Opinie o Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o. w Katowice

CH2O

I znowu to samo. Kolejny pracownik odchodzi z powodów finansowych a Pan prezes niczego się nie uczy z swojego doświadczenia. Tym razem padło na naszego ulubionego magazyniera. Twardy człowiek, zawzięty i pracowity. Szacun, że tyle wytrzymał za te grosze które mu płacili.

Paleta

To mała firma, doskonale wszyscy wiedzą, kto ile zarabia, a jak ktoś ma znajomości bliskie z zarządem lub znajomymi zarządu, to od razu ma więcej niż najniższa (choć długoletni pracownicy z wiedzą i doświadczeniem nie mają nawet tego na umowie) i dodatkowo umowę o pracę co jest w ogóle dziwne, bo wszystkim na początku dają umowę zlecenie. Oni myślą, że nikt tego nie widzi, że nikt nie wie. W tej firmie bardzo dobrze działa poczta pantoflowa. Pozdro!

Widzę, że narzekacie tu na zarobki. Szkoda, bo pojawiła się oferta pracy dla Księgowej. Wymagania wszystkie spełniam, obowiązki też są dla mnie w porządku. Czyli jak to jest, jedyne na co mogę liczyć to minimalna krajowa? Nawet z doświadczeniem i znajomością programu IMPULS EVO BPSC? Ktoś pracuje w księgowości i doradzi mi, co robić? :) Aplikowalibyście do firmy po raz drugi? Bardzo przekonują mnie godziny pracy - 7 do 15. No chyba, że czasem wymagają, aby zostać po godzinach? Faktycznie cenią tu inicjatywę i zaangażowanie pracownika, czy to tylko taki frazes pisany w ofertach?

@Ola

Z jednej strony cenne rzeczy piszesz, zwłaszcza, że ogłoszenie to na specjalistę ds. sprzedaży zagranicznej ciągle jest na biegu. Ale z drugiej piszesz coś kompletnie niezrozumiałego, pewnie dla osób spoza firmy, no a jak doradzasz kandydatom, to wiadomo, ze są spoza :P Co to Iskra i jaki wpływ na pracowników ma fakt, że "siedzi" tam rodzina kogoś od niej??

Ola

W tej firmie cenią sobie tylko dobre znajomości. Jeśli ich nie masz, jesteś nikim. Jeśli masz znajomości, na pewno na stracie dostaniesz więcej i umowę o pracę.. to niesprawiedliwe, bo reszta pracowników bez znajomości dostaje umowy zlecenia. Ogólnie to ja nie polecam pracy tutaj. Na żadnym stanowisku.

@Ola

Naprawdę? To teraz jestem w kropce :P Szukają teraz Specjalista Ds. Sprzedaży, i tam niby oferują umowę o pracę na okres próbny. Czyli trochę mijają się z prawdą, i zaproponują mi zlecenie? Wiesz jak tam rotacja, zarobki i atmosfera w sprzedaży? Warto się tam pchać, czy lepiej szukać czegoś innego?

Ola Nowy wpis

Swego czasu rotacja w sprzedaży była bardzo duża. Z zarobkami pewne jest to, że dostaniesz najniższą. Jak się sprawdzisz, może dostaniesz więcej może nie, zależy jaki dzień będzie mieć szefostwo. Jeśli chodzi o umowę, to.moze zaczęli czytac te opinie i coś zaczęli działać w tym swoim bałaganie. Moim zdaniem nie warto, ta firma już dawno zeszła na psy, a druga sprawa, że w sprzedaży siedzi rodzina od głównodowodzącego z Iskry. Twój wybór, powodzenia!

@Ola

Wiesz, jak wygląda wynagrodzenie początkowe, które oferuje Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o. dla potencjalnych kandydatów? Na Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Księgowa.

@CH2O

A jakie mu płacili pieniądze, dużo więcej niż najniższa krajowa? To teraz będą szukać nowego magazyniera i wdrażać na to stanowisko? Jak przebiegło zakończenie współpracy z tym Panem?

CH2O

Stawka najniższej krajowej z przed dwóch lat z wyrównaniem do obecnej. Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron od strony pracownika, chyba do końca grudnia. Omijaj tą firmę szerokim łukiem, tutaj nie zarobisz i tyle.

Brunon
@CH2O

Warunki finansowe są faktycznie kiepskie, ale nie kojarzę magazyniera, który się ostatnio zwolnił i pasowałby do tego opisu. Bardziej opis pasuje do magazynierek/magazynierów, którzy dalej pracują...

Nk
@CH2O

a skąd ma Pan/ Pani informacje że ten pracownik otrzymywał stawkę z przed 2 lat a resztę miał ,, doplacaną,, ?

@Nk

Nie jest tajemnicą, że część pracowników nie ma na umowie najniższej i, że mają odpowiedniej wielkości dopłaty. Najniższej nie mają nawet na umowie. To mały zakład przecież.

@Ola

Ale nie rozumiem jak to możliwe, że na umowie nie ma nawet najniższej. Chyba tak się prawnie nie da nawet, po to ta stawka jest ustalana. W jaki sposób jest to zapisane w umowie i czym są te dopłaty konkretnie? Premie dopełniają do tego minimum czy coś innego?

Ola

Wypłata jest idealnie najniższą krajową. Nie ma tego na umowie, natomiast na pasku jest tzw. "wyrównanie do minimalnej". Premia również wchodzi w skład kwoty wyrównującej najniższą krajową, czyli niby premię dostajesz, ale jednak nie do końca.

@Ola

Są teraz dostępne oferty na magazyn i podawali stawki liczone od dokładnie 3760 zł w górę. W takiej sytuacji z tego co piszesz w jaki sposób zostanie to dograne od stycznia? Podwyżki będą musiały wystąpić? I czemu już teraz nie zatrudniają na taka kwotę? w styczniu zapowiadali już aneksy?

Ola

Nic nie zostanie dograne od stycznia i nikt nie dostanie aneksów. Będą dopłaty czy wyrównania do minimalnej, zwał jak zwał, na jedno wyjdzie. Mało tego, ta premia, która niby jest, będzie wypełniała to wyrównanie, czyli premię dostajesz, w zasadzie jej nie zobaczysz, bo tą premią wyrównają ci płacę minimalną.

@Ola

Nie chcę siać plotek ale wiem, że są osoby, ktore po znajomości są przyjmowane i po znajomości dostają dużo większe pieniądze niż osoby, które pracują w tej firmie (usunięte przez administratora) lat. Umowy nie zmieniane nadają się pod kontrolę pip, a wiem to z tąd, że w firmie, w której teraz pracuje są normalne kadry, które mają wiedzę i szanują innych pracowników. Pozdro Heliosie!

@Paleta

Skąd wiesz że tak jest? W firmie zarobki są jawne i co niektórzy chwalili się wyższa pensją? O ile można dostać więcej jak mało się znajomości? To znaczące sumy?

Paleta

Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o. jest w trakcie poszukiwania osoby na stanowisko Specjalista Ds. Zakupów w Katowice. Wziąłeś udział w tym procesie? Na co Twoim zdaniem powinny zwrócić uwagę osoby rozważające pracę w firmie.

logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.

No cóż, coś z tym jest co tu ostatnio piszecie, skoro przez PUP szukają teraz zaopatrzeniowca z angielskim na poziomie A 2 i na cały etat ma mieć 3.600 minimalnej. Można wybrać też 3/4 etatu, ale wiadomo, że wtedy będzie ułamek tej kwoty. I nic, żadnych socjali nawet?

Igor

Na Wielkanoc zarząd już szykuje wielką fetę mamy wszyscy dostać po jajku....metalowym prętem.

Zdzisiek
@Igor

A tak na poważnie to coś było na Wielkanoc? W ogóle na święta dają jakieś benefity albo bony? Jest impreza firmowa? Bo skoro piszesz o fecie to tylko z tym mi się kojarzy.

Kierowca s....s

Nie wiem jak tam cała reszta ale magazynierzy są super. Pozdrawiam Pana magazyniera z taką długą brodą. Przewróciła mi się paleta z towarem na aucie. Bez gadania podleciał i mi pomógł mimo, że szedł już do domu.

Olga
@Kierowca s....s

Czyli atmosfera w pracy jest ok? Wszyscy są tacy pomocni? :)

Xd

Złe ceny

Beata
@Xd

No tak.. A co konkretnie masz na myśli pisząc, że są złe? Niepoprawnie ustalone, za wysokie, mylą się z nimi? wariantów jest wiele. :/

Kierowca

Firma zarządzana przez Ukraińców w ich własny, dziwny sposób. Świetny dział sprzedaży (łatwy kontakt, dziewczyny zawsze uśmiechnięte, służące pomocą). Super magazynierzy, rzetelni, dokładni, zawsze gotowi do pomocy. Towar zawsze gotowy na czas do odbioru.

Yami

Hejka czy ktoś powie mi czy jest w tej firmie praca siedząca ?

Natalia

Jest ogłoszenie, że Helios szuka ustawiacza maszyn lampowych: https://www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/ustawiacz-maszyn-lampowych,praca.gov.pl76815711895d432ac53dc76a32855412,katowice Wybrany kandydat miał zacząć 8 czerwca, ale może wciąż kogoś szukają. Stąd pytanie, czy do tych 18 zł/godzina są na umowie próbnej jakieś dodatki, typu premia za obecność?

@Natalia

Nie w tym zakładzie istnieje coś takiego jak "premia". Zarząd raczej szuka sposoby na oszczędzanie kasy na ludzi i dlatego najpierw i umowy wszyscy dostają "śmieciowe"- umowy zlecenia, co według kodeksu pracy musi być niemożliwe (art 24- umowy zlecenia w miejscu umów o pracy). Ogólnie zakład jest żeby wyciągnąć z ludzi wszystko, a dać jak najmniej.

@Gość

Niby tak, ale można mieć na zlecenie fajną kasę i samemu zapłacić sobie różne składki i odłożyć na emeryturę. Pytanie tylko, czy w Heliosie jest fajna? :/

Wolfram eco

Fabryka żarówek helios, jeszcze jak była Polską fabryką to produkty były starannie wykonane dla przykładu żarówka o trwałości 2500h potrafiła działać 3 lata i to od 8h dziennie a odkąd Fabrykę przyjeli Ukraincy Wołynianie to nie stety żarówka 3000h i 1000h działa kilka dni tragedia były wyjątki max 1r . Dlaczego za bezcen fabryka lamp została sprzedana Ukrainie? Na Polskiej ziemi może zamiast Polskiej flagi wywieszajmy Rosyjską lub Chińską. Szkoda że niema w ofercie żarówek matowych jak przed 2009r stare lepsze . Ale mimo to chcę kupować produkty z tej firmy i pytanie jest takie czy jakość jest na 1 miejscu? I czy produkty w ofercie firmy są 100%Polskie?

@Wolfram eco

Z polskich tam mogą być tylko infraredy, I to nie wszystkie.Okolo 90% jest eksportowane albo z Chin albo z Ukrainy, dlatego jakość jest jaka jest. Tylko i wyłącznie przez to że to jest zakład produkcyjny, mogą na każdej żarówce pisać że wyprodukowano w UE, a faktycznie to nawet nie wiem czy mają tyle maszyn do produkcji takie ilości i takiego asortymentu- od lamp wolframowych do LED.

Ślązak

jak aktualnie wyglądają warunki pracy w Helios? Warto tam pracować? W obecnych czasach nie ma co wybrzydzać, ale jednak chciałbym się czegoś dowiedzieć o firmie..

Mieczysław

Gdzie jest CBS, CBA, Straż Graniczna, Urząd Kontroli Skarbowej, PIP itp ? Panie Kaczyński, Panie Ziobro, proszę przyjrzeć się machlojkom a winnych ukarać ! W pierwszej kolejności byłego prezesa, który był aż za chętny Ukraińcom przy prywatyzacji... (obecnie z ciepłą posadką wiceprezesa) Straż Graniczna powinna Sprawdzić, czy figurujący na liście płac Ukraińcy przebywają w zakładzie, czy tylko potraktowali Heliosa jak biuro podróży do otrzymania wizy Schengen...

Natalia

@Kierowca, dziękujemy za Twoją opinię na ten temat. Możesz napisać coś jeszcze o pracy w Fabryka Żarówek HELIOS Sp.z o.o.? Co podoba Ci się najbardziej? Jakie jest Twoje zdanie na temat atmosfery i zarobków? Może są rzeczy, które chciałbyś zmienić?

Kierowca

Magazynier Marek jest bardzo uczciwym facetem i pracownikiem Heliosa. Podwyżka dla tego człowieka ! P.S. Łukasz też rządzi !

brukot

Jak w ogóle atmosfera w firmie, nie ma zgrzytów pomiędzy Polakami, a Ukraińcami? Pozdrawiam serdecznie.

Ferdek

Dodam, że nie będzie też tradycyjnych ukraińskich tańców ludowych... ach, łezka się w oku kręci... Szkoda.

Zygfryd

Witam. W tym roku nie będziemy mieć nawet tradycyjnej Wigilii dla Kierownictwa. Jedynej rzeczy jaka nas tak bardzo łączyła (łącznie z telemostem na Ukrainę, śpiewanie pięknych tradycyjnych kolęd Ukraińskich, snuciem wspaniałych planów na przyszłość):( Ten zakład naprawdę schodzi na psy... Prezesie, oddaj nam nasza Wigilię !!!

pa-ko

Uwaga kontrahenci HELIOSA. Jeśli liczycie na płatności w terminie to jesteście frajerami. UKRAIŃCY NIE PŁACĄ!!!Wszystkie hurtownie materiałów do produkcji i części zamiennych sprzedają HELIOSOWI towar TYLKO ZA GOTÓWKĘ, albo za żarówki marnej zresztą jakości.

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 11 ocen.
  • 1 Maja 11/13
    40-224 Katowice
  • NIP: 6340196519 REGON: 39433 KRS: 0000323946

Fabryka Żarówek Helios Sp. z o.o.