze.. ????

@PIK

wszystko zależy od wiedzy doświadczenia, zapraszamy do wysłania CV. Jeśli będziemy zainteresowani rozmową nasz rekruter skontaktuje się z Panią i we wstępnej rozmowie telefonicznej udzieli wszelkich informacji.

@@PIK

A mając kilkuletnie doświadczenie, to tak mniej więcej na jaki zarobek można liczyć? Poza tym, na co zwracana jest jeszcze uwaga podczas rekrutacji? Rozjaśnijcie

@księgowa

Bardziej od doświadczenia liczy się wiedza ;)

Małgorzata
@@księgowa

Radosław Wiśniewski

Chciałbym podzielić się opinia na temat kontaktu z pracownikiem Państwa firmy, a także przestrzec innych potencjalnych klientów. Na PiK trafiłem z rekomendacji "experta w Bentleyu" , poprosiłem o kontakt i niezobowiązującą rozmowę. Skontaktował się ze mną niejaki Piotr Zrobek tzw. "Dyrektor handlowy". Pierwsza rozmowa przebiegła bezproblemowo i byłem praktycznie zdecydowany na założenie spółki przez PIK. Chciałem jednak sprawdzić z kim mam przyjemność. Postanowiłem więc wygooglowac opinie na temat tego człowieka. Kilka pierwszych opinii wskazywało na to , że człowiek ten ewidentnie mija się z prawdą i niejednokrotnie wprowadził kogoś w błąd. Mam dystans do opinii w internecie i nie dałem im wiary. Po dwoch kolejnych rozmowach telefonicznych, ktore opierały się na rozwiewaniu moich wątpliwości , byłem praktycznie zdecydowany i obiecałem , że prześle dokumenty. Niestety moja branża przechodzi gorący okres przedświąteczny i z natłoku obowiązków nie wywiązałem się z terminu przesłania dokumentów i formularza. W odpowiedzi rano otrzymałem informacje, ze Pan Piotr nie chce współpracować z człowiekiem który nie dotrzymuje terminów, że nie dorosłem do prowadzenia biznesu , a także kilka innych mało uprzejmych inwektyw itp. Wydawało mi się, zmiana firmy z jdg na sp.zoo, to nie jest zakup bułek w biedronce i pewne sprawy należy przemyśleć. Standardy który wnosi ten Pan do Państwa firmy w moim odczuciu są niedopuszczalne. Przestrzegam każdego potencjalnego klienta przed kontaktem z człowiekiem, który nazywa się "Dyrektorem". Właścicieli przestrzegam przed pracownikiem, który nie ma szacunku do przedsiębiorców czyt. potencjalnych klientów. Bardzo żałuję, że firma tak hucznie rekomendowana przez Maćka Wieczorka, dopuszcza ludzi o tak niskich kompetencjach, na stanowiska na których nigdy być nie powinni.

mądry Polak po szkodzie
@Radosław Wiśniewski

Negatywne opinie zawsze skądś się biorą. Pan Zrobek nie jest zwykłym pracownikiem tej firmy tylko współwłaścicielem i proszę mi wierzyć, że tam wszyscy są tak samo niekompetentni i niekulturalni.

Piotr Zrobek-Dyrektor Handlowy
@Radosław Wiśniewski

Odnosząc się do Pana komentarza zaczynając od początku opiszę wszystko w punktach bo nie potrafi Pan odebrać telefonu a pisze Pan wszędzie negatywne komentarze na mój temat Zablokował zresztą Pan moj numer. 1 Zglosilem sprawę do działu prawego Sprawa o nękanie zostanie zgłoszona do odpowiednich organów. Sprawa cywilna zostanie założona o naruszenie dóbr osobistych. 2 Pisze Pan o mojej niekompetencji. Sam Pan stwierdził w swoim komentarzu ze rozwiazałem wszystkie Pana wątpliwości w temacie podatkowym i był Pan zdecydowany założyć spółkę. 3 Pisze Pan że założenie spółki to nie zakup bułek w biedronce. Zgadzam się tylko dziwnym trafem zgłaszał się Pan do nas już 2 lata temu i też to samo Panu mówiłem i też wtedy nie wywiązał się Pan z naszych wspólnych ustaleń i nie dotrzymał słowa w temacie nawiązania współpracy. Teraz po raz kolejny dwu krotnie mnie Pan (usunięte przez administratora) i nie przesłał wg ustalen umowy do nawiązania współpracy 4 Pisze Pan o gorącym okresie w Pana branży. Jakiej branży? Pana firmy nigdzie nie można wyszukać. Dwa gdyby miał Pan tak mało czasu na cokolwiek to skąd czas na pisanie tych falszywych komentarzy. 5. Pisze Pan o tym że jest wiele negatywnych opini na mój temat. Proszę wskazać które opinie personalnie mnie dotyczą w takim razie Kolejna fałszywa teza. Reasumując podejrzewam że jest Pan z konkurencji lub po prostu ma Pan jakiś problem. Piotr Zrobek Polski Instytut Ksiegowosci

Piotr Zrobek-Dyrektor Handlowy
@mądry Polak po szkodzie

Że względu na fałszywe treści w komentarzu zgłaszam sprawę do organów ścigania .Nigdy nie byłem i nie jestem współwłaścicielem Polskiego Instytutu Ksiegowosci Wystarczy sprawdzić odpis Krajowy Rejestr Sadowy. W komentarzu zostało użyte moje nazwisko co dodatkowo narusza moje dobra osobiste i łamie przepisy RODO. Proszę pamiętać że nikt nie jest bezkarny oraz anonimowy w internecie.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.?

Ewcia

Na stronie internetowej firmy znalazłam ogłoszenie, w którym poszukują osoby na stanowisko Asystenta/ki Księgowej. Widzę, że pracodawca potrzebuje pracownika, który posiada status osoby uczącej się (studia zaoczne, bądź dzienne z dyspozycyjnością 40h tygodniowo). Dobrze się składa, bo studiuję stacjonarnie i potrzebuję zarobku. Jestem dostępna 40 godzin tygodniowo, ale w różnych godzinach. Czy istnieje możliwość dopasowania grafiku tak, aby nie kolidował z zajęciami? Czy jest jakaś konkretna rama czasowa, w której trzeba wykonać swoją pracę? Można pracować w weekend?

@Ewcia

Praca 40h tygodniowo tylko w godzinach pracy biura i tylko stacjonarnie. Niestety nie można pracować zdalnie, nawet jak jest się chorym, chociaż ogłoszenia mówią co innego. Wyłącznie kilka osób z przywilejami ma tą możliwość, ale na pewno nie asystentki.

To skąd ta rozbieżność w ogłoszeniu, a w realu? Jak można takie przywileje zdobyć i jakie to głównie są stanowiska?

Celina

A w jakich godzinach pracuje biuro? Standardowo 8-16? Czy może są to jakieś inne godziny? Potrzebuję wiedzieć, bo jestem studentką zaoczną, ale w piątki popołudniu mam zajęcia. Myślisz, że dałoby się tę kwestię jakoś omówić i znaleźć rozwiązanie, gdzie obydwie strony byłyby zadowolone? Tak btw. czy szefostwo jest wyrozumiałe?

Klient

Świetna firma księgowa. Polecam Każdemu !

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.?

KLIENT OD DAWNA

Klient

Najlepsza firma księgowa z jaką miałem do czynienia. Świetna atmosfera super księgowe i dział prawno podatkowy. Klient Marketing Group Sp. z.o.o

Były, niezadowolony klient
@Klient

Proszę się nie łudzić, że cokolwiek Państwo dostaniecie. Moja spółka do tej pory nie otrzymała dokumentacji księgowej (umowa rozwiązana z końcem lutego z miesięcznym okresem wypowiedzenia, czyli do końca marca), bo to co otrzymaliśmy to jakaś kpina (tylko FV przesłane do Taxcloud). W dodatku nowa księgowa po przejrzeniu sprawozdania finansowego za zeszły rok od razu zobaczyła rażące błędy. Zadzwoniła do "księgowej" z Taxcloud, niby pani prezes zarządu. Zaczęła jej zadawać masę niewygodnych pytań. Pani Justyna S-L stwierdziła, że sprawozdanie finansowe przygotowane dla nas nie miało być złożone do KRS, bo było robione na szybko, gdyż potrzebowaliśmy je do załatwienia innych spraw urzędowych. Oczywiście w mailu do nas ze sprawozdaniem nie raczyła nas poinformować, że to nie nadaje się do niczego, tylko napisała ile mamy czasu na złożenie do KRS. Nowa księgowa pytała o inne szczegóły z bilansu na koniec 2022, ale pani Justyna nie umiała na nic odpowiedzieć. Z tyłu siedział chyba pan Piotr Z. i podpowiadał, co ma mówić. Komedia! Obiecała wysłać wszystko to, co powinniśmy dostać już miesiąc wcześniej. Oczywiście nic nie wysłali. Wniosek jest jeden - NIC NIE ROBILI, nie prowadzili w ogóle ksiąg! Jak nazwać ludzi, którzy nie wykonują zlecenia zgodnie z umową, ale pobierają za to pieniądze? No jak? Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że JPK były zawsze wysyłane z opóźnieniem, a informacje o pracowniku do ZUS zostały wysłane po 2 miesiącach. Pani Justyna S-L kilka dokumentów przygotowała już po zakończeniu współpracy, kiedy zgodnie z prawem nie powinna się palcem dotknąć, bo nie miała już upoważnienia. Wierzę w to, że karma do nich wróci szybciej, niż się tego spodziewają. Pozdrawiam.

@Były, niezadowolony klient

Dziwne ze negatywne komentarze piszą klienci którzy nie płacili pieniędzy. I sprawami zajmuje się firma windykacyjna bądź sąd. Zgodnie z umowa w przypadku braku uregulowania płatności względem PIK, nie wysyłamy dokumentów do klienta na nasz koszt. Dokumenty zawsze są przygotowane do odbioru i oczekują na odbiór przez klienta w siedzibie PIK. Niestety ale pisząc negatywne komentarze nie wymuszą Państwo na nas darowania opłat za ostatnie mc prowadzenia księgowości. Obsługujemy ponad 1500 klientów dbając o odpowiednie standardy jakości obsługi klienta, ale nie będziemy tolerować i praktykować prowadzenia księgowości za darmo i nie damy się zastraszać pisaniem negatywnych komentarzu z wielu kont. Odsyłamy do komentarzy na google które są zweryfikowane i wiadomo przez kogo napisane.

@@PIK

Wg mnie te komentarze nie pochodzą od jednego klienta, a jeśli chodzi o rozliczenia naszej firmy, to nie mamy wobec Państwa długu, natomiast Państwo wobec nas tak :)

Były, niezadowolony klient
@@PIK

Drogi Panie, nie mamy ŻADNYCH zaległych fv. Za to wy nie wykonaliście pracy, za którą wam zapłaciliśmy. Proszę już przestać udawać pokrzywdzonych.

Były klient
@Klient

Czy w Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Klient

Nie sądzę. Mamy kwiecień, a nie mamy rozliczonego roku 2022. Brak sprawozdania rocznego, które było obiecane na maks. początek ubiegłego tygodnia. Brak kontaktu. Może to dlatego, że od 2023 nawiązaliśmy współpracę z inną księgowością.

@Klient

prosimy o maila na reklamacje@pik-ksiegowosc.pl wszystkie sprawozdania u klientów zostały wykonane do 31.03.2023 roku. Pytanie czy dostarczyli Państwo wszystkie dokumenty tak żeby poprawnie zamknąć rok 2022/

@Klient

Jestem w podobnej sytuacji. U mnie również nie wykonali usług za które zapłaciłem. Teraz wykręcają się mówiąc, że wystawiane przez nich FV tego nie obejmowały..... Brak informacji o rozliczeniach miesięcznych, brakujące dokumenty w US i ZUS. JEDEN WIELKI SCAM!

@Klient

dokładnie, u nas tak samo ! Cokolwiek im się pisze, że tego czy tamtego nie zrobili, to odpisują, że umowa tego nie obowiązywała :D śmiech na sali. Zastanawiam się tylko czy jest jeszcze jakaś szansa złożyć może jakąś grupową skargę i domagać się rekompensaty za ich zachowanie i brak profesjonalizmu ?

Helena

Jakiego doświadczenia firma wymaga od pracownika księgowości? Co biorą pod uwagę podczas rozmowy? Może stawiają na jakieś konkretne kompetencje czy umiejętności? Ciekawi mnie to, bo widzę, ze klienci są trochę negatywnie nastawieni. PS czy rotacja w firmie nadal jest wysoka? Mimo wszystko chciałabym aplikować do firmy :)

Krystyna

Co konkretnie masz na myśli? Bo niezadowolenie widać po tym spore i ciekawa aż jestem o co chodzi

geoclima
@Krystyna

Dużo by było pisania ale pokrótce wyjaśnie .Półtora roku prowadzili ksiegowośc naszej firmy -cyklicznie co 2 miesiace zmieniali opiekuna -rozliczali min 4 miesiące do tyłu-udostępnili program za darmo Taxcloud a teraz chcą 12000zł za używanie-właściciel na prośbę naszą wyjaśnienia tak żle prowadzonej księgowości oznajmił że nie jest księgowym itd

@geoclima

To nie jest portal , dla Klientów tylko dla pracowników. Czy może ktoś to wreszcie zrozumieć .... A tak w ogóle , to co to za firma , która przez 4 miesiące nie prowadziła ksiąg handlowych i musiała je robić do "tyłu" i jeszcze o tym pisze publicznie..... ?

masakra

No właśnie, co to za biuro rachunkowe, które olewa prowadzenie księgowości, robi masę błędów, a potem musi nadrabiać i robić korekty na kilka miesięcy do tyłu? Po to zlecamy prowadzenie ksiąg firmie się w tym specjalizującej, żeby nie musieć o tym myśleć, prowadząc firmę! Po pieniążki to pierwsi, wysyłając milion przypomnień jeszcze przed terminem płatności, ale do wykonania pracy z zakresu umowy ostatni. To za co Wy ludzie dostajecie pieniądze? Żenująca firma.

Zostaw merytoryczną opinię o Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.?

Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.
4.1/5 Na podstawie 35 ocen.

Polski Instytut Księgowości Sp. z o.o.