JSW S.A

Jastrzębie-Zdrój

Opinie o JSW S.A

hajer

Mam kilka pytań ; 1) mam uprawnienia do 1kV dołowe oraz ognioszczelność, 3 lata dołu jako elektryk. Mogę liczyć praktycznie z lagi na +3k na Pniówku, czy na Szczygłowicach? 2) ile +- zarabia elektryk na w/w grubach bez sobót ? 3) czy od Nowego Roku rychtyk wchodzi nowy układ zbiorowy który wyrówna Knur-Szczy zarobki do innych kopalń starej spółki jastrzębskiej? Co może się jeszcze zmienić? 4) planowane są przyjęcia na Szczygłowice/ Pniówek w tym/ początek przyszłego roku ?

antyryl

Cześć tępe Ryle.Jak tak czytam to na tej KWK Borynia to faktycznie wiocha ale tylko dlatego,że Wy tam pracujecie. Do roboty się weźcie tepe Krety, a nie tylko o pieniądze wołacie i tylko się opierdzielacie. Zawsze źle Wam matoły. Co do picia to narzekacie ,że dozór pije a połowa z Was idzie pijana do pracy i jest alkoholikami. Niestety ,żyję miedzy Wami Nieroby i Pasożyty społeczne na których kładzie cały naród.

An.
@antyryl 11.10.2013 02:57

Piszesz o sobie tematu?

emeryt 2016

Witam na forum. Jestem emerytem z 2016 roku i chciałbym się dowiedzieć czy zarząd JSW SA w przyszłym roku odwiesi deputaty węglowe dla pracowników i emerytów którzy przeszli na emeryturę w okresie kiedy zawieszone były deputaty węglowe.

Jork.

Jak wobec tego kształtują się wynagrodzenia górników? Według informacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej średnie wynagrodzenie pracownika za rok 2016 (bez wypłaty nagrody z zysku) wyniosła ok. 6,5 tys. brutto. Natomiast wynagrodzenia członków zarządu przedstawiają się następująco: 60 tys. zł netto (prezes), 50 tys. zł netto (wiceprezes). Do tego dochodzi wynagrodzenie dodatkowe - trzymiesięczne wynagrodzenie netto rocznie. Spółka podaje również wysokość zarobków jakie w ubiegłym roku osiągnął prezes JSW Tomasz Gawlik - 743 066,67 zł, zastępcy: Artur Wojtków - 634 600 zł, Józef Pawlinów - 313 333,33 zł, Robert Ostrowski - 313 333,33 zł. TERAZ WIADOMO DLACZEGO ŚREDNIA PENSJA GÓRNIKA WYNOSI 6,5 TYS ZŁ....POZDRAWIAM WSZYSTKICH RYLI...

Jork.

17 lipca 2017 Ile zarobi prezes JSW? Może nawet 1 mln 500 tys. zł roczniefot. JastrzebieOnline.pl Zarobki prezesów i członków zarządów spółek skarbu państwa budzą spore zainteresowanie. Jak kształtują się te wynagrodzenia, które są ustalane w oparciu o tak zwaną ustawę kominową z 2016 roku? Niedawno opublikowano raport, który analizuje kwestie płacowe osób zarządzających największymi polskimi spółkami, należącymi do Skarbu Państwa, wśród nich Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Firma doradcza i szkoleniowa Sedlak & Sedlak, działająca od lat na rynku finansowym, opublikowała „Raport płacowy prezesów zarządów i członków zarządów spółek skarbu państwa za 2017 rok”. Zgodnie z ustawą wynagrodzenie osób kierujących spółkami ma się składać z dwóch części: stałej i zmiennej uzależnionej od realizacji poszczególnych zadań. Podstawą do wyliczenia części stałej jest wartość miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego (w 2016 roku wyniosło ono 4 403,78 zł).Większość przeanalizowanych spółek - w tym Jastrzębska Spółka Węglowa - ustaliło maksymalne widełki wynagrodzenia zasadniczego dla osób pełniących funkcję prezesa zarządu, to znaczy w przedziale od 7 do 15-krotności podstawy obliczenia, czyli od 31 do 66 tys. zł miesięcznie. Dla pozostałych członków zarządu JSW pensja podstawowa waha się w granicach od 7 do 12-krotności podstawy obliczenia, czyli 31 do 52 tys. zł (kwoty brutto). Druga cześć wynagrodzenia - ruchoma, uzależniona jest od realizacji celów postawionych przed zarządem. W przypadku JSW są to: realizacja inwestycji wynikających z restrukturyzacji, wykonanie przewidzianego poziomu i struktury wydobycia węgla, zwiększenie wydajności na jednego zatrudnionego w spółce, utrzymanie kosztów wydobycia na określonym poziomie. - Niestety wszystkie cele opisane są w sposób bardzo ogólny, nie podano w nich konkretnych wartości i mierników, które będą służyły do oceny ich realizacji, a co za tym idzie wypłaty premii. W każdej spółce Rada Nadzorcza jest upoważniona do uszczegółowienia tych celów wraz z określeniem ich wag oraz obiektywnych i mierzalnych kryteriów realizacji i rozliczania (KPI) - podaje Sedlak & Sedlak, dla portalu www. pulshr.pl Jak wynika z raportu firmy Sedlak & Sedlak, Tomasz Gawlik, zarządzający Jastrzębską Spółką Węglową, zarobił w 2016 roku 743 tys. zł. Zgodnie z zapisami podjętej uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia jego następca Daniel Ozon może w 2017 zarobić maksymalnie ponad dwa razy tyle, czyli około 1 mln 500 tys. zł. Firma Sedlak & Sedlak opublikowała również raport „Wynagrodzenie członków zarządów w 2016 roku”. Średnie wynagrodzenie osób zasiadających w zarządzie JSW wynosiło 634 600 zł rocznie. Szacuje się, że za 2017 rok wyniesie ono maksymalnie 1 268 289 zł.

TONI5

witam. wraz z kolegami złożyliśmy do sądu pracy w jastrzębiu pozew o deputat węglowy. z deputatu nici a w zamian mamy PREMIĘ do zapłaty 240zl- koszta sądowe. tak się dba o rencistów/

Gornik

Ja pracuję po firmą i widzę co się dzieję jsw ma nas w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] faktury płacą w procentach a kupują sobie nowe autka a w schemacie organizacyjnym jsw jest nawet pełnomocnik prezesa od podcierania mu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] tak jak na ich kopalniach kierownik robót z budują wypierdolil na emeryturę bo popalić się na wszystkich frontach i taka jest prawda że to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

karol

Powinni pozwalniać piekarzy,kucharzy,i niedoszłych ogrodników ponieważ do dzisiaj nie uzupełnili wykształcenia ,przy okazji zbadać na jakich warunkach się dostali i kto odpowiada za ich przyjęcie nie wiem jak na pozostałych kopalniach ale na szczygłach i Knurowie to dość powszechne .Mam nadzieję że będzie audyt który zbada proces rekrutacji w poprzednich latach do czasu kiedy powstał sig i zostaną wyciągnięte konsekwencje dla przykładu.Czy człowiek z niepełnym zawodowym albo z zawodu cukiernik może zostać górnikiem? Myślałem że tylko za komuny łapali na polach i zwozili autobusami na Śląsk

panna bryłka

no własnie ja ma się rozumieć nie chciałabym iśc pod ziemię, natomiast oni sprzedają węgiel a wszyscy wiemy jak teraz wygląda klimat węglowy w naszymkraju, czy w związku z tym można liczyć na jakieś wolne stanowiska pracy do wzięcia obecnie? w to jest sprzedaż węgla na terenie polski czy za granicę też? bo ja znam biegle niemiecki iwęgierski jak coś

nowy

hej wie ktos czy mam szanse sie dostac mam 25lat technikum elektryczne pracowalem jako elektryk ale nie na kopalni i mam zaoczne tech gorniczne nie pracowalem na dole

Inwestor Jastrzębski

Witam Wszystkich Czujących się oszukanych przez JSW Zapraszam do grona moich znajomych na facebooku Szukajcie Inwestor (usunięte przez administratora)

Alojz03

Zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego się kopalnia nie zainteresuje takimi pracownikami którzy od początku roku nie przerobili całego tygodnia ciągle jakieś wolne, chorobowe, ja nawet zielonego nie mogę wybrać bo straszą.Moje pytanie jak takie obiboki to załatwiają i co najciekawsze to kopalnia na takich ma same straty i nic z tym nie robi!!!

górnik

Doniczek co ty za glupoty piszesz pracuje na jednej z ścian kwk borynia i powiem przybieramy w cieplocie od i nawet w soboty lub w niedziele robimy nadgodziny zero szacunku dla nas ryli zapomnij o kasie za przybieranie nawet glupie dziękuję a jak wcześniej sie urwiesz to straszą i kary zazwyczaj wnioski o naganę pozdrawiam wszystkich

pawlak

pracuje w firmie zew. borynia jest to moja jako 8 kopalnia która moge doswiaczyc ogulnie mokra ale do zrobieni tylko checi.Jesli komus sie nie podoba proponuje na miesiac zatrudnic sie w firmie tam cie naucza roboty. chentnie byum sie zamienił bez przywileji bez barbórki i 14-tek byle zapłacone za miesiac pracy.

jojo

znam kilka osób z Boryni i nie chcą się przyznać że w karty grają a czasem śpią... a kasa leci, co za lenie

gorol

oj napewno.

górnik

Powinni zlikwidować dyrektora d/s technicznych i zrobi sie na kopalni ok?

antyryl

i dodatkowo swoimi niezasłużnymi przywilejami dpoprowadzacie dające wam(specjalnie z małej) pracę zakłady do bankructwa. Nawet dobrze niech pozamykają nierentowne kopalnie i na zasiłek. Zobaczymy jak wam się bedzie wiodlo w sektorze prywatnym.

emil

Dobrze płacą na Boryni. Ja tam nie mam źle, bo w porownaniu z firmami to mamy niebo, a najbardziej narzekają ci co leżą

zainteresowany

jaką polecanie firme na Borynii bo raczej pod kopanie sie tam nie dostane

anonima84

Jeszcze powiem tyle że totalną kpiną jest fakt że sąsiad wziął L-4 na tydzień z powodu nogi a siedzi na wakacjach nad morzem i co śmieszniejsze jest to że byl to zgłosić w zatrudnieniu totalna kpina jak można na takie coś pozwolić.

?

Mój mąż już jest 3 lata po tym kursie cieśli i nie widziałm na pasku poprawy finansowej,[usunięte przez moderatora] Na boryni jest totalna wiocha i syf!!!

forum

Chłopy polecam odwiedzic forum górnicze www.sercezwegla.pl i opisac sytuacje na waszej grubie, napewno wielu młodym chcacym robic na boryni przydadza sie wasze inforamcje.

Beat_

Witam jestem z Niedobczyc szukam transportu na Borynie,autobus jezdzi podobno prosze o info [usunięte przez moderatora] ! Dzieki

Anonim

Witam wszystkich to co dzieje sie na BORYNI to w glowie sie nie miesci robi sie z kopalni obuz pracy sprzet i technike wykozystywana do szykania ludzi wrazie wypadku wykorzystuje sie do karania ludzi i nie wiem czy to jest normalne i legalne pozdrawiam

bila

kologo z boryni tez zrobiłem kurs na obsługe kombajnu ścianowego stawkę dzwigają po dwóch latach a wina jest po stronie dyrektora kopalni bo kiedys dzwigali zaraz po kursach

witam jestem pracownikiem kwk borynia ,chce się zapytać ,zrobiliśmy 4 mieśiące kurs cieśli i dlaczego nie chcą na dzwignąć zaszeregowan i stawki

Zostaw opinię o JSW S.A - Jastrzębie-Zdrój

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie JSW S.A