Opinie o Calamari sp. z o.o. sp. k. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Calamari sp. z o.o. sp. k.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Calamari sp. z o.o. sp. k. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Calamari sp. z o.o. sp. k. w Warszawa

Pracowałam w różnych firmach IT i muszę przyznać że founderom Calamari udało się stworzyć miejsce faktycznie zbudowane na zaufaniu i wspólnym szacunku. Zespół jest zgrany, bardzo dojrzały i samodzielny, co sprawia, że praca jest przyjemnością. Wartości tworzenia produktu są jednolite z wartościami organizacji: szybkość (działania, jak i wytwarzania), elastyczność (produktu i procesów), prostota (elegancka prostota, za którą idzie intuicyjność). Co najważniejsze - Klienci doceniają nasze rozwiązanie, co bardzo podbudowuje morale i daje paliwo do dalszego działania ????

Aggy

Mega zgrany zespół wyspecjalizowany w branży. Produkt rozwija się mądrze i wg planu, a nie jak to zazwyczaj bywa - pompowany zewnętrznym finansowaniem, chaotycznie i bez pomysłu. Wszyscy wiedzą po co tutaj są i jaki jest cel, przez co pracuje się wybornie :) . Pracownik jest naprawdę zauważany i doceniany przez zarząd, ale też można liczyć na realne wsparcie wszystkich osób w firmie, bo każdemu zależy na sprawnym rozwiązywaniu spraw, a nie spychaniu tematów na później/komuś innemu. Szeroki wachlarz zadań, duży zakres odpowiedzialności i samodzielności w działaniach. Nie ma schematycznego powtarzania bezsensownych procesów, wszystko jest żywe i moderowane przez zespoły wewnętrznie. Firma ma dwa biura - można pracować z Warszawy lub Białegostoku, ale też odwiedzać się + zdalnie :) Founderzy są bardzo wyrozumiali i empatyczni co do warunków pracy i potrzeb pracownika. Polecam!

Donia Nowy wpis

Przeczytałam sobie opis wymagań na stanowisko starszego programisty(chyba). Znajomość Kotlina będzie bonusem oznacza to że nie pracuje się na co dzień w tej technologii? Czy firma używa naprawdę w codziennej pracy TDD, Hexagonal lub Clean Architecture wraz z DDD? 0 informacji natomiast związanych jest z budowaniem kultury wewnątrz firmy, czy może ktoś opowiedzieć jak to wygląda od środka? Mam wrażenie że wszystkie komentarze tutaj są pozytywne - aż się robi to podejrzane? Proszę o szczerą informację bo oferty oraz social media bardzo zachęcają do pracy w Calamari. Oryg. oferta: Opis wymagań bardzo dobra znajomość Java i Spring znajomość Kotlina będzie bonusem umiejętność i doświadczenie w pracy według TDD wiedzy i doświadczenie w: Hexagonal Architecture, Clean Architecture, Event Driven Architecture umiejętności tworzenia modularnego , rozwijalnego kodu doświadczenia w pracy z systemami, które są wdrożone na produkcję i aktywnie rozwijane znajomość zagadnień związanych z architekturą rozproszoną oraz mikrousługową Nasz stos technologiczny: Java 17+ Kotlin AWS Spring Boot, Hibernate, Jooq Apache Pulsar, Hazelcast Docker, JUnit5, Testcontainers Na tym nie koniec. Twoim zadaniem będzie proponowanie oraz wdrażanie technologii, które będą rozwiązywały realne problemy. Kolejne punkty na tej liście zależą od Ciebie!

Karol Nowy wpis
@Donia

Hej Donia Zacznę po kolei ;) Znajomość Kotlina jest cenna ponieważ część usług napisanych w Kotlinie a większa część w Javie. Tak, używamy na co dzień TDD, staramy się stosować screaming architecture oraz metodykę DDD. Jeśli chodzi o zespół to mamy samych doświadczonych ludzi. Sam mogę dodać, że po przygodach w innych firmach nie wyobrażam sobie dziś pracować gdzieś indziej. ciężko jest przebić obecny poziom. Ekipa jest bardzo zgrana, uprzejma i zawsze służy pomocą - nawet jak trzeba być tylko koniem by potakiwać gdy ktoś coś rozkminia :P Pracujemy zdalnie oraz mamy 2 biura stacjonarne. Jest dobry zapierdziel, nie ma czasu na nudę, ale są też momenty na wspólne wyjście, czy wyjazd integracyjny całym zespołem. Wszystko to jest na naszych socialach to szczera prawda. Śmiało wysyłaj podanie podanie @Pracodawca :)

Testera Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Jakie są plusy i minusy pracy w Calamari na stanowisku tester albo programista? Szukam nowych wyzwań i bardzo mocno przykuła moją uwagę oferta firmy. Chciałabym się nauczyć pisania testów automatycznych i liznąć trochę Javy. Czy przechodził ktoś może rekrutację i zechce podzielić się swoim wrażeniem?

Developer Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 25 dni.

Natrafiłem na ofertę pracy jako Java Craftman, mam pytanie czy rzeczywiście stosuje się w Calamari podejście DDD oraz architekturę opartą o eventy? Jak wygląda to od wewnątrz?

Kicin
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

W jakich technologiach pracuje się w Calamari? Czy można liczyć na solidny rozwój aby przejść z roli juniora do seniora?

Firma Calamari sp. z o.o. sp. k. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Maryś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Jak wygląda w Calamari perspektywa awansu lub kwestia wynagrodzeń oraz benefitów? Czy firma stara się rekrutować dobrych inżynierów z rynku i zapewnić im rynkowe wynagrodzenie w tak małej firmie? Czy w umowie są przewidziane negocjacje wynagrodzenia z inicjatywy pracodawcy - takie podejście co raz częściej się widzi w dobie osób które co raz częściej zmieniają pracę. Co, także z kwestią dbania o rozwój zawodowy?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 57 dni.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Calamari sp. z o.o. sp. k.?

Pracowałem w Calamari 1,5 roku jako Software Engineer. Przyszedłem z dużego korpo i byłem zaskoczony jak sprawnie może działać mała firma. Łatwy dostęp do wiedzy, szybko podejmowane decyzje, częste wdrożenia, częste retrospektywy. Kierownictwo dobrze rozumie perspektywę programisty/inżyniera. Wiedzą, że bardzo ważna jest jakość wytwarzanego oprogramowania i nie ma oporu przed refaktoryzacją czy dopisywaniem testów. Wręcz sami naciskają na tworzenie oprogramowania, które będzie działać latami - przemyśleć architekturę, podzielić na moduły, napisać testy integracyjne itp. Czas spędzony w Calamari będę miło wspominał.

GzawInterTech

Po wielu latach pracy u innego pracodawcy przeszedłem na pełen etat do Calamari. Dziś, z perspektywy czasu wiem, że była to bardzo dobra decyzja. Atmosfera w pracy jest po prostu rodzinna. Panują partnerskie relacje zarówno wśród pracowników, jak i na linii pracodawca - pracownik. Na każdym kroku czuje się szacunek do drugiego człowieka. Takich warunków pracy życzyłbym każdemu.

Calamari sp. z o.o. sp. k. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Pracuj.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Specjalista ds. Obsługi Klienta.

Aggy

Jak duże doświadczenie trzeba mieć, żeby pracować na Specjalista Ds. Wsparcia Sprzedaży w Calamari sp. z o.o. sp. k.?

Barnaba

Wiecie coś o pracy w firmie? Trochę to dziwne, że zupełnie nie ma opinii.

@Barnaba

Prawdopodobnie wynika to z faktu, że w Calamari pracujemy w niewielkim składzie - około 20 osób. nie mamy zbyt dużej rotacji pracowników, wszyscy są zadowoleni i nie ma toksycznej atmosfery, która jest głównym tematem dyskusji na goworkach firm (na zmianę z moderowanymi komentarzami, pytaniami zadawanymi samym sobie itp.), dlatego nie znajdziesz zbyt wiele opinii. Dla mnie to bardziej zaleta niż wada. Zanim się rekrutowałam, sprawdzałam goworka, mając nieciekawe doświadczenia w tym kontekście z poprzedniego miejsca pracy (ocena na goworku poniżej 2 po zmianach, jakie zaszły, mnóstwo toksycznych komentarzy i złośliwości - dokładnie pokazujących, jaka atmosfera panuje w firmie). W Calamari jest miło, sympatycznie, jest sporo pracy, ale masz szansę szybko otrzymać feedback, a dzięki spotkaniom 1on1 z przełożonym raz na jakiś czas masz również komfortowy czas dla siebie, żeby podzielić się tym co myślisz o firmie, współpracownikach i generalnie o swojej pracy. Nie spotkałam się tu z żadnymi złośliwościami, podkopywaniem autorytetu czy innymi negatywnymi odczuciami. Ludzkie podejście i wyrozumiałość chłopaków to dodatkowa zaleta pracy tutaj - nawet jeśli masz jakieś problemy, zaoferują Ci pomoc i wsparcie, nie ma problemu ze zgłaszaniem urlopu czy z pracą zdalną, a nawet chętnie zorganizują niestandardowe stanowisko pracy, jeśli ktoś preferuje coś bardziej oryginalnego ponad regulowany fotel i blat. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś konkretnego, zachęcamy do zadawania pytań tutaj lub poprzez formularz kontaktowy: https://calamari.pl/kontakt

Mój czas nadchodzi
@A

Fajnie się tego czyta! Dobrze wiedzieć ze są jeszcze normalne miejsca pracy , z fajnymi ludźmi wiec jest jakaś nadzieja.

@Mój czas nadchodzi

Również jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Praca tutaj mnie nie stresuje, cały czas się rozwijamy i mamy sporo nowych wyzwań. Po ponad 2 latach pracy tutaj mam nadzieję na wiele kolejnych. Gdy Twój czas nadejdzie, może spróbujesz u nas? ;)

Karol

Obecnie pracuję w Calamari i szczerze polecam tę firmę, dla której przede wszystkim liczą się ludzie którzy ją tworzą. Atmosfera jest bardzo przyjazna, koleżeńska, jednocześnie zachowując swój profesjonalizm. Każdy jest otwarty na rozmowę z drugim człowiekiem, wszyscy są chętni do wzajemnej pomocy czy porady. Praca na projekcie jest wymagająca, daje dużo satysfakcji i frajdy, szczególnie, że pracujemy z nowymi technologiami, sprawdzamy nowe i czasami niestandardowe podejścia oraz optymalizujemy już istniejące. Głównie pracujemy z językiem Java i JavaScript wykorzystując architekturę chmurową. Tworząc systemy opieramy się na podejściu pragmatycznym wykorzystując zdobytą wiedzę domenową, jednocześnie stosując TDD i DDD. Warto dodać, że pracujemy w metodologii agile i nie jest to tylko typowa korporacyjna gadka aby przyciągnąć czyjąś uwagę a faktycznie nasz zespół rozumie o co w tym chodzi i chętnie organizujemy się w naszej codziennej pracy. Jeśli chodzi o finanse to moim zdaniem widełki są adekwatne do wykonywanych obowiązków.

Rafał

Doświadczony zespół IT oraz zarząd firmy, który jest jego częścią oraz sam na co dzień rozwija produkt to przepis na przyjazną atmosferę pracy. Nikt nikogo nie popędza tylko wszyscy idziemy wspólnie do celu. Każdy jest otwarty na nowe pomysły oraz konstruktywną krytykę, więc jest to dobre miejsce do rozwoju. Od kiedy tu przyszedłem wprowadziłem wachlarz nowych rozwiązań zdobywając wiele cennych doświadczeń. Polecam serdecznie każdemu programiście.

Dariusz
@Rafał

Okej, a w jakim języku programujecie, możesz coś więcej na pisać na ten temat?

Rafał
@Dariusz

Java i Javascript, a właściwie Typescript

Jolanta
@Rafał

Czy mógłbyś napisać jak to wygląda finansowo? W IT widełki są normą, w C. wciąż w ogłoszeniach jest mowa o "atrakcyjnym wynagrodzeniu". W Białymstoku to może przejdzie, ale w Warszawie, serio? :D

Sam

Hello fellow developer ???????? Pracowałem tu jako Senior Android Dev, rozwijając apkę mobilną Calamari. Mam na koncie pracę w wielu miejscach i nigdzie nie spotkałem tak fajnej ekipy pozytywnych ludzi. Przyjacielska atmosfera pracy robi tu dużą różnicę. Z projektowego punktu widzenia warto docenić otwartość na nowe technologie i autonomię pracy. W projekcie jest używany np. Kotlin Multiplatform, Coroutines, RxJava, Koin. Poza tym nieźle zorganizowana jest metodyka pracy i planowania rozwoju projektu. Ogólnie szczerze polecam pracę w firmie.

Dominik

Pracowałem w Calamari jako Senior Java Developer przez 1 rok i 4 miesiące. Podobała mi się bardzo fajna atmosfera w zespole i ludzie otwarci na nowe pomysły i rozwiązania. Nie było nadgodzin ani presji na dowiezienie funkcjonalności w nierealnych terminach, co często zdarza się w innych firmach. Pod kątem technicznym w Calamari jest dużo wyzwań i nie można było się nudzić. Co dla mnie szczególnie istotne, w zespole jest zrozumienie i motywacja do dostarczania oprogramowania wysokiej jakości (testy, clean code/architecture, DDD).

Izabela
@Dominik

Brzmi dobrze, więc się zastanawiam, co było powodem zmiany miejsca pracy?

Jak długo czekaliście na odzew z Calamari sp. z o.o. sp. k.? Oddzwaniają zawsze?

Calamari

Cześć. W Calamari zawsze staramy się na bieżąco informować kandydatów o statusie ich aplikacji rekrutacyjnej. Czas oczekiwania na odpowiedź zależy od liczby kandydatów i czasu, jaki potrzebujemy na podjęcie decyzji. Wszyscy kandydaci, którzy wzięli udział w rekrutacji, otrzymają wiadomość o naszej decyzji.

Izabela
@Calamari

Tyle dobrze, bo wielu narzeka niestety na brak feedbacku. :/ A czy macie tu taką opcję, że jak ktoś niestety się nie dostał to za jego zgodą możecie przetrzymać jego cv i przy kolejnych rekrutacjach ponownie brać go pod uwagę lub nawet dać pierwszeństwo o ile wcześniej był nawet dobry?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Calamari sp. z o.o. sp. k.?

Calamari

Tak! Ze względu na pandemię w 2020 nie udało nam się spotkać, jednak już 2021 - ustaliwszy z pracownikami - zorganizowaliśmy wyjazd integracyjny połączony z urodzinami firmy, na którym część naszego teamu widziała się po raz pierwszy. Krótkie info na temat wyjazdu znajdziesz na naszym LinkedInie: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6831887047947550720 Oprócz tego zawsze jest możliwość, by odwiedzić jedno z biur - stacjonujemy w Białymstoku i Warszawie, dlatego czasem przyjdżamy do siebie na różne mniejsze wydarzenia ;).

Czy w Calamari sp. z o.o. sp. k. możliwa jest praca na podstawie B2B?

A

Cześć! Tak, oferujemy możliwość pracy na podstawie B2B oraz na podstawie innych umów. Więcej możesz się dowiedzieć, sprawdzając zakładkę kariera na naszej stronie: https://calamari.pl/kariera Jeśli masz więcej pytań odnośnie pracy w Calamari, skontamtuj się z nami poprzez formularz: https://calamari.pl/kontakt

Zostaw merytoryczną opinię o Calamari sp. z o.o. sp. k. - Warszawa

• Jak się pracuje w Calamari sp. z o.o. sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Calamari sp. z o.o. sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Calamari sp. z o.o. sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 9 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Calamari sp. z o.o. sp. k.
4.2/5 Na podstawie 10 ocen.
  • Chmielna 2 lok. 31
    00-020 Warszawa

Calamari sp. z o.o. sp. k.