J.Z.R.

Jastrzębie-Zdrój

Opinie o J.Z.R.

pumpernikiel

Administrator powinien zablokować już te forum o pracodawcy JZR bo widać, że nikomu tutaj nie dogodzisz. Mamy robotę pewną na czas nieokreślony to jest sukces, wypłacą Nam 14-stkę i Branżówkę proporcjonalnie! To gdzie Nas przydzielą skąd możemy o tym wiedzieć - tam gdzie Cię wyślą tam pójdziesz robić i wszystko. Jeszcze tego brakowało, żebyście sobie wybierali tam gdzie chcecie pracować. Dostaniesz w SiG-u parę stówek więcej to będziesz miał na paliwo :-) Jeszcze pracujemy w JZR i nikt teraz na swieżo nie wie co i jak będzie. Więc dajcie spokój i czas zakończyć wojnę na tym forum! pozdrowienia dla Obserwatora w zielonych chełmie :-P

@pumpernikiel 05.12.2014, 11:29

Nikt sobie nie wybiera gdzie pójdzie robić,tylko pytamy czy coś w tym temacie wiadomo.

kolo
@pumpernikiel 05.12.2014, 11:29

Kolego pewną to na razie masz umowę na czas nieokreślony,a i to nie jest pewne,dopóki jej nie podpiszesz.Robota nie jest taka pewna,bo wystarczy,że podpadniesz,zachorujesz i szybciutko będziesz jej pozbawiony,bo w sigu się nie choruje.Pytanie o dojazd jest jak najbardziej zasadne,bo niby dlaczego ktoś ma dojeżdżac 70 km w jedną stronę,jeżeli ma kopalnie koło nosa i może na niej znależc się w pięc minut pieszo.Stówkami też tak nie szastaj,bo twoja pensja w dużej mierze będzie uzależniona od premii,a pozbawiony niej,może się okazac,ze będziesz zarabiał mniej niż teraz w JZR-ach.

emeryt

no właśnie a oni sie cieszą rzucą cie na szczygłowice i cienko będziecie piszczeć bo gdybym ja był prezesem to bym tak zrobił więc wszystko wyjdzie w praniu.

jok

Właśnie z powodu dojazdu się zastanawiam ,5 lat jeżdżenia na Budryk ,wielokrotnie sam to są jednak koszty Nie raz już chciałem to rzucić .

wróżbita maciej

I już się zaczyna -spekulacje -kolanienie bo pójde tu a może tu,ciesz się że będzie robota!

@wróżbita maciej 05.12.2014, 10:14

Jak będziesz musiał wydać na przejazd samochodem np.na kwk szczygłowice znaczną część wypłaty,to też będziesz o tym myślał jakie wybrać rozwiązanie. 150 km w obie strony.

@górnik jzr 05.12.2014, 10:21

A to faktycznie daleko może będzie możliwość wyboru trzymam kciuki pzdr.

górnik jzr

Może ktoś już wie czy po przejęciu przez SiG zostaniemy na swoich kopalniach, czy zostaniemy poprzerzucani na inne kopalnie.

on

Z tego co wczoraj mówił prezes (usunięte przez administratora)to odprawy są:)

jok

Może ma ktoś wiedze czy odprawa obowiązuje gdybym nie chciał prrzejść do SiG bo mam inną oferte Dzięki za info.

slusarz

wszyscy przodowi z zofi to nieudacznicy tak jak np. Chrobok siadzie na ladowarke i ogląda tatuaże razem z jackiem

wróżbita maciej

dozór i tak skończy na łopacie,cwaniactwo się skończy.SZCZĘŚĆ BOŻE

jo

Ci z dozoru wielkie gieroje,a każdy z nich poleciał górnika robić hehe,godne pożałowania!

górnik

Ciesze się że wszyscy mają robotę ale są ludzie co mówili wy młodzi znajdziecie robotę byle gdzie po co strajkować a wczoraj cieszyli się choćby oni to wygrali za tv i ludzie fałszywi ze wiedzieli ze oni się dostaną do sigu uciekali tak jak panowie z dozoru Zofiowka , borynia temu drugiemu oklaski młody a głupi by sprzedał własne dziewictwo za stanowisko i pan 9 palczasty teraz będziesz jebał na łopacie prawdziwy górnicy ci którzy wierzyli że będzie dobrze i walczyli do końca wielki szacunek że byliście i wierzyliście .

kiki

Na stronie ZZ Jednosc pisze, że porozumieniem objęci sa wszyscy pracownicy JZR!!!

zainteresowana

Jestem ciekawa co z osobami które są na wypowiedzeniach i pracuja do konca roku i co z tymi co uciekli na L4 przed zwolnieniem?

pumpernikiel

pany było warto wypisywać się ze Związków? trzeba wierzyć do końca:-) Tomek z Wieśkiem i ekipą pokazali że warto być z Nimi, gdyby nie Oni jest po Nas! Kończy się jednak ZZG, ale do zobaczenia w Jedności :-)

nim2

WSZYSTKIEGO NALJLEPSZEGO z okazji Naszego święta było-mineło teraz trzeba pokazac że sroce z pod ogona niewypadliśmy-chwała bohaterom-i do roboty bo 2 szansy moze niebyc:))))))

z boku

No i opadła maska.Jak na górze tak i na dole,nie minęły 24 godziny,a już obrzucają błotem jedni drugich.Brawo Panowie i Panie.W dniu Waszego święta okazujecie swoją prawdziwą polską mentalnośc.

Obecny

Pozdrowienia dla tych, którym sie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie chciało ruszyć ani do kina ani na manifestacje a teraz mordy cieszą że "wywalczyli"

ubabrany

Bo siedzienie dłubanie słonecznika granie w karty i bajerowanie nie jest żadna walka.

@zmartwiona 04.12.2014, 14:05
To trzeba było tam siedzieć, skorO UWAŻASZ ŻE TO TAKIE NIC! Dzięki tym któzy zostali na dole i tym którzy WALCZYLI na powierzc...

A kto Ci powiedział, że nie byłem, że nie WYMUSZAŁEM dogodnego dla mnie rozwiązania z danej sytuacji? Moglem siedzieć obok twojego męża:)

@emeryt 04.12.2014, 14:13
narazie sie jeszcze niema co cieszyć ja bym sobie poradził i bez tego strajku wierze w siebie i jestem na tyle inteligentny .ty...

Oj emerycie piszesz jaki to jesteś inteligentny i myślisz że czytają to tylko małe dziewczynki i z warkoczykami? Pogubiłeś się pisząc że ,nie ma się jeszcze z czego cieszyć' piszesz to bo pewnie ze strachu pazurki obgryzasz jak to wszystko nie wypali. Taki z ciebie inteligentny, zaradny, pracowity gieroj rylek świrek. Nie bój się na pewno sobie poradzisz.

Nie oczerniajcie tych którzy nie strajkowali bo to nie na miejscu każdy miał swoje powody i nie powinno to podlegać dyskusji i głupich haseł.Strajk był dobrowolny!!!!!!!!!więc sie opamiętajcie .Jeszcze nic niewiadomo jak to będzie wyglądało w perspektywie czasu skoro cała spółka kuleje już sigowi pozbierali premie więc pomyślcie .....

ubabrany

A i zmięcie słowo „wywalczyć”, na „wymusić”, bo wywalczyć to se możemy wolność niepodległość albo honor jak go ktoś splamił.

Górnik

Tu sie niema z czego cieszyć sig stworzony jest po to by dymać górników na dzień dzisiejszy lepsze to niż nic i tak nas wydymają no ale jest dobrze i cieszymy sie z tego jaka ironia!

Ubabrany

Boje się tylko że spadamy z deszczu pod rynnę warto pomyśleć dlaczego Jarosław Zagórowski tworzył SiG.

Mariusz

W dniu naszego święta życzę wam wszystkim chłopakom z JZR tyle zjazdów i wyjazdów , a szczególnie byłej brygadzie z Krupińskiego i byłej brygadzie z Budryka ,z którymi spędziłem bardzo dobre chwile , dla was wszystkich " SZCZĘŚĆ BOŻE "

zorientowana

Podziękowania dla wszystkich związków i dla chłopaków, którzy potrafili zjednoczyć się i wytrwać do końca. W jedności siła. Miękkie faje, sprzedawczyki,przydupasy niech spojrzą sobie teraz w lustro. I co Panowie co widzicie? Żenada. W Dniu Górnika życzę wszystkim tego co najlepsze.

Paweł A

W dniu naszego święta składam Wam życzenia i chciałbym pogratulować Wam waszej wygranej!!! :) Może niedługo z kimś z Was znowu przyjdzie mi użerać się na jednym oddziale! :):):) Ps. Żmijami plującymi jadem na tym forum się nie przejmujcie!!! Niestety takie możliwości daje internet,że różnego rodzaju buraki mogą pisać bzdety! A teraz dobranoc, idę spać bo jeszcze po wczorajszej Barbórce jestem eknięty i wyonaczony :)

G-1 Borynia

Brawo jednosc! Brawo ZZG! Brawo chłopaki z Budryka, Zofiówki i Boryni! Pokazaliscie jak trzeba walczyc, Ci na dole i Ci którym nie pozwolono zjechac. To dzięki wam chłopaki i Panowie ze związków patrzymy w przyszłosc z nadzieją i Cieszymy się w tym pięknym i ważnym dla górnictwa dniu. Szczesc Boze i jeszcze raz dziękuję! Szacunek i czapki z głów!

strajkujacy na dole
@G-1 Borynia 04.12.2014, 09:46

Moze leppiej by bylo zeby Cie zwolnili,wtedy nie musial bys sie martwic o dojad.

pniówek

Porozumienie jest OK, ale jak zawsze jest małe ale... Ciekawe na jakie kopalnie będą nas rzucać,bo jest nas kilkunastu chłopaków co dojeżdżamy już z daleka do jastrzębskich kopalń,a jak dostaniemy propozycję na kwk Szczygłowice czy kwk Budryk to lipa.Dojazd w jedną stronę to 65 do 75 km w jedną stronę,dużo czasu na dojazd,wysokie koszty przejazdu,a nie wszyscy będziemy się mogli zgadać i jeździć np.w trójkę samochodami.

batman

Koledzy w dniu Święta Górnika składam wam życzenia tylu wyjazdów ile zjazdów i gratuluję wygrania sporu z JSW i JZR ZRG, tylko mnie zastanawia czy nie można było tego załatwić bez aż tak drastycznych kroków z Waszej strony. Niech się święci dzień górnika a wy dziś macie co świętować. Powodzenia i pozdrawiam wszystkich.

Pracownik JZR

BRAWO !!! Dla Z.Z. "Jedność" za skuteczne prowadzenie negocjacji i dla załogi , która potrafiła zjednoczyć się w najbardziej odpowiedniej chwili.

oko

Ja badania psycho robiłem w listopadzie i mam na 4 lata pracujemy w jednej spółce a do SiG przechodzimy na innych zasadach niż ci którzy się zwolnili i przyjmowali od nowa wszystko. O ile tro całe porozumienie jest rzeczywiste. Mam nadzieję że kolejne dni przyniosą dużo nowych informacji na ten temat a na razie dziś mam święto i wierzę że wszystko będzie ok!

BRAVO

Jak przechodzisz na takich zasadach to badań nie trzeba robić od nowa.

koks

A czy zastanawialiście się czy badania psycho przejdziecie?

szuka dziury w całym

Wszystkim górnikom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich dzisiejszego święta, aby ich praca przebiegała bezpiecznie- szczęść Boże. p.s jedno mnie dziwi czemu na porozumieniu nie ma ani jednej pieczątki od str JSW tylko jakies szlaczki robiące za podpisy???

aaa
@szuka dziury w całym 04.12.2014, 07:39

jak chcesz się dowiedzieć gdzie był AREK to po prostu zadzwoń do niego i się zapytaj gdzie przebywał główny agitator a nie zaraz oczerniać pozdrawiam

niedoszly emeryt
@szuka dziury w całym 04.12.2014, 07:39

Szczesc Boze gornicy, czy to zrzadzenie losu , ze my walczylismy o nasza przyszlosc i byt naszych rodzin a taki wiselka z zofiowki na tym skorzysta co blokowal nam mozliwosc zastrajkowania bo chcial sie przypodobac Jaskierskiemu i Brudnemu. On taka szuja ma znowu nami dyrygowac co nie ma za grosz wstydu, nie mowiac o zwyklej solidarnosci ze swoimi wspopracownikami.Mam nadzieje ze prezes SIGU nie pozwoli aby ktos taki jak ten cymbal przeszedl na rownorzedne stanowisko do nowej firmy. Moj kolega zostal przez niego zwolniony ,bo nie pozwolil na to by on go mobbingowal i z tego co wiem to wiselce grozi proces za naruszenie dobr osobistych,przesladowanie i oczywiscie mobbing a ze facet jest sprytny to sobie wszystko nagrywal. Takze ten jelop bedzie mial duze klopoty i dobrze mu tak ,hahahaa to i wiselka poplynie

wygrany

Dziękuję wszystkim chłopakom ze związku Jedność za walkę o dobro na dziś.A gdzie był agitator Pan Arek wielki SIPOWIEC ZAKŁADOWY,wielcy przodowi,strzałowi Jastrzębski itd.Panowie wstyd

g-6

Na stronie JZR jest już treść porozumienia.

Czwartek

Kasy by Barbórkę świętować nie mamy ale co tam. BARBÓRKA 2014.

G-6

Tak koledzy może ten fatalny rok w końcu na koniec trochę szczęścia przyniósł. Gdzie jest zgoda musi być dobrze. Trzeba teraz walczyć by w całej JSW zaczęło powiewać optymizmem i by 2015 dał nam znowu dumę że jesteśmy górnikami.Szczęść Boże wszystkim którzy przyczynili się do wspólnego sukcesu. A związkom zawodowym gratulację za pokazanie czym są i z kim są. A burakom którzy tak negatywnie wypowiadali się na tym forum o pracownikach JZR-ów w tak trudnej sytuacji jaka nam groziła mogę teraz tylko palca pokazać.(..I.,)

ktos

GRATULUJĘ KOLEDZY I DZIĘKUJĘ!! WSZYSTKIEGO DOBREGO Z OKAZJI DNIA GÓRNIKA.

zorientowana

to hasło z manifestacji pod jsw ale zarazem pobożne życzenie

Bla

Do "pracownik SiGu": A jednak... "Zapisy porozumienia dotyczą także kilkudziesięciu pracowników, którzy już wcześniej przeszli do SiG - także oni dostaną umowy na czas nieokreślony."

kolejna żona

to fakt czy życzenie? :))))

kolejna żona

"...porozumienie spełnia oczekiwania strajkujących. -Odwołano zapowiedź zwolnień grupowych. Obecni pracownicy JZR po przejściu do spółki JSW Szkolenie i Górnictwo dostaną umowy na czas nieokreślony. Ich płace będą także wyrównane do obecnie obowiązujących w SiG, czyli wzrosną .Wywalczyliśmy wszystko co chcieliśmy. Nie ma ryzyka utraty pracy lub zmiany jej warunków na gorsze na umowach chwilowych i śmieciowych..."

Spoko-Loko
@kolejna żona 03.12.2014, 23:09

Jak będzie wyglądało przejście do SiG-u czy wiadomo od kiedy. Jakie zasady czy coś wiadomo więcej? Czy rotacyjnie czy wszyscy w jednym czasie? Na pewno ten temat był ruszony. Sig przyjął w tym roku 700 osób a nas jest prawie 500 to na pewno będzie skomplikowana sprawa dla JSW. Wszystko jakoś aż zbyt kolorowe.

@Spoko-Loko 03.12.2014, 23:21

w podanych wyżej linkach są jakieś informacje.

pracownik SIGu

Myślę że zaniedlugo się spotkamy na którejś z kopalni na budryku pracowalem niecale 5lat a jesli chodzi o sig to dowiedzialem sie ze w tym miesiącu juz nie ma tak kolorowo jak za październik 1000zl mniej i na reszcie kopaln to samo i byle sie ta firma nie stanie taką lichwiarska jak jzr pozdrawiam wszystkich z jzr

pracownik SIGu

Witam przez 5 lat pracowałem w JZRach od lipca pracuje w sigu i jestem ciekawy czy też dostanę umowe na stałe przecież też pracowałem w grupie. A wszystkim kolegom z jzr gratuluję wywalczonego porozumienia

@zmartwiona 03.12.2014, 22:54
Niestety raczej nie. Porozumienie dotyczy tylko podlegających zwolnieniom grupowym. Ale pewnie masz już umowę na 3 lata więc ko...

Nie martw się już. Spokojnej Barbórki :)

Bla
@pracownik SIGu 03.12.2014, 22:49

Zapewne nie. Z JZR'ów odszedłeś dobrowolnie i zgodziłeś się na nowe warunki w SiG'u.

?

potwierdzony jest ten koniec strajku?

pniówek

jeśli idzie o rewirantów - 3 dni w pracy,5 dni rewiru,2 dni w pracy, 1 dzień urlopu,4 dni w pracy,2 tygodnie rewiru,i tak przez cały rok. Są tacy kombinatorzy,i takich mi nie żal.

@pniówek 03.12.2014, 22:45

Jeśli tak to masz rację. Mi także nie bo przez takich nam kasę cieli.

zmartwiona

Koniec strajku! Do godziny wyjadą

uwierzejakzobacze

Ciekawe jeśli chodzi o te 20 osób które nie dostaną przeniesienia ile tych zwolnień L-4 w roku zdecydowało. Ciekawe jakie kryteria postawili sobie negocjatorzy typując te 20 osób. Myślę że każdy ma prawo w Polsce płacąc składki do ZUS korzystać ze zwolnienia lekarskiego jeśli musi. Chyba że chodzi o ludzi którzy w roku mają kilka takich różnych przygód na przełomie kilku lat wtedy być może można taką osobę nazwać kombinatorem. Bo teraz może być tak że wszyscy okażemy się rewirantami.

kolejna zmartwiona żona

najnowsza inf! TVP INFO, strajk oficjalnie zakończony, górnicy do północy wyjada na powierzchnię!

Zostaw opinię o J.Z.R. - Jastrzębie-Zdrój

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie J.Z.R.