Opinie o Kolsam Sp. z o.o. w Oświęcim

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Kolsam Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Kolsam Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kolsam Sp. z o.o. w Oświęcim

A lakiernicy konstrukcji stalowych jacyś w wątku są? Nie macie może aktualnych rekrutacji? Grzebałem w internecie ale nie udało mi się nic znaleźć. Widzę tylko tą ofertę sprzed sześciu lat. Wspominaliście na forum, że jest możliwość przyjęcia do pracy bez doświadczenia. Na tym stanowisku też tak jest? Sześć lat temu pracowaliście w godzinach 7:00 15:00, dalej pracujecie w takim trybie?

Magda Nowy wpis

Witam nadal pracujemy w systemie od 7-15 . Nie na każde stanowisko zatrudniamy bez doświadczenia , zachęcamy do złożenia CV i kontaktu telefonicznego na wszelkie pytania odpowiemy osobiście tel 795367166.

@Magda

Dzień dobry, ja również widziałem tę ofertę i jestem zainteresowany pracą w firmie. Jednak ciekawi mnie czy wysylając cv moja aplikacja nie trafi do "poczekalni", rzeczywiście jest zapotrzebowanie na nowych pracowników?

Hej, szukam aktualnych opinii o pracy w tym miejscu. Część osób narzekała tu jakiś czas temu na zarobki. Interesuje mnie stanowisko stolarza, mają taką ofertę teraz na portalu. Podali tam widełki 40 - 60 zł brutto za godzinę, co wydaje mi się niezłą kwotą. Czy faktycznie taka stawka jest na spokojnie do uzyskania, bez premii i innych dodatków? I w jakim systemie się pracuje?

DK Nowy wpis

Witam, czy dowiedziałeś/łaś się coś wiecej na temat pracy w tej firmie? Również natrafiłem na ich ofertę i jestem nią zainteresowany.

Ambiwalentny

Firma jak firma. Odnoszac się do poprzednich opini to moze szef szuka oszczędności ale który prezes nie szuka? Co prawda atmosfera była niekiedy napięta i jak maszyny wyjeżdżały to trzebabylo się sprężyć i postarać się żeby zdążyć. Zarządzanie tym tam praca trochę kuleje ale ale jak tak patrzę to chyba wszędzie jest podobnie. Na plus to to że jak potrzebujesz jakiejś części potrzebnej do naprawy to to będziesz miał w ciągu do 1 tyg. W innych firmach to może być nawet czekanie 5m-cy na trytytki. Odnośnie zatrudniania niewykwalifikowanych pracowników,k to zareudniaja nawet ludzi po szkole średniej a nawet po jakiś 2 letnich zawodówkach. Jeśli się nie sprawdzisz w jednej brygadzie (np. w elektrykach) to przerzucaja do innej (np. tapicerów) zwolnienia to już w ostateczności. Lepiej dla zatrudniających się, jakby wiedzieli jak się używa kontowki, wkrętarki, i innych podstawowych narzędzi. Troszkę wiedzy technicznej też nie zaszkodzi. A jak dlubiesz coś u siebie w garażu to już w ogóle super. Z wynagrodzeniem jest ok. Wypłata zawsze jest na czas. Niekiedy nie było wiadome dlaczego ta wypłata wahała się +/- 200zl ale jest ok. Średnia z roku wychodziła całkiem nieźle (nie uwzględniajac inflacji i ostatnich podwyżek - odszedłem przed podwyzkami) Jeśli chciało by się zaliczkę to też jakiś większych problemów z tym nie robią. Sama atmosfera i ludzie bardzo ciekawii sympatyczni. Są ludzie do pisania ia się z nimi, do madrego pogadania i są też tacy z których można się podsmiechiwac ???? (pamiętajcie że nie ładnie się śmiać z innych). Robiłem tam ponad 8 lat i sporo ludzi się przewinęło w ciagu mojej kariery. Po roku już myślałem że widzialem wszytko a tu za miesiąc przychodzi nowy pracownik z którego nawet nie miałbym z kim go porównać pod względem charakteru ???? Wszyscy bardzo przyjemni. Jeśli jesteś miły to zawsze wesprą rada i pomogą. Pozdrawiam Was mordeczki. Wasze zdrowie

Alicja
@Ambiwalentny

A jak są wprowadzani w obowiązki niedoświadczeni pracownicy? Mają kogoś przydzielonego czy raczej muszą najpierw przejść kursy czy szkolenia? I jeżeli jakieś kursy to kto pokrywa ich koszty?

@Alicja

Zależy od brygady ale minimum litra trzeba przynieść żeby się zaklimatyzowac

Luftwafe

Firma przypomina stare dobre czasy (usunięte przez administratora) Na polu -9 a na hali 6 stopni a szef tylko chodzi i patrzy na czym by oszczędzić. (usunięte przez administratora) w białym kasku który raz za jakiś czas patroluje hale w poszukiwaniu złe ustawionych beczek lub zaswieconego światła. Ludzie wymagają od ciebie żebyś miał 6 rąk i wiedzę niczym Einstein. Nawet za bardzo nie można wykonywać pewnych prac na siedząco bo usłyszysz „ Weź się połóż jeszcze”. Lekki (usunięte przez administratora) można by powiedzieć. A jeśli chodzi o zarobki to wszystko fajnie ładnie wyglada w biurze jak się z tatusiem gada a na kwitku to już co innego. Po podwyżkę nie ma co iść bo usłyszysz jaki to prąd jest drogi i węgiel. W innej firmie która jest w branży na tym samym stanowisku dostałem 4300 a w kolasmie miałem 3400+ premia i soboty płatne pod stołem +- 250-300 zł zależy jaki tata miał humor. Stanowczo odradzam nie pracuje już 4 miesiące

Krystyna
@Luftwafe

To jaka jest różnica jeżeli chodzi o rozmowę w biurze odnośnie wynagrodzenia a potem z realnym odniesiem do rzeczywistej wypłaty? Można wiedzieć na jakim stanowisku pracowałeś i z jakimi kwalifikacjami na kwotę którą podałeś?

Luftwafe
@Krystyna

Różnica jest około 400 zł pracowałem na stawnowisku spawacza

Ambiwalentny
@Krystyna

Stolarz; montaż tapicerki (tapicer); malarz-lakiernik; podwoziowiec (przezbraja m.in. sworznie w zawieszeniu i naprawia wózki jezdne); spawacz; hydraulik (hydraulika siłowa i naprawa dzwigow); pneumatyk; elektromechanik; mechanik (zajmujący się prostymi układami przeniesienia napędu); silnikowiec (silniki z Autosan jelcza i stara, w nowszych rzadziej Caterpillara, Deutz itp); Praca przy koparkach dwudrogowych ATLAS itp. Jeśli jesteś prz3chu1 z elektroniki to też powinieneś/-aś łatwo tam znajdziesz pracę przy maszynach torowych specjalnych tj. plaster theurer) gdzie jest sporo elektroniki. Odnosnie wynagrodzenia to juz kwestia dogadania w zależności co potrafiisz

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Kolsam Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Unita

Mam pytanie-w jakim zawodem najlepiej szukac tam pracy? czy potrzebuja tez pracownikow niewykwalifikowanych ?

Weronika
@Unita

Udało Ci się coś dowiedzieć? Ciekawa jestem właśnie czy oferują jakieś kursy. A może pracujesz już i możesz powiedzieć coś więcej o samym zatrudnieniu?

@Unita

Szukają osób z zawodem mechanika , spawacza, malarzy konstrukcji stalowych, ślusarzy praca jest głównie dla mężczyzn.

Barbara
@Gosia

A nie znałeś nigdy żadnej kobiety, która wykonywałaby chociaż jeden z wymienionych przez Ciebie zawodów?

UNITA
@Weronika

Nie dostałem żadnej odp z firmy niestety więc szukam gdzie indziej pozdrawiam

Ua

Nie szukać wogole

Jarosław

Widzę, że w 2017 oferowali stolarzowi 2700 zł brutto, ile obecnie płacą na tym stanowisku i czy szansę zatrudnienia mają jedynie osoby z doświadczeniem? Proszę o info o co pytają na rekrutacji i ile jest etapów?

Elo elo
@Jarosław

3400 dostaniesz

Czy w Kolsam Sp. z o.o. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

poldas

Jest tam jeszcze taki upierdliwy kierownik, co to lubi badać pracowników na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.? Mnie badał kilkanaście razy z marnym rezultatem. Na wiedzy praktycznej to się guzik znał.

Justyna
@poldas

I bardzo dobrze że badaja ! koniec z przychodzeniem do pracy na kacu lub pod wplywem a jak wypadek to niech sie pracodawca martwi ...

Natalia
@poldas

czy te badania to jakieś wewnętrzne postanowienie bądź część regulaminu zakładu? nie chciałabym być tak notorycznie badana.

Jano

Bardzo fajnie się pracowało szefostwo szczere można wszystko dogadać jak chłop z chipem kto chce robić to będzie robił i zarobi .

Byłem

Absolutnie nie polecam pracy w tej firmie, kompletny brak komunikacji między zarządzającymi, pracownikami a magazynem. Jeden wielki haos. Osoby pracujące tam już lata, a nie nadające się kompletnie na swoje stanowiska utrudniają prace pozostałym, nigdy nie wiesz kiedy i za co dostaniesz lincz że strony Prezesa który pół dnia spędzi w swoim biurze, po czym zejdzie na hale i dosłownie o nic potrafi zrobić wojne jak by się co najmniej dało mu w twarz. Na warsztacie pracuje wile osób korzystających z różnego rodzaju używek, i w różny sposób kończy się ich dzień pracy przez to, oczywiście Prezes doskonale o tym wie oraz kierownicy ale nie robią z tym zupełnie niczego. Co lepsze czasem można odnieść wrażenie, że to w oczach władzy najlepsi fachowcy, dlatego ciągle pracują. Na każdym kroku substancje szkodliwe (za co oczywiście brak jakiego kolwiek dodatku), jeśli ktoś podejmuje się tam pracy polecam mieć absolutnie w poważaniu obowiązki, polecenia, robić swoje i naprawdę miec wszystko w 4 literach w tedy jest gwarancja sukcesu w tej firmie. Jedyny plus to soboty płatne pod stołem (taka forma premii) ale też już nie długo bo US zostało poinformowane. O ekologii nawet nie wspominam ale to też nie bawem zostanie w odpowiednie miejsca zgłoszone. NIE POLECAM

Szczupły
@Byłem

Mogę potwierdzić. To wszystko szczera prawda. Mam nadzieję że ktoś się weźmie za tę firmę i zrobi porządek. Soboty płatne do ręki po z kończonej pracy. W kiblach smród gorzej niż wstajni, z sufitu leje się woda na głowę. Tragedia a szefostwo ma to w (usunięte przez administratora) bo pracownicy się nie liczą. Ważne że biuro mają eleganckie...

@Byłem

A powiec mi jak suma Sumarą się wychodzi finansowo miałem propozycje pracować jako elektromechanik proponowali na początku 2600 plus jakieś dodatki

A czy płaca tyle ile obiecali na rozmowie ?

Firma (usunięte przez administratora) na nadgodzinach, bardzo często trzeba się upominać o swoje i patrzeć na skamieniałą twarz taty. Generalnie jeden wielki haos, Tata ma kontakty wszędzie i gotówkowo załatwia każdą kontrolę. Korupcja na kazdym kroku. Nie polecam

Jonasz

Może wiecie czy firma prowadzi teraz rekrutacje i jak ona przebiega? Zastanawiam się czy są w ogóle widoki na pracę?

Johny
@Jonasz

Lepiej tam nie idź chłopie

@gosia ile płatne ?

@Kasia

Informacja o kosztach jest dostępna dla każdego pracownika w biurze kadr .

Jak jest z pakietem medycznym w Kolsam Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Gosia

Tak jest możliwość dołączenia rodziny, jednak jest to dodatkowo płatne.

Słyszałam ze brakuje ludzi do pracy, Gdzie można znaleźć jakieś oferty ?

Czy jest możliwość w Kolsam Sp. z o.o. pracy na część etatu?

poldas

A co umiesz i dlaczego tak chcesz pracować?

poldas

Mógłbym wiele dobrego napisać o pracodawcy, jednak punkt E umowy o pracę uniemożliwia mi to. "Pracownik zobowiązuje się do zachowania tajemnicy służbowej..."

obiektyw

@Anonim Jeśli nawet nie wszystko podoba się w firmie to jeszcze nie znaczy, że jest tak jak piszesz. Mocno przesadzona opinia!

Patologia Patologia i jeszcze raz Patologia, NIE POLECAM Chyba że macie nerwy ze stali, totalna amatorszczyzna, i ślusarze którzy nie umieją odkręcić wiertła do wiertarki

Soker

Siemanko na czym polega robota? Nie mam zadnego doswiadczenia a chciałbym sie przyjąć bo słyszałem ze dobre zarobki? Pozdro

Zostaw merytoryczną opinię o Kolsam Sp. z o.o. - Oświęcim

• Jak się pracuje w Kolsam Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kolsam Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

Kolsam Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Powstańców Śląskich 14
    32-600 Oświęcim