Opinie o Formacja w Zabrze

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Formacja. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Formacja o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Formacja w Zabrze

Marlena

Stanowisko: Menager Zespołu Ochrony - podstawa wynagrodzenia 2700 brutto (ok. 1950 zł netto) + prowizje, max. do 1000 zł brutto miesięcznie. Także pieniądze są w miarę jak na rynek polski. Stanowisko typowo handlowe - praca stacjonarna i mobilna (warto mieć samochód na dojazd do Klientów, firma płaci kilometrówkę), ale dopiero po okresie próbnym, za to wielki minus. Umowa o pracę na 3 miesiące, później czas określony i docelowo nieokreślony. Po 3 miesiącach teoretycznie możliwa podwyżka. Praca w korporacji, zatem i stres, ale warto zdobyć doświadczenie. 

jestem na tak

Generalnie duży pozytyw. Pracowałam w formacji na stanowisku managera, a że mam kilkunastoletnie doświadczenie na rynku pracy i kilku innych pracodawców na koncie potrafię na chłodno ocenić swoją współpracę z formacją. Największy minus za śmieciówki i zatrudnianie . Dotyczy to zarówno specjalistów (na pewno w dziale marketingu, rzadko w ochronie) jak i części kadry zarządzającej niższego stopnia (jak np. ja). Największe plusy za świetną, inspirującą atmosferę, ludzkie podejście i życzliwość (choć to może zależeć od działu). W sumie to miejsce dla kogoś kto ma ochotę się rozwijać, potrafi działać niestandardowo oraz umie i chce samodzielnie myśleć. Raczej nikt z batem nie stoi za plecami i nie pokazuje palcem co trzeba zrobić. Mnie pracowało się bardzo fajnie, choć z zarobkami szału nie ma. Patrząc jednak przez pryzmat wcześniejszych oraz późniejszych doświadczeń - nie zawsze kasa jest najważniejsza. 

Karol

Podobno fajne stanowisko to w Nowym Sączu. Trochę rynku do zbudowania ale ich ochrona tam mają dobrą pozycję. 

Adrian
@Karol

Dziękuję za informacje. Temat budowy baz danych czy też rynku nie powinien przerażać - to chyba nawet lepiej jako wartość dodana. Aplikowałem na to stanowisko lecz na razie cisza choć wnioskuje iż rekrutacja trwa ponieważ ukazało sie kolejne ogłoszenie. Cóż zobaczymy... o ile nie będą to dane wrazliwe i dowiem sie czegoś napiszę. 

Adrian

Moi Drodzy, stanowisko specjalista Manager Zespołu Ochrony, Nowy Sącz - czy ktoś byłby tak dobry i mógł opisać to stanowisko??? może jakieś fakty, zakres obowiązków, wynagrodzenie etc.... Z góry bardzo dzięki za czas... 

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Git

Fajna atmosfera wewnątrz zespołów, miło i stabilnie się pracuje.

Dorota

Jest i ubezpieczenie medyczne bezpłatne i Multisport za niską stawkę, dobrowolne ubezpieczenie na życie, fajne eventy. Duża struktura i jak w każdej dużej strukturze są minusy, ale ja uważam, że jest więcej plusów. A właśnie duża struktura powoduje, że można pracować w firmie długo i awansować. 

czy ktoś wie jakie stawki są dla grafików? i jaka jest atmosfera w poracy?

technik

Czy ktoś mógłby napisac jakiego wynagrodzenia można sie spodziewać w dziale technicznym?

Dyzio

Pracowała długo w formacji, w pionie technicznym w jednym oddziałów. fajni ludzie, fajne szkolenia, fajne imprezy, fajna atmosfera, zarobki przeciętne, nawet kiedy robisz budżety co miesiąc zarobisz lekko ponad średnią krajową, ale w cv dobrze mieć takiego pracodawcę 

lala

Daro a wiesz cos a temat pracy w biurze . Specjalista ds. obsługi stałej klienta . Czy ktoś wie .

Tymoteusz

rozwiązując umowę , niby nie możesz iść do innej firmy. Kto będzie Ciebie sprawdzał , że będziesz gdzieś indziej pracował ? Co niby Ci zrobią ? 

kocioł

Praca w biurze to generalnie takie nic nie robienie.Ploty, ploty, herbatka, kawa i jeszcze raz ploty. Co do satysfakcji z tej pracy to jak jesteś przystojny to kierownik cię na pewno zadowoli... W tej dziedzinie to się chłop bardzo stara wywiązywać z obowiązków. Nie raz sobie myślę, że kierownik to fajny gość.

Tylko prawda
@kocioł

Prawda

Edek
@kocioł

Można polemizować Tak jest wszędzie tzn. w każdej sieciowej firmie, a jeszcze dokładniej wszędzie tam gdzie w jeden proces zaangażowanych jest wiele rąk (ogniw, które mogą nawalić) 

fest
@Edek

Typowa korporacja. Trochę ludzi kompetentnych i cała masa takich z przypadku. Awansują najgłośniejsi i ci, którzy przyjaźnią się z właściwymi osobami. Dobrzy specjaliści szybko rozczarowują się i przechodzą gdzie indziej. Pensje przeciętne. Socjale w porządku. Na plus

Dyzio
@Edek

Pracowała długo w formacji, w pionie technicznm w jednym oddziałów Białymstoku. fajni ludzie, fajne szkolenia, fajne imprezy, fajna atmosfera, zarobki przeciętne, nawet kiedy robisz budżety co miesiąc zarobisz lekko ponad średnią krajową, ale w cv dobrze mieć takiego pracodawcę 

Wrocław

Jeśli nie jesteś "kolesiem", to zarobisz tyle samo co w McDonalds... 

handlowiec
@Wrocław

Rozmowa spoko, chłopaki muszą przemaglować 40-50 obiektów dziennie więc pod koniec już mają pewnie dość. Ale wszystko rzeczowe bez marudzenia i zadawania durnowatych pytań typu jakim chciałbyś być kolorem/drzewem/politykiem etc. 

teleserwis

Jak już ktoś wcześniej wspomniał o dwójce z przodu zapomnij :) chyba że lubisz mieszkać w pracy :) Pamiętajcie również że "specjalista ds obsługi klienta", "handlowiec w terenie "sprzedawca internetowy" itd to po prostu handlowiec - a więc osoba która zarówno dzwoni do klientów jak i odbiera telefony, oferuje, targuje się, rozwiązuje problemy, udziela informacji (jak w call center), a wszystko to z plastikowym uśmiechem na twarzy przy jednoczesnym recytowaniu narzucających się grzecznościowych formułek, które powodują stres zarówno u handlowca (bo jest za nie oceniany) jak i u rozmówcy :) - szczerze mogliby pomyśleć o utworzeniu dodatkowo "luzackiej linii" na której nie obowiązywałyby te wszystkie stresujące procedury :) gwarantuję, że większość ludzi

poszukjący

Macie doświadczenie w pracy w firmie formacja Sp. z o.o. ? Znacie osoby, które tam pracowały? Czekamy na Wasze komentarze! 

kikut
@poszukjący

nie wiem na jakim stanowisku pracować chcesz, ale jako przedstawiciel spodziewaj się wyśrubowanych planów, niesamowitych wyników po góra dwóch miesiącach i najlepiej tankowania auta z własnej kieszeni :) To ostatnie to oczywiście żart, ale jeśli nie jesteś z branży to będzie ciężko. 

Ola
@poszukjący

mam w niedługim czasie rozmowę w Warszawie w tej firmie - stanowisko przedstawiciel handlowy Napiszcie jakie zarobki można uzyskać, jak to wszystko wygląda i przede wszystkim czy warto w ogóle się w ta firmę angażować bo opinie są zachęcające? Dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam

Kolo
@poszukjący

Masz jak najbardziej racje, nauczenie autorskiego systemu, asortymentu, procedur i wszelkich innych rzeczy nie zajmuje 2 miesiące a nawet więcej w praktyce - obstawiałbym że na wyszkolenie dobrze pracownika we wszystkich obszarach potrzebujecie średnio od 3 do 6 misięcy z mocnym naciskiem powyżej 4 miesięcy. Jako czytelnik stojący z boku, niegdyś pracownik innej podobnej firmy doskonale czuję Twój ból i wszystkich pracujących w firmach ochrony jak zaczyna brakować etatu, grafik zmienia się nieoczekiwanie i łata się dziury wszystkimi pozostałymi osobami, a pracodawca przeciąga rekrutacje by zaoszczędzić choć trochę pieniędzy na wolnym etacie. Prawda jest taka, że rotacja zawsze jest w tego typu firmach wyższa niż potrzeba zwiększenia zatrudnienia wynikająca z faktycznego rozwoju. Prawda jest taka, że im rekrutacja bardziej skomplikowana, im większe wymagania pracodawcy tym mniejsza pensja i zadowolenie z tej pracy. Wielokrotnie potwierdzone. 

Daro
@poszukjący

Opiszę jak rekrutacja wyglądała u mnie. Wysyłałem odpowiedź na ogłoszenie o pracę z portalu. Po paru dniach ( 4 - 5 dni) dostałem telefon z zaproszeniem na rozmowę o prace i maila z dokładną datą i miejscem spotkania. Przebieg rozmowy bardzo mi się podobał fachowo i nikt nie pytał się o moje życie prywatne. Rozmowa dotyczyła mojej wiedzy w obszarze elektroniki i ochrony doświadczenia zawodowego, miałem opisać czym zajmowałem się u poprzednich pracodawców. Pod koniec rozmowy dostałem informacje że firma odezwie się do mnie drogą mailową czy zakwalifikowałem się do drugiego etapu. Po około 3 dniach zadzwoniła do mnie pani i poinformowała o terminie drugiego spotkania, tak jak za pierwszym razem dostałem informacje na maila o terminie rozmowy o pracę. Druga rozmowa o pracę była bardziej szczegółowa czyli warunki jakie oferuje firma formacja pracownikowi, dni pracy, grafik. Pytania takie jak: W jaki sposób zamierzam się dalej rozwijać zawodowo, czego oczekuje od firmy itp. Odpowiedź miałem otrzymać tego samego dnia drogą telefoniczną. Otrzymałem ją parę godzin po rozmowie o pracę. A teraz co do samej pracy: Pierwszy dzień: Badania lekraskie i powrót do salonu. W następnych dniach szkolenie ogólne tłumaczenie od pracowników co i jak robić i postępować, standardy firmy. Jestem zadowolony z pracy w formacji wynagrodzenie jest większe niż w firmie która w nazwie ma itd i w firmie która w nazwie ma jedno itd. Od razu umowa o pracę, nie ma wyścigu szczurów każdy pomaga każdemu, z każdym z pracowników można się dogadać, czy z kierownictwem. Atmosfera pracy jest bardzo dobra,wynagrodzenie jest dobre jak na pracę którą się wykonuje. Są normalne przerwy nikt nie krzyczy za to że chcę się pójść do toalety jak to się zdarza w niektórych firmach. Praca w formacji to praca a nie " ; do którego łatwo jest trafić z ogłoszenia. 

Rekrutacja
@Daro

Daro, dziękujemy za Twoją opinię na temat rekrutacji. Przykro nam, że Twoje spotkanie z naszą firmą nie zakończyło się dla Ciebie sukcesem. Po Twoim zgłoszeniu szczegółowo przeanalizowaliśmy jednak przebieg Twojej rekrutacji i pragniemy zapewnić Cię o najwyższym stopniu zaangażowania osoby prowadzącej rozmowę. Ponadto pragniemy również zaznaczyć, że osoba która dołączyła do spotkania została Ci przedstawiona na etapie rozmowy - była to Kierownik oddziału do którego rekrutowałeś, tj. formacja w Lublinie. Podczas rozmowy otrzymałeś także precyzyjne informacje na temat czasu pracy oraz średniej wysokości zarobków w oddziale, do którego składałeś swoją aplikację. Niestety prezycyjne określenie wysokości premii nie jest możliwe, ponieważ zależy ona ściśle od Twojego zaangażowania oraz wyników. Jeśli w związku z rekrutacją masz jakiekolwiek pytania lub chciałbyś podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, bardzo prosimy o ponowny kontakt.

kuchcik
@Daro

Jeśli moje odczucia dotyczące rekrutacji się powtarzają to co wy chcecie weryfikować?? Czy w wyniku "weryfikacji" wasze tłumaczenia czy to przeprosiny czy stwierdzenie że nie macie sobie nic do zarzucenia cokolwiek zmienią??? Nie zamierzam ujawniać swojego maila bo potem skrzynka będzie pełna spamu. Tak czy inaczej tak jak we wcześniejszych moich postach informuję że do składania u was aplikacji trzeba nieźle się namęczyć co by nie zostać rozczarowany brakiem przyjęcia do pracy bo np. brak doświadczenia czy kwalifikacji, a my chcemy tylko dostać się do dobrej firmy. 

Rekrutacja
@Rekrutacja

Dziękujemy za Twój komentarz oraz wyrażoną opinię. Pragniemy zapewnić, że celem naszej rekrutacji jest wyłącznie zatrudnienie najlepszych pracowników. W przypadku jeśli kandydat nie spełnia kryteriów przewidzianych w ramach danego stanowiska, często zachęcamy do złożenia aplikacji w ramach innych dostępnych ogłoszeń. Ponowna aplikacja jest konieczna, ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem nie mamy możliwości ponownego wykorzystania danych przesłanych wcześniej w ramach innego zgłoszenia. Prosimy o zrozumienie. 

glon

W zeszłym roku zatrudniono m.in. na oddziale w Bydgoszczy sporą liczbę osób. Owe osoby miały umowę na 3 miechy, później w większości zniknęły. Zbliża się okres zwiększonej sprzedaży i tyle, to normalne. A jeśli okażesz się dobrym pracownikiem to szansa na zatrudnienie na dłuższy okres. Praca nie jest ciężka- oczywiście zdarzają się rzeczy które sporo kosztują wyrzeczeń lub przez jakiś określony czas trzeba wyrobić się z zadaniem. Jeśli chcesz i umiesz pracować nie widze przeszkód aby próbować. Poza tym po co czytac opinie o zakładzie przyjdź popracuj i sam się przekonasz jak wygląda praca w formacji

burek

Umowa 3 miesiące później brak umowy. Zarobki 1650 netto. Jeśli odpowiednio będziesz się uśmiechał do kogo trzeba to może dostaniesz umowę na kolejny okres. Awans ewentualny po 1 roku pracy podwyzka do 1800 netto. Dalej awansu już nie ma. 

Lucyna

10,50 zł na godzinę x 300 godzin co wy będziecie robić z tą kasą?

Marcinek

bardzo serdecznie polecam tą firme, naprawde!!!! Pracuje z nimi już jakiś czas i naprawde zgrana z nas ekipa.Brak dyskryminacji dowódcy to naprawde fajne chłopy ,no i oczywiście piękne panie!!!!!!!!!!!!!! Naprawde polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Gutek

Pracuję tam już od pewnego czasu i raczej jest ok, nawet otrzymałem od firmy srebrnego Forda który służy mi jako samochód służbowy dzięki temu mogę jeździć i przy okazji pracy zwiedzać wiele ciekawych miejsc. 

bylon
@Gutek

Gutek srebrnym fordem to ty jestes nie osmieszaj się ..

ryży

Tak czytam i czytam i o różnych firmach sie polaczki wypowiadają , skończyli może ledwo studia i by chcieli zarabiać po 4 tys , najpierw barany sie roboty nauczcie a pozniej wymagajcie, a jak wam złe to do kopalni do spółki za 2 tys wtedy docenicie te 1800 na powierzchni , specjaliście wszyscy i nie mówię tu tylko o formacji ale poszukuje pracy i czytam o różnych firmach w Polsce wszędzie każdemu złe , ku**a siądźmy i nic nie róbmy a na pewno awans sam przyjdzie 

Jabłok
@ryży

Nie siejcie fermentu, jestem w grupie osób, które mają umowy do września i już teraz wiem, że następną umowę dostanę, pytanie tylko na jak długo. Pracuje na Gorzowie. 

Nesser z Wałbrzyca
@Jabłok

Wprowadziłem trochę w błąd, bo żeby dostać umowę na stałe są dwa warunki . Pierwszy, to te 33 miesiące pracy, a druga to maksymalnie 3 umowy na czas określony. Czwarta z kolei umowa, musi być już tą na stałe. 

Zostaw merytoryczną opinię o Formacja - Zabrze

• Jak się pracuje w Formacja?

Zobacz opinie na temat firmy Formacja tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Formacja?

Kandydaci do pracy w Formacja napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Formacja