Opinie o DVL Progres Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DVL Progres Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie DVL Progres Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DVL Progres Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Obserwator

DVL usunęło ze swojej strony www zakładkę "Aktualności" - chyba sami doszli do wniosku, że takie opóźnienie to już gruba przesada.

@Obserwator

A czy wiadomo coś jak idą postępy budynków B4 i B5?

@Klient

prace są wstrzymane! nikt nic nie robi. także życzę cierpliwości i powodzenia.

@doradca

@doradca Witam! Dziękuję za odpowiedź. A co jest powodem, że prace są wstrzymane w B4 i B5? Pandemia wprowadza wiele restrykcji jednak bez przesady.

były
@Klient

Tu nie chodzi o pandemie , b4-5-6 raczej nie beda wczesniej niż 2022 , budowa cała stoi, nie pisze tego ze złośliwości tylko z tego co widać na budowie . Nadal etap 1 nie jest skończony, ani aktów nie ma, ani piwnic, a jest listopad prawie ,dramat ta budowa .

@były

Dokładnie, organizacyjna porażka. Nie ma tam nikogo, kto poczuwa się do odpowiedzialności żeby doprowadzić budowę do końca.

@były

@Klient

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o? ludzie żądajmy od dewelopera planu prac z terminami w celu ukończenia budowy b4, b5. klatki są niewykończone jak mamy remontować mieszkania od stycznia jak nie ma wylewek, drzwi, kaloryferów , my tam nie wejdziemy w lecie 2021

Anika
@zdegustowany

Proszę nie odbierać mieszkań wczesniej według protokołu to nic nie da.. to nic nie przyspieszy!! remont mieszkania nie bedzie trwał pół roku, a na pewno nie wejdziecie wczesniej niż listopad 2021( oby)! Ludzie czytajcie opinie w internecie to Wam dużo pomoże, to nie konkurencja tu pisze, ale klienci. I Wy z etapu II mogliście to przewidzieć widząc etap I.

Megamocny
@Anika

Dokładnie. Przed latem 2021 nie ma sensu nic odbierać. Mokry tynk będziecie gipsować ? dla developera to na reke gdy podpiszecie protokół i zaczniecie remont. Nie dostanie kar a przecież nie odstąpicie od umowy jeżeli wykończone mieszkanie. Coś tam sie dzieje na tych budynkach ale front robot jest żenujący. Dokładnie to samo co na pierwszym etapie

klient

Może dvl poinformuje o przebiegu prac na kolejnych budynkach b4,b5,b6 na stronie aktualności nie ma zdjęć od dokładnie 2018 r listopada. Kontakt z klientami jest beznadziejny. Roboty opóźnione. Gdzie sa ekipy budowlane i " piniądze "

Tadzik

Deweloper na naprawdę wysokim poziomie. Mieszkania buduje w wysokim standardzie i dobrej lokalizacji. Pracownicy na budowie bardzo mili a jest to ważne gdyż mieliśmy możliwość ustalić ścianki działowe, elektrykę i hydraulikę w naszym mieszkaniu więc wymagało to kilku spotkań i konsultacji. Lekkie opóźnienia są ale to zrozumiałe przy tak dużej inwestycji, liczyłem się z tym. Ogólnie firma na duży plus! Nie mogę się doczekać kiedy tam zamieszkam!

@Tadzik

LEKKIE opóźnienie to by było 3 miesiące!!! więc jeśli ktoś pisze opinie to rzetelną. Developer jest tylko nastawiony na ilość a nie na jakość ponieważ zaczął, by jeden blok i go skończył i a nie trzy nie skończone a dwa kolejne w budowie... prowizorka i niekompetencja pracowników. W blokach panuje (usunięte przez administratora) niepozamiatane klatki schodowe, kiepy i butelki po alkoholu, więc proszę nie pisać o wysokim standardzie bo standard tworzą ludzie.

mAREK
@Adam

Popieram,nieład straszny na klatkach , kafelki zrobione na podłodze, a ekipy budowlane w butach z blota piasku itd. chodza , nie wyobrazam sobie tych kafelek jak one będą wyglądały , albo jak JUZ wyglądają , rok pracownicy budowlani tak chodzą po zrobionych juz kafelkach , totalna porażka developera .Developer kłamie i wciska ludziom kity w żywe oczy,totalna paranoja ten developer .

gość
@mAREK

Dokładnie wszystko się zgadza tak to wygląda , dodam tylko że terminy oddania mieszkań są już przesunięte o rok

Norbert
@gość

Dokładnie . To jest jakaś paranoja. Po co kładli te płytki jeżeli prace budowalne nie skończone a oni nie mieli zamiaru ich zabezpieczyć ? Deweloper buduje kolejne 3 budynki a nie skończył jeszcze 3 które rozpoczął. Kto jest na budowie ten widzi jaki wygląda „front” robót (lub jego brak). Od roku na klatkach wiele się nie zmieniło. Tynki, wylewki to jest masakra. Normalnym jest, że komuś wyjdzie krzywo ściana, ale SINUSOIDA!!! To już jest przegięcie. Niedowiarków zapraszam do mnie na mieszkanie. Ostrzegam, że widok nie dla ludzi o słabym sercu. Bardzo proszę o kontakt ludzi, którzy podobnie jak ja, czują się (usunięte przez administratora) przez dewelopera. To jest niedopuszczalne, że ludzie musza rok dłużej wynajmować swoje mieszkania a deweloper robi sobie nic z tego.

zawiedziona
@Norbert

Również kupiłam mieszkanie w jednym z budynków. Prace budowlane są przeciągane w nieskończoność, tłumaczenia dewelopera niespójne, a zapewnienia dotyczące ostatecznych terminów nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Obecnie odbiór budynków faktycznie jest już rok po terminie mimo wielkich obietnic i zapewnień o "skończeniu budowy nawet przed czasem". Jestem w stanie dużo zrozumieć, ale ta sytuacja przerasta wszelkie granice tolerancji. (usunięte przez administratora) Norbercie oraz wszystkie pozostałe Osoby będące w podobnej sytuacji do mojej zapraszam do kontaktu: (usunięte przez administratora)

adam
@gość

termin przesunięty o rok a tłumaczenie pismami od dewelopera to zła pogoda buhahaha serio?!

@adam

teraz będzie koronowirus heh

zdegustowany

przy dobrych wiatrach czerwiec/lipiec. Deweloper jest w lesie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, a dopiero po tym terminie można przystąpić do aktów własności. Mają roczne opóźnienie z którego sobie nic nie robią. Klatki schodowe w opłakanym stanie, tereny wokół bloków już dawno powinny być zagospodarowane a roboty idą jak krew z nosa. Pan Amadeusz który odpowiada za mieszkania uprawia "tu mi wisizm" udzielając wyuczone: "nie wiem, nie znam się, nie ja za to odpowiadam". Jakość mieszkań względna- chyba zależy która ekipa robiła. Czy wszyscy, którzy kupili swoje M, nabrali się na piękne obietnice cudownego zagospodarowania terenów przyległych?

eugeniusz
@zdegustowany

czy nowy termin oddania budowy jest juz potwierdzony ? ktos wie czy developer w jakis sposob nam to zrekompensuje ?

M.
@eugeniusz

Zrekompensuje jedynie marnymi odsetkami o których mowa w umowie od których odliczy opłaty za media ...

@eugeniusz

@aneta, Takie informację uzyskałem 2-3 tyg. temu od p. Amadeusza, później potwierdziła je p. Michalina. Budowa od roku powinna być zakończona, a teraz pewnie będą się zasłaniać koronawirusem. Brak słów...

zawiedzionY
@zdegustowany

Kary dla developera są śmieszne , więc kara ok (usunięte przez administratora)zł na miesiąc za opóźnienie to jest żadna kara , tym bardziej, ze w umowie jak ktoś odebral mieszkanie do remontu to NIE OBOWIĄZUJE juz rekompensata od strony developera !!! Także nie możemy tu mówic o jakichś karach dla developera bo praktycznie większość już remontuje sobie mieszkania. Aż żałuje że mam do czynienia z tą firmą.

@zdegustowany

Zagospodarowanie terenu owszem idzie jak krew z nosa, ale co się dziwicie jeśli na budowie nie ma już nikogo o godz. 16.00. Pogoda sprzyja,a dzień jest coraz dłuższy. Na prawdę nie rozumiem podejścia dewelopera. Nie zdziwię się jak poniżej Bud max szybciej wybuduje bloki.

Łuki

Jak mają kończyć jeżeli teraz mają drugi kompleks w zarzeczu na głowie ? Przecież samo się to nie sprzeda.

Max

Jakie mamy możliwości wyegzekwowania rzetelnej pracy i terminów od developera ? ktoś wie?

Peter
@Tadzik

Baaaardzo mili każdy po kielichu jest mily:)

BOB
@Tadzik

Tadzik chyba nie mówimy o tej samej budowie, albo śnisz.

luka
@Tadzik

Tadziu?? dalej jesteś zachwycony budową? i lekkim opóźnieniem! haha

@zdegustowany

I czerwiec minął i dalej nie mieszkamy! Pewnie długo tam jeszcze nie zamieszkamy? Wprost nie do uwierzenia, jaka niekompetencja panuje w tej firmie. A Pana Amadeusza mam nadzieję już nie spotkać więcej, niech już zostaną na B4 - B6.

ciekawki
@Tadzik

Tadzik nadal podtrzymujesz zdanie nt. dewelopera?

Kama2

Ja jestem bardzo zadowolona - widzieliście jaka ładna kostka brukowa? Widać, że nie była najtańsza i kamień na elewacji też robi super robotę. Szkoda, że zadowoleni sąsiedzi nie napiszą komentarza, a w internecie niestety zawsze przeważają negatywne informacje.

nick

może ładna kostka fakt :) Ale ile można ją kłaść

Zawiedziona
@Kama2

Super, że ładna i swietnie, że nie jest najtańsza - w końcu za to płacimy. Byłoby jeszcze lepiej gdyby ta świetna kostka i mieszkania były już prawnie własnością mieszkańców i prace były zrobione na czas ... szkoda że w internecie wcześniej nie było właśnie takich komentarzy, może to dałoby potencjalnym kupującym pewien obraz sytuacji ...

znajomy
@Kama2

a gdzie Chodnik na tej kostce ? ludzie z dziećmi po "drodze" będą wchodzić do mieszkania, na parking?

Jan
@znajomy

Sam jestem ciekawy gdzie są chodniki na tym osiedlu , tylko widac droge i miejsca postojowe a gdzie te chodniki ?

Wojciech
@Kama2

Od poniedziałku zaś nikogo niema..nikt nie kładzie ładnej kostki?!Ciekawe czemu nikt nic nie robi? To już serio przestaje być śmieszne!!!

Antyfan kostki brukowej
@Kama2

A widziałaś, jak się ta super kostka kruszy, albo jak sie popodnosiły niektóre z nich? Możesz sobie obejrzeć, pół roku mineło od jej polozenia i juz wyglada zle.

Alicja
@Antyfan kostki brukowej

Kostka to nic.. Domofon nie działa jak popada, śmietnik stoi w kałuży nie można wyrzucić śmieci. Drzwi zewnętrzne już są popsute. Pracownicy -budowlancy dalej panoszą się po blokach już zamieszkałych w garażach zrobili sobie kanciapy. Wszędzie walaja się nie do pałki. Nie ma chodników. Brama wjazdowa(wieczorna) tak Trzeszczy że współczuję osobom które mieszkają na przeciwko. A tablica korkową w blokach służy na donosy od dewelopera

@Alicja

A co na to Deweloper? Czy naprawiane są te rzeczy? Jestem przerażona tymi opóźnieniami. Kupują mieszkanie wszystko super, a teraz? II etap nie ma nawet skończonej elewacji. Czy wiedzą Państwo kiedy ona będzie dokończona?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w DVL Progres Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Przedstawiciel Regionalny ds. pozyskiwania gruntów
Katowice
Green Volt Konrad Rakowski
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
Damian

A co myślicie o inwestycji w Żywcu Laguna Beskidów? Czy ktoś też tam kupuje od nich mieszkanie?

JaNie
@Damian

Ja tam myślę że każda inwestycja tego dewelopera będzie wyglądała dokładnie tak samo. Czyli - koszmar.

Zawiedziona

Drugi etap zakończenia budowy aktualnie wg pisma od Dewelopera jest opóźniony o rok. Jeżeli chodzi o terminy są one ciagle przekładane. Zaczynam już powoli wątpić w zakończenie tej budowy. Opóźnienia są ogromne! Jeżeli chodziło o pieniądze za mieszkanie terminy na zapłatę były bardzo krótkie. Gdybym wcześniej to wiedziała kupiłabym mieszkanie na innym osiedlu. Czuję ogromny zawód.

@Zawiedziona

budowa się skończy tylko z duuużym opóźnieniem. Ludzie co chcieli wykańczać i wynajmować mieszkania są trochę rozczarowani i wcale się nie dziwie. Najgorszy i najbardziej niezorganizowany deweloper !!!

nowy klient

Dzięki wielkie za wszystkie wpisy na temat tej firmy ,są dosłownie beznadziejne ale pomocne a co za tym idzie nie skorzystam z ich usług i nie zakupię u nich mojego wymarzonego M

@nowy klient

Nie tylko ty. My również się nie zdecydujemy.

@Marek

ale szkoda będziemy tęsknić. jak ktoś uzależnia kupno mieszkania od opinii na goworku to gratuluje rozumu.

mieszkaniec
@doradca

czyżby "obiektywny" @doradca był pracownikiem dewelopera? bo to w ich stylu jest wybielanie swojej winy i przerzucanie na innych- nawet na klientów.

Nie-klient
@nowy klient

Kiedy jakis czas temu zadzwonilem do DVL zeby zapytać o mieszkanie, mila rozmowa skonczyla sie kiedy poruszyłem temat opóźnień... Najlepiej jak Klient o nic nie pyta, niczego nie wymaga, tylko wplaci kase i grzecznie czeka. Oj nie robi sie tak biznesów w XXI wieku, oj nie...

@doradca

Doradco Tobie by tak było też fajnie żyć z uczuciem że sprzedałeś swoje stare mieszkanie i nie masz gdzie mieszkać bo opóźnienie zaraz sięgnie 2 lat ? albo placisz kredyt od 2 lat za to czego nie masz ? albo musisz mieszkac u kogos bo musiales oddac stare mieszkanie nowemu kupcowi bo developer Cie (usunięte przez administratora) ? Moze postaw się w postaci kupującego a nie w postaci pajaca ? Wszystko co jest wypisane to jest prawdą i tylko pracownicy biura DVL wypisują tu pozytywne opinie, pracownicy fizyczni na pewno nie napisali tu żadnego komentarza .

doradca

W każdą transakcje finansową jest wpisane ryzyko i liczyć musi się z tym każdy. Nie ma znaczenia czy bierzesz kredyt czy kupujesz za gotówkę czy budujesz jako deweloper czy jesteś klientem. Nikt nikogo nie zwalnia z myślenia! Gdyby DVL lepiej przygotował się do inwestycji problemów było by mniej a klienci ponieśli by mniejsze straty. Następnym razem proszę lepiej przeanalizować dewelopera i mimo wszystko założyć czarny scenariusz nawet 2 letnie opóźnienie. Pewnie DVL też ponosi straty i nie przewidział tak dużego ryzyka. I przeliczył swoje możliwości. Nie pozostaje nam nic innego tylko czekać a nie wylewać swoich gorzkich żali na goworku czy fb. Na Święta Bożego Narodzenia wszyscy będziemy już w swoich mieszkaniach na kwarantannie. Pozdrawiam pajaco - doradca.

Ekspert
@doradca

Jasne, problem polega na tym ze Klient analizował ryzyko 2-3 lata do przodu, a deweloper jest tak słaby ze nie potrafi zaplanować budowy 2 tygodnie do przodu. Poziom mierny... Osoby które to czytają są w o tyle lepszej sytuacji, że widzą poziom ryzyka. DVL = wysokie (bardzo wysokie) ryzyko. Ryzyko nie warte ani grosza.

@doradca

Żale na gowork czy fb, to jest możliwość dla potencjalnych klientów by mogli faktycznie przeanalizować dewelopera, bo jaka inną mają możliwość? Jedynie przy zakupie mieszkania na kredyt, możesz się coś dowiedzieć od doradcy w banku, ale to też się dowiesz jak masz już wszystko podpisane, że z tym deweloperem mają dużo problemów. Od samego dewelopera nie dowiesz się jaki mają planowany termin zakończenia budowy , bo nie są wstanie przewidzieć niczego! A to deweloper powinien założyć już na samym początku datę zakończenia inwestycji, jeśli na internecie widnieją kolejne ogłoszenia z 2 etapu zakończenie budowy to październik, to już jest (usunięte przez administratora) dewelopera, jeśli 1 etap nie jest zakończony.

@klient

czyli jednak żale. weź się kliencie do działania. piszesz o inwestycji siewna to trzeba było dokonać innego wyboru w 2018 roku ale co cena na sarnim była niższa? przestań narzekać masz kilka rozwiązań: 1. rozwiązanie umowy - kase masz i możesz kupić na Siewnej 2. sprawa w sądzie - to będzie ciężkie przejście z autopsji znam Murapol 3. sprzedaż mieszkania po odbiorze żebyś nie miał złych wspomnień , trochę też zarobisz na różnicach cen 4. czekać do odbioru i nie tracić energii i zdrowia bo tego nie odda Ci żaden deweloper ani żadne pieniądze nie wynagrodzą. pozdrowienia dla małżonki

Bolek
@doradca

Jak juz kolega wspominal, to nie są zale tylko przestroga dla kolejnych kupujących. Wszystkie te opcje są nam dobrze znane. Pewnie doczekamy odbioru, zamieszkamy, w międzyczasie zgodnie z Twoją sugestią złozymy pozew i bedziemy się szarpać z niekopmetentną firmą deweloperską . A wiele osób które tutaj trafiły zaoszczędzą sobie czasu, nerwów, pieniędzy.

Ola
@doradca

drogi doradco, zapraszamy na grupę na FB. Opisz nam sytuację z Murapolem, żebyśmy mogli dobrze przygotować się pod DVL. Czekamy na kontakt! Z góry dzięki.

@Bolek

BB to bardzo hermetyczne środowisko każdy zna każdego. Murapol ma całe biuro prawnicze. Deweloperzy są dobrze przygotowani do takich spraw. Adwokaci sami decydują czy im się opłaca podjąć sprawy a poza tym nie wchodzą sobie o tak na teren innych - solidarność adwokacka. Jedna wielka sitwa! tyle w temacie. przestroga dla kupujących ludzie szybką zapominają i dalej robią to samo. Deweloperzy sterują podażą mieszkań przez co wpływają na popyt. Chętnych na zakup mieszkania jest wielu w obecnej sytuacji. i to za gotówkę.

@doradca

Drogi doradco, pięknie wszystko podsumowałeś.wielkie dzięki. może podsumujesz, albo raczej odpowiesz czemu DVL ma takie opóźnienia, czemu na budowie są dwie osoby robiące ogrodzenie( pomimo takich opóźnień), czemu niema ekipy, która skończy prace? Proszę odpowiedz bo ja nie uzyskałem odpowiedzi w biurze. I to nie zamknięte urzędy wstrzymują odbiory, bo urzędy już zaczynają funkcjonować. Kompletowanie dokumentacji przez trzy miesiące to dla mnie żadne wytłumczenie( był na to czas). Ludzie są zmęczeni czekaniem!!! Po prostu wystarczyło napisać JEDNO pismo (a nie trzy pisma co dwa miesiące z inna datą) z szczerą odpowiedzią, a nie mydlić oczy na zebraniu w hotelu, że terminy będą bez zmian, żebyśmy nie zrezygnowali. Pozdrawiam całą rodzinę.

@doradca

Dzwoniłam jakiś czas temu do DVL, zostały mieszkania z etapu drugiego. Bardzo miła Pani odebrała telefon. Zrezygnowałam jak usłyszałam, że interesuje ich tylko klient gotówkowy. Wstrzymałabym się z opinią, że za gotówkę ludzie kupują mieszkania dla siebie. To nie była jedyna przyczyna mojej rezygnacji,poczytałam opinie na internecie i byłam zobaczyć miejsce. Na miejscu nie dzieje się nic, pomyślałam że jednak to prawda co piszą w internecie. Co nie zmienia faktu, że miejsce w Bielsku jedno z lepszych. Nie chciałabym przechodzić tego samego co inni..

@klient

nie jestem rzecznikiem DVL-a .

Mieszkaniec
@Karolina

Mi Pani powiedziała że trzeba było kupić mieszkanie za gotówkę a nie na kredyt nie było by problemów z bankiem przez opóźnienia. Szkoda że tak to wszystko wygląda a miało być tak pięknie...

@doradca

A tak piszesz jakbyś był rzecznikiem DVL. Co nie wygodne pytania?

@klient

ok. jestem rzecznikiem i pytanie niewygodne i nie udzielam odpowiedzi. obraziłem się.

Oburzony
@Mieszkaniec

Podejscie dewelopera OBURZAJĄCE. Cale szczescie są jeszcze inne firmy, o lepszej opinii. Bardziej profesjonalne, z lepszym podejściem do Klienta. DVL uczciwie zapracował sobie na tak skrajnie negatywne opinie...

Kredytobiorca
@Karolina

Haha, jak czytam to nie wierzę:) teraz DVL jest zainteresowany tylko klientem gotówkowym, a jak zaczynali sprzedawać to sami pomagali przy zaciąganiu kredytu :) sprawdzony doradca kredytowy, Pan G., potem operat szacunkowy przez poleconego rzeczoznawcę, zakumplowany notariusz... No po prostu jakaś parodia:) Kto może niech się trzyma z daleka!

@Kredytobiorca

Dzwonilam miesiąc temu i były dwa mieszkania do sprzedania w B4-B5 II etap i Pani powiedziała, że tylko gotówka.Niestety nie byłam w stanie tak zapłacić. Dlatego wybrałam inne osiedle i jestem bardzo zadowolona, bardzo dobre podejście do klienta.

@doradca

jeśli @doradca pracuję lub działa w imieniu dewelopera DVL, to może się przedstawi z imienia i nazwiska?

Paula
@Ola

Jestem niezadowolona klientką. O jaką grupę na FB chodzi?

@Paula

Teraz, po oddaniu budynków do uzytkowania negatywne komentarze pod adresem DVL możemy wymieniać na korytarzu;)

@Wojtek

A potencjalnych nabywców ostrzegać tutaj

paperdot

Zastawiam się nad kupnem mieszkania, trochę się wstrzymałem z decyzją ze względu na opinie w necie i tak z ciekawości sprawdziłem opinie na temat innych deweloperów w Bielsku i zastanawia mnie dlaczego inni nie mają wcale negatywnych wpisów? Słyszał ktoś o notorycznym zalewaniu garaży na osiedlu słoneczne bulwar Murapolu czy o pękniętym stropie i zalanym podziemiu w apartamentowych olszówka budmaxu? Ponoć musieli wyprowadzać ludzi, którzy już mieszkali... Dziwne, że nie ma nic na ten temat w necie... ktoś coś słyszał na te tematy? Byłem oglądać inwestycje po sąsiedzku i szczerze mówiąc wole Green Park, moją wybrankę urzekło ogrodzenie i te podświetlenia drzew, jakość też wydaje się dobra i ogólnie to osiedle najbardziej nam się podoba i teraz nie wiemy czy zaryzykować czy szukać gdzie indziej?

@paperdot

Może dlatego, że inni deweloperzy szanują Klientów i nawet w przypadku problemów potrafią się z nimi dogadać? A nie to, co w DVL - zabrać kasę, a potem olewać nabywców przez ponad rok... Jeśli lubisz ryzyko - spróbuj. Może będziesz miał więcej szczęścia niż setki obecnych Klientów którzy posiwieli przez DVL i musieli zreorganizować sobie życie na ten czas.

Doradca
@paperdot

Jeśli weźmiesz poprawkę + rok, dwa lata na datę deklarowaną przez DVL i jest to dla Ciebie akceptowalne, to czemu nie. Jak Wam się z wybranką nie spieszy, to czekajcie.

Szczęśliwy mieszkaniec
@paperdot

Ja jestem bardzo zadowolony! Od dzisiaj mogę mieszkać, budynki przeszły odbiory. Co prawda nie mam ciepłej wody, smieci muszę wozić do rodziny, winda jest out of service, nie mam ani klucza ani kodu do budynku i zamurowano mi wejście do garażu, ale to NIC przy tym jak piękne mamy ogrodzenie. Zakup mieszkania od DVL to wspaniała decyzja - warto było czekać na to wspaniałe ogrodzenie.

@paperdot

Bardzo mocno się zastanów bo to loteria.

@paperdot

Zastanawiam się kto tak zachwala ogrodzenie czyżby sam wykonawca albo projektant ogrodzenia , zadufana osoba , która myśli , że zrobiła arcydzieło ? jeśli przy wyborze mieszkania zastanawiasz się nad ogrodzeniem i podświetleniem brzóz to może sobie kupcie tylko ogródek i zamieszkajcie w namiocie. to dopiero będzie green park. Widać świetnie się orientujesz w rynku deweloperskim więc napewno ktoś z firmy? może dział sprzedaży albo marketingu?

@paperdot

Osiedle i miejsce bardzo ładne mieszkania przypuszczam też Ale ryzyko czy w ogóle dostanę to mieszkanie jeszcze wieksze ,więc my na razie się wstrzymujemy z kupnem mieszkania ta tym osiedlu za dużo niewiadomych .

@paperdot

Też słychać i piszą o innych deweloperach , o problemach z nowymi osiedlami o różnych niedoróbkach czy reklamacjach.Ale.takich cyrków niekompetencji, opóźnień ,ignorancji jak z Tym deweloperem to nie widzi się nigdzie

@Klient

Dokładnie tak. Miejsce ładne, bloki zostawiają wiele do życzenia ( zobaczymy jak będziemy się użerać z reklamacjami ) zarządzanie budową zostawia wiele do życzenia.!!! Czy widział ktoś kiedyś kierownika budowy i z nim rozmawiał. ? Widać po prowadzeniu budowy (usunięte przez administratora)nie panuje na całym tym bałaganem.

Basia

Witam.Jestem zainteresowana informacja na temat tego Developera.Zastanawiam się nad kupnem ale jak słyszę opinie to już sama niewiem.Czy ktoś może mi pomóc?

@Basia

Dzień dobry. Powiem obiektywnie deweloper przykłada się do jakości , nie buduje z bylejakich materiałów. Położenie i tereny wokół atrakcyjne , brak ruchu samochodów ( nie będzie drogi przelotowej ) zieleń , blisko do rozjadów. Wygląd samego osiedla będzie robić wrażenie. Problemy są na każdej budowie bez względu czy jest Koronawirus czy nie. Wszyscy są już zdenerwowani przedłużającym się oddaniem budynków do zamieszkania. Jeśli ma Pani czas to polecam . W tej chwili kupująć będzie Pani krócej czekać. Jednak do Pani należy decyzja i warto decyzję wypośrodkować. Wszyscy narzekają ale nikt nie rezygnuje więc ...pozdrawiam

@doradca

Na pewno można się zgodzić z tym, że położenie jest na duży plus.Ludzie narzekają, bo czekają bardzo długo na odbiór. Pojawiają ogłoszenia sprzedaży mieszkań I etapu od osób prywatnych, którzy rezygnują.

@Basia

Zgadzam się, że połozenie ok. Glównym problemem jest ciągłe "sciemnianie" dewelopera na temat daty oddania budynków. Jest to bardzo problematyczne, jeżeli chce Pani finansować zakup z kredytu (daty deklarowane przed DVL kompletnie nie zgadzają się z rzeczywistoscia). Kontakt z deweloperwm jest bardzo zły. Jeśli chodzi o temrin oddania drugiego etapu to gwarantuję, że nie będzie to grudzień tego roku. Być może, przy dobrycj wiatrach, grudzień 2021.

@doradca

Nikt nie rezygnuje, ponieważ od czerwca zeszłego roku deweloper wysłał chyba 6 pism na kazdym z nich twierdząc, ze do końca tylko 2 miesiące... deweloper uczciwy nie jest, i to jest fakt którego nie da się podwazyć.

@doradca

Co do zieleni, w tym momencie owszem. Niedługo okolica się zabuduje, więc nie decydował bym na podstawie zieleni. Kiedy kupowałem mieszkanie DVL zachwalał widok na trzy lipki. Kilka miesiecy pozniej zaslonili mi widok kolejnymi budynkami. Kolejny dowód na nieuczciwość i manipulacje :) Ale moze kazdy deweloper tak ma...?

@klient

coś mi się wydaje , że to są ludzie zajmujący się zakupem , remontem i sprzedażą mieszkań. Wolny rynek. Fakt Deweloper opóźnia oddanie budynku i to jest minus. Reszta to normalne prawa rynku gdzie również zawarte są środki do egzekwowania swoich roszczeń.

Inny klient
@doradca

Potwierdzam informację od klienta, osoby o których wiem rezygnują ponieważ skończyła im się cierpliwość i chcą odzyskać swoje pieniądze. Poza tym sprzedanie mieszkania do którego nie ma się nabytego prawa własności (budowa nieukonczona, brak aktów notarialnych) to chyba nie jest standardowa procedura...?

sama prawda
@doradca

Doradco skąd wiesz ze nikt nie rezygnuje ? Nie wprowadzaj tu ludzi w błąd, bo mógłbym podać parę mieszkań co były do sprzedania, bo zrezygnowali, wprowadzasz ludzi w błąd, Twoje komentarze nie maja nic wspólnego z rzeczywistością. Moim zdaniem masz powiązania z DVL GROUP. Zacznij pisać prawdę.kilka osob zrezygnowało z etapu 1 i 2 i były ogłoszenia na te mieszkania. Developer jak zwykle nie prowadzi projektu zgodnie z prospektem informacyjnym , przepraszam gdzie są schody do klatki ? Tylko B1 ma schody , a reszta budynków nie ma , wiec mieszkańcy będą musieli obchodzić budynek ,żeby wejść do klatki. Gdzie są chodniki obiecywane w prospekcie ? Najlepszy żart że dvl przykłada sie do jakości , normalnie ŻART ROKU .... widać to szczegolnie po kafelkach polozonych 2 lata temu w budynkach na podłodze i tak budowlancy chodza po nich od 2 lat w w butach z błotem , ścian nie maja klatki ale kafelki są .... Jaka tu logika ?juz nie będe sie rozpisywał o reszcie, bo jeśli miałbym dać poziom jakośći lokali to w skali na 6 dałbym 2 . O jakości mógłbym wypracowanie maturalne napisać . Do przyszłych odbiorców mieszkań polecam brać kogoś znajomego co sie zna na rzeczy ,bądz firme co sie tym zajmuje , porysowane okna , okna całe z tynku, krzywe sciany itd itd .(usunięte przez administratora)

@sama prawda

Ja proponuje po aktach napisać całą prawdę o DVL na tej stronie.To dopiero ludzią otworzymy oczy!

Lolita

Bardzo proszę :)

maga

tylko kiedy będą akty?

@klient

Nie wiadomo czy do aktów dojdzie..... Jak narazie się nie zanosi.

@maga

mam aparat cyfrowy z dużym zoomem jestem chętny do aktów , jutro w boże ciało mi pasuje 17 przy brzozach na sarnim stoku

@Klient

Ogrodzenie, które jest realizowane drugi miesiac to żart projektanta mam rozumieć?! te linki na krzyż nie równo odcięte i ta pseudo deska..współczuję mieszkańcom na parterze :/ takiego ogrodzenia każdy może wejść wszystko widać.

Lizak
@Luka

Płot zaczęli montować na koniec kwietnia /początek maja. Niestety idzie to tak jak cała przeklę.. budowa. Za chwilę mija drugi miesiąc od rozpoczęcia budowy płotu, a końca prac baaa nawet połowy nie widać. Dlaczego gowork usuwa wiadomości negatywne na tej stronie?

@Lizak

Co się dziwić? Dwóch starszych panów, ma to zrobić, przecież oni tego do wrzesnia nie skończą. Przeraża mnie ta wizja u kończenia tego. A wykonanie żadne!

Gosc
@Basia

Czytając tę opinie to za żadne pieniądze nie kupię w tej firmie mieszkania to jest po prostu katastrofa a nie budowa .

@Gosc

Ciekawe jaka kolejna wymówka będzie przy koljnym meilu.Na kiedy przełożą termin.

kk
@Gosc

Ciekawe co będzie zawarte w kolejnym meilu od dewelopera. Ciekawa jaką wymówkę zaś wymyśla, bo termin na pewno się przedłuży po raz kolejny.

Deweloper
@kk

Szanowni Państwo, ze względu na naszą niekompetencję, brak zdolności organizacyjnych i niewielkie doświadczenie w branży budowlanej nie udało nam się po raz kolejny dotrzymać terminu. Dziękujemy za zrozumienie, już naprawdę prawie gotowe! Zespół DVL.

Kk
@Deweloper

I jeszcze.. w tym miesiącu pogoda nam nie sprzyjała co opoznia termin odania.Mało tego mamy nadzieję że uporamy się ze wszystkimi dokumentami do świąt Bożego Narodzenia.

@ania
@Gosc

@Basia Wcale się nie dziwie! Developer nie trzyma się projektu, nieustannie zmienia termin odbioru. Pani Iwonka z biura podaje taki termin jaki chcesz usłyszeć , było ich już przynajmniej 6. Ciągła zmiana koncepcji żeby tylko „przepchnąć” dany etap budowy, a potem zrzucić odpowiedzialność na mieszkańców! Nie mówiąc już o tym ze developer nie płaci wykonawcom...

Rurek
@@ania

Dokładnie, mnóstwo odstępstw od projektu przedstawionego klientom przy podpisywaniu umowy. Brak schodów do wejścia (trzeba chodzić dookoła), zadaszenie nad wejsciami to jakaś parodia, nijak się ma do wizualizacji, ogródki ze studzienkami na środku, ściany wewnątrz niewykończone (jaki geniusz wpadł na pomysł tapet przy windzie?), zamurowano wejścia do garaży z korytarza (temat śmierdzi na kilometr), komórek lokatorskich brak. Żenujący poziom organizacyjny podszyty kombinatorstwem. Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości, to radzę wpaść na osiedle i zagadać do klientów ciągle oczekujących na oddanie mieszkań. Żeby precyzyjnie temat ująć - w umowie termin zakończenia prac budowlanych to grudzień 2018. Mamy już prawie 2 (!!!) lata opóźnienia, a DVL nic sobie z tego nie robi. DVL - gratuluję, życzę szybkiej podróży na biznesowe (usunięte przez administratora)

Krysia
@klient

Nie rezygnują, tylko próbują zarobić - czysty sposób na biznes :D

Biznesmen
@Krysia

No nie wydaje mi się żeby inwestycja w mieszkanie z takim opoznieniem byla oplacalna. Policzmy - sredni koszt wynajmu 1m2 nowego mieszkania to ok. 40zł. Przy obecnej obsuwie 15 m-cy to jest strata 600zł / m2. Moze warto dołozyć tą kwotę i kupić mieszkanie u sprawdzonego dewelopera, nawet drożej?

@Luka

A jednak, dwaj starsi panowie ukończyli ogrodzenie do września, brawo dla dwóch starszych panów! Poważnie, wykonali ciężką pracę i dziękujemy im za to.

Z tego co się orientuje niestety odbiory nadzoru budowlanego są wstrzymane do odwołania więc to na pewno nie zmotywuje osób zarządzających ekipami budowlanymi do przyspieszenia prac ... Także terminy o których mowa czerwiec / lipiec wydają mi się jak najbardziej realne :/ tak zresztą również też usłyszałam parę miesięcy od osób wyznaczonych do kontaktu...

Basia
@Karolina

Żadnego pisma informacji co dalej..tak ciężko poinformować ludzi? Deweloper na bardzo niskim poziomie.

Miro
@Basia

Potwierdzam, kontakt z DVL urywa się w momencie przelania pieniędzy na konto. Potem mają Klienta w ....ie. Przestrzegam przed zakupem mieszkania od DVL. Lokalizacja dobra, ale czy warto? Moim zdaniem nie. Dzisiaj nie podjąłbym współpracy z nimi. Wybrałbym innego dewelopera.

Leo
@Miro

MIRO Dzięki za ostrzeżeńnie BO ja się już nastawiłem na te mieszkania. Szukam czegoś innego Dzięki!

@Ania
@Miro

Dokładnie! Po raz drugi w życiu nie kupiłabym tam mieszkania!!! Szkoda nerwów czasu i pieniędzy , patrząc na to ile bloków powstanie dookoła... a miało być tak zielono...

@Karolina

Kiedy zaczną się odbioru z nadzoru? Wie ktoś?

Abb
@B.

Nic nie wiadomo, sezon urlopowy .

obserwator
@B.

najpierw odbiera strażak potem nadzór. po postępach prac myślę , że połowa sierpnia i powinno być po wszystkim. pozdrawiam

Abb
@obserwator

A czy obeserwator to wie z wiarygodnych źródeł ? Bo to.podnosi człowieka na duchu po tylu miesiącach oczekiwań na własne "M"

@Abb

Dziś na budowie nic się nie działo. W zeszłym tygodniu było dużo pracowników budowy: zaczęli śmietnik, zadaszenie nad domofonami, skończyli ogrodzenie(?) bo bramy wjazdowej dalej nie ma!Tak dziś nikogo nie było, ale to standard dla tej budowy, bo oni zaczynają pracę od czwartku :)

Sasiad
@B.

Deweloper ciągle nie uporał się z odbiorami. Absolutny brak profesjonalizmu, brak jakiejkolwiek oficjalnej informacji o statusie odbioru do Klientów. W dzisiejszych czasach firma z takim podejściem nie ma racji bytu.

Młody mieszkaniec

Witam chciałbym się zapytać osób które już mają mieszkanie jakiego dostawcy internetu będą korzystać? bardzo proszę o szybką i konkretną odpowiedź bardzo mi a niej zależy z góry dziękuję i pozdrawiam

Troskliwa
@Młody mieszkaniec

Biedronka-Net - najszybszy i niezawodny dostawca światłowodowy dla deweloperów

B.

Patrząc na to, że w B2 nie ma jeszcze piwnic, klatki schodowe są nie wykończone to te ich 2% co mieli dokończyć z poprzedniego maila będzie gotowe na przyszły y czerwiec.... Nie wspominając o parkingach, które są śmiechu warte, ciekwe jak ponumeruja miejsca, flamastrem?! Amdeusz to nigdy nic nie wie, samemu trzeba wypatrywać i pytać ochroniarza że za glupią zgoda mozna w soboty od 7 do 15 tam siedzieć, tak samoow tygodniu nieliczni maja mozliwosc pozostania do 19.... Obsluga klienta na żenującym poziomie.

@B.

Pracownicy budowy powinni tak pracować a nie osoby które wykanczaja mieszkanie, taka obsówa a pracownicy koncza o 16.00.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w DVL Progres Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

pracodawca

tak zatrudniają studentów z athu oraz wsb.

@pracodawca

Oj to dziwne, bo osoby odpowiedzialne za kontakt z klientem prezentują tak żenujący poziom jakby zadnej szkoly nie skończyły...

Bo nie skończyły

CYRK

To jest zwykła gra na czas, mnie to śmierdzi tym że maja budowle nowe w dwoch miejscach i sciagacja kase z nowych ludzi , nie maja kasy na skończenie Greem parku ,ktory sie mial zakonczyc w maju 2019r a jest maj 2020 i nie widac konca , piwnice nawet nie zaczęte , juz nie wspomne o reszcie , aż żal że mozna bylo takiej firmie zaufac. (usunięte przez administratora).

Obserwator

nie wiem czy chodzi o kasę czy raczej totalny brak organizacji. Kto tym zarządza...!? Widzieliscie jakie elewacje są pobrudzone, jakie zacieki się robią na ścianach? Jak klatki schodowe są niepozamiatane od tygodni...? To jest żenada, że nie ma tam NIKOGO kto czuje się odpowiedzialny za stan tej budowy. Proponuję dokumentować cały ten bałagan i założyć pięknego bloga deweloperowi (skoro sam nie potrafi zaktualizować swojej strony www od roku... życzenia świąteczne się nie liczą!)

Korektor
@CYRK

Nie w maju 2019, a w grudniu 2018. Przynajmniej tak jest na mojej umowie (zakończenie budowy). Obsuwa to nie rok, a półtora. Gratulacje dla dewelopera.

zawiedziony
@Korektor

urzedy i straż dziala a oni nie wiem na co czekają

zdegustowany

słyszałem, że budują jeszcze w gdańsku kolo plaży i ponoć im piasku brakuje do fundamentów. anonim załóż fb dla dvl i przestań pier...ić

Ola

Czy to prawda, że treść umowy skonstruowanej przez DVL została zgłoszona do UOKIK?

Radosław
@Ola

Jeśli UOKIK uzna odsetki umowne za abuzywne, to własciciele mieszkań będą wnioskować o kary w wysokości ustawowych odsetek za opóźnienie. Przy rocznym opóźnieniu (tak jest aktualnie) DVL otrzyma pozwy których suma bedzie liczona w milionach... Nie wróży to dobrze kolejnym inwestycjom któruch podjął się DVL...

@Radosław

W końcu jakis konkret!!

deweloper
@Ola

Dzień dobry a może ktoś z Państwa poprostu odstąpi od umowy deweloperskiej zgodnie z ustawą deweloperską macie do tego prawo. Chętnie kupie kilka mieszkań. !

deweloper
@Ola

Odstąpić od umowy niech dvl odda pieniądze. Tylko co szkoda oddać deweloperowi po starej cenie ? jak się kupowało po 4000 za m2. Nie pozostaje nic innego tylko czekać na odbiór reszta to pusta paplanina. odsetki , prawnicy , uokiki , może jeszcze FBI poinformować. Na Trzech Lipkach jest krzyż zapraszam na wspólną modlitwę w intencji szybkiego ukończenia inwestycji. Piątek godzina 20. Potem jest ładny zachód słońca to sobie można walnąć selfie z budynkami w tle.

@deweloper

deweloper!?!! serio? i znów pokazujecie niski poziom.

messi
@deweloper

jak kiedyś bylo za 4000 teraz za 6000 odstapie?!?

waloryzacja kogo obowiazuje?

dziadek
@karolina

Waloryzacja obowiązuje emerytów.

zawiedziony
@dziadek

spójrz na prospekt

@deweloper

Dla nabywców drugiego etapu to najlepsze rozwiązanie. Nie wierzcie w termin grudniowy, wystarczy spojrzeć na stronę GreenPark i zorientujecie się, że cała ta farsa potrwa jeszcze ze dwa lata. Etap 1 był w takim stanie jaķ etap drugi teraz dwa lata temu!

Asia

mieszkania mają sporo usterek. porysowane szyby, krzywe podłogi i ściany to standard. Niby można dostosować układ pomieszczeń, hydraulikę i elektrykę na etapie projektu, ale jak nie poślecie im planów co do cm to coś schrzanią. A po wszystkim wyślą fakturę za to co chcieliście ekstra! Bez żadnej informacji PRZED ustaleniem zmian!

Czy rozmowa rekrutacyjna w DVL Progres Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Miro

Niestety nie wiem, ale myślę że praca w DVL nie jest najlepszym pomysłem. Utkniesz między nieuczciwym kierownictwem a rzeszą oszukanych klientów. Stać Cię na więcej!

Pedro

Ale to jest watek dla pracowników firmy ale myślę, że opinie "klientów" są z inspiracji konkurencji?

@Pedro

Proponuje Ci jeszcze raz ze zrozumieniem przeczytać wszystkie komentarze.Czy naprawdę uważasz, że ponad 40 komentarzy napisane jest przez KLIENTÓW z inspiracji konkurencji? Co ma do tego konkurencja? Nie pisz bzdur.

robi
@Adam

Bo to jest pewnie odpowiedź prezesa ,kimś się trzeba zasłaniać jak się nie wywiązuje z umów.

Radosław
@Pedro

Opinie są wystawione przez zawiedzionych Klientów, którzy są konsekwentnie okłamywani przez dewelopera. Deweloper umozliwil rozpoczecie wykanczania mieszkan, zeby Klientowi trudniej bylo podjąć decyzję o rozwiązaniu umowy. Deklarował w mediach, ze ukonczy budowe w terminie aby sprzedać więcej dziur w ziemi.

Peter

Tak na marginesie to nie wina developera ,tylko dozoru,który toleruje codzienne pijaństwo , NIE WIDZI ALBO NIE CHCE WIDZIEC.Powinien w godzinach okołopłudniowych wpadać z alkomatem I MIALBY JASNOŚĆ.

Tom
@Peter

Nie, to JEST wina dewelopera. Deweloper jest odpowiedzialny za doprowadzenie budowy do końca.

Sławek

U nas mieszkanie odebrane bez zastrzeżeń. Kujemy mieszkania pod inwestycje, mamy mieszkanie w Krakowie i dwa w Katowicach, które wynajmujemy. Jakbym miał porównać do tamtych to naprawdę tutaj nie macie na co narzekać. Na pewne sprawy trzeba przymknąć oko i zamiast marudzić zabrać się za coś pozytywnego np. aranżacje, cieszyć się nowym domem. Serio mam porównanie i na bazie tego co doświadczyłem osobiście standard materiałów w częściach wspólnych jest bardzo dobry, materiały też a mieszkania jak na deweloperkę również dobre. Planujemy zakup kolejnego M od DVL, w dobie korona wirusa to wg mnie najlepsza inwestycja.

adam
@Sławek

Jak sam piszesz kupiłeś mieszkanie pod inwestycje. Więcej osób jest taki którzy kupili byzamieszkać,a nie mają takie możliwość ponieważ wszystko się przedluza.Więc pytanie ile czekałes w Krakowie czy w Katowicach na M bo pewnie nie rok!? I chodzi o samego dewelopera który kłamie odnośnie terminów odania mieszkań wysyłając kolejne pisma.

Alek
@Sławek

A czy jako inwestor jesteś zadowolony z zamrożenia swojego kapitału na dodatkowy rok? Twoje pieniądze nie pracują, choć powinny pracować już od roku. Masz rację, inwestycja w mieszkania to dobra inwestycja, ale nie z firmą DVL.

Zostaw merytoryczną opinię o DVL Progres Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w DVL Progres Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DVL Progres Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DVL Progres Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DVL Progres Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Piastowska 55
    43-300 Bielsko-Biała