J.Z.R.

Opinie o J.Z.R.

Nick

Głód i nędza...

jedność

Chodzą słuchy że dozór zniechęca I odradza pracownikom przynależność do związku Jedność.Prawda to ?

Robol
@nick1 03.11.2017 11:43
Ja nic nie słyszałem, może na innych wydziałach, hmmm może dozór zaczyna się bać, Solidarność za bardzo się nie mieszała w spra...

Od tego trzeba zacząć że solidarność bardzo mało do czego się miesza.... Sylwia narobiła nadzieji że może uda nam się te 4300 dostać A gdzie była solidarność żeby ja poprzeć w końcu są oplacani z naszych składek i powinni walczyć O to co się nam należy A tak Sylwie odsuneli uciszyli i cisza na ten temat tfuu (usunięte przez administratora).

nickie
@jedność 02.11.2017 18:25

U nas sam kierownik odradza wstępowania do Jedności nowym pracownikom a to jest chyba ich nie powinno interesować. A i słyszałem że pracownicy biurowi mają zakaz no to chyba jakieś nieporozumienie.

anonim2

z tym dozorem to prawda na spawalni to wogóle nie wiedza co to spawanie... każdy ich robi w ciula... a u D.K to za darmo idzie wszystko załatwić a z kierownikiem to sam widzialem jak wiadra z pomidorami wynosil poprzyjmowali takich nieuków i sie dziwia ze firma nie działa coraz gorzej

Nara
@anonim2 24.10.2017 09:05

miecio
@Nara 24.10.2017 10:13
A Ty (usunięte przez administratora) dalej do michy, z której jesz :D teraz Ci się ukróci parawanienie...

O I dozór się odezwał,a jak się już odezwał to po (usunięte przez administratora) że aż cebulą i burakami zawiało .Ta wypowiedź pokazuje podejście do pracowników w całej krasie.

Zwiazkowiec2

Jak ? Jeden niezależny związek, częstsze rozmowy no i konsutltacje ze stroną społeczną - co chcą działać, jak chcą działać, po prostu większy przepływ informacji.

Związkowiec

Jak? Może potrzebny jest jeden związek a nie kilka ?

PopierającyMrówkeZmrowiska
@Związkowiec 11.10.2017 19:52
Jak? Może potrzebny jest jeden związek a nie kilka ?

Niestety jedyna osobą która pokazała że ma jaja była kobieta.... A nasi zwiazkowi obrońcy ją tak chamsko wystawili...Ale cóż na święta będą sobie medale przypinac o ile będzie ta jednorazowa premia co przy podwyżkach wywalczyli niby...

Mrówka
@PopierającyMrówkeZmrowiska 12.10.2017 02:47

Też popieram Mrówkę z Mrowiska i jako jedna z mrówek przypominam, że negocjacje przed nami :) czyli jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Zwiazkowiec2

Panowie trzeba jakos podzialac

Związkowiec

To jest dziwne , w czasach kryzysu my jako spóła Grupy Kapitałowej JSW pomagaliśmy oszczędzać kosztem naszych pracowników zawiesiliśmy Fundusz Socialny na Rok, zawiesiliśmy premię kwartalną za chorowanie, oddaliśmy "Cały Zysk Wypracowany "do JSW , a teraz JSW wypłaca swoim pracownikom zyski "4300"zł , a spółka córka w ktorej 100% udziałów ma JSW, nie dostała ani grosza, w JZR pracuje ok 400 osób jeśli chodzi o oszczędzanie to owszem trzeba bo kryzys w JSW, a jeżeli chodzi o zysk to nie bo to nie JSW, tak traktowani są pracownicy Grupy kapitałowej " WSTYD" , jak są zyski t dostają tylko Ryle , jak jest kryzys to oddają wszystkie spółki GK, mało tego zawsze podawaj a wynik Grupy Kapitałowej JSW , czyli zysk wszystkich spółek GK , a kasę bierze tylko jedna albo kilka wybranych . ale co jest najlepsze Związki Zawodowe tego nie widzą , przepraszam pseudo związki Solidarność Górą, za jakiś czas skończą się wam delegatki, wyjazdy imprezy , wczasy, kopertówki , zacznijcie sobie załatwiać renty, bo do normalnej fizycznej pracy się nie nadajcie

Polecam ten zakład ludziom którzy : lubią obrobić cztery litery bliźniemu nie mają własnego zdania i własnej woli lubią donosić posiadają inwentarz żywy lub jakiekolwiek plony (kierownik z W1 przyjmie wszystko ) Do tego nie musisz nic umieć wystarczy że opowiadasz fajne bajki i poudajesz fachowca.Kilka fachowych zwrotów wystarczy .Dozór jest tak nie fachowy i bez wiedzy że łyknie wszystko.A u pana D.K za pół litra załatwisz wszystko. Jeszcze raz wszystkim wyżej wymienionym polecam pracę w JZR. Ps. Niedawno zmienił się Pan Prezes .Wszyscy liczyli na to że nastąpią zmiany na lepsze i że znikną układy i układziki.Niestety jest jeszcze gorzej.

swój
@anonim 07.10.2017 22:37

swój

Alek

tu nie o to chodzi , po prostu biorą każdego bo nie ma chętnych do pracy w jzr

Marta

@Bubu z tego co piszesz, wynika, że firma J.Z.R. szkoli od podstaw pracownika i nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia. @Alek rozumiem, że nie jesteś zadowolony z zarobków w firmie. Powiesz czy są jakieś szanse na podwyżki? Ile czasu już pracujesz w J.Z.R.?

Bubu

Teraz nawet jak nie masz o niczym pojęcia, możesz pracować w jzr :)

Alek

W JZR zarobki zrównały się z typowo prywatnymi firmami, kiedyś bardzo trudno było o przyjęcie do JZR, teraz ogłoszenie o pracę wisi nawet w Urzędzie Pracy w Jastrzębiu Zdroju :( szkoda

kapo

Dlaczego Pracownicy JZR nie dostali premii 4300zł , tak jak koledzy z JSW, ZWP, i Polskiego Koksu, a przecież wszyscy wrzucamy zyski do jednego wora, dziwne że Zyski podawane są Całej Grupy Kapitałowej, czyli wszystkich firm które w niej są a premię biorą tylko wybrani

Agentbolek

Trochę złowroga atmosfera miedzy ludźmi, rywalizacja

Marta

@lol1 Jestem moderatorem forum GoWork.p. Taki post idzie po prostu do moderacji, dlatego warto znać regulamin. Proszę, aby na forum pozostawiać merytoryczne opinie na temat pracy w firmie J.Z.R., ponieważ wszystkie informacje będą pomocą dla osób nowo zatrudniających się do firmy.

Marta

@lol1 nie możesz nikogo obrażać na forum. Polecam zapoznać się z regulaminem forum http://www.gowork.pl/regulamin zanim pozostawisz swoją opinię. @Maderczy jesteś zadowolony z pracy w firmie J.Z.R.? Czy powiesz coś więcej o pracy w firmie?

@Marta 27.09.2017 15:24

kogo ja obrażam, po prostu mówię prawdę, pracuję kilkanaście lat i widzę co się dzieje w Firmie , przecież "Mader" kłamie w żywe oczy, Obsługant wózka widłowego może uzyskać 10 grupę, więcej nie może dostać, słuchaj od regulaminu i sprawdzania co ludzie piszą są Administratorzy, jeżeli nie zablokowali mojego postu, widocznie wszystko jest OK. a ty Marta co takie wypytania prowadzisz? , niby chcesz się dowiedzieć co Firmie piszczy, a tu nagle mnie upominasz o co chodzi ?

Mader

Co wy gadaci3 o tych zarobkach? Spaqacz czy tokarka 2500, ja na wózku mam 4100, 4500 wy 2500.. Ale kłamstwa

DonAlejondro

Śmiać mi się chce jak na stronie jzr.pl w zakładce praca cytuję jeden z punktów "atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet dodatkowych świadczeń pracowniczych," pytam się ile wynosi te atrakcyjne wynagrodzenie 2500zł , a gdzie jest ten dodatkowy pakiet świadczeń pracowniczych bo jakoś go nie widać , jedynie nagroda branżowa, normalnie wstyd , żeby tak kłamać, pierwsze pozabierali wszystko węgiel , czternastka, flaps, itd, a teraz piszą dodatkowy pakiet pracowniczy Mało tego na stronie jzr.pl w zakładce praca Spawacz i Tokarz dostaną atrakcyjne wynagrodzenie, jest to podkreślone nawet grubym druczkiem, a z Ślusarzem się nie liczą, nie ma tam nic napisane , że będzie miał atrakcyjne wynagrodzenie, takim sposobem to wy nie nazbieracie ludzi.

Izydor

Jeżeli zarobki w JZR nie wzrosną, bo parę lat nie było podwyżki płac , to nie będzie chętnych do pracy, pokazuje nawet to że na stronie jzr.pl ogłoszenie pracy Ślusarz, Spawacz, Tokarz widnieje od początku roku i nie ma chętnych, o czym to świadczy tym człowiek który ma Fach w ręce nie będzie robił za 2000 tys. Najlepszy fakt jest taki że doświadczeni pracownicy się zwalniają spawacze tokarze którzy przepracowali po kilkanaście lat

lol1

Kiedyś tzw 2-3 lata temu była możliwość przyrobienia praca w sobote , w niedzielę,nadgodziny,zlecone, teraz nie ma sobót,niedziel, zostały tylko nadgodziny w nagłych przypadkach oczywiście nie dla wszystkich

lol1

Zapomniałem o zarobkach, tak jak kolega wyżej powiedział 2500zł na rękę, ciężko jest wyciągnąć 3000zł

Marta

@lol1 a Ty co możesz powiedzieć o pracy w firmie J.Z.R.? Czy pracujesz już długo? Na jakim stanowisku? Co najbardziej podoba Ci się w pracy? A może coś byś zmienił? Czy można liczyć na awans w firmie?

@Marta 13.09.2017 17:18

Co mogę powiedzieć, było lepiej .Pracuję 14 lat, jako Ślusarz, w pracy podoba mi się tylko atmosfera między kolegami , nic poza tym, hmm co bym zmienił nic wszędzie jest to samo wyzysk, pracowałem w innych firmach i wszędzie to samo, awans w firmie nie bardzo, znam dużo kolegów po studiach inżynierskich i dalej robią fizycznie, a co do tych młodych ludzi co przychodzą na okres próbny, przecież to wszyscy pracownicy widzą dokoła co się dzieje, ale mało tego, takiego młodego pracownika przyjmują na tej samej stawce co ja 14 lat się starałem, a dlaczego go przyjmują na takiej wysokiej stawce? bo nie ma chętnych do pracy w JZR , starszy pracownik nam nie ucieknie, bo gdzie , a młodego musimy jakoś zwerbować , i nawet te werbunki nie działają bo odchodzą

monte
@lol1 14.09.2017 15:52

"podoba mi się atmosfera między kolegami" Ciesz się, że nie pracujesz z tym co pierw polewa, a na szychtę leci Cię podj$%&ć ;).

nick1

A najlepsze jest to, że utrudniają zatrudnienie pod JSW, tzw poco JSW ma podbierać pracowników spółki córki, jeżeli składasz podanie pod JSW, a pracujesz w w jakieś spółce Grupy Kapitałowej JSW, nie ma szans zatrudnienia, no chyba ,że dostaniesz się do SIGU :)oczywiście nie za darmo, najlepsze jest to , że ludzie w SIGU pracowali 2 lata i wkoncu przeszli pod JSW, ostatnio był nabór do sigu 2 miesiące temu i Ci też przejdą pod JSW choreee:||, w JZR było dobrze, zarobki w miarę dodatki Babrbórka,14-nastka,węgiel, flaps, co roku zyski płacili, teraz to trochę lipa

@nick1 29.08.2017 15:06

Młodzi ludzie przychodzą na 1-3 miesiące, i rezygnują, argumentując tym że na rozmowie kwalifikacyjnej obiecywali dużo więcej,

Kanar

Kartki, wegiel, 14stka, barborka, kraina mlekiem i miodem plynaca, dbaja o to zwiazki

zeus
@Kanar 14.07.2017 09:56

oczywiście że związki dbają o to by na to pozabierali-została branżówka

MOPS

Nie liczyłbym na takie benefity ;)

Dzordz

BockyRalboa
@Dzordz 02.07.2017 12:28
Jakie zarobki na poczatku na powierzchni na remoncie sekcji? Jakie dodatki do wyplaty? Dzieki za info....

2100 na początek, potem tyle samo do wypłaty pasta, mydło i krem.

Dzordz
@BockyRalboa 07.07.2017 14:39
2100 na początek, potem tyle samo do wypłaty pasta, mydło i krem.

Rocky liczyłem na odpowiedzi typu czy sa kartki wegiel barborka itd.

Jaro

Witam chciałbym podzielić się opinią na temat kierownika W -6. Osoba będąca na tym stanowisku ma swoich pupilków który nie zwróci uwagi, nie liczy się z pracownikami

Xxxx
@Jaro 24.03.2017 17:43

Masz rację

Spavadż

Jest prawdą że zarobki mocno skoczyły? Kiedyś na rozmowie oferowali mi koło dwóch tysięcy, jakieś 2,5 roku temu. W tej chwili z tego co słyszałem na początek spawacz/palacz dostanie 3000-3100, a po próbnym i podwyżce w razie wykazania się mozna zarobić z dwoma sobotami 4000? Ile w tym prawdy?

Odii

Czy ktos mi powie dlaczego rekrutacja na operatorow cnc odbywa sie 2 razy w miesiacu..? Bo watpie ze sie firma tak rozwija...Jakie zarobki oferuja...?

Artur
@Odii 06.03.2017 10:32

Słyszałem, że szukają ludzi bo dużo zleceń mają.

Odii
@Artur 09.03.2017 12:36
Słyszałem, że szukają ludzi bo dużo zleceń mają.

Dzieki.. a czy orientujesz sie jakie zarobki proponuja...?

xxwwwxx

ktoś może coś powiedzieć o pracy w JZR? na jakie zarobki można liczyć na początek? Wykształcenie operator obrabiarek skrawających, dodatkowe kursy: operator wózków jezdniowych, operator suwnic z poziomu 0, hakowy.

xxwwwxx

ivo

po powyższych komentarzach wyczuwam jakieś problemy i niepokoje... ktoś mi powie co się dzsieje konkretnie? warto teraz cv wysłać?

Zioło

Kto był na spotkaniu Jedności? co gadali?

Maniek

Jak zwolnia wszystkich? Większość ma umowy jeszcze..został jakiś rok czasu.. Skąd to słyszałeś? Mów

amatorrylostwa

Dobrze ze powiedziałeś po części bo ja tez bylem na zachodzie i zylem elegancko mimo ze napier8alalem przy hortensji jednak zawsze chciałem byc rylem i jestem zaabiam przez wielu upragnione 2k z kartkami narzekać trzeba bo jest na co , w Nl ludzie nie narzekali bo nie bylo tragedii a tu polskie firmy to mobbing wyzysk hujowa placa i podpierdalacze wiec z czego soe cieszyć z tego ze jest robota, przestań .... I nawet tak nie myśl ......

Yo

Ciekawi mnie jakie maja tam maszyny i jakie programy pisza sobie pracownicy na jzr obrobka

chal

Bede mial szkolenie wiertacz czemu pierwsze było w grudniu a nastepne w styczniu

chal

Witam mamszkolenie

Yo

A jak z placa w Jzr na powierzchni gdzie frezuja i tocza?

Pomocny

Firma funkcjonuje ucinaja zarobki wiec ludzie już sami odchodzą . W perspektywie da dalsze cięcia i zwolnienia. Wpłaty na czas

górnik

Słuchy chodzą że ludzie ze sig przechodzić mają pod kopalnie w styczeń ,luty 2016 ale oficjalnie zarząd nic jeszcze nie ogłosił .

e-mil

Była taka opcja, ale pracownik SIGu jest "tańszy" od kopalniaka i dlatego SIG pozostanie.

tubylec

Słyszał ktoś pogłoski że mają zlikwidować SIG, a ludzi zatrudnić pod kopalnią jeszcze w tym roku.

on

no to cześć patałachy

byly

kiedy te zlodzieje z jzr beda wyplacac branzowke

byly

kiedy te zlodzieje z jzr beda wyplacac branzowke

były

kiedy te [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jzr będą będą płacić branżówke

angela
@były 01.07.2015 14:21

Dir niemals!

seta

ponoć to ten co kombajnista zagląda lewym okiem do prawej kapsy !

taki

dodam że chodzi mi o kopalnie borynia!

taki

Kto zna najbardziej nieudolny przodek w sigu?

Zostaw opinię o J.Z.R. - Jastrzębie-Zdrój

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie J.Z.R.