Opinie o Adecco Consulting (Adecco Poland) w Warszawa

Światowy lider wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adecco Poland w Warszawa

Nie polecam. Obiecują, każą czekać na telefon a później nie dzwonią. Poczta głosowa. Mają w (usunięte przez administratora) klienta. Amatorka.

Aleksander
@Marek

O jakich pieniądzach piszesz? Bo Twoja wypowiedź sugeruje jakoby firma Adecco Poland miała jakieś problemy z płatnościami na rzecz pracowników bądź klientów. Niepokojące są to informacje, dlatego dobrze by było, abyś je Marku sprecyzował. Mogę na Ciebie liczyć?

M

Agencja nielegalnie zwalnia pracowników przebywających na zwolnieniu chorobowym

victoir

Zadzwoniła do mnie rekruterka z tej firmy przekazując informację o ofercie pracy zdalnej w Krakowie jako Administrator bazy danych. Podobno szukali dla swojego klienta 15 pracowników do natychmiastowego podjęcia pracy na okres 3 miesięcy za 3500 zł brutto. Po dosłaniu przeze mnie CV po angielsku, bo CV po polsku już mieli, cisza i brak odpowiedzi na moje maile... Mówiąc wprost: wyraz (usunięte przez administratora) i braku kultury. Nie wiem co to za firma, ale nie raczą nawet odpowiedzieć osobom, od których wyciągnęli dane osobowe.

@victoir

Bralam również udział w tej rekrutacji. Stawki nigdy nie podali. A z odpowiedzią zwlekali i finalnie nigdy jej nie dostałam.

Pracownik w Iqos Warszawa

Żałosne to jest, że PMI nie zatrudnia nas u siebie tylko jesteśmy pionkami w agencji pracy która daje nam śmieciowe umowy i traktuje w ten właśnie sposób odpowiadający nazwie umowy na której jesteśmy zatrudnieni. Będąc na lockdownie nie przysługuje nam żadna tarcza a firma stwierdziła, że będzie nam płacić tylko 50% stawki co daje jakieś 1000-1300 zł wypłaty :)))) Każdy dzień w tej pracy to stres

job
@Pracownik w Iqos Warszawa

Dzień dobry, a ile chciałby Szanowny Pan zarabiać za siedzenie w domu i nic nie robienie podczas lockdownu?

J
@Pracownik w Iqos Warszawa

Nie rozumiem do końca wypowiedzi. Pracownik decydujący się na podpisanie Umowy Zlecenia musi liczyć się z tym, że w takiej sytuacji jak teraz zostanie bez pieniędzy, to że firma płaci 50 % to w sumie jej dobra wola.

Pracownik Produkcji

Bardzo miła obsługa, dostałam wybór działu na podejście przy rekrutacji nie mogę narzekać, zapomniano dodać że trzeba nosić pampersy i głodować 10 godzin bo liderka na dziale Buzek plastik nie puszcza wszystkich na przerwę nocną a gdy się upomnisz Adecco cię zwalnia z pracy!!! Tak jest w Nowym Dworze Mazowieckim woj.mazowieckie.

Czy wcześniej pracowałam na produkcji czy wiem co to za praca i z kąd się dowiedziałam o Adecco.

Nietak

Czasy świetności Adecco przeminęły wraz z wymianą "góry". Zwalnianie doświadczonych pracowników, dla których Adecco było drugim domem i zatrudnianie droższych z konkurencji, dla których zawsze znalazły się wyższe zarobki - nie to co dla wewnętrznych bo to istny kosmos i śmiech na sali. Awans? Może doprosisz się po kilku latach albo i wcale. Przekładane deadliny, obiecanki aż w końcu informacja o braku podwyżek do końca roku bo Covid, mimo zapewnień o świetnej sytuacji firmy. Brak komunikacji, mieszane zeznania. Miały być szyszki na wierzbie, nowa strategia ale coś ewidentnie poszło nie tak.

Przeszczęśliwy

Po co podwyżka, skoro można dostać miętowy leżak warty 35 zł na aliexpress.

Januzzi
@Przeszczęśliwy

Leżak w kolorze mięty ??! Blee...zbiera mi się na wymioty. Kiedyś leżaki były w normalnych kolorach (bez pastelowych). A podwyżki nie dostałeś ponieważ: pandemia; "są długi w oddziale" (cyt. z Grupy Progres); nie wyrobiłeś 'targetu' itp. Lista powodów na 'nie' coraz dłuższa robi się.

Region Białystok

Nie polecam...... Juz 2 raz (usunięte przez administratora)opinie ciekawe czy dojdziemy do 100:-)

jajajoa
@Region Białystok

Znaczy co jestem ciekawa ? aplikowalam do nich ,hmm zero odezwu w sprawie oferty, rekrutacja zdalna nic sie nie mozna dowiedziec

jajajoa
@Region Białystok

ukazała sie oferta niby wprowadzanie danych właśnie region Białystok , i cisza i nic , zero rozmowy

Grzegorz

Wiele lat miałem do czynienia z ludźmi zatrudnianymi przez Adeco. To, co wyrabiali z pracownikami wołało o pomstę do nieba. Zatrudniali swojego pracownika na umowie śmieciowej, za stawkę, która mniej więcej była równa 30 % stawki pracownika etatowego, który był zatrudniany przez firmę, do której wysyłali swoich wyrobników. Ich pracownik miał umowę tylko do przerwy urlopowej, którą miała firma, a kolejną dostawał po powrocie załogi z urlopu. W międzyczasie miał przerwę w zatrudnieniu. Każdemu też wciskali kit, że jak się będzie bardzo starał, to przejdzie do firmy macierzystej. Prawda była jednak taka, że to względy ekonomiczne decydowały, a nie zaangażowanie pracownika Adeco. I tylko nieliczni mieli szczęście przejść na taki etat. Pozostałym dawano wypowiedzenia w dniu zakończenia umowy, w chwili, gdy po przepracowanych ośmiu godzinach mieli zamiar iść do szatni. I nikt ich wcześniej nie poinformował, że nie przedłużą im umowy. Pewnie z obawy o to, że po prostu nie przyszli by do pracy.

mistrzu
@Grzegorz

to Świadczy o tej zjebanej polityka traktowania ludzi jak Śmieci umowy Śmieciowe traktowanie pracownika jak kibel równa sie z tym że ludzie uciekaja z polski uciekają zgranice szukając pracy zagranicą nie dziwota się ten kraj POLSKA SIE ROZPADA .

Aplikant

Bardzo nieprofesjonalny proces rekrutacyjny ( nie dotyczy HR), brak decyzyjności, brak informacji zwrotnej mimo zapewnień co do odpowiedzi w określonym terminie.

Konwertowany

Polecam Adecco w Pawlikowicach, zawsze bardzo pomocni, dzieki nim i swojej ciezkiej pracy jestem juz przejetym pracownikiem przez Amazon.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Adecco Poland? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Januzi

Słyszałem od starego kolegi, który pracował w ramach projektu IQOS jeszcze w zeszłym roku (raptem parę m-cy tam wytrzymał jedynie - sam odszedł bo stwierdził, że szkoda mu nerwów; do wybuchu pandemii pracował jako PH firmy UPC Polska Sp.z.o.o. na region Trójmiasta i b. sobie tą pracę chwalił), że auto musiał mieć własne. Za koszt ewentualnych stłuczek parkingowych czy poważniejszych napraw mechanicznych auta kasy nie zwracali ani tym bardziej nie dawali. Jeśli jest więc jak pod koniec ub. roku to o aucie służbowym można pomarzyć. To samo dot. komputera / laptopa / tabletu. Jedynie telefon dawali (paroletni; porysowany; używany przez kogoś wcześniej o słabej baterii i super wolnym połączeniu z Internetem). Kolega używał własnego telefonu (bo zawsze miał 2-3 szt.; był lepszy niż ten służbowy).

X

Żałosne, firma w dzień wypłaty dzowoni, że jest problem z numerem konta, który im dostarczyłem do ręki i 20 razy sprawdzałem, czy jest poprawny, proszą o wysłanie skanu, wysyłam skan i dzwonią po 3 dniach, że mam specjalnie jechać 200 km by im do ręki to wręczyć. Nie polecam współpracy z tą agencją pod żadnym pozorem.

Mejster

Czy polecacie pracę przez tą agencje ?

Martyna

Jest ktoś jeszcze kto pracował za granicą i może opowiedzieć jak ocenia tą pracę?

Kamil
@Martyna

Ale którą? Adecco Poland ma cały przekrój ofert zagranicznych na różne stanowiska (m.in do Norwegii, Turcji, Holandii i wielu innych kierunków). Z tego co wiem jak kiedys dzownilem nie mają ofert do Niemiec, odsyłają bezposrednio do Adecco Niemcy

Zenon57689

Zatrudniłem się na inwentaryzacji w Niemczech, gdzie pierwszego dnia siedziałem do północy na parkingu przed hotelem bo jak się okazało pracownicy agencji zapomnieli zapewnić mi i kilku innym ludziom zakwaterowania. Tej samej nocy poznałem innego pracownika który opowiedział mi jak to z dnia na dzień zwalnia się tam pracowników a całe gadanie o tym że "nie trzeba się zbytnio śpieszyć, byle nie popełniać błędów" to ściema. Koniec końców miał rację, bo po ledwie tygodniu zadzwonili do mnie z informacją że pracuje zbyt wolno i mam jeden dzień na powrót do Polski. Sama agencja, jako że pracowałem głównie na zewnątrz, również obiecała zapewnić kurtkę przeciwdeszczową, co jak można się domyślić, nie doszło do skutku a sam tydzień miał kilka wyjątkowo deszczowych dni. Jeśli ktoś nie boi się ryzyka to może tu pracować ale Adecco najwyraźniej przeprowadza tutaj solidną selekcję bo informacje o zwolnionych pracownikach są tu dość częste a pracowałem tu ledwie tydzień. Zresztą mojego ostatniego dnia w pracy słyszałem o dwóch innych pracownikach których mają zwolnić lub już ich zwolnili. Sama agencja zaraz po dostarczeniu mi informacji o wypowiedzeniu już więcej telefonu nie odebrała więc wnioskuje że od momentu zwolnienia pracownika już nie trzeba traktować go jak człowieka.

Zainteresowana

Witam, jak wygląda praca na stanowisku przedstawiciela handlowego? Czy warto? :)

Nela7

Cześć, mam pytanie, czy któraś z Pań zaszła może w ciąże podczas pracy w firmie Adecco ? Jeżeli tak to jak wyglądają sprawy z umowa i wszelakimi formalnościami. Bardzo mi to pomoże

Karola
@Nela7

Dołączam się do pytania :))

Justyna
@Nela7

Moja umowa skończyła się po porodzie nie było problemów z dokumentami do ZUS. L4 wyplacane 100% i na czas.

Szukająca

Cześć, mam ofertę na kompletację dokumentów w Pabianicach na magazynie. Warto?

Anonimek

Chciałem tylko podziękować Pani Sandrze za cały czas poświęcony nam I pomocy w załatwianiu wszystkich formalności! ???? Pani jest PRZEMIŁA ????. Naprawdę fachowa obsługa klienta i pomoc w każdym detalu. Oby wiecej takich ludzi! Pozdrawiam

Mam pytanie do byłych IC, zwolnionych podczas masowej"dyscyplinarnej" czystki, czy otrzymaliście ekwiwalent urlopowy ????

QS

Ale jakiej czystki?

Obecny pracownik
@QS

Wielkiej czystki, wielu zostało zwolnionych bez wyjaśnienia

Zostaw merytoryczną opinię o Adecco Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Adecco Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Adecco Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 151.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adecco Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 114, z czego 6 to opinie pozytywne, 88 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Adecco Poland?

Kandydaci do pracy w Adecco Poland napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Adecco Poland