Opinie o DVL Progres Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DVL Progres Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie DVL Progres Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DVL Progres Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Radca

Okręt zaczyna tonąć i to konkretnie , niestety ludzie wola czytać wiadomości online zamiast zobaczyć co się dzieje na żywo na budowie. Wystarczy sprawdzić (usunięte przez administratora) ale co tam lepiej pisać komentarze że głupoty pisze :-)

@Radca

Bywamy na budowie prawie codziennie. I parkingi tak jak mówili, że będą robić - robią. Nic więcej nie pozostało im do zrobienia w etapie II. Stąd moje pytanie , skąd takie informacje ,że budowy w ogóle nie dokończą?

Wyrollo
@Klientt

Jak rozumiem @Klientt w tej dyskusji mocno lobbujesz na korzysc inwestora. No tak b4 b5 dokoncza, b6 b7 - bardzo mnie ciekawi jak to sie zakonczy. (usunięte przez administratora)

@Wyrollo

Nie bronie dewelopera, bo brakuje słów ,żeby wyrazić wkurzenie. Sami Z lata czekamy na mieszkanie, Z lata płacimy ubezpieczenie pomostowe kredytu i podwyższona marzę kredytu. Ale wciąż mamy nadzieję ,że za miesiąc czy dwa czy nawet trzy zamieszkamy. Bo jesteśmy w czarnej (usunięte przez administratora) Więc jak czytam komentarze ,że nie, że dopiero za rok to szlak nas trafia. Bo budowa idzie do przodu. Więc pytam skąd takie info. Czy jest sprawdzone czy to tylko pusty hejt.

@Wyrollo

A coś wiadomo, że nie dokończą B6 ?

Aaaaa

Skoro zakłada konsorcjum podwykonawców to znaczy że ktoś to dokończy(usunięte przez administratora)

@Aaaaa

A co to jest to konsorcjum podwykonawców?

Czekający

Czy zaczęły się już prace z zakładaniem płotu przy B4 i B5?

Hej
@Czekający

Narzie robią z parkingiem a z płotem zapewne jak skończą parking byłem na budowie środa czwartek i piątek i w środe i w czwartek prawie nic nie robili dopiero w piątek zabrali się za robotę na poważnie

Czekając na mieszkanie

Na kiedy planowane jest przeniesienie własności (Akty Notarialne) B4 i B5? Słyszałam, że możliwe, że w lipcu zaczną się. Czy ktoś posiada aktualniejsze informacje?

@Czekając na mieszkanie

Akty zaczniemy podobno podpisywać dopiero końcem lata. Po odbiorze budowy przez inspekcję, będziemy mogli zamieszkać i czekać spokojnie na akty. Ale mieszkańców jest dużo, więc może to trochę trwać.

tneilk
@Klientt

Z ostatniej otrzymanej informacji z biura, wychodzi na to że końcem czerwca będziemy mogli zamieszkać, akty lipiec-sierpień

@tneilk

Raczej bym na to nie liczył. Do końca czerwca to mają w planach zakończyć budowę. A zanim jaśnie inspekcja przyjedzie odebrać budowę to może minąć nawet do miesiąca. Dopiero po odbiorze będziemy mogli zamieszkać. Więc raczej to będzie lipiec sierpień.

Maria
@Klientt

Ale to są spóźnienia jakieś czy o co chodzi? Nie rozumiem twojego komentarza do końca

hahaha
@Maria

Nie, no skąd? Jakie opóźnienia? Termin przekazania w umowie mam na październik 2020.

@Maria

Spóźnienia już są od 2 lat haha :) przekazuje info z budowy. Nie rozumiem ,czego nie rozumiesz. Zagospodarowanie terenu planują do końca czerwca. Wtedy zgłaszają do urzędu,że skończyli budowę. Musi przyjść inspektor budowlany zatwierdzić, że wszystko jest ok i że można mieszkać. Na takiego inspektora się czeka, przecież nie przyjdzie od razu następnego dnia po zgłoszeniu. Więc jak dobrze pójdzie to zamieszkamy ok lipca-sierpnia. Gorzej będzie jak inspektor się do czegoś przyczepi. To wtedy nawet później. Mam nadzieję ,że już wszystko jasne.

hahaha
@hahaha

Ciekawe czemu administrator cenzuruje informacje że budowa ma (usunięte przez administratora) opóźnienia? To pokazuje niewygodną prawdę o tej firmie.

radca
@Klientt

B4 i B5 zamieszkaja w tym roku ? Ha ha Ha :) Proponuje zobaczyc postepy na budowie a potem komentowac i liczyc na slowo developera :) Kurde tyle komentarzy a ludzie dalej wierza w slowa developera.... serio ?

@radca

Radca chyba mylisz B4 i B5 z b6 i B7. Widocznie masz jakieś nie zaktualizowane info. Oprócz bruków II etap jest skończony. I tak jak już ktoś pisał. Moze udowodnij skąd masz takie super informacje ,że zamiast (usunięte przez administratora) opóźnienia.

Zainteresowana

Czy ktoś ma jakieś najświeższe informacje odnośnie B7? Czy I kw 2023 to wciąż realny termin?

Nimo
@Zainteresowana

I kwartał 2023? Dobre żarty. Proszę się nastawić najwcześniej na połowę 2024 przy dobrych wiatrach.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w DVL Progres Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Administrator
Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Techniczna
logo firmy Agent nieruchomości RE/MAX Effect Katowice
Katowice
RE/MAX Polska

Czy w DVL Progres Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

DVLOVE

Firma w ramach dynamicznego rozwoju zatrudnia tylko swoją rodzinę.

Klient
@DVLOVE

W dodatku same pustaki którzy nie znają się na budowlance i zarządzaniu. Dno i nic więcej

Pytający

Co zostało jeszcze to skończenia? Z tego co my wiemy ułożenie kostki i kawałek płotu? Przecież to jest teraz częściowe oddanie budowy - tylko dwóch bloków 4 i 5, a nie zakończenie budowy i oddanie całości. Do oddania jest kolejna cześć, a nie całość.

@Pytający

Układanie kawałka płotu i kostki w etapie 1 trwało kilka miesięcy. Nadzór budowlany, by odebrać inwestycję, musi mieć zrealizowane wszystko jak przedstawiono na papierze. Czy znalazła się już firma, która zgodziła się dokończyć teren wokół budynków?

@Pytający

Tak, dokładnie. Podobno do końca czerwca mają skończyć etap II. Potem trzeba czekać ,aż inspekcja odbierze budowę, zatwierdzi i można mieszkać. I czekać na akty. O parkingi się nie martwię bo podwykonawcy też pewnie zależy żeby skończyć i iść na następną robotę. Oby tylko stawianie ogrodzenia się nie wydłużyło w czasie...

@Nomi

Ale o jakim terenie wokół budynku piszesz? Przecież właśnie go robią czyli parkingi i ogrodzenie. Nomi jaki jest Twój problem? Mieszkasz już w etapie I? To cieszę się tym i zajmij się życiem.

Czy ktoś się dobrze bawi puszczając takie informacje? B6 B7 2 lata? Skąd taka wiedzą?

@Adam

Biorąc pod uwagę fakt, ile czekaliśmy w I etapie na oddanie budynków i jakie nam bajki wciskano, łatwo wyciągnąć wnioski co do opóźnień w kolejnych etapach. :) (usunięte przez administratora)

@Nomi

Wszystko się zgadza. Gotowe budynki mieliście jesienią i rok później zamieszkaliscie. U nas (etap II B4 i B5) ta sama sytuacja. Budynki były gotowe w lipcu zeszłego roku i prawdopodobnie w lipcu tego roku zamieszkamy, bo oprócz parkingów nic już nie zostało do zrobienia. Więc po co ktoś rozsiewa plotkę o 2023. Jeżeli chodzi o kolejny etap to zobaczymy, ale faktycznie nie ciekawie to wygląda.

@Wkurzona

Życzę wam, byście zamieszkali jeszcze w tym roku, ale na pewno nie nastąpi to szybciej niż jesienią. Już macie końcówkę kwietnia, roboty przy parkingach i ogrodzeniu jeszcze na co najmniej 2 miesiące. Pozostaje jeszcze rozwiązanie problemu dojazdu do waszego etapu i pozostałych inwestycji. I tu może być największy problem pod kątem odbiorów orzez nadzór.

@Nomi

Ale jaki miałby być problem z dojazdem? Dojazd do bloku będziemy mieli tą samą drogą i ta samą bramą co etap I. A z czasem jak będą chcieli oddać etap III zrobią drugą bramę i asfaltowke pewnie.

@Wkurzona

Nie rok tylko 2 lata opóźnienia były w etapie 1 , ale to były inne czasy ,wtedy jeszcze mieli pracownikow Amadeusza czy Monike ,pracowników dźwigów , kierowników wszyscy sie zwolnili , aktualnie nikt nie chce pracować dla dvl i wszyscy , no prawie wszyscy bo 98% sie zwolnilo pracownikow w dvl wiec daje to chyba do myslenia ....? ile można oszukiwać ludzi....w koncu to zrozumieli i sie zwolnili ,także nie liczcie na nic. Etap 1 ma uszkodzona elewacje i dvl nie zamierza tego naprawic ,takze nie liczcie na nic .

@Radca

Ale my też będziemy (usunięte przez administratora)Termin oddania był (usunięte przez administratora). Więc nie wiem co tu próbujesz udowodnić. To ,że się wszyscy zwolnili nie jest jakaś nowością. Ale są inni pracownicy. Wszyscy się wpakowaliśmy z tym dvl i myślę ,że takie strasznie ,że nasz etap mimo, że na końcówce ,będzie oddany jeszcze za rok jest nie potrzebne. No chyba, że jesteś szefem dvl i posiadasz taką wiedzę to spoko.

@Radca

Aha a jeszcze się zapytam co to znaczy że mieli takich pracowników jak Pani Monika? Co niby ona takiego robiła? Wykładała kasę, czy może naciskała prezesa żeby szybciej budował? Przecież ona była pionkiem. Non stop karmiła nas kłamstwami do samego końca. Amadeusz mówił jak jest a ona zaklinała rzeczywistość. Co to niby za argument? Budowa wygląda teraz tak samo jak 2 lata temu, tylko pracownicy się zmienili. To wszystko.

@Wkurzona

Pytanie jak deweloper ujął to w projekcie. Jeśli tam była mowa o osobnych wjazdach dla 1 i 2 etapu inwestycji to niestety nadzór budowlany będzie wymagał, aby dwie bramy się znalazły. Nie będzie ich obchodzić tymczasowe rozwiązanie.

Jan
@Nomi

Drugi wjazd jest za budynkiem B6 więc raczej nie obejmuje go drugi etap budowy ale co dokładnie jest w projekcie to nie wiem.

K

Skoro zostanie ułożona kostka, to nie widzę problemów, aby deweloper złożył papiery do odbiorów B4 i B5. Więc może faktycznie w lipcu będzie przeniesienie własności.

@K

Co ma sama kostka do zakonczenia etapu ? musi byc cale zagospodarowanie terenu kolego , musi byc wszystko skocznone jak w projekcie a nie kostka i budynek . Musi byc cale ogrodzenie itd . Takze trzeba czekac.

Sąsiadka

Dziś rozstawili palety z kostkami na miejscu przyszlego parkingu.

Skąd wiadomo, że developerowi skończyły się pieniądze na budowę B6 i B7? Przecież wszystkie mieszkania sprzedane, z że sprzedaży tyle kasy, że zaledwie ułamek poszedł na stan surowy zamknięty. Więc gdzie reszta kasy miałaby być?

Nimo
@Marek

Większość klientów kupuje mieszkania na kredyt, nie za gotówkę. Deweloperowi banki nie wypłacają od razu całej kwoty za dane mieszkanie - tylko w zależności od stopnia zrealizowanych prac. Przykładowo jeśli deweloper chce otrzymać od kupujących, którzy się kredytowali pieniądze na wykończenie terenu wokół inwestycji, musi najpierw ten teren wykończyć. Będzie zrobione - będą pieniądze. Inaczej tych pieniędzy deweloper nie otrzyma.

@Marek

Myślę ,że każdy się domyśla na co idą pieniądze ze sprzedaży mieszkań. (usunięte przez administratora) ceny wszystkiego idą wciąż do góry i myślę, że budżet może się mu nie spinać.

jan
@Klientt

Jak na co? Na zakup nowych działek i kolejne budowy... (usunięte przez administratora) Argument ze wzrostem cen jest słaby, bo gdyby budynki były oddane o czasie to podwyżki by ich nie dotyczyły.

@jan

To nie był żaden argument z mojej strony. Duża część wypowiedzi została usunięta bo niestety jest prawdą. Jak ktoś musi żyć na poziomie, to i pieniędzy brakuje. Piramida finansowa.

Czy ktoś z Państwa był może dzisiaj na budowie? Jak zagospodarowanie terenu? Czy faktycznie będzie skończone zgodnie z obietnicami Firmy do końca kwietnia? Czy windy są już w obu budynkach?

Nomi

Tam jest pracy co najmniej na dwa miesiące. Dzisiaj nie działo się praktycznie nic.

Tas

Czy dvl również finansuje budowę osiedla laguna Beskidów ze środków przeznaczonych na inne inwestycje?

Rozczarowany Klient
@Tas

Masz podaną nazwę developera w stopce strony - jest nim inna firma , no chyba że jakaś powiązana z DVL, ale na to nie wygląda.

Edyta
@Tas

A gdyby tak faktycznie było to co wtedy?

poszukaj w internecie
@Tas

Kiedyś byli w tej inwestycji ale .... podobno pozostali się ich pozbyli.

Tas
@poszukaj w internecie

Dziękuję za informację

Obserwator

Wczoraj byłem na budowie. W B4 i B5 słychać prace w środku. B6 ma wstawione okna ale nic się tam nie dzieje. Dodzwoniłem się i przekazana została mi informacja, że B6 będzie oddany do końca roku

@Obserwator

Dziękuję. B6 ma na dziś 1,5 roku opóźnienia. Jeśli uda się do końca roku oddać mieszkania, to będą 2 lata :(

Daro
@Obserwator

W B4 i B5 klienci dostali klucze i to ich ekipy słychać jak wykańczają mieszkania. Po stronie dewelopera nic się nie dzieje .... no przepraszam pierwszy raz od pół roku wywieźli (usunięte przez administratora) ????

@Obserwator

Haha chciałabym to zobaczyć jak b6 oddają do końca roku. Nie ludzilabym się. Co do B4 i B5 tak jak ktoś pisał - to ekipy prywatne wykańczają mieszkania. Bruki mieli od 1 marca wielce robić i co? Kolejne kłamstwo. Pani Iwona uciekła na l4 a informacji udziela księgowa, która nic nie wie. Zresztą kierowniczka budowy tez nic nie wie. Więc kto ma wiedzieć cokolwiek? Jaja sobie z nas robią...

@Obserwator

B4 i b5 nie miejcie raczej nadziei na ten rok, sorki ale niektórzy wiedzą więcej, b6 i b7 to raczej 2 lata Jeszce robót. Niestety....

@Radca

Ale B4 i B5 już są skończone. Został parking do zrobienia ,który już zaczęli. Czemu niby mieliby czekać do przyszłego roku? Po co pisać takie głupoty ,bez żadnych konkretnych argumentów? Żeby tylko zdenerwować ludzi? Kto niby wie więcej?

Rozczarowany Klient
@Wkurzona

No właśnie. Na czym " @Radca " opiera swój pogląd ? też bywam i oglądam, w środku też byłem - zaznaczam że też czekam na swoje mieszkanie. I moim zdaniem budynki są niemal skończone, parking powoli bo powoli ale robią, więc myślę że w tym roku jest realne to objąć (B4, B5). Czemu niby miało by to trwać jeszcze do 2023 ? Możesz uzasadnić ?

@Rozczarowany Klient

Wnętrza budynków z I etapu były skończone długo przed oddaniem inwestycji. Wszyscy mieli nadzieję, że szybciutko uwiną się z terenem wokół i będzie można mieszkać. I taką nadzieją żyliśmy sobie ponad rok, aż łaskawie,mozolnie oddano inwestycję.

Rozczarowany

Byłem wczoraj w okolicy inwestycji - 3 ludzi pracuje z koparą, robią powoli miejsca parkingowe w sąsiedztwie B5, no szału nie ma ale coś się dzieje, są na etapie krawężników i wyrównywania tłucznia pod kostkę.

Sąsiadka
@Rozczarowany

Mieszkam w budynku z pierszego etapu j widzę z okna że od kilku dni pracują. Zaczęli robić miejsca parkingowe i zamontowali windę w b4. Słyszałam też plotki że chcą rozdzielić b4 i b5 oddać po kolei.

Obserwator

Dziś dostałem e-maila o treści. Poniżej podajemy przybliżone terminy planowanych prac na budynku B-6: - wykonanie dachu marzec/kwiecień 2022r. - kostka brukowa za wyjątkiem drogi wzdłuż granicy z uwagi na korzystanie z niej ciężkiego sprzętu do końca kwietnia 2022r. - rozpoczęcie tynków kwiecień 2022r. - wykonanie elewacji czerwiec/lipiec 2022r. - wszystkie instalacje wewnętrzne do końca października 2022r. - zakończenie całej budowy budynku B6 do końca 2022r.

@Obserwator

Najpierw będą tynki a potem instalacje? A nie powinno być odwrotnie? Najpierw instalacje a potem tynki?

Basia

Czy coś się ruszyło na budowie B6? B7?

Zaniepokojony

Nowy mail od "dewelopera" w odpowiedzi na pytania poniżej przesyłam harmonogram prac Green Park Budynek B-4 i B-5: 1) Rozpoczęcie wind -koniec marca 2022. 2) Kostka brukowa do końca kwietnia 2022. 3) Zakończenie budowy,do końca maja 2022. 4) Dokumenty do nadzoru budowlanego składamy w maju 2022 5) Odbiory w nadzorze trwają od1-3 miesięcy. 6) Po odbiorach nastąpi przekazanie lokali i będziemy podpisywać Akty notarialne. 7) Komórki lokatorskie będą murowane po odbiorach (tak jak w projekcie).

Czy dużo zostało przy B4 i B5 jeżeli chodzi o miejsca postojowe? Rozpoczęto jakieś prace?

Jack

Nic nie jest ruszone w tym zakresie i nadal nic się nie dzieje. Przez chwilę coś dłubali z elektryką ale teraz też to stanęło.

Nie ma nic zrobione nawet zaczętnie nie jest byłem wczoraj popatrzeć

Oczekujący

Od zeszłego roku - od wczesnej jesieni 2021 (a więc (usunięte przez administratora) czasu do dziś) zaledwie rozjeździli tłuczeń w miejscu planowanych miejsc parkingowych i przebiegu drogi. Biorąc pod uwagę zakres pracy i spycharkę którą tam zastałem - to było max kilka dni pracy jednej osoby. Więc żenada totalna.

Oczekujący

Możliwe, ale to jeszcze gorzej...sądziłem że ten tłuczeń dali także po to by zrobić podbudówkę pod miejsca parkingowe. Toś mnie dobił tym już zupełnie.

Basia

B4 I B5 na ukończeniu, ale B6 to dramat. Co dalej z tą budowa? (usunięte przez administratora)

Nie znam się
@Basia

B4 i B5 od prawie roku stoi nic się nie dzieje nawet głupiego parkingu nie chcą zrobić nie wspomnę o dezinformacji bo w zeszlym roku w sierpniu mówili że windy są zamówione tylko czekaja na montaż a ostatnio że windy dopiero będą zamawiać. Na B4 już też odpada (g)łupek ze ścian. (usunięte przez administratora)

@Nie znam się

o co będziecie walczyć w sądzie?

Basia

Nie wszyscy kupili pod wynajem. My chcieliśmy po prostu zamieszkać w ładnym miejscu.

@Basia

O opieszałość wykonawcy, brak realizacji zadania zgodnie z deklaracjami, o wprowadzanie klientów w błąd informacjami niezgodnymi z prawdą i o dochód utracony (Jeśli na wynajem).

18.02.2022

Dzień dobry, Czy ktoś posiada jakąś informację od Zarządu co dalej z budową B4 i B5? Kiedy przeniesienie własności?

@18.02.2022

Do dewelopera nie da się dodzwonić. Jeśli przeniesienia własności zaczną się po wakacjach to będzie Dobrze.

Zostaw merytoryczną opinię o DVL Progres Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w DVL Progres Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DVL Progres Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DVL Progres Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DVL Progres Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Piastowska 55
    43-300 Bielsko-Biała