Opinie o amica.pl - Amica S.A. w Wronki

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Amica S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amica S.A. o rekrutacji.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amica S.A. w Mickiewicza

Konsument

Witam Ostatnio miałem nieszczęście zakupić kuchenkę gazową z elektrycznym piekarnikiem marki Amica i mam pewien problem. Z piekarnika kuchenki wydobywa się smród, coś w stylu palonej gumy może plastiku, w każdym bądź razie chemiczny fetor. Dodam że piekarnik był już przepalany jako nowy kilkanaście razy ale śmierdzi dalej. Ratuje mnie tylko reklamacja? Jakieś pomysły?

@Konsument

Dodatkowo w tej samej kuchence palniki nie zapalają się za każdym razem... W poprzedniej kuchence również Amica był ten sam problem z palnikami od nowości. Nigdy więcej sprzętu tej firmy.

@Konsument

Czas leci, piekarnik używany a z piekarnika wciąż śmierdzi.

wiesław

I co dalej ? jestem . w czarnej (usunięte przez administratora) .Mija Mi półtora miesiąca, a sprzęt nie naprawiony.... [ awaria drugiej nowej pompy ] - jedno zmywanie. Mam zapytanie... jesli mam gwarancje na 24 miesiące a przez dwa miesiące nie mogę korzystać z urządzenia , to co teraz mam gwarancje nie 24 mieś tylko 22 mieś. Warum ?

Merr

Czy obecnie w fabryce są przyjęcia do pracy na produkcję?

Jacek
@Merr

Nie wiem czy przyjmują bo ostatnio w Amice nie najlepiej jest

Alicja
@Jacek

Teraz w Amice mają zwolnić 200 osób

Iza
@Alicja

Czemu mają zwolnić? Co takiego jest nie tak w tej firmie?

Tom
@Iza

Zamknięty rynek na Rosję i dlatego firma zwalnia ludzi a co dalej będzie nie wiadomo

Transport
@Alicja

Zwalniają Polaków a ukraińcą dają umowy na stałe albo 3 lata

Tomasz
@Transport

To nieciekawe się dzieje w Amice zwolnienia ludzi itp

Zmywarka Amica

Kupiłem zmywarkę Amica w czerwcu 2022 roku. Pierwszy raz technik do reklamacji pojawił się w lipcu 2022 roku, a następnie we wrześniu 2022 roku. Następnie w 13 października, aby stwierdzić że trzeba zamówić cześć do zmywarki. I ostatni raz 18 listopada 2022 roku z tym, że czas oczekiwania na technika, a następnie na zamówioną część trwał 35 dni. Dopiero po licznych maila uznali, że trzeba wymienić wadliwą zmywarkę. Ale do dziś jej nie wymienili. 40 dni! Zdecydowanie nie polecam tej firmy. Walczę z nimi dalej.

Waldek
@Zmywarka Amica

Popieram Cię. W taki sposób traktują klienta. Firma nie warta zainteresowania. Nie polecam jej nikomu.

Trzy etapowy proces rekrutacji - telefoniczna selekcja przez firmę zewnętrzną, tu pracuj.pl. Następnie rozmowa online - osoba z HR i dyrektor działu. Ostatni etap, na miejscu.. I wszystko byłoby super gdyby nie brak odzewu ostatecznego - tyle się mówi, że kandydaci ghostuja rekruterow, tymczasem tutaj zrobiła to firma, czym niestety jestem zaskoczony i rozczarowany. Wystarczy mail, sms, nawet jak się nie chce zadzwonić i skonfrontować. Co więcej, próbuje zrozumieć podejście, bo czasem różne rzeczy wypadają, ktoś zachoruje.. Więc zadzwoniłem, aby dopytać, bo mogę.. Połączenie odrzucone (spotkanie, cokolwiek) ale niestety nikt później nie oddzwonił, co było gwoździem do trumny.

Różne, od standardowych bo psychologiczne i behawioralne. Na ostatnim etapie nawet scenka do zagrania.

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
wiesław

Pisze jako klient ale mam bana na koncie klienta. Nie używam wulgaryzmów ale [ Firmie się nie podoba ] nie polecam pracy w tej firmie bo nie szanuje klienta. Jak nie będzie klienta, to nie będzie pracy , Niech zwolnią jeszcze następne 200 osób . Pozdrawiam komunę i (usunięte przez administratora)

wiesław

Powiem Wam tak. tak Takiego (usunięte przez administratora) nie pamiętam od lat, może za (usunięte przez administratora) . Niech sobie zabiorą to badziewie Którego nie mogą naprawić skutecznie przez 30 dni [ na gwarancji ] serwisant przyjechał 29 dniu coś zrobił, jeszcze mu pomagałem. Finisz był taki... Serwis odjechał a ja mam rękę w nocniku , Mam gdzieś tą firmę , jej problemy , nie rzetelność i robienie ze Mnie Wielbłąda. Oddajcie Mi pieniądze weście sobie co było dobre , ale nie funkcjonuje Nie będę tego rozklinił . Jak coś to piszcie. Po rozmowie z konsultantem Amica to mi mówią że czekają na protokół serwisu. Mam w (usunięte przez administratora) ich protokół sprzęt nie chodzi a oni chcą mi zafundować następne 30 dni Po (usunięte przez administratora) Mi te przyjemności.... Jak coś to mogę przedstawić całą dekantacje , a poza tym byłem nagrywany na info. Pisałem przed na tym kanale . Sprawcie moje poprzednie opinię , wiesław tak jak napisałem tak się stało

wiesław

Super....po wyjściu serwisanta , który wymienił pompę obiegową i przykleił plasterek silikonu po 7godz. uruchomiłem to coś.... i co? tak jak myślałem będzie gów....Napisałem to w poprzednim poście w czym problem . Mam znowu E4 [ nie szczelna komora główna] , czego nie naprawi żaden servisant . Zmywarka nadaje się na części zamienne . Dla mnie do dupy . Jutro skoro świt dzwonie na info

wiesław

W życiu nie kupię już nic od Amiki. Kupiłem zmywarkę . pierwsza awaria E4 [ przepełnienie] musiałem się z nią bujać na krótkich wężach. Druga awaria w drugim miesiącu użytkowania błąd E3 ok [ Porsche ] nowe też się może zepsuć, nie mam z tym problemu, ale zaczęły się problemy .Na serwisanta czekałem ponad tydzień, na część i naprawę czekałem następne dwa tygodnie [ chyba razem 28 dni ] Nie wspomnę że walnęła w piątek wieczorem a info nie pracuje. Zgłoszenie mogłem wykonać dopiero w poniedziałek. Naprawę wykonał ,ale znalazł przeciek komory głównej [ błąd E4 ] którą zakleił powierzchownie silikonem. Mam wykształcenie techniczne i wiem że taka naprawa powierzchowna nie daje żadnej gwarancji. Tej usterki nie da się naprawić u klienta i przez serwisanta . Jestem załamany i czekam co dalej.....

wiesław

To są (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) nie miałem tej wiedzy wpieprzyli mnie w G..... serwis 3 tygodnie sprawa nie zamknięta w21 wieku

Pracaaa

Jaka atmosfera pracy panuje w Amica SA? Głównie chodzi o montaż?

Mirosław
@Pracaaa

Na razie nikogo nie zatrudniają a raczej wysyłają ludzi na urlopy

Pracaa
@Mirosław

Ale ogłoszenie było że przyjmują do pracy na olx

@Pracaa

Nie aktualne ogłoszenie sobie zbierają CV

@Marcin

Ogłoszenie tylko dla zebrania CV? Nigdy o czyms takim nie słyszałam. Po co im to niby?

Amico
@Lidia

Po to aby później dzwonić że przyjmują czy oferta aktualna się pytają

@Amico

Aaa no chyba że tak czyli jak ktoś wysłał CV może jeszcze liczyć na oddzew z ich strony?

Danuta
@Mirosław

Kurcze a te wysyłanie na urlopy to jakaś zapowiedz większych zwolnień? Skoro produkcja się zmniejsza to myślisz że będą masowe zwolnienia ?

Kacper
@Danuta

Urlopy na których aktualnie Przebywają pracownicy, były zaplanowane już na początku roku jako przerwa wakacyjna a nie w związku ze zmniejszoną produkcją.

Els
@Pracaaa

Na montażu jest a właściwie było normalnie tylko u majstra S. K. Jedyny normalny i mający widzę o produkcji. Mistrz. W ostatnim dniu pracy jego ludzie płakali jak dzieci bez wyjątku faceci i kobiety. Potrafił stworzyć zgrany zespół no i mu podziękowali za to rozwiązaniem jego zmiany. Porażka dla tej firmy bo to jedyny normalny majster w tej firmie. Wygląda na to że hamscy i bezlitośni ludzie zostają prz stołkach. Ten kierownik pozbył się najlepszego pracownika a zostawił Hama i totalną beznadzieję na montażu.

Bubu
@Els

Widziałem to co się działo na montażu ostatnie o ce faktycznie ludzie be żeli i mu dzi~kowali. Szkoda że my nie mamy takiego mistrza

Ola
@Bubu

Pan Sławek jest najlepszym majstrem, wymaga ale jest Normalny!!!!!!!!

Halina
@Ola

Wyrzucili najlepszego majstra, umiał zarządzać nawet słabymi ludźmi i wydobyć z nićh to co najlepsze.. Potraktowali go jak śmiecia. Na klejeniu mogą się cieszyć dostaną skarb, nasz skarb.

Olo
@Halina

My się cieszymy że on przychodzi

Klara
@Olo

To się cieszcie klejenie ,bo ostatnimi czasy szczęścia nie mieliście zwłaszcza ten przed ostatni .Myślę ,że panu S.kierownik wody z mózgu nie zrobi ,bo to inteligentny facet.

DLA PRZEŁOŻONYCH i

"naszych braci" z kraju wiadomego. Jestem zwykłym monterem/tłoczarzem (nie ważne) ale nie życzę sobie aby Nasi "bracia/przyjaciele" ze wschodu zwracali się do mnie "per (usunięte przez administratora) I wręcz NAKAZYWALI MI co mam robić! Ode tego jest BEZPOŚREDNI PRZEŁOŻONY !!! Doskonale wiem co mam robić, STANOWISKA SOBIE (sam) NIE WYBIERAŁEM. Mogę się "pomienić" rozumiem, że konflikt zbrojny ale jako POLAK i PRACOWNIK mający dużo wyższy staż niż przebywają tu Nasi "goście" nie życzę sobie tego !!! Gwarantuje mi to Konstytucja III RP oraz Kodeks Pracy !!! Daj palec, a wezmą dłoń, a może i rękę w całości. P.S. Mam nadzieję, że Pan Prezes lub Pani Prezesówna to czytają - Pozdrawiam Aha. Pisane pode wpływem ducha (raczej) nie świętego. Więc czyni to moje czyny jako czynione w stanie NIEPOCZYTALNOŚCI !!! xD

Bigi
@DLA PRZEŁOŻONYCH i

Haha dobrze napisane :) szczególnie jeśli chodzi o kodeks pracy, który nie jest przestrzegany w żadnym aspekcie. A przyjaciele ze wschodu i tak robią co chcąni będą robić co chcą. Taki to już naród. Mają jeszcze ten dodatek do mieszkania?

Kmmm
@Bigi

Tak mają dodatek do mieszkania ;)

Maria
@Kmmm

A ile aktualnie wynosi?

Maxs12345

Czy ma może ktoś informacje w sprawie podwyżek. Czy będą?

Asd
@Maxs12345

Podwyżki już są od 1 lipca, lecz kto ile dostanie prawie każdy dowie się na wypłacie. Niestety jak wiadomo co rok Ci sami wybrańcy dostaną maksa podwyżki.

Waldi
@Asd

Dokładnie tak jest i nic się nie zmieni w tej kwestii.Zawsze najwięcej dostają ulubieńcy koordynatorów .tak jest na emalierni zawsze najwięcej dostaje jeden i ten sam człowiek, każdy wie o kogo chodzi ,zresztą wystarczy przejść się na palarnię i wszystko jasne.

weqe
@Maxs12345

robiłem wszystko za wszystkich, na każdym stanowisku. Dostałem ocenę na koniec akurat taka żeby nie dostać podwyżki. trzeba sie kolegowac i mieć znajomości. The end. Koordynator sam mi powiedział że nie ma po co się starac. wyciągnijcie wnioski:D

Vvv
@Asd

Jak wiadomo (usunięte przez administratora) dostały. Teraz siedzą cicho bo jeszcze się wyda który/którą dostał/ła zawsze jest tak że największe podwyżki dostają Ci którzy najmniej na to zasługują.

Maja
@Vvv

I jaka cześć pracowników dostała te podwyżki? Domyślam się ze mały odsetek pracownik firmy?

Małgorzata S

Amica zatrudni w najbliższym czasie pracowników ( na produkcję ) czy tylko Ukraińców? Jak to teraz wygląda z pracą w tej firmie?

Łukasz M

Czy W Amice zatrudnia bezpośrednio czy tylko przez agencje? Jak to teraz jest?

Xxxxx

Amica przyjmie na produkcję młode osoby (wykształcenie zawodowe, pracowałem wcześniej) czy raczej niechętnie?

Anonimm

Czy jest szansa że po wakacjach ( od września) Amica będzie zatrudniać pracowników? ( Na produkcję)?

@Anonimm

Powinno coś ruszyć z zatrudnieniem

Anonimm

Dobrze by było :)

Aaddd

A lepiej złożyć CV przez ten formularz aplikacyjny czy lepiej zanieść osobiście do kadr?

@Aaddd

Na teren firmy nie wpuszczą jedynie na portierni zostawić CV lub przez formularz

Xxxyyzz

Do kadr też nie wpuszcza ?

Rozumiem że teraz w Amice raczej do pracy się nie dostanę? ( Sądząc tutaj po poprzednich opiniach :) ) Czy może to ulec zmianie za jakiś czas?

@Marcin

Ogólnie jak mają problem ze sprzedażą i zmniejszają produkcję do zmian to nie wiem czy warto tam iść. Może lepiej do sąsiadów Samsung złożyć cv

@Kamil

Ale w Samsungu znowu tylko na 12 h co niezabardzo mi pasuje chyba że pan wie jak załatwić żeby robić po 8 godz.

@Marcin

W Samsungu otwierają nowa fabrykę elektroniki na początku 8 h jedna zmiana tylko nie wiadomo co będzie później bo mają wprowadzić dwie zmiany tylko po ile godzin nie wiadomo praca przez agencje

Praktycznie dużych szans nie ma aby tam pracować po 8h

@Kamil

Tak prawda nie ma dużych szans. Nawet nie ma dużych szans aby pracować w tej firmie przy tej elektronice. Dzwonię po 3 dniach od wstawienia ogłoszenia to mi mówi że już nie ma miejsc że już mają cała obsadę czy coś...

@Marcin

U mnie mówili że dopiero uruchamiają produkcje i tylko na niektóre stanowisko szukają więc dużych szans nie ma i będa w przyszłości dwie zmiany po 10-12h a na razie przy uruchomieniu 8 h na początku. A tak jedynie oferty pracy po 12 h w systemie 4/2 w Samsungu

Malik
@Marcin

A zaproponowali inną oferte pracy oprócz tej?

@Malik

Tak zaproponowali ( bo to było przez tą agencje) wzięła moje dane powiedziała że to od połowy sierpnia dopiero i mam czekać na kontakt ale narazie bez oddzewu.

Malik
@Marcin

To troche czasu jest i pytanie czy warto czekać czy szukać dalej

Afdff
@Marcin

Na montaż możesz próbować. Tam ciągle braki. Prędzej przyjemną faceta niż kobietę. Jakiś kołowrotek z Ukrainą znajdą dla ciebie. Jeśli zależy na pracy to zapytaj się w kadrach.

Jadziaa
@Afdff

Kobiety również nie mają teraz co próbować tam starać się o pracę ?

@Jadziaa

Teraz nie jedynie co szukają do narzedziowni ślusarza

Tak ale wymagania jak na, dyrektora mają na stanowisku ślusarza i tylko 22 zł brutto i trzy zmiany kogo oni tam szukają ten wydział Narzędziownia nie ma dobrej opinii we firmie przez atmosfere

Nanann
@Michał

Ale to chyba wszędzie taka atmosfera panuje mi się wydaje nie tylko na Narzędziowni

@Nanann

Są wydziały co dobrze się pracuje w Amice

Łukii
@Kamil

A teraz w Samsungu przyjma ( tak na produkcję) łatwiej tam się dostać?

@Łukii

Do Samsunga szybciej można się dostać teraz

Xyz
@Kamil

Z tego co wiem ruszają od początku sierpnia pierwsza tura druga tura miała ruszyć od połowy sierpnia . Druga tura jest wstrzymana na chwilę obecną do września bo nie dojechały jakieś maszyny.

Janek
@Xyz

We firmie rekrutujacej mówili co przyjmuje na nową fabrykę do Samsunga ze mają dwie zmiany wprowadzić po okresie przygotowawczym jak obowiązuje w całej firmie

Bca
@Janek

Nie ruszy druga tura, będzie na razie jedna zmiana nie wiadomo jak długo. Twierdza ze jest kryzys i nie ruszy to tak szybko.

Anonimowo

Największym młotem jest koordynator R (wszyscy wiedzą o kogo chodzi). Jego brak jakichkolwiek kompetencji i minimalnej inteligecji bije po oczach bardziej, niż blask słońca. Nie mam pojęcia, jak osobą, która nie ma o niczym pojęcia, może mówić innym co i jak mają robić. Potrafi tylko łazić i narzekać, a gdyby mógł, to zmusiłby swoich ludzi do zamieszkania w Amice i niewolniczej pracy. Potrafi tylko denerwować, dołować i poganiać ludzi. Sam posiada wiedzę, która kwalifikuje go jedynie na stanowisko portiera-emeryta. Jest brakującym ogniwem ewolucji, A mówi się, że ludzie pierwotni wyginęli. Nie wiem dlaczego taka persona utrzymuje się na wyższym stanowisku, ale przypuszczam, że albo z litości kierownika, albo i kierownik jest ogarnięty w podobnym stopniu. Sugeruję, aby R powiesił w przyszłym roku na tablicy numer KRS fundacji, która wspiera jego walkę z niedorozwojem, a pracownicy będą mogli na niego przekazać swój 1% z podatku. Ciężko o większego matoła. Biorąc pod uwagę, że Amica ma takich koordynatorów, to powinno się zmienić strukturę działalności na zakład pracy chronionej. Przynajmniej firma miałaby ulgi podatkowe za niedorozwojów pokroju tego gościa i mogliby wreszcie dać godziwe podwyżki ludziom za ich ciężką pracę. Oczywiście nie chcę obrazić nikogo z kolegów z pracy i mam na myśli tylko koordynatorów i liderów.

Fabrizio
@Anonimowo

Według podań i legend opowiadanych przez starych pracowników R został koordynatorem "dla jaj" albo "bo nie było nikogo"... Dobrze że nowy mistrz ustawił go tam gdzie jego miejsce bo za czasów starego to R skutecznie nakręcany też potrafił ludziom krwi napsuć...

#
@Fabrizio

To go za bardzo nie ustawił ten nowy?

Pracownica
@Anonimowo

Coś w tym jest. Teraz jest na wszystkich (usunięte przez administratora) Zaraz komentuje że to opiszemy. A sam powinien sie ogarnąć. Z nim nie idzie wytrzymać.

Anonimowo
@#

Jego nie trzeba ustawiać, a trzeba zdegradować, bo aż się nie chce chodzić do roboty. Ile można znosić takie traktowanie? Gdyby nie COVID-19, to niejeden już by już rzucił wypowiedzenie.

@Anonimowo

A jego koordynator za ściany też nie lepszy. Obydwoje się dobrali.

COM..
@Anonimowo

Na każdym dziale można znaleźć takich osobników

Hryry
@COM..

A mistrz techniczny emalierni? Czym się zajmuje warto aplikować?

...
@Anonimowo

To co R wyrabia ostatnio to masakra. Że też się w końcu za niego nie wezmą. Trzy światy!

Bcs2
@...

Na bank w końcu się za niego zabiorą.

Bcs2
@Bcs2

Lada dzień. Kartka zawsze się odwróci. Zbyt wiele....

Hihi
@Bcs2

Jeszcze chwila R zostanie sam z wianuszkiem swoich pupilków...ciekawe kogo pierwszego pośle na montażu drzwi? Masakra, trzy światy!

?
@Hihi

Co tam się dzieje??

Botak
@Hihi

Tak

@Botak

to co, dobrzy pracownicy odchodzą? dlaczego?

aasd
@Lidia

minmalna krajowa , podnoszone normy, ciężka praca, znajomkowie i rodzinka.

Parodia
@...

Koordynatorzy w Amice to dosłownie 30 min. pracy (sprawdzenie obecności, wydrukowanie planu produkcji) . A 7 godz. to debiloza, bo z braku pracy to im po prostu (usunięte przez administratora)

@Parodia

Jesteś tego taki pewny? Skąd wiesz co robią przez całe 8 godzin? Bo chyba tyle czasu nie patrzysz im na ręce.

@...

A kto ma się za Niego wziąść?. Ten człowiek nigdy nie sprawdził się na stanowisku które zajmuje. Nawet zgłoszenie do Kodeksu Etyki nie pomogło za bardzo. Szkoda tylko ludzi którzy są z tym Panem na zmianie

Wrrrr
@Anonim

Których szkoda?

Czy to prawda że w Amice teraz mniej pracy i dlatego wstrzymano rekrutację na produkcję? A czy jest szansa ze to ulegnie zmianie?

Matylda
@Adam

Tak to prawda dotego mają jeszcze zwalniać

Ddd
@Adam

Tak jest mniej pracy i nie przyjmują. Większość produkcji szła do Rosji.

@Ddd

Ale jest szansa że gdy ta wojna sie skończy będą znowu przyjmować?

Ddd
@Adam

Pewnie tak. Tylko pytanie czy warto

@Ddd

Nie mają żadnego pomysłu żeby produkować na inne rynki? Lepiej żeby firma upadała??

Tell
@Lidia

No nie mają zmniejszyli już produkcje z braku zamówień

Maria
@Tell

Ok i teraz jaka strategia dalej w takim razie? Bo chyba nie będą doszczętnie wszystkiego po kolei redukować?

Malinaa12

Czy Amica przyjmie osoby bez doświadczenia? Będzie to moja pierwsza praca?

@Malinaa12

A o jakim stanowisku mówisz? Bo to też może mieć znaczenie :P

Malinaa12
@Lidia

Poprostu na produkcję widziałam że przyjmują znowu ludzi jest ogłoszenie

Zostaw merytoryczną opinię o Amica S.A. - Mickiewicza

• Jak się pracuje w Amica S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Amica S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amica S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amica S.A.?

Kandydaci do pracy w Amica S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amica S.A.