Opinie o WAGO ELWAG w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy WAGO ELWAG. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie WAGO ELWAG o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o WAGO ELWAG w Wrocław

Lider

Sporo piszecie o Liderach. Kim jest lider? Jak już znajdziecie odpowiedź na to pytanie to zobaczycie, że liderów w tej firmie brakuje. To pociotki nic więcej. Mierni, bierni ale wierni. Inna sprawa to, że osoby, które były w izolacji z uwagi na pozytywny wynik na covida ...wracają do pracy bez wymaganego dodatkowego testu po okresie izolacji. Czyżby firma nie dbała o zdrowie i życie pracowników? Jest aż taka bogata, żeby płacić odszkodowania?

Abram
@Lider

Kto wymaga testu po zakończeniu izolacji?

@Lider

Ale, przepraszam, jakiego wymaganego testu? Pomijając ewentualne wewnętrzne zasady firmy, to nawet oficjalnie jest teraz nakladana izolacja na 10 dni i... w sumie tyle. Po 10 dniach (o ile nie masz ciągle objawów) jesteś wolny jak konik polny. Bez dodatkowych testów. I to się zmieniło nie wczoraj czy tydzień temu, tylko już dobrych kilka miesięcy temu. Jak słyszę to(usunięte przez administratora) o narażaniu życia pracowników to mi się już rzygać chce. Zamknij się w domu, zabarykaduj i nie zatruwaj życia wszystkim wokół. Bo firma pod tym względem działa całkiem nieźle, w granicach zdrowego rozsądku. I to wystarczy.

Haha

Pracowałam 7 lat w kontroli jakości i jeszcze takiej jakości jak tu nie spotkałam. Na rozmowie kwalifikacyjnej dziunia z teczką otwiera ją i prosi by wybrać niewłaściwe elementy. Od tego zacznijmy, że aby cokoły kontrolować trzeba mieć instrukcję do tego. Na pierwszy rzut oka widać jedynie elementy wybrakowane, bądź uszkodzone. Reszta to po prostu strzelanie bo nie wiesz jak ma wyglądać poprawnie zmontowany element. No i na tej podstawie Pani rekruterka stwierdza czy się nadajesz czy nie. To po prostu świadczy o bardzo niskim poziomie jakości albo kompetencjach tej Pani.

Jędrzej

Cześć. Jak się pracuje w biurach we Wrocławiu? Czy praca jest ciężka? Jak atmosfera w pracy?

Do wszystkich którzy myślą o pracy w wago - szukajcie dalej a jak już to tylko nie na hale B

Milcia
@Nowy

Potwierdzam. Na hali Bo od października jest tyle roboty, że są ciągle nadgodzinny oraz soboty pracujące. Liderzy oraz kierownik wymagają ciągłych wyników mimo, że pracownik jest nowy i nie miał wcześniej do czynienia z montażem

Masakra
@Milcia

Praca jak praca pracować trzeba i jest spoko ale to jak liderki traktują ludzi to temat dla uwagi Siedze juz 6 miesiac a ludzie przychodza i odchodzą ja tez sama nie wiem jak długo tak dam rade

Monter
@Milcia

Z tego co wiem do do nadgodzin nikt nie zmusza, chcesz zostajesz nie masz ochoty to nie musisz... Fakt, że to zamieszanie z sobotami już bokiem wychodzi ale chyba lepiej mieć dużo pracy niż bać się że nie ma co robić i będą zwalniać...

@Masakra

A możesz powiedzieć jak liderki traktują ludzi?

Milcia
@Monter

Oczywiście, że nikt do tego nie zmusza lecz jak liderka zbiera listę w czwartek osób chętnych na nadgodzinny zawsze namawia do tego by zostać. Był nawet jeden incydent kiedy chcieliśmy zostać do północy i nasza liderka powiedziała, że można zostać tylko do 2:00, więc to "nikt nie zmusza" nie zawsze w praktyce wygląda tak jak w teorii. Tak samo jak ktoś nie czuje się na siłach po swoich 8:00 godzinach idzie zrezygnować to widać nie do końca zadowolenie liderek. Fajnie, że jest ta praca i te zlecenia. Wielki plus dla firmy, że w sobie pandemii zatrudnia nowych ludzi lecz pamiętajmy, że jesteśmy tylko ludźmi i każdy przy tak wielu godzinach pracy potrzebuje odpoczynku by się zregenerować.

MonterkAAA

No to tak, odnoszę wrażenie, że niektórym z nas do głowy uderzyła woda sodowa. Ktoś tu napisał, że traktowanie przez liderki nadaje się na temat dla uwagi. To ten ktoś nie pracował chyba w żadnym innym zakładzie. To, że wymaga się od nas nie używania telefonu podczas pracy, czy punktualności to chyba nic nowego, nie? Bo to jest zakład pracy, a nie przedszkole. A jak jest wam źle, to proszę się zatrudnić w Whirpoolu na przykład, czy innym molochu, wówczas zobaczycie drogie dziewczyny co to znaczy rygor i dyscyplina pracy. Pracuję uczciwie, nie obijam się, nie wchodzę na głowę i nigdy ze swoją liderką nie miałam problemu. No, ale widać niektóre z was mają za dużo czasu.

Miki
@Milcia

Można zostawać albo do 24.00 albo do 2.00 w nocy.Narzucenie 2.00 w nocy to ich wymyślanie.

Pracuś
@Miki

Absolutnie nie zostało to wymyślone. Był taki jeden tydzień na drugich zmianach kiedy to wiele osób wyraziło chęci zostania do godziny 24:00 i była odmowa wgledem tego aby pozostać do godziny 2:00. Sama musiałam zrezygnować z zostania do 2:00, ponieważ jest to ponad moje siły. Aktualnie można zostawiać do 24:00 oraz do 2:00.

????

A co tam się dzieje

@Nowy

Tak jakby nowoprzyjęte osoby miały cokolwiek do powiedzenia w sprawie przydziału do hali. Jak na danej hali jest dużo roboty to na pewno do niej trafi i tyle. Lepiej cieszyć się, że jest sporo pracy niż jakby miało jej nie być a tak bywało i tutaj. Nadgodziny są dla chętnych, czy się to komuś podoba czy nie, więc nikt nikogo do nich nie zmusza. Nie masz siły, nie zapisujesz się, po co to narzekanie.

Agencyjna

Ja tutaj żadnego narzekania nie widzę tylko raczej przekazanie informacji gdy ktoś pyta co się dzieje na słynnej już widać hali B. Potwierdzam, że wszyscy powinni się cieszyć z tego iż jest tyle pracy i mają tam nadgodziny bo inne hale nie mają tyle szczęścia, a po okresie świątecznym wiadomo, że miesiące są krótsze więc wypłata też. Do nadgodzin oczywiście, że się nie zmusza i indywidualna jest to sprawa czy ktoś zostaje czy nie. Natomiast skoro jest podana informacja, że liderki kręciły nosem? W sumie pewnie mają założony jakiś cel przez swojego kierownika hali i chcą go zrealizować . Lider też człowiek. Nie rozumiem tylko komentarza wyżej, że trzeba się zabrać za liderów. Każdy z nas jest inny, ma czasem lepszy bądź gorszy humor. Ja jestem jedna idąc załatwiać sprawę do swojej liderki, ale takich osób jest więcej, natomiast liderki są dwie. Mają prawo mieć gorszy dzień. Nie darzyło mi się jeszcze aby któraś z dwóch liderek z mojej hali była dla mnie nie miła bądź odmówiła mi pomocy. Naprawdę zajmijmy się tym za co nam w Wago płacą - praca A jeżeli osobą z agencji nowo zatrudnionym nie podoba się wypłata bo akurat ciągle to słyszę od koleżanek z agencji to polecam iść szukać szczęścia dalej. Wypłata tutaj nie jest najgorsza, i co najważniejsze ma się te stanowisko. W zeszłym roku jak przyszedł wirus wiele z nas straciło pracę i parę miesięcy nie miało w ogóle żadnych perspektyw do pracy. Tutaj nie dość, że wypłata na czas to jeszcze umowa o pracę. Pozdrawiam

@Agencyjna

Pisanie o tym, żeby nie zatrudniać się na halę B, bo dużo pracy, bo nadgodziny, bo liderki kręcą nosem to wg mnie właśnie jest zbędne narzekanie. Nie ma pracy ludzie narzekają, bo zwolnienia a jak już jest to dalej gadają jak to ciężko. Inne hale wręcz zazdroszczą, że dziewczyny mogą tam zostawać na nadgodziny już od kilku miesięcy, plus na niektóre artykuły wchodzą nocki dla chętnych. Zgadzam się, że najlepiej będzie aby wszyscy zajęli się po prostu pracą. Poza tym tutaj nigdy nie było i nie będzie rzetelnego przekazywania informacji.

Montażysta

przedstawienie firmy; pierwszy dzień - dokładne wprowadzenie w przyjaznej atmosferze - omówią cały system w prosty i przystępny sposob, który nieco odróżnia się od rzezywistoścci ale mocno od niej nie odbiega. W celu zmniejszenia stresu dla nowego praownika zapewanione zostają wprowadznia udogodniajace - inaczej liczone premie i buble. W praktyce jest obok osoba która szkoli a cala zmiana chętna do pomocy - pokaza stolówke a za przy pierwszyccch działaniach w systemie zawsze ktoś stanie i pomoże..

wykonanie montażu przykładowej złączki (względnie nietrudna manualnie);

Nowe

Czy to prawda że nie przyjmują ludzi przed agencje? Narazie dobrze Mi się pracuje a Na szkoleniu mówili że nie zdazylo się jescze żeby kogoś z agencji nie przyjęli na firme.. a czytałam całkiem coś innego.. i jakie są zarobki na montera bezpośrednio przez firme?

@Nowe

Nieprawda. Większość pracowników od lat była przyjmowana przez agencję a teraz mają umowę o pracę bezpośrednio z firmą. Nie wiadomo jak to będzie teraz w czasie covidu, ale chyba nie ma o co się martwić, gdy pracy jest sporo i wciąż są nowe przyjęcia.

Thrue

Przed nami naprawdę ciężkie czasy dla gospodarki. Cały świat czeka kryzys, czarne miesiące i lata. Proponuję okazać szacunek dla pracodawcy, który próbuje utrzymać nasze miejsca pracy. Darujcie sobie komentarze, które nie zawierają jakiejkolwiek części merytorycznej. Dziękuję.

Jasiowa
@Thrue

Wkońcu mądre słowa ktoś napisał na tym forum. Prawda, szanujcie pracodawce i siebie nawzajem bo nikt nie wie co nas jeszcze spotka. Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości w tym ciężkim dla nas czasie.

swój
@Thrue

fakt ja też jestem szczęśliwa że mam prace w tych czasach jak komuś sie nie podoba to klamka ma dwie strony

Magdalena

Witam serdecznie, chciałabym dowiedzieć się więcej informacji na temat funkcjonowania biura. Jakie wymagania należy spełnić, aby moja rekrutacja została przyjęta, jakie stanowiska w biurze są do wyboru i czy atmosfera jest sprzyjająca? Tylko proszę mnie nie zjeść : )) Ponieważ nie jestem doświadczoną osobą. Byłabym bardzo wdzięczna za przedstawienie zarysu jego funkcjonowania.

Abc

Łamagi i nieroby z automatów ciagle rżą i kopcą papieroski w czasie pracy. Ich kierownik powinien się w końcu za nich wziąść. Kiedy się to skończy? Palarnie powinni w końcu pozamykać. Inni niestety muszą na nich pracować.

Xd
@Abc

Tak, tak. Takie jesteście świetne, że nas wygryziecie łącznie z utrzymaniem ruchu i wszystkimi biurami. Patrzcie lepiej w złączki, zamiast obserwować otoczenie, bo nie znacie dnia ani godziny, w którym Was czeka dzień bubla i znowu będzie gadanie, że Wam ktoś podrzuca i premia niesłusznie zabrana. Śmiech na sali z tego wiecznego uciemiężenia. Był niedawno nabór, trzeba było przyjść, to też byście na fajce co 5 minut stały i leżały na leżakach pomiędzy automatami.

obserwatorka
@Abc

na pewno nie palą tak często jak pewien siwy pan kierownik z biur... za każdym razem jak wyglądam to siedzi i kopci, a my musimy pracować. Raz obserwowałam, że siedział tam pół godziny. No ale co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie....

Laluna
@Xd

Dokładnie, wszystko ręcznemu zawadza i automaty i biurowi, pewnie nawet sprzątaczki. Jaki trzeba mieć fatalny charakter żeby zamiast zająć się własnym nudnym życiem, to się wyłącznie obserwuje, co robią inni. Polecam nie karmić się negatywnymi emocjami i zacząć żyć własnym życiem, lub je zmienić, jak się nie podoba i innych wydaje się atrakcyjniejsze. Pozdrawiam wszystkich pracowników, nawet tych niezadowolonych,:*

AUTOMAT
@obserwatorka

A liderki z MR? Chodzą na 2 zmianach co godzinę a jak kierownik jest to z nim co 2 h....

Dece
@Abc

Przerwy w Wago są tylko 3 w ciągu 8h. Automaty chodzą co godzinę na szluga i to prawda. 8 x 5 min to jest ile? Każdy chyba potrafi policzyć ile czasu mają WOLNE. Czy są łamagami i nierobami - raczej nie wszyscy ale kierownik działu powinien się zainteresować jak często sobie pozwalają na wychodzenie bo to wina Liderek bo na to nie reagują. W innych firmach to by takich pracowników już wyjeb...

Jak firma radzi sobie na rynku pracy podczas pandemii?

Jucha
@Ewa

Bardzo dobrze. Na szczęście jest to taka branża, że cały czas ma zamówienia.

Opinia o Wago Elwag

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona magazynem Wago Elwag. Nie sądziłam, że istnieją magazyny tak przyjazne dla pracownika. Moje poprzednie doświadczenia w pracy na magazynach było kompletnie inne. Stres, ciężka praca fizyczna, strasznie zawyżone normy, okropna atmosfera wśród pracowników. W Wago natomiast, na stanowisku monter, jako osoba ze zdolnościami manualnymi, spotkałam się ze spokojną, siedzącą, niezbyt przemęczającą pracą. Zdarzają się dni gdy trochę bardziej bolą plecy i szyja, ale jeśli pilnuje się prawidłowej postawy (polecam pajączek ortopedyczny) to można znacząco zmniejszyć te dolegliwości. Większość produktów ma normalne normy, które można wyrobić. Moi przełożeni oraz współpracownicy nie generują we mnie stresu i negatywnych emocji. Polecam ten magazyn

@Opinia o Wago Elwag

To ty jesteś na magazynie czy na montażu

Cola

Witam, chciałabym się dowiedzieć o co pytają na drugim etapie rekrutacji na pracownika biurowego w obsłudze klienta. Ktoś może ostatnio brał udział w rekrutacji i może udzielić takiej informacji?

Kierowca

Do Zarządu Firmy Wago we Wróblowicach - zróbcie coś z tymi autami co sterczą przy wjeździe do firmy - dajcie znak zakazu postoju na całym odcinku aż do ul. Innowacyjnej albo zróbcie normalny parking dla osób które przywożą lub odwożą ich do pracy. Niestety droga jest za wąska by mogły minąć się 2 auta. A gdy jedna zmiana wyjeżdża a druga wjeżdża to nie ma możliwości wjazdu. Kto wogóle projektował ten wjazd?! Mam nadzieje, że ten wpis dojdzie do władczych ad. Tego tematu.

Czy może mi ktoś powiedzieć czy są przyjęcia na produkcję i na jakie zarobki można liczyć?? Dodatkowo jeszcze jakie godziny pracy?

@Gość

Do końca tamtego roku przyjęcia jeszcze były, teraz z początkiem roku pewnie też niedługo ruszą. Dwie zmiany w godzinach 6:00-14:00 i 14:00-22:00, z tym że teraz mamy między zmianami 20 minut odstępu, aby się nie spotykać ze względów bezpieczeństwa. Zarobki są zależne od stawki godzinowej (teraz to chyba 18,50 brutto na start z agencji?) i od premii jakościowej (jeśli masz bubla nie masz premii).

A i jeszcze jest wydajność - 80% wymagane, od tego progu dostaje się już premię. Czyli wydajność + jakość = premia.

A to ile tak na rękę zarobić??

Wagus
@Gość

Zależy ile dasz łapówki liderowi...

Dor..
@Wagus

Dla jednego co roku na urodzinu robia super prezent na urodziny! Pare zlity a premia fajna

Parkingowy

Osobo kierująca pojazdem Opel Corsa o tablicach DW3JM60, proszę wrócić na kurs prawa jazdy i nauczyć się parkowania od podstaw! Linie na parkingu nie są po to, żeby mieć jedną pod autem i potem z lewej i prawej strony, są one po to, żeby stawać między 2 tymi liniami. Nawet to narsuje: | AUTO | | AUTO | | AUTO | | AUTO |

@Parkingowy

Komuś się chyba nudzi :D

lolo

Zaprawdę, jak się czyta większość tutejszych wpisów to przychodzi na myśl sentencja Stanisława Lema " „Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”.

Premia

No pięknie wago.... W confluence dajecie posty o anty korupcji a liderzy prezenty przyjmują za ładnych pare setek... Za to się premie u was dostaje

Wagooo

Kocham Wago

Love
@Wagooo

Ciężko ich nie kochać za takie nagrody na koniec roku;)

Taaa

Dostaniemy od firmy wstrzymana premie frekwencyjny i tyle. Końcem końców i tak w plecy a zamówień nie było widać aby było mało...

Jjjj

Czy za L4 zabierana jest premia?

Drylek
@Jjjj

Jaka premia? Już dawno premii za brak l4 nie ma. Zabrali. Jak wszystko. Dadzą tysiąc złoty na święta, żeby się ludzie cieszyli Ale za to zabrali za soboty za brak l4 za wszystko inne zakłady daja A wago zabiera.

Jjjj
@Drylek

Chodzi mi o premie za wydajność.

Lokoko
@Jjjj

Nie zabierają. Tą premie zabiera ci jeden krytyczny bubel lub jak sie nie wyrobi przynajmniej 80 % normy.

Tytyty
@Lokoko

A ktoś to mógłby jeszcze potwierdzić, że za L4 premia za wydajność nie jest odbierana?

Lila
@Tytyty

Mogę ci potwierdzić, nie ma już tej premii co zabierali za L4, a za wydajność nie zabierają jeżeli jesteś na zwolnieniu ;)

Milka
@Drylek

Premii nie można zabrać, można jej co najwyżej nie przyznać...

PRACA NA STANOWISKO MONTERA

Jeśli startujesz na stanowisko montera/monterki i jesteś studentem/studentką, nie przekroczyłeś 26 roku życia, to możesz spróbować swoich sił w Wago. Jeśli jednak masz więcej niż 26 lat, to daruj sobie tą pracę!!!!! Wago zatrudnia monterów/monterki przez Agencje Pracy Tymczasowej Adecco. Agencja zaprasza osoby w różnym wieku na spotkanie rekrutacyjne w Wago. Spotkanie jest przeprowadzone w luźnej atmosferze. Na początku dowiadujemy się czym ogólnie zajmuje się firma, takie podstawowe informacje o Wago. Następnie każdy z kandydatów wykonuje zadanie pokazane wcześniej przez rekruterkę. Jestem osobą młodą, ale mam więcej niż 26 lat. Zadanie wykonałam prawidłowo, od początku do końca zrobiłam je sama. Po spotkaniu rekrutacyjnym przez kilka dni czekałam na odpowiedź. Telefon milczał... Dopiero po wysłaniu wiadomości do Adecco, uzyskałam odpowiedź, że firma nie zdecydowała się na moją kandydaturę...W wakacje Adecco ogłaszało się z tą ofertą pracy następująco: Praca wakacyjna dla studentów! Stąd moje przypuszczenia, że nie zostałam przyjęta ze względu na mój wiek i brak statusu studenta... JEŚLI MASZ WIĘCEJ NIŻ 26 LAT I NIE JESTEŚ STUDENTEM, TO NAPRAWDĘ DARUJ SOBIE TĄ PRACĘ!!!! BO I TAK NIE ZOSTANIESZ PRZYJĘTY!!!! SZKODA CZASU I PIENIĘDZY NA DOJAZDY!!!!

jelka
@PRACA NA STANOWISKO MONTERA

pierwsze słyszę, że wago tak robi... może po prostu znaleźli lepszego kandydata/kę od ciebie.

@jelka

Tak, studenta, osobę poniżej 26 roku życia. Bo na takie właśnie osoby ta firma się nastawia.

jelka
@PRACA NA STANOWISKO MONTERA

Być może winą jest sytuacja gospodarcza kraju co za tym idzie tw. bezpieczeństwo Wago na przyszłość. Nie wiem. Slyszałam, że są przyjęcia na montaż ale większych szczegółów nie znam. Mimo wszystko trzymam kciuki.

@jelka

I dlatego, że mamy taką sytuację gospodarczą w kraju, to Wago na spotkanie rekrutacyjne zaprasza wszystkich, a ostatecznie przyjmuje do pracy studentów, osoby poniżej 26 roku życia? To nie ma sensu... W ofercie pracy powinna być zawarta informacja, że praca jest dla studentów, dla osób poniżej 26 roku życia. Wtedy bym tam nie aplikowała. Nie marnowałabym swojego czasu i pieniędzy na dojazd. A dlaczego firma woli studentów? Tutaj można sobie o tym poczytać: https://www.wsb.pl/poznaj-wsb/dzielimy-sie-wiedza/jak-znalezc-prace-na-studiach/dlaczego-zatrudnienie-studenta-oplaca-sie-pracodawcy-poznaj-swoje-przewagi Gdyby był jakiś realny powód, dla którego firma nie chciałaby mnie zatrudnić (np. nie dałabym sobie rady z tym zadaniem, które miałam do wykonania), to nie napisałabym tego komentarza. Jednak firma takiego powodu nie miała. Dlatego postanowiłam ostrzec osoby, które nie są studentami, mają więcej niż 26 lat, aby nie startowały do tej firmy. Bo szkoda ich czasu i kasy na dojazd.

ka
@jelka

Masz rację nigdy na rekrutacji kryterium bycia studentem nie było i nie jest.U nas pracują osoby w przeróżnym wieku.Ktoś chyba trochę czuje się pominiętym i wylewa żale,

@ka

Ta dyskusja nie ma sensu. Najlepiej pójść i samemu się przekonać kto tu ma rację, a kto nie...

Nowa
@PRACA NA STANOWISKO MONTERA

Jestem po 30tce, od niedawna zostałam zatrudniona i wszystkie dziewczyny, z którymi się przyjmowałam,, również zostały przyjęte. Jeśli jest Pani nadal zainteresowana, proszę spróbować raz jeszcze. Myślę, że przyjmą ,,jeśli bd wolne wakaty.

Ciekawa

Czy to prawda że przy staraniu się o pracę do Wago trzeba zdawać testy na inteligencję? Są trudne??

mala
@Ciekawa

Nie wiem jak jest na montażu ręcznym ale na montażu automatycznym trzeba.

Zostaw merytoryczną opinię o WAGO ELWAG - Wrocław

• Jak się pracuje w WAGO ELWAG?

Zobacz opinie na temat firmy WAGO ELWAG tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 152.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WAGO ELWAG?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 14 to opinie pozytywne, 57 to opinie negatywne, a 40 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WAGO ELWAG?

Kandydaci do pracy w WAGO ELWAG napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WAGO ELWAG