Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Xxx

Czy mogłabym prosić o wypisanie jakie są ranki po kolei ? Na razie z tego co zrozumiałam to jest: A1 A2 SA Officer Senior manager ?

@Xxx

A1, A2, Senior Associate, Officer, assistant vice president, vice president, managing director, Senior vice president, executive vice president.

Wojtek
@Kasia

To są tylko tytuły czy stopnie awansu "grades" ? Czy SS ma grades?

@Wojtek

To są zarówno tytuły jak stopnie zaszeregowania/grades

@Wojtek

To są grejdy. Tytuły są różne, np. Officer = menadzer ds., AVP = starszy menadżer ds.

David H

What’s the approximate time that you need to ask for upgrade from manager (officer) to AVP (Senior Manager) ?

@David H

There is minimal required time on the position - i dont remember right now but it should be about 3 yrs.

wtcaagggqw
@David H

at least 12 months

bolo
@wtcaagggqw

If you apply externally - yes. But internally it is around 3 years.

Cosmo
@bolo

OMG, really, maybe you should read internal mobility policy on collaborate in stead of leading a discussion here, you must work as an officer 1,8 months, from AvP to VP the same. On SA and below it is not applicable.

Jakby ktoś nie wiedział, info z konta na FB "Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w gronie Forbes Polska Najlepsi Pracodawcy 2022 roku. W najnowszym Forbes Polska, , szef polskiego oddziału na #StateStreet, dzieli się tym, jak inwestujemy w rozwój umiejętności naszych pracowników i oferujemy różnorodne narzędzia i możliwości nauki, aby umożliwić im rozwój. "" Dobry żart :) To tylko pokazuje ile są warte te zestawienia :)

Dżizys

Teraz będą grzać temat i chwalić się tym pseudo wyróżnieniem co najmniej 2 lata. Na szczęście pracownicy wiedzą jak jest naprawdę.

@Dżizys

Najlepsze jest to, że nikt nie odważy się skomentować posta, nawet prawdą, tylko same lajki pod postem :) Takie malowanie trawy na zielono :)

Awans

Można przeczytać na forum o 8500 z awansu wewnętrznego na SA, czy to prawda? Ktoś może potwierdzić i w jakim dziale jest?

typowe rekrutacyjne

Scott ogłosił, że mają być jakies podwyżki od Sierpnia dla wybranych, ciekawe jakie kwoty i dla kogo

AVP

Akurat jak odszedłem to takie ogłoszenia, ale skoro do Offa, to i tak bym się nie załapał, ha tfu :)

ech

dla wybranych...czyli nie ma sie na co napalac.

@ech

Mozesz wiecej powiedziec?

Iqhhne

Haha taa. Dadzą wam 200 zł brutto więcej. Ale wy i tak MLM bedziecie krytykować i własny biznes

Gringo
@Iqhhne

Podwyzki dla wybranych... Czyli tych, ktorzy zdecyduja sie zmienic miejsce pracy haha

Dhdhd

Taa podwyżki. Jak wy nie umiecie nawet strajkować w tych korporacjach i potem grosze zarabiacie. Wiadomo że nikt wam nie da z zaskoczenia 2000 brutto . Dlatego tak ciężko jest dobrze zarabiać i być bogatym. Wy i ta wasza praca na etacie w korporacji

kolo

Heheh co to jest podwyżka dla wybranych? Podwyżka widmo? :) Ludzie odchodzą hurtem, a tu ktoś się w takie rzeczy bawi :)

Iza
@kolo

Dla wybranych? Co to za dziwna dyskryminacja u was? I ludzie to akceptują? :(

Filip
@Iza

No odziwo sobie wymyslili, ze jakis tam budzet jest, ale nie starczy dla wszystkich to dadza wybranym. Taki cyrk :) Na szczescie info ma byc w tym miesiacu, wiec pewnie od razu zaczna sie protesty i kolejne wypowiedzenia.

@Filip

Ostatnio mam wrazenie, ze polski management juz sam sie pogubil i nie panuje nad tym chaosem. Te decyzje, ktore sa tutaj podejmowane i sposob ich komunikacji tylko zwieksza frustracje wsrod pracownikow. Nie wiem, czy zdaja sobie sprawe, ze my menadzerowie na co dzien walczymy, zeby tych pracownikow zatrzymac.

@Iza

Najwyraźniej inflacja dotyka TYLKO NIEKTÓRYCH. Cyrk

Kuba
@Xx

Inflacja na poziomie 15,6% i rośnie! podwyżka dla wszystkich od sierpnia 20% powinna być żeby ludzie nie odchodzili. U mnie w zespole cisza, nikt na spotkania nie chodzi bo klepie...

hehe
@Filip

ale was robią w bambuko, aż miło czytać :)

elo
@Kuba

20%? W cuda wierzysz? Jakieś się znajdą i to dla wybranych, a tutaj marzenia o 20% :) Ludzie odejdą to odejdą, nikt ich nie będzie zatrzymywał. Przyjdą nowi. Takie błędne koło

XXX

Było coś mówione o laptopach, czy nadal czekają? :)

LAPTOPIARZ
@XXX

Laptopy dochodzą drugi rok i nie mogą dojść

Djdj
@hehe

Ale nie tylko w state streecie . Większość tych service delivery center to ich kiwają na każdym kroku

Djdj
@elo

Dokładnie. W korporacjach nie ma związków zawodowych , nikt nie strajkuje . Po prosto zmęczeni i niezadowoleni odchodzą i nowi ich zastępują haha . Zero walki o podwyżki. Jeszcze starzy pracownicy zanim odejdą to muszą wyszkolić sobie nowych aby ktoś przejął po ich odejściu procesy. A większość osób zarabia w dużych korporacjach mniej niż w małych prywatnych firmach czy budżetowkach a pamiętam te pieprzenie w 2010 roku na studiach jak każdy marzył o pracy dla zagranicznej korporacji

bd2007
@Djdj

W State Street powstały związki zawodowe, tylko kierownictwo utrudnia kontakt z pracownikami!!!

@LAPTOPIARZ

kurcze, to nie zdążę :)

@bd2007

To do PIP

?

ile teraz dostaje SA z awansu wewnetrznego?

kosmicznepierogi
@?

zalezy od departamentu, w moim jeszcze 6850, ale sa juz takie gdzie 7500

klawesyn
@kosmicznepierogi

W wielu dept. jest teraz ponad 8 z awansu int., więc sugeruje rzucać papierami, to może 8-8.5 dostaniecie.

@klawesyn

Potwierdzam to info

Były

Hej, W State doczłapalem się do SA. Marne zarobki. 7 brutto. Zmieniłem na inną firmę na managera i stawki rzędu 13-15 k brutto. Ale.... State jako taki nie jest zły, w tym sensie że migrowanie procesy są jakaś częścią. Cały ownership najczęściej i tak zostaje u donor site. Ma to plusy bo w sumie tylko procesujesz. Nie wiem jak inne działy, ale ten w którym pracowałem to było klepanie. Więc w tym sensie managerowie czy avp(którego dalej nie ma) nie mieli dużo zadań prócz procesu. Do zalet dostałbym spoko atmosferę i tyle. Największa bolączką są wynagrodzenia. Jest nędza. 11 k brutto na officera to dramat. Tyle dostaje supervisor w Citi. Ba, nawet 12. Moje pytanie. Czy ktoś się orientuje jakie są widelki na Officerze? Albo na AVP?

@Były

Dane na przełom 2021/22, może coś się zmieniło, bo kombinują przy zarobkach ostatnio. Oficer między 11, a 15. Od 15 zaczyna się AVP. Ja zmieniłem firmę jako oficer, przebitka 6k brutto. To już jest bliżej VP na entry w State

@Były

Kasa to jedna sprawa, ale cała otoczka to druga sprawa. Warunki pracy wręcz fatalne. Zbierając wszystkie minusy w jedną paczkę, jest tego sporo: - brak sprzętu firmowego, jeśli jest to złom - sprzęt w biurze fatalny (padnięte monitory itp.) - ciągłe problemy z oprogramowaniem - warunki jak na taniej stołówce :) serio, kawa parzona ze słoika i płatna kawa z ekspresu? - brak zaplecza gastronomicznego, stołówki czy jak zwał. Generalnie wygląda jakby firma zatrzymała się kilka lat temu i w porównaniu do dzisiejszych realiów wygląda bardzo słabo.

Alojzy z bmką
@XXX

Mój miły zarabiasz taką kasę i jeszcze Ci źle. Idzie kryzys i niedługo będziesz inaczej śpiewał..

@Alojzy z bmką

Po pierwsze nie zarabiam tyle, bo nie jestem SA. Po drugie, uważasz że 7000 brutto na SA to dużo? :)

@XXX

U nas teraz nowym SA z awansu dają 8500 . Więc pewnie to wszystko zależy od managerów i departamentu.

Hej! Czy w SS jest jakiś dział, w którym nie ma takiej masakry z nadgodzinami i stresem jak w księgowości? :) Gdzie najlepiej składać CV, żeby było w miarę bez spiny i z 4500 brutto na A1?

@Zainteresowany

4388 brutto to max

Ine
@Zainteresowany

Haha 4500 brutto? To na Amazonie zarabiają 4500 na ręke

@Olo

Nie prawda. Są działy gdzie na starcie jest 4500 brutto na A1.

Na skraju

Macie już jakieś info o podwyżkach od sierpnia? Kto i ile może się spodziewać?

@Na skraju

Tak. Nie bedzie duzo i raczej to pojedyncze osoby. W skali firmy od 5-10%

@Na skraju

Mam na mysli 5-10% wszystkich pracownikow A2-off

@Marcin

Czy wiadomo, na jakiej podstawie zostaną wybrani owi beneficjenci? Może będą to ci z wyższą niż "achieved" oceną za pierwszy kwartał?

Alan

Czy ktoś wie co to za dodatkowy benefit "Financial aid for food purchase- the benefit is paid in 1 tranche in December" ? Czy wszyscy to dostają?

@Alan

w ten sposob rozdzielaja pieniadze pozostale w Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych kwota zapomogi zalezna jest od dochodu na osobe w gospodarstwie domowym przed covidem bylo to 450, w 2021 - 1500 dla najnizej zarabiajacych

Risk?

Jak wygląda praca na stanowisku Junior Market Risk Analyst A1? Jest bardzo dużo stresu? Jak zarobki i po jakim czasie można awansować na A2? Ile dni trzeba pracować z biura? :)

Dominika
@Risk?

Duzo stresu, duzo nadgodzin, 3200-3300 netto. Mozna po roku, jesli bedziesz wybitny.

Dhdhd
@Dominika

Haha jaja se robicie z tym 3200 na ręke ? To nauczyciele sporo więcej od was zarabiają

bbher1

Czesc, czy w State Street mowi sie cos otwarcie nt daty przejecia oraz czy czesc osob ze State bedzie pracowac w Orange office park?

Max

Officerowie, AVP Jakies wiesci o TCP? Macie juz jakies rozmowy o podwyzkach tych od 1 sierpnia?

Piotrek
@Max

Ewentualnie chociaż jakieś szczegóły?

Streaker
@Max

TCP będzie w 2023

A JEDEN w FA

Czy jakaś A2 która awansowała W TYM ROKU może podać kasę jaką dostała? Czy zmieniły się widełki?

Guv
@A JEDEN w FA

asjdfasjkl
@Guv

haha 5700 brutto ? to nawet nie 4000 na reke . Zarabiacie mniej niz nauczyciel dyplomowany w panstwowej szkole podstawowej

@A JEDEN w FA

Ulsob
@Xx

Ale to są najniższe widełki czy wynegocjonowana stawka?

Ppp
@Ulsob

Zakładałam , ze to dział który ma wyższe wynagrodzenia albo osoba z zewnątrz przeszła do SS. Nie da się negocjować stawek , próbowałem

SO
@Ppp

Da się, w działach/zespołach gdzie mają nóż na gardle i staffingową (usunięte przez administratora).

@Ulsob

Z awansu

@SO

Nie ma ani (usunięte przez administratora)z OT ani braków kadrowych

Xzy
@Xx

Czy to jest górna stawka na A2 z awansu z A1? Jakie są widełki ? O ile można walczyć ?

@Xzy

Nie mozna negocjowac

Beznicku

Ile teraz ma A1 brutto?

@Beznicku

To chyba zależy, ale około 4500 brutto.

4388 brutto

Greg

Czy SS zapewnia firmowy telefon na wyższych pozycjach (officer) ? Czy to zależy od działu?

Nie zapewnia. Dopiero od VP daja

@Greg

Nawet komputerów do pracy zdalnej nie zapewniają :)

@XYZ

Nawet menadżerom? Zabawne manager bez laptopa xD

@@XYZ

Smutne. W sumie tak smutne że zabawne. Rekruterka z innej firmy za głowę się złapała jak o tym usłyszała :)

p.
@Greg

Zależy od działu. U nas iphone zapewniają officerom. Laptopy są dla każdego (słabe bo słabe ale są).

@p.

Zależy gdzie :) u nas na laptopy czeka się ponad rok :)

new hire
@XYZ

zapewniają, ja zaczęłam pracę 06.06, w czwartek 09.06. miałam już sprzęt do odbioru.

Gerwazy
@new hire

Bzdura. Załatwienie wyse terminal + 2 monitory do pracy z domu zajęły mi dokładnie pół dnia, wliczając w to approval VP i wycieczkę do CBK celem odbioru.

@new hire

Bardzo ciekawe, bo w CBK ludzie czekają ponad rok. Od roku ta sama śpiewka że sprzętu nie ma, ale jest już zamówiony :)

@Gerwazy

Terminal wyse w XXI wieku? Sory, ale ten sprzęt już dawno woła o pomstę, nie wspominając o żółtych i wypalonych monitorach :) Najlepsze są na 4p co już migają na różowo z padniętymi matrycami :) Większość tego sprzętu to złom, który dawno powinien znaleźć się na śmietniku.

mew hire
@XYZ

no co ja na to poradzę, ja dostałam raz dwa :D

Jasne

Tak daja nokie 3310

Podawajcie po jakim czasie rzuciliscie papierem? Ciekaw jestem kto jest rekordzista. Sam wytrzymalem 1,5 roku.

Miro

Wstyd przyznać - po 10 latach.

On
@Miro

Ja póki co mam niecałe 5 lat w SSB i powoli się szykuję, żeby rzucić papier.

Navy
@On

Heh albo macie mocna psyche albo ja trafilem na jakis bajzel gdzie drzwi sie nie zamykaly i co miesiaca odchodzilo i przychodzilo po 3-4 osoby.

kolo

Aż tyle? Ja po pierwszym dniu myślałem już że to była pomyłka :) ZZ miesiąca na miesiąc gorzej, a finalnie aż 10 miesięcy

Aleksander

8 lat

Danuta
@Miro

Z jakiego powodu to zrobiłeś?

hehe

2 miesiace

Miro
@Danuta

Brak perspektyw, uznania, decyzyjności, zmęczenie materiału, oraz szeroko rozumiany bajzel. Chciałem przede wszystkim wydostać się z tego (usunięte przez administratora) liczącego 6,000 dusz (a pomyśleć, że jak zaczynałem w firmie było jakieś 800 osób)

Eryk

Jeśli ktoś mówi, że State Street jest konkurencyjny na rynku to albo jest(usunięte przez administratora), albo nie ma pojęcia o krakowskim rynku pracu.

wujas
@Eryk

Nie musi być. Excel się zgadza. A jak wreszcie połkną BBH, to będą jeszcze więksi i mniej konkurencyjni. Ludzie będą mieć o jedną opcję zatrudnienia mniej. Dla SS to lepsza pozycja negocjacyjna.

Opinia

To prawda że większość z was nawet 5000 na ręke nie ma ? Większość z was grosze zarabia . Nie wiem dlaczego przyjęła się opinia tak w ogóle że w korporacjach jest wyścig szczurów i męczarnia ale jednocześnie dużo się zarabia. Przcież większość osób w korporacji grosze zarabia , mniej niż nauczyciel dyplomowany

Prowokator
@Opinia

No jak ktoś jest głupi to zarabia 3500 na rękę przez 4 lata, ale wystarczy przemęczyć się ze 2-3 lata, zmienić ze 2 razy pracę i masz 6k+ na rękę.

@Opinia

Wynika to z faktu, ze 15 lat temu jak state street wchodzil do Polski to placa minimalna dla absolwentow to bylo 750 zlotych a tu placili 3000 zlotych. No to Ci ze state street malo co sie nad chodnikami nie unosili z dumy. Minelo pare lat i wszystko poszlo do przodu. Wszystko poza state street...

jdshd

no czyli trzeba zmienić pracę , w state street grosze zarabiają. Pamiętam jak za moich czasów studiów w 2011 czy w 2012 roku wszyscy marzyli o stażu w state street a teraz czytam że tu nawet 5000 na reke nie zarabiacie. Mniej niż nauczyciele dyplomowani zarabiacie

jdshd

ale to nie tylko State street stoi w miejscu. Wszędzie w korporacjach międzynarodowych się mało zarabia, bo tylu ludzi tam jest. Może jakiś odsetek osób w IT zarabia więcej ale większość zarabia mniej niż nauczyciel dyplomowany. 1) Lufthansa , zawsze grosze zarabiali i nadal grosze zarabiają, budynek stoi obok State Streeta 2) Euroclear /- tam też mało zarabiają i jest duża rotacja 3)Capgemini, Shell, Heineken też mało 4) Motorola ? Ponoć nic specjalnego, motorola to już przeszłość w dużych korporacjach mniej zarabiacie niż u małego prywaciarza . Prywaciarz da wam na święta 3000 zł w kopercie a w korporacji dadzą wam 250 zł na karcie Prepaid haha.

Gif
@jdshd

Pracuje 2 lata w SSB i 4700 na rękę, zaraz zmienię bo myśle ze można dostać z 6 na rękę u konkurencji ale i tak myśle ze nie jest tak zle. Btw nie wiem o jakich nauczycielach dyplomowanych myślisz :D haha

Gif

Zapomniałem dodać - a2

@jdshd

Piszesz o jakichs bieda korpo. Idź do jp Morgan, citi, goldmana, ubs - teraz praca zdalna możliwa i przekonaj się jakie stawki są. Zrób CFA idź na Investment advisor za 20-25k i porównaj z prywaciarzem.

@jdshd chce zobaczyć tego prywaciarza co daje na święta 3000 zł w kopercie

@jdshd

Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Pracownik na poziomie A2 w Shell na starcie może mieć brutto 7950 +-10%. Bonusy roczne są na poziomi 13, a im wyżej to lepiej.

@kolo

Mozna prosić o link do takiej pracy? co jest wymagane?

maria

gdzie w Krk jest jp morgan?

Gerwazy
@jdshd

Chyba się szanowny Pan nie orientuje ile zarabia nauczyciel dyplomowany. W SSB to już A2 na start dostaje więcej niż dyplomowany z 15letnim stażem pracy. Następnym razem proponuję najpierw się dowiedzieć, a nie pisać kocopoły.

Nxndk
@Gerwazy

Kolejny (usunięte przez administratora) który kwestionuje zarobki nauczyciela dyplomowanego ? Potem tylko ryja wykrzywicie jak dowiecie się że naprawdę tyle zarabiają nauczyciele dyplomowani

@maria

Teraz już niestety nie mam, ale mogę poszperać. Kolega ostatnio startował i miałem wgląd do tej oferty od zaplecza. W ich systemie taka była kwota przy opisie. To było do FP&A Można śmiało szukać, wiele firm teraz zatrudnia, ale myślę że po wakacjach się ruszy jeszcze bardziej. Dodam tylko że to 8 brutto to nie jakieś wysokie zarobki w tej firmie, a bonus zdecydowanie lepszy niż w SS.

Bang
@Nxndk

To nawet nie jest kwestia zarobkow tu i teraz. Widzialem nauczyciela po 40 czy 50 roku zycia a szeregowego pracownika State Street sobie jakos nie wyobrazam w tym wieku. Wszyscy szefami nie beda a stanowiska na gorze sa juz obsadzone...

maria

Cześć, mam pytanie gdzie znalezliscie lepszą pracę bo piszecie że w jpmorgan itp. natomiast nie wiem gdzie się on miesci w Krakowie, gdy szukam zdalnej w Warszawie to wszedzie wymagają jednak hybrydowo... jakie są to firmy oraz jakie wymagania trzeba spełnic, jez angielski C1, excel i co jeszcze potrzeba?

@maria

Cała masa tego jest i pewnie w większości lepiej: Capgemini, AON, Shell, Pepsico, UBS, Heineken, Motorola, itd

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1016.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 609, z czego 56 to opinie pozytywne, 150 to opinie negatywne, a 403 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1120 ocen.

State Street Bank Polska