Opinie o DVL Progres Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DVL Progres Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie DVL Progres Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DVL Progres Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Magda

Hej. Czy to prawda, że budowa B6 znowu stanęła i deweloper po raz kolejny nie dotrzyma terminu? Październik jest podobno nierealny, tylko klienci jeszcze się łudzą... Ktoś? Coś?

@klient

Wiesz może czemu? Jest za mało pracowników na budowie i dlatego się nie wyrabiają z terminami? Zatrudniają do takich robót podwykonawców czy mają swoich budowlańców?

Klienci dvl. Idziecie do sądu, czy deweloper po cichu zamyka Wam usta zawierając ugody z tymi, którzy są najbardziej aktywni, żeby wbić klina i zburzyć jednosc grupy?

@doradca

To są słowa prezesa DVL - tak własnie mówił do klientów, jak odmawiał spotkania się ze wszystkimi na wspólnym zebraniu - że się nie spotkałem że wszystkimi tylko indywidualnie, bo mieszkania każdy kupował indywidualnie. Czyżby sam prezes się tu wypowiadał jako doradca? Brzydko, fuj.

Cześć wszystkim, firma nie szuka przypadkiem robotników? Skoro maja takie opóźnienia, to może szukają ludzi do ekipy? Zdziwiony jestem, ze w internecie nic nie ma. Jedynie kiedyś szukali inżynierów. Warto się z nimi osobiście skontaktować i podpytac? Wypłaty są na czas? Dla takiego szeregowego pracownika fizycznego, bez konkretnego fachu ile oferują?

anonimowy

nie trudź się, szkoda czasu. Zapłaty za zrobioną robotę nie dostaniesz bo są niewypłacalni

@anonimowy

W ogóle nie wypłacają wynagrodzenia pracownikom? Czy może jest ono opóźnione? Daj znać, czy od pierwszych miesięcy są problemy. Szukam pracy, dlatego tak dopytuję.

Tomasz Nowy wpis

Współczuje Wam. Sam przechodziłem to przy poprzednim etapie. Obsuwa 1,5 rok. Deweloper ten od samego poczatki inwestycji nie wywiazywał sie z umów.

Basia Nowy wpis
@Tomasz

Obsuwa 1,5 roku? W marcu 2024 będzie obsuwy 3 lata na B6. Skandaliczna sprawa. Skandaliczne zachowanie dewelopera. W 3 rocznicę trzeba przypomnieć o deweloperze w mediach. Coś niewyobrażalnego.

JM

Cześć, widze obszerny wątek odnośnie realizacji prac i wszelakich opóźnień, czy jest może już stworzona jakaś grupa przyszłych mieszkańców np na fb, gdzie na bieżąco wymieniamy się informacjami? W związku z wiadomością o kolejnym opóźnieniu chciałabym być w kontakcie i na bieżąco. Myślicie o jakiś prawnych krokach?

członek grupy
@JM

@JM nie możesz być inwestorem bo wszyscy za wyjątkiem tych którzy nie przeszli testu wiarygodności oraz są sprzymierzeńcami dewelopera nie mogą należeć do naszej grupy inwestorów, hermetycznej i zamkniętej. Nie dzielimy się również z każdym zainteresowanym krokami prawnymi jakie już podjęliśmy, podejmujemy i podejmować będziemy.

G Nowy wpis
@JM

Są różne możliwości. Media są zainteresowane. Dużo zależy od tego czy w najbliższym czasie nadal będzie sprawa wyglądać tak jak wygląda i czy wywiążą się z harmonogramu.

Paula

Nie do wiary. DVL zamiast oddawać klientom mieszkania, po raz kolejny przesunął termin. Może jakiś dziennikarz, który pisał i robił audycje o deweloperze podejmie znowu temat? Ewidentnie deweloper olewa właścicieli, jak tylko wyciszy rozgłos. Niektórych klientów najwyraźniej sobie zjednal. Inni mogą płakać.

DD
@Paula

Hej Paula! O jakiej audycji/ dziennikarzu mówisz? Możesz coś więcej powiedzieć?

Inwestorzy B6
@DD

Podaj maila to wyślę Ci artykuły prasowe jakie się ukazały na temat sytuacji inwestorów z B6. Robimy wszystko aby dziennikarze wrócili do tematu bo "prezes" znowu za pewnie zaczął się czuć

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w DVL Progres Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.

Paradoks, właściciel zrzucał opóźnienia na C19 i wojnę, ale to w 2020 r. szukał inżyniera budowy. Teraz nic... Czy wy jako kupcy lokali mający styczność z ludźmi na budowie, wiecie, czy to są podwykonawcy, czy deweloper zatrudnia ich sam? To już będzie jakiś pożytek z waszych skarg na forum dla pracowników.

Z-B5

A czy ktoś doczekał się , przekładanej już przynajmniej raz wypłaty odszkodowania za opóźnienie ? Zarząd dewelopera jednostronnie informował że wypłaci właścicielom do końca roku należne odszkodowania i co ? też oczywiście nie wypłacili. Naprawdę tych ludzi wypadało by grubo ścigać za wszelkie niedotrzymane sprawy.

Z B-4
@Z-B5

W B5 przynajmniej zrobili ogrodzenie wokół ogródków a w B4 ani odszkodowania ani ogrodzenia.

Czy DVL Progres Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Paula

Czy ktoś wie, dlaczego deweloper nie kończy elewacji w B6? W okresie najlepszej pogody tylko markują pracę. Czy to prawda, że czeka na pogorszenie pogody, żeby usprawiedliwić kolejne opóźnienie? Miał skończyć budowę do 31 października 2023, ale to nie realne wobec stanu prac. Wiecie co się dzieje?

@Paula

byłem wczoraj na budowie i Panowie robią elewację , mają do dwóch tygodni skończyć. W środku płytki na korytarzach są już położone i będą montować drzwi do mieszkań. mnie martwi , że ma jeszcze windy i balustrad balkonowych bez tego budynku nie odbiorą a do końca roku chyba się tego czasowo nie da ogarnąć. w tym roku na 100 proc. nikt się nie wprowadzi.

@klient

Dziękuję za info. Czekanie na windę to kilka miesięcy. Jak oni chcą zdążyć do końca roku? Znowu mydlenie oczu klientom... :(

klient

Witam, elewacja od strony b5 skończona , zostało tylko położyć tynk od strony zachodniej. windy i barierek nie ma ale wstawiają drzwi do mieszkań.

Ala
@Magda

A wiadomo chociaż, z czego te opóźnienia wynikają? Może brakuje rąk do pracy? Chociaż ogłoszeń teraz nie widziałam.

Mozart
@Magda

To jest kompletnie nie realne. Chyba że mówimy o październiku przyszłego roku. Przecież elewacja nie skończona ani wnętrze budynku. Nie mówiąc o zagospodarowaniu terenu. Jak to wszystko ogarnąć to odbiór z inspekcji jeżeli będą papiery się zgadzać a potem akty kilka miesięcy. Generalnie wakacje za rok to realny termin. Chociaż przy tym developerzy to może zbyt optymistyczne....

@Mozart

Niestety masz rację - jestem mieszkańcem bloku B5 i widzę że ten deweloper totalnie nie potrafi działać. Albo się nic nie dzieje, albo jakieś dziadki się kręcą. Żenuła. Ludzie na mieszkania czekają. Prezes wysyła tylko pisemka z kolejnymi oświadczeniami , że znowu się spóźnią, że trzeba czekać, że to że sio. Sprawa w sądzie, ludzie stratni. My mieszkamy na placu budowy. Jak ktoś ma mieszkanie w B6 to współczuję, albo to sprzedajcie albo ścigać ile wlezie prezesa. To jest w dzisiejszych czasach skandal co się w tej firmie odwala.

Doradca
@Magda

A może czas zainteresować tematem Prokuraturę Krajową i Min. Ziobro? Pismo z opisem sytuacji i zabiorą się za zarząd spółki, który działa na szkodę klientów? Jak nic innego nie działa na Prezesa, to może czas, żeby sprawę nagłośnić wśród polityków?@

@Magda

Prace postępują wewnątrz bloku B6. Rozmawialem z właścicielem firmy, która wykańcza blok i zapewnił, że nie mamy się czego obawiać.

@Doradca

Na szkodę klientów to tylko Ty działasz takimi wpisami. Powtarzam, prace w B6 są wykonywane, osobiście rozmawialem z wykonawcą...

Xxxx
@Obserwator

@obserwator to w takim razie wypowiedz się skoro jesteś tak dobrze poinformowany, kiedy ten blok będzie gotowy?

mieszkaniec
@Xxxx

Witam, z zewnatrz moze wyglada jakby w srodku nic sie nie dzialo, ale jak ktos nie byl w srodku to proponuje tam zajrzec bo w srodku sa juz tynki i duzo sie dzieje tam , pisze to jako mieszkaniec , a nie zwiazany jestem z tym developerem (usunięte przez administratora). Aktualnie robia w koncu elewacje , ale na oddanie tego budynku raczej nie sadze aby bylo mozliwe w tym roku , wszystko zalezy teraz od zimy czy poloza kostke brukowa . Amen !

@Magda

Nie możliwości zakończenia budowy do końca października. !!!

@klient

Tylko komentarze od klientów o niedokończonej budowie. Ja chciałbym się dowiedzieć czegoś o warunkach pracy. W ogóle przyjmują pracowników budowlanych skoro prace są wstrzymane. To z powodu małej ilości ludzi nie wyrabiają się z terminem czy chodzi o sprawy finansowe. Ktoś może powiedzieć jak coś wie?

Inwestor

Czy ktoś wie, kiedy będą oddane mieszkania w budynku B7? Deweloper pięknie wykańcza tę budowę, aż miło patrzeć :)

Inwestor 2
@Inwestor

Proszę zatem samemu spytać tego cudownego dewelopera, skoro jest tak świetnie. Rozumiem, że 3 lata opóźnienia, olewania klientów i inne poczynania to nic dla szanownego @Inwestora :)

Inwestor
@Inwestor 2

3 lata opóźnienia?! Mam mieszkanie w Europarku obok i załamałem się :( Toż to masakra. A B7 to miala być niby reklama. Porażka...

Magda

W B6 nie toczą się żadne prace wewnątrz budynku. Ktoś tu probowal wprowadzać w błąd. Pewnie dlatego tamten komentarz na korzyść dewelopera został szybko usunięty.

@Magda

Bo deweloper pieniądze ładuje w B7, zamiast kończyć B6. Najpierw miały być B4 i B5, więc klienci B6 musieli czekać. A teraz muszą czekać, bo pieniądze idą do B7. Zwykle (usunięte przez administratora) Tylko współczuć i zaprosić prasę.

budowlaniec
@A.

b6 będzie gotowy do końca roku i b7 nie ma na to wpływu. cierpliwości , jak to mówią już bliżej niż dalej. ocieplanie budynku trwa, potem prace w środku.

Basia
@budowlaniec

Zobaczymy czy B6 będzie gotowy do końca roku. Czy to znowu puste obietnice, jakimi po raz kolejny są mamieni klienci...

Brat

W połowie 2019 jak sprzedawali B6 nie było opinii o opóźnieniach. Opinie zaczęły się pod koniec 2019. Dlatego można zrozumieć tych z B6, że wpakowali się w kanał. Ale tych z B7 i 3 lipek to już nie. Kupowali jak wrzało w B6.

Czy w DVL Progres Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

doradca
@Adam

jaka jedność grupy ? każdy kupował mieszkanie osobno a nie w grupie i każdy pilnuje swojego interesu. prace na budowie trwają. Żeby coś w sądzie wygrać to najpierw trzeba mieć możliwość zabezpieczenia roszczenia na majątku firmy albo dewelopera a to będzie raczej ciężkie. powodzenia

@doradca

Dokładnie tak, deweloper robi, owszem wolno ale robi...

Basia
@doradca

Jedność grupy jednak musiala być, no bo nagłośniono sprawę, były radio i prasa. I się skończyła, bo deweloper znalazł na klientów sposób - uciszył zapewne obietnicą rekompensat tych co stali na czele. Stary sposób. Nie ma co się denerwować. Każdego można kupić, to tylko kwestia ceny...

Leszek

Jakiś czas temu była oferta pracy dla inżyniera budowlanego z doświadczeniem w pracy na budowie i współpracy z firmami podwykonawczymi. Jak jest teraz z zatrudnieniem na takie stanowisko? Firma prowadzi nowe budowy i potrzebuje kadry kierowniczej w terenie? Piszcie jak coś wiecie.

Justyna

Mam nadzieję, że czas wybuchów i innych horrorów jest już za firmą. Ale też widzę, że nie szukają nikogo do pracy, a mnie interesuje dział sprzedaży. Czy to jest tak, że teraz już tylko budują, aby oddać sprzedane mieszkania i żadnych nowych inwestycji nie będzie?

Pytanie i opłaty

Mieszkańcy drugiego etapu co myślicie o opłatach?

@Pytanie i opłaty

Myślę że są źle naliczane i zbyt wysokie. za małe mieszkanie czynsz administracyjny i opłaty poboczne dochodzę do pięciu stówek, przy bardzo małym zużyciu czegokolwiek bo mieszkanie stoi puste zł

zainteresowana

Jaka jest kondycja finansowa developera ? Pogoda sprzyja robotom budowlanym więc co developer robi w bloku B 6. Czy ktoś coś na ten temat wie ?

Klient

Cześć mamy jakąś grupę na fb albe gdzieś indziej?

Hej obrońcy dewelopera. Napiszcie, że dach w B6 nie został dokonczony przed śniegami w rezultacie to co zrobiono wcześniej na dachu zostało zniszczone. Elewacja stanęła pomimo dobrej pogody, podobno firmie nie zapłacono. W bankach problemy z umowami kredytów, a deweloper się bawi i nic sobie z tego nie robi.

Mozart
@Marek

Czyli standardowo po staremu. Napewno dach został zniszczony ? chyba lepili tam pape. To powinno wystarczyc zeby zabezpieczyc dach.

Zostaw merytoryczną opinię o DVL Progres Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w DVL Progres Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DVL Progres Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DVL Progres Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DVL Progres Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Piastowska 55
    43-300 Bielsko-Biała