Getinge Group Shared Services sp. z o.o.

Kraków

Opinie o Getinge Group Shared Services sp. z o.o.

Lidia

@kilkuletni pracownik czyli, jeśli dobrze rozumiem, uważasz że ta firma jest dobrym miejscem pracy dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową. Mógłbyś powiedzieć jak wyglądają pierwsze dni/miesiące nowego pracownika? Czy może on liczyć na wdrożenie do pracy na nowym stanowisku, czy też kursy wprowadzające?

senior
@kilkuletni pracownik 29.09.2017 00:58
Z kursów wprowadzających, to jest szkolenie BHP ;) Nie ma czegoś takiego, że nowy pracownik uczestniczy w ustrukturyzowanym szk...

kilkuletni pracownik, czyli uważasz, że nie warto aplikować na seniora w tej firmie? napisz proszę jaki mają pakiet socjalny i widełki na stanowisku seniora. z góry dzięki za info.

kilkuletni pracownik
@senior 17.10.2017 15:41

Na seniorze nie wyciągniesz więcej niż 7k, chyba że będzie ich piliło żeby zatrudnić. Teraz przechodzi kolejna już fala zwolnień, specjaliści i seniorzy odchodzą, na ich miejsce przyjmują studentów. Do jednego zespołu wprawdzie zatrudnili seniorkę, czekali na nią 3 miesiące (okres wypowiedzenia), a ta jak przyszła to po 2 tygodniach złożyła wypowiedzenie - mówi chyba samo za siebie, nie? Atmosfera robi się coraz bardziej ciężka, menedżerki demotywują już samym widokiem. A o tym jak "dobrze" się dzieje, niech świadczy fakt, że pół roku temu odszedł z jednego zespołu senior i do dzisiaj robi za niego menedżerka - budżet się musi zgadzać, lepiej jest robić samemu żeby kaska wpadła za target niż zatrudnić kogoś na stanowisko za zbyt wysoką gażę. Z resztą z naszego punktu widzenia to i tak lepsze niż fakt, że w 90% przypadków w takiej sytuacji to pozostali pracownicy zostają obdarowani obowiązkami...

pawlak i kargul

pracowałem w geting przez rok, trafiłem na okres gdy firma startowała. Było super, fajna atmosfera, szkolenia, potem migracja, powrót do Krakowa, potem znowu jakieś krótsze wyjazdy do "biznesu". Odszedłem gdyż dostałem finansowo lepszą ofertę. Okres pracy w geting wspominam znakomicie, to była fajna przygoda. Nie wiem jak jest teraz. Biuro tez nawet fajne, na dole fajne patio, w olimpie dobre jedzenie, dojazd tramwajem albo rowerem dobry. Moge porownac do innych korpo w ktorych pracowalem i getinge wypada bardzo dobrze i nie porownuje tu do capgemini czy innych takich, ale do innych uwazanych za dobre shared service center. Pracowalem jako senior GL accountant, 7k

kilkuletni pracownik

Firma miała bardzo dobry początek, konkurencyjne wynagrodzenie, dobra atmosfera, dbanie o pracowników - startowali, potrzebowali reklamy, i ją sobie zrobili. Z czasem jednak pani dyrektor chciała coraz bardziej zaimponować swoim szwedzkim przełożonym i rozpoczęła cięcie kosztów. Zaczęło się od sztucznego stworzenia dodatkowych stanowiskach i teraz nie awansuje się w systemie Junior - Accountant- Senior, tylko Junior - Experienced Junior - Accountant - Exp Accountant - Senior. Wydłuża to czas awansu, a jednocześnie obniża koszty pracownika - zmyślny fortel! Awansu nie dostaje się za zaangażowanie i wiedzę, a znajomości z kierownictwem i staż pracy. Osoby bez jakiegokolwiek wykształcenia kierunkowego czy kursów, klepiące tylko kilka lat faktury AP potrafią awansować i zarabiać więcej niż ci wykształceni i zasługujący na to. Jeżeli jednak do awansu dochodzi, to kwoty są śmieszne. Organizowane są co prawda szkolenia, ale pracownicy wysyłani są na nie bezmyślnie. Np. szkolenia z rachunkowości - zrobiono jeden poziom, na który obowiązkowo poszli wszyscy, więc połowa osób (ci po studiach finansowych) się nudziła, a połowa nie miała pojęcia o czym jest mowa. Ale kasa na kurs poszła, więc pracownik powinien się cieszyć, że był, że firma stwarza możliwości! Jeśli chodzi o same procesy, to z kilkoma wyjątkami, do Polski przeniesiono "linię produkcyjną" księgowości. Głównie działy AP i część obszarów AR. Praca na GL wygląda głównie tak, że klepie się księgowania na zlecenie biznesu, a na zamknięcie wklepuje się do systemu raporty, również przygotowane przez biznes, a wkład intelektualny pracownika ogranicza się do uzgadniania kont. Do tego dochodzą kolejne pomysły usprawniające kierownictwa: mierzenie czasu procesów, kontrola każdego księgowania przez TL (nawet wykonywanego przez Seniora...), itd. Firmę można polecić z pewnością stażystom (konkurencyjne stawki na umowie zlecenie) i juniorom, ale osoby chcące pracować na wyższych stanowiskach nie mają tutaj czego szukać.

gg

firma spoko, korpo jakich w KRK wiele (oczywiście jest w KRK sporo gorszych, znajdą się pewnie i lepsze), płaca przyzwoita (ale bez szału), że tak powiem "średnia półka", socjal taki sobie (standardowy pakiet), stanowiska normalne jak to w księgowości - zależy gdzie trafisz to będziesz mieć sporo pracy albo i luz przez pół miesiąca z kilkoma dniami zamknięcia, które trzeba przetrwać. Atmosfera też zależy od teamu: w jednym jest spoko, w innym trochę sztywno (bo np. mają tyle roboty że nie mają czasu na fun), no ale zależy co komu pasuje. HR nie odpowiadają bo pewnie nie nadążają z robotą... może nie chcą mówić NIE, jeśli za miesiąc będą potrzebować kolejną osobę na podobne stanowisko (?) i jeszcze się odezwą. Ogólnie - polecam, sama jestem zadowolona.

Migotka
@gg 24.10.2016 23:45

Hej, a mogę wiedzieć, na jakim stanowisku pracujesz ?

@gość no ale przecież jest tak ze oni z firmy z cala pewnoscia odzywaja się tylko do wybranych osob do tych z którymi chcą podjąć wspolprace tak mi się przynajmniej wydaje nie sadze żeby odzywali się do każdej ososby która wziela udział w procesie rekrutacji

A.

Strasznie mnie wkurza, jak wchodzę znaleźć opinie na temat jakiejś firmy i przeszło połowa jest pisana przez hr-owców tej firmy, udających niby zainteresowanych kandydatów z wyjątkowo szeroką wiedzą na temat wszystkich stanowisk, na które obecnie trwają rekrutacje. Co druga strona z opiniami na goworku to ma, to jakiś pieroński trend - robić firmie sztuczny pozytywny image. Jak ktoś jest wystarczająco kumaty i sprawdził na goworku niejedną firmę, to wyhacza takie fejki bez większego problemu. Koszmarek. Tutaj oczywiście też tak jest.

gosc

dzial HR-brak informacji zwrotnej-srednio profesjonalne podejscie-bralam udzial w procesie rekrutacyjnym w kwietniu i do tej pory zero odpowiedzi

Gosc

Ja dostałam maila z informacja o negatywnym wyniku procesu rekrutacji ale dopiero po miesiacu.

Milena

Po rozmowie kwalifikacyjnej brak kontaktu z działem HR, głucha cisza, zero informacji.

ad

Ktoś wie, ile można zarobić na stanowisku AP Accountant?

Ak

Czy ktoś miał okazję odbywać praktyki/staż w tej firmie? Na jakim poziomie są mniej-więcej zarobki (nie tylko jeśli chodzi o staż, ale też o stanowisko specjalisty)?

Gosc

Jakie pytania pojawiaja sie na rozmowie rekrutacyjnej?

Kasia

Kompletny brak profesjonalizmu ze strony działu HR... poinformowanie o wyniku rekrutacji , rowniez negatywnym, powinno być standardem dla każdej firmy chcącej mieć jakikolwiek prestiż wśród pracodawców na rynku. Zwłaszcza, że konkurencja na rynku centrów świadczących podobne usługi jest spora i sądząc po rozmiarach rekrutacji, która prowadzą od paru miesięcy, wcale nie są tak obleganą przez potencjalnych pracowników firmą... co do samej rozmowy: wyjątkowo niepozytywne wrażenie, atmosfera najgorsza ze wszystkich rozmów rekrutacyjnych, na których byłam w swoim życiu, niektóre pytania niemajace związku z pracą. W skrócie, odradzam zatrudnianie się w tej firmie, jeśli tak ma wyglądać ich podejście do pracownika.

ola

Czy mógłby ktoś napisać jak wygląda atmosfera w firmie w Krakowie? Jakie są zarobki, jak wygląda proces rekrutacji?

Wiesz coś na temat firmy Getinge Group Shared Services sp. z o.o., charakteru i warunków pracy? Napisz nam czy warto podjąć zatrudnienie u tego pracodawcy.

Zostaw opinię o Getinge Group Shared Services sp. z o.o. - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Getinge Group Shared Services sp. z o.o.